Kelet Magyarország, 2016. május (73. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-17 / 114. szám

2016. MÁJUS 17.. KEDD t %' Ez a legrosszabb napom menedzserként akár Angliában, akár Spanyolországban. A már kiesett Newcastle elleni 5-1-es vereséggel a Tottenham elveszítette a második he­lyét az angol futballbajnokságban, és ezt nehezen viselte Mauricio Pochettino menedzser. A negyedik kiadó elődöntős hely sorsa az ötödik mérkő­zésen dőlt el a férfi kosárlab­da-bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében. Ezen a Paks 73-70-re nyert a Sopron ellen, és 3-2-es összesítéssel jutott be a legjobb négy közé, ahol az Álba Fehérvár lesz az ellenfele, a pályaelőny az utóbbi csapatnád van. A szer­dán kezdődő elődöntő-sorozat másik ágán Szolnok-Körmend mérkőzéseket rendeznek. A legfiatalabb futamgyőztes autósport. A Red Bulinál az első futamát teljesítő Max Ver- stappen nyerte meg a Forma- l-es Spanyol Nagydíjat. A 18 éves holland lett a legfiatalabb futamgyőztes a sportág tör­ténetében, a rekordot Sebas­tian Vettel tartotta (ő 21 éves volt akkor). A második helyre a Verstappennel nagy csatát vívó ferraris Kimi Ráikkönen futott be, csapattársát, Vettelt megelőzve. Az első körben Nico Rosberg és Lewis Hamil­ton összeütközött, így mind­két Mercedes-pilóta kiesett. Labdarúgás: NB n., 17. forduló További eredmények Zalaegerszeg-Szeged 2011-Grosics Vác-Soroksár 0-4 (0-2) Akadémia 1-1 (0-0) Mezőkövesd-Szlgetszentmlklós 2-0 (0-0) Szolnok-Csákvár Siófok-Budaörs 0-1 (0-0) 1-2 (0-1) Dunaújváros-Ajka 2-2 (0-1) Soproni VSE-Gylrmót FC Győr 1-3 (1-1) l.Gyirmöt 27 18 5 4 48-22 59 2. Mezőkövesd 27 14 6 7 36-25 48 3. Zalaegerszeg 27 14 4 9 46-29 46 4. Kisvárda 27 13 7 7 56-32 46 5.Csákvár 27 14 3 10 53-45 45 6. Balmazújváros 27 12 6 9 39-33 45 7. Soroksár 27 11 8 8 37-26 41 8. Siófok 27 11 5 11 32-39 38 9. Budaörs 27 11 4 12 37-42 37 10. Szeged 2011 27 10 5 12 35-39 35 11. Sopron 27 9 5 13 36-35 32 12.Szolnok 27 7 9 11 31-35 30 13. Vác 27 8 3 16 26-47 27 14. Dunaújváros 27 6 9 12 31-52 27 15. Szigetszentmiklós 27 5 9 13 29-53 24 16. Ajka 27 4 8 15 22-40 20 Eláztak a (gól)záporban Majd’ háromezer néző előtt nyert a Spartacus labdarúgAs. Ez NB I-es volt! Mintegy háromezer néző, hangos szurkolótáborok fo­gadták vasárnap délután a soros Diósgyőr-Szpari derbi résztvevőit. Sajnos nem az élvonalban, hanem az NB Ill- ban, ahol a borsodiak a tar­talékcsapattal szerepelnek. Azért Bacsa Patrik, Eperjesi Gábor és Ternován Patrik ré­vén az élvonalbeli gárdát is képviselték a hazaiaknál. A másik oldalon viszont hiányzott Igor Zofcák és Har- sányi Zoltán, mindketten sérültek voltak, illetve Moha- madou Abdouraman. Utóbbi sárga lapok miatt. A csúszós pályán elsősorban a küzde­lem dominált, a kiegyenlített első félidőben egy nagy ven­déghelyzet alakult ki. A fordulás után is iparkod­tak mindkét együttes tagjai, ekkor már a Szpari előtt adó­dott több lehetőség, amelyből egyet sikerült is értékesíteni. Rubus Tamásék végül legyűrték a kis Diósgyőrt fotó: bujdos tibor Kosztics jobbról ívelt kö­zépre, Pölöskey Péter pedig a hosszú sarokba fejelte a labdát. Mint később kiderült, az egyben három pontot érő találat is volt, így a Szpari két egységnyi előnyét megtart­va áll a Keleti csoport élén. A mérkőzés után mindkét szur­kolótábor lelkesen ünnepelte kedvenceit. km-ml Jegyzőkönyv | Diósgyőr »-Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0) Diósgyőr, 2874 néző, V.: Farkas M. DVTKII: Egyed - Bodnár, Csicsvárl, Mahalek, Eperjesi - Szabó, Kövér, Lőrlncz, Oláh - Ternován (lesó, 72.), Bacsa. Edző: Sütő Szilárd. Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Rakovics, Szalai V., Farkas - Törtei, Rubus, Ramos (Pálinkás, 50.), Rezes (Klss.91.), Kosztics - Pölöskey. Edző: Mátyus János. Gól: Pölöskey (77.). _____________________ Mesterszemmel Sütő Szilárd: - A csapat úgy ment ki a pályára, hogy eredménytől függetlenül vastapsot kapjon. A szurkolóink fantasztikusak voltak, a srácok mindent megtettek. ___________________ Mátyus János: - Ez nem harmadosztályú mérkőzés volt, semmilyen szempontból. A körí­téshez méltó találkozót láthattunk, le a kalappal a diósgyőri fiatalok előtt, de úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. Szakadó esőben, hat­van percnyi emberelőny ellenére is veszített az NB ll-es Kisvárda Bal­mazújvárosban. LABDARÚGÁS. Ki gondolta vol­na, hogy május közepén job­ban megy a forralt bor egy focimeccsen, mint a sör? Már­pedig vasárnap ez volt a hely­zet Balmazújvárosban, ahol a Kisvárda vendégjátéka alkal­mából végig szakadt az eső, és még hideg is volt. A pazar létesítmény szemre mutatós pályáján végig állt a víz, irre­álissá téve a küzdelmet. Hiábavaló fölény Vendégfölénnyel indult a meccs, de a kaput nem veszé­lyeztették a várdaiak, amikor pedig a Balmazújváros kijött A vízfüggöny mögött Csllus Tamás és a gólt Is szerző Kovács Ádám (23) párharca fotó: matey istván a szorításból, rögtön gólt szer- dai bajnokiját valójában most zett. Kettőt is. Gyorsan jött a játszó, a meccs előtt felkö- szépítés (az ötvenedik kisvár- szöntött Erős Gábor révén), ami egyúttal emberelőnnyel is járt. A két csapat meccseinek a jelek szerint állandó kelléke a balmaziak piros lapja (ősszel hármat is kaptak...), no meg az, hogy az eltiltott edzőjüket, Feczkó Tamást Szergej Pacaj helyettesíti a pádon (a Vár­kertben is ez volt a helyzet). Nyomott a Kisvárda, és a második félidő elején szerzett Papucsek Barna-fejes után úgy tűnt, egy kérdés maradt: mikor viszi be a győztes talá­latot. Cseri Tamás nagyon kö­zeljárt ehhez, de hatalmas lö­vése után a léc és a jobboldali kapufa találkozásán csattant a labda. A túloldalon viszont elszámoltak a vendégek egy ívelést, és a Balmaz érte el a győztes gólt, amit még meg is toldott eggyel, megszakítva ezzel a várdaiak szép tavaszi idegenbeli sorozatát, km-bt Jegyzőkönyv, nyilatkozatok Balmazúlváros-KIsváirta Mast« Good 4-2 (2-1) Balmazújváros, 1200 néző, v.: Iványi Z. (Kelemen, Márkus T.). Balmazújváros: Szécsl G. - Bokros, Papp F„ Kiss L, Virág A. - Zsiga E„ Sigér, Kónya, Vajda S. (Fekete Á„ 56.) - Kovács A. (Németh Á„ 79.), Belényesi (Hadházi, 41.). Megbízott edző: Pacal Szergej. _______________________________________ Kisvárda: Rlbánszkl - Vári B., Izlng, Papucsek, Csilus T. - Lu­cas, Erős G„ Bagl I, (Kulcsár K„ 81.) - Cseri T., Ra|czi (Koszta, 73.), Eszlátyl (Délczeg, 66.). Vezetőedző: Soós Imre. Gól: Kovács A. (1-0) a 28., Zsiga E. (ll-esből, 2-0) a 31., Erős G. (ll-esből, 2-1) a 34., Papucsek (2-2) az 54., Zsiga E. (3-2) a 82., Németh A. (4-2) a 92. percben. Kiállítva: Sigér a 33. percben. ________________________________________ Percek, események __________________■ 28. perc: Vajda Sándor jobboldali szöglete után Rlbánszkl alászaladt a labdának, amit Kiss László balról visszakanala­zott, és úgy tűnt, a kisvárdai kapus birtokába kerül. Ő azon­ban visszavetődve elvétette azt, a labda Kovács Adám elé került, aki 3 méterről az üres kapu közepébe lőtt, 1-0. 31. perc: Kovács Ádám lépett be Papucsek elé, aki a tizenhatoson belül keresztezve felvágta a hazai támadót. A játékvezető tizenegyest ítélt, amelyből Zsiga Ervin jobbal a bal felső sarokba lőtte a labdát, 2-0. 34. perc: Eszlátyl baloldali beadása után Erős Gábor került helyzetbe, kapáslövésével rosszul találta el a labdát, amely előtte maradt, és mielőtt az ötösről Ismételhetett volna, Sigér lerántotta. A balmazújvárosi játékos piros lapot, a Kisvárda büntetőt kapott, amiből Erős Gábor a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 2-1. 54. perc: Cseri Tamás baloldali szabadrúgása után Papu­csek 5 méterről fejelte a labdát a jobb alsó sarokba, 2-2. 82. perc: a balról keresztbe Iveit labdába Lucas belefejelt, így az átszállt Papucsek felett, és Zsiga Ervin egyedül kilé­pett vele, majd 18 méterről a kapu bal oldalába emelt, 3-2. 92. pere: Németh Ádám balról, a tizenhatos sarkától lőtt, a labda a meglepett Ribánszkl mellett a bal alsó sarokban kötött ki, 4-2. ______________________ Mesterszemmel Pacal Szergej: - Megint bebizonyítottuk, hogy nem a véletlen műve a helyezésünk, hiszen tíz emberrel Is nyerni tudtunk. ___________________________________________________ Soós Imre: - A meccs elején mi domináltunk, majd a semmiből szerzett kétgólos hazai előnyből még felálltunk, de hiába kerültünk emberelőnybe, azt ezen a talajú pályán nem tudtuk kihasználni. Labdarúgás NB III., Keleti csoport, 31. forduló További eredmények: Cigánd-TIszaújváros 3-1, Kazincbardka-Hatvan 1-0, Tállya—Felső- tárkány 3-1, Somos SE-Cegléd 0-2, Rákosmente KSK-DVSC-DEAC 8-2. Az Újpest ll-Putnok mérkőzés elmaradt, a Jászberény szabadnapos volt. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Nyíregyháza Spartacus 29 24 2 3 68-18 74 2. Cegléd 30 23 3 4 58-22 72 3.Cigánd 29 19 5 5 76-36 62 4. Hatvan 29 17 1 11 45-32 52 5. Kazincbarcika 29 13 10 6 52-31 49 6.Putnok 28 14 5 9 46-34 47 7. Rákosmente KSK 29 13 8 8 64-43 47 8. Újpest II 28 11 4 13 32-56 37 9. Jászberény 29 10 6 13 51-41 36 10.DVSC-DEAC 29 10 6 13 43-43 36 11. Somos SE 29 10 5 14 31-45 35 12. Diósgyőr II 29 10 4 15 34-43 34 13. Nyírbátor 29 6 7 16 30-61 25 14. Tállya 29 6 6 17 28-48 24 15. REAC 29 6 5 18 32-67 23 16. Felsőtárkánv 30 5 6 19 27-67 21 17. Tiszaújváros 30 20-50 I ß VB. *;:ígtogyaj:tas 4,0- 5,7 1(100 km. CCZ-kiO-.c»aias 106-lil g/km Az alánlai Suzuki Vitara fii. félsz«!» •o-ervéHT»* M«THM Meikan’il Bank ánu'iszliozassal 2016 augusztus 31-,g. Risztetek a Suzuki v»g*» ’ 4 **1) -é*, * ' ­Nyíregyhaza Lujza u. 9 Suzuki Vitara GL már 3 790 000 Ft-tól Suzuki Vagep «othu / iso most akciós 6_4% THM_mel! Nagy igazság: győzni jobb, mint kikapni labdarúgás. A baljós elője­lek ellenére a Nyírbátori FC egyértelműen uralta a játékot a REAC elleni szombati NB III-as bajnokin. Ennek az első félidőben meg is lett az ered­ménye, mert megnyugtató előnyhöz jutott. A második játékrész közepe táján egy nagyszerű színészi alakítást követően büntető­ből szépítettek a hazaiak, de ennek nem sokáig örülhet­tek, mert Török István ismét kétgólosra növelte az előnyt, amit a rákospalotaiak újra csak szorossá tettek, mind­addig, amíg Szilágyi Krisztián egy szögletet követően meg nem szerezte a Bátor negye­dik találatát. Összességében a vendé­gek győzelme egy percig sem forgott veszélyben, megér­demelten jutottak a három ponthoz, jelentős lépést téve a bennmaradás felé. Különösen emlékezetes le­het a meccs az ifikapus Kócs Ádám számára, aki először volt tagja a felnőtt keretnek, és az utolsó utáni pillanatban állt a csapat rendelkezésre. KM Nagy Dávid szerezte a második nyírbátori gólt fotó: pusztai Sándor Jegyzőkönyv REAC-Nyfrbátorl FC 2-4(0-2) Budai II László Stadion, 150 néző, v.: Lovas. REAC: Kőhalmi - Borsos, Kollár Zs., Nagy G„ Varró B., Kasza D„ Illés T. (Radnai, 76.), Imecz (Pásztor D„ a szünetben), Lucz, Balázs B. (Kiss T„ a szünetben), Csiszár R. Edző: Dinka Balázs. Nyírbátor. Tóth Sz. - Ambrusz, Boros D„ Terdik, Müller Zs., Vámos M. (Benkő B„ 92.), Lakatos L, Lipcsei M„ Bagi A. (Török l„ 66.), Szilágyi K„ Nagy D. (SoósT., 89.). Edző: Márton István. Gól: Kiss T. (63. és 75. - az elsőt ll-esből), illetve Kollár Zs. (öngól, 26.), Nagy D. (44.), Török I, (73.), Szilágyi K. (81.). Jó: Nagy G„ Kollár Zs., illetve Tóth Sz., Ambrusz, Boros, Vámos M„ Nagy D. (Tudósító: Janovics János) _______________________________________________________ Mesterszemmel Dinka Balázs: - Elismerés jár a Nyírbátor győzelméhez, még úgy is, hogy rúgattunk vele négy gólt. Sokkal több kell egy ilyen kiélezett rangadón, mint amit néhány játékosom nyújtott, ___________________________________________________________________________________ Márton István: - Ha hét közben egy klasszikust idéztem, akkor most Tégla barátom mon­dása jut eszembe: sokkal jobb győzni, mint kikapni... HIRDETÉS