Kelet-Magyarország, 2016. november (73. évfolyam, 257-281. szám)

2016-11-12 / 266. szám

2016. NOVEMBER 12.. SZOMBAT Most minden sokkal bonyolultabbá vált. Á Innentől Kolumbiára kell fókuszálnunk. ^ így látja az argentin futballválogatott helyzetét Lionel Mess), miután csapata világbajnoki se­lejtezőn 3-0-ra kikapott Brazíliában, és a dél-amerlkal csoportban a hatodik helyezést foglalja el. Az Európai Labdarúgó-szö­vetség (UEFA) büntetése nyo­mán nem utazhatnak Dort- mundba a Legia Warszava csapatának szurkolói a gárda november 22-ei, németorszá­gi Bajnokok Ligája-mérkőzé- sére, mert a varsói drukkerek október 18-án, Madridban összecsaptak a rendőrökkel a Santiago Bernabéu Stadio­non kívül. A lengyel klubnak 80 ezer eurós pénzbírságot is fizetnie kell. Bosszúság a vé ár az elejéért Szabó Valéria (10) háromszor volt eredményes FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Poraiból és hétgólos hátrányból támadt felaKlsvárda,decsak egyenlítésig jutott, pontszerzésig nem. kézilabda. Eljutott odáig a magyar női bajnokság, hogy a Kisvárda-Vác mérkőzésen három világbajnok lépett pályára. Mindannyian bra­zilok, hazai oldalon Samira Rocha, a dunakanyariaknál a kapus Barbara Arenhart és Aldexandra de Nascimento volt tagja a 2013-ban, Szerbi­ában aranyérmes dél-ameri­kai csapatnak (meg is örültek egymásnak rendesen a meccs előtt). A sztárparádéhoz pedig a kispadon ülők is hozzájárul­tak, hiszen két egykori szö­vetségi kapitány tölti be a szakmai igazgatói posztokat Németh András, illetve Má- téfi Eszter személyében. Hatra csak egy volt a válasz Utóbbi a bajnokság során először ült le a várdai padra, amihez hozzájárultak a heti események: a szakmai igaz­gató által a csapathoz hozott Kovács Péter vezetőedzőt felmentették a munkavégzés alól, az erre a meccsre megbí­zott Dévényi Jánost pedig úgy is támogatta a szakmai mun­ka felügyelője, hogy ezúttal nem a VIP-páholyban foglalt helyet, hanem a kispadon. Azt hittük, a múlt heti, Du­naújváros elleni kezdést nem lehet alulmúlni, ám mégis. Harmincnyolc másodperc alatt kétszer került a várdai kapuba a labda, a váci balszélső, Szán­ja Radoszavljevics már négy­nél, csapata pedig hatnál járt, amikor a hazaiak még csak egynél. Rendre sikerültek az ejtések Jellemző: amíg Marina Dmit- rovics zúgó kapufája után indításgólt dobtak a Pest me­gyeiek, addig a másik oldalon Jekatyerina Dzsukeva két bra­vúrja után harmadszor is az ellenfélhez pattant a labda, és Radoszavljevics persze, hogy nem hibázott. Szünetig öt gólnál közelebb nem fértek ellenfelükhöz a várdaiak, és mivel az utolsó tíz percben csak kétszer voltak eredményesek, kellő előny­nyel mehettek pihenőre a Te- mes Bernadett által kiválóan irányított, a két szélső révén sokszor a sikeres ejtéseket vá­lasztó vendégek. Dmitrovics szokásához híven a második félidőben lendült bele, és gól­jaival egyre közelebb araszolt ellenfeléhez a KKC, 17-20-nál időt is kért a váci kispad. A kapuba becserélt Madalin Puscas két pompás védéssel kezdett, Szabó Valéria ziccert értékesített, Rocha góljával pedig ellenfele sarkához ért a házigazda. Olena Umanec talpról dobott góllal egyenlí­tett, a csarnok falai pedig bele­remegtek a szurkolók ováció­jába. A vezetésért is támadhattak Az egyenlítés 24-24-ig még háromszor összejött (23-23- nál a vezetés átvételéért is tá­madhatott a Kisvárda), majd két perccel a vége előtt 24-25- nél Nascimento hetesét védte Dzsukeva. Rocha fölé tüzelt, Hámori Konszuéla gólja pedig eldöntötte a meccset. Nagyot küzdött a Kisvárda, és ez a meccs megint az elején ment el... km-bt Sport. A régió és nagyvilág sportja NB I, női Jegyzőkönyv «MÉdaMMfrGood-Viác -- ZMUMSI Kisvárda. 950 néző.v.: Horváth P„ Marton. Kisvárda: Dzsukeva - Vukolevlc 2, Dmitrovics 5, Szabó V. 3, Rocha A, Umanec 3, Kucherova 3/1. Csere: Puscas (kapus). Gedrolt 2, Bízik B. 1, Mlhovlcs 1, Lévai, Tarjányi. Megbízott edző: Dévényi János. Vác: Arenhart - Nascimento 10/5, Soós V, 2, Temes 3, Heíembal, Basics, Radoszavljevics 7. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 1, Farkas V. 3, Sz. Vukcsevlcs. Edző: Szilágyi Zoltán. _______________________ Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-3,5.: 1-6,9.: 4-7.14.: 5-11,19.: 6-13,22.: 8-13,36.: 13-17,43.: 17-20,50.: 21-21,57.: 24-24. Kiállítások: 4. Illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/1, Illetve 6/5. Dévényi János: - Unalmas már erre hivatkozni, de megint elszúrtuk az első tíz percet. Szünet előtt lett volna lehetőségünk rá, hogy kö­zelebb kerüljünk az ellenfelünkhöz, a második játékrészben nyújtott teljesítményünk pedig megsüvegelendő volt, de a végén elpártolt tőlünk a szerencse._________________________________________________ Szilágyi Zoltán: - Az elején szinte minden rendben volt, és magabiztos előnyünket úgy Is tartani tudtuk, hogy az első félidő második felében már akadozott a játékunk. Ezt a mérkőzést az első játékrészben nyertük meg, szünet után érthetetlenül visszaesett a játékunk a végén a szerencse Is kellett a győzelmünkhöz. A felnőtteké lesz az elsőbbség labdarúgás. Az ősz vége felé az időjárás és a pályaviszonyok is beleszólhatnak a mérkőzések megrendezésébe, elsősorban az alacsonyabb osztályokban. Rakamazon elővigyázatosak voltak, hiszen a Kelet Takarék megyei I. osztály vasárnapi játélóiapjára kiírt Tiszavasvári elleni párosításban megcserél­ték az ifjúságiak és a felnőttek mérkőzését, így a „nagyok” kezdenek 11 órakor, aztán kö­vetkezik az ifjúság. A teljes megyei fociprogramot a ÍO. ol­dalon olvashatják. 9 Miniállam ellen a maximumot labdarúgás. A magyar váloga­tott vasárnap Andorrát fogadja a 2018-as, oroszországi világ- bajnokság selejtezősorozatá­nak negyedik fordulójában, s mindenképpen be kell gyűjte­nie a három pontot, hogy ver­senyben maradjon a tovább­jutó helyekért. Bernd Storck szövetségi kapitány harmadik helyen álló együttese számá­ra kötelező a győzelem a pont nélküli, sereghajtó miniállam csapata ellen. A csoportban százszázalé­kos teljesítménnyel éllovas svájciak Férőért, az Euró- pa-bajnok portugálok Lettor­szágot fogadják. MTI Vb-selejjtezök Besöpört Vasárnap: Magyarország-Andorra, Úllől út, 18. Svájc-Feröer-szigetek, 1B. Portugá- lia—Lettország, 20.45. Pénteki eredmény E csoport: Örményország-Monenegró *-* Ä többi mérkőzés lapzárta után ért véget. Új csatárát is bevetette a Várda a Honvéd ellen labdarúgás. Az élvonalbeli Budapest Honvéd otthonában 2-0-ás vereséget szenvedett a pénteki edzőmeccsen az NB Il-es Kisvárda Master Good. A várdaiak soraiban két új arc tűnt fel: a kárpátaljai Hege­dűs Róbert próbajátékon vett részt, míg a vesztegetési ügy­ben érintett, eltiltását letöltő Horváth Zoltánnal már szer­Hétvégi sportműsor szombat SHHHBHHHH Asztalitenisz. NB I., férfi: Útfestők-Apagy SE—Nyírbátori ASE, 14. NB I.. női: N AC Túró- czy Nyíregyháza-Debreceni AK, evangélikus Iskola, 11. NB II.: Apagy SE II—Lőrinci AC, 10. NB III.: Trló-Maxi-Szacsa Nyíregyháza SE-Mátészalkal MTK, sóstóhegyi Iskola, 11. Záhonyi VSC-Ha|dúnánás, Kandó-szakkö- zéplskola, 11. Nyírbátori ASE II—Tlszaújváros, Győrfl-edzésközpont, 11. Megyei csapatbaj­nokság: Nyirpazony SE-Útfestők-Apagy SE III, 10. ___________________________________ Kézilabda. NB II., férfi: Fehérgyar­mati VSE-Kisvárdai KC, 18 (junior 16). Bereg-LED megyei női bajnokság: Balkány-lbrány, 11. Fehérgyarmat-Nylr- bátor, 14. Gyermekbajnokság, Kulcsár Anlta-régló, fiú U14, Bem-iskola, 9, lány U13, klsvárdai sportcsarnok, 9. Kisiskolás bajnokság, Kulcsár Anlta-réglú, fiú U10, Wesselényi-szakközépiskola, 9, lány U10, fehérgyarmati sportcsarnok, 9. _____________ kosárlabda. NB I. B csoport, férfi: Nyíregyházi Blue Sharks-Salgótarjáni KSE, Continental Aréna, 16.30 (U20,19). Amatőr női NB I.: Nyíregyházi Kosársuli-Szegedi KE, Szent Imre-glmnázium, 17. __________________ Labdarúgás. Másodosztályú Ifjúsági bajnokság: Bozsik Akadémia-Szolnok, örökösföldi sporttelep, UT7,12, U16,12. Harmadosztályú ifjúsági bajnokság: GFSE-Oros-Bozsik Akadémia II. U17,10, U19, 12. Nyírbátori FC-Balmazújváros, U17,10, ződést kötöttek. A csatár a té­len válik igazolhatóvá. KM-BT Edzőmeccs Bp. Honvéd-KIsvárda Master Good 2-0 (1-0) Kisvárda: Lékai - Hel, Vermes, Fodor F. (Papucsek), Vári B. (Izlng) - Mlnczér (Ta- labér), Lucas (Torna) - Hegedűs R. (Erős G.), Grumlcs (Horváth Z.), Cseri T. (Szabó P.)-Gosztonyl(Karacs) ___________________ Gól: Lékai (óngól), Kabangu U19,12. Másodosztályú serdülőbalnok- ság: Tarpa SC-Nylrbátori FC, U14,9, U15,12. Mátészalkai MTK-Fehérgyarmat SC, U14, 10.U15.12. Vasárnap MHHHH Asztalitenisz. NB I.: Nyírbátori ASE-Gödöl- lői EAC, Győrfl-edzésközpont, 11. NB HL: Nylr- madal ISE-Hajdúszoboszlói AK, 11. Megyei csapatbajnokság (kezdés: 10): Nyírtét KSE-Vitka SE, Apagy SE IV-Necc-Eissmann SE, Apagy SE V-Kék SE, Kisléta ASE­Trló-Maxi-Szacsa Nyíregyháza SE II. _________ Kézilabda. Szl-Zo megyei férfiba|nok- ság: Sponge Szivacs KC-Mátészalkal MTK, Wesselényi-szakközépiskola, 11. Klsvárdai KC ll-Demecser, sportcsarnok, 11. Tiszavasvári SE II—Csenger, sportcsarnok, 16. Bereg-LED megyei női balnokság: Tiszavasvári-Nylr- egyházi FSE, sportcsarnok, 11. Tiszalök- Csenger, tiszavasvári sportcsarnok, 13. Kisis­kolás bajnokság, Kulcsár Anlta-régló, lány UIO, kisvárda! Vári-iskola, 9. Kosárlabda. Országos kadettbajnok- ság, kiemelt alapszakasz: Nyíregyházi Sportcentrum KA-Szolnoki Sportcentrum, Tiszavasvári úti csarnok, 14._________________ Sakk. NB II.: Tiszavasvári SE-Edelény! VSE, Vasvári-középiskola, 10. ____________________ Labdarúgás. Harmadosztályú Ifjúsági bajnokság: Tarpa SC-Debreceni SI, U17,11, U19,13. Másodosztályú serdülőbajnok­ság: Puskás Partner Nagyecsed-Várda SE, U14,10, U15,12. A Tarján ellen mindig pikáns a meccs A Nyíregyháza Blue Sharks fiatalos csapa­ta a vendégek rutinos sorával versenghet. kosárlabda. A két csapat kép­viselte élvonalbeli múlt, vala­mint a jelenlegi tabella alap­ján is pikáns mérkőzés vár az NB I. B csoportban szombaton (kezdés 16.30-kor) a Continen­tal Arénában fellépő felekre. Amerikai Irányítóval A Nyíregyháza Blue Sharks három-három győzelemmel és vereséggel, a vendég Salgó­tarján 2/4-es mutatóval várja az összecsapást.- A Tarján jobb csapat an­nál, amit a tabella mutat, mint Emanl Gant felépült betegségéből, így Játszhat fotó: pusztai Sándor ahogy remélem, mi is - mond­ta Siska János, a nyíregyhá­ziak vezetőedzője. - Ellenfe­lünk játékát meghatározza az amerikai irányító, aki kintről nem annyira eredményes, a betörései viszont veszélye­sek. Rutinos, minden hájjal megkent játékosokkal érke­zik a Tarján, velük kell majd felvenniük a versenyt a mi fiatal csapatunknak. Az ap­róbb sérüléssel és betegséggel bajlódók is felépültek, az egri Hepp-kupa-meccs megnyeré­sével és a juniorok szép Hon­véd elleni győzelmével felvér­tezve várjuk az összecsapást. Az idén itthon utoljára És ugyan még csak közelítünk a november közepéhez, a Kék Cápák ebben az évben mégis utoljára játszanak hazai kö­zönség előtt, mivel a hátra­lévő három találkozójuk - a MEAFC elleni pályaválasztói jog felcserélésével - idegen­ben lesz esedékes. km-bt Nyerni és előzni - ez a feladat Kornutjak Volodimir (balra) hátul adhat stabilitást a bátori csapat­nak FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Most az ESMTK-t uta­síthatja maga mögé a Nyírbátori FC. labdarúgás. Két hete sike­rült legyőznie és megelőznie az addig előtte álló Hajdúbö­szörményt az NB III-as Nyír­bátori FC-nek, amely számára a szombati (kezdés 13.30-kor) hazai meccsnek is hasonló a tétje: az egy ponttal előtte álló ESMTK-t kellene maga mögé utasítania. - Pontosan ez a feladat a szombati meccs­re - erősítette meg a fentieket Ambrusz Árpád megbízott játékos-edző, aki ezúttal csak kívülről tud segíteni a csa­patnak, hiszen sérülése miatt nem léphet pályára. - Nem rossz csapat az ESMTK, amely legyőzte a Putnokot is, de úgy tűnik, formába lendültünk, a legutóbbi három hazai mécs­esünkön veretlenek vagyunk, és végre idegenben is szerez­tünk pontot. Hasonlóan nehéz mérkőzésre számítok, mint a Böszörmény ellen, de nem lenne baj, ha ezúttal hamarabb szereznénk meg az első gólt, mint két hete. A lényeg azon­ban, hogy nyerjünk. km-bt NB 111 Keleti csoport, 15. forduló Nyírbátori FC-ESMTK ___________ Nyírbátor, 13.30 V.: Bálint A. (Zahorecz, Flinta) Diósgyőr II—MTK II (11), Monor-Újpest II, BKV Előre—Salgótarján, Táílya-Hajdúböszörmény, REAC-OVSC-DEAC, Hatvan-Putnok, Kazincbarcika-Jászberény, Rákosmente KSK-Tiszaúj- város (valamennyi 13.30) Most Gera Zoltánéknak kell térdre kényszerftenlük az ellenfelet FOTÓ:AFP