Kelet-Magyarország, 2015. szeptember (72. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-07 / 209. szám

2015. SZEPTEMBER 7., HÉTFŐ Az élről indulva nyert Monzában Hamilton Sport utcai sporttörténelem autósport. A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte meg a vasárnapi Forma-l-es Olasz Nagydíjat, s ezzel 53 pontra növelte előnyét össze­tettben a most pont nélkül ma­radt csapattársával, a német Nico Rosberggel szemben. A 30 éves Hamiltonnak ez pályafutása 40., az idei sze­zonban a hetedik futamgyő­zelme, Monzában 2012 és 2014 után harmadszor nyert. A második helyen a négysze­res világbajnok német Sebas­tian Vettel (Ferrari) végzett, míg a harmadik a brazil Felipe Mássá (Williams) lett. Nico Rosberg két körrel a vége előtt a harmadik helyről tech­nikai hiba miatt kiesett. A legnagyobbat Kimi Ráik- könen küzdötte, ugyanis a finn végül az ötödik helyen ért célba azok után, hogy a második rajtrácsról indulva a startnál olyannyira beragadt, hogy egészen az utolsó helyig esett vissza. mti Lewis Hamilton (balra) nyert, de a ferrarisként hazai pályán versenyző, második Sebastian Vettel is ünnepelhetett fotó: getty images Először nyertek a BKV Előre otthonában a tekézők és először kezdtek győzelemmel a szuperligában. teke. A szuperligás nyíregy­házi férficsapat a BKV Előre hatsávos pályáján játszották a mérkőzést, ennek meg­felelően villámgyorsan pö­rögtek az események. Szegő Leventével szemben az öreg motoros Mészáros Józsi bá­csi nagy tempót diktált, de ami hátrányt összegyűjtött, azt csapattársai, Mogyorósi Péter és Szlovenszki Tibor ellensúlyozták (olyannyira, hogy Mogyorósi az egész mezőny legjobb eredményét érte el), így az első sort 2-1- es vezetéssel hozta az NYTK, de közben 30 fás hátrány is összegyűlt. A második „félidőben” ezért további két egyéni pont kellett a pontszerzéshez, a győzelemhez pedig a csapat­fában összeszedett hátrányt is le kellett dolgozni. Ennek megfelelően teljesített Finta Zoltán és Hacker Dezső is, így az utolsó harminc dobás előtt már kiderült, hogy 4-4- nél rosszabbul már nem zár­hatnak a nyíregyháziak. Csapatban is fordítottak A cél azonban a győzelem megszerzése volt, a pont­szerzés tudatában felszaba­dultabban játszottak a ven­dégek, a tarolások is jobban sikerültek a számukra, így az újabb két egyéni pont megszerzése mellett fában is sikerült fordítani. Nagy csa­tában, az elvárt fához képest kicsit alulteljesítettek a csa­patok, a nyíregyháziak na­gyot küzdve megdolgoztak azért, hogy legyen egy kis Szuperliga, férfi: 1. forduló BKV Előre-Nyiregyházi TK _________ 2-6(3173-3182) NYTK: Szegő 474, Mogyorósi 576 (1 pont), Szlovenszki T. 557 (1), Finta 534 (1), Kastura Zs. 505, Hacker 536 (1). Ifi: 4-0 (1046-712). Mogyorósi Péter nyújtotta a mezőnyben a legjobb teljesítményt FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR szerencséjük, és kilenc fával összesítésben is felülmúlják a nagy múltú BKV-t. A győ­zelem történelmi, hiszen az NYTK még sosem nyert baj­nokit a Sport utcában, km-bt Totó: 36. hét 1. forduló, a helyes tipposzlop 1. Magyarország-Románia 0-0 x 2. Hollandia-lzland 0-1 2 3. Belgium-Bosznia-Hercegovina ______________________________3-1 1 4. Torökország-Lettország 1-1 x 5. Csehország-Kazahsztán 2-1 1 6. Ciprus-Wales __________0-1 2 7. Bulgária-Norvégia 0-1 2 8. Grúzia-Skócia 1-0 1 9. Feröer-szigetek-Észak-lrország ______________________________1-3 2 10. Görögország-Finnország 0-1 2 11. Dánia-Albánia 0-0 x 12. Szerbla-Örményország 2-0 1 13. Németország-Lengyeloiszág 3-1 1 14. Portugália-Franclaország 0-1 2 Nyeremények 13*1 találat: nem volt 13 találat: ______nem volt_____________ 12 találat: __________ldb 811995 Ft 11 találat: 41 db 19 805 Ft 10 találat: 425 db 3 660 Ft 2. forduló, a helyes tipposzlop 1. Oroszország-Svédország 1-0 1 2. Spanyolország-Szlovákia 2-0 1 3. Svájc-Szlovénla ___________3-2 1 4. Ausztria-Moldova 1-0 1 5. Montenegro-Liechtenstein 2-0 1 6. Wales-lzraei ______________0-0 x 7. Lettország-Csehország 1-2 2 8. Tórökország-Hollandia 3-0 1 9. Norvégla-Horvátország 2-0 1 10. Ciprus-Belgium lapzárta után 11. Izland-Kazahsztán lapzárta után 12. Brazília-Costa Rica 1-0 1 13. Chile-Paraguay ____________3-2 1 14. Olaszország-Bulgária lapzárta után fi» sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Kvfzmegíejtés A Nyírség keleti peremén, még a honfoglalás után megtelepedett lakosai gyepű-őrök voltak, ahogy erről a falu foglalkozásnévből eredő neve is tanúskodik, b)Nagydobos Vigyázz rám is! Labdarúgás: Homa Sport megyei I. osztály, 4. forduló Álomból valóság: elaludtak, majd későn ébredtek Ugye ismerős a mozdulat? A Nyírgyulajban játszó Erdei Zoltán hosszú évek óta meglévő szokásának megfelelően szabadrúgásból vette be a gyulaházi kaput FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Baktalórántháza-Tuzsér 3-3 (2-1) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Veres J. Bak- talórántháza: Tóth K. - Kántor F„ Maries G., Csordás G„ Lakatos I., Geda, Rákóczi, Balogh G. (Molnár L), Miskolczi L (Kun Cs.), Sitku Á. (Illés L), Szabó R. Játékos-edző: Illés László. Tuzsén Körösi N. - Tott R„ Danes B„ Setét, Gergely I., Iván A., Zán P. (Dolhai), Dallos L, Hricskevics, Szaffián, Bagoly Z. Játékos-edző: Danes Béla. A házigazda jól kezdett, kihasználta az ellenfél hibáit, a folytatásban viszont a Tuzsér fokoza­tosan magára talált és fordítani tudott. A Bakta a végén óriási akarattal futballozva egyenlített, az utolsó pillanatokban viszont a kapufa nem volt vele... Gól: Szabó R., Balogh G., Maries G„ illetve Iván A., Dallos L, Bagoly Z. Ifi: 12-0. _________________■ Illés László: -Álomszerűén kezdtünk, majd elaludtunk, a győzelemhez pedig túl későn ébredtünk. Elindultunk?! _________ Danes Béla: - Nagyon rosszul kezdtük a meccset, a Bakta a hetedik percben már 2-0-ra vezetett, de mutatja a csapat erejét, hogy képes volt fordítani. Nagyon sajnálom a fiúkat, hogy nem sikerült megnyerni a meccset, amelyet többször eldönthettünk volna a javunkra, éppen ezért úgy érzem, itt hagytunk két pontot. ____________________ Tiszavasvári-Tiszalök 4-0 (2-0) Tiszavasvári, 180 néző, v.: Resán G. TÍsza- vasvári: Polgári L - Lakatos l„ Balogh N., Kántor Zs., Lakatos Bence (Tudja), Bodnár A. (Fazekas V.), Esze B„ Lakatos Barna (Kóka R.), Gyurján R. (Nagy D.), Bakos T. (Szolyka G.), Nagy I. Edző: Kiss Gábor. Tiszalök: Gagyi - Varga Z., Bognár A., Szabó M„ Gellén, Puncsák, Csizmarik Á., Bene L, Kiss R. (Hódi), Kosztik D., Jónás D. Edző: Kovács János. A hazai fölény a 14. percben érett góllá, majd kiegyenlítetté vált a játék. A szünet előtt növelte előnyét a Vasvári, ami végképp eldöntötte a mérkőzést. Gól: Bakos T„ Kántor Zs., Nagy I., Kóka R. (11-es- ből). Kiállítva: Gagyi (84. perc), Gellén (92. perc). Ifi: elmaradt, mert a vendégek nem álltak ki. (Tudósító: Hankó András) ________ Kiss Gábor: - A mérkőzést teljesen meg­érdemelten nyertük meg, mert a gólokon kívül számos lehetőséget dolgoztunk ki. Szeretnénk megköszönni a csapat nevében a szurkolóink lelkes biztatását. ____________ Kovács János: - A baj nem jár egyedül, súlyos veszteségeket szenvedtünk ezen a meccsen. Eddig sem volt könnyű, a folytatásban még nehezebbnek ígérkezik, de remélem a csapat partner lesz a további munkához. __________________________ Nyirgyulaj-Gyulaháza 3-1 (2-0) Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Losonczki. Nyírgyu- laj: Kecskés G. - Tóth B„ Baksa Cs., Kovács I., Papp A., Pénzes Á„ Erdei Z„ Gózner, Szép T. (Nagy T„ Oxi), Fekete G., Berea Zs. Edző: Lukács Tibor. Gyulaháza: Bandor F. - Éles I., Molnár G„ Balogh K. (Bálint Cs.), Kovács Cs. (Majoros I.), Lévai Cs., Deák Z„ Tóth D„ Tóth G„ Tóth F„ Deák B, Játékos-edző: Deák Béla. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak megér­demelten nyertek. Gól: Erdei Z„ Fekete G., Berea Zs„ illetve Tóth D. Ifi: 1—1. Lukács Tibor - A legutóbbi fiaskó után fontos volt számunkra, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést. A küldetést teljesítettük. Deák Béla: - Sajnálom, hogy olyan szituációkból kaptunk gólokat, amelyekre külön felhívtuk a figyelmet. Összességében nem lehetünk elégedetlenek a mutatott játékkal, mert még a kilencvenegyedik percben is ordító helyzetünk adódott az egyenlítéshez. _________ Nagyecsed-Szatmár Unió PC 2-2 (1-0) Nagyecsed, 30Ö néző, v.: Kiss L. Nagyecsed: Makó - Dobos Z„ Ricsei, Vámosi Cs„ Zámbó K„ Ascsillán, Czifrák (Bulyáki K.), Somlyai (Bornemisza), Ladányi, Marinas (Bulyáki A.), Ádámszki (Gyöngyi), Edző: Opre Mihály. Szatmár Unió: Juhász S. - Bodó R„ Gégény M„ Osváth S„ Balogh Á„ Balogh P„ Veress L. (Baksa Á.), Bátyi (Bartha I), Rus, Rigó A., Csáki R. (Szathmári S.). Edző: Siti Ferenc. Megnyertnek hit mérkőzést enge­dett ki kezéből a Nagyecsed. Gól: Ascsillán, Ladányi, Illetve Osváth S„ Bartha T. Ifi: 2-2. Opre Mihály: - Nagyon jó meccset játszot­tunk. Kettő nullánál el kellett volna dönteni a meccset, ezt elmulasztottuk, az ellenfél előbb kihagyott két helyzetet, majd sajnos, ajándékoztunk neki két gólt, A játékvezetői hármas produkciója első osztályú volt. Siti Ferenc: - A játék képe alapján reális eredmény született. A csapat erejét mu­tatja, hogy kétgólos hátrányból állt fel. Kár, hogy a végén meccslabdát hibáztunk. Ibrány-Szakoly 4-0 (2-0) Ibrány, 500 néző, v.: Veréb. íbrány: Tóth N. - Balogh Gy„ Bodó G„ Dajka L., Torma T. (Csáki J.), Orosz D., Gergely B., Somogyi T. (Somogyi M.), Makai I. (Kántori), Kristófi (Kiss I), Lukács B. (Petics). Edző: Gerliczki Máté. Szakoly: Szobonya G. - Sándor D. (Baumgartner), Csomány, Buka B„ Babják, Daru R. (Bodai M.), Hokk B„ Bodai K. (Madzin), Kiss I., Majoros Á„ Módis D. (Kiss I). Edző: Hokk Béla. Az erőviszonyoknak megfelelően magabiztos hazai győzelem született. Gól: Tóth N. (11-esből), Lukács B„ Kristófi, Somogyi T. Ifi: 3-2. _______________ Gerliczki Máté: - Fontos volt, hogy jól játsszunk! Mivel ez megtörtént, ezért tud­tunk ennyire meggyőző sikert aratni. Hokk Béla: - Kulturáltan, jól futballozó ellenféltől szenvedtünk vereséget. A mai meccsen nem voltunk egy súlycsoportban. Gratulálok az Ibránynak. _________________ Sényő-Carnifex-Nagyhalász _________________ 2-0 (1-0) Sényő, 150 néző, v.: Bendlk T. Sényő: Szabó Z. - Fiumei (Haburcsák B.), Oláh D„ Karaffa (Kléninger), Szűcs F., Farkas M„ Klepács, Lakatos L. (Horváth N.), Tinták (Ruska), Toldi A„ Orosz M. (Gégény I.). Edző: Ember Roland. Nagyhalász: Molnár Cs. - Nagy R„ Boros I., Tilki M„ Horváth Á., Sándor K. (Kál­lai Á.), Mocsár Cs., Barzó, Fabu R.,Tóth N., Nagy B. Edző: Nagy Lajos. Az első félidőben jól tartotta magát a szervezetten játszó Nagyhalász, a szünet után gyorsan növelte előnyét a hazai csapat, amely biztosan nyert. Gól: Toldi A., Lakatos L. Ifi: 5-3. Ember Roland: - Nem játszottunk igazán jól, ami nagy részben az ellenfélnek volt köszönhető. Az első félidőben agresszív játékukkal meglepetek minket a vendégek, aztán sikerült rendezni a sorokat és úgy gondolom, megérdemelt győzelmet arat- tunk. Gratulálok a Halász teljesítményéhez. Nagy Lajos: - Az első félidőben akár több góllal vezethettünk volna, ennek ellenére vereséget szenvedtünk. Lehet, hogy a kitű­nő halászi házikolbász mellé kortyolnunk kellene a Hajdú-féle házi pálinkából. Tlszakanyár-Kemecse 3-0 (1-0) Tiszakanyár, 100 néző, v.: Tömöri. Tlsza- kanyár: Szabolcsi M. - Jeddi, Szathmári D., Kovács l„ Pócsi, Phrakonkham, Kiss P. (Illés A.), ifj. Koskovits Gy„ Kató I. (Toronyi G.), Térjék Z., Mátrai N. Edző: Koskovits György. Kemecse: Kromplák - Csatári Á. (Hornyai), Pap M„ Éles L. (Bodó I.), Lábas (Éles Cs.), Kovács M., Sárközi D„ Kiss M„ Dócs N„ Soós G„ Birovecz (Csáki A.). Edző: Falatovics László. Taktikus hazái játék, szép gólok. Gól: Piankonkham, Kató I., Mátrai N. Hl: 5-1. Koskovits György: - A masszív fegyelme­zett ellenfél védekezést sikerült átlövések­kel feltörnünk. __________________________ Falatovics László: - Megérdemelten nyert a hazai csapat. Mándok-Mátészalkal MTK 5-1(2-1) Mándok, 300 néző, v.: Sándor Cs. Mándok: Pécsi V. - Turbucz, Tempf li, Bárány I, Iván Zs. (Till J.), Szabó T„ Danes A. (Révész Z.), Costea, Dascal (Zsoffcsak), Varga D. (Galambos L), Balás G. (Csűrök). Edző: Borza László. Mátészalka: Pindzsula - Docsa (Csík T), Stef, Rézműves F„ Magyari M., Szántó Z„ Botos D„ Sarkadi G. (Petrohai G.), Botos A., Czimeman (Soltész B.), Drabik M. (Lyáh). Edző: Bákonyi György. Az első félidőben a gyengén játszó hazai csapat előnyre tett szert, a szünet után pedig osztálykülönbség mutatkozott a felek között. Ezt a győzelmet a mándokiak a vasárnap délelőtt elhunyt, egykori edző, majd sportelnök Veress András emlékének ajánlják fel. Gól: Balás G. 3. Danes A., Varga D„ illetve Szántó Z. _____________________ Borza László: - Az eredmény ellenére nagyon nehéz volt megtörni a vendégeket. Három egy után nyugodhattunk csak meg igazán. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! ___________________________ Bákonyi György: - Ez a különbség abszolút nem volt benne a mérkőzésben. A hogyan továbbot megbeszéljük az illetékessel... Tabella 1. Tiszakanyár_______________________4____3 l ________9-1 JO___ 2. Sényő ___________________________4 3 1 - 10-5 10 3. Ibrány_____________ _________4_____3 - 1 13-4 9 4. Nyírgyulaj ______________ ___4 3 - 1 14-8 9 5. Tuzsér __ 4 2 2 - 8-6 8 6. Mándok _________________________4 2 11 11-6 7 7. Nagyecsed _______________________4 2 11_______7-4 7 8. Tiszavasvári ______________________4 2 11_______6-3 7 9. Szakoly _____________________ 4 2 - 2 3-6 6 10. Szatmár Unió FC _____________ 4 1 2 1 _ 9-8 5 11. Gyulaháza _______________________4 12 1_______6-6 5__ 12. Kemecse _________ 4-3 1_______3-6 3 J3. Baktalórántháza _____4_ 1 3 4-9 J_ 14. Nagyhalász _______________________4-13 2-10 1 15. Mátészalka _______________________4 - - 4______2-11 16. Tiszalök 4 - - 4 0-14 iQ ^ KELET Vigyázzunk a gyerekekre! A A