Kelet Magyarország, 2014. december (71. évfolyam, 279-303. szám)

2014-12-01 / 279. szám

2014. DECEMBERI., HÉTFŐ 2022 Kataré. Hölgyeim és uraim, higgyenek nekem! Az utóbbi hetek eseményei ellenére Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke megerősítette, hogy a 2022-es világbajnokságot biztosan Katarban rendezik majd. Az Atlético Madrid-Depor- tivo (2-0) vasárnapi bajnoki előtti verekedésben egy ven­dégszurkoló életét veszítette. Francisco Jósé Romero Ta- boada 43 éves volt, családos ember, egy fiú édesapja, 14 óra körül hunyt el, miután kórházba szállították, ahol már nem tudták megmente­ni az életét. A fejsérüléseket szenvedő szurkolót a stadion melletti jeges folyóba dobták, halálát szívinfarktus okozta. Kovácsnak nem sikerült! ÖKÖLVÍVÁS, a WBO (Boksz Világszervezet) nagypehely­súlyú Európa-bajnoki övéért meccseit Kovács Zoltán, az NYVSC-Big Boxing kiválósága. A szombat esti londoni boksz­gálán Nagy Lajos tanítványa nagyot küzdött veretlen ellen­felével, Michaeli Smith-szel helyenként komolyan megne­hezítve a hazai bunyós dolgát. Kovács a meccs nagy részében teljesen egyenrangú ellenfe­le volt a veretlen britnek, sőt, voltak menetek, ahol egyértel­műen Smith fölé is nőtt. 9 Jegyzőkönyv DVSC-NyfragyMza Spartacus Nagyerdei Stadion 2 850 néző, v.: Vad II. 5-0(3-0) DV5C: Verpecz - Lázár, Brkovics, Máté, Korhűt (Vadnak 62.) - Jovanovics, Varga (Zsidai, 77.), Bouadla, Mihelic - Sidibe, Tisza (Szakály. 65). Vezetőedző: Kondás Elemér. ___________ Nyíregyháza Spartacus: Balogh - Nagy, Szokol, Jánvári, Törtei (Gengéliczki, szünetben)- Fodor, Abdouraman - Kostic, Koller (Bajzát, a szünetben), Pékár - Pákolicz (Rubus, 70.). Vezetőedző: Mátyus János. _____________________________________ ____ i: Sidibe (12.),Tisza (26.),Tisza (33., 11-esből).Sidibe (72.),Szakály (92..íl-esből). Kiállítva: Jánvári (69,), Abdouraman (87.) ___________________________________ Percek, események 12. perc: Mihelic bal oldalról ívelt középre, Sidibe két kézzel ellökte Jánvárit, majd nyolc méterről a kapunak háttal a meglepett Balogh mellett fejelt a hálóba, 1-0. 18. perc Mihelic bal oldali, trükkös beadását Jovanovics 8 méterről durrantotta fölé. 24. perc: Brkovics vágta fel Pákoliczot a tizenhatos előtt, a jobbösszekötő helyéről Törtei a sorfalban álló lázárt lőtte fejbe, a vlsszapattanót jobbal suhintotta rá, de Verpecz védett. 26. perc: Szokol a jobbhátvéd helyén Mihelicbe lőtte a labdát, akiről a Tisza elé pattant, a támadó a kapu felé lódult, majd 12 méterről kilőtte a hosszú alsót, 2-0. 32. pert: Törtei és Jovanovics küzdött a labdáért, ami Törte jobb kézfejéről pattant a játék­téren kívülre. Az alapvonali játékvezető jelzésére Vad II. tizenegyest ítélt. A büntetőt Tisza lőtte, Balogh ugyan oldalt fogott, ám a labda a kapus hasa alatt a kapuba suhant, 3-0. 42. perc: Törtei jobbról tekert a hosszú oldalra egy szabadrúgást, Abdouraman 5 méteres fejesét azonban bravúrral védte Verpecz. __________ __ 59. perc: Kosztics passzolt Bajzáthoz, aki jobbról, 12 méterről mellé lőtt. ____________ 60. perc: Tisza jobbról lőtt keresztbe a labdát a kapu előtt, ám a becsúszó Sidibe lábáról kapu mellé perdült a labda. ______________________________________________ 61. perc: Tisza 11 méteres lövését bravúrral védte Balogh. __ __ 66. perc: Szakály 14 méteresét fogta Balogh.__________________________________ 69. perc: Szakály lépett ki középen, Jánvári ugyan utolérte, ám a 16 előtt szabálytalanko­dott, amiért piros lapot kapott. A szabadrúgást Mihelic a sorfalba vágta. ______________ 72. perc: Mihelic ívelt balra Sidibe felé, a menteni igyekvő Fodorról a debreceni támadó elé került a labda, aki elcsúszott, majd felállt és 4 méterről a kapuba lőtt, 4-0. 79. perc: Szakály jobb oldali beadása után Jovanovics hat méteres csukafejesét védte bravúrral Balogh. _ __ __ _ ___________ 82. perc: Mihelic 22 méteres lövése a felső lécről vágódott vissza. ___________________ 84. perc Pékár 14 méteres lövése ment mellé. _________________________________ 87. perc: Abdouraman a debreceni térfélen teljesen feleslegesen szabálytalankodott Miheliccel, a második sárga után villant a piros lap is. ____________________________ 91-92. perc. Szakály cselezgetett a tizenhatoson belül, amikor Fodor kézzel buktatta. A büntetőt a sértett a jobbra vetődő Balogh mellett lőtte a kapuba, 5-0. Mesterszemmel Kondás Elemér: - A meccs előtt a nyíregy­háziak csodát említettek, valóban csodás volt az eredmény... Játékosaim maximálisan oda tették magukat, gratulálok a csapat­nak. Bejött az offenzív taktikánk. Mátyus János: - Van, amikor fejet kell haj­tanunk az ellenfél előtt, ez most ilyen volt. Jobb csapattal találkoztunk, a különbséget nem tudtuk eltüntetni. Komoly pofont kaptunk. Jánvári Gábor (jobbra) szabálytalanul szerelte Szakály Pétert, a vendégvédőt kiállították fotó: derencsényi István Ez bizony jó nagy pofon volt Gázolt és tovább robog a Löki, gyengén játszott a Szpari a debreceni keleti rangadón. LABDARÚGÁS. HŰVÖS idő (plusz egy fok), csúszós gyep, igen­csak foghíjas lelátók, pár száz lelkes vendégszurkoló várta vasárnap kora este a Nagyerdei Stadionban a keleti derbi, azaz a Loki-Szpari meccs résztve­vőit. Mátyus János, a vendé­gek mestere a kezdőcsapatban nem jelölte a korábbi sérülést érző Bajzát Pétert, a cserepa­don pedig három fiatal, Hra- bina Alex, Markovics Dávid és Bagi Ákos is helyet kapott. A nyíregyháziaknál a Pécs el­len eltiltás miatt nem szerep­lők közül Törtei Tamás visz- szakerült a védelem bal, Nagy Zoltán pedig a jobb oldalára. Nyomasztó volt a hazai fölény Alig melegedtek be a csapatok, amikor vezetéshez jutott a Löki, igaz Sidibe szabálytalan­ság után fejelt a kapuba. A ve­zetés után a hazaik játszottak mezőnyfölényben, ám igazi helyzetet a vendégek terem­tettek számukra, Tisza pedig élt is a lehetőséggel. A kétgó­los előny még inkább meg­nyugtatta a debrecenieket, a Szparinál alig-alig volt a labda, és csak egy Pákolicz megug­rás jelentett említésre méltót. Aztán fél óra elteltével jött a harmadik debreceni találat, mégpedig büntetőből. A játék képe nem változott, a ven­dégeknél alig volt a labda, ez csak az utolsó pár percre válto­zott meg, amikor Abdouraman akár szépíthetett volna. Szünetben cserélt Mátyus János, Törtei helyett Genge- liczki Gergő, Koller Krisztián helyett pedig Bajzát Péter lé­pett a pályára. A második já­tékrészben a szünet előttihez képest talán többet volt a ven­dégeknél a labda, ám tovább uralta a meccset a Löki. Jánvá­ri kiállítása után még inkább, és csupán a szerencsén mú­lott, hogy a sok hazai helyzet­ből csak Sidibe tudott egyet ér­tékesíteni, illetve a ráadásban Szakály tovább büntetett. A nyíregyháziak meg sem közelítették a Diósgyőrben mutatottakat, egy csapat pe­dig annyit játszik, amennyit az ellenfele megenged. Vasár­nap a nagyon gyengén focizó nyíregyháziak sokat engedtek meg ellenfelüknek, akik éltek is a lehetőséggel. A vereség mellett fájó, hogy a szombati, Paks elleni idegenbeli találko­zón a piros lapot kapottak nem játszhatnak. km-ml Sikos Petra becsülettel próbálkozott - mindhiába, az ellenfél jobbnak bizonyult fotó: racskó tibor A boltban maradt piros rózsa Az NRK nem bírt a fő­városiakkal - Akimova sem segíthetett. röplabda. Benne volt a pak­liban. Mármint, hogy jelen esetben nem csak a szokásos duma: az UTE-t fütötte a visz- szavágás vágya. A női röplabda élvonal nyitányán ugyanis egy malőr, konkrétan játékos jo­gosulatlan szerepeltetés miatt hiába nyert a pályán az Újpest- szövetség hivatalos eljárása következtében a három pont a Fatum-Nyírsuli-NRK együtte­séhez „vándorolt”. Más kérdés, a fővárosiak azóta ritkán bakiztak, az él­csapatok táborába küzdötték fel magukat. A „visszavágón” pedig azt is bebizonyítot­ták, nem véletlenül tartanak előrébb a nyíregyháziaknál. Jóllehet, nagy elszántsággal kezdtek a nyírségiek, csak­hamar elvesztették a fona­lat. Pedig hazai stáb tényleg mindent, de mindent meg­próbált. Forgatta, kereste a legideálisabb szerkezetet - az első szett hajrájában a titkos fegyvert, a frissen visszatért feladót, Natalja Akimovát is bevetette. Ő sem segíthetett. Látványos megoldások után érthetetlen hibákat követtek el a házigazdák, nem beszél­ve a kritikus pillanatokban elszúrt nyitásokról. A harmadik szett előtt valaki a nézőtérről piros rózsát aján­lott a lányoknak, ha 0:2-es ál­lásról fordítanak. Nyilván nem a beígért ajándék hatására ipar­kodott annyira az NRK, amely szorossá tette a csatát, mind­azonáltal a vereséget nem tud­ta elkerülni. km-kt Röplabda: NBI., női, 12. forduló Fatum-Nyírsuli-NRK-UTE ___________________0:3 (-20,-16,-22) Bujtosi csarnok, 400 néző, v.: Halász E., Bátkai-Katona Á. NRK: Erdős Zs. 3, Síkos P. 8, Vén E. 5, Ribeiro 12, Andrejkovics 3, Roma F. 5 Csere: Botos F. (liberó), Akimova, Berényi E. 5, Hengsperger A. Edző: Kőhalmi Richárd. UTE: Ancsin K. 2, Iricanin 10, Flumphries 9, Lakatos E. 11, Flornok N. 8, Leidgeb 10. Csere. Fladnagy R. (liberó), Szűcs K, Edző: MilodanovicAndrea. Mesterszemmel Kőhalmi Richárd: - Nagyon rapszodikus nyitás és fogadási teljesítményünket csak a támadásbefejezések múlták alul.__________________________________________ Milodanovic Andrea: - Flárom játékos lázasan szállt fel a buszra, ettől függetlenül nagyon bíztunk abban, hogy megmutatjuk, az első meccsen is tisztességesen nyertünk. Sikerült. Pontok a világbajnokok ellen Finta Zoltán remek egyéni csúccsal rukkolt ki. TEKE. Ritkán kerül olyan szitu­ációba a zalaegerszegi szuper­ligás férficsapat, hogy az első kör után rosszabbul áll, mint ellenfele. Márpedig a vasárna­pi nyíregyházi bajnokin ez volt a helyzet, egy-egy csapatpont mellett 20 fával jobban állt az NYTK, köszönhetően Hacker Dezső pontjának és Szlovensz- ki Tibor helytállásának. Középen nagyjából eldőlt a meccs a vendégek javára, de az utolsó körben Finta Zoltán kisebbfajta csodát tett: 619 fás egyéni csúccsal az egersze- gi meccs után újra legyőzte a világbajnok Nemes Attilát, gondoskodva az igazán tisz­tes végeredményről. km-bt Jól kezdtek Szegő Leventéék fotó: racskó tibor Szuperliga, férfi, 10. forduló Nyíregyházi TK-Zalaegerszegi TK __ _______ _ 2-6(3452-3544) NYTK: Szlovenszki 590, Hacker 604 (1), Szegő 567, Éliás 531, KasturaZs. 541, Finta 619 (1). Ifi: 0-4 (803-1082). Labdarúgás: NB I., 16. forduló Dunaújváros-Budapest Honvéd ___________________0-0 Újpest-Haladás 1-0 (0-0) Szusza Ferenc Stadien, 1500 néző, v.: Farkas Á. Gól: Stanisavljevic (76.). KlálUtva: Bardhi (84.), illetve Zsirai (57.), Jagedics (87.) MTK-Pécs 3-2 (1-2) Bozsik Stadion, 500 néző, v.: Pintér. Gól: Torghelle (4.), Csíki (65., 87.), illetve Frank (24.), Nagy J. (44.)_______________________ Pápa-Videoton 0-5 (0-3) Pápa, 400 néző, v: Andó-Szabó. Gól: Nikolics (9., 14.), Gyurcsó (44.), Stopira (59.), Feczesin (69.) __________ Puskás Akadémia-Dlósgyör 1-0 (1-0) Felcsút, 1661 néző, v,: Solymosi. Gól: Gohér (45.) ______________ Ferencváros-Kecskemét 3-1 (0-1) Groupama Aréna, 3627 néző, v.: Erdős. Gól: Lauth (54., 68.), Lamah (62.), illetve Vukasovic (42., 11-esből) _ _______________ Győri ETO-Paks 2-2 (0-0) ETO-park, 1200 néző, v.: Gól: Kvilitai (63.), Lipták (75.), illetve, Simon (72.), Bartha (90.) A bajnokság állása 1. Videoton FC 16 13 2 1 36-5 41 2. MTK Budapest 16 12­4 24-15 36 3. Diósgyőri VTK 16 8 5 3 25-18 29 4. DVSC-TEVA 16 8 4 4 24-11 28 5. Ferencváros 16 8 4 4 24-15 28 6. Újpest FC 16 7 7 2 15-10 28 7. MVM-Paks 16 7 6 3 25-13 27 8. Kecskeméti TE 16 6 4 6 17-18 22 9. Puskás Akadémia 16 6 3 7 18-20 21 10. Győri ETOFC 16 5 5 6 23-21 20 11. Nyíregyháza Spartacus 16 4 2 10 17-26 14 12. Lombard Pápa Termál FC 16 3 5 8 8-27 14 13. Budapest Honvéd 16 3 4 9 12-20 13 14. Dunaújváros Pase 16 3 5 8 14-28 13 15. PMFC-Matias 16 2 4 10 16-33 10 16. Szombathelyi Haladás 16 2 2 12 5-23 8 Á Dunaújvárostól 1 büntetőpontot levontak. * ■*