Kelet-Magyarország, 2015. szeptember (72. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-28 / 227. szám

2015. SZEPTEMBER 28., HÉTFŐ .....___________________________________________________________ ^nnVV % WSmBr W HH UH Nem érzem úgy, hogy necces lett volna a rajt. A belső íven voltam. Lewis Hamilton szerint nem volt sportszerűtlen a Japán Nagydíj rajtjánál a Nico Rosberg elleni csatájában, csapattársa egyszerűen lesodródott a pálya koszos ívéről. A spanyol bajnoki címvédő Barcelona futballcsapata ha­zai pályán szombaton 2-l-re verte az újonc Las Palmast, ám nagy veszteség számára, hogy Lionel Messit a meccs elején megrúgták, és térdsé­rülés miatt már a 9. percben le kellett cserélni. Az első hírek szerint a négyszeres aranylabdás argentin 6-8 hé­tig nem futballozhat, mivel elszakadt a bal térdének a belső oldalszalagja. Hamilton előnye egyre nagyobb autósport. A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-l-es Japán Nagydíjat, ezzel 48 pontra nö­velte az előnyét az összetett pontversenyben csapattársá­val, a most másodikként záró Nico Rosberggel szemben. A pole pozícióból induló Ros­berg gyakorlatilag a rajtnál elveszítette a Hamilton elleni csatát, így a második hely volt számára a legtöbb. A harma­dik helyen a német Sebastian Vettel (Ferrari) ért célba. 9 Labdarúgás: NB II, 8. forduló További eredmények Soroksár-Szlgetszentmlklós 4-0 (2-0) Szeged 2011-Mezőkővesd 0-1 (0-0) Soproni VSE-Zalaegerszeg 1—2 (0—0) Gylrmót-Dunaújváros ____2-0 (0-0) Ajka-Slófok 2-1 (0-0) Szolnok-Balmazújváros 3-0 (2-0) Csákvár-Vác 2-1 (1-0) 1. Gyirmót _________________8 5 2 1_______14-7 17 2. Mezőkövesd____________________8 5 2 1 ______13-6 17 3. Zalaegerszeg ___________________8 5 12 15-6 16 4. Szolnok _______________ 8 4 13 14-10 13 5. Budaörs____________ 8 4 13 15-15 13 6. Csákvár _________ 8 4-4 14-13 12 7. Balmazújváros _________________ 8 3 3 2_______8-9 12 8. Klsvárda 8 3 2 3 14-9 11 9. Siófok 8 3 2 3 10—9 11 10.Alka' 8 3 2 3 10-8 11 ll.Szigetszentmlklős________________8 3 2 3 13-16 11 12. Szeged _________ 7 3 1 3 8-14 10 ___ 13. Dunaújváros ___________________8 3 1 4 9-16 10 14. Soroksár __________________7 1 3 3 6-10 a 6 15. Sopron 8 1 1 6 _______7-13 4 16. Vác 8 1-7 5-14 3 Illusztris kezdőrúgó LABDARÚGÁS. A Kisvárda-Bu- daörs-mérkőzés kezdőrúgá­sát nem akárld végezte el: Kulcsár János, középiskolai tanár, a helyi 4-es iskola igaz­gatója, arany- és gyémántdip­lomás pedagógus, aki jelentős szerepet vállalt az utánpót­lás-nevelésben. A neves tanár úr nyolcvanadik születésnap­jára kapta a lehetőséget fiától, Kulcsár Győzőtől. János bácsi a csapattól 8o-as számmal ellátott, névre szóló mezt ka­pott, amit a kezdőrúgás után büszkén emelt a magasba, km Labdarúgás NB in Keleti csoport, 9. forduló További eredmények: Cegléd-Tiszaújváros 1-0, Cigánd-Hatvan 2-1, REAC-Rákosmente KSK1-1, Újpest II—Diósgyőr II3-0, Somos SE-DVSC-DEAC 4-1. Szabadnapos: Kazincbarci- l<a. A Felsőtárkány-Jászberény-mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. 1. Nyíregyháza Spartacus 9 9 - - 25-3 27 2. Clgánd ___________________8 7 1 - 30-6 22 3. Kazincbarcika _______________8 7 1-____15-4 22 4. Cegléd___________ ________9 7 - 2 21-8 21 5. Újpest II ___________________8 3 3 2 12-13 12 6. Somos SE__________________8 3 3 2 11-13 12 7. DVSC-DEAC ________________9 3 2 4 12-12 11 8. Jászberény ____________8 3 1___4 14-7 10 __ 9. Hatvan ___________________8 3 15 10-14 10 10. Rákosmente KSK _____________8 2 4 2 10-13 10 11. Putnok_________________ 8 2 3 3 13-12 9 12. Tállya ______________8 2 1 5 8-14 7 13. Tiszaúlváros __________9 1 4 4 4-10 7 14. Felsőtárkány ____ 8 13 4_____6-15 6 15. REAC__________ 8 - 4 4 7-18 4 16. Diósgyőr II _________ 8 1 - 7 6-20 3 17. Nyírbátor 9 - 3 6 7-29 3 Pazar kezdés, parázs vég Tocsogtak a vízben, de a kétgólos Erős Gábor (balra) vezérletével megszületett a várdai győzelem, amelyet Lucas Marcolini (jobbra) már magyar állampolgárként élt át fotó: pusztai Sándor A korai 3-0-s előny el­lenére is izgulni kellett a kisvárdaiak Budaörs elleni győzelméért. LABDARÚGÁS. Azt aUgUSZtUS elseje óta tudják Kisvárdán, hogy van veszély abban, ha az NB Il-es újonc a hatodik percben már 2-0-ra vezet. A bajnoki nyitányon a Csákvár ellen indult ilyen álomszerű­én a meccs, a végét azóta már unalomig ismételtük, 4-3-ra nyert az ellenfél... Sorsdöntő harmadik gól A gyors kétgólos előny a szombati, Budaörs elleni meccsen is megvolt, csak­hogy a még nyugodtabb foly­tatásról Erős Gábor gondos­kodott: saját maga második gólját megszerezve háromra növelte a hazai előnyt. Ekkor eszünkbe jutott az is, bizony a Csákvár ellen is volt egy ígé­retes lövése a csapatkapitány­nak a 13. percben, ami akkor elkerülte a jobb alsó sarkot, ahol most megakadt a labda. A szakadó eső okozta borús hangulaton sokat javított a korai fölényes vezetés, felsza­badultak a kisvárdai gátlások, igaz, a várt további rohamok, vagy a kontrákból vezetett megugrások elmaradtak. Jött is a budaörsi szépítés, ami fi­gyelmeztető jelnek megtette: a meccsnek még nincs vége! Különösen, hogy a második já­tékrész elején a budaörsi Papp Máté a lécet találta telibe. Aztán ugyanő a bal alsót is kilőtte - gondoskodva az ideges hajráról. A várdaiak a magyarként első meccsét ját­szó Lucas Marcolini helyére a sérülése után első bajnokiját játszó Hegedűs Tiborral stabi­lizálták a védelmet, a vendé­gek pedig mindent egy lapra tettek fel. A túloldali Demeter János asszisztenssel folyama­tosan hadakozó, a kispadról önként elvonuló vendégedző, Miskei Attila is visszatért a rendeltetési helyére, ám sok öröme már nem volt a véghaj­rában: előbb emberhátrányba került csapata, majd Rajczi Péter büntetőből a végső dö­fést is megadta. Rászolgáltak a sikerre Az első negyedóra alapján egyszerűbb módját is választ­hatta volna a győzelemnek a Kisvárda, de a Budaörs is igazolta, eddigi pontjait nem a szél fújta össze. A várdai győzelem jogossága azonban elvitathatatlan. BODNÁR TIBOR titxir.bodnar@kelet.hu NB II Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Klsvárda Master Good-BudaőrsISC ______4-2 (3-1) Kisvárda, 750 néző, v.: Berke (Kelemen A„ Demeter J.). Kisvárda: ivancsics A. - Csilus T., Izing, Graszl K„ Fodor A. - Kornutjak (Müller Zs., 59.), Lázár Zs. - Lucas (Hegedűs T„ 80.), Erős G. (Rajczi, 86.), Cseri T. - Koszta. Vezetőedző: Soóslmre. ________________ ____________ Budaörs: Szentpéteri - Horváth L„ Csobánki, Hegedűs J„ Ódé - Lajer (Szabó V„ a szünetben) - Menyhárt, Bogáti (Imrik, 93.), Csillag D„ Papp M, - Marques-Airosa (Varga B., 19.). Edző: Miskei Attila. __________________ Gól: Koszta (1-0) a 4.. Erős G. (2-0) a 6., Erős G. (3-0) a 13.. Csillag D. (3-1) a 39., Papp M. (3—2) a73„ Rajczi (11-esből, 4-2) a 91. percben. Kiállítva: Hegedűs J. (89.). _________ Percek, események 4. perc: Lázár Zsolt lőtt kapura 22 méterről, lövése után a tizenhatoson belül helyezkedő Koszta beletette a labda útjába a lábát, Szentpéteri hiába vetődött vissza, nem érte el a bal alsó sarokba tartó labdát, 1-0- 6. perc: Horváth Levente vétette el a labdát Izing előreivelése után, Cseri kiugrott vele, önzetlenül jobbra Erőshöz passzolt, és a csapatkapitány 8 méterről az üres kapuba gurított, 2-0. 13. pere: Cseri passzolt balról középre, ahol Kornutjak hozta játékba Erőst, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 3-0.__________________________ 39. perc: Csillag vette át a labdát a tizenhatos vonalánál, tolt rajta egyet, majd jobbal kilőtte a bal felső sarkot, 3-1. 73. pere: Menyhárt jobboldali beadása után Papp Máté a védőket megelőzve, 10 méterről pörgette a labdát a bal alsó sarokba, 3-2. ___________________________ 89. pere: Lázár Zsolt lőtte a labdát a budaörsi védelem mögé, amikor a félpályánál Hegedűs János gáncsolta. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy egyértelmű gólhelyzetet hiúsított meg a vendégek védője, és kiállította. ___________ 91. pere: Rajczi és Csobánki birkózott a tizenhatoson bélül, amikor a vendégek játékosa lerántotta a cserecsatárt. A megítélt tizenegyesből a sértett jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 4-2. ________________________________ Mesterszemmel Soós Imre: - Az elején szerzett góljaink megnyugtatták a csapatot, a második játékrész viszont úgy alakult, hogy stabilizálni kellett a játékunkat. Parázzsá vált a vége, örülök a győzelemnek, amit megérdemeltünk. _________________ Miskei Attila: - Nehezen tudtuk feldolgozni a rossz kez­dést, majd a második félidőben mindent egy lapra feltéve támadtunk, és az egyenlítéstől sem voltunk távol. Ismét egygólos, de értékes győzelem Zorán Kostic (a labdával) Tállyán is a tőle megszokott lendülettel és harcosan játszott és a kapuba is betalált fotó: pusztai sAndor Megint vereség, de ez legalább nem hetes Zoran Kostic nyolcadik bajnoki találata hozta meg a Spartacusnak az újabb három pontot. labdarúgás. Csak esett és esett. így aztán nem volt meglepő, hogy csúszós, mély játéktér várta a Szpari játéko­sait a tállyai fellépésen. A leg­utóbb ujját törte Szokol Zsolt végül nem került kezdőbe, Jagodics Bence viszont igen, újfent a védelem tengelyébe. Kimaradtak a helyzetek A mintegy kétszáz Szpa- ri-szurkoló már azt hihet­te, hogy Mohamadou Ab- douramn ott folytatta, ahol a kupameccsen abbahagyta, ám az ismét a támadősorban helyet kapó játékos közelről fölé lőtt. Az első játékrészben a hazaiak visszaálltak, kont­rákban bíztak. A Spartacus mezőnyfölényben játszott, a széleken aktív volt, egymás után jöttek a beadások, de a helyzetek sorra kimaradtak. Az volt a kérdés, a lelkes haza­iak meddig bírják a nagy nyo­mást. Jó negyven percig, mert akkor Zoran Kostic jobb ol­dalról, befelé cselezte magát, majd kilőtte a hosszú sarkot. Szünetben váltott Mátyus Já­nos és Luis Colonel Ramos he­lyett Csorba Szabolcsot küldte pályára. Fokozatosan bátrabb lett a hazai alakulat így Ov- szijenko Voldimirnek is bizo­nyítania kellett egy húsz mé­teres lövésnél. Abdouraman visszaállt a középpályára, to­vábbra is a Spartacus játszott fölényben. Pölöskey Péter az oldalhálót találta el, majd ol­lózása sem járt eredménnyel. A hajrában egy vendégakció végén kézzel ért a labdához egy tállyai a tizenhatoson belül, ám hiába reklamáltak a nyíregyháziak, elmaradt a tizenegyes. Az utolsó percek­ben amolyan minden mind­egy alapon kitámadt az abaúji gárda, ám a Szpari cserékkel frissítette és erősített védel­me állta a sarat, így maradt az eredmény. Érvényesült a papírforma Sziporkázó játékot dőre­ség lett volna várni ilyen időben és pályaviszo­nyok mellett. A Szpari érvényesítette akaratát, fő­kén az első félidőben több gólt is szerezhetett volna, ám csak egyet sikerült. A máso­dik félidő sem hozott nagy változást a játékban, végül érvényesült a papírforma, így a listavezető a kilencedik meccsét is behúzta. Ugyan­úgy 1-O-ra, mint legutóbb a Putnok ellen. KM-ML <6 sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja LABDARÚGÁS. Mint mostaná­ban az idegenbeli meccseken rendre, a szombati, putnoki fellépésen is rövid időn belül tetemes hátrányba került az NB III-as nyírbátori csapat. Az első félidő középső harmadá­ban bealudt a vendégcsapat, ezt kihasználva a házigazda hat perc alatt két gólt szerzett. Ezt követően összeszedte magát a Nyírbátor, és egy-két szép támadásra is futotta az erejéből, de az eredményen nem tudott változtatni. Szünet után harcosabb nyírbátori csapat jött ki az öl­tözőből, néhány alkalommal veszélyhelyzetet is teremtett a hazai kapu előtt. A gólok azonban elmaradtak, ezzel együtt kár volt az első félidő kihagyásaiért, mert az egy pontba került. km Tőrök István sem tudott véget vetni a bátoriak idegenbeli góla­szályának FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Jegyzőkönyv Tállya-Nylregyháza Spartacus _______0-1 (0-1) Tállya 500 néző, v.: Szilágyi S. (Berecz, Szabó). _________________ Tállya: Tarr - Nyitrai, Bihari, Varga, Németh D„ Németh B„ Tóth (Mihálszki, 77,), Horváth Benjámin (Orosz, 80.), Horváth Bence, Brankovlcs, Tóth. Edző: Pachlnger János _______________________ Spartacus: Övszijenko - Rubus, Jagodics (Szokol, 80,), Rakovic, Törtei - Ramos (Csorba, a szünetben), Zofcák, Kostic, Rezes (Farkas, 80.) - Pölöskey, Abdouraman. Edző: Mátyus János. Gól: Kostic (41.) Jó: Tarr, Bihari, Brankovics, III. Kostic, Zofcak, Rakovic. ____________ Pachinger János: - Az egész mérkőzősen, de a második félidőben különösen szépen játszott a csapat, kis szerencsével pontot szerez­hettünk volna. Vesztes mérkőzés után ritkán dicsérnek csapatot, de ma mindenki megérdemli. Gratulálunk a Nyíregyházának! ________ Mátyus János: - Le a kalappal a hazaiak előtt, ugyan korán el- dönthettük volna a találkozót, de mivel ezt nem tettük meg, így az utolsó percig nyílt volt a találkozó, Idei legnehezebb mérkőzésünk volt, minden elismerésem a hazaiaké. NB III: Keleti csoport, 9. forduló Putnok FC-Nyfrbátorl FC _________________________ 2-0 (2-0) Putnok. 200 néző, v.: Bogár G. Putnok: Botló - Molnár M„ Nagy Cs„ Nyisalovits, Zimányi A„ Tóth Sz„ Lázi (Marcinaskó, 55.), Fehér B„ Zimányi Á. (Horváth Sz„ 75.), Madarász, Kovács P. (Szeleczki, 79.). Edző: Koszta Péter. Nyírbátor: Tóth Sz. - Benkő B„ Ambrusz (Pálfi l„ 53.), Gál R„ Fabu M, (Szilágyi K„ a szünetben), Boros D„ Lipcsei M„ Bagi Á„ Török l„ Terdik (Ráti, 67.), Pálvölgyi. Megbízott edző: Tóth Tibor. ________________________________________ Gól: Kovács P. (15.), Madarász (21.). Jó: Molnár M„ Nagy Cs„ Kovács P„ Fehér B„ illetve Lipcsei M., Ambrusz. (Tudósító: Janovics János)______________________________ _____________ Koszta Péter - A győzelem volt a legfontosabb, ezt elértük. _________________________ Tóth Tibor - Az első félidőben elkövetett hibáinkat most nem tudtuk kompenzálni a szünet utáni lelkes játékunkkal. Köszönöm a csapatnak az eddigi közös munkát, sok sikert kívánok a továbbiakban!