Kelet Magyarország, 2015. november (72. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-30 / 280. szám

2015. NOVEMBER 30,, HÉTFŐ KELET A hármas emberhátrány már túl soknak bizonyult Hazai Fradi-verés Szegő Levente pontszerzése csak három fán múlott Iványi Lászlóval (balra, zöld-fehérben) szemben fotó: sipeki Péter KÉZILABDA. Nem történt sem­mi meglepő. A Nyírbátor NB I. B-s férfi kézilabdaesapata papírforma vereséget szenve­dett a Ferencváros otthoná­ban. Mindazonáltal a feljutás­ra hajtó, a tabellán harmadik zöld-fehérek az első félidőben NBI.B, férfi Ferencváros-VKK Nyírbátor _____ ___ 28-19(13-12) Elek Gyula Aréna, 70 néző, v.: Búza, Csesz- regi. Nyírbátor: Gadnai - Fülöp G„ Csendes, Bíró Á. 8/2, Dobos B. 2, Erdős Z. 3, Vasas Gy. 3. Csere: Bagi I. (kapus), Szabó Cs., Csábi 3, Csonka P„ Molnár Z„ Kovács Á, Nagy D. Edző: Váczi Sándor. Kiállftások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 2/2. Junior: 46-25. labdarúgás. Véget ért a megyei futballősz. A másodosztály Ke- let-Magyarország-csoport 15. fordulójában elhalasztott Köl- cse-Vámosoroszi mérkőzést pótolták a felek. Mégpedig jelentős mértékben megizzad­tak a szerényebb célokat meg­fogalmazó, a bennmaradásért küzdő vendégekkel. Olyany- nyira, hogy a 26. percben még 12-11-re a szabolcsiak vezet­tek, akik a hármas emberhát­rányban kapott két gól miatt bukták el ezt a játékrészt. A folytatásban néhány ér­dekes ítélet sújtotta a Bátort, a Fradi pedig fokozatosan növelve a különbséget meg­szerezte a két bajnoki pontot. Ezzel együtt a szünetig nyúj­tott teljesítményt több, mint biztató a látogató számára a következő, meglehetősen fon­tos feladat előtt. km semleges helyszínen, Milotán. A kölesei pálya ugyanis - csak­úgy mint az eredeti időpont­ban, egy héttel korábban - is­mét alkalmatlannak bizonyult a játékra. km A szezon első hazai győzelmét nagy bra­vúrral szerezte mega Nyíregyházi TK a férfi szuperligában. TEKE. A Ferencváros elle­ni mérkőzéseknek minden sportágban megvan a maga bája, így persze tekében is„ főként, hogy a zöld-fehérek nem kevés világbajnokot adtak a sportágnak. A Fradi tavaly épphogy megúszta a kiesést a férfi szuperligá­ban, ebből tanulva a nyáron igazoltak két világbajnokot, akiket bevetettek a szombati, nyíregyházi bajnokin is. Beváltak a számítások Egyikük, Farkas Sándor a Szlovenszki Tibor elleni pár­harccal nyitott, és jellemző kettejük ütközetére, hogy a hazaiak egyik legjobbja 604 fával mindössze fél szettpon­tot tudott szerezni. Farkas 624-ig jutott, de Szlovenszki teljesítménye sem ment ve­szendőbe, hiszen a csapatfa tekintetében nagyon jól ka­matozott a kimagasló teljesít­ménye. Mogyorósi Péter hozta az egyéni pontot, a hazaiak pe­dig joggal reménykedtek, hogy a középső párosokban döntésre viszik a dolgot. Szá­kimagaslót nyújtva hozta a pontot, és mivel 77 fát vert ellenfeleire (a fővárosiak cse­réltek is ebben az állásban, de Szuperliga, férfi Nyíregyházi TK-Ferencváros 5-3 (3363-3347) NYTK: Szlovenszki T. 604, Mogyorósi 551 (1 pont), Szegő 526, Finta 587 (1), Kastura Zs. 536 (1), Hacker 559. Ifi: 0-4 (858-1088). hiába), valóban megfordult a meccs menete. Bármi benne volt a pakliban Úgy is, hogy Szegő Leven­tének három fán múlott a Botházy Péter, aki Hacker Dezsőre iratkozva igyekezett javítani a vendégek helyze­tén. A másik állásban Kastura Zsolt jól tartotta ellenfelét, és végül négy fányi különbség­gel begyűjtötte a győzelem­hez elengedhetetlenül szük­séges egyéni pontot. Ok már befejezték, amikor Hackeréknak még maradt nyolc-nyolc gurításuk, me­lyek előtt teljesen nyílt volt a mérkőzés. Benne volt a leve­gőben a hazai siker és a vere­ség éppúgy, mint a két csapat párharcában nem ismeretlen döntetlen is. Végül tizenhat fa megmaradt a hazaiak elő­nyéből, igy a nyíregyháziak kapták a csapatfáért járó két pontot, amivel megszerezték szezonbeli első hazai sikerü­ket. Az utolsó itthoni fellépé­sükön. A ferencvárosiak pedig lógó orral mehettek haza - világ­bajnokostul... KM-BT Izgalmakban nem volt hiány kézilabda. Vasárnap kora este lépett pályára a Kisvárdai KC, az NB I. B-s női csapat ennek megfelelően nehezen hango­lódott rá a gödi mérkőzésre. A meccs első negyedóráját gyakorlatilag átaludta a KKC - már, ami a támadást illeti, hiszen mindössze két gólt sikerült szerezni ez idő alatt, igaz, a védekezés már ekkor is rendben volt. így aztán nem tudott el­húzni a Göd, a Várda pedig túljutott a holtponton, és szü­netre sikerült fordítani. Több olyan helyzetet is elpuskáz­tak a vendégek, amikor a ka­pussal álltak szemben, így az egy-kétgólos előnyt nem sike­rült megnyugtatóra növelni. Izgalmasan alakult a végjá­ték, de a vezetést egyszer sem adta ki a kezéből a Kisvárda, és taktikus játékkal nagyon fontos két ponthoz jutott. KM-BT NBI.B,nÖÍ Gödi SE-Kisvárdai KC 23-26(12-13) Göd, 250 néző, v.: Mizsák, Schmidt. Kisvárda: Puscas - Vukojevic 5, Lévai 7/2, Tarjányi 2, Bizik 1, Csibulenko 1, Komsa l. Csere: Scholtz (kapus), Gedroit 3/1, Dudás G. 1, Gidai, Héjjas 5, Kránitz, Major F. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 0, illetve 4/3. Junior 38-10. I ~ « Marija Gedroit három gólig jutott FOTÓ:J>USZTAI SÁNDOR Megyei II. osztály Keiet-Magyarország-csoport A15. fordulóból elhalasztott mérkőzés Kölese-Vámosoroszi 6-0 (3-0) Milota, 100 néző, v.: Valu. Kölese: Ludnanszki - Botos V. (Turovics T.), AÍgács E., Sztáraszta F., Pinyasko, Algács M„ Repljuk, Zavanyi, Logoida (Kocsis I.), Csonka Gy. (Rézműves E.), Botos A. Edző: Simon Csaba. Vámosoroszi: Szaniszló Á. - Márton J„ Ács A. (Torma I.), Kerekes Sz., So­mogyi T., Jóni R. (Molnár P.), Baráth G., Imre Zs. (libán M.), Róka R., Imre M. (Kiss D.), Szabó A. (Riskó I). Megbízott edző: Végh Endre. Gól: Csonka Gy. 3, Pinyesko, Logoida, Repljuk. Ifi: 0-3. Simon Csaba: - A részsiker közös, egyben köszönet támogatóinknak és az önkormányzatnak. Végh Endre: - Végre, vége az őszi idénynek! A kölesei ukrán légió átrobogott rajtunk, ami­hez, sajnos, mi is csak asszisztáltunk. Ettől függetlenül gratulálunk a csapatnak a második hely megszerzéséhez. I.Vásárosnamény ________________15 13 1 1 79-21 40 2. Vámosoroszi 15 12 1 2 41-23 37 3. Kölese 15 10 1 4 55-24 31 4.Csenger 15 8 3 4 43-30 27 5. Tyúkod 15 7 5 3 43-34 26 6.Tarpa 15 8 1 6 35-25 25 7. Beregdaróc 15 7 1 7 37-33 22 8. Milota 15 6 4 5 39-50 22 9. Mérk-Vállai 15 6 1 8 39-30 19 10. Nábrád * 15 6 2 7 32-48 19 11. Tisztaberek 15 6 3 7 41-41 18 12. Nyírmeggyes 15 3 3 9 27-43 12 13.Tunyogmatolcs 15 3 3 9 28-53 12 14. Nvírcsaholv 15 3 2 10 37-58 11 15.Tiszakóród 15 3 2 10 28-49 11 16.Szatmárcseke 15 3 1 11 21-63 10 * egy büntetőpont levonva Átrobogott az ukrán légió az oroszi csapaton mításaik csak annyiban vál­tak valóra, hogy Finta Zoltán ' pontszerzése. A hajrában jött a Fradi másik világbajnoka, Győzelen ::::::::::' NYKC: Az első félidő mehet a kukába, a má­sodik már rendben volt! kézilabda. Egy négy meccses kemény sorozatot nyitott szombaton este Füzesabony­ban a Nyíregyházi KC. Az NB I. B-és férfi kézilabda bajnok­ság soros körében két ellenté­tes félidőt produkálta a tabel­la második helyén posztoló nyíregyházi együttes. Első­sorban a támadásban, hiszen a védekezés rendben volt. Fordult a kocka Az első játékrészben az egyéb­ként végig védő Nagy Leven­te hozta szokásos jó formáját, a védekezés kemény és hatá­rozott volt, a tucatnyi kapott góllal nincs is gond. Annál több a mindössze tíz lőttel, ez nagyon kevés. A helyzetek meg voltak, ám a nyíregyházi tizenöt helyzetet puskáztak el. Ennek a levét itták a máso­dik félidő derekáig, amikor is 17-17-nél fordult a kocka. Fel­javult a támadójáték, a meg­nyugtató előny pedig végig kitartott. Megszületett tehát a várt győzelem, az idegenbeli pontok mindig értékesek, így ezek is. Az első félidőt a ku­kába lehet dobni, a második viszont nagyon rendben volt. Ez már biztató a keddi, ha­zai kupameccs előtt, amelyen az élvonalbeli Orosháza lesz az ellenfél. km-ml Kurbely László hét góllal zárta a hetet fotó: pusztai Sándor NBI.B, férfi Füzesabony-Nyíregyházl KC 23-27 (12-10) Füzesabony, 300 néző, v.: Kovács M„ Wenzel. NYKC: Nagy L. - Munkácsi 5, Kurbely 7, Tumidals- ky 4, Varga L 3/2, Gubó 3, Tóth 4. Csere: Kaplonyi 4, Atsushi, Bécsi, Pánczél. Szakmai igazga­tó: Varga Zsolt. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2. Junior: 12-45. A fehérvári Tristan Spurlock erejéből ilyen zsákolásra is futotta fotó: mti Ismételt döntetlen Malcolm Miller 11/3 pontot dobott, vasár­nap jön a Sopron. kosárlabda. Ahogy tavaly, szombaton is döntetlen lett a vége az All Star-gála kere­tében játszott Kelet-Nyugat férfimérkőzésnek, csak a 129-129-es végeredmény azt jelentette, hogy az egy évvel korábbinál húsz-húsz ponttal többet dobott a két országrész válogatottja. Keleti oldalon Malcolm Miller jutott szóhoz a Marso-Nyíregyháza játéko­sai közül, az amerikai bedobó 11/3 ponttal zárt szombat este a Syma-csarnokban. A nyíregyházi férficsapat legközelebb a Sopron ellen lép pályára. A bajnoki időpontja módosult, hiszen az ellenfél szerdán FIBA-kupa-mérkő- zést játszik, így a szabályok értelmében pénteken még nem léphetnek pályára, ezért a mérkőzést december 6-án, vasárnap 18 órától játsszák a Bem-iskolában. km-bt s NB 1.17. forduló (16. játéknap) 0-3 (0-2) (87.), illetve Balázs Zs. (31.). Kiállítva: Grumics (Diósgyőr, 65.). ______________ Vasas-Puskás Akadémia 2-4 (1—3) illovszky-stadion, 400 néző, v.: Vad. Gól: Ádám M. (23.), Czvitkovics (75.), illetve Debreceni (öngól, 34.), Bacelic-Grgic (36.), Tischler (40. és 85.). Kiállítva: Remili (Vasas, 74.). ______________________ Ferencváros-DVSC 3-0 (0-0) Szombathely, 2817 néző, v.: Solymosi. Gól: K. Hazard (9.), Litauszki (31.), Diagne (60.). Videoton-MTK 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 1314 néző, v.: Bognár T. Gól: F, Oliveira (81.). Kiállítva: Gera D. (MTK.72.). Bp. Honvéd-Békése saba 3-2 (1-2) Bozsik-stadion, 500 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Nagy G. (6. és 63.), Baráth B. (91.), illetve Vaskó (2.), Birtalan B. (34.). Diósgyőr-Paks 1-1 (0-1) Miskolc, 1951 néző, v.: Farkas Á. Gól: Griffiths Üllői út, 6642 néző, v.: Kassai V. Gól: Ramirez (66.), Gera Z. (11-esből, 78.), Radó (87), A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Ferencváros 16 14 1 1 35-7 43 2. Paks 16 8 5 3 24-13 29 3.MTK 16 7 4 5 20-15 25 4. Videoton 16 8­8 19-17 24 5. Újpest 16 6 6 4 23-17 24 6. Debrecen 16 6 6 4 22-17 24 7, Haladás 16 6 6 4 12-15 24 8. Bp. Honvéd 16 5 5 6 20-22 20 9. Diósgyőr 16 4 4 8 16-27 16 10. Puskás Akadémia 16 3 6 7 21-25 15 11. Békéscsaba 16 3 2 11 16-37 11 12. Vasas 16 3 1 12 12-28 10 Vaskó Tamás (jobbra) korán vezetést szerzett a Békéscsabának Kispes­ten, de a vendégek így is veszítettek FOTÓ: MTI