Kelet Magyarország, 2016. március (73. évfolyam, 51-75. szám)

2016-03-14 / 62. szám

2016. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ KELET Bíró Ádám a helyzet magaslatán, a Nyírbátor pedig értékes győzelmet aratott fotó: pusztai Sándor Mindent kibírtak: nagy nyírbátori bravúr Ózdon KÉZILABDA. A férfi kézilabda NB I. B Keleti csoportjának egyik leghatékonyabb táma­dógépezetét próbálta megfé­kezni a Nyírbátor. Az ózdiak a teljes mezőnyt tekintve a má­sodik legtöbb gólt szerezték, csak a listavezető Algyő ren­delkezik náluk jobb mutatók­kal ebben az összevetésben. A nyírségiek viszont éppen a masszív védekezésre esküsz­nek, ami ezúttal is kifizetődő­nek bizonyult. Bár a hazaiak számítottak esélyesebbnek, a látogatók mindjárt a mérkőzés elején jelezték: fittyet hánynak a pa­pírformára. A jó rajt, a 3-0-s előny kiharcolása már sejtetni engedte, a Bátor alaposan fel­készült ellenfeléből és azt is elbírta, hogy a legutóbbi baj­noki meccs után eltiltott Nagy Donát, illetve Csendes Ádám nélkül is képes lehet a bravúr­ra. így történt. Mert ugyan az első félidő szorosan alakult, majd a folytatásban meleg perceket éltek át a vendégek, amikor 19-17-es vezetést köve­tően zsinórban öt gólt kaptak - de sikeresen átvészelték a nehéz periódust. Olyannyira, hogy fordítani tudtak, és jó kapusteljesítményekkel, vala­mint lelkes játékkal a borso­diak valamennyi felzárkózási kísérletét sikeresen megaka­dályozták. A Nyírbátor rop­pant értékes győzelmet ara­tott, ilyen produkcióval egyre inkább reménykedhet a benn­maradásban. KM-KT NB I. B, férfi Keleti csoport Ózd-VKK Nyírbátor ___________________________________29-30(15-16) Ózd, 250 néző, v.: Sándor L, Szikszay Cs. Nyírbátor Gadnai A. - Fülöp G. 5, Kiss 1.7, Erdős Z. 5/2, Hornyák Z„ Bíró Á. 8, Vasas Gy. 4. Csere: Kőrizs (kapus), Csonka P„ Kovács Á. 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 4/2. Junior: 60-25. Ez igen nehéz szülés volt! Tíz góljával Gubó Alex (8) volt a mezőny legeredményesebb játékosa fotó: sipeki Péter A Nyíregyházi KC izgal­makban bővelkedő, for­dulatos meccsen nyert a mumus Békés ellen. kézilabda. A két csapat hoz­ta az egymás elleni formáját. A nyíregyházi és békési férfi kézilabdacsapatok az utób­bi éveken rendre szoros és izgalmas meccseket játszot­tak. így volt ez szombaton este is. Jól indítottak a házigazdák (2-0), ám utána kiegyenlített volt a játék, elsősorban véde­kezésben jeleskedtek a csapa­tok. Hol a hazaiak, hol a vendé­gek vezettek, ám két gólnál nagyobb előnyt a hajráig nem sikerült kiharcolnia egyik fél­NB1.B, férfi Nyíregyházi KC-Békés 29-26(12-13) Tiszavasvári út, 200 néző, v.: Natkay, Szalay. NYKC: Nagy L. - Munkácsi 3/3, Pánczél, Bécsi, Gubó 10, Leiter 3, Illés 1. Csere: Oláh (kapus) 1, Varga L. 3, Kurbely 4, Kaplonyi 1, Nagy Cs. 2. Braun 1. Szakmai Igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások: 6, Illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 1/1. Junior: 32-20. nek sem. Aztán 25-24 után zsinórban négyszer voltak eredményesek a vendéglá­tók, ami el is döntötte a mér­kőzést. A vendégek kockáztattak, az egyébként jól védő csere­kapus helyére mezőnyjátékos állt be, így az utolsó két gólt üres kapuba lőhették a nyír­egyháziak, az elsőt a reme­kül védő Oláh Zoltán révén. A küzdelmes izgalmas csatát így végül megnyerte az NYKC. Nem érdemtelenül. km-ml Építő jellegű szurkolói ankét Mert a játék a szurkolókért van FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Részletes válaszokat kaptak a drukkerek a röplabdacsapatot érin­tő kérdésekre. röplabda. „Érted haragszom, nem ellened”. A József Attila idézettel indított az a kedves hölgy, aki a Fatum-Nyíregy­háza élvonalbeli női röplab­dacsapatának rendhagyó, szurkolói ankétján elsőnek jelentkezett szólásra. Nem voltak sokan, de nem kevés témát érintettek a megjelen­tek, akik Kosa Árpádtól, a klu­bot működtető Nyíregyházi Sportcentrum ügyvezetőjétől kaptak részletes válaszokat kérdéseikre, felvetéseikre. Erre az eseményre rásüt­hető, építő jellegű diskurzus volt, hamarosan folytatás kö­vetkezik, akár már a Vasas el­leni bajnoki negyeddöntő má­sodik, március 18-án esedékes hazai mérkőzése után. km Labdarúgás: Homa Sport megyei I. osztály, 18. forduló A tiszalökieknek hét kapott gólján elegük lett... Tisza vasvárí-Mátészal kai MTK1-2 (1-1) Tiszavasvári, 120 néző, v.: Siroki J. Tiszavas­vári: Polgári - Szolyka T, Balogh N., Kántor Zs., Lakatos Bence (Szikszai Sz.), Szolyka G. (Szabó M.), Lakatos Barna (Péntek A.), Laka­tos I., Bodnár A. (Bakos T), Nagy I. (Fazekas V), Nagy D. Edző: Kiss Gábor. Mátészalka: Pindzsula - Drabik M. (Botos D.), Robas, Rézműves F., Magyari M., Botos A„ Sarkadi G., Petrohai M. (Batizi-Pócsi N.), Szántó Z., Petrohai G. (Dascal), Stef. Edző: Siska Attila. Szomorkás időben szomorú teljesítményt nyújtott a hazai csapat. Gól: Rézműves F. (öngól), illetve Szántó Z„ Baziti-Pócsi N. Kiss Gábor: - Az a baj, hogy meg vagyunk sértődve a ylláRra. _____________ Siska Attila: - Csúsztunk-másztunk, nyer­tünk. A csapat ezt a győzelmet Pindzsula Péter édesanyjának születésnapjára ajánlja. Baktalórántháza-Szakoly 1-2 (0-0) Baktalórántháza, 150 néző, v.: Esik I. Bak- talórántháza: Maries I. - Kántor F„ Geda (Tóth K.), Lakatos I., Csordás G„ Sitku Á„ Ráti G„ Miskolczi L, Kozma J„ Maries G„ Murguly. Játékos-edző: Illés László. Szakoly: Szobo- nya G. - Sándor D., Rédei (Bodai), Módis D„ Babják, Hokk B„ Buka B„ Majoros Á., Szat- bmári S. (KissT.), Madzin, Kiss I. (Csomány). Edző: Hokk Béla. Jól kezdett a hazai csapat, de negyedóra után átvette az ellenfél álmos stílusát, és így unalomba fulladt az első félidő. A folytatásban a Bakta tíz emberrel is vezetést tudott szerezni, uralta a játékot, de két pontrúgást követő figyelmetlenség miatt a vendégek eldöntötték a mérkőzést. Gól: Sitku Á„ illetve Madzin 2. Kiállítva: Kántor F. (41. perc). Ifi: 8-0. ___________ Illés László: - Küzdöttünk, küzdöttünk, de játékunk akadozott és egyéni hiba következményeként hamar emberhátrány­ba kerültünk. A távolmaradók miatt is nem bírtuk végig tíz emberrel a mérkőzést... Hokk Béla: - Végre férfiasán küzdöttünk, ráadásul megmutattuk tudunk futballozni. Ennyit jelent, ha a helyzeteket is értéke- sltlük. Kemecse-Nagyhalász 1-1 (1-0) Kemecse, 250 néző, v.: Vitkai. Kemecse: Virágh Cs. - Sándor L„ Hruska, Dócs, Csatári Á„ Kiss M. (Bódi V.), Kovács M. (Szabó D.), Birovecz, Phrakonkham (Bodó I.), Kiss R. (Sárközi D.), Iván Zs. (Csizmarik A.). Edző: Faiatovics László. Nagyhalász: Gagyí - Si­mon D„ Bognár A., Ludánszki I. (Böszörmé­nyi D.), Bene L, Gyügyei, Fábri D„ Bartha Z. (Barzó G.), Kiss R. (Hajzer L), Fábri Z. (Kerti 0.), Gömze. Edző: Opre Mihály. A korai kemecsei gólra nagyhalászi mezőnyfölény volt a „válasz”. A hazai csapat a kapusának köszönheti, hogy pontot tudott szerezni. Gól: Phrakonkham, illetve Simon D. Kiállít­va: Birovecz (66. perc). Ifi: 0-1. ___________ Faiatovics László: - Szimpatikus csapat ellen a kiállítás után örültünk az egy pontnak. ____________________ Opre Mihály: - A futballt gólra, nem helyzetekre játsszák._____________________ Nyírgyulaj-Szatmár Unió FC 3-0 (1-0) Nyírgyulai, '00 néző, v.: Tordai. Nylrgyulaj: Opre R. - Angyalos, Lovas N„ Siska G„ Vass l„ Pálvölgyi, Nagy I., Fekete G. (Nagy T), Erdei Z„ Gózner, Berecz Zs. (Varga D.). Edző: Lukács Tibor. Szatmár Unió: Juhász S. - Bátyi, Doras M., Ráti K„ Rigó A., Veress L, Bakó G. (Csáki R.), Bodó R„ Istrate (Petrohai Gy.), Osváth S„ Balogh Z, (Borsi D.). Edző: Siti Ferenc. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Gól: Fekete G., Pálvölgyi, Erdei Z. (11-esből). Ifi: 6-1. Lukács Tibor: - Keretbe foglaltuk a mérkőzést, hiszen az első, majd az utolsó percben is gólt szereztünk. Közben meg szenvedtünk. Tabella l. Ibrány 18 14 2 2 67-17 44 2. Nagyecsed 17 10 5 2 29-14 35 3. Sényő 18 10 3 5 49-27 33 4. Nyírgyulai 18 10 2 6 54-35 32 5. Szakoly 18 10 2 6 32-25 32 6.Tuzsér 18 8 6 4 34-23 30 7 Mándok 18 8 5 5 43-30 29 8. Tisza kanvár 18 8 3 7 40-20 27 9. Mátészalka 18 8 2 8 32-33 26 10. Szatmár Unió FC 18 7 4 7 45-35 25 11. Tiszavasvári 18 7 3 8 30-22 24 12. Baktalórántháza 18 5 5 8 38-32 20 13, Kemecse 18 3 7 8 20-40 16 14, Gyulaháza 18 3 7 8 14-41 16 15. Nagyhalász 18 1 3 14 .17-54 6 16. Tiszalök* 17 1 1 15 6-102-4 Tiszakanyáron nagy volt a küzdelem, Kató Istvánnak (10) a szeme is * a Tiszátoktól nyolc pont levonva veszélybe került Siti Ferenc: - A játék képe alapján azt gondolom, nem volt három gól különbség a két csapat között. Hetvenöt percnyi játékunkra építhetünk a jövőben, és fogunk is. Mindenesetre a napokban felkeresek egy javasasszonyt, hogy vegye le rólunk a ron- tást, mert ennyi sérültet kevés kórház lát... Nagyecsed-TIszalök 7-0-nál a szünetben félbeszakadt Nagyecsed, 200 néző, v.: Veres J. Nagye- csed: Makó - Dobos Z'„ Ricsei, Vámosi Cs., Gyöngy T., Somlyai G„ Ascsillán, Bulyáki A., Bodogán, Marinas, Ladányi D. Játé­kos-edző: Ádámszki Róbert. Tiszalök: Papp R. - Bertalan J., Kovács J., Szikszai Sz., Szabó T„ Balogh A., Gombos P., Kerekes M„ Nagy S., Horváth K. Edző: Bécsi Richárd. A mérkőzés 7-0-s állásnál a szünetben félbe­szakadt, mert a tíz játékossal pályára lépett vendégcsapat nem vállalta a folytatást. Gól: Marinas 2, Bodogán 2, Ladányi 0., Bu­lyáki A., Ascsillán. Ifi: a mérkőzés 26-0-ás FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR állásnál, a nyolc játékossal pályára lépett vendégcsapatot „sújtó" sorozatos sérülések miatt a szünetben félbeszakadt. ________ Ádámszki Róbert: - Ilyet én még nem tapasztaltam, a labdarúgás szégyene, a szurkolók becsapása ez, ami történt. Sajnálom, a tiszalöki futballt szerető embereket, hogy idáig fajultak a dolgok, elgondolkoztató, hogy ilyet büntetlenül meg lehet csinálni. _________________ Tiszakanyár-Gyulaháza 0-0 Tiszakanyár, 150 néző, v.: Tóth M. Tisza- kanyán Kanyári G. - Kató I., Jeddi B., Pócsi, ifj. Koskovits Gy., Pap M. (Sinka D.), Kiss R, Illés A., Szathmári D. (Nagy R.), Gégény M., Mátrai N. Edző: Koskovits György. Gyulahá­za: Bandor F. - Bagi T. (Majoros I.), Mizsák, Deák Z., Farkas G, (Bárdi B.), Tóth F., Tóth D„ Éles l„ Deák B. (Kun A.), Gáti S„ Lévai Cs. Játékos-edző: Deák Béla. A gól nélküli döntetlen ellenére élvezhető mérkőzés volt. Ifi: 2-0. Koskovits György: - Nem játszottunk jól, talán kicsit idegesen és kapkodva fociztunk, a végén örülnünk kellett az egy pontnak, mert az ellenfél Is számtalan helyzetet kihagyott. ________________________ Bárdi Béla egyesületi elnök: - Az elmúlt meccsekhez hasonlóan alakult a forgatókönyv. Az első félidőben ezúttal is eldönthettük volna a három pont sorsát, sok helyzetet kihagytunk, sajnos, gól nélkül nem lehet meccset nyerni. De legalább most nem kaptunk ki. Ibrány-Sényő-Camifex 2-1 (0-0) Ibrány, 500 néző, v.: Pethő P. Ibrány: Tóth N. - Szabó R., Balogh Gy., Kiss T„ Csáki J„ Varga A. (Makai I.), Gergely B„ Somogyi T. (Flavio), Orosz D„ Kristófi (Vinícius), Lukács B. Edző: Gerliczki Máté. Sényő: Szabó Z. - Bernáth M., Klepács, Oláh D„ Gégény l„ Farkas M„ Kléninger, Orosz M„ Tlmák (Ádám D.), Toldi A., Ruska. Edző: Ember Roland. Nagyon ió csapat ellen, ha nehezen is, de megszerezte a három pontot az Ibrány. Gól: Kristófi, Kiss T„ Illetve Ádám D. Ifi: 7-0._____________ Gerliczki Máté: - Nagyon jó meccs volt, mindent megtettek futballistáim a győzelemért, ami a végén sikerült. Többet birtokoltuk a labdát, a helyzetek alapján viszont döntetlen körüli volt az eredmény. A csapatmunka és az akarat fordította a mi javunkra a mérkőzést. A győzelmet a na­pokban elhunyt Berencsi András és Kulcsár Béla emlékének ajánljuk. _____________ Ember Roland: - Jó iramú mérkőzésen mindkét csapat ragaszkodott a saját játéká­hoz. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a nagyobbakat talán mi hagytuk ki, ezért, ha nem is megérdemelten, győzött az Ib­rány, és mindenképpen jár neki a gratuláció, ahogy saját csapatomnak is. ___________ Mándok-Tuzsér 1-1 (0-1) Mándok, 300 néző, v.: Major 0. Mándok: Oláh D. - Orgován Gy. (Tudja), Varga D„ Bárány T, Szabó T„ Costea, Tempfli, Danes A., Balás G„ Csűrök (Győri J.), Hidi N, Edző: Borza László. Tuzsér: Körösi N. - Tott R., Danes B„ Dallos L, Iván A., Dolhai, Hricske- vics (Gergely I.), Bagoly Z., Szaffián, Setét R., Markos. Játékos-edző: Danes Béla. Küz­delmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Hidi N„ illetve Hricskevics. Kiállítva: Dolhai (93. perc). Ifi: 2-8, ___ Borza László: - A második félidőben tapasztalt mentalitás tetszett. Az első félidőben a semmiből kaptunk gólt, utána nagyon nehéz volt feltörni a jól szervezett Tuzsér védelmét. De sikerült, ezért gratulá­lok a játékosoknak és köszönjük a szurkolók biztatását, mert akkor is támogattak minket, amikor hátrányban voltunk. _____ Danes Béla: - Jól futballozott a csapat, elégedett vagyok a játékosokkal. De most sem vagyunk igazán jók, mert egy ilyen meccset meg kell nyerni egy nullra. Fel van nekik adva a lecke FUT5AL. Szó se róla, a Nyíregy­házi Ezüstcsikók NB Il-es fut- salcsapata ismét jól kifogta. A legutóbbi hazai fellépésén a tabella tetején nyomuló Kin­csem Lovaspark, hétfőn este (kezdés: 19 óra) a második helyen posztoló Szeged ellen mutatja meg magát - Újfe- hértón. A Gerliczki-legény- ség az éllovassal szemben olyannyira nem vallott szé­gyent, hogy csak minimális különbséggel vesztette el a meccset, az akkor történtek alapján egyáltalán nem ki­zárt, hogy a Tisza-partiakat még inkább meg tudja szo­rongatni. A Maglód elleni összecsapás elhalasztása miatt (a találko­zót március 28-án pótolják a szatmári városban a felek...) a negyedik helyre szorult Csen- ger ezúttal a Berettyóújfalu II vendége lesz. A házigazda hajdúságiak éppen a Szil­ágyi-gárda előtt, a harmadik pozícióban tanyázik, tehát az aktuális mérkőzés ranga­dónak titulálható. Némiképp árnyalja a képet, hogy az ott­hon rendre parádézó csenge- rieknek idegenben akadnak gondjaik, az idén - látogató­ként - még nem termett babér számukra. KM-KT Totó: 10, hét/2. forduld 1. Bayern München-Bremen .5-0 1 2. Mönchengladbach-E. Frankfurt 3-0 1 3. Hannover-l.FCKöln 0-2 2 4. Hoffenheim-Wolfsburg 1-0 1 5. Leverkusen-Hamburg 1-0 1 6. Dortmund-Mainz 2-0 1 7 Everton-Chelsea 2—b 1 8. Manchester United­-West Ham 1 1 9. Internazionale-Bologna 2-1 1 10. Chievo-Milan 0-0 X 11. Fiorentina-Verona 1-1 X 12. Udinese-Roma 1-2 * 13. Lazio-Atalanta lapzárta után 14. Palermo-Napoli lapzárta után