Kelet Magyarország, 2016. március (73. évfolyam, 51-75. szám)

2016-03-21 / 67. szám

2016. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ <s Bocsánatot kérek tőle, nem szándékosan tettem, de a belső íven nincs olyan jó tapadás, megcsúszik az autó g Nyilatkozta a nyitófutamon győztes Nico Rosberg, mivel a rajt után nekicsúszott csapattársa, Lewis , Hamilton autójának és emiatt mindketten lendületett veszítettek. Márton Anita ezüstérmet nyert női súlylökésben a port- landi fedettpályás atlétikai világbajnokság harmadik ver­senynapján. A tavaly fedett­pályás Európa-bajnoki címet szerzett magyar dobóatléta 19,33 méteres országos csúcs­csal, az amerikai Michelle Carter mögött végzett a má­sodik helyen. Márton Anita a magyar atlétika hatodik fe­dett vb-érmét szerezte meg, s 1999 óta az elsőt. Rosberg nyert, Alonso bukott forma-1. Nico Rosberg, a Mer­cedes német pilótája nyer­te a Forma-i-es idénynyitó Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben. Mögötte vi­lágbajnoki címvédő csapat­társa, a brit Lewis Hamilton végzett a második, Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótá­ja pedig a harmadik helyen. A 18. körben Fernando Alonso (McLaren) és Esteban Gutier­rez (Haas) látványos balesete miatt, félbe is szakították a futamot. A vb két hét múlva, Bahreinben folytatódik. Labdarúgás: NB11., 20. forduló rGood-S 2-3 (1-0) Kisvárda, 2450 néző, v.: Berke (Punyi, Szert). Kisvárda: Bibánszki - Vári, Izing, Graszl(Kulcsér K., 81.). Fodor A. - Lucas, Bagi I. - Délczeg (Csilus 1,69.), Erős G., Cseri T. - Rajai (Koszta, 42.). Vezetőedző: Soós Imre. Soroksár. Holczer - Fülöp, Gyepes, Gengeliczki, Gohér - Pesz- meg, Valencsik (Gárdos, a szünetben) - Csilus, Sándor I.. Korozmán (Huszák, a szünetben)-Pál. (MJhály 87.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. _ ___ ____ Rajczi (1-0) a 36.,Gyepes (1-1) az 53., Sándor I. (1-2) a 60., Délczeg (2-2) a 62.,Gyepes (2-3) a 68. percben, Kiállítva: Fodor A. a 64. percben ____________________________________ . Rajczi balról emelt középre, ahol Délceg visszafejelte a labdát, ami visszakerült Rajai elé, s ő 5 méterről ballal a kapu bal oldalába ívelte, 1-0. 53. perc; Gohér balroldlai szabadrúgása után Gyepes sarokkal, 8 méterről továbbította a labdát a kapu bal oldalába, 1-1. 50. perc: Gohér 22 méteres szabadrúgása után a sorfalról kipattanó labdát Sándor István kapásból, 17 méterről a kapu jobb oldalába bombázta, 1-2. 62. pert: Erős Gábor indításával Cseri lépett ki, középre lőtt labdája a baloldali kapufára pattogott, az onnan kipattanó pedig Délczeg lábáról a bal alsó sarokban kötött ki, 2-2. 64. perc: A védők mögé belőtt labdára Csilus Ádám érkezett, a mellette futó Fodor András elsodorta a vendégjátékost. Tizenegyes, kiállítás! Gyepes futott neki, jobblábas lövése után a gólvonalon táncoló Ribánszki balra vetődve nagyot védett. __________________________ 68. perc: Sándor István baloldali szögletéből a Huszák által továbbcsúsztatott labdát Gyepes 3 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtte, 2-3. ___________________________________ Soós Imre: - Nagyon enerváltan játszottunk, nem éreztem azt a tüzet, amivel meg lehetett volna nyerni a meccset. Szünet után érthetetlen módon visszaesett néhány játékos teljesítménye, és így bármennyire is szerettünk volna itthon győzelemmel debütálni, ez nem sikerült. ___________________________________________________________________________________ Lucsánszky Tamás: - Az első félidei taktikai csatából jobban jött ki a Várda, erre nekünk reagálni kellett. A második játékrész elején számunkra minden bejött, és ez győzelmet eredményezett.____________________________________________________________________________ További eredmények: Sopron - Dunaújváro 1-1 (1-0), Szolnok-Mezőkövesd 0-1 (Ö-l), Gyirmót-Szigetszentmiklós 2-2 (1-0), Balmazújváros-Siófok 4-0 (2-0), Szeged-Ajka 0-0, ZTE-Vác 3-4 (2-2), Csákvár-Budaörs 4-1 (3-1) _________________________________ l.Gyirmót 20 13 5 2 32-14 44 2. ZTE 20 11 3 6 37-21 36 3. Mezőkövesd 20 10 5 5 27-21 35 4.Csákvár 20 10 2 8 39-36 32 5. Budaörs 20 9 3 8 30-31 30 6. Kisvárda 20 8 6 6 39-27 30 7. Balmazújváros 20 8 5 7 28-27 29 8. Siófok 20 8 4 8 24-29 28 9. Sopron 10. S 20 29-24 27 20 24-30 25 11. Szolnok 20 24-28 23 12. Dunaújváros 13. Vác 20 26-32 22 20 20-29 21 14.Szigetszentmiklós 20 25-37 21 15. Soroksár 20 20-25 20 16. Ajka 20 10 18-31 18 Keserű kisvárdai hazatérés Fordulatos második fé­lidőit követően veszítet­te el tavaszi veretlensé­gét az NB ll-es szabolcsi csapat. labdarúgás. Vasárnap a nap­sütésre és a hőmérsékletre sem lehetett panasz Kisvár­dán, no meg idén először ját­szott otthon az NB Il-es fut­ballcsapat, amely a négy jól sikerült idegenbeli meccsel (nyolc pont), no meg a riváli­sok szombati eredményeivel (elsősorban a ZTE Vác elleni hazai vereségével) helyzetbe került: győzelme esetén há­rom pontra is megközelíthette a feljutó helyen álló zalaiakat. Erőfeszítések a bennmaradásért Ennek megvalósításához a se­reghajtó Soroksár elvileg kelle­mes partnernek tűnt, csakhogy a több korábbi nyíregyházi já­tékost bevető budapestiek je­lentős erőfeszítéseket tesznek azért, hogy bentmaradjanak. És a meccs első harmadában is jelezték, hogy nem adják olcsón a bőrüket, kiegyenlí­tették a kezdeti hazai fölényt, igaz éppen ebben az időszak­ban született meg a kisvárdai Rajai Péter fejel Gengetiaki Gergő mellett, a kisvárdai csatár sajnos megsérült fotó: pusztai Sándor vezetés a lesipuskás Rajczi Péter révén. A korábbi újpesti csatár az edzettségi állapotát illetően utolérte magát, ta­vasszal remekül játszik, ezért is volt különösen fájó, hogy a gólja után két perccel a comb­jához kapott, és cserét kért. Egyenlítési szándékát a szü­netbeli kettős cserével is jelez­te a Soroksár, s hamar valóra is váltak a remények, a hazai gólszerzőhöz hasonlóan válo­gatott múlttal rendelkező Gye­pes Gábor talált a kapuba. Az­Kikapott a Spartacus Cegléden, így oda lett a listavezető pontelőnye! A vendégeknek nem sikerült bevennie Verebélyi Konrád kapuját FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A ceglédiek megbün­tették az elodázott vendéglehetőségeket. labdarúgás. A labdarúgó NB III. Keleti csoportjának rang­adóját Cegléden játszották szombaton délután. A máso­dik helyen álló hazaiak a lis­tavezető Szparit fogadták. A nyíregyháziakat mintegy száz drukker kisérte el, rajtuk nem múlott... Az első félidőben három nagy helyzettel dönthette volna el a három pont sorsát a nyíregyházi együttes, ám elpuskázták a lehetőségeket. Szünet után is pörgős volt a meccs, az újabb vendéghely­zetek mellett a hazaiak is veszélyeztettek. Aztán a 79. percben Peres kilőtte a hosz- szú sarkot. A hajrában egyen­líthetett volna a Spartacus, de nem sikerült. A hazaiak győzelmükkel pontszámban (55) beérték a Spartacust. Szombaton a Szpari a Felsőtárkányt fogad­ja, a ceglédiek pedig Nyírbá­torban lépnek pályára, km-ml ö sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Jegyzőkönyv Cegléd VSE-Nyfregyháza SpaitacflBHHHHHHi Cegléd, 800 néző, v. Kovács (Szvetnyik, Sebestyén) 1-0(0-0) Cegléd: Verebélyi - Wild, Makrai, Farkas A., Farkas V., Csordás S., Csordás Sz., Markó, Szkunc, Sánta (Peres, 60.), Pozsár (Füle, 80.). Vezetőedző: Varga Attila. ___ _________ Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Rakovic, Rubus, Törtei - Ramos, Zofcák, Abdourarrian (Kostic 60.p), Rezes - Pölöskey, Harsányi. Vezetőedző: Mátyus János. Gól: Peres (79.) A kivédett büntető után jött a győztes gól Már két csapat van a bátoriak együtters mögött. labdarúgás. Az NB III. Keleti csoportjának alsóházi mér­kőzésén tudatos, szervezett játékkal, több helyzetet ki­alakítva, közepes színvonalú mérkőzésen, minden külső segítség ellenére magabiztos nyírbátori győzelem született Tiszaújvárosban. A szombati találkozón sorsfordítónak bi­f "Hl |£R Tifjy. mm O VS "V( V] tli^ ’ m. m ír ifi! “ aHír & : r Ml Az ezúttal büntetőt hárító Fülöp Gergő kapusnak sokat köszönhetnek a nyírbátoriak fotó: pusztai Sándor zonyult, hogy a 35. percben a löp Gergő bravúrosan kivéd- később kiderült - vendéggyő- hazaiak játékosának, Kerekes te, ami után nem sokkal meg- zelmet eredményező gólja. Istvánnak a tizenegyesét Fü- született Müller Zsolt - mint km Jegyzőkönyv FC Tiszaújváros-Nyírbátori FC 0-1 (0-1) Tiszaújváros, 250 néző, v.: Szilágyi S. Tiszaúiváros: Tóth Cs. - Fodor P„ Hajdú I. (Horváth T., a szünetben), Polényi T., Czégel, Bussy, Katona B. (Varga Z., 51.), Kerekes L, Kovács Sz. (Potyka, 68.), Hussein, Molnár L. Megbízott edző: Molnár Zoltán. Nyírbátor: Fülöp G. - Terdik (Boros D.t 73.), Ambrusz, Bagi Á., Lipcsei M., Lakates L, Illés Gy., Müller Zs., Nagy D. (Török I., 63.), Vámos M. (SoósT., 90.), Szilágyi K. Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Gól: Müller Zs. (43.). Jó: Tóth Cs., Fodor P„ Hussein, Molnár L„ illetve Fülöp G„ Ambrusz, Lipcsei M„ Müller Zs., Vámos M. (Tudósító: Bállá István) __ ____ Molnár Zoltán: - Megpróbálkoztunk egy új taktikai variáció­val, készültünk is az ellenfélből, frissítettünk a csapaton, de ez sajnos kevésnek bizonyult a győzelemhez. Ambrusz Árpád: - Hála Istennek megint kapott gól nélkül zártuk a mérkőzést. Bebizonyítottuk, hogy tizenhat játékos alkotja a csapatot, amely ki fogja tudni harcolni a biztos bennmaradást. tán szinte percenként történt valami: a félpályánál egymás­nak estek a felek (a tettesek, Izing Martin és Gárdos András megúszták egy-egy sárgával); Berke Balázs mintha a játékot szakította volna a meg a síp­jelével egy vendégakciónál, amiből szabadrúgáshoz jutott a Soroksár - és vezetéshez, Sándor István mutatós kapás­lövésével. Postafordultával egyenlí­tett a Várda, de nem volt idő megbarátkozni az szituációval, mert máris em­berhátrányba került, de Ri­bánszki László kivédte a Fodor András piros lapjával együtt megítélt tizenegyest. A koráb­bi Fradi-bekkből, a büntetőt hibázó Gyepesből mégsem lett negatív hős, mert amikor legközelebb felbukkant a ha­zai kapunál, újra megszerezte a vezetést a Soroksárnak. Fél félidő alatt több minden tör­tént, mint máskor egy egész szezonban, így lett l-O-ról 2-3 és várdai emberhátrány. Testvérek egymás ellen Közben hazai oldalon beállt Csilus Tamás, így egy testvér­pár került egymással szembe, de szó szerint, mert a kisvárdai cserejátékos a kiállított Fodor helyére került a bal oldalra, így öccsével, Ádámmal nézhetett farkasszemet (mindketten 13- as ban játszottak). És bár a végén a Kisvárda mindent egy lapra feltett, lét­számhátrányból nem tudta ledolgozni gólhátrányát, így csalódottan mehettek haza a meccsen szép számban meg­jelent szurkolók. Otthonában kellett játszania ahhoz a csa­patnak, hogy először veszít­sen a tavasszal... km-bt ■ s Máté joggal volt boldog a célba érkezéskor FOTÓ: MASZ.HU Helebrandt Máté: ötven kilométeren is riói szint! atlétika. Az elmúlt időszak­ban gyakorta rakoncátlanko- dott Helebrandt Máté térde. A Nyíregyházi Sportcentrum válogatott gyaloglója emiatt módosítani is akarta a ver­senynaptárát. Aztán másként döntött mesterével, Pok- rovenszki lózseffel. Ezért szombaton rajthoz állt a szlo­vákiai Dudincében (Gyügy), a rangos nemzetközi verse­nyen. Ötven kilométeren és a magyar bajnokságon. Nyolc­vanan indultak, Máté végül legjobb magyarként a 16. he­lyen ért célba 3:53.54-es idő­vel, ami jóval jobb mint a riói szint ((4:03) és közel ötperc­nyire van a magyar csúcstól (3:48.41). így Máté Rióban mindkét számban rajthoz áll­hat, erre legutóbb 1968-ban volt példa. Akkor a tatabányai Kiss Antal 20 km-en a tizen­negyedik helyen végzett, 50 kilométeren viszont ezüstér­met szerzett (4:30.17). km-ml Labdarúgás: NB HL, 23. forduló Putnok-Hatvan 2-1, Tállya-Kazincbarcika 0-2, Somos SE- Jászberény 2-1. Felsőtárkány-DVSC-DEAC 1-4, Cigánd—Diós A bajnokság állása Rákosmente KSK 3-1, Újpest II- ,győr II1-1. Szabadnapos: REAC 1. Nyíregyháza Spartacus 22 18 1 3 50-14 55 2. Cegléd 22 18 1 3 46-17 55 3. Cigánd 21 13 4 4 57-25 43 4. Kazincbarcika • 22 10 9 3 42-22 39 5. Hatvan 22 12 1 9 31-23 37 6 Rákosmente 22 10 7 5 47-30 37 7. Putnok 21 10 4 7 34-27 34 8. Somos SE 21 9 4 8 26-31 31 9. Jászberény 22 8 4 10 41-33 28 10. DVTKII. 22 7 4 11 22-35 25 12. Újpest II. 21 7 4 10 20-44 25 11. DVSC-DEACII. 22 7 4 11 31-28 22 13. Felsőtárkány 22 5 5 12 24-44 20 14. REAC 21 5 4 12 23-46 19 15. Nyírbátor 22 3 7 12 18-48 16 16. Tállya 21 4 3 14 19-37 15 17 Tiszaújváros 22 2 6 14 11-38 12