Kelet Magyarország, 2016. február (73. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-22 / 44. szám

2016. FEBRUÁR 22.. HÉTFŐ Ha ez így megy tovább, számomra nincs folytatás a Románál. Francesco Totti egyértelmű jelzést küldött az AS Roma olasz f utballklubjának vezetőségének, hogy nem elégedett jelenlegi helyzetével imádott klubjánál. A férfi kosárlabda Magyar Ku­pában a Körmend letaszította a trónról a Szolnokot, miután a döntőben 13 ponttal, 68-55- re legyőzte a favoritot. Döntő­nek bizonyult a vasiak 22-8-ra megnyert harmadik negyede. A Körmend hetedik kupasi­kerét ünnepelte (1990, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998), azóta csupán két vesztes döntője (1999,2007) volt. A bronzérem a Soproné lett, miután 84-82- re verte a Pécsi VSK-t. Veszprám-siker, Szeged-vereség kézilabda. A férfi Bajnokok Li­gája csoportkörének 12. fordu­lójában rangadókat játszottak a magyar csapatok. A Veszp­rém hatalmas küzdelmet ví­vott a horvát PPD Zagreb ellen, és végül 27-25-re nyert, míg a Szeged a világhírű Barcelo­na vendégeként nagy előnyt adott a katalánoknak, amelyet már képtelen volt ledolgoz­ni. A meccset a hazai csapat 30-25-re nyerte meg, a Szeged visszacsúszott a csoport ne­gyedik helyére, a Veszprém továbbra is harmadik. 9 A kölcsön részben visszajár Itt a bizonyíték, hogy a piros mezes várdaiak (hátul Cseri Tamás, a vízfüg­göny alatt Graszl Károly) csúsztak-másztak a jó eredményért FOTÓ: MOLNÁR SÁNDOR Csákváron csaknem tel­jesen megismétlődött a Kisvárdán játszott meccs forgatókönyve, csak a vége hibádzott. labdarúgás. Azt ugye tudjuk, hogy Felcsút és környéke mi­ért is nem tekintendő hátrá­nyos helyzetű régiónak, és ez az országrész az egy telepü­lésre jutó NB-s futballcsapa­tok magas számáról is neve­zetes. Szombaton délután a Pancho-arénában a Videoton- Békéscsaba élvonalbeli bajno­kit játszották, néhány kilomé­terrel odébb pedig az NB Il-es Csákvár tartotta idénynyitóját - a Kisvárda ellen. Majnem elmaradt a meccs Mondjuk azt a helyiek nem ér­tik, hogy miért nem kerülhetik ki a „nagy testvér” otthonában játszott bajnoki meccseket, és miért nem engedélyezik szá­mukra a tavaly bevált pénteki játéknapot, de a lényeg, hogy lehetett játszani. Lényeg, hi­szen bő egy órával a meccs előtt még nem volt tiszta, hogy játékra alkalmas-e a szemre tetszetős, de azért tocsogós játéktér, mígnem a sporik dön­töttek: mehet a játék. Jól tették, hogy igent mondtak, különben lemarad­tunk volna egy remek, válto­zatos mérkőzésről. Egészen a végéig azt hittük, hogy a két csapat augusztusi össze­csapásának reinkarnációját látjuk, csak éppen fordított szereposztásba bújtak a fe­lek. Most a Várda egyenlített O-2-ről, aztán megint vezetett a házigazda (miként augusz­tus i-jén a Várkertben), újra egyenlő lett, és a végén most is csattanhatott volna az os­tor. Amúgy úgy lett 2-0 a há­zigazda javára, hogy semmi nem indokolta azt. Inkább a Várda ment előre, de egy tá­voli lövéssel előnyhöz jutot­tak a Fejér megyeiek. Ezzel még nem is lett volna baj, csakhogy gólra jött a gól, és bizony a második a kisvárdai mezben debütáló kapus, Ri- bánszki László lelkén száradt. Cseri Tamás hamar szépített, és miként az ő találatához, az erőtől kicsattanó Rajczi Péte­réhez is kellett a sérült Erős Gábort helyettesítő Kulcsár Kornél váratlan húzása. Mert­hogy amikor már mindenki a szünetet elrendelő sípszót várta, egyenlített a Várda. Kapufák a végjátékban A második félidőtől azt várhat­tuk, hogy lendületben marad a vendégcsapat, és talán így is lett volna, ha az addig táma­dásban remeklő Kulcsárt nem állítja ki a játékvezető. Nem biztos, hogy joggal, sőt, biztos, hogy nem, mert a lefújás után­ra a középpályás vádlijában keletkezett vérömleny arra engedett következtetni: nem ő buktatott, hanem őt rúgták meg hátulról. A piros lap mellé tizenegyes is járt, tovább fo­kozva a déjá vu-érzést... Gól- és emberhátrányban sem adták fel a piros-fehérek, és Cseri újabb megmozdulása révén a kapu elé érkező Bagi István „bemellelte” az egyen­lítő gólt. A hátralévő időben fel és alá jártak a csapatok, mindkét fél meg akarta nyer­ni a meccset - így lett döntet­len a vége. A kapufát még egyszer-egy- szer eltalálták a felek, a haza­iak Molnárja, Csaba távolról, kisvárdai névrokona, a cse­resorból előlépett Róbert a hosszabbításban a kapuson is túljutva, kissé kisodródva, nagy helyzetből. Az ostor- csattanás így elmaradt, ezért csak nagy részben sikerült leképezni a nyári meccset, teljes egészében nem. BODNÁR TIBOR tibor.bodnar@kelet.hu Percek, események 30. perc: Bakos visszagurított labdáját Molnár Csaba 22 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0. _________ 32. pert: Makrai ugrott ki Bakos hosszú indításával, 15 méteres lö­vése a vetődő Ribánszki hasa alatt a kapu közepébe vágódott, 2-0. 36Í perc Kulcsár remek labdával hozta helyzetbe a balról befelé futó Cserit, aki egy csel után 12 méterről a kapu közepébe lőtt,H 45, perc: Kulcsár visszagurításából Lucas 22 méterről a lécet találta el, a kipattanót Rajai 7 méterről a kapu közepébe lőtte, 2-2. 52. perc: Kocsis Gábor 12 méteres lövése kipattant a baloldali ka­pufa tövéről, a labdára Kulcsár Kornél és Bakos Szabolcs egyszerre érkezett, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Kulcsár eltalálta ellen­fele lábát, amiért tizenegyest ítélt és kiállította a várdai karmestert. A büntetőből Molnár Csaba a jó irányba vetődő Ribánszki felett a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 3-2. 67. perc: Cseri ment el a bal oldalon, beadása után Bagl közvetlen közelről, mellel juttatta a labdát a kapu bal oldalába, 3-3. Labdarúgás- NB II. 16. forduló FC Csákvár-Kisvárda Master Good 3-3(2-21 Csákvár, 400 néző, v.: Lovas (Medovarszki J„ Kovács G.). Csákvár Gróf D. - Dulló (Dómján, a szünetben), Racskó, Spandler, Baranyai Á. - Fényes, Bakos Sz. - Oldal T. (Pintér B., 68.), Kocsis G. (Molnár T., 60.), Molnár Cs. - Makrai G. Vezető­edző: Toldi Gábor. Kisvárda: Ribánszki - Vári B„ Papucsek, Graszl K., Fodor A. - Bagi 1., Lucas - Délczeg (Molnár R., 79.), Kulcsár K„ Cseri T. (Eszlátyi, 71.) - Rajai (Koszta, 82.). Vezetőedző: Soós Imre. Gól: Molnár Cs. (1-0) a 30., Makrai G. (2-0) a 32., Cseri T. (2-1) a 36., Rajai (2-2) a 45., Mol­nár Cs. (11-esből, 3-2) az 52., Bagi 1. (3-3) a 67. percben. Kiállítva: Kulcsár K. az 51. percben. Mesterszemmel Toldi Gábor - Kettő nulla és három kettő után is eldönthettük volna a mérkőzést, és ha ne­héz is kimondani, de el kell ismerni, hogy a jó erőkből álló Kisvárda rászolgált a döntetlenre. Soós Imre: - A csapat erejét mutatja, hogy nulla kettőről fel tudott állni, a kiállítás átírta az elképzeléseinket, de véghezvittük, ami az NB ll-es mezőnyben még senkinek sem sikerült, hogy emberhátrányban játszva mentettünk pontot. További eredmények ZTE-Szigetszentmlklós 3-0 (1-0) Szolnok-Soroksár 0-3 (0-1) Soproni VSE-Ajka 2-0 (1-0) Vác-Mezőkövesd 2-1 (0-0) Balmazújváros-Budaörs 0-4 (0-2) Dunaújváros-Siófok 1-2 (0-2) Gyirmót-Szeged 2011 2-1 (1-1) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 7 /­l.Gyirmót 16 11 3 2 / 26-11 36 2. Zalaegerszeg 16 9 3 4 , ' 26-14 30 3. Budaörs 16 9 2 5 27-19 29 4. Szeged 16 7 2 7 ‘ 21-25 23 5. Kisvárda 16 6 5 5 32-23 23 6. Mezőkövesd 16 6 5 5 22-20 23 7. Sopron 16 7 1 8 25-21 22 8.Csákvár 16 7 1 8 28-33 22 9. Siófok 16 6 4 6 21-21 22 10. Dunaújváros 16 5 6 5 22-23 21 11. Szolnok 16 6 2 8 22-25 20 12. Balmazújváros 16 5 5 6 18-24 20 13. Szigetszentmiklós 16 4 6 6 22-31 18 14. Ajka 16 4 4 8 16-25 16 15. Vác 16 4 3 9 14-22 15 16. Soroksár 16 3 6 7 15-20 15 Labdarúgás NB III. Keleti csoport, 19. forduló További eredmények; Cegléd-Rákosmente KSK 5-4, Somos SE-Cigánd 2-1, Putnok-REAC 2-3, Jászberény-Hatvan 2-0, Tiszaújváros-Kazincbarcika 0-0, Felsőtárkány-Diosgyőr II 0-0. Szabadnapos: Tállya. _______________________________________________________________ 1. Nyíregyháza Spartacus 18 16 1 1 44-11 49 2. Cegléd 18 15­3 42-17 45 3. Kazincbarcika 18 10 7 1 35-15 37 4,Cigánd 18 11 3 4 50-22 36 5. Fiatvan 18 10 1 7 24-19 31 6. Rákosmente KSK 18 8 6 4 38-27 30 7. Somos SE 18 7 4 7 21-28 25 8. Jászberény 18 7 3 8 38-27 24 9.Putnok 17 7 3 7 26-23 24 10. Újpest II 18 6 4 8 18-38 22 11. Diósgyőr II 18 5 3 10 16-32 18 12. Felsőtárkánv 18 4 5 9 20-29 17 13. DVSC-DEAC 18 4 4 10 20-25 16 14.REAC 18 4 4 10 18-40 16 15, Tállya 17 4 2 11 18-27 14 16.Tlszaújváros 18 2 6 10 10-28 12 17. Nyírbátor 18 1 6 11 15-45 9 Nyolcgólos döntetlen és egy kisebb agyrázkódás labdarúgás. Nagyon megil- letődötten kezdett a profili­gában játszó futballistákkal teletűzdelt, magassági és erő­fölényben lévő „Lokikával” szemben a Nyírbátori FC a vasárnap délutáni bajnokin. Ennek eredményeként hamar kétgólos előnyhöz jutattak a vendégek. Ezt követően ma­gára talált a hazai csapat, si­került egyenlítenie, de Takács Tamás ismét előnyhöz juttat­ta a DVSC-DEAC-ot. Parádés és szemfüles gólok­kal fordított az NYFC, de az emberhátrányban játszó deb­receniek szabadrúgás utáni fejessel pontot mentettek. A meccs krónikájához tartozik, hogy a hazaiak játékos-edző­NB in. Keleti csoport Nyírbátori FC-DVSC-DEAC 4-4(2-3) Nyírbátor, 120 néző, v.: Bálint A. Nyírbátor Fülöp G. - Benkő B., Ambrusz (Gál R., 39.), Fabu M„ Boros D., Müller Zs., Szilágyi K„ Vámos M. (Soós T, 86.), Lakatos L, Illés Gy., Nagy D. (Török I., 73.). Játékos-edző: Ambrusz Árpád. DVSC-DEAC: Rácz T. - Nagy Z., Kinyik, ifj. Szatmári Cs., Barna Sz„ Bereaki D. (Lénáit G., 82.), Ludánszki B„ Berdó, Kondás K. (Bíró P., a szünetben). Takács T., Kertész T. (Vinae Á., 80.). Edző: Szatmári Csaba. Gól: Illés Gy. (25. és 82. - a elsőt 11-esből), Lakatos L. (27. és 62.), illetve Takács T. (8. és 38.), Ludánszki B. (11-esből, 9.), Vincze Á. (87.). Kiállítva: Ludánszki B. (második sárga lap után, 77.). Jó: Lakatos L, Illés Gy., Vámos M„ Müller Zs., Szilágyi K., Gál R., illetve Nagy Z„ Takács T. (Tudósító: Bállá István) ____________________________________________________________________ Baracsi Balázs egyesületi elnök: - Álmosan kezdtük a mérkőzést, egyéni hibákból nagy előnyt adtunk az ellenfélnek. Még a játékos-edzőnket is elvesztettük, majd óriásit küzdve megfordítottuk az eredményt, de a végén a már megszokott pontrúgásból egyenlíteni tudott a vendégcsapat. Jobbulást kívánunk Ambrusz Árpinak!______________________________ Szatmári Csaba: - Jól kezdtünk, majd a csapat el is hitte, hogy már megnyerte a mérkőzést. A második félidőben sem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, így három pont helyett csak egyet sikerült begyűjtenünk. Lakatos László (középen) és Takács Tamáspárbaja fotó: sipeki Péter jét, Ambrusz Árpádot azért kellett lecserélni és kórházba szállítani, mert agyrázkódást szenvedett, miközben hátul­ról fejbetalálta a kapuskirú­gás... Nagy bajt szerencsére nem állapítottak meg. km A Nyíregyháza Spar­tacus második tavaszi meccsét is behúzta, a játékban még javulni kell. labdarúgás. Az első félidőre nem lehetett nagy panasz. Vasárnap délután az első ta­vaszi hazai bajnokin a Szpari fölényben játszott az Újpest kettő ellen. Szécsi Márk előtt több helyzet is adódott és maradt ki, mígnem jó félóra elteltével kapuba talált. Parádés vezető találat Mátyus János is elégedet­len volt a támadójáték haté­konyságával, mert Harsányi Zoltánt már a kispadhoz hív­ta, amikor jöttek a Márkok. Farkas bal oldali beívelését az U 21-válogatott keretébe behívott Szécsi mellel levet­te, majd tizennégy méterről a jobb sarokba bombázott. A Pálinkás Gergő (15) első labdaérintéséből megszerezte a Szpari második gólját FOTÓ:PUSZTAI SÁNDOR Lázok Jánossal megerősített újpesti fiatalok (néhányan, így Kecskés Ákos, Gere Zol­tán, Cseke Benjámin, Balázs Benjámin és Mihailo Perovics a felnőtt csapat keretéhez tar­toznak) erejéből mindössze egy-két villanásra futotta. A NB III. Keleti csoport Nyíregyháza Spartacus-Ú|pest II ___-2-0 (1-0) Városi Stadion 1300 néző, v: Szilágyi S. Spartacus: Ovszijenko - Szalai, Rubus, Törtei, Far­kas, Ramos, Zofcák, Rezes (Pálinkás, 84.), Abdouraman (Harsányi, a szünetben), Pölöskey (Szokol, 67.), Szécsi. Vezetőedző: Mátyus János. Újpest II: Banai - Bauer (Bogdán, 69.), Kecskés, Pávkovics, Molnár, Gere, Nyilas, Cseke, Balázs, Lázok, Perovics. Edző: Víg Péter. Gól: Szécsi (34.), Pálinkás (85.). ___________________________________________________________ Mátyus János: - A két kiszámíthatatlan ellenfél, a két élvonalbeli klub csapata ellen hat pont volt a terve. Ezt teljesítettük, ám játékban még van mit javítanunk, ____________________ Víg Péter: - Jó mérkőzést játszottunk, szünet után esélyünk volt a pontszerzésre is, végül a hazaik szereztek újabb gólt. második játékrészben egyre inkább felbátorodtak a fővá­rosiak, szerencsére ez elsősor­ban csak mezőnybeli passzol­gatást jelentett, helyzetekig alig jutottak el. Az első labdaérintésből A hazai alakulat időnként túl­ságosan visszaállt és hiány­zott a támadásvezetéseknél az első félidőbeli lendület. Ha nem is lógott a levegőben az újpestiek egyenlítése, de a hazai szurkolókat joggal bosszantotta a lilák időnkénti mezőnyfölénye. Sőt, egyszer Ovszijenko Volodimirnek bra­vúrra is szüksége volt a jobb oldalon kiugró Mihailo Pero­vics lövésénél. Aztán jött Pálinkás Gergő és a megnyugtató második hazai gól. Igor Zovcák szabadrúgá­sát követően a kapusról kipat­tant labdát végül a fiatal tá­madó első labdaérintésével a hálóba piszkálta. Sőt, pár perc­cel később a kapuba is fejelt, ám az asszisztens lest intett. A Szpari tehát a második ta­vaszi bajnokit is behúzta, ami pozitív. A szünet utáni játék már nem annyira, de ezen le­het változtatni. Sőt, kell is. KM-ML