Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-11 / 84. szám

2016. ÁPRILIS 11., HÉTFŐ 9 A Manchester United önmagában elég nagy klub ahhoz, hogy a topjátékosok számára vonzó legyen Louis van Gaal, a Manchester United menedzsere magabiztosnak tűnik állása megtartásával kap­csolatban, legalábbis erre enged következtetni legutóbbi nyilatkozata. A feljutást már korábban kiharcoló magyar női jég­korong-válogatott egyszer kapott ki az olaszországi Asia- góban a divízió I/B-s világbaj­nokságon. Az utolsó játékna­pon 3-l-re a mieink számára már tét nélküli meccsen alul­maradt a kínai csapattal szem­ben. A magyar együttes négy fordulót követően már kivívta az első helyet, s ezzel a felju­tást a második vonalat jelentő divízió I/A-ba. Világbajnokok a csoportokban vízilabda. Férfi és női vízilab­da-válogatottunk is egy cso­portban játszik majd az aktu­ális világbajnokkal, a szerb, illetve az amerikai csapattal a riói olimpián - derült ki a va­sárnapi, trieszti sorsoláson. A férfiaknál a magyarok a szer- bek mellett a görögökkel, a brazilokkal, az ausztrálokkal és a japánokkal mérkőznek az A csoportban. A nők az ame­rikaiak mellett a spanyolokkal és a kínaiakkal a B-ben. A férfi­aknál két hatos, a nőknél két négyes csoport lesz. Laddarúgás: NB II., 22. forduló Kisvárda, 1082 néző, v.: Nazsa (Gálán, Punyi). ____________________________________ Kísvárda: Lékai - Vári B„ Izing (Rajczi, 81.), Papucsek, Csilus T. - Lucas, Erős G. (Fodor A„ 83.), Bagi I. - Koszta (Kulcsár K„ 81.), Délczeg, Cseri T. Vezetőedző: Soós Imre. ___________ Szigetszentmiktós: Sánta A. - Puskás G. (Gubacsi, 85.), Kovács J., Hevesi-Tóth, Sváb - Lévai N., Barna Zs„ Kokenszky (Irmes, 65.), Gulyás M. - Horváth P„ Vólent. Megbízott edző: Pintér Zoltán. ______________________________________________________ Gól: Koszta (1—0) a 14., Délczeg (2-0) az 59., Koszta (3-0) a 63., Délczeg (4-0) a 84., Cseri T. (5-0) a 88. percben._______________________________________________________ 14. perc: Cseri baloldali beadása után Koszta átvette a labdát, kapura fordult vele, és 10 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. 59. perc: Csilus baloldali beadása után Délczeg a kapunak háttal állva, 10 méterre a gólvo­naltól fejjel belecsúsztatott a labdába, amely a kapu bal oldalában kötött ki, 2-0. 63. perc: Erős indította a bal oldalon Cserit, aki középre adott, Koszta pedig a védőket megelőzve, 5 méterről a jobb alsó sarokba pörgette a labdát, 3-0. 84. perc: Cseri jobboldali szöglete után Vári lőtt kapura kapásból, 12 méterről, a labda a kaputól 5 méterre álló Délczeg hátáról perdült a kapu jobb oldalába, 4-0. 88. perc: Szigetszentmiktós szöglet után a megszerzett labdával Délczeg ugratta ki a saját térfeléről induló Cserit, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről Sánta András lába alatt a jobb alsó sarokba lőtte, 5-0. Soós Imre: - Végig mi kezdeményeztünk, különösen a második félidőben érvényesült az akaratunk, és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Annak is örülök, hogy két meccs után végre teljes létszámban fejeztük be a mérkőzést. _________ Pintér Zoltán: - Az eredmény önmagáért beszél, csak az első félidőben tudtuk megva­lósítani mindazt, amit elterveztünk, a folytatásban egyértelműen átvette az irányítást a Kisvárda. További eredmények: Csákvár-Dunaújváros 4-0 (1-0), ZTE-Siófok 3-0 (1-0), Szeged-Bu- daörs 2-0 (2-0), Soroksár-Ajka 1-0 (1-0), Szolnok-Vác 0-1 (0-1), Sopron-Balmazújváros 1-2 (1-2), Gyirmót-Mezőkövesd 2-1 (1-0). 1. Gyirmót 22 15 5 2 37-17 50 2. 2TE 22 12 3 7 40-22 39 3. Mezőkövesd 22 11 5 6 31-23 38 4. Kisvárda Master Good 22 10 6 6 45-27 36 5. Csákvár 22 11 2 9 43-39 35 6. Balmazújváros 22 10 5 7 31-28 35 7. Szeged 22 9 4 9 29-30 31 8. Sopron 22 9 3 10 31-26 30 9. Budaörs 22 9 3 10 32-36 30 10. Siófok 22 8 4 10 24-33 28 11. Soroksár 22 6 8 8 22-25 26 12. Vác 22 7 3 12 21-30 24 13. Szolnok 22 6 6 10 25-30 24 14. Dunaújváros 22 5 8 9 27-37 23 15. Szigetszentmiktós 22 4 9 9 25-45 21 16. Ajka 22 4 6 12 18-33 18 Kisvárdai erődemonstráció Ötöt vágott az erőtlen Szigetszentmiklósnak az első tavaszi hazai győzelmét arató NB ll­es futballcsapat. LABDARÚGÁS. Mivel az alsóhá­zi csapatok elleni mérkőzé­sekkel eddig volt problémája a kisvárdai csapatnak, akadt félnivaló a szombati ösz- szecsapástól is, amelyen az alulról második Szigetszent- miklós volt a tabella negyedik helyezettjének ellenfele. A vendégek a bajnokit megelő­zően edzőváltáson estek át, ám a kinevezett Tamási Zol­tán nem foglalhatott helyet a kispadon, hiszen eltiltását töltötte, helyette a korábbi válogatott futballista, Pintér Zoltán meccseit. Dolga csak az első félidőben volt, amikor még úgymond képben volt a Szigetszent- miklós. Addig legalább nem került ledolgozhatatlan hát­rányba a vendégcsapat, mert az egyetlen lehetőségét gólra váltó házigazda csak l-o-ra vezetett. Nem játszott jól a három fiatal futballistát is bevető házigazda, ám érezni lehetett, mindenáron szeret­né begyűjteni az első tavaszi hazai győzelmét. Izgalmas pillanatokból volt bőven a szigetszentmiklósiak kapuja előtt A második játékrészben az­tán nagyon beindult a Várda, megint a 14. perc hozta meg a gólt, amelyért ha valaki, ak­kor Délczeg Gergely nagyon megdolgozott. A gólörömből levehető volt, hogy átszakadt egyfajta gát a hazai futballis­tákban, akik a meccs hátralé­vő részében ennek megfelelő­en teljesítettek. Örömfutballt mutatott be Soós Imre le­génysége, jöttek is az újabb találatok. És hát van az a forma, ami­kor a csatár hátáról is a kapu­ba pattan a labda - ilyen volt a negyedik gól, amikor a kapu előtt keresztben közlekedő Délczegről került a hálóba a labda. Nem akart kimenni a labda... Addigra réges-régen eldőlt a meccs, Koszta is kettőt szer­zett (és kihagyott további három helyzetet), a kegye­lemdöfést pedig Cseri Tamás adta meg, ő a saját térfeléről indulva gyalogolt a sziget- szentmiklósi kapuig. Szóval erőt demonstrált a kisvárdai FOTÓ: RACSKÓ TIBOR csapat, amelynek tagjai közül talán csak Rajczi Péter és Kul­csár Kornél lehetett bosszús, mert jó tíz percnyi ácsorgás után léphettek csak csereként pályára, annyira nem akart ki­menni a labda, ha meg mégis, akkor mindig jött valami vá­ratlan esemény. A kiesés ellen küzdő csapatot nagyjából így kell legyőznie egy olyannak, amely a dobogóért, vagy még talán annál is magasztosabb célokért küzd... bodnártíbor tibor.bodnar@kelet.hu Labdarúgás: NBIIL, Keleti-csoport, 26. forduló Spartacus -Tállya 3—0 Cl—0)Í ......................... W*»» Városi Stadion 1000 néző, v.: Csonka (Csatári, Flinta)____________________________ Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Szalal (Abdouraman, 62.), Rubus, törtei - Farkas, Kostic, Zofcák (Ramos, 65.), Rezes - Harsányi, Pölöskey (Pálinkás 76.).Vezetőedző: Mátyus János. Tállya: Tarr - Tóth Sz, Bihari, Németh D, Molnár - Tóth T, Németh B, Tóth A, Horváth Bence (Zsranai, 52.), Horváth Benjámin - Orosz (Mihalszki, 58.). Vezetőedző: Pachinger János Gól: Pölöskey (27., 60), Molnár (öngól, 66.) Mátyus János: - Le a kalappal a szervezetten látszó vendégcsapat előtt, a második félidő­ben kijött a két csapat közötti különbség. Pachinger János: - A lehetőségeink szerint próbáltuk megnehezíteni a hazai csapat dolgát, ez egy-két kivételtől eltekintve sikerült is. Hétfőtől készülünk a hétvégi nagyon fontos mérkőzésünkre. További eredmények: Tiszaújváros-Cegléd 0-0, Rákosmente KSK-REAC 3-1 (3-1), Hat- van-Cigánd 2-4 (0-1), Jászberény-Felsőtárkány 4-0 (2-0), DVTK ll-Újpest II0-1 (0-1), DVSC-DEAC-Somos SE 2-0 (2-0). Szabadnapos: Kazincbarcika 1. Nyíregyháza Spartacus 25 21 1 3 60-14 64 2. Cegléd 25 19 2 4 48-19 59 3. Cigánd 24 16 4 4 66-29 52 4. Hatvan 25 14 1 10 38-28 43 5. Kazincbarcika 24 11 9 4 43-25 42 6. Putnok 24 12 4 8 39-31 40 7. Rákosmente 24 11 7 6 51-33 40 8. Újpest II. 24 10 4 10 27-47 34 9. Jászberény 25 9 5 11 47-36 32 10. Somos SE 24 9 5 10 26-35 32 11. DVSC-DEACII. 25 8 5 12 35-31 29 12. DVTK II. 24 8 4 12 25-36 28 13. Nyírbátor 25 5 7 13 23-52 22 14. Felsőtárkány 25 5 5 15 25-56 20 15. REAC 24 5 4 15 25-55 19 16. Tállya 24 . 4 3 17 21-44 15 17. Tiszaújváros Szombaton véget ért a szép nyírbátori sorozat ■ Háromgólos vereség A magyar férfi kézilabda-vá­logatott 28-25-re kikapott a vendéglátó olimpiai- és világbajnok francia csapat­tól a szombati felkészülési mérkőzésen, Áncsin Gábor nyolc gólt lőtt. FOTÓ: MTI Már az első percben gólt kapott, és végül hazai pályán veszített az NB lll-as futballcsapat. labdarúgás. A vendégek kezdték a szombati nyírbátori NB III-as bajnokit, amelynek remek sorozattal vágott neki a házigazda Nyírbátori FC. A kezdésnek pusztán azért volt jelentősége, mert három labdaérintésből, már a tizedik másodpercben gólt szereztek a putnokiak. Ez rányomta a bélyegét az első játékrészre, és hiába birtokolta többet a hazai csapat a labdát, a borso­diak jól zártak, és veszélyesen kontráztak. A szünet utáni cserékkel a támadójátékot erősítette a hazai pályán ezúttal debütá­ló Márton István edző, ennek kezdetben meg is lett az ered­ménye, hiszen igaz, öngól­lal, de szépített a nyírbátori együttes. Ezt követően a le­vegőben lógott az egyenlítés, de egy kapuskirúgást követő védelmi botlás újra kétgólos vezetést jelentett a Putnok számára. Összességében jó iramú, izgalmas mérkőzésen a hazai védelem megingása­it könyörtelenül kihasználó vendégek megérdemelten szerezték meg a három pon­tot, lezárva a nyírbátoriak szép sorozatát. KM Jegyzőkönyv Nyírbátori FC-FC Putnok 1-3 (0-2) Nyírbátor, 300 néző, v.: Csonka B. Nyírbá­tor: Fülöp G. - Ambrusz, Szilágyi K., Benkő B. (Terdik, a szünetben), Bagi Á., Müller Zs„ Fabu M„ Illés Gy„ Vámos M„ Lakatos L (Nagy D„ 60.), Tőrök I. Edző: Márton István. Putnok: Bottó - Nyisalovits, Molnár M., Fehér B. (Kovács B., 73.), Süttő, Marcinaskó (Sápi J„ 91.), Tóth Sz., Belényesi Cs., Ma­darász (Zimányi A., 81.), Zimányi A., Bene A. Megbízott edző: Bányai Péter. _________ Gól: Süttő (öngól, 66.), illetve Marcinaskó (1.), Madarász (34.), Bene A. (70.). Jó: Mül­ler Zs„ Vámos M„ illetve Bottó, Marcinaskó, Zimányi Á., Bene A. (Tudósító: Bállá István) Márton István; - Rémálomsz°rűen kezd­tük a meccset, és ezek után kapkodóvá vált a játékunk. A szünetben rendeztük a sorain­kat, átalakítottuk a csapatot, egy-kettőnél reális esélyünk volt az egyenlítésre, ám kapuskirúgásból újabb gólt kaptunk... Bányai Péter: - A két, jó formában lévő csapat találkozójából mi jöttünk ki győzte­sen, érzésem szerint ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk. Vámos Márkáknak most nem termett babér... Pölöskey duplájára a vendég tállyaiak is rásegítettek. labdarúgás. Győzelmet és látványos játékot várt szom­baton csapatától Mátyus Já­nos. Egyik sem tűnt megva- lósíthatatlannak, hiszen az NB III. Keleti-csoportjának listavezetője az utolsó előtti tállyaiakat fogadta. A két csa­pat közötti különbség főként játékban nem jött ki az első félidőben. Szerencsére az első félórához közeledve Zo­rán Kosztics gurított vissza a jobb helyzetben álló Pölöskey Péter elé, aki öt méterről a léc alá bombázott. Szünet után egy negyedó­rát kellett átvészelnie a kö­zönségnek, mígnem Harsá­nyi Zoltán baloldali beadását Pölöskey öt méterről lőtte a kapuba. Nem sokkal később Pölöskey Péter kettővel növelte góljai számát fotó: pusztai Sándor Igor Zofcák megsérült, le kellett cserélni. Aztán Rezes László ívelt Pölöskey felé, Molnár Zsolt úgy előzte meg fejjel a hazai duplázót, hogy a labda a saját kapujában kö­tött ki. Egyre több támadást vezetett a Spartacus, több gólt is szerezhetett volna, ám nem rezdült a háló. Kosztics tekerésénél például a kapufa mentett. km-ml Szpari: újabb három pont