Kelet Magyarország, 2016. október (73. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-10 / 238. szám

10 Sport 2016. OKTÓBER 10., HÉTFŐ KELET Labdarúgás NB III., Keleti csoport, 10. forduló REAC-NyfrbátorlFC 1-0 (0-0) Budai II László-stadion, 100 néző, v.: Móri. REAC: Tóth D. - Kutai, Pesti D„ Nagy G„ Balázs B„ Pfister, Kollár Zs„ Kiss T„ Kovács D. (Papp Gy„ 68.), Bodnár 1. G. (Pálmai, 81.), Fodor N (Pataki R„ 63.). Edző: Dinka Balázs. Nyírbátor: Vasas G. - Bernáth M„ Ambrusz, Kornutjak (Reznek, 85.), Boros D„ Müller Zs„ Benkő B„ Tedik, Török 1. (Nagy D„ 87), Lakatos L. (Szabó R„ 73.), Illés Gy. Megbízott játékos-edző: Ambrusz Árpád. Gól: Pataki R. (85.). Jó: Pfister, Kollár Zs„ Nagy G„ Kiss T„ illetve Müller Zs., Kornutjak, Illés Gy. (Tudósító: Janovics János) Dinka Balázs: - Az első félidőben többet birtokolta a labdát a Nyírbátor, de mindez a második félidőre megváltozott, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ambrusz Árpád: - Hatvan-hetven percen át birtokolt mérkőzést sikerült elveszteni. Ha ezen sikerülne változtatnunk, semmi bajunk nem lenne. További eredmények: Putnok-Salgótarján 3-1 , Hajdúböszörmény-Rákosmenti KSK 1-2, Tállya-Hatvan 2-2, Tiszaújváros—DVTKII2-0, Jászberény-újpest II4-0, ESMTK-BKV Előre 1-0, DVSC-DEAC ll-Monor 1-2, MTK ll-Kazincbarcika 0-0. A bajnokság állása: l.Monor 10 7 2 1 18-10 23 2,Jászberény 10 6 3 1 20-7 21 3. Putnok 10 6 2 2 16-9 20 4.Tiszaúiváros 10 6 1 3 17-8 19 5. Kazincbarcika 10 6 1 3 18-12 19 6. Rákosmenti KSK 10 5 2 3 26-16 17 7 REAC 10 5 1 4 14-16 16 8. Salgótarján 10 4 3 3 19-11 15 9. MTK II 10 4 3 3 19-15 15 10.ESMTK 10 4 2 4 9-16 14 11. DVSC-DEAC II 10 3 3 4 15-15 12 12. Tállya 10 3 3 4 21-22 12 13. DVTK II 10 3 3 4 14-17 12 14. Hajdúböszörmény 10 3 2 5 13-21 11 15. BKV Előre 10 3­7 19-25 9 16. Nyírbátor 10 2 17 Hatvan 10 1 5 4 14-20 8 18. Újpest II 10 _ — 10 11-40 — Máris vinnék Kovácsot LABDARÚGÁS. Az arab emír­ségekben Báni Jász ajánlatot tett a Videotonban ebben a szezonban mellőzött közép­pályásért, Kovács Istvánért, akit már a napokban szeret­nének átigazolni. Egyelőre kölcsönvennék az ötszörös válogatott labdarú­gót. NSO.HU MOHI ül! A végén csattant az ostor Mit sem ér a meccs je­lentős részében őrzött fölény, a REAC otthoná­ban vereséget szenve­dett a Nyírbátor. LABDARÚGÁS. Az első félidő változatos iramú játékot ho­zott az NB III-as rákospalotai mérkőzésen, melyen a Nyír­bátor bátrabb volt, és kicsit határozottabb, pontosabb játékkal akár előnnyel is for­dulhatott volna az időnként a keménység határát túllépő hazaiakkal szemben. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első ab­bamaradt, de Lakatos László lécen csattanó lövése is jelez­te a vendégek győzelmi szán­dékát. A hajrában aztán mégis a hazaiak szerezték meg a győzelmet jelentő gólt, amit a meccs végéig megőriztek a REAC játékosai. Összessé­gében a nyírbátori együttes csakis magának köszönheti, hogy ismét vereséget szen­vedett. Mondhatni, a végén csattant az ostor, nem túl kel­lemes módon. km A hajrában felborult a nyírbátoriak terve fotó: pusztai Sándor ■ ■ Tényleg kitettek magukért A nyíregyházi Szabó Sára is sikert aratott fotó: pusztai Sándor A nyíregyházi Flexi Team valamennyi csapata kiharcolta a továbbjutást: hét érem is itthon maradt. AEROBIK. Az ígéret szép szó, ha betartják, úgy jó. Nos, a nyíregyházi Flexi Team Aero­bik Egyesület képviselői tar­tották azon szavukat, hogy ki fognak tenni magukért a hét végén a Continental Aré- néban rendezett aerobik-Ma- gyar Kupa harmadik, egyben zárófordulójában. Olyannyi­ra, hogy a lapunk által támo­gatott eseményen korcsopor­tonként és kategóriánként valamennyi nyíregyházi egy­ség kiharcolta a döntőbe ju­tást. Mindez azt jelenti, hogy minden csapat az első hat he­lyen végzett, amivel kvalifi­kálta magát a fináléba. A házigazda színekben versenyző ifjú hölgyek egy arany- (a challenge-csapat zárt az élen), két ezüst-, va­lamint négy bronzérmet sze­reztek. Vagyis, tényleg kitet­tek magukért. KM Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 9, forduló Szabadalmazható gyulaházi retesz Baktalórántháza-Gyulaháza 0-0 Baktalórántháza, 250 néző, v.: Sipos L. Bak- talórántháza: Maries I. (Tóth K.) - Csordás G., Murguly Cs., Kántor F„ Pálfi I. (Szabó R.), Sitku Á. (Miskolczi L), Balogh P„ Rákóczi Zs., Kozma J„ Ráti G„ Maries G. Játékos-edző: Il­lés László. Gyulaháza: Bandor F. - Juhász L, Deák Z„ Gáti S.. Deák B. (Gáti Sz.), Lévai Cs„ Tóth D., Éles I., Szőlősi L, Tóth F„ Bombera M. (Farkas G., Kapin M.). Játékos-edző: Deák Béla. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat nekiugrott a vendégeknek, de csak kapufáig jutott. A folytatásban kiegyenlítődött a játék, a 90. percben a játékvezető megfosz­totta a Baktát egy 11-estől... Ifi: 0-8. ______ Illés László: - A szervezetten és felkészülten játszó vendégcsapat rászolgált az egy pontra. De a „tizi" az „tizi”, az első, a tizedik. de akár a kilencvenedik percben is! __________ Bárdi Béla egyesületi elnök: - Baktán kevés csapat bírja ki kapott gól nélkül, mi so­kat tettünk ennek érdekében, és úgy érzem. megérdemelten szereztünk pontot Nagyecsed-Nagyhalász 1-0 (1-0) Nagyecsed, 200 néző, v.: Hegedűs Cs. Nagyecsed: Makó R. - Dobos Z„ Pócsi B., Homann R., Zámbó K., Bulyáki A., Czifrák R., Ascsillán L, Nyíregyházi G. (Puskás D.), Somlyai G. (Sarkadi G.), Marinas. Játé­kos-edző: Ádámszki Róbert. Nagyhalász: Gagyi S. - Bognár A., Hajzer L., Barzó G., Bene L, Gyügyei Z. (TurbuczT.), Fábri Z. (Bartha Z., Ludánszki I.), Kerti L, Ladányi D., Böször­ményi D., Pataki E. (Gábor P.). Edző: Opre Mihály. Küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen a jobban akaró Nagyecsed megérdemelten nyert. Gól: Nyíregyházi G. Ifi: 6-3. Ádámszki Róbert: - Először is a csapat ratulál Fodorné Ilikének a miniszteri itüntetéséhez, az elnök úrnak pedig a születésnapjához! A mérkőzést, úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertük meg, kapusunknak egyet kellett védeni, míg mi számtalan lehetőségből egyet tudtunk kihasználni. Gratulálok a srácoknak!_________ Opre Mihály: - Döntetlenszagú meccset „sikerült" egy potyagóllal elvesztenünk. El kell ismerni, sajnos, a támadójátékunk nem volt elég hatékony, így a győzelmet sem érdemeltük volna. További sok sikert a 2-00-0) Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Tömöri P. Nyírgyulaj: bpre R. - Varga D. (Fekete G.), Angyalos A„ Lovas N„ Czeruta Zs. (Baksa Cs.), Pénzes Á„ Orosz D„ Nagy I., Siska G. (Erdei Z.), Gömze A (Oxi R.), Pálvölgyi B. (Nagy T.). Edző: Lukács Tibor. Mándok: Pécsi V. - Kovács I., Hegedűs T„ Varga D„ Angyal A. (Győri J.), Illés A., Balogh Gy. (Galambos L), Csáki P„ Szabó f„ Balogh Zs., Karasz A. (Mátrai N.). Edző: Danes Attila. A hazaiak megérdemelten nyertek. Gól: Varga D. 2. Ifi: 10-0. _________ Lukács Tibor: - Magabiztos győzelmet arattunk a szimpatikus vendégek ellen. Danes Attila: -Úgy tűnt, mintha mi játszottunk volna futsalmeccset, csak éppen nem péntek éjjel, hanem szombat délelőtt. Eg^i^űenmAlákvagyunk. Vásárosnamény,200 néző, v.: Tatár I. Vásárosnamény: Csordás A. - Fejes J. (Szűcs B.), Lizák B. (Sebestyén G.), Bancsi jG„ Danku J„ Bicskó G„ Szabó J„ Peregrin R„ Mándi L (Bakos B.), Balázs G. (Balogh I), Horváth M. Edző: Tivadar András. Szakoly: Polgári L. - Buka B.,Tóth N. (Bazsó 0.), |Lakatos l„ Baumgartner Á„ Módls D„ Szilágyi A Tuzsérnak sikerült visszafogni az éllovas Balkány lendületét FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Z„ Fábri D„ Juhász B. (Dobos J.), Hornyák M„ Gyöngy T. Játékos-edző: Szilágyi Zoltán. A hazaiak ilyen különbséggel is rászolgáltak a győzelemre. Gól: Balázs G., Bicskó G. (11-es- ből), Peregrin R„ Sebestyén G. Kiállítva: Baumgartner Á. (78. perc). Ifi: 10-2. _________ Tivadar András: - Látszik, hogy az ellenfél sok gonddal küzd, de tisztességesen, masz- szívan játszott. Nagy szükségünk volt erre a három pontra.______________________________ Szilágyi Zoltán: - Az első félidőben jól tartottuk magunkat, majd elkövettük a szo- kásos hibákat. Még hiányoznak az újítások... Ibrány-flszavasvári 2-1 (Í-Ö) Ibrány, 350 néző, v.: Rendek. Ibrány: Tóth N. - Csizmarik Á., Esze B., Kiss R, Erdős B., Dudás B., Boros M. (Hornyai D.), Flavio (Pápa S. ), Engi D„ Nagy N. (Berecz Zs.), Vinicius (Bertók D.). Edző: Nagy Sándor. Tiszavasvá- ri: Jakocska Cs. - Csáki V., Balogh N., Kántor Zs., Szolyka T. (Lakatos Barna), Szőllősi D. (Szabó M.), Horváth N„ Cseh K., Gál N. (Nagy I.), Tudja D. (Gyurján R.), Szolyka G. (Bakos T. ). Edző: Kiss Gábor. Magabiztos játékkal szerezte meg a három pontot a hazai csapat, megörvendeztetve közönségét. Gól: Boros M. 2, illetve Kántor Zs. Ifi: 4-0. ________ Nagy Sándor: - Még mindig építkezünk, az alapot már lefektettük. Nagyon örülök a három pontnak: a 85. percig abszolút uraltuk a mérkőzést, több nagy helyzetet kihagy­tunk, a végét magunknak tettük nehézzé a szervezett, jó Tiszavasvári ellen. A sérült játékosoknak mielőbbi gyógyulást! _________ Kiss Gábor: - Az elmúlt hetek eredményein csak én gondolkoztam el, játékosaim nem. Úgy látszik, megelégednek azzal, ahogy esik, úgy puffan. Nem tudom, mikor fognak rádöbbenni arra, hogy a győzelemért tenni is keli, nem fog az ölükbe pottyanni. ___________ Fehérgyarmat-Rakamaz 2-1 (2-0) Fehérgyarmat, 270 néző, v.: Resán G. Fehér- gyarmat: Ovszijenko - Pankotai I. (Csatári Z.), Szatke M., Popovics N., Bátyi L, Petrohai M. (Rigó A.), Csáki R. (Balogh Á.), Imre Zs„ Bodó R.,0sváth S. (Istrate), Petrohai G. (Baglyos L). Edző: Siti Ferenc. Rakamaz: Szobonya G. - Csáki J., Deme A., Hokk Á. (Venczel I.), Suskó Á., Kóka R„ Majoros A., Gégény M„ Lukács B. (Gelsi L), Anderka R. (Varga A.), Petruska A. (Filetóth I.). Edző: Madalina György. Volt példa a hazai csapat előtt, hiszen tudtuk, hogy magabiztosnak és kreatívnak kell lenni, mint Nyúzó Ottilia a Konyhafőnökben, ellenállhatatlannak és dinamikusnak, mint Kelemen Lacinak a Sztár Academy-ben, s ez lehet a gyógyír a nát­hával háborúskodó Siti mesternek. Kitűnő ellenféllel szemben a csapat ma megfelelt a kritériumoknak, örömet szerezve lelkes szur­kolóinak, s ez volt jobb egy szem Negrónál a mesternek is. Gól: Bodó R., Osváth S., illetve Varga A. Ifi: 2-6. (Tudósító: Papp Attila) Siti Ferenc: -Úgy tűnik, hogy jól sikerült a menü, beletettünk mindent, amink volt. Sikerünk értékét növeli, hogy egy nagyon jó csapatot tudtunk legyőzni. További sok sikert a Rakamaznaki ____________________________ Madalina György: - A hazai csapat korán előnybe került egy magpattanó szabadrú­gásból, amire gyorsan tudtak egy másikat szerezni. Még a szünet után volt lehetősé­günk a szépítésre, a második félidőben min­dent egy lapra feltéve támadtunk, az ekkor mutatott játékunk alapján nem érdemeltünk vereséget. Cellspan-Balkány-Tuzsér 0-0 Balkány, 300 néző, v.: Pethő P. Balkány: Oláh D. - Lakatos T„ Lippai T„ Szabó P, Hortó A„ Iván Zs. (Kondor M.), Ohár R„ Kállai G„ Szabó M„ Somogyi M. (Jakab R.), Bogdanovics. Edző: Mirgai László. Tuzsér: Zán K. - Veress L. (Szaffiőn Sz.), Tott R„ Dolhai M„ Hriskevics, Nagy K„ Setét R„ SoósT., Iván A„ Dallos L, Zán P. (Bagoly Z.). Edző: Danes Béla. Nagy iramú mérkőzésen a szervezetten, fegyelmezetten játszó vendégek megnehezítették a hazaiak dolgát. Ifi: 4-1. ____________________ Mirgai László: - A vendégek edzője olyan taktikát választott, ami ellen nem igazán találtuk az ellenszert. Sajnos mire odaértünk a tizenhatosukhoz, ők máris átrúgták a mi térfelünkre, ezért folyamatos játék nem alakulhatott ki. így is mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, végül is a döntet­íen igazságos. ______________________________ Danes Béla: - Nagyon sok pozitívumot láttam ezen a meccsen, főként a hozzáállást tekintve. Kemény, brusztolós mérkőzés volt, a második félidőben a legnagyobb ziccert mi kihagytunk, ezt nagyon sajnálom, emiatt megyünk haza csak egy ponttal. Sényő-Camlfex-Mátészalkai MTK 2-2 (0-1) Sényő, 300 néző, v.: Takács Ákos. Sényő: Félegyházi V. - Fiumei V„ Oláh D„ Ruska T., Klepács K„ Phrakonkham, Makai I. (Farkas M.), Haburcsák B„ Orosz M„ Toldi A„ Potor- nai M. Edző: Ember Roland. Mátészalkai MTK: Pindzsula P - Drabik M„ Robas, Jeddi B„ Magyari M„ Sándor D„ Szántó Z„ Dascal (Horváth A.), Szathmári D. (Botos A.), Kiss R. (Stef), Szathmári S. (Botos D.). Edző: Siska Attila. Az esőzések ellenére kitűnően előkészített pályán, szép számú közönség előtt igazságos döntetlen született. Gól: Toldi A„ Haburcsák B„ illetve Szántó Z„ Robas. Ifi: 3-0. ______________________ Ember Roland: - Az első félidőben nem akadt jó teljesítmény a csapatban, emiatt ezt a játékrészt gyakorlatilag odaajándé­koztuk az ellenfélnek. A másodikra teljesen más felfogásban jöttünk ki, de az egyenlítés után, amikor nyomás alá tudtuk helyezni a vendégeket, nagyon rosszkor kaptuk a második gólt. Ezután már csak futottunk az eredmény után, és meg kellett elégednünk az egy ponttal, _____________________________ Siska Attila: - Győzni jöttünk, és minden megtettünk ennek érdekében, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra. A mérkőzés azt hozta, amit vártunk, de talán egy rutinosabb játékvezetőt érdemelt volna. Tabella A bajnokság állása: 1. Balkány 9 7 2 27-6 23 2. Nagyecsed 9 7­2 19-8 21 3. Rakamaz 9 5 2 2 21-6 17 4. Tiszavasvári 9 5 1 3 13-16 16 5. Nagyhalász 9 4 3 2 15-7 15 6. Sényő 9 4 3 2 20-14 15 7 Baktalórántháza 9 4 2 3 21-15 14 8. Nyírgyulai 9 4 2 3 18-14 14 9. Fehérgyarmat 9 4 2 3 11-11 14 lO.Tuzsér 9 4 1 4 13-13 13 11. Mátészalka 9 3 2 4 8-9 11 12. Gyulaháza 9 3 1 5 14-25 10 13. Vásárosnamény 9 3­6 16-25 9 14. Ibrány 9 2 1 7 13-27 7 15. Mándok 9 1 2 6 8-16 5 16. Szakoly 9­­8 8-33­...és a labda a Fradi ellen is kifelé pattant Péntek éjszaka döntet­lent játszott a Nyírgyu­laj, a Csenger letábo­rozhat az élen. FUTSAL. Nem megy! Mármint a gólgyártás a Nyírgyulaj él­vonalbeli futsalcsapatának. Holott a Lovas-legénység já­tékát nem érheti különösebb kifogás, ugyanis helyzetek garmadáját dolgozza ki - csak éppen módszeresen elpus­kázza. Zalaegerszegen, miként a péntek éjszakai Ferencvá­ros elleni, szintén idegenbeli fellépésen egy-egy „dugót” rámoltak be a nyirségiek. Ez előbb kevésnek bizonyult, a zalaiak otthonában 4-l-re ki­kaptak, utóbb legalább nem maradtak pont nélkül.- Hiányérzetem van, nem is kicsi - taglalta a történteket Lovas Norbert, a Nyírgyulaj játékos-edzője. - Sokkal köze­lebb álltunk a győzelemhez, még az utolsó másodperc­ben is akadt egy ordító hely­zetünk a Fradi otthonában, Futsal: NB I. 4. forduló FTC-Futsal-Nyfrgyulaj KSE 1-1 (1-0) Sportll csarnok, 50 néző, v.: Czene, Futó. Nyírgyulaj: Paltai G. - Lovas N„ Sánta J„ Siska G„ Nagy I. Csere: Szép T„ Varga D„ Faragó L„ Szabó Á„ Orosz 0., Gömze A„ Opre R„ Pálvölgyi B. Játékos-edző: Lovas Norbert. ______________________________ Gól: Birinyi B„ illetve Siska G. ___________ További eredmények: Dunaferr-Rába ETO 3-9, Berettyóújfalu-Aramis 4-4. Siska Gergő (labdával) ismét betalált - a baj csak az, hogy rajta kívül senki más... FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR sajnos a labda megint kifelé pattant... Nyerhető meccs volt, ami azért bosszantó, mert ugyanez vonatkozott a zalaegerszegi mérkőzésre is. Ha azt nézzük, hogy nyolcvan perc alatt két gólt szereztünk, ebben a sportágban így nehéz eredményesen szerepelni. Holott jól játszunk, csak a be­fejezéseknél nem koncentrá­lunk megfelelően. A Csenger NB Il-es együt­tese a szokásokhoz híven, hétfőn este, ugyancsak meg­lehetősen későn (20.45) Gö­döllőn mutatja meg magát. Az élen nyomuló szatmáriak még nem hibáztak, miközben a házigazda Főnix SE mind­három eddigi találkozóját elbukta. Azaz, jó esély kínál­kozik arra, hogy a negyedik fordulót követően is a Szi­lágyi-brigád tündököljön a ta­bella tetején. km-kt így kell: sima kosársulis siker a Szolnok ellen kosárlabda. Az első bajnoki hétvégén szerzett győzelem, majd vereség mutatója után a Szolnoki MÁV SE ellen min­denképpen javított volna a Nyíregyházi Kosársuli - ami sikerült is. A tavalyi bajnokság ezüst­érmese az első negyed után kellő előnyt szerzett, ami után a kosársulisok megfele­lő levegőhöz jutottak, és ez meghatározta a továbbiakat. A hazaiak részéről Papp Klau­dia szerezte a legtöbb pontot, de Farkasinszki Orsolya sem sokkal maradt el tőle - győ­zelme birtokában az NYKS nyugodtan várhatja a további meccseket. km-bt Amatőr női NBI. Nyíregyházi Kosársuli-Szolnoki MÁV SE 80-35 (25-10,18-8,25-4,12-11) Szent Imre-gimnázium, 100 néző, v.: Vaszi, Borgula. NYKS: Borgula, Papy. NYKS: Papp K. 26/9, Fekete D. 4, Takács A. 3/3, Páll V. 4, Farkasinszki 0.19. Csere: Popenko 10, Erdei N. 4, Borza, Cziránku, 5/3, Karakó, Hidas 5, Fazekas K. Edző: Farkasinszki Gyuláné.