Kelet Magyarország, 2016. október (73. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-10 / 238. szám

2016. OKTÓBER 10., HÉTFŐ KELET Sport 11 Magát büntette a Veszprém kézilabda. A Telekom Veszp­rém 28-28-as döntetlent ját­szott szombaton a lengyel Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligá­ja csoportkörének harmadik fordulójában. Tíz másodperc volt hátra, amikor a Veszprém büntetőhöz jutott, de Corrales kapus lábbal hárította Momir Ilic hétméteresét, így a ma­gyar együttes kezéből ugyan­úgy a végjátékban csúszott ki a győzelem, ahogyan a tavaszi BL-döntőben, illetve az idei kiírás első fordulójában, a né­met Flensburg-Handewitt ott­honában. A hazaiaknál a hor- vát Sime Ivic, a vendégeknél pedig az izlandi Áron Palmars- son egyaránt nyolc gólt szer­zett, ezzel ők lettek a legered­ményesebbek a mezőnyben. A B-csoport 3. fordulójá­ban a Mol-Pick Szeged hazai pályán 29-27-re kikapott a címvédő lengyel Kielcétől. A magyar csapat az 52. percben 27-25-re vezetett, az utolsó nyolc percben azonban nem tudott betalálni. mti Ez kevés volt a listavezető ellen A csoport rangadóján mindkét pontot elvit­te Nyíregyházáról a ferencvárosi csapat. kézilabda. A juniorok megtet­ték! Igaz, csak egy góllal, de legyőzték a Fradit. Ez meg­felelő alapot adhatott volna az esti főmérkőzésre, a férfi kézilabda második vonalában a Keleti csoport rangadójá­ra. A házigazda, a fordulót a harmadik helyen fogadó nyír­egyháziak az élvonalra törő, listavezető zöld-fehéreket látták vendégül. A két csapat Jegyzőkönyv Bem iskola, 300 néző, v.: Bacs, Béna. Nyíregyházi SN: Gadnai - Nagy Cs. 1, Pánczél 1, Bécsi 2, Sándor, Kaplonyi 4, Vasas 5. Csere: Oláh (kapus), Varga L. 2, Kurbely 5/21. Erdős, Urbán 1, Leiter 1, Illés 1. Edző: Grandjean Gábor. ______ Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétmé­teresek: 3/2, illetve 4/4. ___________ Junior: 19-18. tavalyi meccsét a nyírségi­ek nyerték, ám azóta sok víz folyt le az Érpatakon (VIII. sz. főfolyás, Gangesz...). Egyszer felcsillant a remény Kettő ide, kettő oda, majd két 3-0-ás etappal megléptek a vendégek. Nagy Levente jól védte immár a fővárosiak ka­puját, a hazaiak támadójáté­ka pedig nem volt hatékony. Mivel ők nem lőttek gólt, az ellenfél igen, megléptek a fe­rencvárosiak. Jó húsz perc el­teltével felcsillant a remény, mert 5-10 után zsinórban négyszer voltak eredménye­sek a házigazdák. Egygólosra olvasztották a hátrányt ( 9- 10), ám akkor jött egy kiállítás egy értékesített vendéghetes, és odalett a fordítás reménye. A második félidő első né­hány percét mintha még az öltözőben töltötték volna a nyiregyháziak. El is húzott a Fradi, és eldöntötte a mécs­esét. A listavezető harcosab­A zöld mezes vendégek megérdemelten nyertek fotók: pusztai Sándor A labdát igen, az ellenfelet azonban nem sikerült utolérni a tiszavasvárl csapatnak Újabb hazai meccs ment veszendőbe Mindkét félidő elején beragadt a Tiszavas- vári, ezzel az eséllyel pedig élt az ózdi együt­tes. kézilabda. Az már nem szen­záció, hogy Tiszavasváriban csaknem megtelt a lelátó az aktuális férfi NB I. B-s férfi ké­zilabda-mérkőzésre. így volt ez a korábbi összecsapáso­kon is. A bökkenő csak annyi: a pályán elmaradt a remélt meglepetés... Noha a hazaiak szoros mérkőzésen kapitulál­tak az Ózddal szemben, eme érdemért még nem jár pont. Egy gólra feljöttek A második vonalban tősgyö­keres klubnak számító borso­diak határozottabban kezd­tek, 4-1-re elhúztak, és hiába kapaszkodtak az újonc haza­iak, a szünetig nem változott a koreográfia. Sőt, a második játékrész elején ismét bera­gadt a Vasvári, ekkor öt gól­lal léptek meg a vendégek. Természetesen a házigazdák nem adták fel, olyannyira, hogy hosszú hajrát nyitva innen sikerült visszatornáz­niuk magukat - minimálisra szűkítették a különbséget, ennél tovább azonban nem jutottak. Kár érte, mert így újabb hazai összecsapás ment veszendőbe, ami még vissza­üthet. KM-KT Kézilabda: NB I., B, férfiak Tiszavasvári SE-Qulck 2000-Ózd 25-28(12-14) Tiszavasvári, 600 néző, v.: Murvai, Szilvási. Tiszavasvári: Boczák K. - Benyusz K. 5, Zsigmond G. 4, Danes M. 4, Nagy Á. 4/2, Feind Z„ Veres 1.3. Csere: Bagi I., Tóth M. (kapusok), Kovács L, Kiss K., Mucza N. 1, Balázs M. 4, Gazdag R., Nácsa B„ Szö­gi R. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1. Junior: 42-33. Ezt nagyon benézte a Bátor A nyírségiek húsz percig tudtak ellenállni, majd súlyos vereséget szen­vedtek. kézilabda. Súlyos vereséget szenvedett a Nyírbátor NB I. B-s férfi csapata - Szigetszent- miklóson. A több kettős játék- engedéllyel rendelkező váci kézilabdázóval megerősített hazaiakkal szemben húsz percig tartotta a tempót a lá­togató, majd 9-9-es állás után fokozatosan megváltozott a mérkőzés képe. Olyannyira, hogy a szünet­re már tetemes hátrányba került a nyírségi együttes. A szünet után rengeteg ziccert hibáztak a vendégek, ráadá­sul a hajrára összeomlottak, így nagy különbségű győ­zelmet arattak a házigazdák. KM-KT Kézilabda: NB I., B, férfiak Szigetszentmiklós, 250 néző, v.: Csányi T„ Zörgő R. Nyírbátor: Egri Gy. - Csábi D. 4, Kiss 1.2, Kovács Zs., Csonka P. 2, Kovács Á 7/2, Kovács L. 5/1. Csere: Nagy I, Nagy N. (kapusok), Tóth L, Kaszás S. 1, Bőd B„ Csuzda M. 1, Pál T. 2, Albecz B. Edző: Szilágyi Attila. Kiállítások: 12, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1,5/3. Junior: 36-23. Ebben nem volt hiba: tornagyőztes a Fatum! tek - Gödöllőn. Nyitányként Tóth Fruzsina és a csapat jól össz­pontosított Gödöllőn FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A nyíregyháziak mind­három mérkőzésüket megnyerték Gödöllőn. röplabda. A Fatum-Nyír- egyháza élvonalbeli női röp­labdacsapatának felkészü­lése lassan a célegyenesbe fordul. Éppen ezért a nyír­ségiek fokozzák a tempót, egyre nívósabb összecsapá­sokkal hangolnak az október 23-án esedékes bajnoki rajtra. Vasárnap például a kifeje­zetten rangos, négy NB I-es együttest felvonultató Ádám László-emléktornán szerepel­mindjárt az előző évad ezüst­érmesével, a Vasassal talál­koztak, és úgy nyertek 3:0-ra, hogy a harmadik szettre a bevethető keret valamennyi tagja lehetőséget kapott. A folytatás sem volt rosz- szabb. Sőt! Horváth András együttese a Gödöllőt 2:l-re múlta felül (a tornán há­romjátszmás meccseket vív­tak...), majd a zárófellépésen ugyancsak 2:l-re győzött a Jászberény ellen. Vagyis, a Fatum három sikerrel, hibát­lanul végzett az élen! km-kt I k St I jH Az Ön Volkswagen márkakereskedője: Autó Széles, Volkswagen Centrum Nyíregyháza ■LJH Nyíregyháza, Hunyadi u. 57. Tel.: 42/508-280/111 m. HIRDETÉS Az új Jettát csak szeretni lehet. Minőségi kidolgozás, óriási csomagtér és hamisítatlan német stílus jellemzi. Mostantól azonban 2,5%-al még jobban fogja szeretni, mert szuperalacsony kamatozású, forint alapú finanszírozást is adunk hozzá 2,5%-os THM-mel. Döntését semmi sem korlátozza: az új Jetta hitelajánlata minden érvényes akcióval és flottakedvezménnyel összevonható! A Porsche Bank változó kamatozású, forintalapú lízingajánlata. Referenda THM: 2,5%. A tájékoztatás nem minösijl ajánlattételnek, kizárólag a figyelem felkeltését célozza.A tájékoztatás nem teljes körű. Részletek a márkakereskedésben. Átlagfogyasztás: A,2-5,3 1/100 km, CO,-kibocsátás: 112-132 g/km Volkswagen 2,5%-kal jobban fogja szeretni. Az új Jettát. a két pontot biztosan vitték e az exnyíregyházi Pál Gergőék Megérdemelten. km-mi ban, és ami még lényegesebb, jobban és eredményesebben játszott. Ugyan néhány vil­lanással jelezték a hazaiak, hogy többet is ki lehetett vol­na hozni ebből a meccsből, ám