Kelet Magyarország, 2015. augusztus (72. évfolyam, 179-203. szám)

2015-08-10 / 186. szám

2015. AUGUSZTUS 10., HÉTFŐ 9 Az első számú észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban szereplő Sporting Kansas City magyar csatára Németh Krisztián immár nyolc gólnál tart, így érthetően elégedett. 99 Örülök, hogy vállaltam ezt a kihívást, hiszen Amerikában jól összejöttek a dolgok. ros labdarúgócsapata eladta Somáliát a francia élvonalbeli Toulouse-nak. A transfermar- kt.de most leírta, mennyiért váltott klubot a brazil fut­ballista. A mértékadó forrás információja szerint Somába meglehetősen magas ősz- szegért, 2,4 millió euróért (átszámolva majd’ 750 millió forintért) váltott zöld-fehér­ről lila-fehérre. Mi ez, ha nem üzleti bravúr? Sok pénzt kell kicsengetni érte labdarúgás. Angol sajtóérte­sülések szerint a Manches­ter City labdarúgócsapata 45 millió fontot, azaz 64 millió eurót ajánlott a Wolfsburgnak Kevin De Bruyne játékjogá­ért. Korábbi sajtóértesülések szerint a német együttes 50 millió fontot szeretne kapni támadójáért. A manchesteriek mostani ajánlata 40 millió fon­tos, ám ehhez még hozzájön­ne ötmillió a későbbiekben. A Wolfsburgnak nem sikerült megegyezni az új szerződésről De Bruyne-nel... Labdarúgás: NBU., 2. forduló További eredmények Siófok-Szeged 20111-2 (1-1), Balmazújváros-Mezőkövesd 1-1 (0-1), Vác-Dunaúj- város 1-2 (0-0), Soproni VSE—SzigetszentmiklósO—1 (0-1), Csákvár-Soroksár 4-1 (2-0), Szolnok-Ajka 2-0 (1-0), Zalaegerszeg-Budaőrs 2-0 (1-0) ___________ A bajnokság állása: 1. Csákvár 2 2­­8-4 6 2. Szolnok 2 2­­4-0 6 3. Zalaegerszeg 2 1 1­3-1 4 4. Mezőkövesd 2 1 1­3-2 4 5. Szeged 2 1 1­2-1 4 Szigetszentmiklós 2 1 1­2-1 4 7. Gyirmót 2 1 1­1-0 4 8. Siófok 2 1­1 5-4 3 9. Ajka 2 1­1 3-3 3 10. Dunaújváros 2 1­1 4-5 3 11. Balmazújváros 2­2­2-2 2 12. Budaörs 2­1 1 1-3 1 Í3. Kisvárda 2­­2 3-5­14. Vác 2­­2 2-4­15. Sopron 2­­2 1-4­16. Soroksár 2­­2 1-6­Labdarúgás: NBIII. Keleti csoport 2. fordul, további eredmények: Cigánd-Somos SE 6-0, Rákosmente KSK-Cegléd 0-2, Hatvan-Jászberény 0-4, Kazincbarcika-Tiszaújváros 1-0, REAC-Putnok 2-2, Diósgyőr II­Felsőtárkány 1-2, Szabadnapos: Tállya. A bajnokság állása: 1. Cigánd 2 2­­9-1 6 2. Nyíregyháza 2 2­­6-1 6 3. Cegléd 2 2­­4-0 6 4. Kazincbarcika 2 2­­2-0 6 5. Felsőtárkánv 2 1 1­4-3 4 6. Jászberény 2 1­1 4-1 3 7. DVSC-DEAC 2 1­1 4-4 3 8. Rákosmente KSK 2 1­1 2-3 3 9. Hatvan 2 1­1 2-5 3 10. REAC 2­2­4-4 2 11. Putnok 1­1­2-2 1 12. Újpest» 2­1 1 2-5 1 13. Somos SE 2­1 1 1-7 1 14. Tállya 1­­1 1-3­Tiszaúiváros 2­­2 1-3­16. Nyírbátor 2­­2 3-6­17. Diósgyőri! 2­“ 2 1-4­Lövés dörrent: motoros célzott a Hertha buszára labdarúgás. Vasárnap este egy motoros rálőtt a Hertha BSC labdarúgócsapatának buszára. Személyi sérülés nem történt. Az ismeretlen elkövető mo­torról lőtt rá a Hertha BSC csa­patbuszára, a golyó nagyjából a sofőr fejmagasságában talál­ta el a szélvédőt. A berlini csa­pat hétfőn Német Kupa-mér­kőzést játszik Bielefeldben, ám a keret vonattal ment az észak-rajna-vesztfáliai vá­rosba, a sofőr - aki egyedül tartózkodott a buszon a lövés pillanatában - a szállodából a bielefeldi állomásra akart menni, hogy felvegye a csapa­tot. Michael Preetz, a Hertha sportigazgatója megerősítette a lövésről szóló hírt. A korábbi gólvágó elmondta, hogy sze­mélyi sérülés szerencsére nem történt, a fegyver típusa egye­lőre ismeretlen. A nyomozást elkezdték. nso.hu Megint az elátkozott hajrá A győztes gólért hajtott a Kisvárda a jó erőkből álló Gyirmót ellen, de a vendégek vitték be a végső döfést. labdarúgás. Miután kiderült, hogy mégsem a fiatalokkal megkereshető pénzre mentek rá a kisvárdaiak a Gyirmót el­leni NB Il-es bajnokin, hanem az eredményre, azt is rögtön megállapíthattuk: az összeál­lítást aligha a mérkőzés napi kósza gondolat szülte, mert jól érezhetően begyakorolt taktikát adták elő a szombat délutáni pokoli hőségben, a csapatrészek között is össze­hangolt volt a mozgás. Nem meglepő változások A Csákvár elleni csapat három helyen változott, az akkor ka­pott négy gól tükrében nem meglepő, a védelemben. A húsz éven aluliak közül egye­dül Koszta Márk ragadt meg a kezdő tizenegyben, az a játé­kos, aki kétségkívül a legjobb teljesítményt nyújtotta az ifjak közül. Változás volt még, hogy a szakmai igazgató Ré­vész Attila is ott volt a kispad- nál - szóval mindent bevetet­tek a várdaiak. Szükség is volt az erők összpontosítására, mert a ta­lán legerősebb játékoskerettel érkező másodosztályú csapat s) sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Eszlátyi István (jobbra) lábában maradt a győztes gól, így a gyirmóti FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR erőfeszítések vezettek eredményre volt a vendég, amely a nyitá­nyon Szegeden elhullajtott pontok (O-O) után nem akart újabbat botlani. Kezdemé­nyezőbb volt a messziről jött vendég futballja, a Kisvárdáé viszont roppant taktikus, a vörös ingesek megugrásokra alapoztak, és vártak a kínálko­zó lehetőségre. Ezekből az első félidő hajrá­jában jutott néhány: Eszlátyi István távoli lövése és szög­letek utáni szituációk terem­tettek gólszerzései esélyeket. Szünet után már mindkét csapat kivont karddal közle­kedett, és úgy tűnt, a várdaiak számításai szerint alakulnak a dolgok. ...és jött a büntetés A hátsó stabilitás megvolt, ha pedig meg kellett lódulni, a gyors, éppen Gyirmótról érkezett Cseri Tamás lendü­letére alapoztak. Ilyen akciók végén Erős Gábor (egy másik korábbi gyirmóti játékos) és Eszlátyi István is gólt szerez­hetett volna, de mindkét zic­cer kimaradt. Utóbbinak az volt az utolsó megmozdulása, jött a helyére a korábbi NB I-es gólkirály, Rajczi Péter. A mindent el­döntő találatot azonban kol­légája, az élvonalban 2014- ben szintén megkoronázott, azóta Ausztriát is megjárt Si­mon Attila szerezte. Hatalmas feszültség szaba­dult fel a vendégekből, talán emiatt is hergelte a közönsé­get a gólörömnél a meccset eldöntő futballista. A kisvárdaiak pedig levon­hatják a fájó konzekvenciát: a tipikusan egygólosnak szá­mító fellépéseken ennyi hely­zetet nem lehet büntetlenül kihagyni, illetve a hajrában kapott gól megint sokba ke­rült. BODNÁR TIBOR tibor.bodnar@kelet.hu Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Klsvirda Master Good-Gylrmát FC Győr 0-1 (0-0) Kisvárda, 1180 néző, v.: Berger (Gálán, Szvetnyik). Kisvárda: Tarczy - Vári B., Graszl, Kornutjak, Fodor A.- Minczér, Lázár Zs. (Kulcsár K„ 91.) - Cseri (Molnár R„ 87.), Erős G., Eszlátyi (Rajczi, 84.) - Koszta. Vezető­edző: Soós Imre. _________________________ Gyirmót: Sebők Zs. - Nagy S. (Bohner, 74.), Lázár P., Balogh B„ Völgyi - Kiss M., Madarász - Farkas Z. (Vass P„ 63.), Simon András, Paku (Tóth N„ 80.) - Simon Attila. Vezetőedző: Bene Ferenc. Gólszerző: Simon Attila (0-1) a 86. percben ________ _____ 86. perc: Simon András baloldali beadása után Tóth Norbert fejjel megcsúsztatta a labdát, Simon Attila pedig kapásból, 10 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtte,0-1. . Mesterszemmel Soós Imre: - Tudatosan engedtük át a területet a Gyirmótnak, de ha nem Sebők Zsolt védi a vendégek kapuját, akkor gólokkal nyerhettünk volna. Jobb teljesítményt nyújtottunk, mint legutóbb, még most is a Csákvár elleni vereség a fájóbb a számunkra. _____ Bene Ferenc: - Ä hőségben az utolsó erejükig futbal­loztak a játékosok, elsősorban a küzdelem dominált ezen a mérkőzésen. Az ilyen meccseken kellenek elöl a minőségi döntések, és bár nem dolgoztunk ki annyi helyzetet, amennyit előzetesen szerettem volna, a győztes gólt végül mi szereztük meg. A hőségben izzadni kellett a sikerért A Szpari nyert az Új­pest II vendégeként, a nyírbátoriak vesztettek a kis Debrecen otthoná­ban. labdarúgás. Árnyékban mér­tek 32 fokot, amikor a Nyír­egyháza Spartacus vasárnap n órakor pályára lépett az Újpest II ellen - a baj csak az, hogy a Budai II-stadionban nem volt árnyék... Mindenesetre, aki kitalálta ezt az időpontot, és aki nem engedte, hogy módosítsanak rajta, azt kellett volna kiültet­ni mondjuk a kapufa mellé az NB III-as matiné teljes idejére. Nem főtt meg a csapat A Szpari kezdett aktívab­ban, de első helyzetéből az Újpest II szerzett vezetést. Még szünetig sikerült egyen­líteni, majd Pölöskey Péter megduplázta góljai számát. Megnyugodott a vendégcsa­pat, amelynek jót tett a szer­kezetváltás is, Pölöskey pedig abszolút főszereplővé vált, hiszen három góllal és a Szpa- ri-színekben szintén első ta­lálatát szerző Igor Zofcáknak adott gólpasszal segítette 4-1- es sikerhez a csapatát. A nyíregyháziaknak első­sorban a nagy meleg miatt kellett megizzadni a győzele­mért, és a nagy forróságban végül nem főtt meg a csapat. A nyírbátoriak mérkőzésén az NB I-es csapat- és kerettag tehetséges fiataljaival meg­erősített kis Lokit megfogta a negyedik percben szerzett góllal a vendégcsapat, egyen­líteni csak az első félidő haj­rájában egy lecsorgó labdából tudott a házigazda. Szerencsétlen öngól A szünet után közvetlenül szerzett gólra még futotta válaszra a bátoriak erejéből, de az ártalmatlan helyzetben bekövetkezett szerencsétlen öngól és a véleményes tizen­egyes eldöntötte a mérkőzés sorsát. A találkozó egy-egy szaka­szát kivéve egyenrangú el­lenfele volt a vendégcsapat a magasabban jegyzett játéko­soknak, de minden bizony­nyal más eredmény született volna, ha Slakta Balázs kapust kiállítják azért, mert az elején gólt fejelő Török Istvánt, a gólszetzés közben sérülést okozva, durván letaglózta. KM-BT Pölöskey Péter három találattal és egy gólpasszal vállalt főszerepet a Szpari sikeréből fotó: pusztai Sándor NB III Keleti csoport, 2. forduló Újpest ll-Nylregyháza Spartacusl-4 (1-1) ______________ Budai II László-stadion, 100 néző, v.: Kiss N. Újpest II: Banai D. - Tóth T„ Gubacsi, Fék, Pautik Á. (Petényi, a szünetben), Keglovics, Makrai M., Cseke B., Tóth R. (Ferkel, a szünetben), Pávkovics, Száraz A. Edző: Víg Péter. Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Jagodics, Törtei, Rubus, Zofcák, Ramos (Pálinkás, 64.), Farkas M. (Abdouraman, a szünetben), Kosztics (Ács Á., 76.), Pölöskey P„ Rezes. Edző: Mátyus János. Gól: Száraz A. (33.), illetve Pölöskey P. (44., 60. és 77.), Zofcák (63.). Kiállítva: Fék (kezezéssel hiúsított meg egyértelmű gólhelyzetet, 87.). Jó: Szokol, Jagodics B„ Zofcák, Pölöskey. Mátyus János: - A mérkőzés minden résztvevőjét elismerés illeti, úgy a játékosokat, mint a játékvezetőket és a szurkolókat, mert egészen hihetetlen körülmények között kellett pályára lépnünk. Az első félidőben sajnos nem játszottunk jól, hátrányba is kerültünk, de a másodikban az ellenfelünk fölé nőttünk, és megérdemelten nyertünk. A legfontosabb a három pont. DVSC-DÉAC-Nyírbátori FC 4-2 (1-1) Debrecen, 150 néző, v.: Lovas. DVSC-DEAC: Slakta - Nagy Z., ifi. Szatmári Cs., Szilvási P., Barna Sz., Sós B. (Kinyik, 82.), Vincze Á„ Szécsi M„ Kondás K. (Dombi, 75.), Horváth Zs„ Lénárt (Nagy A„ 59.). Edző: Szatmári Csaba. Nyírbátor: Tóth Sz. - Bagi Á„ Benkő B., Gál R., Lipcsei M„ Fabu M„ Boros D., Soós T., Török I. (Nagy D„ 33., Ráti, 63.), Ambrusz, Szilágyi K. (Pálfi l„ 63.). Edző: Kovács János. _________________ Gól: Nagy Z. (43.), Szécsi M. (46.), Gál R. (öngól, 56.), Horváth Zs. (11-esből, 85.), illetve Török I. (4.), Lipcsei M. (51.). Jó: Szilvási P„ Szécsi M„ Horváth Zs„ Sós B„ illetve Ambrusz, Fabu M„ Bagi Á. (Tudósító: Bállá István) _____ Szatmári Csaba: - Úgy gondolom, nagyobb különbségű győzelmet Is arathattunk volna, hiszen sok helyzetet kihagytunk. Megfogta csapatomat a korán bekapott gól, de talpra álltunk, és megérdemelt győzelmet arattunk. _________________________________ Kovács János: - Az első félidei játékunkat nem tudtuk folytatni a másodikban, az NB l-es rutinnal rendelkező futballisták megfordí­tották a mérkőzés menetét, de ehhez kellett egy-két súlyos egyéni hibánk is. Hazai vezetés után nyílt, ki-ki játék alakult ki, ebben a debre­ceniek gólképesek voltak.