Kelet Magyarország, 2015. március (72. évfolyam, 51-76. szám)

2015-03-03 / 52. szám

2015. MÁRCIUS 3„ KEDD KELET Az üzenet célba ért, jöhet a nagy meccs! Erős Gábor csapatkapitányi szalaggal a karján sem okozott csalódást A csapatkapitány­ként góllal debütáló Erős Gábor számára is kiemelt jelentőségű a kupa negyeddöntője. LABDARÚGÁS. Mintha csak a kisvárdaiak rendelték volna a tavaszi első forduló ered­ményeit az NB III. Keleti csoportjában. Ők nyertek a DVSC-DEAC vendégeként 2-l-re, a riválisok közül pe­dig az eddigi éllovas Putnok (0-0 Hajdúböszörményben), a Kazincbarcika (l-l Cigánd ellen, otthon) és a Hatvan (2-2 hazai pályán a Gyöngyössel) is döntetlent játszott. Vagyis a Kisvárda Master Good visz- szavette a vezetést a tabellán, a harmadik és negyedik he­lyezettet pedig kilenc ponttal szakította le magáról. Beállhatna a tabella- Reméljük, ezzel úgymond beállt a tabella, és végleg ott maradunk az első helyen - fogalmazta meg óhaját Erős Gábor, a kisvárdaiak újdon­sült csapatkapitánya. - Nem hinném, hogy kilenc pontot ránk tudna verni a Barcika és a Hatvan, valamint abban is bízom, hogy a Putnokot szép fokozatosan leszakítjuk magunkról. Ami a szombati játékot illeti, természetesen még idény eleji volt, ami an­nak is köszönhető, hogy a jól sikerült felkészülésünk során végig műfüves pályán edzet­tünk és játszottunk, így kicsit furcsa volt a mély talajú játék­tér. Ettől függetlenül sikerült lőnünk két gólt, biztosan ve­zettünk, ám emberhátrány­ban több helyzetet is elszó­rakoztunk, így megadtuk az esélyt az izgalmas végjátékra. Úgy fogalmazott a rutinos szervező középpályás, hogy két gólt lőttek, holott a má­sodikat éppenséggel ő fejelte, ami nem túl szokványos tőle.- Nem mondom, hogy ezek után tőlem kell majd várni a fejes gólokat, azt szí­vesen meghagyom Kardos Norbinak, Szűcs Pistának, Myke-nak vagy éppen Mar­ko Milovacnak, de azért nem esem kétségbe, ha kapu elé érkezve fejjel kell befejeznem az akciót - mosolygott a szitu­áción a Győr, a Pécs és a Fe­rencváros mellett a görög és a bolgár élvonalat is megjárt futballista. - Remek beadást kaptam Nagy Robitól, olyat, hogy már tényleg nem volt nehéz dolgom a befejezéssel. Utána pedig jöhetett a gól­öröm: Erős Gábor újdonsült csapatkapitányként a „Gyó­gyulj meg, Hege” feliratú, a meze alatt lévő pólóval üzent a műtét után lábadozó csapat­társának, Hegedűs Tibornak. Visszavárják a társukat- A bajnokság során ez volt a harmadik alkalom, hogy ha­sonló üzenettel készültem, és mindig elő tudtam villantam, mert rendre gólt szereztem- így Erős Gábor. - Nem kér­dés, Hegedűs Tibi a mi kapi­FOTÓ: SZOPKÓ DÓRA/KISVARDAFC.HU tányunk, várjuk is vissza, de ebben a helyzetben meg kel­lett választani az utódját; kö­szönöm a társaknak a bizal­mat. A kötelességemet pedig tudtam, hétfőn edzés után ott is voltak a sütik az öltözőben. Van még valami, amivel megédesíthetik az életüket a várdaiak, hiszen szerdán (kezdés 14.30-kor) a Szolno­kot fogadják a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mér­kőzésén. Először juthat a négy közé- Bulgáriában már szerepel­tem a kupa elődöntőjében, itthon azonban egyik csapa­tommal sem jutottam el idá­ig - idézte fel a múltat Erős Gábor. - így aztán nemcsak a csapattársak és a szurkolóink, hanem számomra is kiemelt jelentőséggel és téttel bír a Szolnok elleni párharc. Tény, a lehetséges ellenfelek közül nem a legerősebbet kaptuk, de azért NB Il-es élcsapatról van szó. Nem vagyunk esély­telenek, tudok róla, hogy ta­valy a Szolnokot oda-vissza verte a Várda, azért ezekre a meccsekre még mindkét ol­dalon sokan emlékezhetnek. A tét nemcsak az elődön­tőbe jutás, hanem vélhetően a Fradi elleni elődöntő is, hi­szen már tudni lehet, hogy a Kisvárda-Szolnok párosítás győztese a Ferencváros-Csák- vár negyeddöntő győztesével találkozik. BODNÁR TIBOR tibor.bodnar@kelet.hu Nem a látottaktól ájult el Rajt előtti ankét a szurkolóknak az Uniónál LABDARÚGÁS. A Szatmár Unió FC megyei I. osztályú futball­csapatánál az utóbbi években már hagyománynak tekint­hető, hogy a szezon nyitánya előtt a klub székházában a vezetők, a játékosok és a leg­hűségesebb drukkerek talál­koznak. így lesz ezúttal is: közvet­lenül az első hazai bajnoki mérkőzést megelőzően, az aktuális heti utolsó edzést követően, március 13-án, pénteken 18.15-kor kezdődik a szurkolói ankét. Az első hazai mérkőzését a sorsolás szerint március 15-én vasár­nap, 14 órától játssza a csapat a Balkánnyal, ezt megelőzően a tavaszi nyitányon vasárnap Mándokon lép pályára a fe­hérgyarmati székhelyű, 13. helyen álló futballcsapat, km Gőlvadászlista 17 gólos: Nikolics N. (Videoton) ________ 7 gólos: Bebeto (Kecskemét), Tischler (Puskás Akadémia) _________________ 6 gólos: Böőr (Dunaújváros), Tisza (DVSC), Böde, Lauth (Ferencváros), Rudolf (Győr), Kanta J. (MTK), Bartha (Paks), Simon K. I Úioestr ............— ---------------------­NB III. Keleti csoport 14gólos: Milovac (Kisvárda Master Good) 12 gólos: Farkas J. (Jászberény) ________ II gólos: Erős G. (Kisvárda Master Good) 10 gólos: Bobál G. (Bp. Honvéd MFA), Kelemen P. (Hatvan) ________________ 9 gólos: Csóka R. (Felsőtárkány), Nagy R. (Kisvárda Master Good)______________ 8 gólos: Nagy D. (Nyírbátor), Monyók (Putnok)___________________ 7 gólos: Erdei Z. (Nyírbátor), Deák B. (Veresegyház) f ________________ 6 gólos: Tempfli, Roszel (Cigánd), Bog- danovics (Hajdúböszörmény), Nehéz M. (Kazincbarcika), Kovács P. (Tiszaújváros) A nyírbátori kapusedző, Tuska János közel két percig volt eszmé­letlen, de azóta már jobban van. labdarúgás. Megemlegetik még a mögöttünk hagyott hétvégét a nyírbátoriak. Szombaton az NB III-as fut­ballcsapat a Tiszaújváros elleni hazai vereséggel (0-1) kezdte a tavaszi idényt; Amb- rusz Árpádot kemény belé­pője miatt kiállították, ám nemcsak az esetnél megsé­rült vendégjátékos, Molnár Attila szorult orvosi segítség­re, hanem a meccs hajrájában a kispadnál összeeső Tuska János, a bátoriak másod- és kapusedzője is. Elhagyhatta a kórházat Mindezek után a Baktaló- rántháza ellen tizenegyespár­bajban elvesztett vasárnapi Arany Fácán Kupa-döntő és az ott begyűjtött két kiállítás szóra sem érdemes, ám mivel az egészség a legfontosabb, Tuska János állapotáért ag­gódtunk leginkább. Nos, vele kapcsolatosan jó híreink van­nak, már elhagyhatta a kórhá­zat.- Annyira emlékszem, Ko­vács János mester megkért, szóljak két cserejátékosunk­nak, Ráti Gergőnek és Fabu Mártonnak, hogy be fognak állni, a következő kép pe­dig az, hogy fekszem a futó­pályán, és vízzel locsolnak - elevenítette fel a történte­ket Tuska János. - A többiek elmondása szerint közel két percig voltam eszméletlen, utána viszont nagyon gyors és szakszerű ellátásban része­sültem, amiért mindenkinek mindent köszönök. Külön is a barátnőmnek, aki végig fogta a kezemet. Most már tu­dok viccelődni az eseten, így mondhatom, nem az ered­ménytől és a csapat játékától ájultaméi... „Hanem akkor mitől?” - tettük fel a kötelező kérdést, mert ereje teljében lévő 33 éves sportembertől azért nem mindennapos az ájuldozás.- A meccs előtti napokban lázam volt, pénteken be is mentem az ügyeletre, de ott csak a hagyományos gyógy­módot javasolták, sok vita­minnal, fokhagymával - így Tuska János. - Az ájulásom utáni alapos kivizsgálás során aztán kiderült, a tüdőm jobb fele igencsak be van gyullad­va, és a tartós magas láz is okozhatta az eszméletvesz­tést. Ugyanakkor a koponya CT-vizsgálat az agyi bevérzést és az epilepsziát kizárta, ilyen téren tehát nyugodt lehetek. Edzésnapló, házi dolgozat Jó tanács, hogy ilyen esetek után azért nem árt óvatosnak lenni.- Tisztában vagyok vele. Vasárnap már hazaengedtek a kórházból, egy hétig pihenés­re vagyok ítélve, miközben további vizsgálatok várnak rám. Míg itthon leszek, leg­alább nyugodtan írhatom az edzésterveket, és elkészítem a házi dolgozatomat az UEFA B-edzőképző tanfolyam jövő heti kurzusára. Nem tehetek róla, huszonhat éve tart ez a szerelem, egy ájulás nem téríthet csak úgy le az útról. Szombaton már szeretnék ott lenni a csapattal Putnokon - ígéri a kapusedző. km-bt Tuska János (a jobb szélen) is akkor érzi jól magát, ha a kispadról figyelheti a fejleményeket fotó: pusztai Sándor Kézilabda: NB II. Észak-keleti csoport, 13. forduló Férfiak Hajdúböszörmény-Fehérgyarmati VSE 29-26 (14-14) Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Nagy F„ Turóczi. Fehérgyarmat: Nagy T. - Csobay A. 1, Tóth N. 4, Kun Sz. 1, Szabó P. 10/4, Puskás 2, Gaál R. 2. Csere: Harangi, Kiss M. (kapusok), Gaboreanu 4, Bálint A. 2, Siket T. Edző: Christian Gherman. Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/4. A második félidő elején az öltözőben maradtak a vendégek, amit kihasználtak a hazaiak, és hét góllal elhúztak, ami döntőnek bizonyult. Junior. 30-22. Christian Gherman: - Nem tudtuk megismételni a tavaszi nyitófordulóban nyújtott telje­sítményünket, igaz, betegségek hátráltattak bennünket. Dolgozunk tovább! Rádió MMiskolc-VKK Nyírbátor 19-27(9-11) Miskolc, 50 néző, v.: Major A„ Kovács T. Nyírbátor: Gadnai - Fülöp G. 1, Pisák 3/3, Hornyák Z, 1, Erdős Z. 8, Molnár Z, 1, Vasas Gy. Csere: Tóth M. (kapus), Csébi D. 2, Kovács Zs. 4/1, Torzsa R. 4, Dobos B. 1, Tóth L, Csébi Z„ Balogh Sz. 2. Edző: Váczi Sándor, Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/5. Az első félidőben még tartotta magát a Miskolc, a szünet után azonban egyértelműen ellenfele fölé nőtt a bajnokesélyes vendégcsapat. Junior: 34-24,_____________________________________________________________ Váczi Sándor: - Taktikailag és erőnlétileg is felőröltük az ellenfelet. Hajdúnánás KS-Mátészalkai MTK 31-19 (10-9) Hajdúnánás, 200 néző, v.: Száva, Szegedi Zs. Mátészalka: Oross A. - Varga R. 2, Orosz L, Kovács 1.1, Kun Á, 5, Szántó Sz. 8/4, Varga Z, Csere: Tiszalicz (kapus), Hadar 2, Lazareanu 1, Szíjártó, Biró M. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 5/4. Az esélyesebb hazai csapat sportszerű mérkőzésen papírforma-győzelmet aratott. Junior: 35-28. _______________________________ Falcsik Miklós: - Harminchét percig méltó ellenfelei voltunk a tabella második helyén álló nánásiaknak, A mérkőzés azonban még huszonhárom percig tartott, de sajnos már csak nélkülünk. Kisvárdal KC SE-TIszavasvárl SE-Quick 2000 25-23 (16-11) Kisvárda, 450 néző, v.: Nyitrai Sz„ Panyi L. Kisvárda: Simon A. - Tuska Sz. 2, Csendes Á. 4, Kovács L.2, Bod B. 3/1, Nagy D. 1, Barabás B. 3. Csere: Lipécz (kapus), Kovács A. 1, Mándi K. 5/1, Csúszda 3, Nagy M. 1, Bartha D., Szanyi A., Petykó. Edző: Papp József. Tiszavasvári: Kői - Benyusz 6, Gazdag R. 1, Kiss K. 3/2, Nácsa, Lippai A. 1, Mezei L. 5. Csere: Volosinóczki (kapus), Kovács L, Gáli L, Rontó, Lázár A. 2, Balázs M„ Szögi R„ Patamki, Türk F. 5. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2. Nagyon felkészült Tiszavasvári ellen végig vezetve nyert a Kisvárda. Junior: 46-34. (Tudósító: Nagy Kálmán) ____________ __________________________________________ Papp József: - Ellentétes félidők után nagyon megizzadtunk a véaátékban a győzelemért. Türk Ferenc: - Ä sok kihagyott ziccer miatt az első félidőben nagy előnyt adtunk a hazaiak­nak, és a szünet után sem tudtunk élni lehetőséggel, holott a pontszerzés esélye benne volt a meccsben.____________________________________________ További eredmények: Kazincbarcika-Berettyóújfaiu 32-24, Debreceni EAC-Bőcs 29-22. 1. Nyírbátor 13 13 _ _ 430-270 26 2. Hajdúnánás 13 11­2 389-308 22 3. Kazincbarcika 13 9­4 383-357 18 4. Berettyóújfalu 13 8 1 4 392-354 17 5. Kisvárda 13 8 5 365-337 16 6. Miskolc 13 5 1 7 373-378 11 7. Debreceni EAC 13 5 1 7 343-378 11 8. Hajdúböszörmény 13 4 2 7 346-391 10 9. Fehérgyarmat 13 4 1 8 334-359 9 10. Tiszavasvári 13 2 3 8 354-388 7 11. Mátészalka 13 3 _ ; 10 303-402 6 12.BŐCS 13 3 10 335-425 3 Nők Kölcsey DSE Nyfregyháza-DVSC III ■MM, 26-30(12-13) Tiszavasvári út, 150 néző, v.: Nagy F„ Turóczi. Kölcsey: Simái - Szoboszlai F„ Tilki A. 3, Kelemen G. 1, Márkus G. 4, Katona K. 2, Szoboszlai N. 5. Csere: Koppán (kapus), Gyimesi L„ Móré K, 7/4, Hrabina 4/3, Szabó V., Papp A., Csontos 0., Moravszki, Hruska Zs. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4,illetve 4 perc. Hétméteresek: 9/7, illetve 6/5. A nagy iramú, kemény, de sportszerű szomszédvári rangadón a 48. percig döntetlen volt az állás. A betegségektől és sérülésektől sújtott Köicseynek kevés hiányzott a sikerhez. Junior. 27-29.______________ Hadobás István: - Csapatom hősiesen küzdött, de a minket sújtó egészségügyi problémák ezúttal lehetetlenné tették végső sikerüket. Ózd-Klsvárdai KC SE 26-38(10-16) Labdarúgás: a megyei II. osztály Rakamaz Takarék-csoport tavaszi menetrendje 17. forduló. Március 7., szombat, 14: Vasmegyer SE-Terem SE. Vasárnap, 14: Levelek SE-Nyíribrony SSZ, Sényő SC-Ny(rpazony SE, Nyírvasvári'SE-Rakamazi Spartacus, Újfehértó SE-Apagy SE, Encsencs SE-Kótaj SE, Napkori SE-Gávavencsellői SE, GFSE-Oros-Ófehértó SE. ____ 1B. forduló. Március 14., szombat, 14: Nyírpazony-Üjfe- hértó. Vasárnap, 14: Rakamaz-Sényő, Levelek-Nyírvasvári, Terem-Nyíribrony, Ófehértó-Vasmegyer, Gávavencsellő­GFSE-Oros, Kótaj-Napkor, Apagy-Encsencs. ___________ 19. fordüTóT Március 21., szombat, 15: Vasmegyer-Gáva- vencsellő. Vasárnap, 15: Terem-Ófehértó, Újfehértó-Ra- kamaz, Nyíribrony-Nylrvasvári, Sényő-Levelek, Encsencs- lylrpazony, Napkor-Apagy, GFSE-Oros-Kótaj. 20. forduló) Március 28., szombat, 15: Nyírpazony-Nap­kor. Vasárnap, 15: Rakamaz-Encsencs, Levelek-Újfehértó, Nyirvasvárl-Sényő, Gávavencsellő-Terem, Ófehértó—Nyírib- rony, Kótaj-Vasmegyer, Apagy-GFSE-Oros. ____________ 21. forduló. Április 4., szombat, 15: Vasmegyer-Apagy, Nyfrpazony-GFSE-Oros. Vasárnap, 15: Terem-Kótaj, Ófe­hértó-Gávavencsellő, Nyíribrony-Sényő, Újfehértó-Nyírvas- vári, Encsencs-Levelek, Napkor-Rakamaz. ____________ 22. forduló. Április 11., szombat, 16: Nyírpazony-Vasme­gyer. Vasárnap, 16: Rakamaz-GFSE-Oros, Levelek-Napkor, Nyírvasvári-Encsencs, Sényő—Újfehértó, Kótaj—Ófehértó, Apagy-Terem.Gávavencsellő-Nyíribrony. ___________ 23. forduló. Április 18., szombat, 16: Vasmegyer-Raka- maz. Vasárnap, 16: Terem-Nyírpazony, Ófehértó-Apagy, Gávavencsellő-Kótaj, Encsencs-Sényő, Nyíribrony-Újfehér- tó, Napkor-Nyítvasvári, GFSE-Oros-Levelek. 24. forduló. Április 25., szombat, 16: Nyírpazony-Ófehér­tó. Vasárnap, 16: Levelek-Vasmegyer, Nyírvasvári-GFSE- Oros, Sényő-Napkor, Újfehértó-Encsencs, Apagy-Gávaven- csellő, Rakamaz-Terem, Kótaj-Nyíribrony. ____________ 25. forduló. Május 2., szombat, 16: Vasmegyer-Nyírvas­vári. Vasárnap, 16: Terem-Levelek, Ófehértó-Rakamaz, Gávavencsellő-Nyírpazony, Kótaj-Apagy, Nyíribrony-Encs- encs, Napkor-Újfehértó, GFSE-Oros-Sényő. ___________ 26. forduló. Május 9., szombat, Í7: Nyírpazony-Kótaj. Vasárnap, 17: Rakamaz-Gávavencsellő, Levelek-Ófehértó, Nyírvasvári-Terem, Apagy-Nyíribrony, Sényő-Vasmegyer, Újfehértó-GFSE-Oros, Encsencs-Napkor. ______^ 27. forduló. Május 16., szombat, 17: Vasmegyer-Üjfehértó. Vasárnap, 17: Terem-Sényő, Ófehértó—Nyírvasvári, Gáva- vencsellő-Levelek, Kótaj-Rakamaz, Nyírpazony-Apagy, Ózd, 120 néző, v.: Divéki, Paulovics. Kisvárda: Szabó V. - Csányi E. 4/1, Vassné 4/1, Dudás G. 4, Tar H. 1, Tibulenko 8, Héjjas 6. Csere: Jurecska (kapus), Major F. 2, Frank P. 2, Rácz K. 4, Szilágyi R. 1, Almási L„ Kránitz 2. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hét­méteresek: 6/4, illetve 3/2. Egy percig sem forgott veszélyben az olykor látványosan játszó vendégek győzelme. Junten 31-28. (Tudósító: Nagy Kálmán) ______________________ Dévényi János: - A jó játék szenzációs kapusteljesítménnyel párosult, így végig kézben tartottuk a mérkőzést. Külön kiemelném a sérülés után visszatért Szabó Viktóriát, aki ragyogóan védett._____________________________________________________ További eredmények: Hajdúböszörmény-Derecske 38—28, Füzesabony-Bőcs 37-22, Nyíribrony-Napkor,GFSE-Oros-Encsencs. 28. forduló. Május 23., szombat, 17: Nyírpazony-Nyírib­Á'BAJNÖkSÁG ÁLLÁSA: ------­1. Füzesabony 13 12 1 460-300 24 rony. Vasárnap, 17: GFSE-Oros-Napkor, Encsencs-Vasme­2. Kisvárda 13 12 1 451-319 24 gyér, Rakamaz-Apagy, Levelek-Kótaj, Nyírvasvári-Gáva­3. Debreceni VSC III 13 9 4 433-355 18 vencsellő, Sényő-Ófehértó, Úifehértó-Terem. 4. Kölcsey DSE-Nyiregyháza 13 9 4 365-290 16 29. forduló. Május 30., szombat, 17: Vasmegyer-Napkor, 5. Hajdúböszörmény 13 7 1 5 344-327 15 Nyírpazony-Rakamaz. Vasárnap, 17: GFSE-Oros—Nyírib­6. Ózd 13 7 6 407-398 14 rony, Terem-Encsencs, Ófehértó—Újfehértó, Gávavencsellő­7.BŐCS 13 6 1 6 353-361 13 Sényő, Kótaj—Nyírvasvári, Apagy-Levelek. 8.Létavértes 13 6 7 346-323 12 30. forduló. Június 7., vasárnap, 17: GFSE-Oros-Vasme­9. Miskolc 13 4 9 367-395 8 gyér, Nyírvasvári-Apagy, Sényő-Kótaj, Újfehértó-Gávaven­10. Derecske 13 2 11 345-465 4 cseltő, Encsencs-Ófehértó, Napkor-Terem, Nyírpazony-Le­11, Adács 13 2 11 337-505 4 vetek, Rakamaz-Nyíribrony. 12.Alsózsolca 13 1 12 264-434 2