Kelet Magyarország, 2016. szeptember (73. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-19 / 220. szám

2016. SZEPTEMBER 19.. HÉTFŐ 9 Csütörtökön másfél órán át adtam interjúkat a negatív eredmények után, ma nyertünk, és egy kérdést kaptam így nyugtázta Thomas Doll, a Ferencváros NB l-es futballcsapatának edzője a Debrecen elleni győzelmet A magyarok egy arany-, nyolc ezüst- és kilenc bronzérem­mel zárják a paralimpiát, amelynek záróünnepségét vasárnap este - magyar idő szerint hétfőn hajnali 1 órá­tól - rendezték Rio de Janei- róban. Mint ismert, a magyar küldöttség tagja volt Veres Amarilla: az újonc nyíregy­házi kerekes székes vívó pár­bajtőr egyéniben az ötödik helyen zárt, csapatban pedig bronzérmet szerzett. Két sikerrel a második helyen labdarúgás. A házigazda ma­gyar női röplabda-válogatott - a finnek és az észtek legyőzé­sét követően - 3:i-re kikapott a favorit lengyelektől vasárnap, így a második helyen zárta a kétfelvonásos Európa-bajnoki selejtezőtorna első, érdi körét. A hétvégén Lengyelországban is megmérkőzik egymással a négy válogatott, a két torna összesített győztese automa­tikusan kijut a jövő évi konti­nensviadalra, míg a második helyezett pótselejtezőn har­colhatja ki a részvételt.. Labdarúgás: NB DL, 10. forduló Nyíregyháza Spartacus-Balmazújváros 1-3 (0-1) Városi Stadion, 2100 néző, v.. Andó-Szabó (Vig-Tarsonyi, Gálán) ____________ _____ Spartacus: Hermány - Szokol, Ur, Rubus, Farkas M. - Kártik - Rezes (Szácsi, 76.), Tisza, Rudolf, Harsányi (Hefter, a szünetben) - Pálinkás (Dragóner, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János. Balmazújváros: Horváth - Németh (Bokros, 55.), Rus, Tamás, Virág - Kovács (Farkas B. 78.), Bódis, Sigér, Zsiga - Belényesi. Fekete (Vólent, 57.). Vezetőedző: Feczkó Tamás. _____ 19. perc: Tiszát szerelte Sigér úgy, hogy ezzel kiugratta Feketét, aki kapura húzott, majd 12 méterről a bal a jsó sarokba gurftott, 0-1. __________________________________________ 58. Zsiga balról remekül centerezett, a berobbanó Vólent pedig 5 méterről a kapu közepébe lőtt, 0-2. _______________ '_________________________________________________ 65. perc: Rudolf balról ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, Ur pedig a kapust megelőzve 5 méterről a kapuba fejelt,J-2. _ ___________________________________ 71. perc: Vólent lépett ki a leshatáron a jobbösszekötő helyén, meglökte Kártik Bálintot, Így lőhetett és nyolc méterről nem hibázott, 1-3. _________________________________ 92. Rubus lépett oda keményen Sigémek, amiért piros lapot kapott. _____________________ Mátyus János: - A mérkőzés előtt is mondtam, hogy a tabella ilyenkor még csalóka, mert nagyon szép az, hogy az élen álltunk, és még ott is maradtunk, de korántsem mi vagyunk a liga legjobb csapata. Ez a mostani mérkőzésen is látszott, miként az is, rengeteget kell még dolgoznunk ahhoz, hogy a feljutásra esélyesek legyünk. Nincs más dolgunk, mint gratulálni a jobban játszó Balmazújvárosnak! __________________________________________________ Feczkó Tamás: - Két jól játszó csapat remek mérkőzésén, nagyszerű szurkolók előtt az első félidőben jól kombináltunk, és akár el is dönthettük volna a mérkőzés sorsát. Szünet után ült a taktikánk, és nagyon büszke vagyok a játékosaimra.________ ' _____________________ További eredmények: Siófok-Budaörs 2-0 (1-0) ZTE FC-Szolnok 3-2 (2-0), Szeged 2011-Kozármisleny 0-0, Dorog-Cegléd 2-1 (1-0), Mosonmagyaróvár-Soroksár 0-1 (0-1), Vác-Puskás Akadémia 3-3 (1-1) SZEOL-Békéscsaba 0-3 (0-2) Cigánd-Sopron 0-1 (0-0) A bajnokság állása 1. Nyíregyháza Spartacus 10 6 2 2 13-11 20 2. Balmazújváros 10 6 1 3 14-9 19 3. Siófok 10 6­4 15-12 18 4. Kisvárda Master Good 10 5 3 2 16-8 18 5. 2TE 10 5 3 2 16-9 18 6. Puskás Akadémia 10 5 3 2 21-20 18 7. Békéscsaba 10 5 1 4 14-8 16 8. Szeged 2011 10 4 3 3 12-6 15 9. Vác 10 4 3 3 14-12 15 10. Soroksár 10 4 3 3 15-14 15 TL Sopron 10 4 2 4 12-10 14 12. Kozármisleny 10 4 2 4 11-11 14 13. Dorog 10 4 1 5 11-13 13 14. Csákvár 10 3 4 3 9-14 13 15. Szolnok 10 3 2 5 15-17 11 16. Cegléd 10 3 1 6 16-20 10 17. Budaörs 10 3 1 6 6-10 10 18. SZEOL 10 3 1 6 7-14 10 19. Mosonmagyaróvár 10 2 2 6 10-13 8 20. Cigánd 10 1 2 7 4-20 5 Újabb pofon hazai pályán Rubus Tamást a rá­adásban kiállították, veresége ellenére a tabella élén maradt a Szpari. labdarúgó. Vasárnap a forduló rangadója kezdődött a legké­sőbb a labdarúgó NB II-ben. A listavezető Nyíregyháza Spar­tacus a fordulót a negyedik helyen váró Balmazújvárost fogadta. A hazaiak a megszo­kott szerkezetben kezdtek, a két, egyébként vérbeli támadó Rudolf Gergely és Tisza Tibor mélyen visszalépve próbálták meg helyzetbe hozni társaikat. Büntettek a vendégek A másik oldalon Sigér Dávid két suhintása okozott riadal­mat. Aztán Tisza bakiját Fe­kete Ádám használta ki, és be­vette egykori csapata kapuját. A vezetés szemmel láthatóan magabiztossá tette a vendé­geket, a nyíregyháziak pedig nem tudtak helyzetbe kerülni. Rudolf három távoli kapu elé íveléséből egybe sem sikerült belefejelniük a társaknak. A hajrához közeledbe a másik ol­dalon egy gyors kontra végén Zsiga Ervin puskázott el nagy lehetőséget. Rudolf a 16-oson belül esett át Sigér lábán, ám a síp néma maradt, majd egy gyors kontránál öt újvárosi ro­hant három hazai felé, szeren­csére ezt is megúszta a Szpari. Szünetben cserére szán­ta el magát Mátyus János, pályára küldte az ügyeletes gólvágó Dragóner Filipet és a sérüléséből felépült Heffler Norbertét. Zsiga egy lövéssel biztosította a hazaiakat arról, hogy nem csak a védekezés­re összpontosítanak. Sőt, két hazai hiba után két veszélyes kontrát vezettek. Az újvárosiak párszor bir­kózásra váltottak, ám a jogos sárga elmaradt. Aztán Rudolf szabadrúgását Ur László fejel­te kapura, Horváth bravúrral hárított. Feleslegesen, mert az asszisztens lest intett. Aztán jött az újabb vendégszurka, a pár perce beállt Vólent Roland büntetett. Továbbra is sok hibával játszottak a hazaiak, ám felcsillant a remény, mert Rudolf sokadik szabadrúgása után Ur László fejjel szépített. Nem sokáig örülhettek a hazai drukkerek, mert Vólent ismét résen volt és növelte az újvá­rosiak előnyét. A végén villant a piros A hajrában Dragóner kapott forintos labdát középen, ám hibázott, majd Rudolf egy szép szóló végén lőtt fölé. A ráadásban újabb belső védő esett ki a Szpariból, mert Ru­bus Tamás kapott piros lapot. A többi meccs eredménye alapján növelhette volna elő­nyét a tabella élén a Szpari. Ám a vasárnapi produkció kevés volt ehhez, % Kozármisleny el­leni 0-4 utánjött egy újabb ha­zai vereség. így is maradtak az élen a nyíregyháziak, az újvá­rosiak pedig sikerükkel felug­rottak a második helyre, km-ml labdarúgás. Korábban nem íródott éppen egy lapon a csákvári és a kisvárdai fut- balltörténelem, de ebben az esztendőben már harmad­szor kanyarodott be a kisvár- daiak busza a Tersztyánszky Ödön Sportközpontba, amely a település szülöttjéről, a két­szeres olimpiai bajnok kard­vívójáról kapta a nevet. Szóval a várdaiak február­ban 3-3-at játszottak Csákvá- ron, ahol vasárnap abban a reményben léptek fel, hogy megismétlik a mostani sze­zon nyitóján a Budaörs ellen aratott győzelmet (2-0). Az Most elmaradt a gólzápor Csákváron Szünet után mindkét kapu veszélybe került, a várdaiak egy ponttal gazdagodtak. Cseri Tamásnak is volt egy helyzete, de a kapuba ő sem tudott betalálni ellenfél azonban ezúttal nem replő csapat, hanem az „iga- az ideiglenes otthonában sze- zi” házigazda volt. Az első félidő alapján nem mutatkozott túl sok esély arra, hogy megismétlődik a tavalyi két gólzáporos meccs, ráadásul Rajczi Péter már az első negyedórában megsé­rült. A Kisvárda játszott fölény­ben, de a legnagyobb lehető­séget szünet előtt a csákvári- ak hagyták ki egy üres kapuig játszott kontra végén. Szünet után aktívabb üzemmódra váltottak a csa­patok, a kisvárdaiak kétszer is a lécet találták el, a csákváriak pedig megdolgoztatták Ivan- csics Alexet, aki háromszor is nagyot védett. A hajrában mind a két csapat a győztes gólért hajtott - így lett döntet­len a vége, aminek egyik fél sem örülhetett. km-bt Jegyzőkönyv FC Csákvár-K Isvárda Master Good 0-0 | Csákvár, 300 néző, v.: Radványi (Punyi, Márkus P.). Csákvár Kovács D. - Pintér B., Dulló, Póti, Baranyai K7- Mészáros D. (Péter B„ 92.), Bakos Sz. - Paudits (Oldal, 79.), Kiprich D., Nyilasi B. - Kocsis G. (Horváth R„ 62.). Vezetőedző: Toldi Gábor. Kisvárda: Ivancsics A. - Hei, Fodor F., Papucsek, Talabér - Minczér, Lucas - Gosztonyi (Vári B„ 65.), Erős G., Cseri T. (Szabó P., 77.) - Raiczi (Grumics, 12.). Szakmai igazgató: Révész Attila. Toldi Gábor: - A gól nélküli döntetlen ellenére is kimondottan élvezetes, jó meccset játszottunk. Az első félidőben két százszázalékos ziccerünk volt, melyet sajnos elhibáztunk. Az egész mérkőzés alapján Igazságos a döntetlen. Révész Attila: - A két bátor játékot felvállaló csapat összecsapásán az első félidőben mindkét oldalon akadtak helyzetek. A második felvonásban kétszer is a lábunkban volt a győztes gól, de sajnos benne is maradt. Labdarúgás NB III., Keleti csoport, 7. forduló További eredmények: Rákosmente-REAC 5-0, Jászberány-Putnok 1-0, Monor-Táttya 2-1, Tiszaújváros-ESMTK 6-1, Salgótarján-Hajdúböszörmény 4-0, Újpest ll-DVSC-DEAC 2-3, II BKVEIOre-MTK^ DVTK ll-Hatvan 0-0. 1. Tiszaújváros 7 5 1 1 15-6 16 2. Monor 7 5 1 1 13-7 16 3. Kazincbarcika 7 5­2 14-9 15 4. Rákosmente 7 4 2 1 22-10 14 5. Salgótarján 7 3 3 1 15-6 12 6. Jászberény 7 3 3 1 12-6 12 7. MTKII. 6 3 2 11 6-6 11 8. Putnok 7 3 2 2 11-8 11 9. Hajdúböszörmény 7 3 1 3 8-14 10 10. DVTK II. 7 2 3 2 10-10 9 11. Tállya 7 2 2 3 16-16 8 12. ESMTK 7 2 2 3 6-13 8 13. Nyírbátor 7 2 1 4 10-11 7 14. REAC 7 2 1 4 9-15 7 15. DVSC-DEACII. 7 1 3 3 11-13 6 16. Hatvan 7 1 3 3 11-15 6 17. BKV Előre 6 1­5 9-21 3 18. Újpest FC II. 7­­7 11-33 0 ■ Rosberg jubileumi diadalával az élre állt A kétszázadik versenyén induló Nico Rosberg (Mercedes) nyer­te a Szingapúri Nagydíjat vasárnap Daniel Ricciardo (Red Bull), és Lewis Hamilton (Mercedes) előtt fotó: afp/anthony Wallace Esély sem volt a pontszerzésre Kazincbarcikán Háromszor rezdült meg Vasas Gergő kapujának hálója FOTÓ: ÉKN/ÁDÁM JÁNOS Háromgólos vereségbe futottak bele a nyírbá­toriak a labdarúgó NB lll-ban. labdarúgás. A szombati, Ka­zincbarcikán játszott NB Ili­as bajnoki elején kóstolgatták egymást a csapatok, majd a hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását a Nyírbá­tori FC-vel szemben, és több szöglet, valamint gólhelyzet jelezte fölényüket. Vezető találatuk után sem változott a helyzet, de az első félidőben már nem született több gól. Szünet után viszont alig egy percet kellett csak várni a második barcikai gól­ra, ami után a bátort a cserék sem tudtak fordulatot hozni a játékba. A második félidő közepén akadt néhány ígére­tes vendégmegmozdulás, ám ezek csak lehetőségek marad­tak. A hajrában aztán lesgya­nús helyzetben a harmadik hazai gól is megszületett, végleg eldöntve a három pont sorsát. Az összkép alápján ezen a napon a Nyírbátornak semmi esélye nem volt a jól és ered­ményesen játszó barcikaiak ellen. km Jegyzőkönyv KidntbuMSC NyttttuilFC 3—0(1—0) Kazincbarcika, 300 néző,v.:Tuczai Kazincbarcika: FülöpG.- Sü- ttő, Belényesi Cs. (Kovács P„ 62.), Fekete T. Szemere, Engel, Buries, Faggyas (Constantinescu, 62.), Bene A., Turcsik (Odrobéna, 78.), Farkas J. Szakmai Igazgató: Koleszár György. _________________ Nyírbátor Vasas G. - Bernáth M.. Ámbrusz, Komutjak, Boros D„ Müller Zs„ Szabó R., Reznek (Török I., a szünetben), Homyák (Bagi Á„ 59.). Kovács G„ Terdik (Nagy D„ 75.). Edzőj Márton István. ___ Gól: Szemere (29.), Bene A. (47.), Farkas J. (86.). Jó: Fülöp G., Szemere, Bene A., Farkas J. (Tudósító: Janovics János) __ Koleszár György:-Jó csapatjátékkal értékes pontokat szereztünk. Márton István: - A szezon leggyengébb játékát produkáltuk ren­geteg egyéni hibával és taktikai fegyelmezetlenséggel, (gy esélyünk sem volt a pontszerzésre.