Kelet Magyarország, 2016. április (73. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-11 / 84. szám

840001 2016. ÁPRILIS 11„ HÉTFŐ ORSZÁGBAN elérhető Hazai siker, már biztos a bennmaradás teke. A pályacsúcsgyanúsan teljesítő Szlovenszki Tibor ala­pozta meg a Nyíregyházi TK győzelmét a szombati szuper­ligás férfibajnokin, amelyen a házigazda végleg bebiztosítot­ta volna a bennmaradását. Ilyen szempontból nem is volt hiba a Vasasszonyfa elle­ni mérkőzésben, hiszen azok is jól teljesítettek, akik nem szereztek pontot, a győzelem­hez elengedhetetlen jó egyéni teljesítmények pedig nem ma­radtak el. Szlovenszki mellett ■ Ráski János, Kastura Zsolt és Finta Zoltán is megnyerte a maga párharcát, az NYTK pedig a meccset, és a két pont birto­kában már nem szállhat alá a középmezőnyben álló nyír­egyházi csapat. KM-BT Teke Szuperliga, férfi, 20. feldúló Nyíregyházi TK-Vasasszonyfa SE 6-2 (3389-3325) NYTK: Szlovenszki T. 626 (1 pont), Hacker 577, Ráski J. 533 (1), Mogyorósi 535, Kastura Zs. 588 (1), Finta 530 (1). Ifi: 0-4 (820-1033). sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja GAZ ES ARAM EGY KÉZBŐL! // / / ELMU - EMASZ - MASZ KELET Sport 11 masz.co.hu Ez biz’ nem most ment el... Kvízmegfejtés A városnak régen gótikus stílusú temploma volt, ferences rendi zárdával és nagy temetővel, ami elpusztult, nem hozták rendbe, ezért a város közepében, egy szigeten építettek egy fából készült templomot. Ezt a helyet azóta is Pusztatemplomnak nevezik. a) Nagyhalászban Végzetes hibának bi­zonyult a hétközi hazai vereség: a Fatum-Nyír- egyháza elbukta a Gö­döllő elleni párharcot. ÁRAM röplabda. Pluszmunkát vál­lalt a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabda­csapata - nem önszántából. A nyírségiek hét közben el­szúrták annak esélyét, hogy hazai pályán lerendezzék az 5-8. helyért kiírt, egyik fél két győzelméig tartó Gödöllő el­leni párharcot. így arra kényszerültek, hogy a harmadik, dönteni hi­vatott találkozón idegenben vágják ki a rezet. Mint kide­rült, végzetes baki volt szom­batra, vagyis a harmadik ösz- szecsapásra odázni a döntést. Olyannyira, hogy az elvesz­tett első, majd második szett után felettébb meleggé vált Röplabda: NB I., női Gödöllő-Fatum-Nyfregyháza 3:1 (23,23,-16,27) Gödöllő, 200 néző', v.: Szabó Zs„ Kiss Z. __ Nyíregyháza: Kioseva, Genesis, Síkos P„ Vén E„ Ramdin, Valdez. Csere: Tóth F„ Noha a párharc kezdetén még kétségbeesett arcot vágtak a gödöllőiek, a végén az ő kezük lendülhetett a magasba fotó: pusztai Sándor a szituáció, majd - akárcsak a szerdai, hazai meccsen - a harmadik felvonás megnye­résével közelebb férkőzött vetélytársához a Kőhal­mi-gárda. A negyedik etapra nincs jobb kifejezés: maga Kundrák E. (liberók), Anderjkovics A. Edző: Kőhalmi Richárd. Az egyik fél két győzel­méig tartó párharc végeredménye: 2-1, a Gödöllő javára. Kőhalmi Richárd: - Gratulálunk a Gödöllőnek. volt a tömény izgalom. A vendégek két játszmalabdát harcoltak ki, de ez is kevés­nek bizonyult: a Gödöllő bírta jobban idegekkel (magyarán kevesebbet hibázott...) a vé­gét, és miként az emlegetett nyíregyházi találkozón ismét 3:l-re diadalmaskodott. Ennek következményeként a Fatum-Nyíregyháza - a nagy csalódást jelentő - hetedik helyért küzdhet a folytatás­ban a Kaposvárral szemben. KM-KT HED-LAND HUNGÁRIA www.hedland.hu MŰSZAKI SZOLGÁLTATÁSOK ED-LAND Balogh Lajos • +36-30/95-07-392 Diriczi László • +36-30/21 -97-588 Labdarúgás: NB I., 29. forduló Bóján Sankovics (csíkosban )próbálja szerelni a felcsúti Polonkai Attilát FOTÓ: MTI/ILLYÉS TIBOR MTK-DiósgyőrfVTK Dunaújváros, 1000 néző, i ______________ Videoton FC-VásasFC 2-2 (0-2) Felcsút, 1227 néző, v.: Farkas Á. Gól: Géresi Sopron, 1187 néző, v.: Karakó. Gól: Williams íilpestPuskás Akadémia Szusza Ferenc Stadion, 1500 néző, v.: Erdős. Gól: Balogh B. (58.), Kabát (92.), illetve Fjg!a..(5J,Csurkp (81.) __________ Paks-DVSC 0-1 (O-l) Paks, 800 néző, v.: Németh Á. Gól: Szabó J. •-Honvéd *1«H) 2-2(0-11 Üllői út, 7 053 néző, v.: Andó-Szabó. Gól: Trinks (63.), Busái (70.), ill. Busái (öngól, 25.) A bajnokság állása 1. Ferencváros 2. MTK 28 13 8 7 36-27 47 3. DVSC-TEVA 29 12 9 8 42-31 45 4. Újpest 29 11 11 7 39-30 44 5. Videoton 29 13 4 12 32-29 43 6. Haladás 29 11 10 8 27-32 43 7. Paks 28 11 6 11 36-34 39 8. Budapest Honvéd 29 10 7 12 35-34 37 9. Diósgyőr 29 9 8 12 32-39 35 10. Vasas 29 7 4 18 27-50 25 11. Puskás Akadémia 29 5 10 14 32-48 25 12. Békéscsaba 29 5 7 17 22-52 22 Végre: végig vezetve, magabiztos győzelem Az alsóházi középsza­kaszban a Marso-Nyír- egyháza megszerezte első győzelmét. kosárlabda. Amikor egy csa­pat öt győzelemmel és 24 ve­reséggel lendül neki a bajnoki végjátéknak, akkor nagyon nincs mit mérlegelnie. Még ak­kor sem, ha saját maga dönt­het arról, hogy kivel is akarja játszani az osztályozót, amely majd végleg meghatározza a sorsát. Zoran volt a kulcsfigura Marso-Nyiregyháza ilyen szempontból nem volt győzel­mi kényszerben a középsza­kasz szombati, alsóházi mér­kőzésén, ám a csapatra ráfért a siker, amelyben még nem volt része a bajnokság ezen részé­ben. A Szeged elleni hazai és a jászberényi mérkőzésen időn­ként jól kosárlabdáztak a Kék Cápák, csak azokon a mérkő­zéseken a siker elmaradt. Most végig vezetett a hazai csapat, és magabiztosan győzte le a MAFC-ot, amely így még ma­tematikailag nem tudta bebiz­tosítani a bennmaradását. A nyíregyházi győzelem kulcsfigurája Zoran Krszta­novics volt, a center végig ponterősen kosárlabdázott, és a védekezésben sem volt hiba, a pesti meccsen negy­ven pont fölé jutó Rashad An- dersont is sikerült úgy-ahogy semlegesíteni. Amikor pedig égett a ház, és feljebb zárkózott volna a vendégcsapat, mindig jött egy gyógykosár vagy a társak ki­szolgálásában élen járó Brane Savic, vagy a most is ponterő­sen teljesítő Tate Unruh részé­ről. Úgyhogy megszerezte az alsóházi periódus első győzel­mét a Marso, amely verseny­ben van azért, hogy ne pálya­hátrányból vívja majd meg az osztályozót. Addig még van két mérkő­zés - ezeken is meg kell majd ragadni az esélyt, ha másért nem, az önbizalomszerzés szempontjából. km Középszakasz: Férfi alsóház, 4. forduló Nyfregyháza-MAFC 91-78 (20-; , 23-23,24-19,24-19) Berp-iskola, 400 néző, v.: Cziffra, Pozsonyi, Balog Gy. Marso-Nyiregyháza: Savic 7/3, Unruh 21/9, Miller 10/6, Ware 13, Krsztanovics 29/3. Csere: Nagy K. 4, Molnár M„ Lajsz, Bust, Kósa T. 5/3, Gáspár B. 2. Szakmai igazgató: Sitku Ernő. MAFC: M. Smith 11, Misek 4, R. Anderson 17/3, Kovács A. 5, C. Johnson 20/3. Csere: Mócsán 5/3, Lakits 4, Nwakamma 12/6. Edző: Garai Péter. Kipontozódott: Miller (35. perc). Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-2,6.: 13-2,9.: 17-13,14.: 25-20,16.: 31-20,17.: 31-27,23.: 53-42, 25.: 58-48,29.: 67-59,32.: 71-62,35,: 75-68,38J6HZ , »estersammel Sitku Ernő: - Úgy gondolom, hogy folytattuk azt a fejlődést, amit az utolsó két meccsen mutattunk. Azzal a különbséggel, hogy most győzni is tudtunk. Ez csak egy lépés, folytatjuk tovább ezt a munkát. Garai Péter - Elismerés a Nyíregyházának, megérdemelten nyert. Malcom Miller (szemben) és legfőképpen Zoran Krsztanovics is tett azért, hogy a MAFC vesztesen távozzon Nyíregyházáról fotó: pusztai Sándor Meg kellett izzadni érte kézilabda. Benne maradt a kisvárdai csapatban az előző heti vereség formájában ka­pott balcsapott, így a női NB I. B gyengébbnek tartott sze­gedi alakulata ellen alaposan meg kellett izzadniuk a ven­dégeknek. Szinte végig az eredmény után futott a KKC, és ez ren­geteg energiát emésztett fel, miközben a védekezés sem volt tökéletes. Az ötvenedik percben, 22­22-nél végleg utolérte ellenfe­lét, a következő nyolc percet 6-l-re nyerte meg a Kisvárda, és vele együtt a mérkőzést is. KM-BT Jegyzőkönyv K. Szeged SE-Kisvárdal KC 23-28 (17-15) Szeged, 100 néző.v.: Burghardt L, Burghardt R. Kisvárda: Puscas - Vukojevic 5, Lévai 4, Bízik 2/1, Gedroit 8/2, Tarjányi 2, Komsa 3. Csere: Scholtz, Szabó V. (kpusok), Héjjas 1, Gidai 1, Dudás G„ Csibulenko 2/2, Major F, KránitzEdzőiRáczSándor. _ _ Kiállítások: 14-14 perc. Kétméteresek: 7/6, illetve 6/5. Komsa Klaudia ezúttal a kezdőcsa­patban kapott lehetőséget FOTÓ: RACSKÓ TIBOR HIRDETÉSE#