Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-18 / 90. szám

2016. ÁPRILIS 18., HÉTFŐ 9 L 3 . ■ V1' • . JÍ :.J* 4 Le kellett cserélnem, mivel sok labdát elveszí­tett a második félidőben Louis van Gaal, a Manchester United menedzsere elismerte, Wayne Rooney ideges lett, amiért lecserélte őt. Michelisz Norbert az ötödik helyen ért célba a túraautó-vb (WTCC) szlovákiai verseny­hétvégéjének második futa­mán. A magyar pilóta az első futamot a hatodik helyen zár­ta. Ficza Ferenc el sem tudott indulni, a 19 éves Zengő-piló- ta Hondája kigyulladt az első futam végén, és a szerelők nem végeztek a javítással. A következő futamra április 24-én, a Hungaroringen kerül majd sor. Hetespárbaj a kupadöntőn KÉZILABDA. Történetében 25. alkalommal nyerte meg a Veszprém a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a va­sárnapi döntőben - bünte­tőkkel - legyőzte legnagyobb hazai riválisát, a Szegedet. A meccs lefújáskor 24-24 volt az állás, következhetett a büntetőpárbaj. Az utolsó párban csak a Veszprém volt eredményes. A harmadik he­lyet a Balatonfüred szerezte meg, miután a vasárnapi he­lyosztón 27-25-re legyőzte a Mezőkövesdet. Labdarúgás: NB II., 23. forduló Budaörsi SC-KIsvárda Master Good 1-3 (0-2) Budaörs, 400 néző, v.: Gyarmati (Szalai B„ Szécsényi). ________________ Budaörs: Tutipán - Menyhárt, Gél Sz. (Csobánki, 78.), Hegedűs J„ Ódé - Ferkó, Nagy T. (Marques-Airosa. 58.) - Sajbán Máté (Varga B„ a szünetben), Bogáti, Csillag D. - Szabó V. Vezetőedző: Mistel Attila.________________________________________ __________ Kisvárda: Lékai - Vári B., Izlng, Papucsek, Csilus T. - Minczér (Fodor A., 76.), Erős G„ Bagi L - Délczeg (Eszlátyi, a szünetben), Koszta, Cseri T. (Nagy R„ 68.). Vezetőedző: Soós Imre. Goi: Bagi I. (0-1) a8.,Erós & (0-2) a 23., Bagi I. (0-3) a 72., Varga B. (1-3) a 83. percben. Kiállítva: Szabó V. a 32. percben _____________________________________________ 8. perc: Cseri baloldali szöglete után a berobbanó Bagi az ötös sarkáról fejelt a házai kapu bal alsó sarkába. 0-1. 23. perc: A budaörsi kaputól 25 méterre jutott a Kisvárda szabadrúgáshoz, amelyből Erős Gábor a jobbösszekötő helyéről a bal felső sarokba lőtte a labdát, 0-2. 32. perc: A hazaiak csatára Szabó Viktor másodszor is sárga lapot kapott, így emberetőny­be került a Kisvárda._______________________________________________________ 72. perc: Kisszöglet után Eszlátyi passzolt Nagy Róbert elé. az ő beadásából Bagi fejelt újból a hazai kapuba, 0-3. 83. perc: Bogáti szabadrúgása után középen Varga Bence a kapus mellett a hálóba gurította a labdát, 1-3. Mesterszemmel Miskei Attila: - A gyenge pontjainkat azonnal orvosolnunk kell, mert ezúttal is két gólt kaptunk szabad- és szögletrúgás után. ________________________________________ Soós Imre: - Ezen a mérkőzésen is minden tekintetben ellenfelünk fölé nőttünk. Ismertük a Budaörs gyenge pontjait, és azt teljes mértékben kihasználtuk. ______________________ További eredmények: Siófok-Ajka 2-1 (1-0), Dunaújváros-Gyirmót 0-2 (0-2), Mezőkö- vesd-Szeged 2-1 (1-0), Balmazújváros-Szolnok 1-1 (0-1), Szigetszentmiklós-Soroksárl-2 0-lLVác-Csákvár2-31 :0-1),ZTE-Sopron 1­-0(0-0) ■ 1. Gyirmót 23 16 5 2 39-17 53 2. ZTE 23 13 3 7 41-22 42 3, Mezőkövesd 23 12 5 6 33-24 41 4 Kisvárda 23 11 6 6 48-28 39 5. Csákvár 23 12 2 9 46-41 38 6. Balmazújváros 23 10 6 7 32-29 36 7. Szeged 23 9 4 10 30-32 31 8. Siófok 23 9 4 10 26-34 31 9. Sopron 23 9 3 11 31-27 30 10. Budaörs 23 9 3 11 33-39 30 11. Soroksár 23 7 8 8 24-26 29 12. Szolnok 23 6 7 10 26-31 25 13. Vác 23 7 3 13 23-33 24 14. Dunaújváros 23 5 8 10 27-39 23 15. Szigetszentmiklósi 23 4 9 10 26-47 21 16. A|ka 23 4 6 13 19-35 18 Megy ez most már idegenben is! Az ősszel még remekelő újonctárs, a Budaörs otthonában könnyedén nyert a dobogóra pályá­zó Kisvárda. labdarúgás. Kijelenthető: akkor sem jön zavarba a Kis­várda Master Good, ha ide­genbe kényszerül. AZ NB Il-es futballcsapat a tavaszi szezon nyolcadik forduló­jában hatodszor utazott, és negyedszer nyert, miközben egyszer sem vesztett. Ez ugye 14 pont, miközben fordított pályaválasztás mellett az ősz­szel tízet szerzett. Mondjuk a Budaörsöt a Várkertben is sikerült legyőzni - még szom­baton, idegenben is. Vasárnap jön a Mezőkövesd Kétségtelen, az őszi szezon után még harmadik főváros- mellékiek az új esztendőben nem futnak jó formát, de áz egyfajta erőt mutat, ha el­lene az első félidő közepén már kettővel megy a vendé­ge. Márpedig a várdaiak Bagi István fejese és a 14. idénybeli gólját éppenséggel szabadrú­gásból jegyző csapatkapitány, Erős Gábor találatával ennyi­nél tartottak. Innentől kezdve nagy baj nem lehetett, még ha a vonat­kozó futballközhely szerint a félidőbeli kettő-nullás előny a legrosszabb eredmény. A budaörsiek nyilván cseréltek volna vendégeikkel, főként, hogy ekkor már emberhát­rányban is voltak, Bagi István második fejesgólja után pe­dig a látogatók kétséget sem hagytak afelől, hogy ki nyeri a partit. Kicsit kár, hogy harmad­szor zsinórban már nem ka­pott gól jutott három ponthoz a továbbra is dobogóra (felju­tásra?) aspiráló Várda, amely­nek szakmai stábja elgondol­kodhat: akár három fiatallal (mint az utóbbi két alkalom­mal), akár nélkülük (mint a Szeged ellen Gyulán vagy éppen Siófokon és Ajkán) állt fel, a győzelem újabban nem maradhat el. Na, hogy ezek után mi lesz a Mezőkövesd ellen vasárnap? Nagy meccs, annyi szent! KM-BT Ősszel kétszer vette be a budaörsi kaput Erős Gábor (szemben), aki most szabadrúgásból talált be Pölöskey duplája döntött a salgótarjáni katlanban Pölöskey Péter kétszer is fejjel volt eredményes fotó: pusztai Sándor Hiába vezetett a Somos SE, a Szparinak szünet után sikerült fordítania. labdarúgás. Szép környezetű pálya, dadogós gyep és közel száz nyíregyházi drukker vár­ta szombaton Salgótarjánban a Szparit. Az első félidőben egyre nagyobb mezőnyfölényt harcolt ki a listavezető nyír­egyházi csapat, amelyből eltil­tás miatt hiányzott az együttes egyik erőssége, Igor Zofcák. A rossz talaj rányomta bélyegét a játék színvonalára, ráadá­sul hiába támadott többet a nyírségi együttes, az egykori Szpari-kedvenc, Novák János fia, Norbert borsot tört a ven­dégek orra alá, mert egy kont­ra végén - igaz lesgyanús szitu után - vezetéshez juttatta a nógrádiakat. Szélekről középre Szünet után még egy lapát­tal rátettek a nyírségiek, akik Mátyus János mester döntése alapján aktivizálták a széleket, és sorra ívelték középre a lab­dát. Eredménnyel, hiszen Zo­ran Kosztics centerezett, Pö­löskey Péter pedig közelről a kapuba fejelte a labdát. A haj­rá kezdetén a hazai gólszerző második sárgája után pirosat kapott, az emberelőnyt pedig Rezes László beadása után Pö­löskey újfent fejjel váltotta há­rom pontot érő gólra. A Szpari szombaton rang­adót játszik, hiszen a Cigánd lesz a vendég. A mostani egyébként csonka forduló volt, mert az Újpest II-Cegléd mérkőzés elmaradt. A ceglé­diek tizenkét játékosa meg­betegedett, az MLSZ verseny- bizottsága ezért elhalasztotta a találkozót. km-ml Későn hajrázott, és kikapott a Nyírbátor A házigazda tállyaiak megszerezték első tava­szi győzelmüket. labdarúgás. Alacsony színvo­nal és sok hiba jellemezte az első félidőt, helyzetbe a csa­patok nem kerültek a tállyai NB III-as bajnokin, amelyen szombaton a Nyírbátori FC volt a vendég. Némi izgalmat a harmincadik perc környékén leesett néhány csepp eső je­lentett... Szünet után folytatódott az első félidőben megkezdett játék és nívó, de a hajrá kez­detén egy talált góllal megfor­dult a játék képe. A későn hajrázó Bátornak csak a szépítésre tellett az erejéből. Összességében a sok hibával, pontatlanul játszó vendégcsapat nem érdemelt pontot. KM í sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Labdarúgás NB III., Keleti-csoport, 27. forduló Somos SE-Nyfregyháza Spartacus 1-2 (1-0) Salgótarján, 400 néző, v.: Bereczki (Baghy, Sándor), _____________________________ Somos SE: Horváth - Debreczeni, Dóczi, Kerényi, Szekér - Romhányi, Köböl - Csóka, Novák N„ Sárközi - Kaiácska (Nagy, 79.). Vezetőedző: Bari Jenő. ___________ Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Rakovic, Törtei, Farkas - Rubus, Ábdouraman, Kostic (Kis, 92.) , Harsányi - Rezes (Kapacina 90.), Pölöskey (Pálinkás, 89.). Vezetőedző: Mátyus János. Gól: Novák N. (38.), illetve Pölöskey (59., 86.). Kiállítva: Novák N. (81.)____________________ Bari Jenő: - Ilyen összeállításban Is álltuk a sarat a listavezetővel szemben, nem tudok rosszat mondani a srácokra. Sajnáljuk, hogy legalább a döntetlent sem tudtuk kihúzni. _ Mátyus János: - Sajnos a pálya talaja megnehezítette a dolgunkat. A szünetben harcmodort váltottunk, és összességében megérdemelten nyertünk. TtUyaKSE-NyfrbitQitFC 2-1 (0-0) Tállya, 150 néző. V.: Ducsai. Tállya, 250 néző, v.: Ducsai. ____________________________ Tállya: Tarr - Tóth Sz., Bihari, Németh D., Molnár Zs„ Tóth T. (Ondó, 56.), Németh B. (Mihálszki, 69.), Tóth A., Horváth Benjámin, Horváth Bence, Mihálszki (Zsarnai, 76.). Edző: Pachinger János. __________________ _____________ ____________ Nyírbátor Fülöp G. - Terdlk (Bagi A., 69.), Lipcsei M., Benkő B„ Boros D. (Soós T„ 80.), Müller Zs., Fabu M., Illés Gy„ Vámos M. (Nagy D., 64.), Lakatos L, Török I. Edző: Márton István. Gól: Tóth Sz. (68.), Mihálszki (85.), illetve Fabu M. (90.). Jó: Tarr, Tóth A., Tóth Sz., Bihari, illetve Lipcsei M„ Benkő B. (Tudósító: Bállá István)____________________________________ Pachinger János: -Megérdemelt győzelmet arattunk ezen a számunkra nagyon fontos mérkőzésen._________________________________________________________ Márton István: - Sokáig működött az, amit elterveztünk, de egy pontrúgás és egy egyéni hiba megpecsételte sorsunkat.____________ __________________ ____ További eredmények: Felsőtárkány-Tiszaújváros 1-2, Putnok-Jászberény 3-0, REAC-Kazinc- barcika 2-1, Cigánd-DVSC-DEAC 1-2, DVTK ll-Rákosmente 4-1. Ábalnokság állása 1. Nyíregyháza Spartacus 26 22 1 3 62-15 67 2. Cegléd 25 19 2 4 48-19 59 3. Cigánd 25 16 4 5 67-31 52 4. Hatvan 25 14 1 10 38-28 43 5. Putnok 25 13 4 8 42-31 43 6. Kazincbarcika 25 11 9 5 44-27 42 7. Rákosmente 25 11 7 7 52-37 40 8. Újpest II. 24 10 4 10 27-47 34 9. Jászberény 26 9 5 12 47-39 32 10. DVSC-DEACII. 26 9 5 12 37-32 32 11. Somos SE 25 9 5 11 27-37 32 12. DVTK II. 25 9 4 12 29-37 41 13. REAC 25 6 4 15 27-56 22 14. Nyírbátor 26 5 7 14 24-54 22 15. Felsőtárkány 26 5 5 16 26-58 20 16. Tállya 25 5 3 17 23-45 18 17. Tiszaújváros 26 3 8 15 16-43 17 GAZ ES ARAM EGY KÉZBŐL! ^ ff f f ELMU ■ EMASZ ■ MASZ HSDETÉS