Kelet-Magyarország, 2015. szeptember (72. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-15 / 216. szám

2015. SZEPTEMBER 15., KEDD Maga volt Waterloo és a világ nyolcadik csodája Lendület és önbizalom Nagy Levente parádézott az első félidőben, lehúzta a redőnyt és fogott mint a zöld festék... fotó: pusztai Sándor A kisvárdai történelmi időutazás az egyetlen mérkőzés kétarcúságá­ból adódott. KÉZILABDA. Nem kellett sok idő ahhoz, hogy mindkét ar­cát megmutassa a Kisvárdai KC SE az NB I B-ben. A női má­sodosztályban újonc egyet­len meccsen belül elárulta magáról, milyen az, amikor semmi nem akar sikerülni (a következmény: kilencgólos hátrány a 45. percben) és azt is, hogy képes szárnyalni is (12-l-es etappal a vezetést is átvette). A kétarcúság eredménye­ként igazságosnak mondható 27-27-es döntetlen született a tavalyi ezüstérmes Kecske­mét ellen.- Ilyen csak női meccsen van - vonta le a látottakból a legfontosabb következte­tést Rácz Sándor, a várdaiak edzője. - Nem tudtuk, hogy itthon mire leszünk képesek, hiszen a felkészülési időszak­ban egyszer sem játszottunk saját közönség előtt. Három kapufával kezdtünk, jöttek a kihagyott a büntetők, ami által megilletődötté váltunk. Aztán a második félidőben valami megváltozott. Véde­kezésben végre ütköztünk az ellenféllel és a temérdek kondicionális munkának is szerepe van abban, hogy ki­lencgólos hátrányból fel tud­tunk zárkózni. Az összkép azonban úgy teljes, ha elis­merjük, az első félidő maga volt Waterloo. Mindenki na­gyon akart, nyerni is, de a jó eredményhez vezető utat va­lahogy fordítva találtuk meg. Mert azért ez a döntetlen úgy is siker, hogy az egysze­ri vezetés (27-26) majdnem győzelmet eredményezett, csupán még egy vendégtáma­dást kellett volna kivédekezni vagy egy újabb akciót góllal befejezni a még nagyobb cso­datételhez.- Annak örülök, hogy meg­találtuk azt a csapatnyi tár­saságot, amely hitt a felzár­kózásban - folytatta a tréner. - Olyan formákat mutattak a lányok, hogy nem tudtam kellően belenyúlni a mérkő­zésbe, ilyen gyengén egy-két játékos nem teljesített a tíz edzőmeccsen és az ötvenva- lahány tréningen sem. Tény­leg vezettünk a végén, de az a világ nyolcadik csodája lett volna, ha megnyerjük a mécs­esét. De legalább a nézők nem unatkoztak... km-bt NB IB, női Keleti csoport,1. forduló Eredmények: Hajdúnánás-Szent István SE 33-31, Kispest NKK-Füzesabony 35-21, Inárcs-Örkény-Eger 19-28, Nyíradony- Orosháza 21-23, Szeged KKSE-Göd 30-15, Kisvárdai KC SE-Kecskeméti NKSE 27-27, K. Szeged SE-DVSCII26-26 Az első félidőben mind­össze hat gólt kapott a remekül védekező Nyíregyházi KC. kézilabda. így kell indítani egy szezont! Szombaton este a Bem-csarnokban a rivális Fe­rencváros elleni győzelemmel indította szereplését a Nyír­egyházi KC. A férfi kézilabda második vonalának Keleti cso­portjában tavaly is nagy mécs­eseket játszott a két együttes, most is így történt. A hazaiak a pazar első félidőt (14-6) köve­tően végül izgalmas hajrában (27-25) szerezték meg a két pontot.- Az első félidőre nem lehet panaszunk - kezdte visszapil­lantását a derbire Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. Elsősorban a véde­kezésben remekelt a csapat, Nagy Levente fantasztikusan védett, Kaplonyi Zoltán, Peter' Tumidalsy és Gubó Alex szinte áthatolhatatlan falat alkottak, a mindössze hat kapott gól ön­magáért beszél. A támadások­kal sem volt gond, az előrejá- tékban Varga László és Pánczél Az első félidei játékunkra nem lehet pana­szunk. VARSA ZSOLT Zoltán játéka érdemel külön dicséretet. Szünet után jött a hullámvölgy- A második félidőt is góllal kezdtük, aztán jött egy hul­lámvölgy, hiszen 18-11-ről fel­jött a Fradi két gólra. Sajnos, ekkor nem volt feszes a védő­játékunk, amíg az első félidő­ben egy lerohanásgólt sem kaptunk, a másodikban hetet.- Összekapta magát a Ferencváros, ám az is az igazsághoz tartozik, hogy többször játszottunk ember- hátrányban, volt amikor ket­tősben is. Nem véletlenül jó csapat a fővárosi, éltek a lehe­tőségekkel és szorossá tették a találkozót.- Próbáltunk frissíteni a kapuban, a pályára lépő Me- karu Atsushi is vitt színt a játékunkba és végül az utol­só pillanatokban nem csak megtartottuk az egygólos előnyünket, még a kapuba is találtunk. A meccs előtt aláírtam volna egy kétgólos győzelmet, így utólag már maradt bennem hiányérzet. Összességben jól játszottunk, ez a siker ‘lendületet, önbi­zalmat és magabiztosságot adhat a folytatáshoz - véleke­dett Varga Zsolt. A csapat szerdán a Magyar Kupában is bemutatkozik, mégpedig az NB Il-es Tisza- vasvári vendégeként, km-ml NB IB, férfi Keleti csoport, 1. forduló: Nyíregyházi KC-FTC 27-25, VKK Nyírbátor-Mizse KC 25-24, Békés-Szeged U23 26-20, Ózd-Balassagyarmat 39-35, Algyő-Törökszentmiklósi Székács 31-22, Füzesabony-Törökszentmiklós 28-24, Orosháza U23-Kecskemét 25-31. Lévai Zsófiát a második félidőben már nem tudták megállítani a kecske­métiek FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Labdarúgás, a békét hirdetve Gyulahazán rendezik a jogász és az egyházi válogatott meccsét. labdarúgás. Ötödik alkalom­mal rendezik meg a Magyar Görög Katolikus Pap Labdarú­gó Válogatott-Magyar Jogász Egylet Paragrafus Kupa válo­gatott futballmecset - ezúttal szeptember 18-án (15 óra), Gyulaházán. A szabolcsi te­lepülés először ad otthont a békét, .barátságot hirdető ese­ménynek, aminek apropóján sajtótájékoztatón számoltak be a részletekről. Dr. Nyakó Zsuzsanna, Bár­di Béla a házigazda szerepét betöltő polgármester, Kazsuk Attila, a NAV Szabolcs-Szat- már-Bereg Megyei Igazgató­ság igazgatója, Tassy Tamás főszervező társaságában Kri­zán Sándor, az MLSZ szabol­csi igazgatója egyaránt rész­vételre buzdított. Olyannyira, hogy utóbbi - játékosmúltja alapján mindenképp erősítés­ként - pályára lép az egyházi együttesben. A 3x30 perces ta­lálkozót a szabolcsi játékveze­tői kar jeles képviselői dirigál­ják. A hírek szerint kiegészítő programként rendőrségi be­mutató is lesz a helyszínen. A mérkőzést követően, 17.45-kor érseki vecsernyét tartanak a gyulaházi templomban. km-kt Küzdelem lesz, de garantált a sportszerűség fotó: sipeki Péter A kicsik gyorsan felnőttek a feladathoz Nagy volt a Kisvárda: dupla siker Gyarmaton Bíró Ádám (jobbról) is sokat tett a mizsei védelem megbontása, no meg a győzelem érdekében fotó: sipeki Péter kézilabda. Kettős kisvárdai sikerrel zárult a kétfrontos fe­hérgyarmati - NB Il-es megyei csapatok részvételével rende­zett - kézilabda-esemény. A Szalai Márk-Kiss Norbert junior, illetve Török Zsig- mond-Kullár Ferenc felnőtt emléktornát egyaránt a vár­daiak nyerték, mégpedig ma­gabiztosan, hibátlan teljesít­ménnyel. így aztán nem csoda, hogy a különdíjak javát is ők söpör­ték be. KM • sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Mit tehet egy újonccsa­pat? Azt, amit a Nyírbá­tor: hazai pályán győze­lemmel mutatkozott be a bajnoki nyitányon. kézilabda. Hiába na, elszok­tak az izgalmaktól. Pedig jobb, ha hozzáedződnek a nyírbátoriak. Az előző évad­ban megszorítani sem tudták az NB II-ben csont, azaz pont­veszteség nélkül bajnokságot nyert kézilabda-együttest, amely mindjárt a második vo­nal nyitófordulójában megta­pasztalhatta: ez más kávéház. Persze, addig nincs gond, amíg ilyen jól alakulnak a dol­gok. Márpedig az újonc Váczi-le- génység első nekifutásra 25-24-re legyűrte a legutób­bi évadban negyedik, tehát az élcsoportban tábort verő Mizse KC-t - nem mellékesen olyan meccsen, amely szívbe­tegeknek nem ajánlott. Örömteli fejlemény továb­bá, hogy a mindvégig kiéle­zett, különösen a hajrában körömrágására vastagon okot adó pillanatokat produkáló összecsapáson a korábbiak­hoz képest felduzzadt létszá­mú hazai közönség tombolt.- A nyolchetes felkészülés csak meghozta eredményét - summázott Váczi Sándor, a Nyírbátor edzője. - Noha a különböző nyári tornákon a Keleti csoportban szereplő tizennégy NB I B-s csapatból hattal találkoztunk, többeket közülük legyőztünk, voltak tehát biztató jelek, a bajnoki meccsek azért mégis mások. A hazai meccseket kell „fogni”- Nem ismerjük még a me­zőnyt, hiába láttam sok fel­vételt, egyelőre szokjuk a légkört. Kőrizs István védett végig, megjegyzem, ragyogó­an, ami jó támpontot adott. A védekezésünk tavaly is haté­konynak bizonyult, akárcsak most, erre alapozhattunk a Mizse ellen is.- A támadójátékot viszont tovább kell csiszolni, mert tény, kicsik vagyunk a riváli­sokhoz képest, alacsony szer­kezetű a csapat, ami azért hát­rányt jelent. Kreativitással, a gyors lerohanással lehet keres­nivalónk ezen a téren. Fontos volt a sikeres rajt, egyébként is mit tehet egy újonc társaság? Főleg a hazai mérkőzé­seket kell „fogni”, nyilván nem mindig valósul meg a tervünk, de természetesen erre törekszünk. Megyünk tovább, legközelebb Szege­den próbálunk minél jobban helytállni. km-kt Kreativitással, gyors leroha­nással lehet keresni­valónk. Kézilabda Fehérgyarmat, Szalai Márk-Kiss Norbert junior fiú emléktoma Fehérgyarmati VSE-Tiszavasvári SE 22-27 (10-13), Kisvárda KC SE-Tiszavasvári SE 37-29 05-12) Fehérgyarmati VSE-Kisvárda KC SE 33-37 (12-19) Végeredmény: 1. Kisvárda 4 pont, 2. Tiszavasvári 2,3. Fehérgyarmat 0 Különdíjak. a legjobb játékos: Barta Dávid (Kisvárdai KC SE). A legjobb kapus: Molnár Roland (Kisvárdai KC SE). Gólkirály: Nácsa Balázs (Tiszavasvári SE). A legjobb hazai játékos: Szalai László különdíj: Kiss Márk. Török Zsigmond-Kullár Ferenc felnőtt férfi emléktoma Fehérgyarmati VSE-Tiszavasvári SE 34-31 (15-17), Kisvárda KC SE-Tiszavasvári SE 32-31 (16-16), Fehérgyarmati VSE-Kisvárda KC SE 23—32 (9-18) Végeredmény: 1. Kisvárda 4 pont, 2. Fehérgyarmat 2,3. Tiszavasvári 0 Különdíjak. a legjobb játékos: Tuska Szabolcs (Kisvárda KC SE). A legjobb kapus: Lipécz Máté (Kisvárda KC SE). Gólkirály: Gaál Roland (Fehérgyarmati VSE) Gőlvadászlista NB II 8 gólos: Daru B. (Zalaegerszeg) ________ 5 gólos: Simon Attila (Gyirmót), Balázs R. (Szigetszentmiklós), Gajdos (Szolnok) 4 gólos: Papp M. (Budaörs), Máté J. (Mezőkövesd) NB III Keleti csoport 7 gólos: Popescu, Roszel (Cigánd), Kosztics, Pölöskey P. (Nyíregyháza Spartacus) • • 5 gólos: Farkas J. (Kazincbarcika), Rezes (Nyíregyháza Spartacus) ____________ 4 gólos: Pozsár D. (Cegléd), Bene A. (Putnok) Homa Sport megyei I. osztály 9 gólos: BalásG. (Mándok) 7 gólos: Fekete G„ Berecz Zs. (Nyírgyulaj) 5 gólos: Makai I. (Ibrány), Kató I. (Tisza- kanyár) 4 gólos: Kristófi (Ibrány), Lakatos L. (Sényő) Megyei II. osztály Alukonstrukt-csoport _____ 11 gólos: Galambosi G. (RakamazJ ____ 7 gólos: Cseh KJ Rakamaz] _________ 6 gólos: Bogdanovics (Balkány), Szilágyi G. (Encsencs), Kató Gy. (Kótaj), Szatlószki (Levelek) 4gólos: Die (Kótaj), Deme A. (Rakamaz), Moldovan (Terem), Osikóczki (Újfehértó) Nyírerdő-csoport 11 gólos: Varga J. (Nyírkárász), Németh A. (Nyirmada)__________________________ 8 gólos: Bancsi (Nyirmada), Balia K. (Újdombrád), Ács G. (Záhony) __ 7 gólos: Dávid R. (Dombrád), Miskolczi G. (Eényeslitke), Gazdag A. (Pátroha) _____ 6 gólos: kovács L. (Ajak), Nagy M. (Domb­rád), Csuka Gy. (Nyírkárász) ___________ 5 gólos: kovács A. (Fényesiitke), Zakor (Nyírkárász), Danku A. (Nyirmada), Lakatos Z. (Újdombrád) 4 gólos: Haga J., Lakatos B. (Ajak), Lupcsa (Fényesiitke), kantárj. (Kék), Fejes J. (Nyirmada), Kiss A„ Mocsár G.(Vaja) Kelet-Magyarország-csoport 9 gólos: Deskó D. (Vásárosnamény) 7 gólos: Repljuk (Kölese) 6 gólos: Bartha K. (Tisztaberek), Franku A. (Tunyogmatolcs), Riskó T. (Vámosoroszi), Bkó J. (Vásárosnamény) _____________ 5 gólos: Csonka Gy. (Kölese), Lukács Márk (Milota), Jónás P (Nyírcsaholy), Barta F. (Tarpa)_________________ 4 gólos: Lizák B. (Beregdaróc), Szkunzjak (Kölese), Lakatos J. (Mérk-Vállaj), Szabó T. (Nábrád), Bégány Zs. (Nyírcsaholy), Illés P. (Vásárosnamény) 10 Snort' KELET ~ ~