Kelet Magyarország, 2015. november (72. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-02 / 256. szám

2015. NOVEMBER 2., HÉTFŐ 9 Egyáltalán nem bánom, hogy sokan gyűlöl­nek, mert ez egyfajta pluszt ad nekem. Cristiano Ronaldo, a Real Madrid klasszisa elmondta, egyáltalán nem zavarja a sok kritika, a rengeteg gyűlölködő szurkoló pedig inkább motiválja. Hídvégi Vid az ötödik helyen végzett a lólengés döntőjében a Glasgow-ban zajló olimpiai kvalifikációs torna-világbaj­nokságon, így nem szerzett kvótát a jövő nyári ötkarikás játékokra. A riói rajtjoghoz érmet kellett volna nyernie. A KSI SE 29 éves versenyző­je 15.366 pontot kapott gya­korlatára. Az aranyérmet a tavalyi Európa-bajnokságot is megnyerő 22 éves brit Max Whitlock szerezte meg. Szépségtapasz Rosbergnek forma-! Hatalmas érdeklődés övezte a Mexikói Nagydíjat, több mint százezer néző előtt rendezték meg a Forma-l va­sárnapi, soros futamát. A ver­seny a pole pozícióból rajtoló Nico Rosberg (Mercedes) si­kerével zárult: a német pilóta csapattársát, a világbajnoki címet már korábban elhódító brit, Lewis Hamiltont szorítot­ta a második helyre. Rosberg negyedik idei győzelmét arat­ta. A dobogó harmadik fokára a finn Valtteri Bottas (Willi­ams-Mercedes) állhatott fel. Labdarúgás: NB II., 12. fordfuló Kisvárda Master Good-Balmazújváros Kisvárda, 1046 néző, v.: Gyarmati (Kovács G„ Szert). 5-0 (1-0)| Kisvárda: Ivancsics A. - Csiíus I, ízing, Graszl K., Fodor A. - Komutjak (Kulcsár K„ 71.), Lázár Zs. - Lucas, Erős G„ Cseri T. (Rajai, 81.) - Koszta (Vári B„ 59.). Vezetőedző: Soós Imre. Balmazújváros: Horváth L - Bokros, Papp F., Kiss L, Németh A. - Karikás (Pintér N„ 79.), Sigér, Kónya, Viscsák (Bakos B., 31.) - Belényesi, Nagy K. (Vajda S., a szünetben). Megbízott edző: Pacaj Szergej. Gól: Erős G. (11-esből, 1-0) a 28., Lucas (2-0) a 62., Lucas (3-0) a 79., Erős G. (11-esből, 4-0) a 85., Kulcsár K. (5-0) a 92. percben. Kiállítva: Kiss L (27.), Papp F. (50.), Kónya (85.). Duplából es piros lapból is három, gólból pedig öt Percek, események [ 28. perc: Lázár Zsolt balról kanyarított a kapu elé, ahol (zing nagy jajkiáltás közepette elterült a földön. A játék néhány másodpercig ment tovább, ám Kovács Gábor asszisztens magához szólította Gyarmati Tibor játékvezetőt, aki kiállította a kisvárdai védőt lekönyöklő Kiss Lászlót, és tizenegyest ítélt a hazaiak javára. A büntetőből Erős Gábor a jobbra vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát, l-O. 50. perc: Ezúttal a Balmazújváros végzett el szögletet, középen (zing megint elterült, a játékvezető pedig kiállította az őt lekönyöklő Papp Ferencet. 62. perc Cseri játszott balról Erőshöz, aki továbbpörgette a labdát, Lucas pedig középről, 16 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtte, 2-0. 79. perc: Lázár Zsolt átadásával Lucas lépett ki középen, 12 méteres lövése után a labda felperdült a kapuson, és a kapu közepébe vágódott, 3-0. 85. perc: Kónya vágta fel a tizenhatoson belül Rajait, a vendégek játékosa a második sárga lap utáni pirosat is megkapta, a várdaiak pedig tizenegyest. A büntetőt újra Erős Gábor értékesítette a kapu bal oldalába emelve a labdát, 4-0. 92. perc: Kulcsár Koméi ugrott ki a bal oldalon, elvitte a labdát Horváth László kapus mellett, majd 12 méterről a kapu közepébe lőtte, 5-0. Mesterszemmal Soós Imre: - Jó meccs kezdett kialakulni, a kiállítások azonban döntően befolyásolták a végeredményt. Egyfelől ülhetjük a lakodalmat, hiszen öt nullra nyertünk, de azért messze­menő következtetést nem szabad levonni ebből az eredményből. Pacaj Szergej: - Nem ilyen játékot terveztünk, bár az első félidőben még voltak helyzeteink. A második kiállítás végképp eldöntötte a mérkőzést, túl kell lépnünk a történteken. További eredmények: Ajka-Dunaújváros 0-6 (0-2), Gyirmót-Sopron 2-1 (0-0), Budaörs- Siófok 1-0 (0-0), Szigets^entmiklós-Mezőkövesd 2-2 (0-2), Soroksár-Vác 2-1 (0-0), Szeged-ZTE 2-0 (l-0),Csákvár-Szolnok2-l (2-0) A bajnokság állása 1. Gyirmót 12 8 3 1 19-9 27 2. Budaörs 12 7 1 4 20-17 22 3. Mezőkövesd 12 6 4 2 20-12 22 4. ZTE 12 6 2 4 19-12 20 5. Szeged 12 6 2 4 13-16 ' 20 6. Kisvárda 12 5 4 3 23-12 19 7. Csákvár 12 6­6 21-24 18 8. Dunaújváros 12 5 3 4 19-19 18 9. Szigetszentmiklós 12 4 4 4 20-23 16 10. Ajka 12 4 3 5 13-18 15 11. Balmazújváros 12 4 3 5 12-17 15 12, Szolnok 12 4 2 6 16-16 14 13. Sopron 12 4 1 7 17-17 13 14. Siófok 12 3 4 5 13-15 13 15. Soroksár 12 2 4 6 11-18 10 16. Vác 12 1 2 9 8-19 5 A Kisvárda végül kiütöt­te a Balmazújvárost, amely nyolc emberrel fejezte be a bajnokit. labdarúgás. Ezúttal nem a szünet jelentette a válaszvo­nalat a szombati kisvárdai baj­nokin. Az NB Il-es mérkőzés első fele addig tartott, amíg nem szerezte meg a vezetést és nem került emberelőnybe a hazai csapat, a 28. perctől pedig „új” összecsapás kezdő­dött. Kétszer fogott padlót j Szűk fél órán át ment az adok-kapok, felváltva forog­tak veszélyben a kapuk, a Balmazújvárosnak volt több, a Kisváráénak nagyobb hely- zete(i). Aztán jött a vendé­gek csapatkapitányának, Kiss I Lászlónak a könyöklése, ami kiállítással és tizenegyessel járt. Erős Gábor higgadt íté­letvégrehajtónak bizonyult, a dupla előny tudatában pedig azt játszotta a Várda, amit kell: türelmesen járatta a labdát. A második játékrész elején ízing Martin szinte ugyanott fogott padlót, mint az első félidei kiállításnál, a várdaiak játékosa ezúttal védekező po­zícióban harcolt ki kiállítást, vagyis kilenc emberre fogyat­kozott a Balmazújváros. A felsőléc mentett Kezdetben nehezen alkal­mazkodott a szituációhoz a házigazda (volt is egy egyen­lítési lehetősége a Balmaz- nak), aztán viszont jöttek a helyzetek, amelyek közül a második meghozta a második találatot. Lucas Marcolini sa­ját maga második gólja előtt egyszer még szívükhöz kap­tak a várdai hívek, de Sigér Dávid lövése a lécet találta el. A harmadik gól végleg eldön­tötte a meccset, de még ma­radt esemény: Kónya Márk lett a harmadik kiállított játékos a vendégek közül, a szabályta­lanságáért kapott tizenegyes­ből pedig Lucas után Erős is duplázott, aztán ,a ráadásban Kulcsár Kornél is megszerezte első várdai gólját. Ne feledkez­zünk meg a harmadik „duplá­zóról”, ízingről sem, aki a két kiharcolt kiállításával legalább annyit tett a sikerért, mint a gólszerzők. km-bt Itt éppen Bokros Tibor birkózza le [zing Martint, így tett két másik balmazúj­városi védő is, akik nem is úszták meg a kiállítást fotó: racskó tibor Diósgyőr kettő is kipipálva! madik gólját fotó: pusztai Sándor Izgalmas, és a szünet után élvezetes volt a vasárnapi derbi. labdarúgás. Mivel a diós­győriek második csapata volt a Szpari ellenfele, szokatlan időpontban, vasárnap játszott hazai meccset az NB III Keleti csoportjának listavezetője. A hazaiaknál Savó Rakovics és Zoran Kosztics is a lelátón fog­lalt helyet, helyükön Jagodics Bence és Csorba Szabolcs ke­rült a kezdőbe. A vendégeknél az élvonalban is játszók közül többen is pályára léptek. Tíz perc elteltével már ve­zetett a Szpari, egy szép akció végén Csorba beadását Igor Zofcak tíz méterről lőtte kapu­ba. Az első félidőben még több helyzete is volt a hazaiaknak, igaz Ovszijenko Volodimirnek is akadt dolga. A masszív diós­győriek jól védekeztek, és nem adták fel a gólszerzést sem. Izgalmas, lüktető játék Igaz ez nem sikerült, csak a második félidő elején, ami­kor Ternován Patrik bal oldali szögletét Takács Tamás há­rom méterről a kapuba fejelte. Nem sokkal később hevesen reklamáltak a diósgyőriek, mert Rezes László közeli fe­jesénél szerintük nem haladt át a gólvonalon a labda. Az asszisztens szerint igen, és ez döntött. Ismét megvolt a ha­zai előny, amelyet Bacsa Pat­rik majdnem eltüntetett, ám hiába cselezte ki még a kapust is, csak sikerült felszabadíta­niuk a hazaiaknak. Lüktető volt a játék, egyik csapat sem mondott le a to­vábbi gólszerzésről, így mind­két kapu előtt adódtak lehető­ségek. Aztán Rezes parádésan passzolt a leshatáron kiugró Pölöskey Péter elé, aki tizen­négy méterről nem hibázott. Ezt követően is érdekes és iz­galmas volt a játék, ám a há­lók már nem zördültek meg. A Szpari jól játszó ellenfelet legyőzve szerezte meg újabb sikerét. km-ml Labdarúgó NB III, Keleti csoport, 14. forduló Nyíregyháza Spartacus-DVTK II 3-1 (1-0) Városi Stadion 1500 néző, V: Lovas (Viaián, Pogonyi) _______ Spartacus: Ovszijenko - Szokot, Jagodics, Rubus, Törtei - Farkas (Pálinkás, 65.), Zofcák, Ramos, Csorba (Vámos, 78.) - Pölöskey (Ka- pacina, 80.), Rezes. Vezetőedző: Mátyus János. DVTKII: Egyed - Galambost Mahalek, Tamás (Csicsvári, 55.), Kádas, Ternován, Kövér, Németh, Takács, Boros (lesó, 64.) Bacsa. Vezetőedző: Sütő Szilárd. Gól: Zofcák (10.), Rezes (59.), Pölöskey (77.) illetve Takács (56.) Jó: Jagodics, Ramos, Rezes, Zofcák, illetve Mahalek, Németh, Takács, Bacsa. _____________________^ Mátyus János: - A kis keleti rangadó a várakozásnak megfelelően nehéz mérkőzés volt. Szünet utáni játékunkkal megérdemelten nyertünk, de kiütköztek a hibáink is. _______________________ Sütő: Szilárd: - Felvállaltuk a bátor támadójátékot a bajnok ottho­nában, így kifejezetten élvezetes és jó volt a mérkőzés. A helyzeteit jobban kihasználó hazaiak végül mindhárom pontot megszerezték. ■ Sportolással, zárták az évet Az elmúlt héten zárult a Nyíregyházi Sportcentrum Szépkorúak Klubjának nyolcadik esztendeje. A klubban immár négyszá­zan sportolnak rend­szeresen. A résztvevők közös ebéddel zárták az esztendőt. FOTÓ:SPORTCENTRUM A csodával ért fel a szünet utáni produkció labdarúgás. A tabellán elfog­lalt helyezéseknek megfelelő színvonal és iram jellemezte a szombati nyírbátori NB III-as bajnoki első félidejét. Megjegyzendő, ismerve a szabolcsi mezőnyt, ez még a megyei bajnokságban is kifo­gás tárgyát képező produkció lett volna. Elképzelés és társasjátékra jellemző momentumok nél­küli, csapkodó futball folyt a pályán, enyhe REAC-fö­lénnyel. A második félidő a hazaiak részéről maga volt a csoda... Hiszen a szünet előt­ti produkciót csak csodával határos módon lehetett alul­múlni. A vendégek viszont a kaput eltalálva, javuló tel­jesítménnyel megszerezték szezonbeli első győzelmüket - sajnos teljesen megérde­melten. KM ft sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja NB III: Keleti csoport Nyírbátori FC-REACflIHHHBHHHIBHBI 0-2 (0-0) Nyírbátor, 150 néző, v.: Bálint A. Nyírbátor: Tóth Sz. - Benkő B„ Gál R. (Bagi Á., 55.), Boros D„ Lipcsei M„ Terdik, Ambrusz, Pálvölgyi, Szilágyi K„ Pálfi I. (Ráti, 52.), Baglyos (Soós T„ 61.). Megbízott játékos-edző: Ambrusz Árpád. REAC: Ordasi - Balázs B„ Szlezák, Kollár Zs., Itasza D„ Lászka, Németh Sz„ Illés T. (Pfister, 86.), Kiss T„ Csiszár R., Lua. Edző: Dinka Balázs. Gól: Csiszár R. (50.), Németh Sz. (56.). Jó: Gál R„ Lipcsei M„ illetve Csiszár R„ Németh Sz„ Lucz, Láázka, Kollár Zs. (Tudósító: Bállá István) Ambrusz Árpád: - Elnézést kérek minden futballszerető nyírbátori nézőtől... __________ Dinka Balázs: - Megérdemelt győzelmet arattunk, igazi férfimunka volt. Folyamatos játék nem alakulhatott ki a pálya talaja miatt, de a helyzetek alapján győzelmünk reális. Remél­jük, hogy legközelebb ott folytatjuk, ahol most abbahagytuk. További eredmények Felsőtárkány—Tállya 0-1, Cegléd-Somos SE 1-0, Tiszaújváros—Ci- gánd 1-4, Hatvan-Kazincbarcika 3-0, Putnok-Újpest II2-1, DVSC-DEAC ll-Rákosmente 0-1. Szabadnapos: Jászberény,______________________________________________ A bajnokság állása . — 1, Nyíregyháza Spartacus 12 12­­33-5 36 2, Cegléd 14 12­2 31-9 36 3. Cigánd 13 10 2 1 44-13 32 4. Kazincbarcika 13 9 3 1 29-10 30 5. Hatvan 13 7 1 5 18-15 22 6. Rákosmente KSK 13 5 5 3 26-18 20 7. Somos SE 13 5 4 4 17-20 19 8. Putnok 13 5 3 5 21-18 18 9. Jászberény 13 5 2 6 26-20 17 10. DVSC-DEAC II. 13 4 2 7 15-15 14 11. Felsőtárkány 14 3 4 7 17-25 13 12, Újpest II. 13 3 4 6 15-33 13 13. Tiszaújváros 14 2 5 7 8-22 11 14. Tállya 13 3 1 9 13-24 10 15. DVTK II. 12 2 1 9 11-28 7 16. REAC 13 1 4 8 10-29 7 17. Nyírbátor 13 1 3 9 10-38 6