Kelet Magyarország, 2017. március (74. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-20 / 66. szám

2017. MÁRCIUS 20., HÉTFŐ KELET Ez már tényleg tizenegyes! Kétszer is hátrányból állt talpra, és őrzi jó sorozatát a nyírbátori futballcsapat. labdarúgás. Csipkedték ma­gukat a nyírbátori játékosok az NB III. szombati ranga­dóján, a kellemetlen szeles, hűvös időben a Rákosmente KSK otthonában játszott mér­kőzésen. Még csak öt perc telt el, de már háromnál tartottak a ziccernek számító helyzetek számában. A hazaiakra nézve hízelgő A futball törvényszerűsége így újra érvényesülhetett, hi­szen a hazaiak az első épkéz­láb támadásukból vezetést szereztek. A bátoriak nem estek pánikba, rendre formás támadásokat vezettek a szé­leken, és még a szünet előtt sikerült az egyenlítés. A második félidőben is folytatódott a vendégfölény, de egy védelmi hibát a fővá­rosiak kihasználtak, és újra megszerezték a vezetést. Közvetlenül a befejezés előtt azonban ismét sikerült az egyenlítés, így folytatódott a veretlenségi sorozat, a tizen­egyesből elért gólnak is kö­szönhetően immár tizenegy mérkőzésből áll ez a széria. A látottak alapján az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő, km Lakatos László a végén értékesí­tette a tizenegyest és egyenlített FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR NB III. Keleti csoport, 23. forduló RákosmenteKSK-NyfrbátoriFC 2-2 (1-1) Rojik-pálya, 150 néző, v.: Kovács G. P. Rákosmente KSK: Markek - Simita, Lucz, Bárányos, Balaskó Cs„ Kokenszky, Farkas Z., Tórőcsik B. (Kerék, 79.), Dóczi, Gyárfás T, Sóron. Szakmai igazgató: Szűcs Lajos. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R., Kornutjak, Müller Zs„ Bagi Á., Lakatos L, Illés Gy„ Kinczel (Reznek, 68.), Terdik (Mankó, 93.), Roszel (Boros D„ 91.), Hornyák M. Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Gól: Kokenszky (13.). Bárányos (77.), illetve Hornyák M. (33.), Laka­tos L (11-esből, 89.). Jó: Markek, illetve Kornutjak, Roszel, Hornyák M. (Tudósító: Janovics János) . _________________________________ Mesterszemmel Szűcs Lajos: - A Nyírbátor akaratból jelesre vizsgázott, mi hiába vezettünk kétszer is, az előnyt nem sikerült megőrizni. Igazságos eredmény született. ________________________________________ Ambrusz Árpád: - Ügy játszottuk le az első félidőt, ahogy elter­veztük, de sajnos a helyzetek értékesítésével hadilábon álltunk. Ez az egyetlen hiányérzet, amit a csapattal kapcsolatosan el tudok mondani. További eredmények: Jászberény-ESMTK 0-0, Monor-REAC 2-1, Kazincbarcika-Hatvan 3-1, Diósgyőr ll.-Putnok 1-1, Újpest ll.-Haj­dúböszörmény 2-1, Tiszaújváros-DVSC-DEAC 3-1, Salgótarján-MTK II. 0-1, BKV Előre-Tállya 0-2. ___________________________________ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: ~ 1. Kazincbarcika 23 16 2 5 57-24 50 2. Jászberény 23 12 8 3 45-21 44 3. Monor 23 13 5 5 37-24 44 4. Rákosmente KSK 23 11 5 7 47-32 38 5. MTK II. 23 10 6 7 44-28 36 6. Tiszaúiváros 23 10 6 7 30-23 36 7. Nyírbátor 23 9 7 7 39-29 34 8. REAC 23 10 4 9 32-32 34 9. Diósgyőr II. 23 9 7 9 35-37 32 10. Salgótarján 23 8 7 8 27-28 31 11. Tállya 23 8 6 9 37-46 30 12. DVSC-DEAC 23 8 6 9 32-33 30 13. Putnok 23 8 6 9 28-34 30 14. ESMTK 23 7 7 9 22-32 28 15. BKV Előre 23 8 1 14 35-42 25 16. Hatvan 23 6 7 10 30-38 25 17. Hajdúböszörmény 23 6 5 12 37-42 23 18. Újpest II. 23 1 1 21 18-84 4 Hengereltek a borsodi vendégek A nyíregyháziak gyenge védekezésének csakis veresége lehetett a vége. kézilabda. Kétszer kanalaztak a vasárnapi feketelevesből azok a nyíregyházi sportbará­tok, akik a focimeccs után el­mentek a Continetal Arénába. A férfi kézilabda NB I. B soros körében a hazaiak az ózdi együttest fogadták. Fickándoztak a vendégek Hamar kiderült, hogy ez a nap a borsodiaké. Megszerezték a vezetést, a vendéglátóknak ez­után már csak kétszer sikerült egálba kerülniük. A nyíregyhá­ziak a védekezésben nagyon gyengén muzsikáltak. Hiány­zott az agresszivitás, a meg­állító szabálytalanságok híján szinte fickándoztak a vendé­gek. Elsősorban az egykoron a nyíregyházi színekben is ját­szó Szűcs Balázs, illetve Padla József. Előbbi hét, utóbbi öt gólt lőtt az első játékrészben. A második félidőben a fi­atal Sneider Bence néhány bravúros védésével faragott valamit a hátrányból a nyír­egyházi együttes (25-29), ám ez hattyúdalnak bizonyult, mert újfent beindult a borsodi henger. A vendégek minden tekintetben felülmúlták a har­madik helyen tanyázó nyír­ségieket és megérdemelten távoztak két ponttal, km-ml NB I B Keleti csoport Nyíregyházi SN-Ózd 33-40(18-25) Continental Aréna, 200 néző, v: Herczeg, Südi. Nyíregyházi SN: Oláh - Nagy Cs. 1, Sándor 6, Braun, Kaplonyi 1, Varga L 3, Vasas 3. Csere: Gadnai, Sneider (kapusok). Erdős 8/5, Kurbeiy 6, Urbán 3, Illés 2. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 14-14 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 3/3. Junior 50-21. “ A vesztes örülhetett jobban Ugyan a férfi kézilabda-bajnokság csúcsrangadóját a fekete mezes Veszprém nyerte 24-22-re, az egymás elleni eredmé­nyek miatt várhatóan a Szeged nyeri az alapszakaszt, fotó: mti Két ezüstre egy csapatarany Veres Amarilla és Tar­jányi István egyéniben a második helyen zárt, utóbbi tagja volt a győz­tes magyar csapatnak. VÍVÁS. Két ezüstéremmel zár­ták a pisai kerekesszékes vi­lágkupa-viadal első napját a nyíregyházi színeket képvise­lő versenyzők. Veres Amarilla párbajtőr­ben hibátlan menetelést be­mutatva a döntőig verekedte magát, ahol a lengyel Fridrik- től szoros asszóban, I5:l3-ra kapott ki. Még szebb folytatás Az NYVSC férfi szakágában jeleskedő Tarjányi István szintén veretlenül zárta a cso­portküzdelmeket, és Amaril- lához hasonlóan bejutott a fi­náléba, majd a változatosság kedvéért ő is a szintén lengyel Castro ellen maradt alul 15:12- re az utolsó asszóban. A foly­tatás még szebbre sikeredett: a magyar férfi kardcsapat - Tarjányi István hathatós köz­reműködésével - a dobogó tetejére állhatott. A mieink a görög, a fran­cia, végül az olasz válogatott legyőzésével bizonyultak a legjobbnak, amiben kulcssze­repet játszott a nyíregyházi vívó, aki egyetlen B kategó­riájú versenyzője a nemzeti együttesnek. Pákey Béla ta­nítványa a fegyvernem egyé­ni küzdelmében az előkelő hatodik helyen végzett, km-kt Veres Amarilla és Tarjányi István egyaránt ezüstérmet szerzett egyéniben fotó: magAnarchívum Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 19. forduló A naményi Farkas-csapda újabb áldozata a Mátészalka Baktalórántháza-TIszavasvátl _______ 2-0(0-0) Baktalórántháza, 100 néző, v.: Németh Z. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos I., Kántor F„ Pátfi l„ Maries G„ Ráti (Bökönyi), Csordás G„ Rákóczi, Sitku Á. (Molnár L), Miskolczi L. (Bodnár G.), Pénzes Á. Edző: Illés László. Tiszavasvári: Tóth N. - Balogh N. (Lakatos Barna), Csáki V., Szőllősi D., Lakatos Bence, Gál N., Horváth M. (Ujj L), Horváth N. (Bakos T.), SzolykaG. (Gyurján R. ), Cseh K. (Szolyka T), Nagy I. Edző: Kiss Gábor, Hajtós, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat teljes mértékben rászolgált a győzelemre. Gól: Maries G., Miskolczi L Ifi: 3-0. ________________________________ Illés László: - Nagyon sokat tettek a srácok a győzelemért, amit nem adtak ingyen. De úgy érzem, sikerünk teljesen megérdemelt. Kiss Gábor - Az olyan játékosokkal, akik nem hisznek a győzelemben, nem tudok mit kezdeni. A Bakta csupán annyival nőtt fö- lénk, hogy a csapat tagjai hittek a sikerben. VAsárosnamény-Mátészalkal MTK 5-2 (4-1) Vásárosnamény, 250 néző, v.: Sipos L. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J„ Nagy D., ülés P, Danku J„ Mándi L (Sebestyén G.), Balogh Gy„ Deskó D. (Balázs G.), Bíró J„ Ban- csi, Lizák B. (Szeles L). Edző: Farkas Béla. Mátészalka: Pindzsula - Batizi-Pócsi N. (Drabik), Lyáh, Botos A. (Horváth Á.), Szath- mári D. (Barzó), Dascal, Sándor D„ Jeddi, Magyari M., Botos D. (Szántó Z.), Szathmári S. Edző: Fogarasi Zoltán. Magabiztos hazai siker született. Gól: Bancsi 2, Deskó D. 2, Illés P., illetve Batizi-Pócsi N., Szántó Z. Kiállítva: Magyari M. (52. perc). Ifl: 1-1. Farkas Béla: - Nyolcvan percig fegyel­mezetten és időnként eredményesen játszottunk, ha végig tudunk koncentrálni, akkor talán lépegethetünk kicsit előre... Fogarasi Zoltán: - Az első félidőben gyer­meteg védelmi hibákat követtünk el, csak asszisztáltunk az ellenfél játékához. A máso­dik játékrészt emberhátrányban is lehoztuk döntetlenre, de ez csupán szépségtapasz volt. A mai játékunk összességében értékel­hetetlen volt, amiért vállalom a felelősséget. A Namény teljesen megérdemelten győzött. Nagyecsed, 150 néző, v.: Hegedűs Cs. Nagyecsed: Makó - Zámbó K„ Marinas, As- csillán (Ádámszki), Homann, Pócsi, Czifrák, Dobos Z„ Bodogán (Bulyáki K.), Somlyai, Nyíregyházi (Bornemisza). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Mándok: Pécsi V. - Bod­nár L, Kovács I., Hidi N., Galambos L., Buda P (Szabó T), Vezdel, V. Rjasko (Varga D.), Velikij (Győri J.), Csáki P, Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Rossz talajú pályán a küzdelem dominált, és ebben a vendégek voltak a jobbak. Gól: Velikij, Varga D. Ifi: 8-1. Ádámszki Róbert: - A negyedik percben elkövetett órási hibát megbüntette a Mán­dok, innentől szaladtunk az eredmény után, ellenfelünknek viszont több lehetősége volt a gólszerzésre. Megjegyzem, egy tizenegyest nem kaptunk meg...______________________ Danes Béla: - Megvan a várva várt győze­lem! Igazi csapatként futballoztunk, végre láttam a játékosokat egymásért küzdeni, de nagyon hosszú még az út, hogy elérjük célunkat. ______________________________________ Cellspan-Balkány-Nyfrgyulaj 4-1 (1-0) Balkány, 320 néző, v.: Valu. Balkány: He­gyes B. - VassZ. (Kerezsi), Kondor M. (So­mogyi M.), Hortó, Szabó M„ Bogdanovics, Kállai G. (Bélteczki), Ohár, Lippai T„ Iván Zs. (Simon Sz.), Jakab R. Edző: Mirgai László. Nyírgyulaj: Opre R. - Czerula Zs., Lovas N., Tóth B. (Siska G.), Orosz D„ Fekete G„ Nagy l„ Vass I., Gömze (Oxi), Erdei Z, (Kerti), Török I. (Gózner). Edző: Lukács Tibor. Kiegyen­lített első félidő után kerekedett felüt a listavezető. Gól: Szabó M. 2, Bogdanovics (11-esből), Vass Z., illetve Erdei Z. (11-esből), Kiállítva: Nagy I. (21. perc), Vass I. (75. perc). Ifi: 0-2.___________________________ Mirgai László: - Rendkívül harcos Nyírgyu­laj játszott az első félidőben, amelyet nehéz volt megtörni. A szünet után akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Lukács Tibor: - Kiváncsi lennék a vég­eredményre, ha azonos feltételek mellett játszottunk volna. _______________________ Nagyhalász-Tuzsér 3-1 (1—0) Nagyhalász, 200 néző, v.: Tömöri. Nagyhalász: Gagyi - Simon D., Turbucz, Nagy D. (Ludánszki), Ladányi D. (Verner), Bartha Z., Böszörményi, Kató I. (Bognár A.), Haizer, Hudák M„ Mátrai N. (Gábor P). Játékos-edző: Ludánszki István. Tuzsér: Zán K. - Nagy K„ Iván A., Dolhai, Hricskevics, Setét (Gergely I.), Bagoly Z., Soós T„ Dallos, Pálinkás T. (Lakatos B.), Veress L Játékos-edző: Gergely István. Jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Böszörményi, Mátrai N„ Haizer, illetve Bagoly Z. Ifi: 2-0. Ludánszki István: - küzdelmes mérkőzé­sen győzelmünk nem forgott veszélyben. Örülök, hogy a dobogóról várhatjuk a folyta­tást. Igazi csapatmunka volt. _____________ Gergely István: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz a szervezett Nagyhalász otthonában, de úgy érzem, a meccs elején megvoltak a lehetőségeink arra, hogy nyer­jünk. Az ilyen mérkőzéseket a továbbiakban csak akkor tudjuk behúzni, ha helyzeteink­kel jobban sáfárkodunk. __________________ Gyulaháza-Rakamaz O-l (0-0) Gyulaháza, 100 néző, v.: Homonai. Gyula­háza: Bandor F. - Gáti S„ Gáti Sz„ Lévai Cs., Juhász L, Tóth F„ Tóth 0, Tóth G. (Deák B.), Deák Z. Bombera, Éles I. Edző: Bárdi Gábor. Rakamaz: Szobonya G. - Majoros Á., Deme A., Gelsi (Galambosi G.), Venczel I., Gégény M., Csáki J., Petruska (Anderka), Suskó, Kóka R., Tóth T. Edző: Madatina György. Küzdel­mes mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. G6I: Gégény M. Ifi: 1-2. _________ Bárdi Gábor - Támadójátékunk csődöt mondott, de vereségünkhöz más Is kellett... Madatina György: - Idegenben egy-nullra nyerni nem egyszerű feladat, de nekünk sikerült, bár nem volt egy színvonalas kilencven perc. Fehérgyarmat-tbrány 3-4 (2-3) Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Paráda. Fehér- gyarmat: Ovszijenko - Pankotai, Szatke M„ Popovics N„ Rigó A., Imre Zs., Bátyi L, Baráth G. (Csáki R.), Petrohai M., Baglyos L (Vass 0.), Osváth S. Edző: Siti Ferenc. Ibrány: Menyhárt N. - Vidoven, Berecki S„ Esze B„ Csizmarik Á. (Dudás B.), Engi D„ Hruska, Flavio, Vinícius (Szabó M.), Nagy N. (Boros M.), Bertók (Pápa). Edző: Paulik István. A brazil karmester, Vinícius Leal Gal- vao hangyaszorgalmú csapatát győzelemre vezette. A hazaiak számára most van szük­ség az összefogásra, mert enélkül keserves lehet a folytatás. Gól: Osváth S. 2, Imre Zs„ illetve Esze B„ 2, Vinícius 2 (egyet 11-esből). Ifl: 3-2. (Tudósitó: Papp Attila) ___________ Siti Ferenc: - A futball soha nem hazudik, ma sem tette. Mivel nem tettünk érte eleget, nem szereztünk pontot. ___________ Paulik István: - Megérdemelt győzelmet arattunk a lelkes hazai csapat ellen. _______ Szabadnapos: Sényő-Carnifex. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Balkány 17 12 5 50-14 41 2. Tiszavasvári 18 9 5 4 26-23 32 3. Nagyhalász 17 8 6 3 28-12 30 4. Nagvecsed 17 9 2 6 31-25 29 5. Nvírgyulai 18 8 4 6 36-29 28 6. Rakamaz 16 7 5 4 28-15 26 7. Fehérgyarmat 18 7 4 7 26-27 25 8. Baktalórántháza 18 7 4 7 26-34 25 9. Ibrány 17 6 2 9 29-39 20 lO.Sényő 17 5 5 7 28-33 20 11. Tuzsér 16 5 4 7 22-24 19 12. Mátészalka 17 4 5 8 19-23 17 13. Mándok 17 4 4 9 18-30 16 14. Vásárosnamény 17 4 2 11 37-54 14 15. Gyulaháza 18 3 5 10 25-47 14 A Szakoly visszalépett Nincs miért méltatlankodni, a fekete mezes baktalórántházi csapatból Miskolczi László (balra) és Maries Gábor is bevette a tiszavasvári kaput fotó: pusztai Sándor Nagyecsed-Mándok 0-2 (0—1) *