Kelet Magyarország, 2015. augusztus (72. évfolyam, 179-203. szám)

2015-08-17 / 192. szám

2015. AUGUSZTUS 17., HÉTFŐ Valaki füvet szív, érzem. Kezdek szédül­ni tőle. Novak Djokovics a montreali tenisztorna Jérémy Chardy elleni, 6:4,6:4-re megnyert elődöntője során különös külső körülményekre panaszkodott a mérkőzésvezetőnek. A tíz súlycsoportból négyben orosz aranyérem született a bulgáriai Szamokovban ren­dezett ökölvívó Európa-baj- nokságon. A magyarok közül az 52 kilogrammban szerepelt Csóka Nándor érte el a legjobb eredményt, a 18 éves verseny­ző révén egy bronzéremmel zártunk. Az Eb-újonc elődön­tős legyőzője, a bolgár Daniel Aszenov a fináléban is diadal­maskodott, ezzel a hazaiak egyetlen elsőségét szereztek. Dzsudzsák török klubot fogott LABDARÚGÁS. A Dinamo Moszkvát elhagyó Dzsudzsák Balázs vasárnap orvosi vizs­gálatokra várta a török Bur- saspor, ezek után írhatja alá szerződését új csapatához. Mivel a magyar válogatott labdarúgó már megegyezett a Bursaspor vezetőségével, il­letve a Dinamo Moszkvával is egyezségre jutottak a törökök, így már csak formalitások van­nak hátra a szerződéskötésig, amelyre hétfőn kerülhet sor. Dzsudzsák 1.7 millió euróért érkezik és három évre ír alá. 9 labdarúgás. Az első két for­dulóban játszott meccsek alkalmával sem volt hideg Kisvárdán, de szombaton minden korábbinál nagyobb hőségben kezdődött az NB Il-es bajnoki. A korábbi vá­logatott center, a szegediek (pardon, gyulaiak, mert a korábbi nyíregyházi játéko­sok, Andorka Péter, Mészá­ros Márk és az ezúttal lehe­tőséghez nem jutó Germán Tamás elmondása szerint annyi a közük a Tisza-parti városhoz, hogy a Szeged táb­lát még csak nem is látták...) edzőjén, Klausz Lászlón már a kezdés után csurom víz volt az elegáns ing, a tréner feje pedig tovább főhetett, amikor megszerezte a vezetést a Kis- várda. Kegyelemdöfés büntetőből Kellett hozzá Erős Gábor re­mek beadása és az újra remek­lő Koszta Márk nagyszerű bó- lintása. Előbbiből, mármint a csapatkapitány kapu elé ívelt labdáiból akadt még néhány, elég legyen annyi, a második és a harmadik hazai gól is az elsőhöz hasonlatos módon született, annyi különbséggel, hogy Vári Barnabás volt a be­várj Barnabás két fejesgólt szerzett a mérkőzésen fejező ember. A harmadik gól után kicsit le is ült a meccs, a várdaiak érthetően már nem erőltették annyira a táma­dásokat, de azért Erős végig szorgosan ívelgette a szabad­rúgásokat a kapu elé, de a negyedik várdai gól már nem fejesből született, Rajczi Pé­ter ugyanis úgy döntött, hogy nem csatlakozik a sormintá­hoz, és hagyományos módon értékesítette a tizenegyest. Magabiztos játékkal szü­letett meg a kisvárdaiak NB Il-es visszatérésük óta első győzelme. Játékban nem volt akkora különbség a felek kö­zött, ahogy azt az eredmény mutatja, de mivel hatékonyak voltak a hazai szabadrúgások, négy lett közte. Taktikailag éretten Hátul stabil volt a csapat, Erős Gábor igazolta, hogy kivéte­les a rúgótechnikája, az elöl játszók pedig gyorsaságuk révén rengeteg szabadrúgást harcoltak ki a felíveléseket FOTÓ: RACSKÓ TIBOR követően. A várdaiak a meg­szokottnál többször hasz­nálták ezt a fegyvert, mert a stabil szegedi középpályát ilyen módon tudták egysze­rűbben átjátszani. Az érett, taktikus játék egyenes követ­kezménye volt a siker, amely az addigi két vereség miatt győzelmi kényszerben szüle­tett meg, feloldhatja a kezdeti görcsöt és lendületet adhat a folytatásra is. BODNÁR TIBOR tibor.bodnarkelet.hu Bólintottak aj(apitánynak Hatékonyak voltak Eros Gábor szabadrúgásai, így aztán a Kisvárda si­mán legyőzte a Gyulán székelő szegedieket. Jegyzőköny, események, nyilatkozatok Kjsvárda Master Good-Szeged 2011-Grosics Akadémia 4-0(2-0) Kisvárda. 1051 néző, v.: Oláh G. (Máyer, Szert). ____________ Kisvárda: Tarczy - Fazakas, Komutiak, Graszl K„ Fodor A. - Minczér, Lázár Zs. - Cseri T. (Molnár R., 70.), Erős G. (Kulcsár K., 84.), Vári B. (Rajczi, 77.) - Koszta. Vezetőedző: Soós Imre. ____________________________________________ Szeged: Szántai - Farkas M. (Pászka, a szünetben), Balogh M., Berde, Mészáros M. - Oláh G., Zelenyánszki (Veszelinov, a szünetben) - Szabó P., Hegedűs M„ Király P. - Andorka (Oláh L, 62.). Vezetőedző: Klausz László. Gól: Koszta (1-0) a 14., Vári B. (2-0) a 34., Vári B. (3-0 j az 54., Rajczi (11-esből, 91.) percben _____________________ Percek, események 14. perc: Erős ívelt be szabadrúgást balról, a szögletzászló közeléből, középen Koszta ugrott a legmagasabbra, és 6 méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát, 1-0. 34. perc: Újabb Erős-szabadrúgás, ezúttal a vendégtérfél közepéről. Kapu elé iveit labdáját Vári 8 méterről fejelte a léc alá, 2-0. 54. perc: Harmadszor is Erős adta szabadrúgásból a gól­passzt, balról ívelt a kapu elé, ahol Vári 6 méterről a kapu közepébe fejelt, 3-0. 91. perc: Molnár Róbert cselezett jobbról befelé a tizenha­tos vonalánál, Berde pedig felvágta. A megítélt tizenegyes­ből Rajczi jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát a jó irányba vetődő Szántai keze mellett, 4-0. Mesterszemmel: Soós Imre: - Tökéletesen sikerült felkészülnünk a Szeged­ből, ezúttal célfutballt kellett játszanunk, hogy megsze­rezzük az első győzelmünket. Maximális győzni akarásunk eredményezte a sikert. ______________________________ Klausz László: - Nem volt szemet gyönyörködtető mérkő­zés, a Kisvárda a szabadrúgásokban és a győzni akarásban nőtt fölénk. Kevés helyzetet alakítottunk ki és azokkal nem is tudtunk élni. Labdarúgás: NB II, 3. forduló További eredmények Ajka-Csákvár ____________________0-1 (0-0) Budaőrs-Soproni VSE 3-2 (2-1) Siófok-Vác 2-0 (0-0) Szigetszentmiklós-Szoínok 2—3 (0—3) Mezőkővesd-Zalaegerszeg 2-0 (1-0) Balmazújváros-Dunaújváros 3-1 (1-1) Soroksár-Gyirmót 0—3 (Ö—2) 1. Csákvár _ 2. Szolnok 3. Gyirmót __ 4. Mezőkövesd JH4 7-2 4- 0 5- 2 5. Siófok 6. Balmazújváros ZSzigetszentmiklós 4-4 8. Zalaegerszeg 3-3 9. Budaörs 4-5 10. Szeged 2011 11. Kisvárda 12. Ajka 13. Dunaújváros 14. Sopron 15. Vác 2-6 16. Soroksár a Dárdaiék győzelemmel kezdtek A német Bundesliga hétvégi rajtján Dárdai Pál edző csapata, a Hertha BSC játékosai 1-O-s győzelmet ünnepelhettek az augsburgi fellépésük után. fotó: getty images Labdarúgás: NB III. Keleti csoport 3. forduló További eredmények: Felsőtárkány-Rákosmente KSK 0-0, Tiszaújváros-Hatvan 1-0, Cegléd-Kazincbarcika 1-2, Tállya-REAC 3-0, Újpest ll-Cigánd 1-5, Putnok-Diósgyőr II5-1, Jászberény-DVSC-DEAC 1-0. Szabadnapos: Somos SE. l.Cigánd 3 3­­14-2 9 2. Nyíregyháza Spartacus 3 3­­9-1 9 3. Kazincbarcika 3 3­­4-1 9 4.Jászberény 3 2­1 5-1 6 5. Cegléd 3 2­1 5-2 6 6. Felsó'tárkány 3 1 2­4-3 5 7. Putnok 2 1 1­7-3 4 8. Rákosmente KSK 3 1 1 1 2-3 4 9. Tállya 2 1­1 4-3 3 10. DVSC-DEAC 3 1­2 4-5 3 ll.Tiszaújváros 3 1­2 2-3 3 12. Hatvan 3 1­2 2-6 3 13.REAC 3­2 1 4-7 2 14. Somos SE 2­1 1 1-7 1 15. Újpest II 3­1 2 3-10 1 16. Nyírbátor 3­­3 3-9­17. Diósgyőr II 3 — “ 3 2-9 — Mindenből három: gólból, győzelemből és vereségből Igor Zofcákot Ambrusz Árpád (jobbra) és Soós Tibor üldözi, a vendégek játékosai végig élvezték népes táboruk buzdítását fotó: pusztai Sándor AzNBIII-as megyei rangadón a nyíregyhá­ziak sima győzelmet arattak Nyírbátorban. labdarúgás. Nyüzsgött a nyír­bátori Sport utca és környéke, gyalogosok és parkolóhelyet kereső autók közelítették meg az NB III-as futballcsapat sporttelepét. A Nyíregyháza Spartacus érkezett vendégség­be, és üyenre bajnoki meccsen még sosem volt példa. Sokan keltek útra a megyeszékhely­ről, szinte teljesen megtelt a vendégszurkolóknak fenntar­tott betonlelátó. Ki is eresztették a hangju­kat a szparisták, és hamar volt minek örülniük: Pölöskey Pé­ter ziccerből leadott lövését védte Tóth Szilveszter, de a kipattanóra jól érkezett Mo- hamadou Abdouraman - ve­zettek a piros-kékek. Ugyan a bátori csapatban több volt • C • a támadónak tartott játékos, mint a Spartacusban, mégis a házigazda rendezkedett be védekezésre, és a fegyelme­zett, kapu elé visszahúzódó stílusból akkor sem engedtek, amikor hátrányba kerültek. Megérte előremenni A második gólt megelőző szabadrúgásnál Igor Zofcák biztatta a hezitáló Jagodics Bencét, hogy menjen előre: megérte, hiszen a beívelést követő fejeséből gólpasszt adott Rezes Lászlónak. Zo­ran Kosztics ballal lőtte ki a bal alsó sarkot a második félidő elején, innentől kezd­ve a bátoriak leginkább ab­ban bízhattak, hogy a júni­usi edzőmeccsen is 0-3-ról egyenlítettek ki... Ez most nem volt benne a meccsben, mert továbbra is a nyíregy­háziak irányították a játékot, a hazaiak csak elvétve jutot­tak el a kapuig. Az ifjak kö­zül ezúttal Ács Ádám kapta meg a debütálás lehetőségét Mátyus Jánostól, miközben Kovács János is cserékkel pró­bálta elérni, hogy feljavuljon, »• vagy legalábbis felbátorodjon a megilletődötten játszó csa­pata teljesítménye. Ellaposodott a mérkőzés, mindenki beletörődött a meg- változtathatatlanba, hogy a nyíregyháziak megszerezték bajnokságbeli harmadik győ­zelmüket, miközben a nyír­bátoriak a vereség számlálója tart éppen annyinál, ahány forduló eltelt. Stílszerűen három gól ma­radt közte, mégpedig azért, mert Zortan Kosztics kihagy­ta (másként: Tóth Szilveszter kivédte) az általa kiharcolt tizenegyest, a szurkolók en­nek ellenére éltették a szerb futballistát. Miként az egész csapatot, amely rászolgált az elismerésre, Bátorban pedig a szebb folytatásban remény­kedhetnek. KM-BT Jegyzőkönyv Nyírbátori FC-Nyfregyháza Spartacus _____________________0-3 (0-2) Nyírbátor, 1200 néző, v.: Ducsai. Nyírbátor: Tóth Sz. - Benkő B., Gál R., Ambrusz, Boros D„ Lipcsei M„ Fabu M„ Ráfi (Bagi Á., 60.), Török I. (Terdik, 60.), Pálvötgyi (Pálfi I., 65.), Soós T. Edző: Kovács János. Spartacus: Ovszijenko - Szokol, Jagodics B., Rakovics (Ramos, 73.), Törtei (Farkas M., 4L), Rubus, Kosztics, Abdouraman (Ács Á., 55.), Zofcák, Rezes, Pölöskey P. Edző: Mátyus János. ___________________________________________________________ Gól: Abdouraman (7.), Rezes (32.), Kosztics (47.). Jó: Ambrusz, Fabu M., illetve Jagodics B„ Kosztics, Zofcák, Rezes. ________________________________________________________ Kovács János: - Jár az elismerés az ellenfélnek, amely megérdemelten nyert. Nem tudtuk a hazai pálya előnyét érvényesíteni, többet vártam a csapattól, elsősorban támadójátékban és kreativitásban.__________________________________ _________ Mátyus János: - Amióta az NB lll-ba száműztek bennünket, most nyújtottuk a legmeg­győzőbb teljesítményt, amelyben nagy segítésünkre volt, hogy korán gólt szereztünk, ezzel megkönnyítettük a magunk dolgát. Nagyon szép hetünk volt, gratuláció érte a fiúknak, no meg a rengeteg szurkolónak, akik elkísértek bennünket.