Kelet-Magyarország, 2016. november (73. évfolyam, 257-281. szám)

2016-11-21 / 273. szám

2Q16.NOVEMBER 21., HÉTFŐ Sport 11 KELET A vártnál nehezebben, decsak behúzták! Erdős Zoltán hibátlanul büntette a balassagyarmatiakat FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR Hetesekben Erdős Zoltán és Oláh Zoltán is százszázalékos volt kézilabda. Kihagyott helyzet ott, kivédett ziccerek itt, így indult szombaton este a Nyír­egyházi SN második vonal­beli férfi kézilabdázóinak so­ros bajnokija. A Tiszavasvári úti sportcsarnokban a lelkes szurkolóival támogatott Ba­lassagyarmati Kábel volt az ellenfél. Gólcsendes kezdés Több mint négy perc telt el, mikor Nagy Csaba megsze­rezte az első gólt. Mindkét kapus jól védte ketrecét, a hazaiak elsősorban az eladott labdák miatt nem voltak haté­konyak, így egy ideig a nógrá­diak vezettek. Aztán a félidő derekán, Grandjean Gábor időkérését követően fordult a kocka. Igaz, a hajrá újabb vendégvezetéssel (11-12) in­dult, ám végül a két László, Kurbely és Varga találataival hazai előnnyel zárult a játék­rész. A második félidőben ugyan többször is vezettek há­rom-négy góllal a hazaiak, nem tűnt igazán megnyugta­tónak az előny. A kábelesek piócaként tapadtak a haza­iakra, mígnem 22-20 után sikerült még egy-két lapáttal rátenniük Urbán Egonéknak, így aztán megszületett a re­mélt hazai győzelem. A balassagyarmatiaknál a Keleti csoport góllövőlistáját vezető, hét gólig jutó, hetes számú Duzsi Dávid volt a legtöbb találattal bíró. A ha­zaiaknál pedig a tizennégyes és a hetesekből ötöt értéke­sítő Erdős Zoltán bizonyult a legeredményesebbnek. És maradva még a számoknál és a heteseknél. Oláh Zoltán, a hazaiak kapusa százszázalé­kosat produkált. Két bünte­tőnél cserélt Gadnai Attilával, és mindkétszer kivédte Duzsi hetesét. km-ml Totó A 46. hét/2. fordulójának mérkőzései 1. Vasas-FTC _________2-2 x 2. Atl. Madrid-Real Madrid 0-3 2 3. Dortmund-Bayern München 1-0 1 4. Mönchengladbach-l. FC Kőin 1-2 2 5. Augsburg-Hertha BSC _______0-0 x 6. Wolfsburg-Schalke___________0-1 2 7. Hoffenhelm-Hamburg ________2-2 x 8. Bremen-E. Frankfur __________1-2 2 9. Udinese-Napoli ______________1-2 2 IQ.Juventus-Pescara___________3-0 1 11. Atalanta-Roma _____________2-1 1 12. Bologna-Palermo ___________3-1 1 13. Lazlo-Genoa ________________3-1 1 14. Mllan-lnternazlonaie lapzárta után Legyenvége! úszás. Felhívást tett közzé Sa­lamon Ferenc, a vizes sporto­kat tömörítő nemzetközi szö­vetség masters bizottságának tagja: arra szólítja fel a magyar úszószövetségi vitában meg- nyilvánulókat, hogy tegyék félre a sérelmeiket, a munkára koncentráljanak. nso.hu Kézilabda: Férfi NB I. B, Keleti csoport Tiszavasvári úti csarnok, 200 néző, v.: Sándor, Szlkszai. Nyíregyházi SN: Gadnai - Nagy Cs. 2, Kurbely 4, Varga L. 4, Sándor2, Kaplonyi 4, Vasas 1. Csere: Oláh (kapus), Braun, Erdős 5/5, Bécsi 1, Urbán 3, Illés, Pánczél 1. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, Illetve 14 perc. Hétméteresek: 6/5, Illetve 3/1. Junior 41-20. Eddig sem volt egyszerű... Mondhatni, a legjobbkor A bátoriak immár leg­eredményesebb játéko­suk nélkül szenvedtek újabb vereséget. kézilabda. Eddig sem volt könnyű dolga a Nyírbátor NB I. B-s férfi kézilabdacsapatá­nak. Olyannyira nem, hogy az együttes még pontot sem szerzett - miként ezúttal sem. Ráadásul az Ózd elleni össze­csapásról hiányzott Kovács Ákos, akire a folytatásban sem számíthat már a sereghajtó. A bajnoki góllövőlista második helyén jegyzett átlövő a me­gyei rivális Tiszavasvárihoz igazolt, ami meglehetősen nagy érvágás A Szilágyi-le­génységnek. Mindennek da­Egrl Gyula Is gyakran kiszolgálta­tott helyzetbe került cára sokáig szorosan alakult a borsodiakkal vívott találkozó. Mi több, a 40. percben 15-17­es állásnál tovább szűkíthette volna a különbséget a Bátor. A megítélt hétméteres azon­ban kimaradt, utólag pedig talán kijelenthető: itt és ekkor ment el a hajó. Vagyis újabb vereséget szenvedett a házi­gazda, amelynek becsületére váljék, a sikertelen szereplés nem vette el még teljesen a kedvét... km-kt Kézilabda: NBI.B VKKNyirbétor-Ózri 24-30(12-13) Nyírbátor, 120 néző, v.: Sándor Gy., Szabó B. Nyírbátor: Egri Gy. - Csébl D. 6/1, Kiss 1.5, Csonka P. 4, Kovács Zs. 3/1, Pál T. 1/1, Csuzda M. 1. Csere: Nagy T. (kapus), Kaszás S.. Kovács L. 1, Albecz B. 1, Tóth L, Bod B. 2. Edző: Szilágyi Attila. Kiállítások: 6, Illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, Illetve 1/1. Junior: 31-31. Rég várt pillanat: ismét győzött a tiszavasvári együttes. kézilabda. Végre megtört a jég! A harmadik fordulót kö­vetően tudott ismét nyerni a Tiszavasvári NB I. B-s férfi ké­zilabdacsapata. Ráadásul azt a Kecskemétet gyűrte le, amely korábban az „élcsoportot” ost­romolta. A hazaiak mindkét kapusa alaposan kivette részét a sikerből, de a többiek sem tétlenkedtek. Egységesen, nagy akarással küzdött a Türk-legénység, a második félidőben pedig be­mutatkozott az új szerzemény, Kovács Ákos - mindjárt hat góllal keserítve az ellenfelet. A Vasvári a sorozatos kétper­ces büntetéseket is átvészelte, holott kétszer annyit játszott emberhátrányban, mint a lá­togató. Mi több, kevesebb lét­szám mellett is rendre betalált, a jutalom nem is maradt el: fe­lettébb értékes győzelmet ara­tott a házigazda. Mondhatni, a legjobbkor. km Kézilabda: NB1.B. Tiszavasvári SE-QUICK2000-Kecskemét 31-28 (17-12) Tiszavasvári, 500 néző, v.: Bujdosó Z., Mihály A. Tiszavasvári: Tóth M. - Balázs M. 1, Benyusz K. 5, Dobos B. 3, Danes M. 5, Csontos M. 3, Mezei L. 5. Csere: Boczák K. (kapus), Kiss K. 2, Kovács Á. 6/1, Nagy Á„ Teleki L, Zslgmond G„ Feind Z. 1. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 16, Illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, Illetve 7/5. Junior: 29-38. Balázs Máté keze sem remegett meg FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Gospel karácsony a Kelettel! Válassza a Keletet! Használja ki előfizetői kedvezményeinket! Kedves Előfizetőnkl Szeretettel meghívjuk Önöket a Gospel Karácsony című előadásá- F ^T ra, 2016. december 15-én 19 órakor a nyíregyházi Evangélikus templomba. A Kelet Á—j előfizetőjeként - hűségkártyájuk felmutatásával - 4500 Ft helyett 3900 Ft-ért vásárol- ri-iyn" hatják meg jegyeiket. A kedvezményes belépők - korlátozott számban - szerkesztőségünk ügyfélszolgálatán (Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 4-6.) válthatók meg. ULjjLa3U Nagyot játszott a csapat A Nyíregyháza Blue Sharks úgy nyert, ahogy esélyeshez méltóan kell. KOSÁRLABDA. Úgy kezdte a Nyíregyháza Blue Sharks a vasárnapi NB I. B csoportos mérkőzését, ahogy esélye­sebb csapathoz illik. A ven­dégek azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést a MAFC-os fiatalok ellen, Fa­zekas Csaba és Czura Attila pontjaival hamar meglógtak, és tíz pont körüli előnyüket a nagyszünetig tartották. A belelendülő Nagy Kriszti­án jóvoltából a harmadik ne­gyedben sikerült megtoldani a vezetés mértékét, ezzel a Kék Cápák végleg elhárították Nagy Krisztián ponterős Játékkal lelentkezett fotó: pusztai Sándor tavalyi csapattársuk, Molnár Marcell (9/6 pontig jutott) és az A csoportban is be-bemu- tatkozott társaik felzárkózási kísérletét. A végére a húsz­pontos küszöböt is átlépte a nyíregyházi legénység, amelynek legponterősebb embere Nagy Krisztián volt, hat játékosa is dobott három­pontos kosarat (még a center Varga Márton is), de Bus Iván 15 gólpassza sem mindenna­pos teljesítmény. km-bt NB I. B: Keleti csoport MAFCIHWrwbézaBhwSherlaBA Bő (17-26,14-14,15-26,18-20) Gabányl László Sportcsarnok, 100 néző, v.: Hervay, Válé, Nagy V. Blue Sharks: Bus I. 8/6, Czura 14/6, Fazekas Cs. 9/6, Nagy K. 22/12, Gant 10. Csere: Varga M. 8/3, Oláh Z. 5/3, Sltku M. 8, Mokánszkl, Gáspár B. 2. Edző: Siska János. caramel live KOWALSKY MEG A VEGA I IS KONCERT ÉVII w fesztivál CONTINENTAL ARENA Kapunyitás: 18 éra / Belépő: 1900 Ft Jegyek kaphatók: RETRO Rádió székhaza: Nyíregyháza, Eötvös u. 9/A Kelet Magyarország szerkesztősége: Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 4 6. Ticketline Jegyiroda: Nyíregyháza, Szarvas ii. 13. TAKARÉK HIRDETÉSEK pö!6 ;Ä Előadás időpontja: ■PBt'jjrj december 15.,*|v ^Evangélikus 19 óra templom f Nyíregyháza , 2016. december 09.19 ina c ■ p- ■ II