Kelet Magyarország, 2016. szeptember (73. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-22 / 223. szám

2016. SZEPTEMBER 22., CSÜTÖRTÖK 9 Rekordösszegű bevétellel, az egy évvel korábbinál jóval magasabb nyereséggel zár­ta a 2015-2016-os szezont az olasz bajnok Juventus labda­rúgócsapata. A klub közlése szerint 4,1 millió eurós (1,26 milliárd forint) nyereséget könyvelt el, ami 1,8 millióval több a 2014-2015-ös idényben produkált eredménynél. A Ju­ventus 2015-2016-os költség- vetése olasz sajtóértesülések szerint 387,9 millió euró volt. Hány éves is vagy, Victor? labdarúgás. Az azerbajdzsáni Shahdag Qusar FK-nál attól félnek, hogy átverés áldo­zatai lettek. A klub állítja, játékosuk, a nigériai Victor Emenayo nem mond igazat a koráról. A futballista az út­levele szerint 23 éves, ám a klub úgy véli, 40 is elmúlt. A klub most azt tervezi, hogy a Nemzetközi Labdarúgó-szö­vetség elé viszi az ügyet, mert szerintük a futballista hazu­dott a koráról. Az ügyet az azerbajdzsáni szövetség már vizsgálja. Mindig imádok hazajönni, sohasem taga tam, hogy a szivem mindig magyar le Nyilatkozta Marozsán Dzsenlfer, az olimpiai ba|nok német női fociválogatott kiválósí aki négy esztendős koráig Bökönyben ■MM TOfóSt----------lö 4 i 4 15-12 TT TmtR-------------TS S 3 4 5-11 12 AMmctn 1Ö 3 2 5 15-16 TI' STPifcs-------TÜ 2 4 4 9-12 lö 10. Mezőkövesd lö 2 4 4 11-15 Ifi 11. Gylrmót 10 2 4 4 5-14 10 tÖTÍfesgySr ló 2 1 ÍUHTT Labdarúgás: NBL A piros mezes Diósgyőr kikapott az MTK vendégeként fotó:ékn A10. forduló eredményei 0-1 (0-1) Nagyerdei Stadion, v.: Vad II. Gól: Lanzafa­me (6.) rwh-ö) Illovszky-Stadlon, v.: Szíts. Gól: Hegedűs ól, 16.), Illetve Wlls (61.) 1-0 (1-0) Mezőkövesd, néző, v. Erdős. Gól: Frölich (13.), Illetve Haraszti (19.), Bartha (41), Hahn ^iliát-^l|K~eCS"S ~ -a^' J4ÍQ (Q-0 Gylrmót, v.: Szabó Zs. Gól: Fiikor (51), Kiállítva: Novák (Gylrmót, 84.) Videoton-FTC 1-T(Ö-Ö] Groupama Aréna, v.: Andó-Szabó. Gól: DJurl- csii^ ___ 1. Vasas 10 6 1 3 12-7 19 _2. Ferencváros 10 5“F 2 '1S-11 US- 5. Haladás—HTTTTWIT Jár a köszönet, megérdemlik! A hangulat ötkarikás volt a fogadáson... fotó: pusztai Sándor Dr. Kovács Ferenc nyír­egyházi polgármester gratulált Veres Ama- rillának és Helebrandt Máténak. sport. Veres Amarilla és mes­tere, Pákey Béla - harmincórás utazást követően - kis túl­zással a repülőtérről esett be arra a fogadásra, amelyen dr. Kovács Ferenc nyíregyházi polgármester köszöntötte a városnak hírnevet szerzett sportolókat. Mint ismert, a minap véget ért riói paralimpián az ifjú hölgy oszlopos tagja volt a ke­rekes székes vívás párbajtőr csapatversenyben bronzérmet szerzett magyar válogatott­nak, míg egyéniben az ötödik­ként zárt. Ugyancsak ez alkalommal gratulált a szabolcsi megye­A csapatsiker azonban óri­ási örömet szerzett mindannyiunknak. VERES AMARILLA székhely vezetője Helebrandt Máténak, aki a brazil nagy­városban rendezett olimpián egyéni csúccsal a huszony- nyolcadik helyen végzett a 20 kilométeres gyaloglásban. Pokrovenszki József 27 éves tanítványa l:22:3i-es idővel ért célba a 70 induló között. Az ünnepélyes ceremónián, ahol a szülők is jelen voltak, dr. Kovács Ferenc nem felej­tette el megjegyezni: a mai, negatív hírektől hemzsegő vi­lágban a jó eredményeket nem lehet eléggé megköszönni. Egyéniben „kllapozték"- Életem iegjobb formájában vívtam Rióban, nem érez­tem, hogy maradt volna ben­nem - nyilatkozta a Rióban újoncként debütált Veres Amarrila. Még úgy sem, hogy veretlenül, öt győzelemmel nyitotta az egyéni viadalt, majd a negyeddöntőben öt büntetőtussal sújtották, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy kikapott ukrán riválisá­tól. - Jó lett volna egyéniben továbbmenni, de „kilapoz­tak”, a csapatsiker azonban óriási örömet szerzett mind­annyiunknak. Úgy különö­sen, hogy életemben elő­ször én lehettem a befejező ember, ami nagy felelősség. KM-KT Fájt a térd, így feladta Marci tenisz. Az esőnapos kedd után szerdán kora délelőttre írták ki a kezdést a romániai Nagy­szebenben, a 42 500 eurós ATP-challenger versenyen, melynek első fordulójában a harmadik helyen kiemelt Fucsovics Márton (150. a vi­lágranglistán) a lengyel Kamii Majchrzak (274.) ellen lépett pályára. Az első szettben két­szer is brékhátrányba került a nyíregyházi játékos, de vissza­küzdötte magát, 5:3-ról szett­labdát hárítva is kiegyenlített, mégis elment a játszma 7:5-re. Már ekkor is érezhető volt, hogy valami nincs rendben, hát még a másodikban, ami­kor könnyen mentek el a já­tékok. Végül térdfájdalmai miatt Marci 4:l-nél feladta a kilátástalan küzdelmet, mi­vel már nehezen indult el egy-egy labdára. Ha egészségi állapota lehetővé teszi, Fu­csovics Marci legközelebb a római challenger versenyen lép pályára. km-bt Mai sportműsor Kézilabda. Országos sardOlfibajnokság, fiú: VKK Nylrbétor-Sárospatak, sportcsar­nok, 15.30. Nyíregyházi Sportcentrum- Gyöngyös, Móra-lskola, 17.30. Országos sardülóbajnokság, lány: VKK Nylrbátor- DVSCII. sportcsarnok, 17. Tizenegyespárbaj után baktai körtánc Amikor fslcslllant a remény: Igor Bogdanovlcs egyenlített ASzparl Is tovább­jutott, a Klsvárda, a Nyírbátor és a Balkány kiesett. labdarúgás. Miként az vár­ható volt, a bajnokin keve­sebbet játszók közül többen is lehetőséget kaptak a Szpa- riban szerdán az iváncsai kupameccsen. A vendégek hét perc alatt már két góllal vezettek. A Szpari magasabb osztályúhoz méltóan irányí­totta a játékot, a gólok mellett kétszer a kapufát találták el. A másik NB Il-es csapatban, a kisvárdaiban is azok jutot­tak szóhoz, akik a bajnokság­ban kevesebbet szerepeltek az eggyel alacsonyabb osztá­lyú Hódmezővásárhely ott­honában. A vendégek körül­ményesen, lassan játszottak, ezt kihasználta az érthetően motivált házigazda, és kihar­colta a továbbjutást. A megye egyes Túrán játszó NB III-as nyírbátoriak az első félidőben irányitották a játé­kot, ám a helyzeteik kimarad­tak. A szünet után gólpárbaj­ból a hazaiak jöttek ki jobban, és ezzel a továbbjutást is a maguk javára döntötték el. Úgy látszik, mély gödörbe ke­rült a bátori csapat. Maries Gábor triplája Valódi katarzissal ért véget a baktalórántházi kupacsata. A baktaiak kétszer is vezettek a Cigánd ellen, majd amikor az NB Il-es csapat megszerez­te a vezetést, akkor sem adta fel, és Maries Gábor harmadik góljával, büntetőből egyen­lített. A baktai támadó nem akármilyen napot fogott, gól­jai mellett háromszor is nagy helyzetbe került, egyedül verhette volna ki a két osz­tállyal magasabb ellenfelet. A hosszabbításban harmadszor is vezetést szerzett a Bakta, végül a döntés a tizenegye­sekre maradt. Egy-egy rontás után a hatodik sorozathoz ér­tek a felek, akkor Tóth Krisz­tián másodszor is védett, Sza­bó Róbert pedig továbblőtte a Baktát, a katarzissal együtt pedig jöhetett a körtánc. Két balkányl kapufa Az NB III-as Budafok iga­zolta jó hírét a megye egyes Balkány otthonában. A felju­tásra hajtó, több korábbi él­vonalbeli futballistát bevető látogató mezőnyfölényben játszott, az első félidőben két­szer a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól. Igaz, Ohár Román a túloldalon óriási helyzetet hibázott, és talán egy 11-essel is adósa maradt a spori a Balkánynak. Igor Bogdanovics ravasz szabad­rúgásával tudott egyenlíteni a szervezetten küzdő Mir- gai-legénység, a szünet után azonban a Budafok kiharcolta a továbbjutást, km-bt, kt, ml Labdarúgás Magyar Kupa, országos főtábla, 1. forduló Iváncsa-Nyfregyháza Spartacus 0-3 (0-2). Iváncsa, 200 néző, v.. Horváth Máté (Kepe, Kulcsár). Spartacus: Perger - Ötvös, Ur (Ács, a szünetPen), Farkas, Barna, Tamási, Holdampf, Heftier (Dragóner, 60.), Rezes (Harsány!, 57.), Szécsl, Pölöskey. Vezetőedző: Mátyus János. Gól: Heffler (3.), Ötvös (7.), Rezes (60.). Mátyus János: - Úgy látszottunk, ahogyan egy Ilyen mérkőzésen kell, magaPIztosan léptünk a következő körbe._____________________________________ Hódmezővásárhelyi FC-KIsvárda Master Good 2-0 (1-0). Klsvárda: Lékai - Izlng (Cseri T., 57), Vermes, Kardos N., Vári B. (Grumlcs, a szünetben). Fodor A., Oláh G„ Torna, Tihanyi (Hel, a szünetben), Karacs, Szabó P. Szakmai Igazga­tó: Révész Attila. Gól: Máté P. (18.), Végh A. (86.). __________ Révész Attila: - ezen a mérkőzésen azok kaptak lehetősé­get. akik a bajnokságban kevesebbet. Mint az eredmény is mutatja, nem véletlenül szerepeltek eddig kevesebbet, és most sem sikerült közelebb kerülniük a kezdő csapathoz. Túra VSK-Nyfrbátorl FC 2-1 (0—0). Túra, 150 néző, v.: Farkas M. Nyírbátor: ''asasG. - Benkő B. (Bemáth M„ a szürkében), Ambrus7 * * 10 11. Kornutjak, Boros D., Bagi Á. (Török I., a szünetben), Müller Zs., Lakatos L, Reznek (Terdlk, 84.), Hornyák, Nagy D. Edző: Márton István. Gól: Krómer (55.), Less (68.), illetve Nagy D. (66.). Márton István: - Továbbra Is keressük önmagunkat, gratulálok a Túrának, i _____________ Baktalórántháza VSE-Clgándl SE 4-4 (2-1.3-3, 4-4) - 11-esekkel: 5-4. Baktalórántháza, 200 néző, v.: Szilágyi S. Baktalórántháza: Tóth K. - Csordás G„ Kántor F. (Molnár L, 52.), Lakatos I., Pálfl I., Sitku A. (Szabó R„ 70.), Balogh P., Rákóczi, Miskolczl L (Murguly, 15.). Ráti, Maries G. Játékos-edző: Illés László. Cigánd: Vereckei - Kinczel, Sípos T, Varga K., Oltean, Kasza D„ Katona Gy. (Jónl, 69.), Kis Sz„ Angyal N. (Barcsay, a szünetben), Roszel, Oláh L (Nagy R„ 74.). Szakmai igazgató: Szénay Péter. Gól: Maries G. (16., 28. és 73. - a harmadikat 11-esből), Pálfi 1.(100.), illetve Katona Gy. (18.), Roszel (55.), Kis Sz. (63.), Oltean (105.). _____________ Illés László: - Igazi kupamérkőzésen újabb kupabravúrt láthatott a baktai közönség. Hűek voltunk önmagunkhoz, jár az elismerés a csapatnak, amely hősiesen küzdött. Szénay Péter - Mindenki tudta, hogy nehéz dolgunk lesz, de ilyen gól; at egész egyszerűen nem lehet kapni annak, aki komolyan akar futballozni. A játékosoknak át kell gondolniuk, hogy mit akarnak a futballtól, honnan indultak és hová jutot­tak, és lehet, valaki megérkezett a végállomáshoz... ________ Cellspan-Balkány-Budafok 1-2 (1—1). Balkány, 300 néző, v.: Szabó L. Balkány: Oláh D. - Lakatos P„ Szabó P. (Vass Z.), Llppal T, Hortó A., Kondor M., Szilágyi K. (Somogyi M.), Ohár R„ Iván Zs., Kállai G. (Szabó M.), Bogdanovics. Edző: Mlrgai László. Budafok: Szabó B. - Patkós I., Vaszicsku, Huszty D., Csizmadia Cs. (Kihesz K.), Nagy T. (Fekete M.), Margitics A., Ladányi T„ Kovács D„ Veszelinov (Vég B.), Vankó I. Edző: Pruk- ner László. Gól: Bogdanovics. illetve Vankó 1.2. Mlrgai László: - Csapatom megdicsérném, mert szoros meccset játszott a jó játékerőt képviselő Budafokkal. Nagy egyéni hibák miatt kaptuk a két gólt. de ha reális akarok lenni, azt kell mondjam, ennyivel jobbak voltak a vendégek. ______________________ Prukner László: - Természetesen örülünk a továbbjutásnak, hozzáteszem, nem voltunk kellőképpen koncentrálnak, mig a hazaiak nagyon lelkesen és fegyelmezetten játszottak. Azt ~ondolom, a kidolgozott helyzetek alapján megérdemelten .yertünk. Varga László (balról) és Bécsi János ügyalt arra, hogy az ózdiaknak na adjanak esélyt fotók: pusztai sAnoor Kettőből kettő: az NYSN és a Vasvári is győzött kézilabda. Két azonos osz­tályban, jelesül a férfi kézilab­da NB I. B-ben szereplő együt­tes kupacsatája alapesetben a vérnyomásra is rossz hatással lehet. Nos, tízpercnyi izgalom után a Nyíregyházi SN lassan, de biztosan elhúzott, az Ózd hiába kapaszkodott, olykor négy gólra csökkentve hát­rányát - többre nem futotta erejéből. Amikor közelebb férkőztek a vendégek, a kissé szellősen védekező hazaiak megrázták magukat, így iga­zából nem forgott veszélyben győzelmük, egyben továbbju­tásuk. Ugyanakkor a szintén a második vonalban érintett Tiszavasvári végig vezetve, magabiztosan nyert az NB li­es Hajdúböszörmény ottho­nában. KM Magyar Kupa: I. forduló Nyíregyházi SN-Ózd Continental Aréna, 100 néző, v.: Tomecskó, Unyatlnszkl. Nyíregyháza: Gadnai A. - Nagy Cs. 5/1, Pánczél, Sándor Á. 4, Bécsi J. 1, Kapionyi Z. 3, Vasas Gy. 2. Csere: Oláh Z. (kapus), Braun B„ Kurbely L. 3, Varga L. 9/3, Erdős Z. 6/1, Leitner 1.3, Illés I, Szedlacsek J. 1. Szakmai Igazgató: Varga Zsolt. Hétméteresek: 5/5, illetve 9/7. Kiállítások: WÜetve 10 perc. Hajdúböszörmény-TIszavasvárl SE-Quick 2000 10-27 (9-15) Hajdúböszörmény, 110 néző, v.: Kovács T, Major A. Tiszavasvári: Tóth M. - Benyusz K. 3, Zsigmond G. 4/1, Feind Z. 2, Kovács L, Nagy A. 1/1, Mezei L. 2. Csere: Boczák K. (kapus), Kiss K. 1, Türk F. 2, Dobos B. 3, Mucza N. 5, Balázs M. 3, Gazdag R„ Nácsa B. Játékos-edző: Türk Ferenc. _______________________________________________ Kiállítások: 2, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2. Kvízmegfejtés Zsuzsanna-majort és egy másik tfUppülésrészt 1947-ben önálló faluvá vonták össze. Az ó| lakóhely a régi, középkor) falu nevét kapta. d) Ömböly