Kelet Magyarország, 2016. május (73. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-07 / 107. szám

2016. MÁJUS 9.. HÉTFŐ 9 Erre nem lehet felkészülni, ilyenkor még a leg­jobb hétmétereslövő is tud hibázni Nehezen találta a szavakat Görbicz Anita, a Győri ETO kézilabdázója, miután csapata hétméte- respárbajban alulmaradt a román CSM Bucurestivel szemben a Bajnokok Ligája döntőjében. Michelisz Norbert a rajtpozí­cióját megtartva másodikként végzett a túraautó-világbaj­nokság (WTCC) marokkói ver­senyének második futamán, Marrákesben. Az első marok­kói futamon ötödikként végző Michelisz kora este a második helyről indult, és a start után megtartotta ezt a pozíciót. Abrit Rob Huff azonban hoz­zászokhatott ehhez, nem is na­gyon zavartatta magát, rajt-cél győzelmet aratott. Ezek tisztes vereségek jégkorong. A saját szintjén sokáig szenzációsan játszó magyar válogatott 7-1-re kika­pott a jóval esélyesebb címvé­dő és olimpiai bajnok kanadai csapattól az oroszországi jég­korong-világbajnokság szent­pétervári csoportjának vasár­napi fordulójában. A mieink a szombati nyitányon a szintén előttünk járó szlovák váloga­tottól kapott ki 4-i-re. Hétfőn szabadnapjuk lesz a mieink­nek, kedden pedig a franci­ákkal találkoznak magyar idő szerint 19.15 órakor. Labdarúgás: NB II. A 26. forduló további eredményei: Zalaegerszeg-Gyirmót 3-0 (2-0), Soroksár-Dunaúj- város 7-0 (1-0), Szigetszentmiktós-Budaörs 1-2 (1-0), Szeged-Balmazújváros 2-1 (1-1) övesd 0-1 (0-01. Szolnok-Siófok 2-2 f0 ‘ 1. Gyirmót 26 17 5 4 45-21 56 2. Kisvárda Master Good 26 13 7 6 54-28 46 3. ZTE 26 14 3 9 45-28 45 4. Mezőkövesd 26 13 6 7 34-25 45 5. Csákvár 26 13 3 10 52-45 42 6, Balmaz újváros 26 12 6 8 35-31 42 7. Soroksár 26 10 8 8 33-26 38 8. Siófok 26 11 5 10 31-37 37 9. Szeged 26 10 4 12 34-38 34 10. Budaörs 26 10 4 12 35-41 34 11. Sopron 26 9 5 12 35-32 32 12. Szolnok 26 8 8 10 31-33 30 13. Vác 26 8 3 15 26-43 27 14. Dunaújváros 26 6 8 12 29-50 26 15. Szigetszentmiklós 26 5 9 12 29-51 24 16. Ajka 15 20-38 19 *> Hetesekkel véreztek el A Győr hosszabbítás után hétméteresekkel 29-26-ra elvesz­tette a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi, budapesti döntőjét a román CSM Bucuresti ellen.Heidi Löké (zöldben) is hibázott a heteseknél. FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ Labdarúgás: NB m, Keleti-csoport A 30. forduló eredményei: Cegléd-Tálya 2-2, Újpest ll-Kazincbarcika 1-6, Tiszaújváros-So- por SE 2-1, DVSC-DEAC-DVTK 2-1, Jászberény-Cigánd 1-2, Felsőtárkány-Putnok 0-0, 1. Nyíregyháza Spartacus 28 23 2 3 67-18 71 2. Cegléd 29 22 3 4 56-22 69 3, Cigánd 28 18 5 5 73-35 59 4. Hatvan 28 T7 1 10 45-31 52 5. Putnok 28 14 5 9 46-34 47 6. Kazincbarcika 28 12 10 6 51-31 46 7. Rákosmente SK 28 12 8 8 56-41 44 8. Újpest II 28 11 4 13 32-56 37 9. Jászberény 29 10 6 13 51-41 36 10. DVSC-DEACII. 28 10 6 12 41-35 36 11. Somos SE 28 10 5 13 31-43 35 12. DVTKII. 28 10 4 14 34-42 34 13. REAC 28 6 5 17 30-63 23 14. Nyírbátor FC 28 5 7 16 26-59 22 15. Tállya 28 5 6 17 25-47 21 16. Felsőtárkány 29 5 6 18 26-64 21 17. Tiszaújváros 29 4 9 16 19-47 21 Balogh Lajos • +36-30/95-07-392 g Diriczi László •+36-30/21-97-588 5 Raktár: Nyíregyháza Tünde út 10. HED-LAND HUNGÁRIA www.hedland.hu HIRDETÉS A bajnokit megelőző bejelentés ellenére magabiztosan hozta a kötelezőt a Kisvárda. labdarúgás. Ment előre ren­dületlenül a Kisvárda a Vác elleni vasárnapi NB Il-es baj­nokin, rácáfolva arra, hogy élvonalbeli licenc híján elve­szítette motivációját az utolsó öt fordulót a második helyen váró csapat. Nyomasztó volt a fölény Más kérdés, hogy az első fél­idő nyomasztó fölényéből nem alakultak ki futószala­gon helyzetek, de gólt így is szerezhetett volna a házigaz­da a kiesés ellen küzdő Vác ellen, csakhogy Erős Gábor két jó irányba tartó lövését is blokkolták, Délczeg Gergely fejese kevéssel, de elkerülte a kaput, Vári Barnabás pedig a kapu torkában addig várt, míg felszabadítottak előle. A saját kapujának torkában viszont határozott volt a Csatárból lett jobbhátvéd, hiszen veszélyes helyzetben tisztázott Tóth Gergely kapu elé lőtt labdája után. Szünetben jött Fodor And­rás, váltotta a rosszullét miatt cserét kérő Csilus Tamást, és fél perc múlva máris igazolhat­ta volna beállítása helyessé­gét, de az ő lövését is blokkol­ták a vendégek. A védekezésre berendez­kedett váciak legkomolyabb helyzetét Frank Richárd hagy­ta ki, amikor rosszul találta el a labdát az ötösön, és edzőjük, a korábbi remek válogatott védő, Nagy Tibor (de szép sza­badrúgásgólt lőtt ’92-ben Nyír­egyházán az ukránoknak...) még az elszalasztott esélyen bosszankodott, amikor Koszta Márk középen magasra ugrott, és megszerezte a vezetést Vár- dának. Még éppen idejében ahhoz, hogy ne váljon kapkodóvá a hazaiak játéka, és ahhoz is, hogy a hátralévő időben még lehessen alkotni. Jött is az újabb találat, hát persze, hogy Koszta részéről, akinek előt­te néhányan már a cseréjét követelték. A gólpassz pedig Erős Gábor részéről jött, ahogy újabban szokta, fejjel továbbí­tott a társ elé. Eldőlt a meccs, főleg, hogy Ivancsics Alex nagyot védett az egyszeres válogatott Ma­joros Árpád lövése után. A héten történt bejelentés el­lenére őrzi éberségét és vele együtt a második helyét Kis­várda. Hogy tényleg ne érhes­se szó a ház elejét. km-bt Koszta Márk duplájával nyertek a piros mezes hazaiak FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR Nem érheti szó a Mz eleiét Jegyzőköny, események, nyilatkozatok Kisvárda Master Good-VácFC 2-0 (0-0) Kisvárda, 1180 néző, v.: Farkas Á. (Kelemen A„ Varga G.). Kisvárda: Ivancsics A. - Vári B„ Izing, Papucsek, Csilus T. (Fodor A., a szünetben) - Lucas, Erős G„ Bagi I. - Délczeg (Eszlátyi, 65.),, Koszta, Cseri T. (Rajczi, 76.). Vezetőedző: Soós Imre. Vác: Czirjék - Rása, Dlusztus, Tányéros G., Németh G. (Tóth Barna, 68.) - Tóth F. - Tóth G„ Sipeki, Tóth Barnabás, Frank R. (Majoros, 77.) - Rusvay G. vezetőedző: Nagy Tibor. __________ Gól: Koszta (1-0) a 30., koszta (2-0) a 74. percben _________ ___________________ 60. perc: Cseri Tamás jobbról beívelt szabadrúgása után középen Koszta ugrott a legmaga­sabbra, és 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1-0.__________________________ 74. perc: Eszlátyi balról, jobbal ívelt a kapu elé, a túlsó ötösön Erős középre fejelte a labdát, amit Koszta bevetődve, ugyancsak fejjel a kapu jobb alsó sarkába továbbított, 2-0. _______ Soós Imre: - Kicsit nehezen sikerült feltörni a nagyon szervezetten játszó Vác védekezését, de attól függetlenül, hogy a csapat kissé tompán játszott, csak idő kérdése volt, hogy mikor szerezzük meg az első gólt, ami el is döntötte a mérkőzés sorsát. ___________________________ Nagy Tibor: - Nagyon fegyelmezetten játszottunk a mérkőzés jelentős részében, de sajnos megint problémánk akadt a pontrúgások elhárításával. Három pont Rölő-triplával fi fi \1 Pölöskey Péter (jobbra) három gólja három hazai pontot jelentett Ismét pontelőnnyel ve­zeti a tabellát a Szpari, a Nyírbátor szabadna­pos volt. labdarúgás. A késők közül sokan bosszankodtak, hiszen gólról, vagy gólokról marad­tak le vasárnap délután. A harmadik vonal Keleti-cso­portjában listavezető Szpari ekkor fogadta a REAC együt­tesét. Amolyan adok-kapok módon helyzetekkel indult a meccs. Pölöskey Péter előbb kihagyott egy tizenegyest, ám a kipattanót értékesítette. Egy percre rá egalizáltak a a rákospalotaiak, mégpedig Csiszár Richárd révén. Az el­puskázott lehetőségek után újfent jött Pölő, előbb lábbal, majd fejjel talált kapuba. Ak­kor aligha gondolták a druk­kerek , hogy ez már a végered­mény is. Időnként paprikás volt a hangulat, főként a fél­idő hajrájában. Szünet után sem verte az eget a játék színvonala, a játékvezető miként az első etapban, most is egy jogosnak tűnő tizenegyestől fosztotta meg a hazaiakat. A vendégek igyekeztek minél kisebb ve­reséggel megúszni, ami be is jött nekik. Mindez persze az élvezhetőség rovására ment. A lényeg persze az, hogy a hazaik behúzták az újabb há­rom pontot és mivel a Cegléd otthon ikszelt, újfent ponte­lőnnyel, most kettővel vezet a Szpari, és a rivális már egy meccsel többet is játszott, km Röviden HATVANNEGYEDIK. Novak Djo- kovics 6:2, 3:6, 6:3-ra legyőz­te a címvédő Andy Murrayt a madridi salakpályás tenisz­torna férfi egyesének dön­tőjében. Djokovics 2016-ban az ötödik, összesen pedig a 64. trófeáját szerezte meg, és 23-9-re javította Murray elleni mérlegét. gyors volt. A világbajnoki ezüstérmes Justin Gatlin 10,02 másodperces eredménnyel győzött férfi 100 méteren va­sárnap a Kavaszakiban ren­dezett nemzetközi atlétikai viadalon. MEGSZAVAZTÁK. Az Európai Úszószövetség vasárnap, Londonban tartotta választó kongresszusát, ahol Gyárfás Tamást, a Magyar Úszószö­vetség elnökét egyhangú sza­vazással megerősítették újabb négy évre a LEN kincstárnoki tisztségében, amely az elnö­ké után, a főtitkárival egye­temben a legtekintélyesebb pozíció. Az 52 tagországot felvonultató közgyűlés arról is döntött, hogy 2017-től kik képviselik Európát a Nemzet­közi Űszószövetségben Gyár­fás Tamás itt is a legtöbb vok- sot kapta Jegyzőkönyv NyfcemházaSpartacus-REAC ______________3-10-1) Városi Stadion, 1000 néző, v.: Kátai (Punyi, Ambrus) _____________ Spartacus: Ovszijenko - Szokoí, Rakovic, Szalai, Farkas - Abdoura- man, Zofcák (Ramos, a szünetben), Kostic (Kapacina 88,p), Rezes - Harsányt, Pölöskey (Pálinkás, 82.). Vezetőedző: Mátyus János REAC: Kőhalmi - Borsos, Kollár, Nagy, Pfister (Illés, 83.)- Kasza, Lászka, lmecz( Pásztor 46.p),Lucz, -Balázs. Csiszár. ________________ Vazatőadző: Pinka Balázs. Gól: Pölöskey (3..13., 32.), illetve Csiszár (4.). Mátyus János: - A lefújás után hallottam, hogy a Cegléd pontokat vesztett, de nem emiatt vagyok boldog, hanem mert a csapatom megszerezte az újabb fontos győzelmet. Beszélnünk kell róla, hogy az első félidei védekezésünk miért csak ebbe az osztályba való volt, de szerencsére támadásban más nívót képviseltünk. ______ Dinka Balázs: - Paprikás mérkőzést játszottunk a feljutást teljes mértékben megérdemlő Nyíregyházával. Pontrúgásaink veszélyesek voltak, a helyzeteinkkel jobban kellett volna élnünk, így megérde­melt az ellenfél győzelme.