Kelet-Magyarország, 2016. december (73. évfolyam, 282-307. szám)

2016-12-05 / 285. szám

2016. DECEMBER 5., HÉTFŐ kehi Megfejelt szép sorozat Győzelemmel tett pontot az ősz második felének remek teljesít­ményére a nyírbátori NBIII-as csapat. LABDARÚGÁS. Nagy iramban kezdődött a nyírbátoriak utol­só idei NB III-as mérkőzése, a kölcsönös ismeretség okán a csapatok egyből a közepé­be vágtak. Hamar magához ragadta a kezdeményezést a Bátor, és ígéretes, látványos támadásokat vezetve több gólhelyzetet is kialakított, majd egy szögletet követő fejesgóllal törte fel az addig jól védekező tiszaújvárosiak védelmét. A játékrész közepén a ki­támadó vendégcsapat egy szöglet után ugyan közel állt az egyenlítéshez, de ismét a Benkő Balázs (jobbra) fejesgólja alapozta meg a nyírbátori győzelmet hazaiak domináltak, és egy jogos büntetőt követően ma­gabiztos szünetbeli előnyhöz jutottak. A második félidőben visz- szavettek a csapatok a tem­póból, és néhány újvárosi akciótól eltekintve a hazaiak FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR végig kontroll alatt tartották a történteket, és magabiztos, megérdemelt győzelmet arat­tak. KM NB III. Keleti csoport: 18, forduló Nyírbátori FC-FC TIszaCHváros _______________2-0 (2-0) Nyírbátor, 180 néző, v.: Mencsik. Nyírbátor: Tóth Sz. - Szabó R„ Kornutjak, Benkő B., Bagi Á„ 1, Kazincbarcika ______________18 13 1 4 46-17 40 Müller Zs., Reznek (BernáthM., 82.), Terdik (Boros D., 76.), Lakatos L, Illés Gy„ Hornyák M. ZMonor ____ 18 11 4 3 31-17 37 (Nagy D„ 86.). Megbízott játékos-edző: Ambrusz Árpád. Tiszaújváros: Tóth Cs. - Bodó 3. Jászberény 18 J0 6 2 36-17 36 G., Dajka L„ Somogyi T. (Papp l„ a szünetben), Kerekes I., Viscsák (Polényi T., 64.), Hussein, 4. Rákosmente KSK ____________18 9 3 6 39-26 30 Molnár F„ Fabü M„ Horváth T. (Balogh G„ a szünetben), Kristófi. Edző: Gerliczki Máté. 5.REAC ___________________18 9 3 6 28-26 30 Gól: Benkő B. (24.), Illés Gy. (11-esből, 45.). Jó: Tóth Sz., Kornutjak, Benkő B„ Lakatos L, 6.MTKII __________________18 8 4 6 35-21 28 Müller Zs„ illetve Fabu M., Bodó G., Hussein, Molnár F. (Tudósító: Bállá István) ________ 9, Diósgyőr II________________18 8 4 6 31-27 28 Ambrusz Árpád: - Köszönöm szépen a csapatnak a kimagasló hozzáállást, az ezzel járó 7.Putnok __________________18 8 4 6 25-21 28 eredményesség hab volt a tortán. Osztozunk a tiszaújvárosi klub gyászában. _________8. Tiszaújváros__________________18 8 3 7 22-18 27 Gertlczkl Máté:-Sem a látott a játék, sem pedig a helyzetek alapján nem érdemeltünk 10. Salgótarján _____ 18 6 6 6 34-25 24 vereséget. Klubunk gyászol, mivel kedden elveszítettük elnökünket, Együd Andrást. Nyugodj 11. Nyírbátor 18 6 __5 7 29-25 23 békében, Bandi bácsi!______________________________________ _ 12.DVSC-DEAC 18 6 5 7 24-27 23 További eredmények: Rákosmente KSK-BKV Előre 0-2, Tállya-Putnok 2-2, REÁC-Jász- 13. BKV Előre ________________18 7 - 11 30-37 21 berény 0-3, Kazincbarcika-Salgótarján 4-1, Diósgyőr ll-Monor 3-2, Hatvan-Újpest II6-0, 14. Tállva 18 5 4 9 29-43 19 MTK ll-ESMTK II0-1, Hajdúböszörmény-DVSC-DEAC 1-1. __________________ 15. Hatvan 18 5 6 7 27-29 21 17.ESMTK 18 5 5 8 17-30 20 16. Hajdúböszörmény ___________18 5 3 10 19-36 18 Sport. A régió és nagyvilág sportja 18. Újpest li 18 - - 18 15-75 Ellátták a Baja baját, és mindenki be is talált KOSÁRLABDA. Mándity, Délity, Piukovics. Igazi délvidéldes bunyevác nevek, jól demonst­rálva, hogy a helyi erőkre ala­pozva érkezett a bajai csapat (kispadján Hosszú Katinka édesapjával, Hosszú István­nal) a Hepp-kupa-mérkőzés- re, a hozzá hasonlóan NB I. B csoportos, ám persze a keleti ágon szereplő Nyíregyházá­hoz. A helyi kötődés erős a Kék Cápáknál is, ám 14-6-ig legin­kább Emani Gant nyolc pontjá­val jutott el a házigazda. Aztán szép lassan mindenki belelendült, és az addig is ve­zető hazaiak akkor döntötték el a meccset, amikor az első negyed végén, a második ne­gyed elején 21-O-ás rohamot repesztettek, és 20-15-ről 41- 15-re alakították az állást. Az agyonnyert második negyed után következett a kiegyen­súlyozott második félidő, és immár az is szempont volt hazai oldalon, hogy minél többen lehetőséghez jussa­nak, miközben Czura Attila is igazolta, hogy nem véletle­nül lett a múlt heti egyetemi- U20-as meccs legértékesebb játékosa. A kezdő ötöst felvál­tották a juniorok, tétmeccsen mutatkozott be a csapatban Balogh Bendegúz, aki egy gól jó plusz büntető kombináci­óval mutatkozott be. Végül a hazai csapat mind a tizenkét benevezett játékosa szerzett kosarat (a slusszpoén Mo- kánszki Máté triplája volt), és fölényes győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé. KM-BT Hepp-kupa: Férfiak Nyolcaddöntő Nyíregyháza Blue Sharks-Bajal Bácska FKSE 94-65 (26-15,29-11,18-18,21-21) Continental Aréna, 500 néző, v.: Balogh Gy., Borgula, Bács. Blue Sharks: Bus 1.6, Czura 21/9, Fazekas Cs. 8/6, Nagy K. 16/9, Gant 12. Csere: Varga M. 7, Sitku M. 2, Oláh Z. 2, Gáspár B. 2, Vaskó 5/3, Mokánszki 10/6, Balogh B. 3. Edző: Siska János. Nagy Krisztián jó példát mutatott az ifjaknak fotó: racskó tibor Nem maradtak szégyenben A csapatpontot szerző Mogyorósi Péter mögött már az új kijelző csil- tog-villog FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Izgalmas hajrá hazai győzelemmel A Nyíregyházi TK nem járt messze attól, hogy pontot szerezzen az idei utolsó meccsén. TEKE, Jól vizsgázott az új elektronikus vezérlés a Vá­rosi Stadion tekepályáján, és nem vallott szégyent a há­zigazda szuperligás csapat sem. Mindkettő jó hír, de a nyíregyházi boldogság akkor lett volna teljes, ha utóbbi győzelemmel, de legalábbis pontszerzéssel párosul. Két kör után Mogyorósi Péter és Szegő Levente szer­zett pontot bravúros teljesít­ménnyel, ám a nyolcvanfás hátrány miatt már csak a dön­tetlenre nyílott reálisan lehe­tőség Kastura Zsolt és Finta Zoltán színrelépésekor. A válogatottakkal megerősített győriek azonban jól vigyáz­tak az előnyükre, és bár Finta kicsikarta az egyéni pontot, csapatfában a győriek bizo­nyultak jobbnak, ezért az őszi szezont ők zárták győzelem­mel. A nyíregyháziak utóbbi meccseken nyújtott formá­ját kell átmenteni tavaszra a bennmaradás kiharcolásá­hoz. KM-BT Szuperliga: ll. forduló Férfiak Nyíregyházi TK-Oyőr-Szol TC 3-5 _________ (3393-3499) Nyíregyházi TK: Szlovenszki T. 594, Mo­gyorósi 585 (1 pont), Szegő 592 (1), Hacker 516, Kastura Zs. 550, Finta 556 (1). Ifi: 0-4 (980-1037). Sérülés és betegség miatt voltak hiányzók a nyíregyházi csapatnál. kézilabda. Az előjelek nem voltak túl biztatóak. Kap- lonyi Zoltán, Illés Tamás és Braun Brúnó betegség, Bécsi János sérülés miatt hiányzott vasárnap este a Nyíregyházi SN második vonalbeli férfi kézilabdázóinak hazai baj­nokijáról. így aztán a Török­szentmiklósi KE elleni meccs­re öt fiatal is bemelegített. A vendégek kezdtek jobban, szerencsére sikerült a fordí­tás, és a szünetre már egy gó­los hazai előnnyel vonultak a csapatok. A második félidő egy nagy adok-kapok volt, a védeke­zést egyik csapat sem tudta megfelelően megoldani. A hazaiak kétszer is produkál­tak 4-0-ás etapot (az első fél­időben is volt egy ilyen), ám most sem sikerült dűlőre vin­ni a dolgot. Pedig már 33-28 is volt az állás. Egálról indult az utolsó perc A szentmiklósiak piócaként tapadtak, és igencsak izgal­massá tették a véghajrát. Az utolsó percet iksznél (35-35) kezdték a nyíregyhá­ziak, mignem a vendégek ál­tal vitatott szituáció hetessel ért véget, amit Erdős Zoltán könyörtelenül bevágott. Az ellenfélnek 24 másodperce maradt az egalizálásra, ám Sándor Ákosék odatették ma­gukat a védekezésben, és a vendégek időn túli szabaddo­bása elhalt a sorfalban. így született meg a sovány­ka, egygólos hazai győzelem. Igaz, ez is két pontot ér. km-ml Erdős Zoltán keze nem remegett a heteseknél fotó: pusztai Sándor NB I. B: Keleti csoport Férfiak Nyíregyházi SN-Törökszentmlklósi KE 36-35(16-15) Bem-iskola, 200 néző, v.: Kiu G, Kiu T. Nyíregyházi SN: Oláh - Urban 1, Pánczél 6, Sándor 4, Erdős 9/4, Leitner 1, Vasas 8. Csere: Gadnai (kapus), Varga LZ, Kurbely2, Nagy Cs. 3. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétmétere­sek: 4/4, illetve 0. Junior 45-20 A jobbszélső jó napja, de a tíz gól is kevés volt A sereghajtó nyírbáto­riak nagyot küzdöttek, de ezért nem járt pont a Mizse ellen. KÉZILABDA. A Nyírbátor NB I. B-s férfi kézilabdacsapata többet érdemelt volna a soros bajnoki fellépésen. A sereg­hajtó nyírségiek a 16. percben 8-6-ra vezettek a tabellán jó­val előrébb jegyzett Mizse el­len, ekkor azonban megtört a lendületük. Zsinórban öt gólt kaptak, és mint kiderült, a mérkőzésnek ez az elrontott szakasza később visszaütött. A folytatásban ugyanis stabi­lan tartotta két-három „fás” előnyét a lajosmizsei együt­tes, amelynek nem jött rosz- szul, hogy a hazaiak két hét­méterest kihagytak, ráadásul a kiélezett pillanatokban technikai hibákat vétettek, így hiába remekelt például Csébi Dávid, a jobbszélső tíz gólja sem volt elég az első pont megszerzéséhez. KM-KT NB I. B: Keleti csoport, férfiak VKK Nyírbátor-Mizse KC 26-28(14-16) Nyírbátor, 130 néző, v.: Nagy F., Túróczy. Nyírbátor Egri - Csébi 10/3, Kiss 1.2, Csonka P. 5, Kovács Zs. 1, Pál T. 2, Kovács L. 1. Csere: Nagy N., Nagy T. (kapusok), Tóth L, Csuzda 2, Albecz, Bod B. 3, Kaszás. Edző: Szilágyi Attila. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 2/2. Junior 30-28. Megtáltosodott a Tisza%,jisvári Nagy bravúr az élcsapa­tok közé tartozó Békés ellen. kézilabda. A Kecskemét a Ti- szavasvári NB I. B-s férficsa­pata a Békést is legyűrte. A vendégek kezdtek jobban, ek­kor még 3-1-re vezettek, több sikerélményben viszont nem volt részük ezen az össze­csapáson. A bennmaradásért NB I B Keleti csoport Férfiak Tlszavasvári SE-Qukk 2000-Békés FK ____ 32-29 (M-W) Tiszavasvári, 400 néző, v.: Sándor Gy., Szabó B. Tiszavasvári: Tóth M. - Balázs M. 10, Zsigmond G. 6, Dobos B. 4, Danes M. 4, Kovács Á. 4/1, Mezej L. 2. Csere: Bagi I., Boczák K. (kapusok), Feind 2, Nácsa, Veres I., Nagy Á., Kiss K., Csontos M„ Kovács L. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve B perc. Hétméteresek: 1/1. illetve 1/1. Junior 27-33. küzdő hazaiak ugyanis egész egyszerűen megtáltosodtak: szűk negyedóra alatt fordítot­tak, innentől pedig már csak futottak az eredmény után az esélyesebb látogatók. A stabil kapusteljesítmények mel­lett különösen a kényszer­ből jobbszélsőt játszó Balázs Máté domborított, akinek el­sült a keze, kereken tíz góllal keserítette a békésieket. Ehhez csak annyit: ilyen tűzzel és akarással bármire képes lehet a folytatásban a Tiszavasvári. km-kt Egy kosár híja volt a száznak kosárlabda. Listavezetőként lépett pályára a Nyíregyházi Kosársuli az amatőr női NB I. keleti ágán, és kecskeméti mérkőzésén ennek megfele­lően igazolta a papírformát. A pontgazdag mérkőzésen a vendégek fokozatosan húz­tak el, és a végén már csak egyetlen kérdés maradt: meg lesz-e a száz pont. Egyetlen kosár híján nem lett meg, de a 33 pontos ide­genbeli siker után ez legyen a legnagyobb baj. km-bt Amatőr női NIL Kecskeméti KC-Nyíregyházi Kosársull 65-98 <22-27,17-26,16-22,10-23) Kecskemét, 50 néző, v.: Vadász Cs„ Nyilas I. NYKS: Papp K. 19/6, Fekete D. 13/3, Popenko K. 14/3, Páll V. 8, Farkasinszki 0.25. Csere: Takács A. 6, Cziránku 9/3, Simoncsik, Fazekas K. 4, Borza. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Danes Máté sikeresen hámozta át magát a védelmen fotó: pusztai Sándor