Kelet Magyarország, 2017. március (74. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-20 / 66. szám

2017. MÁRCIUS 20.. HÉTFŐ 9 Az olimpia után kicsit elveszítettem a motivá­ciómat. Ezért jön jókor a hazai világbajnokság. Hosszú Katinka, a riói olimpián három arany- és egy ezüstérmet szerzett úszónő indította el a vizes­világbajnokság visszaszámláló óráját, és beszélt az érzéseiről is. II ii II W1 HliHir il'll Ill'll ill—1 liliBMHMMi Feczesin Róbert csapata, a Csonnam Dragons 2-O-ra ki­kapott az éllovas Dzsedzsu Unitedtől a dél-koreai lab­darúgó-bajnokság harmadik fordulójában, ezzel továbbra is pont nélkül áll - egyedü­liként a tizenkét csapatos mezőnyben. Az ázsiaiakhoz a télen a magyar listavezető Videotontól igazolt korábbi li-szeres válogatott, 31 esz­tendős támadó végigjátszotta a mérkőzést. Kevésbé ismert játékos is utazik labdarúgás. Adorján Krisz­tián is tagja a portugáliai vi­lágbajnoki selejtezőre utazó magyar labdarúgó-válogatott­nak. A váratlan húzásoktól sem idegenkedő Bernd Storck számára nem teljesen isme­retlen a 24 éves légiós, akivel már dolgozott együtt koráb­ban, 2015-ben az úgynevezett távlati keretben. A szövetségi kapitány a betegséggel bajló­dó Németh Krisztián helyett hívta be az olasz másodosztá­lyú Novarában játszó csatárt a szűkített keretbe. Ismét A Szpari játékosai a beszélgetések és vál­toztatások után nem tudtak mit kezdeni a dorogiak ellen. LABDARÚGÁS. A kozármislenyi- ek elleni vereséget követően beszélgetéseket és változáso­kat ígért Véber György, a Szpa­ri mestere. Mindkettő meg­történt, utóbbit a szurkolók is láthatták a vasárnapi meccsen. A Dorog elleni kezdőbe került például az a Harsányi Zoltán, aki tavasszal még nem rúgott labdába bajnokin. A Debrecen­ből érkezettek közül Tisza Ti­bor, Máté Péter és Rezes László keretbe sem kerültek. Katari játékvezető dirigált A találkozót Suhan Salem Alsofyani személyében egy katari játékvezető dirigálta. Asszisztensei, Tóth II. Vencel és Ring György csütörtökön még Kassai Viktor segítői­ként a Roma-Lyon Európa-li- ga-meccsen léptek fel. se játék, se pont, ez már sokk! Az idén először lehetőséghez jutó Harsányi Zoltán (szemben) sem tudott gólt szerezni fotó: pusztai Sándor Az első nagy helyzet Harsá- novic Sinan beadását hat lé- nyi nevéhez fűződik, aki Sina- pésről fejelte fölé. A dorogiak szemlátomást megerősítették védekezésüket, elöl viszont az a Simon Attila próbált gondot okozni, akinek leigazolására a nyíregyháziak is gondoltak. Az első félidőben több helyezett is kidolgoztak a hazaiak, ám nem sikerült a kaput bevenni. Kevés volt a szélről vezetett akció, gyakorta pontatlanul érkeztek középre a labdák, az átlövés pedig szinte ismeret­len volt. Inkább csak gyömö­szölték ellenfelüket a hazaiak, ami az első játékrészben nem vezetett eredményhez. Szünetben cseréltek a haza­iak. Ám nem játékost, hanem mezt, így a kék felsőt fehérre váltották. Harsányi ismét vil­lant, kiszúrta, hogy a vendég­kapus beadásra helyezkedik, balról a kapura tekerte a lab­dát, ám Demjén Patrik háríta­ni tudott. Nem sokkal később Sinanovic nagy helyzetben 14 méterről nem találta el a kaput. Átütőerő nélküli támadójáték Mezőnyfölényben játszott a Szpari, de átütőerő nélkül, a vendégkontrák közül pedig az egyik figyelmeztető volt, ám Szedlár Zoltán lövését lábbal védte Hermány Ben­ce. Nem sokkal később már ő is tehetetlen volt, mert egy újabb bal oldali akció végén eredményesek voltak a doro­giak. Ez a találat aztán eldöntötte a hazaiak sorsát, mert ami ad­dig nem sikerült, arra az idő múlásával egyre kevesebb volt az esély. Ez ismét egy elkeserítő pro­dukció volt. A védekezésbe gyakorta csúszott hiba és bi­zonytalanság, az előrejátékot pedig ismét minősítette az eredménytelenség. MÁN LÁSZLÓ laszlo.man@kelet.hu NB II, 26 forduló Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Nyíregyháza Spartacus-Dorog 0-1 (0-0) Városi Stadion, ezer néző, v.: Alsofyani (Tóth, Ring) ________________ Spartacus: Hermány - Szokol, Ur, Rubos, Törtei - Holdampf, Kártik - Sinanovic, Tamási (Vámosi, 78.), Harsányi (Szécsi, 75.) - Takács (Dragóner, 60.). Vezetőedző: Véber György. __________________ Dorog: Demjén - Kővári, Berkó, Csató, Bora - Lénárt, Füredi - Medgyes (Szedlár, 63.)s, Mészáros, Grabant (Hártyán, 92.) - Simon (Sitku, 80.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.__________________ Gól: Simon (0-i) a 74. percben ________________________________ 74. pert: Egy vendégakció végén Szedlár balról passzolt középre, Simon Attila pedig 6 méterről nem hibázott, a bal alsó sarokba perdített, 0-1. Mesterszemmel Véber György: - A látottak alapján három dologra gondolok. Vagy nagyon gyenge edző vagyok és ennyit tudok kihozni a csapatból, vagy igaza volt az elődömnek a múlt heti nyilatkozatában, vagy csak olyan dolgok történtek, amelyekre nem tudok magyarázatot adni. Egyiket sem tudom elhinni, hogy valós lenne, így egyet tudok tenni, megpróbálok dolgozni tovább. _______________________ Németh Szabolcs: - Nagyon egységesek voltunk, és ez a szív dia­dala volt. El kell ismerni, a mezőnyben jobb volt a Nyíregyháza, de a gólt mi szereztük. Nagyon fontos három ponthoz jutottunk, büszke vagyok a csapatra! Ez a szív diadala volt, fantasztikus győzelmet szereztünk. Labdarúgás: NB n., 26. forduló További eredmények Zalaegerszeg-Balmazújváros 4-1 (2-0) Siófok-Szeged 2011 ________1-1 (1-0) Clgánd-Szolnok _ 1-1 (0-0) SZEOL SC-Puskás Akadémia 1-1 (0-1) Vác-Budaörs 2-1 (1-0) Soproni VSE-Kozármisteny 1-1 (0-0) Mosonmagyaróvár-Cegléd 0-1 (0-0) Csákvár-Soroksár 1-1 (1-0) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Puskás Akadémia 26 15 7 4 46-30 52 2. Soroksár 26 14 8 4 46-22 50 3. Balmazújváros 25 14 5 6 30-22 47 4. Vác 26 13 6 7 31-22 45 5. Kisvárda Master Good 25 12 6 7 34-20 42 6. Szeged 2011 26 10 10 6 32-16 40 7. Zalaegerszeg 26 10 9 7 41-33 39 8. Mosonmagyaróvár 26 11 5 10 35-27 38 9. Békéscsaba 25 11 5 9 31-27 38 10. Szolnok 25 11 5 9 31-30 38 11. Nyíregyháza Spartacus 26 10 5 11 29-31 35 12. Dorog 26 9 7 10 27-27 34 13. Sopron 26 7 11 8 26-28 32 14. Budaörs 26 9 3 14 27-40 30 15. Siófok 26 8 5 13 26-34 29 16. Kozármisleny 26 8 5 13 22-32 29 17. Csákvár 26 6 10 10 30-42 28 18. Cegléd 26 8 3 15 33-42 27 19. Cigánd* 26 5 8 13 17-39 20 20. SZEOL SC 26 4 3 19 14-44 15 * három büntetőpont levonva Amiért mentek, azt haza is hozták Izing Martin átadását Lucas Ber- tucci várja fotó: 1912ELORE.hu Egy pontot szerzett, a hajrában emberhát­rányban játszott a Kisvárda Békéscsabán. LABDARÚGÁS. Megint Boér Gábor lett a beugró a békés­csabai kispadon, akinek az irányításával az Előre az ősz­szel megnyerte (2-0) a vasár­nap újra találkozó két csapat kisvárdai bajnokiját. A lilák vezetőedzője, Zoran Szpisl- jakot akkor betegsége miatt helyettesítette, most a szak­vezető a csütörtöki, felcsúti vereség (3-0) után ajánlotta fel lemondását. Kisvárdán a csapat cserélő­dött ki a legutóbbi bajnoki óta. Ahogy Révész Attila szakmai igazgató ígérte, kilenc embe­rét is pihentette azok közül, akik múlt vasárnap és csütör­tökön is pályára léptek, Ivan- csics Alex és Lucas Bertucci maradt meg hírmondónak. Helyzetek a vendégek előtt A húzás bejött, hiszen a kis­várdai csapat tűnt frissebb­nek, és az első helyzet is a vendégek előtt adódott: az 5- percben Bacsa Patrik lövését védte Hrabina Alex. Újabb öt perc elteltével megint Bacsa, majd Minczér Tibor próbál­kozott, de a megyénkben is jól ismert csabai kapus bra­vúrokkal hárított. A követke­ző lehetőség Mihajlo Rjasko előtt adódott, de mellé fejelt. A kezdeti lelkesedés alább­hagyott, Rajczi Péternek volt még két ígéretes megugrása szünetig, de nem lett belőlük gól. A második félidőt a ta­valy ilyenkor még Kisvárdán játszó Bagi István szabadrú­gása vezette fel, de Ivancsics oldalra ütötte a húszméte­res lövése utáni labdát. Egy ideig a cserék jelentették az eseményeket, vendégoldalon Horváth Zoltán és Gosztonyi András beállításával töreked­tek arra, hogy megszülessen a győztes gól, de különösebb veszély már nem alakult ki a kapuknál, sőt Horváth Zol­tán kiállítása miatt a hajrában megfogyatkozott a vendég­csapat létszáma. km-bt Totó 11. hét/2. forduló A helyes tlpposzlop 1. Köln-Hertha BSC 4-2 1 8. Torlno-lntemazionale 2-2 X 2. Hoffenheim-Leverkusen 1-0 1 9. Milan-Genoa 1-0 1 3. Wotfsburg-Darmstadt 1-0 1 10. Empoll-Napoll 2-3 2 4. Bremen-Leipzig 3-0 1 11. Bologna-Chievo 4-1 1 5. E. Frankfurt-Hamburg 0-0 X 12. Cagliari-Lazio 0-0 X 6. Mainz-Schalke 04 0-1 2 13. Sampdorla-Juventus 0-1 2 7. M.gladbach-B. München 0-1 2 14. Roma-Sassuolo lapzárta után NB II., 26 forduló Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Békéscsaba 1912 Előre-KIsvárda Master Good 0-0 Békéscsaba, 837 néző, v.: Farkas Á. (Berettyén, Szert). Békéscsaba: Hrabina - Bagl I., Fehér Zs., Szélpál N„ Juhász Gy. - Szalai D. (Pilán, 60.). Gyurján B. (Gránicz, 80.), Kelemen D., Birtalan B. - Urbin (Spitzmüller, 69.), Viczián. Megbízott edző: Boér Gábor. ___________________________ Kisvárda: Ivancsics A. - Izing, Rjasko, Papucsek, Fodor A. - Hei, Lucas, Minczér, Szabó P. (Gosztonyi,72.) - Rajczi (Horváth Z„ 54.), Bacsa (Talabért, 89.). Szakmai Igazgató: Révész Attila. __________________________ Kiállítva: Horváth Z. a 89. percben ______________________ Percek, események 89. perc: Horváth Zoltán megelőzte a tizenhatoson kívülre futott Hrabinát, és a kapuba emelt, ám a játékvezető szerint közben magasra emelte a lábát, amiért a második sárga lapját és a vele járó pirosat is megkapta. Mesterszemmel Boér Gábor - Az osztály legstabilabban védekező csapatát fogadtuk, amely ellen kevés lehetőséget tudtunk kialakítani. A gólképtelenségünkön jó lenne javítani. ______ Révész Attila: - Bosszús vagyok, mert győzni jöttünk Békéscsabára. Rajczi Péter kényszerű cseréje, majd Horváth Zoltán kiállítása miatt nem tudtunk a végén jól hajrázni az egyébként küzdelmes mérkőzésen. Rangadót nyertek, feljebb is léphetnek A Miskolc ellen végig vezetve, zsinórban he­tedik győzelmét aratta a Blue Sharks. kosárlabda. A közönség - lét­számban és lelkesedésben - megint hitet tett a csapat és a sportág mellett, bizonyítva, hogy mindenféle vélekedés ellenére vevő lenne az élvo­nalra is - hiszen 15 évig éppen ahhoz szokott hozzá... Más kérdés, ki kellett esni ahhoz, hogy olyan hőfokú meccse­ket éljen át a Nyíregyháza Blue Sharks, mint amilyen a Debrecen vagy szombaton a Miskolc elleni volt. Pontosabban a MEAFC elleni parti hangulatát nem lehetett a januári DEAC-cal szembeni mérkőzéséhez mérni, hiszen ezúttal végig vezetett a Kék Cápák, a hazaiak játékára a kö­zönség is vevő volt, miközben a MEAFC Csibészek fedőnevű vendégtábor sem csüggedt. A mérkőzést 17-5-ös kez­déssel alapozta meg a házi­gazda, a két amerikai center közül egyértelműen a hazai, vagyis Emani Gant tűnt jobb­nak. Aztán Nagy Krisztián és Bus Iván hamar le kellett hogy üljön harmadik faultja miatt (ráadásul az irányító betegen vállalta a játékot), a miskolciak pedig felzárkóztak három pontra is. A harmadik negyedben azonban újítani tudott a Blue Sharks, szinte mindenki hoz­zá tudott tenni a csapat já­tékához, megint megugrott a házigazda, a végén már 14 egységgel is, így biztos volt, hogy a zsinórban hetedszer nyerő alakulat győzelemmel köszönti születésnapos mes­terét, Siska Jánost, és még az egymás elleni eredmények terén is felülmúlta fő riváli­sát, így célba veheti a máso­dik helyezést. km-bt NB I. B: Keleti csoport Férfiak, 20. forduló Nyíregyháza Blue Sharks-Miskotcl EAFC ____74-64(21-17.21-20.18-13,14-14) Continental Aréna, 700 néző, v.: Gál J., Fodor A.. Domán. Blue Sharks: Bus 1.3, Czura 11/3, Fazekas Cs. 14/3, Nagy K. 15/6, Gant 22. Csere: Oláh Z. 5/3, Sitku M„ Varga M. 4, Gáspár B. Edző: Siska János. Fazekas Csaba (a labdával) kitett magáért a szépszámú közönség előtt FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR