Kelet Magyarország, 2015. október (72. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-05 / 233. szám

2015. OKTÓBER 5.. HÉTFŐ Mindenki a mi bukásunkra vágyik, ám ha így kapunk ki, az roppant bosszantó. Nyilatkozta a Sevilla elleni vereség után Ivan Rakitic, a Barcelona horvát középpályása, ta elsősorban a rossz helyzetkihasználása miatt v< Németh Krisztián ugyan csak csereként állt be a Kansas Cityben az észak-amerikai lab­darúgó-bajnokság alapszaka­szában rendezett találkozón, mégis tíz perc alatt eldöntötte a Portland elleni meccset. A válogatottban is számításba vett támadó 83. percben a sa­ját térfeléről megindulva 50 méteres szólóval lenullázta az ellenfél védelmét, majd kilőtte a hosszú sarkot, és ezzel a gól­lal nyert a csapata. Szoros vereségek a gödöllői tornán röplabda. A Fatum-Nyíregy- háza NB I-es női röplabda­csapata Gödöllőn, az Ádám László-emléktornán szere­pelt. A nyírségiek szombaton előbb az MTK, majd a Vasas­sal szemben egyaránt 2:l-es (a találkozók két nyert szettig tartottak) vereséget szenved­tek. Kőhalmi Richárd együt­tese vasárnap a Jászberény- nyel csapott össze és újfent 2:l-re maradt alul. így a nyír­egyháziak a harmadik helyért játszhattak, és 3:2-re kikaptak az UTE gárdájától. 9 Labdarúgás: NB II, 9. forduló ZTE-Szolnok i-0 (1-0), Dunaújváros-Szeged i-0 (0-0), Vác-Gyirmót 0-1 (0-0), Bu- daörs-Soroksár2-l (1-0), Szigetszentmiklós-Ajka 2-0 (0—0), Siófok-Sopron 0-2 (0-1), Balmazújváros-Csákvár 4-1 (1-0). ___________________________________________ !. Gyirmót 9 6 2 1 15-7 20 2. ZTE 9 6 1 2 16-6 19 3. Mezőkövesd 9 5 2 2 13-6 17 4. Budaörs 9 5 1 3 17-16 16 5. Balmazújváros 9 4 3 2 12-10 15 6. Kisvárda Master Good 9 4 2 3 15-9 14 7. Szigetszentmiklós 9 4 2 3 15-16 14 8. Szolnok 9 4 1 4 14-11 13 9. Dunaújváros 9 4 1 4 10-16 13 10. Szeged 9 4 1 4 9-15 13 11. Csákvár 9 4­5 15-17 12 12. Ajka 9 3 2 4 10-10 11 13. Siófok 9 3 2 4 10-11 11 14. Sopron 9 2 1 6 9-13 7 15. Soroksár 9 l 3 5 7-13 6 16. Vác 9 1­8 5-15 3 ■ Fővárosi vakfoci A LÁSS Budapest egyik játékosának szemét ragasztják le a budapesti nemzetközi vakfocitornán. fotó: mti/ bruzák noémi Labdarúgás NB n, Keleti csoport, 10. forduló Tiszaújváros-Felsőtárkány 0-3, Nyírbátor—Tállya 2-0, Nyíregyháza Spartacus-Somos SE 4-1, Kazincbarcika-REAC 6-0, Jászberény-Putnok 1-0, Cegléd-Újpest II2-0, DVSC-DEAC ll-Cigánd 0-1, Rákosmente-DVTK II4-2.____________________________________ 1. Nyíregyháza Spartacus 10 10­­29-4 30 2. Cigánd 9 8 1 31-6 25 3. Kazincbarcika 9 8 1 ~ 21-4 25 4. Cegléd 10 8 ~ 2 23-8 24 5. Jászberény 9 4 1 4 15-7 13 6. Rákosmente KSK 9 3 4 2 14-15 13 7. Újpest II 9 3 3 3 12-14 12 8. Somos SE 9 3 3 3 12-17 12 9. DVSC-DEAC II 10 3 2 5 12-13 11 10. Hatvan 9 3 1 5 10-14 10 11. Putnok 9 2 3 4 13-13 9 12. Felsőtárkány 9 2 3 4 9-15 9 13. Tállya 9 2 1 6 8-16 7 14. Tiszaújváros 10 1 4 5 4-13 7 15. Nyírbátor 10 1 3 6 9-29 6 16. REAC 9­4 5 7-24 4 17. DVTKII 8 1­7 6-20 3 Fittyet hánytak a papírformára A feljutásért hajtó Me­zőkövesd otthonában magabiztos játékkal nyert a Kisvárda, és már hatodik a tabellán. labdarúgás. Eseménytelenül telt az első negyedóra a má­sodosztály egyedüliként va­sárnapra maradt mérkőzésén. Némi meglepetésre a vendég kisvárdaiak birtokolták töb­bet a labdát, a két kapus közül először a mezőkövesdinek, Dombó Dávidnak volt dolga, amikor kitenyerelte Kornutjak Volodimir emelését. Kimaradt helyzetek, majd gól Erős Gábor kecsegtető hely­zetből elvégzett szabadrúgá­sa a sorfalat és a háló tetejét is érintette (hasonló szögből a túloldalon Heffler Norbert is próbálkozhatott, ami után Ivancsics Alex öklözött szé­pen), majd Koszta Márk per- dített közelről mellé. Az első félidő első fele arra engedett következtetni, hogy a várdaiak veszíteni- és fél­nivaló nélkül futballoznak a bajnokesélyes otthonában. Olyannyira, hogy Koszta és Lucas Marcolini kimaradt helyzetei (ezek már valódi ziccerek voltak...) után a né­pes és lelkes vendégtábor rá Erős Gábor fejese döntötte el a három pont sorsát is kezdett a „játszik a csapat” rigmusra. A csapat pedig ját­szott és - gólt szerzett, miu­tán egy szépen megmintázott akció végén Erős Gábor ez­úttal nem a rúgótechnikáját, hanem a fejelőtudományát, no meg helyzetfelismerő ké­pességét csillogtatta. A szünetbeli kettős csere után hamar egyenlíthetett vol­na a Kövesd, ám Máté János nem találta el az üres kaput, miután Heffler Norbert lövése után ízing Martin elrúgta a lab­dát a vetődő Ivancsics elől. Meccs utáni jogos ünneplés Ezzel együtt nem sokat válto­zott a játék képe, a várdaiak nem ijedtek meg a vezetésük adta lehetőségtől, és az ő ak­tióik bizonyultak továbbra is veszélyesebbnek. Cseri Ta­más, a csereként beállt Vári Barnabás vagy Lucas is pon­FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR tot tehetett volna a meccs vé­gére, de rossz megoldást vá­lasztottak a befejezésnél. így viszont a végén ki kellett böj­tölni az amúgy teljesen megér­demelt győzelmet, megúszva egy kapufán csattanó közeli Harsányi Zoltán-fejest, vala­mint néhány szabad- és szög­letrúgást. A végén jöhetett az ünneplés: ebben a bajnokság­ban először nyert idegenben a Várda - nem is akárhol, km-bt Jegyzőkönyv o-uo-nl Mezőkövesd, 1800 néző, v.: Solymosi (Bozó, Horváth R.). Mezőkövesd: Dombó - Polényi G. (Nagy J.. a szünetben), Dvorschák, Devecseri, Fótylk - He­gedűs D„ Tamási Zs. - Molnár G. (Harsányi, a szünetben), Rácz F„ Heffler N. - Máté J, (Bajzát, 79.). Vezetőedző: Bencés Miklós. ____________________________*________________ Kisvárda: Ivancsics A. - Csilus T., izing, Graszl K„ Fodor A. - Kornutjak, Lázár Zs. - Lucas, Erős G. (Vári B., 67.), Cseri T. - Koszta (Rajai, 72., Minczér, 78.). Vezetőedző: Soós Imre. GÓL Erős G. (0-1) a 36. percben 36. perc: Lucas játszotta jobbra a labdát Csilushoz, aki a tizenhatos sarkáról adott középre, a labda az ötösön belül lepattant, a Hegedűs Dávid mögül kibújó Erős pedig lehajolva, 2 méterről, Dombó mellett a jobb alsó sarokba fejelt, 0-1. Benczás Miklós: - Nagyon gyengén futballoztunk és egyes játékosok akaratgyengének is bizonyultak. Nem működött a csapatjátékunk, a Kisvárda kihasználta a mögöttünk megnyi- tó területeket és azt, hogy átütőerő nélkül játszottunk. A vendégek győzelme megérdemelt. Soós Imre: - Nem álltunk be védekezni, játszani és győzni jöttünk Mezőkövesdre. Jó teljesít­ményünk jutalma a megérdemelt siker. Szpari: Páratlan páros, azaz tízből tíz! Rezes László parádés perdítéssel szerzett vezetést, Rubus Tamás (13) jól FOTÓ:PUSZTAI SÁNDOR A listavezető ugyan nem sziporkázott, de bizto­san nyert a Somos SE ellen. labdarúgás. Novákék számára emlékezetes marad a szombat. János, az egykori Szpari-ked- venc most az ellenfél Somos SE játékosaként lépett pályá­ra, ráadásul fia Norbert is a kezdőben kapott helyet. Nem érkezett meg viszont Kovács László, a tarjániak mestere, betegség miatt maradt otthon, így nem találkozhatott Mátyus Jánossal, akivel tavaly még együtt koptatták a pápai kispa- dot. A bográcsolós, kirándulós, almaszedős időben szűkén ezren voltak kíváncsiak a bajnokira, amelyen a lista­vezető nyíregyháziak hamar mezőnyfölénybe kerültek. Ugyan eljutottak egy lesgólig (Pölöskey Péter), egy szöglet utáni kapufáig (Szokol Zsolt), játszott ám az előny nehezen született meg. A hajrában aztán jöttek a gólok. Előbb egy tetszetős, egyérintős támadás végén Re­zes László hat méterről perdí- tette a kapuba, majd a ráadás­ban Sólyom Ádám rántotta le Pölöskeyt, amiért megkap­ta második sárgáját, majd a pirosat. A büntetőt Zo­ran Kostic magabiztosan vágta a jobb alsó sarokba. Szünetben csak a vendégek váltottak (éppen Novák János maradt az öltözőben). Talán még zuhanyozott, amikor Al­bert Ádám egy huszonhárom méteres váratlan bombával szépített. Mátyus mester is változtatott, Csorba Szabolcs lépett pályára egy szöglet előtt, amelyet Törtei Tamás tekert a hosszú oldalra Kostic elé, akinek lecsúszott kapás­lövését Szokol hét méterről fejelte a kapuba. Perger Bence is pályára lépett Maradt a hazai együttes me­zőnyfölénye, a szerényebb ké­pességű nógrádi csapat tagjai hátrányban továbbra is lelke­sek voltak, de tudományukból most csak ennyire futotta. Re­zes és Pölöskey is gyarapíthat- ta volna góljai számát, ám nem jött össze (utóbbinak egyelő­re). A hajrában Mátyus mester gesztusértékű cserével a ka­puban lehetőséget adott Per­ger Bencének. Aztán egy szép támadás végén Farkas Márk beadását Pölöskey öt méterről passzolta a kapuba. km-ml Jegyzőkönyv ■nMMWMHHHArii sí; WEM 4-1 (2-0) Városi Stadion 1000 néző, v.: Jakab (Kovács II, Kovács) Spartacus: Ovszijenko (Perger, 83.) - Szokol, Rubus, Rakovic, Törtei (Farkas, 75.) - Zofcák, Ramos (Csorba,62.), Abdoura- maa - Kostic, Pölöskey, Rezes. Vezetőedző: Mátyus János. Somos SE: Horváth - Debreceni, Híves, Sándor, Kerényi, ­Fitos, Albert, Novák J. (Bakos, a szünetben), Sólyom - Novák N, Csóka (Szilágyi, 74.). Edző: Balga József. Gól: Rezes (43.), Kostic (45+2,11-esből), Szokol (63.), Pölös­key (85.), illetve Albert (48.). _______________________ Kiállítva: Sólyom (45+2). ' _______”________ Jók: Rubus, Szokol, Zofcák, Rezes, Illetve Albert, Csóka. Mátyus János: - Volt ugyan hullámvölgy a játékunkban, de összességében jól fociztunk és kétség sem fért a győzelmünk- höz. Gratulálok Perger Bencének a bemutatkozáshoz! Balga József: - Sajnos az első félidő hajrájában történtek megpecsételték a sorsunkat. Gratulálok a nyíregyháziaknak a győzelemhez! Végre! Megvan a várva várt bátori győzelem labdarúgás. Egymás hibájá­ból éltek a csapatok a nyírbá­tori NB III-as meccs elején, a csapkodó játék közben ritkán forogtak a kapuk veszélyben. Az első formás támadás­ból szép gólt szerezve jutott előnyhöz a Bátor a tállyai vendégeikkel szemben. A második félidő ott foly­tatódott, ahol az első abba­maradt, annyi különbséggel, hogy arra az egy formás hazai akcióra szinte a lefújásig kel­lett várni. Összességében küzdelmes, de alacsony színvonalú mécs­esén, ha kis szerencsével is, de megszületett az első bátori győzelem. km 6 sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Jegyzőkönyv Nyírbátori FC-TáltyaKSE 2-0 (1-0) Nyírbátor, 150 néző, v.: Nagy N. Nyírbátor: Tóth Sz. - Benkő B., Gál R., Fabu M„ Boros D„ Lipcsei M„ Bagi Á., Szilágyi K., Terdik (Pálfi l„ 85.), SoósT. (Török I., 60.), Pálvöl- gyi (Réti, 73.). Megbízott játékos-edző: Ambrusz Árpád. ____________ Tállya: Tarr - Nyitrai, Bihari, Varga M., Németh D„ Németh B„ Tóth A. (Mihálszki, 73.), Herváth B. (Orosz T., 55.), Brankovics, Tóth T. Edző: Pachinger János. Gól: Pálvölgyi (29.). Pálfi I. (930. Kiállítva: Benkő Balázs jó játékkal járult a győzelemhez fotó: pusztai Sándor Németh B. (második sárga lap után, 95.). Jó: Tóth Sz„ Gál R„ Terdik, Benkő B., Szilágyi K„ Pálvölgyi, illetve Varga M„ Horváth B„ Brankovics (Tudósító: Bállá István) ______ Ambrusz Árpád: - Mindenki fegyelmezet- ten tette a dolgát, egymásért is küzdöttünk, és végre a szerencse is mellénk állt. _______ Pachinger János: - Az első félidőben a hazaiak, szünet után mi domináltunk. Sajnos szerzett gól nélkül nem tudunk pontot, pontokat szerezni. Gratulálok a nyírbátoriaknak!