Kelet Magyarország, 2016. augusztus (73. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-22 / 196. szám

2016. AUGUSZTUS 22., HÉTFŐ Sport 13 KELET Megvan az első hazai győzelem Harsány! Zoltán szép egyéni alakítás után örülhetett a Szpari győztes góljának fotó: racskó tibor Az Nyíregyháza Sparta­cus izgalmas mérkőzé­sen gyűrte le az izmos siófokiakat. labdarúgAs. Ha nem is tűzijá­tékra, de győzelemre készül­tek vasárnap a Szpari focistái. Gyors pengeváltással indult a meccs, előbb Harsányi Zoltán szerezhetett volna gólt pár lé­pésről, majd a másik oldalon Goran Kopunovics, a Bala- ton-partiak trénere szúrta le a nyíregyházi nevelésű Kozma Richárdot, mert lemaradt egy ígéretes beadásról. Gól után kapusbravúr Ezt követően a hazaiak birto­kolták többet a labdát, voltak is helyzeteik, ám a háló érin­tetlen maradt. Az első félórá­hoz közeledve aztán egy for­más akció végén Harsányi már nem hibázott és vezetéshez juttatta a Szparit. Sőt, majd­nem nőtt a különbség, ám Rudolf Gergely szabadrúgás után a saját kapuja felé csúsz­tató Elek Bence fejesét bra­vúrral védte Tajti Norbert. A szünetben nem változtattak a hazaiak. A szünet után Rudolf lövését hárította gyors vető­déssel a siófoki kapus. Az első negyedóra végéhez közeledve ismét a kétjátékos volt a fősze­replő, ezt a játszmát is a ven­dégkapus nyerte. A siófokiak rátettek egy lapáttal, néhány veszélyes helyzettel jelezték, hogy nem törődnek bele ebbe az eredménybe. Túl egyórányi játékon egy szép hazai akció után a labda Rudolf elé került, ám tizenhét méteres lövését a jobb kapufa hárította. Mindkét együttes gólt akart szerezni, így a középpályát párszor villámgyorsan átját- szották a csapatok. Időnként meleg volt a helyzet a hazai kapu előtt, ám előbb Berki Pé­ter rontott, majd Farkas Nor­bert tekert nem sokkal mellé egy szabadrúgást. Rezgett a léc, egyre többet birtokol­ták a labdát a vendégek. Ki is használta harmadik cseréjét Mátyus János, a pályára lépő Kónya Márk majdnem gólnak örülhetett, ám Rudolf szögle­tét Dvorschák Gábor öt méter­ről mellé fejelte. Az ellentáma­dás végén Perger Bence védett biztosan egy veszélyes lövést. Lassan pergő percek A siófokiak számára gyorsan, a hazaiknak lassan peregtek a percek. A rendes játékidőből már csak három perc volt hát­ra, amikor a bal szélen meg­ugró Harsányi nyolcméteres lövése a jobb kapufáról vágó­dott vissza. Izgalmas időszak volt, ám a hazai drukkerek nagy örömére nem változott a helyzet. Végre hazai pályán is sikerült megszerezni a három pontot. Az már nem meglepő, hogy újra l-O-ra nyerek Rudol- fék. Ezzel nincs gond, hiszen ugyanolyan három pontot ér, minta többgólos lett volna a győzelem. Igaz, akkor keve­sebbet kellett volna izgulni... MÁN LÁSZLÓ laszlo.man@kelet.hu NB II Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Nyíregyháza Spartacus-Slótok 1-0 (1-0) Városi Stadion 1900 néző, v.: Lovas (Punyi, Csatári) _________________________ Spartacus: Perger - Szokol, Rubus, Dvorschák, Pálinkás - Tamási (Kónya, 83.p), Holdampf (Ur, 65.) - Szécsi (Pölöskey, 59.), Rezes - Rudolf, Harsányi. Vezetőedző: Mátyus János ________________________________________________ Siófok: Tajti - Tamaskó, Czingráber, Szalai, Gréczi - Berki, Elek, Farkas, Kozma (Nagy R, 53.) - Nagy D, Beide. Vezetőedző: Gorán Kopunovics. Gól: Harsányi (1-0) a 28. percben_____________________________________ Percek, események 28.pert: Rezes remek passzal szöktette a balösszekötő helyén kitépő Harsé nyit, akj 10 méterről, ügyesen csavart a rövid sarokba, l-O. Mesterszemmel Mátyus János: - A korábbiakkal ellentétben ezúttal rengeteg helyzetet kidolgoztunk, és ugyan csak egyet használtunk ki közülük, de győzelmünk jogosságához nem férhetett kétség. ______________________________________ Goran Kopunovics: - Nagyszerű mérkőzés volt, mi különösen a második félidőben játszottunk jól. Vártam a gólunkat, sajnos nem született meg, és mivel a sok a fiatal a játékos a csapatunkban, előfordulnak hibák is. Labdarúgás NB I. 7. forduló Ferencváros-Mezőkövesd 2-2 (1-0) Üllői út, 5242 néző, v.: Bognár T. Gól: Djuru­cin (10.), Nagy D. (83.), illetve Hudák (63.), Bacelic-Grgic (79.1. Ujpest-MTK 0-0 lllovszkv-stadion, 1800 néző, v.: Solymosi. n_ 1« ___«Xrl op. nonvea—uyirmoi 0-0 Bozsik-stadion, 1180 néző. v.: Szilasi. Diósgyőr-Vasas 1-1 (1-1) Miskolc, 2873 néző, v.: Erdős. Gól: Bacsa (34.), illetve Ádám (37.). Haladás-Paks 3-1 (1-1) Sopron,1375 néző, v.: Karakó. Gól: Gaái B. (28.), D. Williams (63.), Gévay (öngól, 72.), illetve Koltai (11-esből, 15.1. Videót on-DVSC 5-1 (2-D Felcsút, 2300 néző, v.: Iványi Z. Gól: Lang (23. és 56), Géresi (33.), Feaesin (72. és 92.), illetve Ferenai J. (14.). A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Vasas 7 5 1 1 11-5 16 2. Ferencváros 7 4 2 1 14-7 14 4. Haladás 7 4 2 1 12-7 14 3. Úipest 7 4 1 2 8-5 13 5. Bp. Honvéd 7 3 2 2 9-5 11 6. Videoton 7 3 1 3 14-7 10 7. Debrecen 7 2 2 3 9-11 8 8. Diósgyőr 7 2 1 4 9-17 7 9. Paks 7 1 3 3 6-10 6 10. MTK 7 1 332-56 11. Mezőkövesd 7 1 3 3 6-10 6 12. Gyirmót 7 ­3 4 3-14 3 Wk .jgjig&Kr yk ;t| «•i I * f*. JH ? VT Fejpárbaj az Újpest-MTK mérkőzé­sen FOTÓ: MTI Nyerő húzás: visszatérés bombagóllal A második félidőre tartogatta találatait a kisvárdai NB ll-es csapat. LABDARÚGÁS. Új és régi-új név is feltűnt a Kozármisleny pé­csi otthonában vasárnap este fellépő kisvárdai NB Il-es fut­ballcsapat kezdő tizenegyé­ben. A nyáron igazolt Karacs Péter eddig a keretben sem kapott helyet, most viszont ballábas létére a középpálya jobb oldalára állította őt Ré­vész Attila szakmai igazgató. És visszatért a csapatba Fodor András, aki az utóbbi időben Fodor András szerzett vezetést a Várdának fotó: pusztai Sándor nem nagyon élvezte a bizal- lyében jutott neki szerep. Ez mat, és ezúttal a pálya tenge- végül nyerő húzásnak bizo­nyult. A mérkőzést abszolút uraló, de a helyzeteit a má­sodik félidő derekáig rendre elpuskázó vendégcsapat ve­zető gólját ugyanis éppen a ballábas játékos szerezte, mi­után atombiztosan kilőtte a pipát az elé pattanó labdából. Gólra pedig jött a gól: alig egy perccel a vezetés megszer­zését követően a csereként beálló Erős Gábor szolgálta ki rutinos csapattársát, Rajczi Pétert, aki eldöntötte a három pont sorsát. így aztán magabiztosan hozta a kötelezően elvárt győzelmet a Várda. KM-BT NB II: Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok HR-Rent Kozármtsieny-Kisvárda Master Good . _______ 0-2(0-0) Pécs, 300 néző, v.: Kovács G. (Kulman, Király Zs.). ___________ Kozármisleny: Helesfay - Gubacsi (Sinanovic, 65.), Lantos (Causic, 9.), Racskó, Kocsis A. - Nagy E. (Wittrédi, 79.), Szekszárdi - Nagy M. K, Dinjar, Pajor - Beke. Vezetődző: Kovács Zoltán. _________________________________________~ Klsvárda: Ivancsics A. - Talabér, Vermes, Fodor F., Vári B. - Karacs (Erős G., 59.), Lucas, Fodor A. (Szabó P„ 69.), Cseri T. (Oláh G., 75.) - Rajai, Grumics. Szakmai Igazgató: Révész Attila. ______________________________________________ Gél: Fodor A. (0-1) a 63.. Rajai (0-2) a 65. percben Percek, események 63. perc: Berke rövid felszabadítása után Fodor András 18 métenől a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 0-1. 65. pert: Gyönyörű kisvárdai támadás futott végig a pályán, ennek végén Erős Gábor átadásából Rajczi közelről, a kapus alatt lőtte a hálóba a labdát, 0-2. Mesterszemmel Kovács Zoltán: - Jó játékvezetés mellett egy három­perces rövidzárlat okozta a vereségünket. A kapuk nem forogtak igazán veszélyben, számunkra több is volt ebben a mérkőzésben, pedig játékosaim mindent megtettek a győzelemért _____________________________________________ Révész Attila: - Szimpatikus csapat otthonában, küz­delmes mérkőzésen a második félidei teljesítményünknek köszönhetően megérdemelten nyertünk. Labdarúgás: NB II., 5. forduló További eredmények Dorog-Mosonmagyaróvár 2-1 (0-1) Soroksár-SZEOL SC _________1-0 (0-0) Szoinok-Békéscsaba 2-0 (0-0) Budaörs-CIgánd ____________3-0 (2-0) Balmazújváros-Csákvár 2-0 (0-0) Cegléd-Vác ___________________1-0 (0-0) Puskás Akadémia-Soproni VSE Szeged 2011-Zalaegerszeg 0-0 3-2 (2-1) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Balmazújváros 5 4­1 7-2 12 2. Nyíregyháza Spartacus 5 3 2­4-1 11 3. Klsvárda Master Good 5 3 1 1 11-5 10 4. Sopron 5 3­2 B-5 9 5. Szolnok 5 3­2 9-8 9 6. Siófok 5 3­2 8-7 9 7. Zalaegerszeg 5 2 2 1 9-5 8 8. Puskás Akadémia 5 2 2 1 13-11 8 9.Csákvár 5 2 2 1 5-5 8 10. Szeged 2011 5 2 1 2 9-3 7 11. Cegléd 5 2 1 2 7-5 7 12. Dorog 5 2 1 2 7-8 7 13. Budaörs 5 2­3 4-4 6 14. Vác 5 2­3 3-4 6 15.SZEOLSC 5 2­3 3-5 6 16.Soroksár 5 1 2 2 5-10 5 17. Mosonmagyaróvár 5 1 1 3 4-6 4 18. Kozármisleny 5 1 1 3 3-8 4 !9.Cigánd 5 1 1 3 4-14 4 20. Békéscsaba 5­1 4 1-8 1 Totó 33. hét/2. forduló A helyes tlpposzlop 1. Bumley-Uverpool 2-0 1 2. Swansea-Hull City 0-2 2 3. WestBromwich-Everton 1-2 4. Tottenham-Crystal Palace 1-0 1 5. Watford-Chelsea 1-2 2 6. Lelcester-Arsenal _____________0-0 x 7. Roma-Udinese 4-0 1 8. Juventus-Florentina 2-1 1 9. Müan-Torino ________________3-2 1 10. Bologna-Crotone lapzárta után 11. Chievo-lntemazionale lapzárta után 12. Atalanta-Lazio lapzárta után 13. Pescaia-Napoll _________lapzárta után 14. Vldeoton-Debrecen 5-1 1 Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 2. forduló Méndok-Gyulaháza ___________1-3 (1-1) Mándok, 250 néző, v.: Homonai. Mándok: Pécsi V. - Kovács L, Hegedűs I, Csáki P. (Balogh Gy.), Angyal Á., Illés A. (Karasz A.), Gergely B. (Ésik M.), Szabó T. (Galambos L), Varga D„ Balogh Zs., Győri J. (Mátrai N.). Edző: Koskovits György. Gyulaháza: .Bandor F. - Juhász L, Deák Z., Gáti S., Lévai Cs., Tóth F, Tóth D., Bárdi B. (Farkas G.), Éles I., Deák B., Szőlősi L (Kapin M.). Játé­kos-edző: Deák Béla. A lelkes vendégek megérdemelten nyertek. Gól: Balogh Zs., illetve Tóth D„ Kapin M„ Éles I. Kiállítva: Angyal Á. (80. perc). Ifi: 4-6. _______________ Koskovits György: - Gratuláció illeti a vendégeket, mert teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Nekünk megint elnézést kell kémünk szurkolónktól, ismét értékelhe­tetlen produkcióval rukkoltunk elő. _________ Bárdi Béla egyesületi elnök: - Okos, tak­tikus, fegyelmezett játékkal szép győzelmet arattunk - kiváló játékvezetés mellett. Ceilspan-Balkány-Fehérgyarmat 3-0 (1-0) Balkány, 400 néző, v.: Hegedűs Cs. Balkány: Oláh D. - Lakatos T„ Szabó P., Llppai T., Hortó A., Szabó M. (Vass Z.), Kondor M. (Rózsik K.), Somogyi M. (Simon Sz.), Szilágyi K. (Jakab R.), Bogdanovics, Kállai G. Edző: Mirgai László. Fehérgyarmat: Ovszjenko - Pankotai I., Bodó R., Popovics N., Rigó A. (Csáki R.), Bátyi L. Imre Zs., Balogh Á. (Csatári Z.), Petrohai G. (Szatke M.), Osváth S. (Istrate), Baglyos L Edző: Siti Ferenc. Két gyors, sokat futó csapat találkozón a hazaiak szép gólokkal szerezte meg a három pontot. Gól: Kállai G„ Szilágyi K. Ifi: 3-1. Mirgai László: - Nagyon örülök, hogy játékosaim kiszolgálták a hazai közönséget. Helyzeteink alapján úgy gondolom, megér­demelten nyertünk. Külön boldogság, hogy Kerezsi Csabának a csapat a legszebb név- napi ajándékot adta ezzel a győzelemmel. Siti Fenne: - Az első félidő jó játéka után a folytatásban sikerült magunkat megverni. Megyünk tovább, tesszük a dolgunkat, gratulálunk a Balkánynak.__________________ Tuzsér-Szakoly 1-0 (1-0) Tuzsér. 250 néző. v.: Kósa Gy. Tuzsér: Zán K. - Veress L (Bagoly Z.), Dolhai M., Szaffián Sz. (Tott R.), Hriskevics (Gergely I.), Soós T„ Setét R„ Nagy K„ Iván A., Dallos L, Zán P. Játékos-edző: Danes Béla. Szakoly: Polgári L - Szilágyi Z., Vidoven M., Gyöngy T„ Kiss I., Buka B„ Módis D. (Bazsó 0.), Dobos J. (Tóth N.), Nagy D„ Lakatos I.. Bodai K. (Homyák M.). Edző: Csorna Dezső. A hazaiak megszenvedték a sikerért. Gól: Hriskevics. Ifh 10-0.______________________ Danes Béla: - Nagyon nehézzé tettük magunknak a meccset. Voltak lehetősé­geink, csak túlkombináltuk. Egyszerűbben kell játszani elöl és hátul is, de az egy nullás győzelem jelzi a csapat tartását. Azért most már jó lenne, kevesebbet idegeskedni. Csorna Dezső: - Elég volt egyszer hibázni, a hazai csapat könyörtelenül megbüntetett minket. Hiába egykapuztunk a második félidőben, naggyá tettük a tuzséri kapust. Sényő-Camlfex-Rakamaz 0-1 (0-1) Sényő, 200 néző, v.: Kocsis Zs. Sényő: Sza­bó Z. - Fiuemel V., Oláh D., Szűcs F„ Ruska T„ Farkas M., Phrakonkham, Haburcsák B. (Potornai M.), Orosz M„ Kovács I. (Makai I.), Toldi A. Edző: Ember Roland. Rakamaz: Szobonya G. - Csáki J., Venael I. (Peruska A.). Hokk A.. Suskó Á„ Kóka R„ Majoros Á„ Csományö. (Gelsi L), Lukács B. (Gégérry M.), Anderka R„ Galambosi G.(Filetóth I.). Edző: Madalina György. Egyoldalú mérkő­zésen a hazaiak balszerencsés vereséget szenvedtek. G6U Anderka R. Iffa 4-2. Ember Roland: - Először is szeretnék gra­tulálni a sényői tánccsoport minden egyes tagjának a szombati, magas színvonalú produkcióhoz. A meccsről annyit, salnálom a srácokat, mert nagyon sokat tettek azért, hogy ne ez az eredmény szülessen, viszont amíg a helyzeteket nem tudjuk értékesíteni, mást nem várhatunk. Az elsőtől a kilencven percig futballozni nem akaró ellenféllel szemben nagyon nehéz, de van egy olyan érzésem, hogy nem ez volt az utolsó meccs, amikor hasonló vár ránk... Természetesen gratulálok az ellenfélnek.___________________ Madalina György: - A tapsvihart sikerült elkerülni, igaz, hogy ehhez szükség volt jó adag szerencsére, de rúgtunk egy szép gólt és hősiesen védekeztünk.___________________ Nylrgyutaj-Vásárosnamény 6-3 (2-0) Nyírgyulaj, 250 néző, v.: Király A. Nyfrgyulaj: Opre R. - Vass I., Czerula Zs. (Fekete G.), Lovas N., Gózner K., Siska G. (Szép T.), Orosz D., Nagy I., Pálvölgyi B„ Gömze A. (Nagy T), Oxi R. Edző: Lukács Tibor. Vásárosnamény: Csordás A. - Illés P, Fejes J. (Varga T). Peregrin R„ Balogh 1, Mándi L, Sebestyén G. (Szabó J.), Bancsi G., Uzák B., Bicskó G. (Biró J.), Danku J. Edző: Tivadar András. Gólgazdag mérkőzésen Ilyen különbséggel is megérdemelt hazai siker. Gól: Gömze A 3, Pálvölgyi B. (11-esből), Orosz D„ Oxi R„ Illetve Sebestyén G„ Illés P„ Bíró J Ifi: 5-1. Lukács Tibor. - Nehezen indult a mérkő­Oláh Dávid (jobbra) és a rakamazi részről győztes gólt szerző Anderka Rlchárd versenyfutása a sényői mérkőzésen fotó: pusztai sAndor zés, de a második félidőben több gól Is a lábakban maradt. __________________ Tivadar András: - Van még mit tanulni ebben az osztályban. Ugyanez a játékveze­tésreisigaz... _________________________ Tlszavasvári-Naiyhalász 3-1 (3-0) Tiszavasvári, 300 néző, v.: Resán G. Tlsza- vasvári: Jakocska Cs. - Szolyka T., Balogh N., Csáki V., Orosz T. (Gyurján R.), Szőllősi D„ Horváth N„ Gál N. (Kántor Zs.), Nagy I. (Lakatos B.), Tudja D. (Szabó M.), Cseh K. (Bakos T.). Edző: Kiss Gábor. Nagyhalász: Gagyi S. - Turbua T. (Bognár A.), Ludánszkl I. (Kató I.), Hajzer L, Bene L, Gyügyei Z. (Fábri Z.), Barzó G. (Bartha Z.), Simon D. (Böszörményi D.), Kerti L, Ladányi D., Pataki E. Edző: Opre Mihály. Álomszerűén kezdett a hazai csapat, 18. perc elteltével már 3-0-ra vezetett a szépen, de a kapura ve­szélytelen halásziakkal szemben. A kiállítás után a vasvári kapus több ziccert hárított, mindkét csapatnak akadtak óriási helyzetei. Gól: Gál N. (11-esből), Cseh K„ Nagy I., illetve Ludánszki I. Kiállítva: Szőlősi D. (56. perc). Ifi: 1-6. (Tudósító: Hankó András) __________ Kiss Gábor - Teljesen megérdemelten nyertük a mérkőzést. Minden egyes játéko- som maximálisan küzdött, gratulálok nekik. Opre Mihály: - Labdatartásban és a gólhelyzetek kialakításában jók voltunk, de ellenfelünk hibáinkat korán kihasználva rúgott három gólt. Gratulálok a Vasvárinak, ugyanakkor a vereség ellenére csapatunk játékosainak is. ____________________________ Mátészalkai MTK-Nagyecsad 0-1 (0-0) Mátészalka, 250 néző, v.: Tordai M. Má­tészalka: Pindzsula P. - Botos D., Robas, Jeddi B„ Kiss R. (Magyar! M.), Botos A., Sándor D„ Stef, Szántó Z. (Lyáh A.), Dascat (Batizi-Pócsi N.), Szathmári S. (Szathmári D.). Edző: Siska Attila. Nagyecsed: Makó R. - Dobos Z„ Pócsi B„ Ricsei F, Zámbó K„ Homann R., Czifrák R. (Sarkadi G.), Ascsillán L (Bulyáki A.), Nyíregyházi G. (Puskás D.), Somtyai G. (Bulyáki K.), Marinas. Játékos-edző: Adámszki Róbert. A szerdai kupameccsel ellentétben ezúttal inkább a vendégek akarata érvényesült győzelmük megérdemelt. Gól: Somlyai G. Ifi: 4-6. (Tudósító: Plesu Ádám) ____________________ Siska Attila: - Sokat futottunk, többet birtokoltuk a labdát, de gólt nem tudtunk szerezni. Ez most egy ilyen időszak, ami el fog múlni. A tavalyi ezüstérmes ellen egyet hibáztunk, de úgy látszik, ez is megenged­hetetlen.___________________________________ Adámszki Róbert: - Molnár Guszti bá' törzsszurkolónknak jobbulást kíván az egész csapat! Megérdemelt győzelmet arattunk, több góllal is nyerhettünk volna, de ne legyünk telhetetlenek. _____________________ Ibrány-Baktalórántháza 2-40-3) Ibrány, 400 néző, v.: Puskás Z. Ibrány: Tóth N. - Hornyai D. (Németh Gy.), Esze B.. Erdős B„ Dudás B„ Csizmarik A., Kiss P, Vinicius (Berea Zs.), Szabó M. (Boros M.), Engi D„ Nagy N. Edző: Magyar Balázs. Baktalóránt- háza: Tóth K. - Csordás G„ Kántor F, Laka­tos I., Ráti G. (Molnár L), Sitku Á„ Balogh P, Rákóczi Zs. (Pátfi I.), Miskolczi L. MurgulyCs. (Szabó R.), Maries G. (Maries I.). Edző: Illés László. Hiába uralta a mezőnyben a hazai csapat a mérkőzést, Maries Gábor egymaga eldöntötte a mérkőzést. Gól: Nagy N„ Be­rea Zs., illetve Maries G. 3, Pálfi I. Kiállítva: Berea Zs. (86. perc). Ifi: 5-2._______________ Magyar Balázs: - Maries Gáborral és a három fekete ruhással nem bírt csapatom. Illés László: - Nem volt könnyű meccs, de megérdemelten nyertünk. Szerintem a játékvezető két 11-essel adós maradt számunkra. ________________________________ A megyei I. és II. osztályú tabellákat keddi számunkban közöljük.