Kelet Magyarország, 2015. november (72. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-09 / 262. szám

2015. NOVEMBER 9., HÉTFŐ­v * S Vn* •’ rap? Bw, / V/!ffiswL -• ?' ■ Fellélegeztem a kockás zászló láttán, a tisztelet kör során kirobbantak belőlem az érzelmek. A spanyol Jorge Lorenzo 2010 és 2012 után harmadszor lett világbajnok a MotoGP-ben, miután az utolsó, Valenciai Nagydíjon az élről indulva diadalmaskodott. Az olasz élvonalbeli labdarú­gó-bajnokság 12. fordulójában az AC Milan hazai pályán o-o- ás döntetlent játszott az Ata- lantával. A hazaiak legjobbja a 16 éves kapus, Gianluigi Donnarumma volt, aki több bravúrt bemutatva megőrizte csapata kapuját a góltól. Fél órával a meccs vége előtt az Atalanta került fölénybe, a há­rom pont sorsát is eldönthette volna, Donnarumma azonban bizonyította rátermettségét. Biztos magyar tornagyőzelem kézilabda. A férfikézilabda Provident-kupa zárómérkő­zésén a magyar válogatott a második félidőben állva hagyta az argentinokat, és 28-15-ös sikerével az első he­lyen zárt. A harmadik helyen Fehéroroszország végzett, amelyet szombaton 32-20-ra győzött le a házigazda ma­gyar csapat. A különdíjakból kettő jutott a mieinknek. Az esemény legjobb játékosa cí­met Faluvégi Viktor érdemel­te ki, míg a legjobb kapusnak Mikler Rolandot választották. 9 Elmaradt a remélt helycsere Az első félidei fölény ellenére hátrányba került a Kisvárda, az egyenlítést pedig gyors Zete-gól követte. labdarúgás. Soha még nem volt ilyen magas az egy négy­zetméterre jutó szövetségi kapitányok száma Kisvárdán, mint szombaton. A ranga­dónak minősülő bajnokin a vendégkispadnál Csank Já­nos ácsorgott, tőle talán öt méternyire, a lelátón Gellei Imre, az egerszegieknél után­pótlásfronton tevékenykedő neves szakember szorított a zalaiaknak. Hazai helyzetekkel indult A hazaiak terve az volt, hogy a meccs utánra helyet cserél­nek az őket egy ponttal meg­előző vendégeikkel, akiknek a választott harcmodoruk alapján tökéletesen megfelelt volna a döntetlen. A Kisvárda Csilus Tamás és Lucas Mar- colini révén veszélyeztetett, a zalaiak vártak a megugrá­sokra, és az első félidő végi meglódulásokból büntetőt harcoltak ki, amit a góllö­vőlista éllovasa, Daru Bence büntetőt, a velük küzdő Csilus Tamásnak (13) nem volt szerencséje FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR értékesített. Tettre készen, a vendégeket percekkel meg­előzve jöttek ki az öltözőből a várdaiak, de a jelek szerint a szünet előtt kapott gól any- nyira megfogta őket, hogy a pihenő után nem tudtak iga­zán felpörögni. Ha Ivancsics Alex - némileg feledtetve az általa összehozott tizen­egyest - nem piszkálja ki a léc alól Daru fejesét, még na­gyobb lehetett volna a baj, így viszont indulhatott a hadjárat az egyenlítésért. Záporoztak a beadások a kizárólag a védekezésre kon­centráló zalaiak kapuja elé, az egyenlítéshez azonban kellett egy kis szerencse: Erős Gábor tizenegyesre cserélte a sza­badrúgást, és értékesítette is. Az asszisztens úgy látta­idő sem volt megbarátkozni az új helyzettel, mert a közép­kezdés után kiharcolt szög­letből újra vezetett a Zete, az asszisztens szerint legalábbis áthaladt a labda a gólvonalon - lelke rajta. Nem tudott újí­tani a Várda, így megszakadt a szép sorozata, elmaradt a helycsere is. A kisvárdaiak átmenetileg kiszálltak a do­bogóért vívott harcból, a Zete viszont versenyben maradt a feljutásért. BODNÁR TIBOR tibor.bodnar@kelet.hu NB II: jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Kisvárda Master Good-7iilimww»igl TE 1-2 (0-1) Kisvárda. 1010 néző, v.: Szabó S. (Kelemen A., Varga G.). Kisvárda: Ivancsics A. - Csilus Lízing, Graszl K„ Fodor A. - Kornutjak, Lázár Zs. (Kulcsár K., 81.) - Lucas (Vári B.. 85.), Erős G„ Cseri T. - Koszta (Rajai, 81.). Vezetőedző: Soős Imre. _____________________________________________ ZTE: Szappanos - Króner, Gyagya, Forgács, Fodor M. - Nagy T„ Bedi - Babati (Patvaros, 85.), Koller K. (Szakály A., 71.), Városi - Daru B. (Szálkái, 64). Vezetőedző: Csank János. Gól: Daru B. (11-esből, 0-1) a 45., Erős G. (11-esből, 1-1) a 73., Nagy T. (1-2) a 75. percben _______________ Perceit, események 45. perc: Koller indította Városit, Ivancsics feleslegesen és messzire futott ki a kapujából és a tizenhatoson belül buktatta az őt kicselező Városit. A büntetőből Daru jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, Ivancsics hiába érezte az irányt, 0-1. ____ ______________________________ 73. perc: Erős végzett el szabadrúgást a kaputól 24 méterre. Lövése után a tizenhatoson belül álló sorfal tagjai közül Forgács kézzel ért a labdához, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Erős állt oda a labdához, és jobbal a jobb felső sarokba lőtte. 1-1. 75. perc: Babati jobboldali szöglete után Ivancsics alásza­ladt a labdának, így Nagy Tamás 5 méterről szabadon fe­jelhetett kapura, a kapufánál álló Fodor András bevetődve mentett, de Varga Gábor asszisztens jelzése alapján már a gólvonalon túlról, így a Szabó Sándor játékvezető megadta a gólt, 1-2. Mesterszemmel Soós Imre: - Vesztettünk, de egymás szemébe tudunk néz­ni, mert mindent megtettünk a jó eredményért. Jól kezdtük a meccset, de fölényünk ellenére sajnos nem tudtunk gólt szerezni. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott. Csank János: - Az elmúlt hetek gyengébb eredményei miatt volt rajtunk egy kis nyomás, és az elején nem úgy nézett ki, hogy ezt a meccset mi nyerjük meg. A legjobbkor szereztük a gólt, szünet után pedig már mezőnyben sem volt akkora a hazai fölény, mint az elején, és az egyenlítésre gyorsan válaszolni tudtunk. Labdarúgás: NB II, 13. forduló “ Vác-Ajka narugas: További eredmények Balmazújváros-Soroksár _ .......2-1 (1-0) 1-1 (0-0) Dunaújváros-Szigetszentmiklós 0-0 3-1 (0-1) Slófok-Csákvár 3-1 (1-0) Szolnok-Gyirmót 1-0 (1-0) Mezőkövesd­-Budaörs 0-2 (0-1) l.Gvirmót 13 B 3 2 19-10 27 2. Budaörs 13 8 1 4 22-17 25 3. Zalaegerszeg 13 7 2 4 21-13 23 4. Mezőkövesd 13 6 4 3 20-14 22 5.Szeged 13 6 2 5 14-19 20 6. Kisvárda 13 5 4 4 24-14 19 7. Dunaújváros 13 5 4 4 19-19 19 8.Csákvár 13 6­7 22-27 18 9.Szolnok 13 5 2 6 17-16 17 10. Szigetszentmiklós 13 4 5 4 20-23 17 11. Sopron 13 5 1 7 20-18 16 12. Siófok 13 4 4 5 16-16 16 13. Balmazújváros 13 4 4 5 13-18 16 14. Ajka 13 4 3 6 14-20 15 15. Soroksár 13 2 5 6 12-19 11 16.Vác 13 2 2 9 10-20 8 Volt egri csapattársak újbóli nagy találkozója LABDARÚGÁS. Ha a megyében jár Csank János, az edző koráb­bi egri futballistatársa, Veigli Géza rendre felkeresi. A raka- mazi illetőségű egykori edző a Kisvárda-Zalaegerszeg-meccs előtt is váltott néhány baráti mondatot a ZTE trénerével, aki örült a látogatónak. KM Veigli Géza (balra) és Csank János diskurzusa fotó: bodnár tibor Labdarúgás NB III Keleti csoport, 15. forduló További eredmények: Somos SE-Felsőtárkány 1-0, Táilya-Putnok 0-1, Cigánd-Cegléd 2-3, REAC-Jászberény 0-5, Újpest ll-Hatvan 0-3, Kazincbarcika-DVSC-DEAC 1-1. Szabad­napos: Tiszújváros. 1. Nyíregyháza Spartacus 14 13­1 36-7 39 2. Cegléd 15 13­2 34-11 39 3. Cigánd 14 10 2 2 46-16 32 4. Kazincbarcika 14 9 4 1 30-11 31 5. Hatvan 14 8 1 5 21-15 25 6. Rákosmente KSK 14 6 5 3 27-18 23 7. Somos SE 14 6 4 4 18-20 22 8. Putnok 14 6 3 5 22-18 21 9. Jászberény 14 6 2 6 31-20 20 10. DVSC-DEAC 14 4 3 7 15-17 15 11. Felsőtárkánv 15 3 4 8 17-26 13 12. Újpest II 14 3 4 7 15-36 13 B.Tiszaúiváros 14 2 5 7 8-22 11 14.Tállya 14 3 1 10 13-25 10 15. Diósgyőr II 14 3 1 10 13-31 10 16.REAC 14 1 4 9 10-34 7 17. Nyírbátor 14 1 3 10 10-39 6 Kövér-góllal sovány vereség Diósgyőrben labdarúgás. Bátran kezdett a Nyírbátori FC a vasárnapi, miskolci NB III-as bajnokiján az öt első osztályú játékos­sal felálló Diósgyőr II ellen. A szervezett és szívós véde­kezés mellett több veszélyes támadást is vezettek a ven­dégek, az első félidőben kis szerencsével akár két-három gólos előnyt is szerezhettek volna. A második játékrészben a hazaiak többet támadtak, és a 91. percben egy szerencsés kimenetelű lövéssel megsze­rezték a győzelmet. Ezen a mérkőzésen nagyot küzdött a nyírbátori csapat, de a szeren­cse nem állt mellé. KM Bognár Istvánt (10) is bevetették a hazaiak Szilágyi Krisztiánék ellen a diósgyőri stadionban foto: dvtk.eu NB III Keleti csoport, 15. forduló Diósgyőr ll-Nyírbátori FC 1-0 (0-0) Miskolc, 150 néző, v.: Csontos D. Diósgyőr II: Égyed - Galambosi M., Mahalek, Csicsvári, Husic (Kádas, 62.), Eperjesi, James, Kövér K., BognárL. Boros G„ Ternován P. Edző: Sütő Szilárd. Nyírbátor: Tóth Sz. - Lipcsei M„ Ambrusz, Benkő B„ Boros D., Szilágyi K„ Fabu M„ Pálvölgyi, Bagi Á. (Ráfi, 89.), Soós T. (Terdik, 75.), Török I. (Baglyos, 75.). Megbízott játékos-edző: Ambrusz Árpád. ___________________________________________________________________________ Gól: Kövér K. (91.). Jó: Kövér K.. James, Mahalek, illetve Bagi Ä., Fabu M., Lipcsei M. (Tudósító: Janovics János) _________________________________________________________________________ Mesterszemmel Sütő Szilárd: - Az első félidőben kifejezetten gyenge játékot mutattunk be, de a mérkőzés összképe alapján megérdemelten nyertünk. ________________________________________________ Ambrusz Árpád: - Hasonló hozzáállás szükséges az osztályban maradáshoz. Ezen a mérkő­zésen szerencsénk sem volt. Ez a Botond a Szpari kapuját vette be f un M -S3 lMi. i Pölöskey Péterék kihagyták a helyzeteket, így elcsúsztak, oda lett a veretlenség fotó: pusztai Sándor Megszakadt egy szép sorozat, oda a listave­zető Spartacus veret­lensége. LABDARÚGÁS. Egy helyzet ak­kor ér valamit, ha rezdül a háló. Szombaton a rákoscsa­bai meccs első félidejében négy nagy lehetősége volt a Szparinak. Kettő amolyan aj­tó-ablak szitu volt, ám előbb Mohamadou Abdouraman, majd Pölöskey Péter sem ta­lált a kapuba. A soros bajno­kin hiába játszott fölényben a listavezető, ez háromnegyed óra játék után meddőnek bi­zonyult. Bőven volt hiányzó A Véber György irányította Rákosmente nem kockáz­tatott, a házigazdának nem volt rossz a gól nélküli játék. Mátyus Jánosnak a kima­radt lehetőségek mellett a legnagyobb gondot az okoz­hatta volna, ha Ovszijenko Volodmirral valami történik. Ugyanis Perger Bencének el­tört az ujja, így tartalékkapus­ként az ifjú Zán Krisztián ült a kispadon a többi fiatal mel­lett. A korábban megsérült Zoran Kosztics és Savó Rako- vic mellett a megbetegedett Jagodics Bence is hiányzott a vendégeknél. A kispadosok közül Pálinkás Gergő már pá­lyára is lépett a második fé­lidő kezdésekor. Szerencsére Ovszijenkónak nem történt baja, sőt szeren­cséje is volt, mert a felbátoro­dott hazaiak egy gyors kontra végén helyzetbe kerültek, ám a kapufa a vendégek cerberu­sával volt. Előtte a nyíregyhá­ziak egy elmaradt büntetőt reklamáltak. A folytatásban is a Szpari irányította a játékot, de nem sikerült bevenni Mar- kek Tamás kapuját, pedig erre volt lehetősége Pölöskeynek (többször) és Pálinkásnak is. Aztán hajrában jött a fekete­leves, egy hazai gól! Egy bal­oldali beadást Király Botond közelről fejelt a kapuba. Tanulságos mérkőzés volt Ezzel tizenhárom győztes bajnoki mérkőzés után meg­szakadt egy szép sorozat, a Szpari nemhogy nem nyert, vereséget is szenvedett, így az egy meccsel többet játszó Cegléd pontszámban utol­érte. A vereség a tanulságait minden bizonnyal levonja majd a szakmai stáb. km-ml NB III Keleti csoport, 15. forduló Rákosmente KSK-NyiregyhAza Spartacus ___________________________1-0 (0-0) Rákoscsaba, 150 néző, v.: Görög. Rákosmente KSK: Markek - Molnár, Turcsik, Vattai, Simita - Balaskó, Szalai (Szabó, 70.), Farkas, Katona - Tórőcsik (Grecsó, 89.). Király. Edző: Véber György. Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Rubus, Törtei, Farkas - Zofcák, Abdouraman (Pálinkás, a szünetben). Ramos, Csorba - Pölöskey, Rezes. Edző: Mátyus János. _____________ Gól: Király (88.) ______________ ____ Mesterszemmel Mátyus János: - Ismét bebizonyosodott, hogy van egy jó alapcsapatunk, ám ha a hiányzó­kat pótolni kell, akkor baj van. Fájó a vereség, de nem történt tragédia, a következő meccsen ismét nyernünk kell.