Kelet Magyarország, 2016. szeptember (73. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-19 / 220. szám

2016. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ JL V / SUPIIl IC KELET Az összecsapás végén jól haraptak a Kék Cápák Szoros meccsen győze­lemmel kezdte a baj­nokságot a nyíregyházi férfi kosárlabdacsapat. kosárlabda. Szívós csapat­tal találkozott a Nyíregyhá­za Blue Sharks a férfi NB I. B csoport idénynyitóján. A ven­dég békésiek az első, majd a második félidőben is visz- szakapaszkodtak hat-, illetve nyolcpontos hátrányukból, sőt nyolc perccel a vége előtt 63-58-ra megugrottak. Ekkor az egyaránt négy személyi hibával rendelkező, a pályára visszatérő Fazekas Csaba és Nagy Krisztián dobott egy- egy hárompontost, fordítot­tak a Kék Cápák, akik a végén már nem bizonyultak fogat­lannak. Fazekas zsengekora elle­nére az edzőmeccsekhez ha­sonlóan megint a sereg élére állt, Sitku Márton pedig négy blokkot is kiosztott, abból hármat a végjátékban. Bemutatkozott az ame­rikai center, Emani Gant, aki tizenhat pontjával és tíz lepattanójával dupla duplát ért el, de így is ma­radt még benne potenciál. KM-BT NB I. B: Keleti csoport Nyíregyháza Blue Sharig-BékéslSZSK 73-68 (20-23.I7-n. 16-17,20-17) Continental Aréna, 400 néző, v.: Balogh Gy„ Domán, Lengyel A. Nyíregyháza: Bus 1.14, Czura 11/3, Fazekas Cs. 21/15, Nagy K. 8/3, Gant 16. Csere: Keul 3, Sitku M. Edző: Siska János. Emani Gant összességében jól mutatkozott be fotó: pusztai Sándor Hibátlan szereplés után indulhatnak az Eb-n KOSÁRLABDA. Az Európa-baj- mérkőzését is megnyerte a nokságra már korábban ki- selejtezőcsoportjában, mivel jutott magyar férfi kosár- , szombaton 63-61-re verte Ma- labda-válogatott hatodik cedóniát Szolnokon. mti Három gyulaji válogatott Siska Gergő (balról) előbb a Győr ellen, majd a válogatottban bizonyít­hatja, helye van a legjobbak között fotó: pusztai Sándor A címvédő Győrt fogad­ják hétfőn a nyírségiek, ugyanakkor csúszik a Csenger bemutatkozá­sa. futsal. Még éppen csak meg­kezdődött az idény, a Nyír- gyulaj máris gondoskodott arról, hogy legyen miről be­szélni. A nyírségiek a futsal NB I. nyitófordulójában ide­genben páholták el az előző évad bronzérmesét, a találko­zó országos favoritjának szá­mító Haladást. Behívót ért a jó játék A szombathelyi diadal na­gyot szólt, a második fel­lépés viszont szemernyit sem lesz könnyebb - sőt... Lovas Norbert együttese hét­főn (kezdés: 19.30) a Győri ETO-t fogadja a nyírbátori sportcsarnokban. Az esélyek­ről elég legyen annyi: a kisal­földiek évek óta megszorítani sem tudják itthon, a sorozat­ban nyert bajnoki címek fé­nyesen jelzik, kiemelkednek a honi mezőnyből. A nem kevés légióst bevető vendé­gek természetesen a Göcsej Zalaegerszeget is fölényesen verték az első körben, vagyis az erőviszonyok cseppet sem változtak az elmúlt szezon­hoz képest. Azért tavasszal a gyulaji- aknak sikerült szoros partit vivniuk házigazdaként, talán ezúttal is hasonló történik... No és hogy mennyire felhív­ták magukra a figyelmet a „mieink”, mi sem jelzi job­ban: Siska Gergő, akárcsak Nagy Imre, meghívót kapott a magyar válogatott keretébe! Nem jön a Csaba A nemzeti együttes a hét vé­gén a Visegrádi Négyek tor­náján szerepel, eközben egy harmadik nyírgyulaji játékos, Faragó Lajos az utánpót­lás-válogatottban bizonyít­hat, merthogy neki is szerepet szánnak a korosztály legjobb­jait tömörítő társulatban. Ugyanakkor az NB II-ben ér­dekelt Csenger bemutatkozá­sa csúszik. A bajnokság ugyan rajtol a hét elején, a szatmá­riak ellenfele, az egyébként újonc Békéscsaba azonban időközben visszalépett. így a hazai debütálásra még jócs­kán várni kell... km-kt Reményteljes teljesítmény A Fatum-Nyíregyháza mindkét felkészülési mérkőzését megnyerte a bajnok Békéscsaba vendégeként. röplabda. A Fatum-Nyíregy­háza élvonalbeli női röplab­dacsapata egy hete Romániá­ban nyert felkészülési tornát, pénteken és szombaton pedig a bajnoki a címvédő Békés­csaba vendégeként lépett pá­lyára. Noha válogatottkötelezett­ség miatt mindkét oldalon akadtak hiányzók, a nyírsé­giek például a nyári szerze­ményt, a Vasastól érkezett Villám Lillát nélkülözték, mindazonáltal reményt kel­tőén alakult mindkét össze­csapás. A látogatók előbb 4:l-re (a speciális eredmény magya­rázata, hogy a felek ötszettes meccsben egyeztek meg...), majd 3:l-re diadalmaskodtak. A Fatum játékosai a vasárna­pi pihenőt követően hétfőn Kaposvárra utaznak, ahol a szintén az NB I-ben érdekelt rivális otthonában újabb két előkészületi mérkőzést vív­nak. KM A Fatum biztatóan játszott Csabán FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL Itt senki nem fog unatkozni! SZABADIDŐSPORT. Hétfőn Nyíregyháza, a Continental Aréna lesz a helyszíne - a ta­valy megkezdett - „A Sport Legyen a Tied!” program kö­vetkező állomásának. Az idei évben is számos sportág leg­kiválóbb edzői és híres ver­senyzői várják a mozgás iránt érdeklődő alsós tanulókat, illetve az őket kísérő pedagó­gusokat is. A rendezvényen való rész­vétel díjtalan, azonban re­gisztrációhoz kötött, mellyel kapcsolatban további infor­mációk a boka.lorand@mdsz. hu e-mail-címen érhetőek el. KM Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 6. forduló Piros lapokból és kihagyott tizenegyesekből nem volt hiány Galambosi Gábor (10) és a Rakamaz „elporzott” a Nagyecsed mellett a forduló rangadóján fotó: pusztai Sándor Tuzsér-Baktalórántháza ____2-3(l-2) Tuzsér, 200 néző, v.: Losonczki F. Tuzsér: Zán K. - Veress L., Tott R„ Szaffián Sz. (Zán P.). Hriskevics, Dolhai M„ Setét K., Nagy K„ Iván A. (Bagoly Z.), Dallos L, Soós T. Edző: Danes Béla. Baktalórántháza: Maries I. - Csordás G., Kántor F. (Molnár L), Lakatos l„ Pálfi I., Sitku Á., Murguly Cs. (Balogh P.), Rákóczi Zs., Miskolczi L (Szabó R.), Ráti G„ Maries G. (Illés L.) Játékos-edző: Illés Lász­ló. A hazai csapat védelme nem állt a hely­zet a magaslatán, amíg minden meccsen ilyen gólokat kap, addig nehéz lesz meccset nyerni... Gól: Soós T. (11-esből), Hriskevics, Illetve Maries G., Murguly Cs., Balogh P. Ifi: 4-2. (Tudósító: Lakatos Tibor) _________ Danes Béla: - Jelen helyzetben a csapat ennyire képes, sajnos saját magunkat vertük meg. ___________________________ Illés László: - Egy angol stílusú mér­kőzésen az ellenfél hibáit kihasználva megérdemelten győztünk. Le a kalappal a csapatelőtt! Tlszavasvári-Fehérgyarmat 1-0 (0—0) 'liszavasvári. 150 néző, v.: Tömöri P. Tisza- vasvári: Jakocska Cs. - Szolyka T., Csáki V., Kántor Zs., Balogh N., Lakatos B„ Bakos T. (Szolyka G.). Gál N. (Szabó M.), Horváth N. (Nagy I.). Gyurján R. (Stefán Á.), Cseh K. (BolegaS.). Edző: Kiss Gábor. Fehérgyar­mat: Ovszijenko - Pankotai I., Popovics N„ Szatke M„ Rigó A., Osváth S. (Baglyos p_.), Imre Zs. (Csatári Z.), Bodó R., Balogh Á. (Csáki R.), Petrohai M., Istrate (Petrohai G.). Edző: Siti Ferenc. A hazaiak megdolgoztak a stabilan védekező vendégek ellen a győzelemért. Gól: Kántor Zs. Ifi: 1-4. Kiss Gábor: - Olyan mérkőzést kaptam, ^milyenre számítottam. Sikerült „bedarál­nunk" a többnyire védekezésre beren­dezkedő Fehérgyarmatot, és gratulálok minden egyes játékosomnak, mert közösen, csapatként érték ei a sikert. _______ Siti Ferenc: - A mai mérkőzésen nem érde­meltünk vereséget. Hoztunk egy kis szikrát otthonról, de véleményem szerint az egyes számú asszisztenseltaposta azt a kis para- zsat... Ha nincs igazam, megkövetem őt. Mátészalkai MTK-Cellspan-Balkány f _ ______ 1-3 (0-0) Mátészalka, 150 néző, v.: Valu. Mátészalka: Pindzsula P. - Botos D., Robas, Jeddi B., Magyari M. (Kiss R.).), Botos A., Sándor D., Stef, Szántó Z. (Szathmári D.), Dascal, Szathmári S. (Batizi-Pócsi N.). Edző: Siska Attila. Balkány: Oláh D. - Lakatos T„ Lippai T„ Szilágyi K. (Hortó A.), Szabó P., Jakab R. (Somogyi M.), Kondor M., Ohár R„ Iván Zs. (Szabó M.), Kállai G. (Rózsik K.), Bogdanovics. Edző: Mirgai László. Az erősen véleményes kiállítás nagyban befolyásolta a mérkőzés eredményét: hiába szerezték meg a vezetést a hazaiak, több mint egy félidőt emberhátrányban játszva felőrölték őket. Gól: Szántó Z., illetve Bogdanovics,. Kiállítva: Jeddi B. (31. perc). Ifi: 3-1. (Tudó­sító: Plesu Ádám) ______________________ Siska Attila: - A korai kiállítás ellenére kimondottan jól játszottunk, jogosan szerez­tük meg a vezetést. Ám ahogy az idő fogyott, az erő is, és nem bírtuk ki a nyomást. _______ Mirgai László: - Magas szintű játékvezetés mellett nagyon jó hazai csapatot hátrány­ból fordítva sikerült - a cserék segítségével - legyőzni. Játékosaim minden dicséretet megérdemelnek._______________________ Ibrány-Nylrgyulaj 2-4 (0-2) Ibrány, 400 néző, v.: Takács Ákos. Ibrány: Tóth N. - Csizmarik Á„ Esze B„ Kiss P., Erdőss B., Szabó M„ Boros M„ Flavio, Engi D„ Dudás B., Vinicius. Edző: Magyar Balázs. Nyirgyulaj: Opre R. - Vass I., Angyalos A., Lovas N„ Gózner K., Siska G., Orosz D„ Nagy I. (Erdei Z.), Fekete G. (Pálvölgyi B.), Gömze A. (Nagy T.), Oxi R. (Varga D.). Edző: Lukács Tibor. Kis szerencsével akár pontot is szerezhetett volna a hazai csapat. Gól: Boros M. 2, illetve Orosz D., Oxi R., Fekete G„ Varga D. Ifi: 3-3. _________________ Nagy Sándor - Győzni szerettünk volna. nem sikerült. Gratulálok a Nyírgyulainak. Lukács Tibor - Magunknak tettük nagyon nehézzé a mérkőzést, az utolsó utáni pillanatban biztosítottuk be a győzelmet. Gratulálok minden játékosunknak. ________ Mándok-Vásárosnamény ___2-3 (1-3) Mándok, 400 néző, v.: Koszytu J. Mándok: Kámán P. - Kovács I.. Hegedűs T., Karasz A. , Angyal A. (Pécsi V.), Illés A. (Galambos L), Balogh Gy. (Hidi N.), Csáki P. (Mátrai N.), Szabó T. (Győri J.), Varga D„ Balogh Zs. Edző: Danes Attila. Vásárosnamény: Csor­dás A. - Fejes J., Balogh I, Mándi L, Bancsi G., Lizák B. (Sebestyén G.), Illés P„ Oanku J., Deskó D. (Bíró J.), Balázs G. (Peregrin R.), Szabó J. (Bicskó G.). Edző: Tivadar András. Tovább tart a hazai csapat vesszőfutása, ilyen „bölcsődés gólokat” nem lehet kapni. Gól: Varga D.. Illés A., illetve Mándi L 2 (mindkettőt 11-esből), Illés P. Kiállítva: Kámán P. (31. perc). Ifi: 2-2._______________ Danes Attila: - Nincs új a nap alatt! Ilyen lélektelen játékkal egyik osztályban sem lehet meccset nyerni. Kinevezésem utáni első edzésen két-három embernek két hetet adtam, hogy összeszedjék magukat, egy máretment... __________________________ Tivadar András: - Az első félidőben a Mándoknak volt két meccslabdája, nekünk a másodikban négy, azt gondolom, megér­demelten nyertünk.______ __________ GyuUháza-Sényő-Camfftx 2-4 (0—2) Gyulaháza, 150 néző, v.: Pethő P. Gyula­háza: Bandir F. - Juhász L. (Bombera M.), Deák Z„ Gáti S. (Gáti Sz.), Lévai Cs., Tóth F„ Tóth D„ Éles I., Szőlősi L, Farkas G. (Deák B. ), Tóth G. Játékos-edző: Deák Béla. Sényő: Félegyházi V. - Fiumei V., Oláh D., Ruska T., Szűcs F. (Gégény I.), Klepács K„ Phrakonkham, Makai I. (Potornai M.), Orosz M„ Haburcsák B., Toldi A. Edző: Ember Roland. A semleges és vendégszurkolók szempontjából látványos mérkőzésen meg­érdemelt sényői siker. A találkozón megítélt négy tizenegyesből csak egyet értékesítet­tek a csapatok! Gól: Tóth D„ Bombera M. (11-esből), illetve Haburcsák B. 2, Szűcs F., Toldi A. Ifi: 1-1. Bárdi Béla egyesületi elnök: - Talán egy-kettőnél volt tízpercnyi esélyünk a jobb eredmény elérésére, egyébként gratulálok a vendégcsapat megérdemelt győzelméhez. Ember Roland: - Sikerült megnyernünk ezt a flúgos futamot. Tanulságokkal szolgált a mérkőzés. A csapat ezzel a győzelemmel gratulál Pehely Zoltán polgármester úr hatvanadik születésnapjához!____________ Szakoty-Nagytiatász 1-3 (1-1) Szakoly, 200 néző, v.: Resán G. Szakoly: Polgári L - Buka B., Szilágyi Z., Juhász B. (Dobos J.), Baumgartner A., Fábri D., Kiss I., Bodai K. (Bazsó O.), Homyák M. (Tóth N.), Gyöngy T„ Nagy D. (Módis D.). Edző: Csorna Dezső. Nagyhalász: Gagyi S. - Turbucz T„ Ludánszki I., Hajzer L, Bene L, Gyügyei Z. (Fábri Z.), Bartha Z. (Hudák M.), Simon I., Kerti L. (Bognár A.), Böszörményi D., Pataki E. (Gábor R). Edző: Opre Mihály. Két ajándéktizenegyessel a Nagyhalász elvitte a három pontot, ráadásul a hazaiak játékosa. Nagy Dávid súlyos sérülést szenvedett. Gól: Nagy D., illetve Kerti L (11-esből), Pataki E. Kiállítva: Polgári L. (82. perc), Baumgart­nerÁ. (90. perc). Ifi: 0-9. _______________ Csorna Dezső: - Tiszta a lelkiismerete, spoil?______________________' Opre Mihály: - Azt kaptam a mérkőzéstől, amire számítottam. Jól küzdő csapat ellen úgy érzem, a játék minden elemében jobbak voltunk. További sikeresebb meccseket kívánok a Szakolynak! Rakamaz-Nagyecsed _______3-0 (1-0) Rakamaz, 250 néző. v.: Kiss L. Rakamaz: Szobonya G. - Csáki J., Deme A., Hokk Á„ Suskó A.. Kóka R„ Majoros Á„ Varga A. (Gelsi L.), Gégény M„ Galambosi G. (Petruska A.). Anderka R. (Mihali E.) Edző: Madalina György. Nagyecsed: Makó R. - Dobos Z., Pócsi B., Puskás D. (Bulyáki A.), Zámbó K., Homann R„ Czifrák R., Ascsillán L. (Sarkadi G.), Nyíregyházi G. (Ádámszki R.), Somlyai G„ Marinas (Bulyáki K.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A kívülállók számára talán nem volt színvonalas mérkőzés, a hazaiak viszont sokat tettek a győzelemért. Gól: Gégény M., Anderka R., Petruska A. Kiállítva: Suskó A. (65. perc), illetve Dobos Z. (65. perc), Zámbó K. (68. perc). Ifi! 5-1.___________________________ Madalina György: - Nem akarom a Nagyecsed játékát megítélni, a saját csapatomnak gratulálok, mert bár látszott, hogy nagyon fáradtak vagyunk, emiatt nem tudtunk azon a színvonalon futballozni, amire egyébként képesek vagyunk, de mindent összevetve bravúros, megérdemelt győzelmet arattunk. ____________________ Ádámszki Róbert: - Először is gratulálok a Rakamaznak, megérdemelten győzött. Csapatom nem azt nyújtotta, amit vártam, fiúkat nem menti fel a játékvezető tevé­kenysége, hozzátenném, Kiss úrnak volt egy nagyon jó tizenöt perce a meccsen, csak az a baj, hogy a szünetre esett... A bajnokság állása 1. Balkány 6 5 1­21-5 16 2. Nagyecsed 6 5­1 15-5 15 3. Tiszavasvári 6 5­1 11-9 15 4. Rakamaz 6 4 1 1 15-2 13 5. Nagyhalász 6 3 2 1 9-5 11 6. Sénvő 6 3 1 2 14-9 10 7. Nyírgyulai 6 3 1 2 16-12 10 8. Baktalórántháza 6 3­3 12-12 9 9. Tuzsér 6 3­3 8-9 9 10. Fehérgyarmat 6 2 1 3 4-7 7 11. Mátészalka 6 2­4 4-7 6 12. Gyulaháza 6 2­4 11-18 6 Vásárosnamény 6 2­4 11-18 6 14. Szakoly 6 l­5 9-19 3 15. Ibrány 6 1­6 8-22 3 16. Mándok 6­1 5 7-16 1