Kelet-Magyarország, 2016. november (73. évfolyam, 257-281. szám)

2016-11-14 / 267. szám

2016. NOVEMBER 14., HÉTFŐ Labdarúgás: Megyei II. osztály, Diamit csoport, 14. forduló A viharos szélben játszott nagykállói mérkőzésre előkerültek a sapkák, kesztyűk és mackóalsók. A négygólos Zakor János átadását harcedzett és elnyűhetetlen csapattársa Göncz Bertalan (jobbra) figyeli, a csíkos mezes ramocsaháziak végül pont nélkül mehettek haza fotó: pusztai Sándor Tlszadob-Rohod 3-2 (1-11 tiszadob, 80 néző, v.: Siroki J. Tiszadob: Kolcsár - Juhász T., Szopkó P., Kovács J., Kiss N., Fazekas K. (Tóth N.), Jónás V., Marczis, Domoszlai (Jónás 1), Tóth R., Tóth A. Edző: Jancsó László. Rohod: Körmös M. - Dobronyi, Baráti, Ladányi D„ Nagy I., Kézi B„ Sivadó P„ Tóth A., Kósa S„ Bencze M„ Sivadó L. Edző: Dolhai Tibor. Gól: Tóth A. 2, Marczis, illetve Sivadó P„ Sivadó L. Ifi: 5-4. _________ Jancsó László: -“Büszke vagyok játéko­saimra, akikben ennyi kudarc után is van tartás, és végre az égiek is vigyáztak a csa­patra. Bár oly sokszor buktunk et az utolsó percekben, most a végén nyertük meg a mérkőzést. Sok sikert kívánok a Rohodnak, de egy ablaküveggel mínuszban vannak! Dolhai Tibor - Köszönöm szépen, inkább most nem mondanék semmit.______________ Kemecse-Apagy 4-2 (1-0) Kemecse, 70 néző, v.: Demeter E. Kemecse: Szabolcsi M. - Karkusz, Kovács M., Soós G., Bárány T, Hokk B„ Babják, Pap M. (Csatári Á.), Márton P. (Kóka K.), Madzin, Bárdos (Lukács G.). Edző: Borza László. Apagy: Károly G. - Hegedűs L, Árpási, Szalka N„ Orosz G., Németh A., Lakatos J. (Tar F.), Bakró, Svelta Z., Márton l„ Simicsku. Játékos-edző: Németh Attila. Gól: Babják 2, Márton P., Madzin, illetve Márton I. (11-es­ből), Hegedűs L. ifi: 9-1.____________________ Borza László: - Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, de játékosaim nagyot küzdve megérdemelten nyertek. Ezeket a rázósabb meccseket nem kellene tesztként kezelni- Németh Attila: - Korrekt játékvezetés mellett úgy érzem, az egy pontra minimum rászolgáltunk volna. _____________ , Újfehértó-Nyírlbrony 8-1 (2-0) Újfehértó, 50 néző, v.: Szőnyi. Újfehértó: Lippa J. - Bárány L, Pallai G., Karaffa, Dénes K„ Potyók (Pallai B.), Petics, Szilágyi Á., Kántor T. (Zámbó D.), Kiss T„ Osikóczki (Tóth Sz.). Játékos-edző: Kiss Tamás. Nyfribrony: Nagy A. - Király D., Újfalusy, Imre L., Juhász M„ Konzili, Lakatos P„ Bagoly I. (Lakatos S.), Nagy S., Nagy J„ Tóth Zs. Edző: Lakatos Zsolt. Gól: Kiss T. 2, Kántor T. 2 (egyet 11-esből), Osikóczki, Szilágyi Á„ Petics, Tóth Sz„ illetve Lakatos P. Ifi: 5-0. Kiss Tamás: - Az időjárási viszontagságok ellenére is kifejezetten tetszetősen és szépen játszottunk. ________________________ Lakatos Zsolt: - Az eredmény tükrözi hoz­záállásunkat, edzőpartnernek sem voltunk megfelelőek az Újfehértó számára. Gávavencseltő-Nyfrlugos 4-3 (1-2) Gávavencsellő, 50 néző, v.: Tóth J. Gáva- vencsellő: Simkó - Bodnár S., Hengsperger András, Karasz L, Tolnai T. (Pásztor Zs.), Kovácsi, Biró Cs„ Brandies P„ Koczogh (Ba­logh R.), Marcsek Z. (Hengsperger Attila), Natkó (Tóth Z.). Játékos-edző: Marcsek Zoltán. Nyfrlugos: Papp T. - Illés G., Illés Á., Horváth J„ Balogh L, Honráth J. (Wukovics), Holló Zs„ Sinka L., Fézer, Fekete Cs., Bíró F. Edző: ifj. Kavalecz Béla. Gól: Brandies P„ Biró Cs„ Sinka L. (öngól), Balogh R„ illetve Balogh L. 2, Fézer. Ifl: 1-1. ___________________ Marcsek Zoltán: - Úgy érzem, megérde­melt győzelmet arattunk a szimpatikus ellenféllel szemben. Null—kettőről álltunk talpra, férfimunka volt. Ifj. Kavalecz Béla: - Kettő-nullás előnynél már azt hittük, kezünkben a mérkőzés, kettő-háromnál ismét elhittük, hogy már nyertünk. így csak magunkat okolhatjuk, hogy kikaptunk a végén., ................. KótáJ-Levetek 5-1 (4-0) Kótaj, 50 néző, v.: fassy. kótaj: Czenki - Fekete B„ Guszti L„ Die, Hangácsi, Kovács P., Ferenczi F. (Rácz R.), Fekete Á. (Gurcsák), De Montéira., Effoua (Ferenczi M.), Kóder. Edző: Seregi Mihály. Levelek: Varga Gy. - Pásztor J., Gebri Gy., Vass I. (Sitku D.), Nagy T. (Papp G.), Sitku D„ Ruff, Pekk T„ Kiss Z„ Hatházi M. (Bukta M.), Kovács B. Edző: Majláth Sándor. Gól: Ferenczi F. 2, Die, De Montéira, Effoua, Illetve Ruff. Ifi: 0-1. ______ Seregi Mihály: - Az utolsó hazai mécs­esünkét is magabiztosan nyertük meg, ezzel sikerült a célunkat elérni. Készülünk a következő mérkőzésre. _____________________ Majláth Sándor: - A szombati sportbál hangulata kitartott egészen a meccs végéig. Nagykálló-Ramocsaháza 4-2 (1-0) Nagykálló, 20 néző, v.: Szikszai Gy. Nagy­kálló: Pekk J. - Fodor T„ Madar T„ Szenes l„ Göncz, Erdei S„ Cipf D. (Plajos), Nagy B. (Bencs), Zakor, Ponczók (Borsi D.), Ungi. Edző: Kaszab István. Ramocsaháza: Nagy G. - Szabó D„ Tóth M. (Tóth A.), Lakatos M„ Zsíros L, Fodor Cs„ Ladányi S„ Hajdú G„ Szegedi Z., Nagy Sz„ Ragányi (Salánki). Edző: Ragányi Mihály. Gól: Zakor 4, illetve Hajdú G„ Szegedi Z. Kiállítva: Szabó D. (88. perc). Ifi: 2-2. _____________________________ Karácsony Mihály vezetőségi tag: - Sokat tettünk a győzelemért, főleg Kaszab Pisti és én. Én vittem a mészhidrátot, Pisti pedig húzta a vonalat. _____________________ Ragányi Mihály: - Nyolcvan percig korrekt volt a játékvezetés, aztán az utolsó tíz percben a bíró az egyes számú asszisztens közreműködésével összehozta a hazaiaknak a győzelmet. Sajnálom a srácokat, mert nagyot küzdöttek. Nem értem, miért kell a mérkőzésbe belenyúlni kettő kettes—ál­lásnál. ___________________________________ Geszteréd—Ihrem 3-2 (2-1) Geszteréd, 50 néző, v.: Tordai. Geszteréd: Papp D. - Gilányi M.. Mikó I., Horváth L. (Kiss L), Vass G„ Papp R„ Marcondes, Géczi P., Imre J„ Vass D. (Szilágyi J.), Jávor N. Játékos-edző: Géczi Péter. Terem: Kovács A. - Gaginas, Condor, Csoba L„ Marincas, Fá­bián P„ Horváth K„ Moldovan, Schvarczkopf, Szász R„ Tanka L. Játékos-edző: Fábián Péter. Gól: Papp R„ Jávor N„ Horváth L, il­letve Horváth K„ Jávor N. (öngól). Kiállítva: Gilányi M. (92. perc). Ifi: 9-2. Géczi Péten - Minden tiszteletem azoké a nézőké, akik kilátogattak a mérkőzésre. Óriási szélben, sáros, mély talajon fontos három pontot szereztünk. __________________ Fábián Péten - Megérdemelt a hazai siker. A nagy akarásnak semmi a vége. A hazai csapat akaratból jelesre vizsgázott. ________ Encsencs-Kállósemjén 0-1 (0-1) Encsencs. 120 néző, v.: Szabó Á. Encsencs: Sivadó R. - Horánszki, Lengyel L, Szilágyi G„ Varjasi, Balogh D„ Szilágyi Z„ Biró L„ Konyha Cs„ Biró Zs„ Kónya M.. Edző: Szedlár János. Kállósemjén: Árpád J. - Docsa, Nistor E„ Mészáros Á„ Ruszinkó (Nyisztor R.), Hamza T„ Leka (Hornyák Gy.), Szita, Gráf (Csonka Gy.), Marozsán M„ Mocsár Cs. Edző: Lipcsei János. Gól: Marozsán M. Kiállítva: Varjasi (23. perc). Ifi: 3-5. _________________________ Szedlár János: -Árra mindenféleképpen büszke vagyok, hogy tíz emberrel is végig egykapuztunk, és meg is fordítottuk volna a mérkőzést, ha egyenlő feltételekkel játszottunk volna.__________________________ Lipcsei János: - A csapat fegyelmezett­ségből és játékból jelesre vizsgázott, mert néha nem futbaltpályára való események történtek a gyepen. Encsencsen győzni nagyon nehéz, nekünk sikerült. Igazi csapat­ként játszottunk! Labdarúgás: Megyei IL osztály, Nyírerdő csoport, 14. forduló Záhony-Kék 2-4 (1-1) Záhony, 80 néző, v.: Rajzinger I. Záhony: Leskovics A. - Kacsúr, Kiss T„ Nagy G. (Makula), Huzdik, Sére L, Kovács I., Semegi T„ Fekete L„ Sárközi D„ Jaczina. Edző: Berecz Csaba. Kék: Hlmmer A. - Lábas P„ Kamarás, Gáspár S., Veress Á„ Kerekes M„ Horváth A„ Ignácz G., Kantár J„ Szurcsik Z., Szuraml (Arnaud). Edző: Fabók István. Gól: Sére L, Fekete L, Illetve KantárJ. 3, Szurcsik Z. Hl: 3-0.____________________________ Berecz Csaba: - Kétszeri vezetésünk után bohózatba illő gólokat kaptunk. A második félidőben kiütközött csapatomon a dekon­centráltság.________________________________ Fabók István: - Az elején szédeíegtünk, mint Rogán Tóni Nyírtasson, de a félidőben megbeszéltük, hogy minden helyzetben lőni fogunk. Mindegy, hogy mellé megy, csak gól legyen belőle. _________________________ Mezőladány-TIszaszentmárton 1-1 (1-0) Mezőladány, Í00 néző, v.: Fehér Á. Mezőladány: Hosszú L. - Rakoncza, Árva B„ Vantyuch, Czap, Demeter L, Demeter A. (Kun B.), Kovács Cs„ Kállai Á„ Kovács D„ Bálint K. Edző: Sajtos András. Tiszaszent- márton: Mészáros T. - Iván S., Farkas T„ Jónás Krisztián, Iván V„ Éslk M„ Jónás A. (Balogh K.), Balogh R„ Bulitka, Koszta Z„ Boda R. Edző: Gólyán Gergő. Gól: Kállai Á„ illetve BodaR. Ifi: 1-2.______________________ Sajtos András: - A játék képe és a második félidőben nyújtott tellesítményünk alapján ellenfelünk rászolgált az egy pontra. Véleményem szerint a vendégek egyenlítő góljánál a labda teljesen terjedelmével nem haladt át a gólvonalon. Gólyán Gergő: - A gyors hazai gól kicsit megfogta a csapatomat, viszont a második félidő alapján a döntetlen reális. Ajak-Nyfricarász 1-0 (1-0) Ajak, 80 néző, v.: Híres T. Ajak: Kovács T. - Markos, Takács J„ Iskl T„ Molnár B„ Kovács A., Magyar P. (Haga 1), Vlrtás D„ Folytán, Sütő N„ Kovács L. (Iski D.). Edző: Csorna Dezső. Nyírkárász: Borkó - Rákóczi L„ Jávor P„ Csuka Gy„ Liptai A„ Horváth G., Tóth T„ Varga J„ Kovács L, Bandor. J., Király J. Edző: Dudás Zoltán. Gól: Bandor J. (öngól). Kiállítva: Haga J. (75. perc). Ifi: 0-1. Csorna Dezső: - Csapatom nagyon fegyel­mezetten játszott, így sikerült a nagyon jól látszó, szervezett ellenfelet legyőznünk. Dudás Zoltán: - A legutóbbi tűznek a szikrálát sem láttam a csapaton. Több játékosom mélyen tudása alatt játszott, és sajnos végül egy öngóllal kikaptunk. Nyírmada-Demecser 4-1 (1-1) Nylrmada, 50 néző, v.: Valu. Nyírmada: Papp G. - Danes I. (Csonka L), Benkő I, Balogh A. (Barkasz), Jurkinya (Kiss G.), Mátyus Cs„ Lakatos L„ Szikszai A„ Danku A„ Kozma A. (Jónás A.), Járomcsák (Honráth J.). Játékos-edző: Szőke István. Demecser: Fintor S. - Hudák N., Kiss M„ Kantár K. (Krlser), Csáki L, Molnár A. (Gombkötő S.), Csáki A. (Minyln), Erőss P., Dankó G., Kocsis Z. (Bácskái A.), Illés J. Játékos-edző: Gombkötő Sándor. Gól: Danku A. 2, Szikszai A„ Lakatos L, Illetve Illés J. Kiállítva: Dankó G. (65. perc), Csáki L. (78. perc). Ifi: 2-1, Szőke István: - Barátságtalan, rossz időben, helyenként durva összecsapásokkal tarkított mérkőzésen, hátrányból sikerült fordítanunk. Úgy gondolom, hogy megérde­melten szereztük meg az idei utolsó hazai meccsünkön a három pontot. ______________ Gombkötő Sándor - Az első félidőben egy-nullás vezetésünknél el kellett volna döntenünk a mérkőzést. A másodikban megszórtak bennünket így is, meg úgy Is... Fényeslltke-Tlszakanyár 3-4 (2-2) Fényeslltke, 150 néző, v.: Resán G. Fényeslltke: Márta J. - Bakó G„ Kázsmér (Halászi), Nagy M„ Mlskolczl Á„ Pólyán I. (Sáreczkl), Lupcsa, Sárkány G„ Fodor G„ Ko­vács A. (Balogh K.), Nagy B. Játékos-edző: Sárkány Gábor. Tlszakanyár: Kanyári G. - Illés T. (Nagy Á.), Molnár P. (Molnár Zs.), Csáki R„ Nagy R„ Jánvári D. (Makiári), Rézlnger (Dobral), Bállá J„ Vicickó, Tóth N., Ablonczy. Játékos-edző: Csáki Róbert. Gól: Nagy B. 2, Sáreczkl, Illetve Vicickó, Ablonczy, Makiári, Csáki R. Ifi: 1-3, ____________________ Mártha Ferenc, vezetőségi tag: - Háromszori vezetésünk után a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Szeretném megköszönni szurkolóink egész éves, kitartó támogatását.______________________________ Csáki Róbert: - Hatalmas hibáinkból az ellenfél háromszor szerzett vezetést, melyet nagy akaratunknak köszönhetően sikerült kiegyenlíteni, majd az eredményt a mérkőzés hajrájában a magunk lávára fordítanunk. Köszönjük szurkolóink lelkes biztatását._________________________________ Őr-Pátroha _ 3-3 (1-1) Őr, 30 néző, v.: Szikora. Őr Oláh M. - Sípos J., Benkő J. (Paragh), Varga J„ Márton T. (Anda), Soltész B„ Kerekes M. (Derne B.), Soltész Á„ Szabó V., Paragh M. (Tisza Á.), Bégány Zs. (Szabó A.). Edző: Kálmándl Bertalan. Pátroha: Csíki G. - Ujj Gy., Zsol­dos, Hamza A. (Dúró), Varga R„ Huszti Cs., Molnár V. (Balogh Sz.), Kovács Sz., Varga L. (Szatmári M.), Balogh l„ Horváth F. (Berki B.). Edző: Lelt József. Gól: Bégány Zs. 2, Sipos J. (11-esből), illetve Varga L, Balogh L, Berki B. Ifi: 0-2. __________________________ Kálmándl Bertalan: - A végén majdnem győzelmet ajándékoztunk vendégeinknek. Ezért a felelősséget én Is vállalom, remélem, hogy legközelebb jobban összeáll a csapat, mert a mutatott játékunktól mi sokkal jobbak vagyunk. ___________________________ Lelt József: - Csapatom minden tagja dicséretet érdemel, mert a sírból hoztunk vissza egy pontot. Azt azért hozzátenném, ennél a játékvezetőnél annyi esélyünk volt a győzelemre, mintha IFA-val mennénk csaiozni Las Vegasba. ______________________ Újdombrád-Dombrád 1-10(0-5) Ujdombrád, 80 néző, v.: Sipos L Ujdomb- rád: Kmetz - Ignéczl Cs., Kernács József, Nagy R., Tóth I, Sinka D., Szőlősi A., Kernács János (Geri K.), Lakatos Z„ Körösi, Laskai T. Edző: Ignéczl Csaba. Dombrád: Csáki T. (Ignéczl S.) - Huszti P. (Kői B.), Borbély L. (Kiss R.), Dávid R„ Puskás Á„ Fabu R., Kalu B„ Nagy M„ Ács G. (Derceni), Szalai B., Tóth Á. (Sándor A.). Edző: Kató István. Gól: Körösi, illetve Dávid R. 3, Ács G. 2, Nagy M. 2, Fabu R„ Kalu B., Derceni. ___________________ Ignéczl Csaba: - Gratulálok a dombrádi csapatnak._________________________________ Kató István: - Játékban felülmúltuk ellenfelünket, szép gólokat szerezve, jól futballoztunk. Bízom benne, hogy ezt a formánkat át tudjuk még menteni az idei két mérkőzésünkre Is. ______________________ Szabadnapos: Vaja Labdarúgás: Megyei H. osztályú tabellák 1. Kótaj ____________14 12 2 - 81-8 38 1. Dombrád__________12 12 - - 67-13 36 1. Tárna_____________14 11 1 2 83-30 34 2. Kemecse 14 10 2 2 56-24 32 2. Nyírmada __________13 10 2 1 38-14 32 2. Vámosoroszi 14 10 2 2 56-29 32 3. Újfehértó _________14 10 1 3 69-25 31 3. Nyírkárász_________13 10 - 3 38-12 30 3. Tisztaberek 14 10 2 2 40-16 32 4. Levelek 14 8 4 2 32-15 28 4. Mezőladány 13 8 2 3 33-24 26 4. Kölese 14 9 - 5 60-35 ~ 27 5. Kállósemjén 14 8 2 4 43-24 26 5. Tlszakanyár 13 7 2 4 32-27 23 5. Mérk-Vállal 14 10 - 4 53-34 30 6. Nagykálló ________14 6 6 2 26-30 24 6. Demecser__________13 6 2 5 39-25 20 6. Csenger___________13 8 1 4 45-26 25 7. Gávavencsellő 14 6 3 5 35-33 21 7. Fényeslltke 13 6 2 5 33-29 20 7. Szatmárcseke 14 7 2 5 35-33 23 8. Nylrtugos _________14 6 1 7 29-26 19 8. Kék 13 5 1 7 27-34 16 8. Nylrcsaholy 14 5 4 5 37-36 19 9. Encsencs _________14 5 2 7 43-32 17 9. Őt 13 A 4 5 24-29 16 9. Tlszakóród 14 5 2 7 25-24 17 10. Geszteréd_________14 5 2 7 35-51 17 10. Záhony____________13 4 1 8 21-32 13 10. Mllota ____________14 5 2 7 31-36 17 11. Nyfribrony 14 5 2 7 20-37 17 11. Vaja 13 4 1 8 18-44 13 11. Nábrád 14 4 2 8 29-55 14 12. Apagy ____________14 4 4 6 40-34 16 13. Ajak______________13 3 2 8 7-24 ~ 11 12. Beregdaióc 14 3 3 8 31-49 12 13. Rohod ___________14 4 3 7 33-41 15 12. Ujdombrád 13 3 -10 16-44 9 13. Nyírmeggyes 14 2 5 7 30-42 11 14. Terem ____________14 4 - 10 19-54 12 14. Pátroha___________13 2 2 9 22-40 8 .14. Csengersima 14 3 1 10 24-54 10 15. Tiszadob 14 1 1 12 16-77 4 15. Tlszaszentmárton 13 1 3 9 19-43 6 15. Tyúkod ___________M _ 3 - 11 27-76 9 Ifi. Ramocsaháza 14 - 1 13 14-80 1 16. Pap visszalépett 16. Nagydobos 13 2 1 10 27-58 7 Megyei II. osztály Kelet-Magyarország csoport 14. forduló p. (Bodó K.), Halász N„ Volkán R„ Szűcs A. Tarpa-Kölcse ________7-5 (5-0) Tarpa, 80 néző, v.: Bendik J. Tarpa: Béres R. - Antal R., Szidor, Ködöböcz (Kusnyir), Egresi G. (Kacsó), Péter Gy., Kemény G. (Vin­ce K.),Tar E. (Rózsa A.), Djacsenko, Orosz E. (Dávid G.), Barta F. Játékos-edző: Rozman Sándor. Kölese: Nyilas M. - Sira T, Botos Á„ Zavanyi, Dobos I. (Varga F.), Sztáraszta, Bo­tos V. (Rézműves E.), Kövesligeti, Szkunzjak, Kovcsar, Repljuk (Nádasdi). Edző: Simon Csaba. Gól: Orosz E. 2, Barta F. 2, Djacsenko, Tar E., Vince K„ illetve Szkunzjak 2, Sira T, Kövesligeti L, Kovcsar.______________________ Rozman Sándor: - A sima mérkőzést megnehezítettem azzal, hogy a szünetben ötöt is cseréltem. Hibásnak érzem magam, ebből sokat tanultam.__________________ _ Simon Csaba: - Az első öt percben pályafutásom alatt még soha sem kaptunk három gólt, pedig már harminc éve járom a pályákat. A második félidőben viszont simán nyertük a meccset.___________________ Mllota-Tlsztaberek 1-3 (1-1) Milota, 20 néző, v.: Balogh L. Milota: Kánya G. - Pap R„ Siket L, Nyilas B., Antal J., Delé- nyi (Bunna A.), Fóris, Mikutka, Lukács Martin, Balogh S. (Tóth K.), Lukács Márk. Edző: Elek László. Tisztaberek: Makay Z. - Juhász A., Rudnák (MakszimG.).NagyJ. (Szabó L), Molnár Róbert, Tóth J„ Bencze Á. (Kálló A.), Kocsán, Molnár Roland (Kiss G.), Fábián G. (Lázár R.), Szabó A. Edző: Oroszi István. Gól: Balogh S., illetve Szabó A. 2, Molnár Roland. Ifi: 7-0. _______________________ Élek László: - Végig mezőnyfölényben futballoztunk, igazi gólhelyzetet nem sikerült kiharcolnunk, a vendégek masszív védekezés mellett eredményes kontrajá­tékukkal győztek. Úgy gondolom, hogy a második félidei játékvezetés nevetséges volt. Mielőbbi gyógyulást kívánunk Delényi Attilának, súlyosan megsérült játékostár­sunknak. ____________ Oroszi István: - Mély talajú pályán jó ellen­felet sikerült fegyelmezett, taktikus játékkal megvernünk._______________________________ Nábrád-Beregdaróc 6-3 (1-1) Nábrád, 30 néző, v.: Sipos L Nábrád: Pásztor A. - Kondor G„ Szabó T. (Tóth A.), Mercz J„ Balogh Gy., Tejfel, Sárai G., Varga Z. (Pásztor L), Mercz L, Jakab T. (Móré Sz.), Pásztor Z. (Takács D.). Edző: Végh András. Beregdaróc: Simon R. - Varga G„ Szlifka, Lukovics J., Varga I, Veress R„ Kosztel, Kokas A. , Lakatos A., Szász K., Lucsia. Edző: Baracsl Endre. Gól: Pásztor Z. 2 (egyet 11-esből), Pásztor L, Varga Z„ Jakab T, Tejfel, illetve Lakatos A 2, Kosztel. Ifi: 4-2. _______________ Végh András: - Magas színvonalú játékvezetés mellett az első félidőben már eldönthettük volna a meccset. Ehelyett magunknak tettük nehézzé, de a vége sima győzelem lett.______________________________ Baracsl Endre: - Kettő-kettőig kiegyenlí­tett küzdelem alakult ki, de érezhető volt, hogy aki ezután betalál, meg is nyeri a mérkőzést. A lehetőségünk erre megvolt, de ezt elrontottuk, és ahogy az lenni szokott, a hazaiak az ellentámadásból gólt értek el. Ezután már elfogyott belőlünk a hit, és lényegében már csak azzal törődtünk, hogy egy jól mutató eredménnyel tisztelegjük az Aranycsapat emléke előtt _________________ Csengerslma-Nylrmaggyes 2-5 (1-2) Csengersima, 80 néző, v.: Sinka Z. Csenger­sima: Bélteki L - Kocsis I., Gaál Cs., Balogh B. , Gyarmati N„ Korpás A. (Ecsedi G.), Juhász 1 (Csontos A.), Varga Gy. Játékos-edző: Vol­kán Roland. Nyírmeggyes: Gergely I. - Nagy Zs., Patcsák, Balogh J. (Tóth I), Székely Zs., Antal D„ Széles M., Hornyák Zs., Pető Á. (Székely G.), Török G„ Kovács L (Honráth J.). Edző: Körmös Miklós. Gól: Juhász P. 2, illetve Kovács L. 2, Székely Zs., Horváth J„ Török G. Ifl: 2-2. ____________________ Volkán Roland: - Ezen a meccsen saját magunkat vertük meg. Juhász Péter lega­lább két szép gólt szerzett. _______________ Körmös Miklós: - Futballra alkalmatlan pályán, korrekt játékvezetés mellett a játék minden tekintetében fölülmúltuk az ellenfelünket. Győzelmünk akár nagyobb különbségű is lehetett volna. _______________ Vámosoroszi-Szatmárcseke 5-3 (2-1) Vámosoroszi, 50 néző, v.: Lucsik. Vámoso- roszl: Szaniszló Á. - Kerekes Sz., Somogyi T, Tisza S. (Ács A.), Róka R. (Szabó A.), Jóni R„ Riskó T. (Kiss D.). Bartha K. (Molnár P), Franku A., Szilágyi L. Edző: Orosz András. Szatmárcseke: Bőnyei B. - Kóczé G., Bakó G., Mándi Zs., Bakó K„ Bandies (Orsolyák Á.), Vajda A., Viscsák, Varga Z„ Bozsányi L, Magula. Edző: Hadadi Ferenc. Gól: Szilágyi L. 2, Bartha K., Baráth G., Franku A., illetve Magula 2, Bakó G. Ifi: 15-0. _________________ Orosz András: - Megdolgoztunk ezért a győzelemért az elemekkel, és a sok labdaügyes játékossal felálló vendégeinkkel szemben is. Szünetben a tombolán malacot sorsoltunk volna, de olyan kevés néző volt, hogy inkább megsütjük a csapatnak. Hadadi Ferenc: - Irreális talajú pályán, ha netalán egyenlő feltételeket kapunk, akkor ebben a meccsben számunkra is több lehetett volna. __________________________ Mérk-VáUal-Tyukod 4-0 (1-0) Mérk, 40 néző, v.: Király A. Mérk-Váltaj: Boros V. - Rostás L, Rosu (Sarbau), Bálint M. (Filöp Zs.), Bozsányi S., Petrohai Gy., Szabó I., Szimuly Gergő, Rostás K. (Szabó M. ), Lakatos J., Osváth Z. Edző: Szimuly Gábor. Tyúkod: Székely Zs. - Feka N„ Berki N. , Sipos M. (Fekete S.), Feka J„ Bégány M., Horváth I, Csaholyi, Varga M., Lakatos I., Kertész J. Edző: Czibere József. Gól: Osváth Z. 2, Lakatos J.. Bálint M. Ifi: 16-2. ___________ Szimuly Gábor: - Gratulálok a tyukodi csapatnak a lelkes játékhoz Gratulálok a fiaimnak is, mert végül is mi nyertük meg a meccset.___________________________________ Czibere József: - Korrekt játékvezetés mellett ilyen különbség nem volt két csapat között. ____________________________________ Tiszakóród-Nyírcsahoty 3-0 (1-0) Tiszakóród, 80 néző, v.: Lengyel A. Tisza- kóród: Juhász S. - Csákányos, Császár P, Légrádi (Farkas Z.), Algács E., Császár I, Horváth G. (Veszprémi Zs.), Algács B., Ország Zs.. Algács M„ Nagy Á. Edző: Gyulai Zsolt. Nyírcsaholy: Putirka G. - Kovács Á., Putirka B., Ilku T, Balogh J„ Szabó V. (Szalai S.), Botos S., Mező A., Bégány G. (Ilku Á.), Bálint Cs., Jónás P Edző: Kiss Ervin. Gól: Császár T, Algács E„ Császár P. Ifl: 1-5. ________________ Gyulai Zsolt: - Megérdemelt győzelmet arattunk, sikerünk értékét növeli, hogy jól passzoló, szívós csapat ellen gyűjtöttük be a három pontot. _____________________________ kiss Ervin: - Most azon gondolkozom, hogy mire is fogjam a vereséget. A pályára, az ellenfélre, vagy pedig csak arra, hogy ilyen gyengék vagyunk... Csenger-Nagydobos __________elmaradt A pálya játékra alkalmatlan állapotban volt. Elvették az éllovas Szeged veretlenségét kosárlabda. Ha nem görcsöl be a lába egy perccel a vége előtt, talán a tripla dupla is meglett volna. Papp Klaudia szokása szerint a Szegedi KE elleni rangadón is ment, mint a Duracell-nyuszi, és harminc pontja mellett kilenc-kilenc lepattanónál és szerzett lab­dánál tartott, amikor le kellett sántikálnia a pályáról. Addigra már zsebben volt az amatőr női NB I-ben ját­szott rangadó, bár a nyíregy­háziak számára azért akadtak kritikus pontok. Hiába kezd­tek magabiztosan a kosársuli­sok, 25-15-ről előbb 26-27-re, majd a negyed végére 31-37- re alakult az állás. A második negyedet jól indító kosársuli­sok 39-39-nél utolérték ellen­felüket, de elhúzni igazából csak 60-57 után tudtak. Ekkor a masszív dupla duplát elérő (neki két kiharcolt fault hi­ányzott a harmadik két szám­jegyű mutatóhoz) Farkasinsz- ki Orsolya lepattanói (igaz, most „csak” tízig jutott, nem pedig 26-ig, mint a Kiss Len­ke KS ellen...) és Papp Klau­dia labdaszerzései, valamint kettejük kosarai (együtt 58-at termeltek a 77-ből...) gondos­kodtak arról, hogy izgalom­mentes legyen a végjáték. A lényeg tehát: az NYKS el­vette riválisa veretlenségét, és utolérte a tabellán, km-bt Amatőr női NB I. Nyíregyházi Kosársull-Szegedl KE 77-63 (21-13,10-2»l23-13,23-13) Szent Imre-gimnázium, 70 néző, v.: Borgula, Bács. NYKS: Papp K. 30/9, Fekete D. 4, Popenko K. 3/3, Páll V. 4, Farkasinszki 0. 28. Csere: Takács A. 6/6, Hidas 2, Borza, Cziránku. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Pedig nem lehet azt mondani, hogy Papp Klaudia (fehér mezben, balra) és Farkasinszki Orsolya (12) és Fekete Dóra (25) ne kapott volna szoros őrizetet fotó: pusztai Sándor ;-fi i.'wn KELET