Kelet-Magyarország, 2017. február (74. évfolyam, 27-50. szám)

2017-02-13 / 37. szám

Hatványozottan igaz, kitett magáért a Karász Két csúnya zakó után a csengeriek megmutat­ták, nem kell temetni őket. LABDARÚGÁS. HÓ volt, hol hó nem volt. Ez a tél már csak ilyen. Hajrájához ért a műfü­ves felkészülési futballtorna, a körülmények pedig hétről hétre változnak. A hét végén nem kellett az elemekkel hadakozni a csapa­toknak, ugyanakkor érdekes tendencia, hogy a korábbi fordulókkal ellentétben ez­úttal elapadtak a gólok. Leg­alábbis szombaton, ami talán arra is utalhat, hogy a bajnoki nyitány közeledtével egyre inkább összeállnak az együt­tesek... A csengeriek mindenképp, akik két csúnya zakó után (amelyek a jelek szerint meg­tették hatásukat...) javítottak az „osztálytárs” Vámosoroszi legyőzésével. Ugyanakkor a Biri-Nyírbátor U19 mérkőzést is felettébb komolyan vették a felek, kétszer is villant a piros lap. Igazságos elosztásban, miként a találkozó is dön­tetlennel zárult. A vasárnapi folytatásban jóval bősége­sebb volt a góltermés, ebben élen járt a Gyulaháza-Nyírka- rász örökrangadó. Momentán hatványozottan igaz, hogy a megye kettes karásziaknak jött ki jobban a lépés, klasz- szikus eredményt produkálva múlták felül a „szomszédo­kat”. KM-KT A Biri-Nyírbátor U19 meccsen a gólok számában és a piros lapok tekinte­tében is döntetlen született fotó: pusztai Sándor Hajrákban odafigyeltek Törökszentmiklóson szerzett két ponttal indította a tavaszt a Nyíregyházi SN. kézilabda. A fiatalok megad­ták az alaphangulatot, egy híján negyvengólos különb­séggel nyertek. így aztán a Nyíregyházi SN felnőtt játéko­sai jó hangulatban kezdhették a törökszentmiklósi meccset, hiszen számukra vasárnap kezdődött el a tavaszi szezon. Be-becsúsztak bakik A házigazda a Székács volt, és jó tíz percig váltakozva estek a gólok. Aztán a vendégeknél becsúszott baki a védeke­zésbe, a kapusteljesítmény is gyengébb volt a szokásos­nál, így két góllal megléptek a házigazdák. Ezt azért nem hagyták annyiban a nyíregy­háziak, és a szünetre sikerült egalizálni. A második játékrész forga­tókönyve az elsőhöz hasonlí­tott, ám a hajrában nem csak egyenlíteni tudtak a vendé­FOTÓ:PUSZTAI SÁNDOR gek. Ismét feljavult a védő­munka, és nem csak átvet­ték a vezetést, az előnyt meg is tartották, így értékes két ponthoz jutottak. km-ml Olyan rosszul már nem járhatnak... FUTSAL. Még nem lélegezhet­nek fel teljesen a csengeriek, de fatális katasztrófának kell bekövetkeznie ahhoz, hogy kipottyanjanak a futsal NB II- ből. Három fordulóval a befe­jezés előtt a harmadik helyen tanyázó szatmáriak előnye hat pont a már kieső, hetedik po­zícióban tanyázó, a legutóbbi körben legyőzött Debreceni SI-vel szemben. Azt pedig ne­héz elképzelni, hogy minden olyan szerencsétlenül alakul a hátralévő időszakban, ami a Szilágyi-legénység vesztét okozná... Sőt, a dolgok jelen ál­lása szerint a hétfői, a tabellán második Kincsem Lovaspark otthonában esedékes fellépés rangadónak kiáltható ki. A fe­lek ugyanis az éremszerzésre esélyesek. A házigazda egy ponttal szerzett többet a Csen­géméi, vagyis ha a határ men­tiek megússzák vereség nélkül a túrát, olyan rosszul már nem járhatnak... KM-KT Nem éppen erről álmodtak ATiszavasvári nagy különbségű vereséggel kezdte tavaszi szerep­lését. KÉZILABDA. Nem éppen úgy kezdődött a tavaszi a szezon, ahogy azt a tiszavasváriak megálmodták. Sőt, csaknem rémálomszerűen alakult az NB I. B-s férfi kézilabdacsa­pat szigetszentmiklósi fellé­pése. Negyedóráig az égvilá­gon semmi jel nem mutatott arra, hogy ennyire balul sül el a találkozó, mindaddig jól tartották magukat a vendé­gek. A folytatásban azonban fokozatosan visszaesett a gárda teljesítménye, így már a szünetre biztos előnyt szer­zett a házigazda. Igazán nagy fordulat a második félidőben sem következett be, az 50. percben még mindig „csak” öt góllal vezettek , a hajrában viszont nemhogy csökkent volna a hátrány, az összeomló vasváriakkal szemben meg­duplázta a különbséget a Szi- getszentmiklós. Még szerencse, miként azt ősszel többször bebizonyítot­ta az újonc Türk-legénység, hogy. saját otthonában ettől jóval acélosabb teljesítmény­re képes. Nagy szükség lesz erre a továbbiakban. KM-KT A vasvári csapatnak csak pilla­natokra sikerült megállítani az ellenfelet fotó: pusztai Sándor Nyíregyházi telephelyű papír­feldolgozó üzemünkbe állás- WWWOFtCÉi lehetőséget hirdetünk I villanyszerelő pozícióba. Feladatok: ■ gyártósori gépek hibáinak felderítése és elhárítása ■ tervezett és ad-hoc karbantartások végrehajtása ■ elvégzett tevékenységek dokumentációja Elvárások: ■ minimum középfokú szakirányú végzettség ■ min. 3 éves szakmai tapasztalat ■ határozottság, önállóság ■ hatékony, pontos munkavégzés Előny: ■ ipari elektronika és automatizálás területen szerzett munkatapasztalat ■ hidraulikai és pneumatikái ismeretek ■ általános PLC ismeret Amit kínálunk: ■ hosszú távú munkalehetőség ■ biztos anyagi háttér, ■ rendezett környezet, korszerű felszerelések, segítőkész munkatársak Egyéb juttatás: ■ cafetéria ■ szakmai tréningek Fényképes önéletrajzokat az alábbi e-mail-címre várjuk: I off ice.nyíregyháza @ mondigroup.com co . ................ Ezúttal sem volt esély a nyírbátori pontszerzésre KÉZILABDA. Akárhogy is fáj, minden ott folytatódott, ahol ősszel abbamaradt. A Nyírbá­tor NB I. B-s férfi kézilabda­csapata a tavaszi nyitányon sem tudott pontot szerezni, sőt, már az első félidőben el­vesztette a Törökszentmik­lósi TE elleni meccset. A hazaiak lassan meleged­tek be, ráadásul gyengén vé­dekeztek, amit a vendégek kíméletlenül kihasználtak. A látogatók fokozatosan elhúz­tak, a szünetig pedig olyan előnyre tettek szert, ami ga­rantálta győzelmüket. A szü­net után hiába kapaszkodott az utolsó helyen ragadt há­zigazda és hozta döntetlenre ezt a szakaszt, a pontszerzés­re esélye sem volt a jobban, gyorsabban játszó szentmik- lósi együttes ellen, amely megérdemelten nyert, km-kt Kézilabda: NBLB, férfi VKK Nyirbátor-Törökszentmiklósi KE Nyírbátor. 50 néző, v.: Sándor L, Szikszay Cs. Nyírbátor: Egri Gy - Csábi D. 4, Kiss I., Albecz B„ Csonka P. 1, Kovács Zs. 10/3, Ko­vács L. 2. Csere: Nagy N., Nagy T. (kapusok), Pál T. 4, Tóth L, Kaszás S. 2, Lapos P.. Edző: Szilágyi Attila. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1. Junior: 30-33. Pál Tamást (labdával) alaposan megsanyargatták, a vendégek nem hagyták érvényesülni a hazaiakat fotó: pusztai Sándor HIRDETÉSEK KELET | / \ JIPÍI yy». mmtá J§§L JL iiijy Ilii; 2017. FEBRUÁR 13., HÉTFŐ Pánczét Zoltán (jobbra) hat gólt lőtt vasárnap Kézilabda: NB i. b., férfi Törökszentmiklósi Székács-Nyíregyházi SN 24-26 (14-14) Tórökszentmiklós, 300 néző, v.: Sándor, Szabó. Oláh - Nagy Cs., Pánczél 6, Varga L. 5, Kaplonyi 2, Sándor A. 5, Vasas 1. Csere: Gadnai (kapus). Illés 2, Kurbely 1, Urbán 2, Erdős 2/2. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 4„ illetve 4 perc, Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2. Junior: 13-52. Műfüves toma Nyírbátor Nagyecsed-Rakamaz 1-0 (l-o; Gól: Marinas (11-esből) _____________ Gól: Fleisz S., Pető Á„ illetve Lakatos J. Biri-Nyírbátor UÍ9 3-3 (3-1! Gól: Szoták J., Nagy T„ Seres K„ illetve Pataki E. 2, Kínál G. Kiállítva: Seres K„ illetve Nógrádi S. _____ ___________ Nyírgyuiaj-Mátészalkai MTK 2-0 (0-0! Gól: Gózner K., Sánta J. _______ _ Nagykálló-Nyírcsaholy l-4(0-2] Gól: Zakor J., illetve Mező A. 2. Bégány G.. Jónás P. Kiállítva: Módis D. (Nagykállő) Kál mánháza- Encsencs 2-6(1-21 Gól: Toronyi G. 2, ill. Szilágyi G. 3, Bíró L, Budai J. BkMtodász 3-0 (2-0. Gól: Veres D. 2, NagyT ___________________ Kisvárda Tiszakanvár-Kemecse 2-1 (1-V I isAaKuiiyai rxciiicLbc A *j Ladányi TC-ÚJdombiád 4-0 (2-0) Gól: Kállai Á. 2. Demeter L, Kovács_D. _ Gyulaháza-Nyirkarász 3-6 (1-4) Gól: Éles I.. Bombera M„ Deák B.. illetve Tóth T. 2, Varga J„ Bandor J„ Rákó«i UCsgka Gy, Pátroha-Gégény 6-2 (2-2) Gól: Balogh 1.23, Csépke M. 2, Szitái R„ Boda R„ illetve Vatga Zs., Varga T. ________ Csenger-Vámosoroszi 5-2 (3-0) Gól: Orosz F. 2, Imre M., Juhász N., Kiss A. (öngól), illetve Szilágyi L, Ács A. Tiszakóród-Barabás 3-0 (2-0) Gól: Csákányos T., Császár P„ Algács M. Vásárosnamény-Tarpa í-4{0-3) Gól: Mándi L, illetve Orosz A., Djacsenko (11-esből). Kemény G. (11-esből). Vincze K. Kiállítva: Fejes J., illetve Kemény G. Gól: Szatlószki T. 2, KissÁ., illetve Balás G. 3, Botos Z. Kézilabda: NBLB, férfi Szigetszentmiklós, Í5Ö néző, v.: Ágnecz T„ Sípos 0. _____________________________ Tiszavasvári: Tóth M. - Benyusz K. 3, Danes M. 4, Csontos M. 5, Dobos B. 1, Kovács Ä. 6/4, Mezei L. Csere: Boczák K„ Bagi I. (kapusok), Kovács L, Kiss K., Bod B„ Nagy Á., Teleki L. 2, Hangyel N. 1, Feind Z. 2. Játékos-edző: Türk Ferenc.________________________ _____________ Kiállítások: 16, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 5/4. Junior: 30-34. Nyíregyházi telephelyű papír- m feldolgozó üzemünkbe állás mondi lehetőséget hirdetünk szelepesgépi gépmester pozícióba. Feladatok: ■ zsákgyártó gép beállítása, üzemelésének felügyelete ■ gyártásközben a hibák elhárítása ■ minőségellenőrzés ■ a gép személyzetének közvetlen irányítása Elvárások: ■ minimum középfokú gépipari végzettség ■ min. 2 éves szakmai tapasztalat a határozottság, önállóság a hatékony, pontos munkavégzés Előny: a papírfeldolgozó gépen szerzett munkatapasztalat a targonca vezetői szakképesítés a alapfokú angol nyelvtudás Amit kínálunk: a hosszú távú munkalehetőség a biztos anyagi háttér a rendezett környezet, korszerű felszerelések, segítőkész munkatársak Egyéb juttatás: a cafetéria a szakmai tréningek Fényképes önéletrajzokat az alábbi e-mail-címre várjuk: | office.nyiregyhaza@mondigroup.com CD CO ................ ...................................................................................................