Kelet Magyarország, 2015. december (72. évfolyam, 281-305. szám)

2015-12-14 / 292. szám

2015. DECEMBER 14., HÉTFŐ KELET Totó 50. hét/a 2. forduló mérkőzései 1. FTC-Újpest 2. Bayern München-Ingolstadt 0-12 2-0 1 3. Darmstadt-Hertha BSC 4. Hoffenheim-Hannover — 0- 4 2 1- 0 1 5. Wolfsburg—Hamburg 1-1 x 6. Leverkusen-Mönchengladbach 5-0 1 7. Augsburg-Schalke 2-1 1 8. Dortmund-E. Frankfurt 4-1 1 9. Sassuoto-Torino törölve 10. Udinese-Intemazionale 0-4 2 11. Milan-Verona 1-1 X 12. Napoli-Roma 13. Villarreal-Real Madrid 0-0 x lapzárta után 14. Juventus-Fiorentina Pótmérkőzés lapzárta után 1. Bremen-Köln 1-1 X FlltSal: NB ü A Nyíregyházi Ezüstcsikók NB ll-es futsalcsapata hazai pályán (ezúttal Újfehértón voltak „otthon"...) vereséget szenvedtek az első fordulóból elha­lasztott gödöllői Mag-Log Team elleni mérkőzésen. A megyeszékhelyiek hét­főn ismét játszanak, amikor a második körből ugyancsak elodázott találkozó­jukat pótolják - Nagykátán. Kis János együttese jelenleg a tizenegyedik a tabellán. Az. 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés Nyíregyházi Ezüstcsfkók-Mag-Log Team 2-6 (1-4) Űjfehértó, 150 néző, v.: Erdélyi T. Takács I. Ezüstcsikók: Jakocska Cs. - Barzó G., Horváth N., Lakatos P., Orgován Gy. Csere: Makay R„ Krizán S. Edző: Kis János. _ __ Gól: Makay R., Horváth N. ' .7 ' | „• ' • *,*'• ' • . Ez vállalható vereseg Pakson Akadtak fellángolásai a Marso-Nyíregyházá- nak, de amikor kellett, a házigazda is megráz­ta magát. kosárlabda. Végig vezetett az első negyedben a Marso-Nyír- egyháza a szombati, paksi bajnokiján, csak éppen a já­tékrész zárásakor már a házi­gazda állt jobban, köszönhe­tően Troy Barnies zsinórban szerzett négy pontjának. A két csapat lehetőségeit és ed­digi mérlegét ismerve, már az is nagy szó volt, hogy nyitott maradt a parti. Vendégolda­lon a két center villogott, a néhány rosszabbul sikerült meccse után Zoran Krszta- novics szorgosan termelte a pontokat az elején, és Lekli József is felnőtt mellé. Ezért csak dicséret jár... Az sem vette a marsósok kedvét, hogy a második ne­gyed elején tíz pontra növelte előnyét a Barnies mellett im­már Ryan Watkins pontjaira is építő Paks. A Taté Unruh-Mal- colm Miller duó sebességet váltott, és visszajött a meccs­be a Nyíregyháza, amely há­rom pontra zárkózott fel. A hazai időkérés után Will Ta­más triplával vetett véget a nyíregyháziak felzárkózásá­nak, és nagyszünetig vissza­állt a tízpontos differencia. A harmadik játékrészben ellaposodott a meccs, a ven­dégek egyszer még közelebb férkőztek esélyesebb riváli­sukhoz, majd Watkins révén újra „megúszott” a Paks. A negyedik negyed úgy alakult, hogy lehetőséget kaphattak a csapatok titánjai, Gulyás Máté és Fazekas Csaba, utób­bi, a nyíregyháziak 16 éves játékosa szép kosárral vetette észre magát. Összességében a nyíregyháziak a vállalható ka­tegóriában tartozó vereséget szenvedtek Pakson, ám ezért csak dicséret jár, pluszpont nem. KM-BT Kosárlabda: NB IA csoport: Férfiak, 11, forduló Atomerőmű-Nyíregyháza 86-70 (23-19,24-18,20-15,19-18) Paks, 800 néző, v.: Kapitány, Sőjtöry, Balog Gy.______________^ Paks: Dunn 11/3, Medve 3/3, Barnies 22/9, Éiiingsfeld 7/3, Tóth A. 4. Csere: Kovács A. 3, Will 7/3, Watkins 23, Gulyás M„ Robinson 6/3. Edző: Schmidt Béla. Marso:Savic 2, Unruh 22/18, Miller 14/6, Krsztanovics 12, Lekli 14. Csere: Molnár M. 2, Lajsz, Fazekas Cs. 2, Nagy K„ Kósa T, Bus 1.2. Szakmai igazgató: Sitku Ernő. ____________________ Az eredménye alakulása^pérc: 6-12,8.: 16-17,11.: 29-19,17.: 36-33,22.: 50-30,25.: 52-48,29.: 63-48,33.: 79-57,36.: 81-64. Mesterszemmel_______________________________ Schmidt Béla: - A Nyíregyháza jól szervezett csapat, van tartása, sokszor megtörték, és ritmustalanná tették a játékunkat. Néhány gyors indítással el tudtunk húzni, és Watkins vezérletével lepattanó­szerzésben föléjükjcerel^dtünk. __ ____________ Sitku Ernő:-Jobban játszott a Paks, mint mi, ráadásul a hibáinkkal megkönnyítettük a dolgukat. A mérkőzés egyes szakaszaiban hatéko­nyak voltunk, de sokszor alapvető hibákat követtünk el. Jól küzdöttek a piros mezes nyíregyháziak, de a Paks érvényesítette a papírformát fotó: ase.hu/kosarlabda Győzelemmel zártájyiz őszi szezont Az első félidőben ment minden, mint a karika- csapás, a szünet után már akadozott az NYKC játéka. Szamoránsky Piroska a dán után a lengyel „darálóval” is megismerkedhet FOTO: MTI A lengyelekkel szemben nem babra megy a játék Nagy nap lesz hétfőn: győzelem esetén a magyarok ott lehetnek a kvalifikációs tornán. kézilabda. A magyar-^- női kézilabda-válogatott hét­főn játszik a lengyel csapat­tal a dániai világbajnokság nyolcaddöntőjében. A talál­kozóra 18 órakor kerül sor Herningben. Ha a magyarok továbbjutnak, akkor a ne­gyeddöntőben az Oroszor- szág-Koreai Köztársaság mér­kőzés győztesével játszanak. Németh András szövetség kapitány csapata úgy lett cso­portjában a második, hogy a londoni olimpián döntős montenegróiak péntek este legyőzték a házigazda dáno­kat, így ők végeztek a hernin- gi hatos első helyén. A ma­gyarok csoportmásodikként a naestvedi csoport harmadik­ját, a lengyel együttest kapták az olimpiai kvóta megszer­zése miatt fontos nyolcad- döntőre. Mivel a tavalyi Eb-n a ma­gyarok előtt végzett norvég, spanyol, svéd, montenegrói és francia együttes, valamint a riói ötkarikás játékokon há­zigazdaként szereplő, most címvédő brazil válogatott is bejutott a 16 közé, gyakorla­tilag a vasárnapi-hétfői nyol- caddöntők győztesei egészen biztosan részt vehetnek majd az olimpiai kijutásról határo­zó márciusi kvalifikációs tor­nán. MTI KÉZILABDA. Győzelmet tervez­tek, teljesítették is. Szomba­ton délután Törökszentmik- lóson zárta az őszi szezont a Nyíregyházi KC NB I. B-s férfi kézilabdacsapata. Az első fél­időben ment minden, mint a karikacsapás. A vendégek re­mekül védekeztek, a kontrák rendre ültek, így igen meg­nyugtató, hat gólos előnnyel várhatták a szünetet. A folytatásban Varga Zsolt mindenkinek lehetőséget biztosított, ez pedig meglát­szott a játékon. Egyre inkább jöttek a sajnálatos hibák, a hazai KE játékosai pedig mor­zsolni kezdték a hátrányt, Pánczél Zoltán hét góllal búcsúztatta az esztendőt ami a 45. percben már hétgó­los (25-18) is volt. Az utolsó percben kétgólos volt a kü­lönbség, amit a véghajrában még soványítani tudtak a tö- rökszentmiklósiak. Igaz, csak egy góllal nyertek a nyíregy­háziak, ám végig vezettek, így a győzelem a különbség­től biztosabb volt egy, a jövőt FOTÓ: RACSKÓ TIBOR nézve tanulságos találkozón. KM-ML ,.NB L&KetóKSO^Iférfi ^ Törökszentmiklós, 200 néző, v.: Arnold, Kostend. Nyíregyházi KC Nagy L - Munkácsi 6/2, Kurbely 1, Varga L. 1, Tumidalsky 4, Gubó, Tóth 3. Csere: Andelic (kapus), Nagy cs. 4/3, Pánczél 7, Atsushi 1, Bécsi 2, Kaptonyi 2. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások. 4, illetve 6 perc. Hétméteresek:4/3, illetve 5/5. Junior: 10-46). Ennek így komoly értéke van Labdarúgás: nbl, 19. forduló ' * Nggjgi^tadjpn, 1500 nézó.y.: FarkasGÓL Hgryám^„^.J^l^ lllovszky Stadion, 1500 néző, v.: Németh A. Gól: Kenesei (75., 11-esbőt), Debreceni (79.), Mínusz hatról fordítot­tak, majd héttel is veze­tett a végén egyenlítő kisvárdai csapat. kézilabda. A kisvárdaiak meg- illetődöttségét kihasználva 6-0-ra léptek meg a listaveze­tő egriek az NB I. B-s női baj­nokin, amitől a jelek szerint megnyugodtak a vendégek, és szünetig kiegyenlítettek. A második félidőben tovább folytatódott a kisvárdaiak szárnyalása, és már 22-15-re is vezetett a látogató. A nagy so­rozatban azonban elfáradtak Rácz Sándor tanítványai, a csapat hétperces gólcsendjét kihasználva fokozatosan jött fel az Eger, egyenlített, majd már 26-23-ra is vezetett. A szélsőségek meccse Még maradt egy csavar a tör­ténetben, a Kisvárda ziccerig játszott helyzetekből 26-25-re jött fel, és 52 másodperccel a vége előtt megint nála volt a labda. Az időkérés során elhangzottakat tökéletesen megvalósították a vendégek, és öt szekundummal a vége előtt a szélről visszalőtt lab­dát Lévai Zsófia a kapuba vág­ta. Ennyi szélsőség után per­sze, hogy döntetlen lett a vége, egyúttal a Kisvárda az első csapat, amely ezen az őszön pontot csent a hevesi városból. Ennek így komoly értéke van. km-bt NB I. B: Keleti csoport, női Eszetházy KFSC-KIsvárdai KC 26-26 (13-13) Eger, 170 néző, v.: Bíró Á„ Kiss 0. Kisvárda: Puscas - Vukojevic 4, Lévai 8/1, Bízik 1, Tarjányi, Gedroit 4, Héjjasl. Csere: Scholtz (kapus), Dudás G. 1, Csibulenko 2, Gidai 4, Kránitz, Komsa 1, Major F. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 4, Illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 1/1. Junior: 33-17. Becsípődött a derék, de így is sima a hazai siker kosárlabda. Ahogy azt várni lehetett, simán nyert a Kiss Lenke KS elleni „muszájmér- kőzésen” a Nyíregyházi Kosár­suli az amatőr női NB I-ben. A szombati bajnoki pozitívu­ma, hogy valamennyi pályára lépő nyíregyházi játékos szer­zett pontot, a rossz hír viszont, hogy a csapat irányítója, Papp Klaudia öt percnyi játék után megsérült, a becsípődött dere­ka miatt nem tudta folytatni a mérkőzést. A baj azonban nem annyira komoly, hogy esetleg hosszabb kihagyás várna a korosztályos válogatott kosa­rasra. KM-BT le Kamber(42.) K-Békéscsaba Diósgyőr, 2661 néző, v.: Erdős. Gól: Novothny (28.), Komán (61.) csaba,.65.) Haladás-Puskás Akadémia 2-0 (1-0) Kiállítva: Laczkó (Békés- 2-1 (1-1) ~‘zi*as'' Nemeü^jj^Hajmmj^JulL LenC5e^4L]^ Székesfehérvár, 2531 néző, v-Andó-Szabó. GÓL Géresi (80.) 0-1(0 o) Groupama Aréna, 17 489 néző, v.: Kassai. Gól: Diagne (59.) A bajnokság állása HBSHHi 1. Ferencváros 19 16 1 2 41-8 49 2. Újpest 19 8 7 4 27-19 31 3. Videoton 19 10­9 22-19 30 4. Paks 19 8 6 5 24-19 30 5. MTK 19 8 5 6 24-20 29 6. Haladás 19 7 8 4 17-19 29 7. DV5C 19 7 7 5 28-22 28 8. Honvéd 19 6 6 7 24-24 24 9. Diósgyőr 19 5 5 9 20-30 20 10. Vasas 19 5. 1 13 19-31 16 11. Puskás Akadémia 19 3 7 9 23-31 16 12. Békéscsaba 19 3 3 13 17-44 12 Rosszkor voltak rossz helyen Az NYTK fergeteges hangulatú meccsen maradt alul. TEKE. Az évzáró meccsen az újonc Budapesti Erőmű ottho­nában volt jelenése a Nyíregy­házi TK-nak, amely a forduló előtt két ponttal előzte meg riválisát a férfi szuperligában. Az első kör után 2-0-s, a má­sodikat követően 3-1-re veze­tett az Erőmű, de a fahátrány nem volt olyan jelentős, hogy ne maradt volna esély a for­dításra. Olyannyira, hogy az utolsó párok során egyszer át is vette a vezetést az NYTK, de az Erőmű újítani tudott, megnyerte a meccset, és pont­Teke: Szuperliga Férfiak, 11.1 Bp. Erőmű SE-Nyfregyházl TK 6-2(3363-3295) NYTK: Mogyorósi 549, Szlovenszki T. 566, Szegő 542, Finta 537 (1 pont), Kastura Zs. 529, Hacker 572 (1). Ifi: 4-0 (1001-857). számban beérte a nyíregyházi­akat, igaz, a helyezést tekintve a vesztes fél telelhet jobb pozí­cióban. Hacker Dezsőék ezúttal rosszkor voltak rossz helyen, mert a csapatban elért 3295 fával az ősz során háromszor is győztesen távozhatott vol­na az erőmű ellen, de a mos­tani, fergeteges hangulatban játszott meccsen a hazaiak jó napot fogtak ki, és felülkere­kedtek. KM Kosárlabda Amatőr női NBI Nyíregyházi Kosársutl-Kiss Lenke KS 85-66 (25-16,16-13,27-17,17-20) Szent Imre-gimnázium, 100 néző, v.: Mészá­ros B., Vaszi. NYKS: Papp K. 6, Popenko K. 7, Gömze 6, Páll V. 4, Farkasinszki 0.28. Csere: Takács A. 4, Fekete D. 13, Lizák 4, Hidas 10, Simoncsik 3, Edző: Farkasinszki Gyuláné. Kiütéssel nyert ÖKÖLVÍVÁS, Kovács Zoltán a dunaújvárosi profi ökölvívó gálán megvédte meg nagype­helysúlyú magyar bajnoki cí­mét: a nyíregyházi bunyós az első menetben kiütötte ellen­felét, Kanalas Dávidot. km