Kelet Magyarország, 2016. augusztus (73. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-15 / 191. szám

2016. AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ KEHI Labdarúgás: Megyei II. osztály, Kelet-Magyarország-csoport, 1. forduló Mllota-Beregdaróe 3-4 (3-2) Milota, 80 néző, v.: Oláh G. Milota: Kánya G.- Pap R. (Fejes P.), Siket L, Nyilas B„ Csókái S. (Antal J.), Bunna A. (Bunna L), Mikulka D„ Fóris I., Lukács M. (Tamás P.), Balogh S. (Tóth K.), Németh A. Megbízott edző: Elek László. Beregdaróc: Heckó V. - Lukovics J., Varga G., Lukovics M. (Ábrán Cs.), Szász K., Bíró G. (Papp I.), Kosztel D„ Szlifka, Kovtun, Kokas A. (Danó Zs.), Lakatos A. Edző: Baracsi Endre. Gól: Balogh S. 2, Németh A., illetve Lakatos A. 2, Szlifka, Kovtun. Kiállítva: Nyilas B. (74. perc). Ifi: 7-0._____________________ Elek László: - A nyári felkészülés miatt nem hiába tartottam ettől a mérkőzéstől, ennek ellenére a fiúk az első félidőben nagyszerűen játszottak, majd érthetetlen módon 3-0-ás vezetés után vesztettünk... De ez Is a ml csapatunk! ______________ Baracsi Endre: - A mérkőzés első negyven perce úgy nézett ki, hogy úgy el leszünk verve, mint ősszel' a dió. Aztán eszembe jutott Szatmárcseke, és erre sikerült úgy összeállnunk, mint ahogy a szilvalekvárnak Illik. Ezzel a matériával már Milota nem tudott mit kezdeni. Null háromról álltunk fel, amiért kalapemelés jár a csapatnak! Csenger-Wylrcsaholy ______. 3-3 (1-2) Csenger, 150 néző, v.: Tordai M. Csenger: ki­esek D. - Gaál K., Orosz F., Burjász J., Korponal K„ Horváth Z„ Getetey Z. (Katona P.), Garda P„ libán M., Juhász N„ Imre M. Edző. Juhász Ferenc. Nyírcsaholy: Papp J. - Kovács Á„ Bé- gány G. (Szabó V.), Kovács J„ Jónás R, Botos S., Mező A. (Balogh J.), Bálint Cs., Ballai Z„ llku T„ Pataki G. Edző: Kiss Ervin. Gól: Imre M. 2, Gaál K„ Illetve Kovács J„ Jónás P„ Botos S. Kiállítva: Kovács J. (37. perc). Ifi: 2-1. Juhász Ferenc: - Szezon eleji forma. Nem ilyen évnyitóra számítottunk, de kijavítjuk a hibákat és megyünk tovább. Kiss Ervin: - A meccs előtt talán kiegyez­tünk volna a döntetlennel, viszont egy vitatható kiállítás miatt csaknem hatvan percet játszottunk emberhátrányban. Ennek ellenére kétszer is megszereztük a vezetést, az ellenfélnek az utolsó percekben sikerült egyenlíteni, ezért nem lehetünk elégedettek. Ez egy ilyen mérkőzés volt, további sok sikert kívánunk a hazaiaknak. ______ Nábrád-Nyírmeggyes _______2-2 (1-0) Nábrád, 70 néző, v.: Kovács Z. Nábrád: Takács D. - Móré Sz., Pásztor Z., Mercz J„ Ba­logh Gy„ Tejfel D„ Csákányóczki T. (Piros D.), Szabó T, Mecz L, Kalocsai D„ Sárai G. Edző: Végh András. Nyírmeggyes: Gergely I. (Lakatos G.) - Horváth J. (Pető K.), Székely Zs., Cégényi A., Hornyák Zs., Nagy Zs., Széles M„ Kovács L, Balogh J. (Pető Á.), Tóth T„ Kiss A. Edző: Papp János. Gól: Kalocsai D„ Pásztor Z. (11-esből), illetve Kiss A. 2 (egyet 11-esből). Ifi: 1-3. __________________ Végh András: - Ifistákkal megtűzdelt csapatunk tisztességesen helytállt. A mér­kőzéshez csak annyit, hogy a játékvezetők lehet, megijedtek a szövetségi ellenőr láttán.... ________________________ Papp János: - Nehezen indult a mérkőzés, már az első félidőben sérülés miatt kapust kellett cserélnünk, és hátrányból sikerült kétszer is egyenlítenünk. A körülményekhez képes igazságos eredmény született. Tiszakőród-Tyukod 4-2 (2-1) Tiszakóród, 100 néző, v.: Éva I. Tlszakóród: Juhász S. - Somogyi L, Horváth G„ Császár P„ Farkas Z., Nagy Á., Algács E. (Ország Zs.), Légrádi G. (Sankó J.), Császár T„ Algács M„ Algács B. Edző: Gyulai Zsolt. Tyúkod: Som- lyal A. - Feka N., Varga M„ Berki N„ Feka J„ Bégány M., Kasu Á., Lakatos I., Csaholyi Cs. (Tóth F.), Kertész J„ Lakatos S. Edző: Nagy József. Gól: Horváth G. 3, Algács M. (11-es- ből), illetve Kertész J„ Tóth F. Ifi: 4-0. Gyulai Zsolt: - Szívósan küzdő ellenfelet sikerült a végére magabiztosan legyőzni. Nagy József;-Tanácstalan vagyok. Mérk-VáUaj-VámosoroszI 4-6 (3-1) Mérk, 120 néző, v.: Lövei. Mérk-Vállaj: Boros V. - Petrohai Gy. (Zatureczki G.), Rostás L, Bálint M„ Bozsányi S„ Rostás K. (Szabó M. ), Szimuly G. (Demeter S.), Szabó l„ Tóth K. (Sarbau M.), Lakatos J., Osvath Z. Edző: Szimuly Gábor. Vámosoroszi: Szaniszló Á. - Márton J„ Somogyi T, Tisza S. (Kerekes Sz.), Róka R„ Baráth G., Bartha K. (Kiss D.), Jóni R„ Riskó T. (Szilágyi L), Somogyi R. (Szabó A.), Franku A. (Ács A.). Edző: Orosz András. Gól: Osvath Z. 2, Bálint M„ Tóth K„ illetve Bartha K. 3, Jóni R. 2, Franku A, Ifi: 4-5. Szimuly Gábor - A második félidő alapján megérdemelt vendégsiker született. Mi pe­dig tovább őrizzük azt a rossz hagyományt, miszerint a nyitányon rendre vereséget szenvedünk. _____________________ Orosz Andris: - Gratulálok a hazaiaknak a gyors játékhoz és a négy szerzett gólhoz. A második félidőben erőnlétileg föléjük nőttünk és óriási győzelmet arattunk. Bart­ha Krisztián kislányának születésnapjára ajánljuk ezt a győzelmet. ______ Ttopa-Nagydobo« 11-1(3-1) Tarpa, 80 néző, v.: Maleskovlts. Tarpa: Béres R. (Sass I.) - Antal R. (Kemény Cs.), Szidor S„ Egresi S„ Ködöböcz N., Djacsenko (Vince K.), Kemény G. (Czlrják M.), Orosz E. (Dávid G.), Tar E., Rozman S., Bartha F. Já­tékos-edző: Rozman Sándor. Nagydobos: Somogyi 1. - Almási J., Mudri B„ Onder G., Molnár Cs. (MakszimG.), Somfalvi P. (Mllák J.), Dobrai G. (Bráder Sz.), Budaházi T„ Magyari D. (Szabó R), Tolnai T„ Szatlószki T. Edző: Bulyákl Zoltán. Gól: Bartha F. 4, Roz­Hlába a merész vetődés, a nyírmeggyest Kalocsai Dávid (10) bevette a nábrádl kaput, de a vendégcsapat így is pontot szerzett FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR man S. 2, Djacsenko, Tar E„ Orosz E„ Czlrják M„ Kemény Cs. Illetve Szatlószki T. ______ Rozman Sándor: - A felkészülés meghozta az eredményt. Gratulálok a fiúknak. Külön elismerésünk Bartha Ferencnek, aki százötve- nedlk mérkőzésén századik gólját szerezte. Bulyákl Zoltán: - Az eredmény önmagáért beszél. Csengerslma-Szatmárcseke l-l (1-0) Csengersima, 120 néző, v.: Máté I. Csengers- Ima: Bélteki L - Kocsis I., Gaál Cs., Balogh B„ Gyarmati N. (Varga Gy.), Korpás A., Juhász P. (Ecsedi G.), Halász N., Volkán R. (Csontos A.), Szűcs A„ Kerekes M. Játékos-edző: Volkán Roland. Szatmárcseke: Bőnyei B. - Kóczé G., Vajda A., Orsolyák Á., Mándi Z., Bandies L, Varga Z„ Bakó K„ Mándi Zs., Viscsak E., Bozsányi L. Edző: Hadadi Ferenc. Gól: Juhász P„ illetve Mándi Z. Ifi: 2-5._____________ Volkán Roland: - A látottak alapján igazságos döntetlen született. Örülök, hogy a Csengersimán először ifjúsági csapatot láthattunk futballozni. Köszönöm minden­kinek, aki lehetővé tette, hogy idáig jussunk. Gratulálok mindkét csapat debütálásához. Hadadi Ferenc: - Adtunk félóra előnyt az ellenfélnek, a második félidőben gólokkal kellett volna megnyerni a mérkőzést, de csak egyenlíteni sikerült. ________ Tisztaberek-Kölese __________3-2 (2-2) tisztaberek, 50 néző, v.: Szikora L. Tisz­taberek: Makay Z. - Juhász A„ Rudnák N., Nagy J. (Szabó L), Molnár R„ Lukács N„ Makszim G. (Kátló A.), Tóth J., Kocsán G. (Kiss G.), Szabó A. (Bencze Á.) Lázár R. (Molnár R.). Edző: Oroszi István. Kölese: Nyilas M. - Zavanyi B„ Sira T„ Botos Á„ Sztáraszta F„ Szverenko (Rézműves E.), Imszlcsel M. (Botos V.), Budz M„ Repljyk, Szkunzjak, Kövesligeti L. Edző: Simon Csaba. Gól: Lukács N. 2, Juhász A., illetve Repljyk (11-esből), Kövesligeti L. Ifi: 6-1. __ Oroszi István: - A felújított és megú|ult környezethez méltó meccset játszottunk. A győzelmet Máté Zoltán bácsi emlékének szenteli a csapat. __________________ Simon Csaba: - Sok helyzetet elpuskáz­tunk, a lehetőségeit jobban kihasználó csapat nyert. Ot gól a húsleves mellé Szabó Roland okos megoldással nyitotta meg a nyírbátori gólok sorát FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A nyírbátoriak simán verték az újpesti fiata­lokat. labdarúgás. Igazodott a hely­zethez a Nyírbátori FC, hiszen a vasárnap ebédidőben ját­szott bajnokiján előbb éhez- tette szurkolóit, majd ahogy közeledett a déli harangszó, góllal, a második félidőben pedig újabbakkal csillapítot­ta a jelenlévők éhségét. Az Újpest II elleni matinét végig uralta az NB III-as szabolcsi csapat, de Hornyák Marcell kapufája és másik két nagy helyzete, illetve Ambrusz Árpád a bal felső sarkot épp­hogy „átugró” fejese után azt hihettük: még mindig el van átkozva a társaság. Aztán a hazai pályán debü­táló Szabó Roland törte meg a jeget, hogy aztán a második félidőben az újak közül Ber­náth Martin, majd Hornyák is csatlakozzon hozzá. Reznek Donát sem járt messze attól, hogy góllal debütáljon, de éppúgy kapufáig jutott, mint a hatékony cserének bizonyu­ló, gólja után csaknem duplá­zó Terdik Zsolt. Boros Dávid lelkének is jót tett a találat, a felszolgált menüvel pedig maximálisan elégedettek lehettek a szur­kolók, de tegyük hozzá, a tá­lalásban a gyengécske újpes­tiek is a hazaiak segítségére siettek. km Labdarúgás: NB III. Keleti csoport, 2. forduló Nyírbátori FC-Újpest II . 5-0 (1-0) Nyírbátor, 250 néző, v.: Csonka B. Nyírbátor: Vasas G, - Bernáth M. (Lipcsei M„ 81.), Kornutjak, Ambrusz, Boros D„ Müller Zs., Lakatos L., Illés Gy. (Bagi L, 77.), Reznek, Szabó R. (Terdik, 65.), Hornyák. Edző: Márton István. Újpest II: Keserű - Szűcs K„ Knap, Fék (Tóth 1,66.), Nyilas B., Virág Sz. (Sandli, 59.), Bauer, Tóth R., Gere Z. (Ferkel, 59.), Molnár S., Sallay. Megbízott edző: Szabó György. Gól: Szabó R. (40.), Bernáth M. (49.), Boros D. (55.), Hornyák (67.), Terdik (70.). Jó: Bernáth M., Lakatos L, Illés Gy., Szabó R., Hornyák, illetve Sandli. (Tudósító: Bodnár Tibor) __________________ Márton István: - Nagyon örülök, hogy hazai pályán győzelemmel sikerült bemutatkoznunk. Remek volt a csapat hozzáállása, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.__________________ Szabó György: - A hazai csapat első félidei nagy nyomását szünetig nem tudtuk átvészelni, majd a második félidőben nyíltabb játékra törekedtünk. A Nyírbátor győzelme megérdemelt, de annak különbsége túlzott. További eredmények: Hatvan-Salgótarján 1-4, Tállya-Jászberény 0-5, Hajdúböszörmény-ESMTK 1-0, Rákosmenti KSK-Monor 3-0, REAC-Tiszaújváros 1-2, Diósgyőr ll-DVSC-DEAC II3-2, MTK II—Putnok 2-3, Kazincbarrika-BKV Előre 3-0. A bajnokság állása: 1. Rákosmenti KSK 2 2­­10-2 6 2. Kazincbarcika 2 2­­4-0 6 3. Tiszaújváros 2 2 2­3-1 6 4. Jászberény 2 1 1­6-1 4 5. Putnok 2 1 1­m 1 4 6. Hajdúböszörmény 2 1 1­3-2 4 7. Nyírbátor 2 1­1 5-1 3 8. MTK II 2 1­1 5-3 3 9. Salgótarján 2 1­1 4-2 3 10. Monor 2 1­1 3-3 3 11. Hatvan 2 1­1 4-6 3 12. DVTKII 2 1­1 3-5 3 13. DVSC-DEACII 2­1 1 4-5 1 14. REAC 2­1 1 2-3 1 15. Tállya 2­1 1 1-6 1 16. ESMTK 2­­2 0-4­17. Újpest II 2­­2 2-8­18. BKV Előre 2­­2 2-10­Labdarúgás Megyei II. osztály, Alukonstrukt-csoport, 1. forduló Tlszadob-Ramocsaháza 3-30-0) Tiszadob, 100 néző, v.: Pokoraczki. Tlsza- dob: Kolcsár Sz. - Jónás Gy., Kovács J„ Mata T. (Lakatos K.), Kiss N., Kiss Cs., Tóth N. (Domoszlai L), Jónás V„ Marczis R„ Tálas A., Tóth R. (Szopkó R). Edző: Jancsó László. Ramocsaháza: Jenei N. - Lakatos S„ Laka­tos M„ Rácz J„ Csorba Sz., Salánkl I. (Miczi J.), Spisák Zs., Hajdú G„ Bajcsi M„ Káté I., Ragányi M. Edző: Ragányj Mihály. Gól: Tóth R„ Marczis R. (11-esből), Lakatos K., illetve Spisák Zs., Hajdú G. (11-esből), Miczi J. Kiállítva: Csorba Sz. (75. perc). Ifi: 4-3. Jancsó László: - Bár hátrányból felállva fordítottunk, az utolsó percekben figyel­metlenségünk miatt értékes pontokat hagytunk veszni. Gratulálok csapatomnak a küzdeni tudásért és a közönségszórakoztató játékért. ________________________ Ragányi Mihály: - Igazságos eredmény született, gratulálok a két iftstának a bemutatkozáshoz. fr-Apagy Kemecse-Kóta) Kemecse, 200 néző, v.: Hadházi L. Kemecse: Szabolcsi M. - Csatári Á., Bárány T„ Soós G„ Karkusz A., Lukács G., Hokk B. (Kovács M.), Márton P. (Sándor L.), Pap M., Balázsi P. (Bárdos A.), Madzin I. Edző: Borza László. Kótaj: Czenki P. - Takács l„ Guszti L, Hangácsi T„ Kovács R, Effoua (Fekete Á.), Ferenczi F., Bressa, Tóth Zs. (Rácz R.), Kóder L (Korsoveczki L), Markovics D. Edző: Se­regi Mihály. Gól: Lukács G., Madzin I., illetve Guszti L, Tóth Zs. (11-esből). Ifi: 2-1. Borza László: - Rettentően rosszul futbal­loztunk, ugyanakkor a küzdeni akarásunk a végén fontos pontot eredményezett. Seregi Mihály: - Egy megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből, úgy, hogy végig mi irányítottuk a játékot. Még jobbak lehettünk volna, ha páncélt viszünk ma­gunkkal erre a meccsre... Sok sikert kívánok a Kemecsének, én pedig minden egyes játékosomnak gratulálok. _________ 1-1 (1-0) Nagykátló-Levetek 0-2 (0-1) Ujfehértó, 250 néző, v.: Nagy Cs. U|fehértó: Lippa J. - Bárány L„ Pallai G„ Karaffa l„ Dénes K., Petics Gy. (Osikóczki I.), Potyók J. (Tóth Sz.), Szigeti V. (Máté G.), Kántori, Kissi (Zámbó D.), Szilágyi Á. Játékos-edző: Kiss Tamás. Apagy: Károly G. - Hegedűs L, Maries I, Támba I, Lakatos J., Orosz G. (Badarász G.), Bakró A. (Tar R), Márton I. (Hegedűs D.) Németh A. (Svelta Z.), Simicsku R„ Szalka N. Játékos-edző: Németh Attila. Gól: Márton I. (11-esből), Németh A. Kiállítva: Pallai G. (18. perc). Ifi: 3-1. _________________________ Kiss Támás: - A focit gólra játsszák, ml pedig kihagytuk helyzeteinket, ugyanakkor ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat. A csapat nevében boldog születésnapot kívánunk alelnökünk, Matévi Csabának. _____________ Németh Attila: - Nem volt egyszerű meccs, viszont gólokkal nyerhettünk volna, mert a kiállítást követően ellenfelünk kinyílt. Sok lehetőségünk adódott, de azt is el kell ismerni, a találkozó elején szerencsénk volt, mert az Újfehértó kapufát lőtt. Nagykáltó, 200 néző, v.: Szabó I. Nagykálló: Pék kJ. - Fodor I, Göncz B„ Erdei S., Borsi D., Rubóczki J., Simon I. (Málik J.), Ungi L, Nagy B. (MatejkóG.), PonczókT., ZakorJ. (Bencs Á.). Edző: Pók Csaba. Levelek: Luksa Z.- Pásztor J., Hatházi M., Gebri Gy., Papp G. (KissZ.), Pekkl, Ruff L, Bukta M. (Nagyi), Vodilta D. (Majláth S.), Kovács B. (Sltku D.), Berta M. Edző: Majláth Sándor. Gól: Zakor J„ Illetve Ruff L. Kiállítva: Ungl L. (70. perc). 111:5-0._________________________ Karácsony Mihály egyesllletl elnök: - Idény eleji forma, finoman fogalmazva idény eleji játékvezetést, véleményes kiállítással. A kettes számú asszisztens nem tudjuk, hogy főz, de a fakanál valószínűleg jobban áll a kezében... ____________ Majláth Sándor: - Nem akarok senkit megbántani... A helyzeteket viszont be kell rúgni! Nyírfugos-Terem 2-2(1-1) 6-0 (4-0) Nyírlugos, 100 néző. v.: Sinka Z. Nyírtugos: Papp I - Illés G. (Hlács A.), Sinka L, Illés Á., Horváth J„ Dankó Cs., Balogh L, Bíró R, Holló Zs., Sinka M„ Wukovics S. (Petrás M.). Edző: ifj. Kavalecz Béla. Terem: Sarkadi Zs. - Csorba L, Fábián R, Téger I., Tanka L, Schwarczkopf, Obis. Csíki L, Salagean, Baráth J., Horváth K. Játékos-edző: Fábián Péter. Gól: Balogh L. 3, Wukovics S. 2, Holló Zs. Hl: 1-7. _______________________ Ifj. kavalecz Béla: - Az első félidőben már eldöntöttük a mérkőzést. Bízom benne, hogy a folytatás is így alakul. Ezt a győzelmet édesapám születésnapjára ajánljuk fel. ______________________ Fábián Péter - Sajnos a sok sérültünk és nyaralóink hiányát nem bírta el a csapat Geszteréd-Kállósemjén 1-5 (0-3) Geszteréd, 200 néző, v.: Fehér Á. Geszteréd: Sándor A. - Gilányi M. (Papp R.), Papp I, Horváth L. (Ugari Cs.), Géczi R, Gégény Z., Vass D., Görög I, Jávor N„ Vass G., Mikó I. (Erdélyi J.). Edző: Horváth János. Kál- lósemjén: Árpád J. (AranyászT.) - Ruszinkó B., Marozsán Zs., Mészáros Á„ Kóth Á„ Gráf L. (Nyisztor R.), Szitái R„ Hamza I (Papp J.), Leka A. (Farkas L), Mocsár Cs., Marozsán M. Edző: Lipcsei János. Gól: Ugari Cs., illetve Hamza 12, Gráf L, Mocsár Cs., Marozsán M. Ifi: 3-2. _______________ Horváth János: - Köszönjük a szurko­lóink lelkes biztatását, és gratulálunk az Ificsapatunk sikeres bemutatkozását ebben az osztályban. További sok sikert kívánunk a vendégcsapatnak. _________________ Lipcsei János: - Jó játékvezetés, fegyel­mezett és taktikus, szép játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk. Gratulálok a srácoknak, további sok sikert kívánok az ellenfelünknek. ________ Gávavencsetlő-Rohod 5-1 (0-0) Gávavencsellő, 110 néző.v.: Sztányi. Gáva- vencsellő: Simkó M, - Hengsperger A., Ka­rasz L., Bodnár G„ Tolnai I (Kató Á.), Kovács I, Kőpájer J. (Balázs K.), Pécsi G. (Molnár Zs.), Brandies P. (Marcsek Z.), Koczogh I. (Balogh R.), Bíró Cs. Játékos-edző: Marcsek Zoltán. Rohod: Körmös M. - Baráti G„ Dobronyi J„ Zsigmond G„ Sivadó R, Orosz R., Dobronyi G. (Nagy I.), Kósa S., Bencze M„ Tóth A., Kézi B. (Sivadó L). Edző: Dolhai Ti­bor. Gól: Balázs K. 2, Brandies P. 2 (11-esből), Kató Á„ illetve Kézi B. Ifi: 1-4. __________ Marcsek Zoltán: - Az első félidőben fő­képp mezőnyjáték folyt a pályán, de ebben az időszakban is benne volt a játékunkban a gól. A második félidőben gyorsan hátrányba kerültünk, gyorsan rendeztük a sorokat, és ilyen különbséggel is megérdemelt győzel­met arattunk egy szimpatikus ellenféllel szemben. _______________________ Dolhai Tibor: - Ámásodik félidőben előnyünk után az újonccsapatokra jellemző összes hibát elkövettük, ezt pedig a rutinos hazaiak kihasználták. Encsancs-Nyíribrony 3-0 (0-0) Encsencs, 120 néző, v.: Lippa L. Encsencs: Sivadó R. - Horánszki L, Lengyel L, Varjasi K., Konyha Cs., Kónya M., Balogh D„ Bíró Zs., Bíró L. (Illés G.), Szilágyi Z. (Budai J.), Szilágyi G. Edző: Szedlár János. Nyírlbrony: Nagy A. - Kosztik D„ Konzili I, Ujfalusy G., Szabó B„ Lakatos P. (Tóth Zs.), Bodnár G. (Király D.), Galamb R, Nagy J„ Kovács E„ Nagy S. (Kriston R.). Edző: Lakatos Zsolt. Gól: Balogh D. 2, Bíró Zs. Ifi: 3-3. Szedlár János: - Az előző szezonnal szem­ben egy teljesen más csapatot fogadtunk a Nyíribrony részéről, sokáig kitartottak, de a végére elfáradtak. Győzelmünk ilyen kü- lönbséggel is megérdemeltnek mondható. Lakatos Zsolt: - Az első félidei játékunkkal elégedett voltam, ha a helyzeteket berúg­juk, vezethettünk is volna. A másodikban az Encsencs kihasználta adódó lehetőségeit, ráadásul az első gól után fejben szét is esett a csapatunk. Labdarúgás: Megyei II. osztály, Nyirerdő-csoport, I. forduló Dombrád-Kék 5-1 (3-1) Dombrád, 150 néző, v.: Híres. Dombrád: Borbély L. (Kiss R.) - Csáki I, Dávid R., Fabu R. (Kalu B.), Hajdú L. (Derceni B.), Kői B. (Sándor J.), Nagy Á„ Nagy M. (Ács G.), Pus­kás Á„ Szalai B., Tóth Á. Edző: Kató István. Kék: Himmer A. - Lábas R, Somogyi Cs., Veress Á., Gáspár S., Horváth A. (Arnaud), Poőr B. (Kerekréti Á.), Kerekes M., Ignácz G. (Kamarás J.). Szuromi L, Szurcsik Z. (Kantár J.). Edző: Fabók István. Gól: Fabu R„ Puskás Á., Borbély L„ Derceni B., Dávid R., illetve Szuromi L. Ifi: 7-1.__________________ Király Norbert elnökhelyettes: - Sportszerű ellenféllel szemben magabiztos győzelmetarattunk. Köszönjük szépen Kató István edzőnknek a felkészítést! _ Fabók István: - Az a taktika, amit elkép­zeltünk, csak egy darabig működött. Sajnos olyan gólokat kaptunk, amit könnyen elkerülhettünk volna. A végére sajnos szét­estünk, mint Lagzi Lajcsinél a villanyóra. Záhony-Tiszaszentmárton 1-1 (1-1) Záhony, 250 néző, v.: Mónus. Záhony: Leskovics A. - Zoffcsák (Nagy G.), Péntek A., Sárközi D., Kiss I, Fekete L, Balogh S., Kacsúr A., Huzdik R, Kemenyeczki, Makula Zs. Edző: Berecz Csaba. Tiszaszentmár- ton: Mészáros I - Iván S., Ésik M„ Jónás A., Jónás Krisztián, Balogh K. (Farkas I), Balogh R., Jónás Kálmán (Tóth I.), Iván V. (Bulitka L), Boda R. (Balogh D.), Koszta Z. Edző: Edző: Gólyán Gergő. Gól: Balogh S„ illetve Boda R. Ifi: 14-1, ______________ Berecz Csaba: - Az ellenfél ma lelke­sedésben felülmúlt bennünket. Tudása ötven százalékát nyújtotta csapat, ettől jobb játékot várok a folytatásban. Kevesen vagyunk, sokat kell még, és sokat is fogunk dolgozni. _____________ .______ Gólyán Gergő: - Jó idő, közönségszóra­koztató futball, számunkra pedig szép bemutatkozás ebben az osztályban. _____ Újdombrád-Nyírkarász 1—2 (0—1) Üjdombrád, 150 néző, v.: Rajzinger. Újdombrád: Kmetz I - Kernács József, Csombók Cs., Laskai I (Tűnik K.), Nagy R. (Geri K.), Oncsó M„ Kernács János, Szőlősi A., Ignéczi Cs., Tóth B. (Körösi A.), Lakatos Z. (Sinka D.). Edző: Bállá János. Nyírkárász: Borkó J. - Rákóczi L, Till J. (Jávor R), Csuka Gy. (Király J.), Liptai A., Horváth G„ Sepa I, Varga J., Kovács L, Bandor J„ Tóth I (Bel- inszki Sz.). Edző: Dudás Zoltán. Gól: Tóth B„ illetve Varga J„ Rákóczi L. Ifi: 0-7. _______ Balta János: - Először is szeretném megköszönni Nagy Béla közreműködését és az új mezszponzorunk támogatását. A mérkőzésről csak annyit, hogy új szezon, egy új csapattal. Köszönöm a fiúk mai hoz­záállását, többet kaptam elsőre, mint amit vártam. Azt még hozzátenném, hogy jó volt ez az egy hónap játékvezetők nélkül... Dudás Zoltán: - Nagyon csalódott vagyok a csapatom játéka miatt, egyes játékosok mélyen tudásuk alatt játszottak. A labda helyett a pokémonokat keresték a pályán. Abban biztos vagyok, hogy ilyen teljesít­ménnyel még egyszer három pontot nem tudunk szerezni. ________________ Ladányi TC-Demecser 0-1 (0-0) Mezőladány, 120 néző, v.: Balogh L. Ladányi TC: Kovács Zs. - Rakoncza I, Árva B., Ko­vács Cs., Vantyuch B., Demeter L, Demeter A., Sajtos N. (Szilágyi R.), Szabó Á„ Bálint K. (Czap G.), Kovács D. Játékos-edző: Sajtos Ándrás. Demecser: Kiss R. - Gombkötő S. (Gombkötő J.), Illés J., Kantár K.. Bácskái A. (Minyin), Erőss R, Dankó G., Csáki L„ Kriser Sz. (Csáki A., Kocsis Z.), Kiss M„ Hudák N. Játékos-edző: Gombkötő Sándor. Gól: Erőss P. Ifi: 0-13. _________________ Saltos András: - A helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. ______ Gombkötő Sándor - Az első félidőben annyira akartunk bizonyítani, hogy görcsös­sé vált a csapat játéka. A folytatásban már jobban játszottunk, így ha nehezen is, de sikerült begyűjtenünk a három pontot egy jó csapat otthonában. 2-0(0-0) Nyírmada, 100 néző, v.: Tassy. Nyírmada: Papp G. - Danes I., Benkő I, Balogh A., Jur- kinya M., Mátyus Cs., Kozma A. (Horváth J.), Szikszai A., Járomcsák G. (Csonka L), Fodor Cs. (Mokri R.), Danku A. Játékos-edző: Sző­ke István. Tlszakanyár: Kanyári G. - Nagy Á. (Illés I), Molnár R, Csáki R. (Dobrai Cs.), Nagy R., Jánvári D. (Vicickó L), Ablonczy D., Balia J., Térjék Z., Tóth N. (Dobrai D.), Makiári Á. Játékos-edző: Csáki Róbert. Gól: Fodor Cs„ Horváth J. Ifi: 4-3.' __________ Szőke István: -Jó színvonalú mérkőzésen, remek játékvezetés mellett, megérdemel­ten nyertünk, Gratulálok az ificsapatunknak is._____________________________ Csáki Róbert: - A végeredmény láttán lehet, hogy furcsán hangzik, de a helyzetek alapján győzelmet szalasztottunk el. Gratulálok az első felnőtt bajnoki meccsét játszó öt fiatal játékosomnak. További sok sikert kívánok az ellenfélnek. Vb|*-Őr 3-0 (2-0) Vaja, 150 néző, v.: Debreceni. Vaja: Vakarcs I. - Soós K., Finta F. (Papp I), Jónás J., Hudák P. (Varga R), Noszál I, Mocsár G. (Gáspár D.), Mulutó P. (Póti B.), Simon K„ Sándor A. (Kiss Attila), Zákány Z. Játékos-edző: Simák János. Őr: Kiss Á. - Anda G. (Sipos J.), Kiss A. (Soltész B.), Varga J„ Márton I, Derne B., Soltész Á. (Paragh K.), Szabó V., Kerekes M., Tisza Á. (Paragh M.), Bégány Zs. (Szabó A.). Edző: Kálmándi Bertalan. Gól: Sándor A. 3. Ifi: 3-2. ________________ Simák János: - Csapatunk jó játékvezetés mellett, fegyelmezetten, a taktikát végig betartva Sándor András mesterhármasával megérdemelt győzelmet aratott. _______ Kálmándi Bertalan: - Akaratgyengén játszottunk, a vajai csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot. Remélem, a következő meccsre összekapja magát a társaság, mert ez így kevés lesz. 3-1J1-1) Fényeslitke, 150 néző, v.: Vasas J. Fényes- litke: Márta J. - Bakó G„ Nagy M„ Rusznák S„ Kázsmér L, Miskolczi Á. (Sárkány G.), Lupcsa Cs., Fodor G. (Kovács A.), Balogh K. (Pólyán I.), Nagy B. (Fodor Cs.), Miskolczi G. (Háda J.). Edző: Sárkány Gábor. Pátroha: Csíki G. - Hamza A., Huszti Cs., Zsoldos I, Ujj Gy. (Hevér M.), Balogh I., Kovács Sz. (Dúró E.), Varga R. (Nagy-lván R), Baráth I., Balogh Sz., Szatmári M. Edző: Szatmári Sándor. Gól: Fodor G., Sárkány G., Pólyán I., illetve Balogh I. Ifi: 3-2. ______________ Mártha Ferenc vezetőségi tag: - Gratulá­lok minden egyes csapattagnak, nagyon jó erőkből álló Pátrohát sikerült legyőznünk. További sok sikert kívánunk a vendégeknek, és elismerésem az ificsapatunknak is. Szatmári Sándor: - A felkészülési mérkőzé­sek más mutattak, mint a mai játékunk, de vannak ilyen napok is. Ezen túl kell lépnünk, és a következő mérkőzésre kell készülnünk. Szabadnapos: Ajak