Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-18 / 90. szám

841299 2016. ÁPRILIS 18., HÉTFŐ KELET Sport 11 Marija Gedroit idő előtt távozott a pályáról FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Sokat sejtető körtánc a végén Hat góllal verte a Kispestet a Kisvárdai KC, amely így a feljutás­sal kecsegtető második helyről várja a hajrát. kézilabda. Készülőben volt valami Kisvárdán, ezt már a kezdő sípszó előtt érezni le­hetett, hiszen a szokottnál is több illusztris vendég jelent meg, köztük a korábbi remek játékos és szövetségi kapitány, Mátéfi Eszter. Mintha valami nagyon komoly tétje lett volna a szombat délutáni NB I. B-s női mérkőzésnek... Mindenki arról beszélt, hogy a várdaiaknak a fordulót megelőzően még előttük álló Kispestet minimum négy gól­lal kell legyőzniük. De miről is van szó? Állítólag eldőlt, hogy tizenkettőről tizennégyre duz- zasztják az élvonal mezőnyét, magyarán fentről nem lesz ki­eső, az NB I. B-s bajnokok pe­dig feljutnak. Keletről az Eger, Nyugatról a Szekszárd - utób­bi azonban „szokása” szerint nem akar, így nyílhat meg a keleti második előtt az út. Te­hát így lett feljutási rangadó a szombat délutáni partiból. A szurkolóik által is támo­gatott kispestiek nem adták olcsón a bőrüket, a nemzet­közi porondon is előkelő he­lyen jegyzett játékvezetői pá­ros pedig vigyázott a rendre. Ezt úgy érte el, hogy szórta a kétperceseket, így az első tíz percben mutatós három át- lövésgóllal jelentkező várdai bombázó, Marija Gedroit a 13. minutumban már másodszor került a szégyenpadra. Oroszlánként küzdöttek Akadozott is a várdai támadó­játék, ezért egygólos kispesti vezetésnél nem volt mit tenni, támadásban vissza kellett kül­deni a litván lövőt, aki az első akciónál összegabalyodott az egyik kispesti menyecskével, a színi tanodában pedig egy­szer nyilván sorszámot húzó Tájok Péter játékvezető páros kiállítást rendelt el - Gedroit- nak a harmadikat, így a hazai kulcsember még szünet előtt mehetett zuhanyozni. Utóbb kiderült, az exhibicionizmus­tól cseppet sem távol álló spo- ri jót tett a várdaiakkal, akik a második félidőben oroszlán­ként küzdöttek, taccsvonalon kívül került társuk helyett is. A hajrában potyogtak a gó­lok, a várdaiak arra is tudtak ügyelni, hogy ne csökkenjen négy gól alá a különbség. Hat lett belőle, a körtánc pedig arról árulkodott, hogy ennek a győzelemnek sokkal több következménye lehet, mint holmi ezüstérem. Persze, a hátralévő feladatokat (négy­ből három hazai, de közte a bajnoknak tekinthető Eger el­leni) is meg kell még oldani. KM-BT Kézilabda NB I. B, női, Keleti csoport Kisvárdal KC-Klspest NKK 29-23 (11-10) Kisvárda, 470 néző, v.: Dobrovits, Tájok. Klsvárda: Scholtz - Vukojevic 1, Tarjányi 4, Gidai 6, Lévai 2, Gedroit 3, Héjjas 3. Csere: Puscas (kapus), Dudás G. 2, Bízik 4/1, Csibulenko 4/2, Komsa, Kránitz. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 14-14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6. Junior 24-25. Tanzániai ellen nyert „Caramel“ ökölvívás. Ismét telt házas bokszgálával rukkolt ki a Felix Promotion szombat este a Mil­lenáris Teátrumban A főmér­kőzésen Bozai Gyula (egykori focista, a Szpariban is játszott, a szerk.) és Tóth Tamás „Bar­bár” ismét összecsapott, a cirkálósúlyú magyar bajnoki címért. A tavaly októberi 8 menet döntetlent hozott, aho­gyan a szombati visszavágó is. Két nyíregyházi bunyós is ringbe lépett. Nagy Lajos tanít­ványai közül a nagypehelysú­lyú Kovács Zoltán „Caramel” a tanzánia Fred Sayuni ellen egyhangú pontozással diadal­maskodott. Szilvási László pe­dig Takács József ellen bunyó­zott, és szintén pontozással nyert. km Az lett volna csoda, ha másként alakul a meccs kézilabda A papírforma fino­man szólva sem a Nyírbátor NB I. B-s férfi kézilabdacsapa­tának sikerét ígérte. A listave­zető Algyő huszonegy eddigi fellépéséből mindössze egyet bukott el, és fél lábbal már az élvonalban érezheti magát. Nos, a vendégek ezúttal is igazolták, nem véletlenül ve­zetik a tabellát. Az lett volna a csoda, ha a meglehetősen sok gonddal küszködő házigazda akárcsak szoros küzdelemre késztette volna a csongrádia­kat. A találkozó sorsa már az első félidőben eldőlt, mert mi­közben a hazaiak számtalan ziccert hibáztak, az egyébként is acélosabb algyőiek rendre értékesítették helyzeteiket. Ráadásul Hornyák Zoltán komolynak tűnő sérülést szenvedett a második félidő­ben, tovább mélyítve a bátori problémákat... KM-KT Kézilabda: NBI.B., férfi I) Nyírbátor, 250 néző, v.: Ágnecz I, Sipos 0. Nyírbátor: Kőrizs I. - Csábi D. 1, Bíró Á. 3, Erdős Z. 7/1, Hornyák Z. 4, Kovács Á 2,. Vasas Gy. 4. Csere: Gadnai A. (kapus), Nagy D., Fülöp G. 3, Csonka P. 3. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Kétméteresek: 1/1 illetve 3/3. Junior: 19-41. Szünet után visszaesett az NYKC teljesítménye, de így is biztosan nyert. kézilabda. Alaposan bekezd- tek a NYKC férfi kézilabdázói a szombat esti, ózdi meccsen. Az NB I. B Keleti-csoportjá­nak soros fordulóján az első félidőben remekeltek a ven­dégek. Minden klappolt, hi­szen feszes és hatékony volt a védekezés, a labdaszerzések után pedig kontrákkal húztak el a vendégek és kilenc gólos előnnyel várták a szünetet. A második félidőben aztán előbb a védekezésben esett vissza a nyíregyháziak játéka. Aztán a támadások befejezé­sével is gond .volt. Az ózdiak védekezésre váltottak és bár erre is felkészültek a nyír­egyháziak, amit gyakoroltak, nem tudták megvalósítani. így ugyan faragni kezdték a hát­rányt az ózdiak, ám csak két gólra tudták megközelíteni a vendégcsapatot. A nyíregy­háziak összességben biztosan nyertek és értékes két ponttal gazdagodtak. km Jegyzőkönyv Ózdi KC-Nyfregyházi KC 30-33(11-20) Ózd, 300 néző, v: Nagy, Túróczy. NYKC: Nagy L. - Munkácsi 5/2, Pánczél 6, Varga L 1, Leiter 3, Kaplonyi 2„ Illés 5. Csere: Oláh (kapus), Nagy Cs., Kurbely, Dolics 2, Bécsi 3, Gubó 6. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások. 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 11/7, illetve 2/2. Junior: 28-36. Gubó Alex hatszor volt eredmé­nyes FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Tervezzen az FHB szakértőivel! Családjával új lakásba költözne, vagy felújítana, bővítené? A hitelek és támogatások teljes köre elérhető az FHB Banknál! Szakértőnkkel, Kakuk Lajos fiókvezetővel tisztázhatóak a fontos kérdések. Látogasson el helyi fiókjainkba! ÍÜÜ FHB Bank Nyíregyháza, Dózsa György út 11. Telefonszám: +36 (42) 501 720 Fax: +36 (42) 400 093 Nyitva tartás Hétfő: 08:00 - 17:00 Kedd: 08:00 -16:30 Szerda: 08:00- 16:30 Csütörtök: 08:00 - 16:30 Péntek: 08:00-15:00 FHB Bank Mátészalka, Szaikay u. 2. Telefonszám: +36 (44) 576-761 Fax:+36 (44)310-393 Nyitva tartás Hétfő: 08:00-17:00 Kedd: 08:00- 16:00 Szerda: 08:00 - 16:00 Csütörtök: 08:00 -16:00 Péntek: 08:00- 15:00 A MAGYAR REFORMOK MŰKÖDNEK! A hirdetésben szereplő Családi Otthonteremtési Kedvezmény Magyarország Kormánya által nyújtott támogatás. A hirdetésben szereplő hitel a Magyarország Kormánya által nyújtott Családi Otthonteremtési Kedvezmény támogatáshoz kapcsolódik. A tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül ajánlattételnek. A bank a bírálat jogát fenntartja. SZAKÉRTŐ SEGÍTSÉG ­ELŐBB ONLINE, AZTÁN A BANKFIÓKBAN A piaci és támogatott hitelek mellett a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSŐK) összes változata elérhető az FHB-nál. Az FHB internetes jogosultságellenőrző alkalmazásának és kalkulátorainak segítségével könnyen áttekinthetőek a hitel- és támogatási lehetőségek. A www.fhb.hu honlapon lefuttatott kalkulációt követően banki szakértő kollégáink adnak részletes tájékoztatást, és a teljes folyamaton végigkalauzol­ják a megfelelő támogatási- és hiteltípus választásától a dokumentumok beszerzésével kapcsolatos tudnivalókon át a folyósításáig. KERESSE A FAIR HITELEKET! Az ügyfeleket védő fair árazás lényege, hogy a piaci hitelek kamatait csak szigorú felté­telekkel, előre meghatározott mutatók változásakor lehet módosítani. Az FHB Banknál igényelhető a fair hitelek mindkét típusa, a referencia hozamhoz kötött és a fix kamato­zású. Az előbbi jelzáloghitel 6 havonta, rugalmasan követi a piaci kamatszintet, miköz­ben a referenciául szolgáló kamat fölötti banki felár 5 évre rögzített. A másik típusnál a kölcsön havi törlesztőrészlete a kamattal fixálható a jelenlegi alacsony kamatszinten 5 vagy akár 10 évre is. NEM LAKÁSVÁSÁRLÁSBAN GONDOLKODIK? Lakáscélon kívüli felhasználásra, például korábbi hitel kiváltására szintén igényelhető kölcsön. További részletekért keresse fel a www.fhb.hu honlapot, és forduljon az FHB szakértőihez! 0 FHB BANK — «•» fhb.hu/otthonteremtes KJDETÉS