Kelet Magyarország, 2015. április (72. évfolyam, 77-101. szám)

2015-04-14 / 87. szám

2015. ÁPRILIS 14.. KEDD 9 A Casablancában 250-es ATP-tornát megnyerő szlo­vák Martin Klizan 12 helyet javított korábbi pozíciójához képest a legfrissebb világ- ranglistán, amelyen immár a 29. helyen áll. A férfiaknál a szerb Novak Djokovics, a nőknél az amerikai Serena Williams áll továbbra is az élen. A legelőkelőbb helyen található magyar játékos Fu- csovics Márton (152.), illetve Babos Tímea (87.). Messi a példaképem, régóta megszállot­tan figyelem a játékát. Ő a világ legjobbja. A Paris SG játékosa, Lucas Moura vélekedik így az argentin futballistáról. Mellesleg a megszólaló brazil szerdán BL-negyeddöntőt játszik Messiék, vagyis a Barcelona ellen... Nagy lépésre készül a McLaren AUTÓSPORT. A hétvégi Bah­reini Nagydíjon újabb nagy lépésre készül a McLaren. Azt követően, hogy a Kínai Nagydíjon mindkét pilóta, Fernando Alonso és Jenson Button is célba ért, a Honda úgy döntött, hogy „feltekeri” a motorját. A legutóbbi ver­senyeredmények így is csaló­dást okoztak a csapaton belül. Nagy kérdés, mire lesz képes a feljavított McLaren-Honda Bahreinben - talán mindkét autója túljut az időmérő első szakaszán... Nem kerültek extázisba, de higgadtak maradtak Nagy mentések, ha­tásos mezőnymunka - imhol a siker receptje nyíregyházi módra. röplabda. Ahhoz képest, hogy a langymeleg idő da­cára a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsa­pata előzetesen „fázott” a Jászberény elleni összecsa­pástól, meglehetősen hamar bebizonyosodott, alaptalan volt az aggodalom. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc bujtosi csar­nokban letudott nyitófellé­pésén, hazai oldalon szin­te minden klappolt, holott a térdsérülés miatt kidőlt Ca­rolina Nelmaira Valdez sze­mélyében igazán ütős játé­kos hiányzott. Nem véletlen, hogy a vendégek is vérszagot éreztek, vagyis a „Mikor, ha nem most?” jelszóval próbál­ták tüzelni magukat a győze­lem reményben. Nos, ettől olyannyira távol álltak, hogy kevesebb mint másfél óra leforgása alatt ka­pituláltak. Mégpedig a szezon során a herényiekkel vívott találkozó közül ez alakult a legegyértelműbben, 3:0-ra nyert a szabolcsi hölgykoszo­rú.- Az eredmény sima sikert sejtet, de akadtak nehézsé­geink - summázott Kőhalmi Richárd, a Fatum-Nyíregy­háza szakvezetője. - Érde­kes ez, mert kétségtelenül nagyon jó mezőnymunkával rukkoltunk elő, szép menté­seket produkáltunk, ugyan­akkor akadtak üresjáratok, amelyeket feltétlenül ki kell küszöbölni. Tettük a dolgun­kat, viszont nem éreztem azt, hogy a játékosok extázisba Sikos Petra egy kicsivel mindig az ellenfél fölött járt FOTÓ: RACSKÓ TIBOR kerültek volna, persze lehet, így volt jó, olykor a higgadt­ság segíthet. A szettek köze­péig egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Berény, a szettek hajrájában pedig mi dominál­tunk. Természetesen akkor leszünk jók, ha a teljes mécs­esén azt a teljesítményt tud­juk hozni, amit a végjátékok­ban. Legalábbis törekedni kell erre. Optimista vagyok, ide­genben nyilván bonyolultabb lesz, azért igyekszünk már ott lezárni a párharcot. Erre pénteken adódik lehe­tőség, ekkor rendezik a jász­berényi „visszavágót”. KM-KT Három pontot érő ráadás Sokat tett a győri meccs sikeréért a Szpari, pén­teken a Kecskemét lesz a vendég. labdarúgás. Három pont, egy, egy sem... Az első félidő­ben így gondolhatták a Szpari drukkerei, a másodikban a hazaiak egyenlítését követő­en az iksz is jónak tűnt, majd akár az is elúszhatott volna. A vége aztán diadal volt, hiszen Pékár László a győri találkozó utolsó percében három pon­tot érő szép gólt szerzett, a Spartacus pedig igen értékes három ponttal lett gazda­gabb. Barátságban a szerencsével- Az első félidőben nagyon jól játszottunk. Igaz, szerencsés góllal szereztünk vezetést, de utána több helyzetünk is volt, és növelni tudtuk az előnyün­ket. Szünetben alaposan fel­rázta csapatát Miriuta, nem véletlenül nyilatkoztam a találkozó előtt, hogy a győri­eknek nagyon erős a kerete. Ebben a játékrészben jobbak voltak a hazaiak, sikerült is egyenlíteniük. Akkor aláír­tam volna az ikszet, és én sem örültem, amikor öt perc hosz- szabbítást mutattak be. Aztán nem bántuk, a hatalmas aka­rásnak meg lett az eredmé­nye, hiszen Pékár Laci egy re­mekbe szabott góllal feltette az i-re a pontot - vélekedett a győri találkozóról Mátyus Já­nos, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője.- Mindent egybevéve meg­érdemelten nyertünk, igaz, a döntetlen is igazságos lett volna. A szerencsével sem áll­tunk hadilábon, Balogh Jani jóvá tette az első gólnál elkö­vetett hibáját, és a meccsben tartotta a csapatot. Az utolsó perc aztán parádés volt, hi­szen Hali (Juraj Halenár, a szerk.) mértani precizitással passzolt Pékár Lacihoz, aki higgadtan és nagyon szépen élt a lehetőséggel. Cukrászdába is mennek A Szpari szakvezetője a té­vében látott nyilatkozatában megígérte Pékárnak, hogy egy egész cukrászdát kibérel majd neki. Hétfőn rákérdez­tünk erre is.- Természetesen tartom majd a szavam, már több cuk­rászda bejelentkezett, hogy szívesen látná a csapatot. Ke­rítünk majd rá lehetőséget - jött a válasz. Fortuna azért most a Szparival volt. Kezdte a ha­zaiak öngóljával, majd nem sokkal később Rudolf Gergely óriási helyzeténél is a ven­dégekre mosolygott, hiszen a labda a kapu torkában álló támadó lábáról kifelé pattant, így aztán nem lett igen korán egy-egy, sőt, az első félóra el­teltével már kétgólosra nőtt a nyíregyháziak előnye. Az is különleges gól volt, hiszen Törtei szabadrúgását a kapu­nak háttal álló Halenár nem a fejével, hanem a hátával csúsztatta meg, a labda így került Fodor Ferenc elé, aki ugyancsak a kapunak hát­tal állva, ügyesen bólintott a jobb sarokba.- Annyiban begyakorolt figura volt, hogy ilyen sza­badrúgásnál mindenki tudja, hogy merre induljon fejelni. Én is ezt tettem, abban pedig szerencsém volt, hogy Hali csúsztatása éppen arra szállt, amerre beindultam. Ugyan háttal álltam a kapunak, de jól éreztem, hogy merre kell fejelnem, és boldog vagyok, hogy a labda a hálóban kötött ki. Nagyon fontos három pon­tot szerzetünk, ez a győzelem még inkább összehozta a csa­patot. Ráadásul nekem plusz öröm, hogy a korábban sé­rült sarkammal semmi gond nem volt - tudatta a védő, aki egyébként vasárnap este a sporttévé vendége volt. Hajnali érkezés, korai edzés A csapat busza vasárnap haj­nalban, fél három körül ért a klubháza elé. Az érthetően jókedvű játékosoknak „gyor­san” kellett aludniuk, hiszen vasárnap délelőtt tréning volt.- Azért döntöttem a va­sárnapi átmozgatás mellett, mert így a hétfőt megkapták pihenőnek a játékosok, és keddtől már teljes intenzitás­sal készülhetünk a péntek esti meccsre, amelyen a Kecske­mét lesz a vendég - indokolta meg mindezt Mátyus János. A szurkolók tehát pénteken villanyfényes meccsen lát­hatják kedvenceiket,-akik egy újabb sikerrel tehetnék még értékesebbé a győri pontokat. MÁN LÁSZLÓ laszlo.maniakelet.hu Győzelem volt a névnapi ajándék Balda Ákoskék csapatként is kiválóan játszottak fotó: pusztai Sándor Totó 15. hét/2. forduló, vasárnap esti eredmény 14. Milan-Sampdoria 1-1 x Nyeremények 13+1 találat: ldb 6 581165 Ft 13 találat: 3 db 642 065 Ft 12 találat: 116 db 11590 Ft 11 találat: 1264 db 1065 Ft 10 találat: 7 403 db 350 Ft 16. hét/1. forduló, a tipposzlop 1. Atlétlco Madrid-Real Madrid 2 x 2. Juventus-Monaco 1 3. Porto-Bayem München ______2_ 4. Birmingham-Blackburn x 5. Ipswich-Cardiff 1 6. Leeds-Norwlch __ 2 x 7. Middlesbrough-Wolverhampton 1 8. Millwall-WIgan 1 x 9. Sheffield Wednesday-Brentford x 10. Bolton-Charlton 1 11. Readlng-Boumemouth 2 12. Nottingham-Watford x 2 13. Lyon-Bastla ______________1_ 14. Paris SG-Barcelona 2 A plusz egyes Milan-Sampdoria meccs 1-1 lett fotó: getty images Algyőn remek muta­tókkal rukkoltak ki az NYKC játékosai. KÉZILABDA. JÓ tíz Órát ŐUSZOZ- tak szombaton, illetve már vasárnapra hajlóan is az NYKC játékosai. Fárasztó nap volt, ám jókedvűen tért haza a tár­saság, hiszen biztosan szerez­te meg a két pontot Algyőn a férfi kézilabda-bajnokság má­sodik vonalának fordulóján.- Szerencsére az utazás nem fogta meg a srácokat, vé­gig motiváltán és jól játszot­tak - kezdte visszapillantását Varga Zsolt, az NYKC szakmai igazgatója. - Ritkán mond­hat ilyet egy edző, de szinte maradéktalanul megvalósí­tottuk azt, amit terveztünk. A legfontosabb az algyőiek beállós játékának hatástalaní­tása volt. Ősszel ezen a posz­ton tizenhárom gólt szerzett az ellenfelünk, szombaton mindössze hármat. Az itt­honi találkozó első félidejé­ben tizenhat gólt kaptunk, most összesen huszonegyet. A számok minősítik a véde­kezésünket, amelyhez Nagy Levente remek, ötvenszáza­lékos védési mutatót tett hoz­zá a kapuban. A góljaink majd harmadát gyors kontrából szereztünk, ami kiemelkedő: mind a tíz akciót eredménye­sen fejeztük be.- A korábbi két meccsen a végjátékosokkal akadtak gon­dok, most ebben is nagyot javítottunk. A mérkőzés vége előtt hét perccel időt kértem, ezt követen pedig a négygó­los előnyünket kilencre tud­tuk felhizlalni. Le a kalappal a játékosok előtt, akik ráadásul igazi csapatként küzdöttek - így Varga Zsolt, aki amolyan névnapi ajándékként kapta ezt a remek teljesítményt. A tavalyi döntőből Gareth Bale és a Real Madrid meríthet erőt FOTÓ: GETTY IMAGES Madridi sztárok visszavágója labdarúgás. A negyeddön- tőhöz érkezett a Bajnokok Ligája 2014-2015-ös kiírása, a párharcok első mérkőzéseit kedden és szerdán rendezik meg. Az első napi program­ban kerül sor a tavalyi dön­tő visszavágójára, a madridi házi rangadóra: a címvédő Real Madrid a legutóbbi, lisz- szaboni döntőben általa hosz- szabbítás után 4-1-re legyő­zött Atlético vendége lesz. A másik párosításban az olasz bajnoki listavezető a mostani sorozat egyik meglepetés­csapatát, a francia Monacót fogadja. Mindkét mérkőzés 20.45-kor kezdődik. km KM-ML NB I. B: Férfiak, Keleti csoport 22. forduló _ Eredmények: Füzesabony-Eger 19-37, Szeged U23-Tórökszentmiklós 30-20, Balassagyar- mat-Ferencváros 22-28, Mizse KC-Mezőkövesd U23 34-26, Békés-Kecskemét 31-29, Ózd- Orosháza U23 29-25, Algyő-Nyíregyházi KC 21-30. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: " 1. Eger 22 21­1 687-516 42 2. Nyíregyháza 22 17 1 4 718-573 35 3. Ferencváros 22 16 1 5 651-553 33 4. Mizse KC 22 12 4 6 623-599 28 5. Kecskemét 22 11 2 9 608-588 24 6.Békés 22 11 2 9 608-597 24 7. Szeged U23 22 9 2 11 581-578 20 8.Algvő 22 10­12 619-617 20 9 Ózd 22 9 2 11 651-683 20 10. Balassagyarmat 22 8 1 13 538-608 17 ll.Tórökszentmiktós 22 6 3 13 547-618 15 12. Füzesabony 22 6 2 14 558-633 14 13. Orosháza U23 22 6 2 14 592-675 14 14. Mezőkövesd U23 22 1­21 544-687 2