Kelet-Magyarország, 2014. október (74. évfolyam, 229-254. szám)

2014-10-21 / 246. szám

2014. OKTÓBER 21., KEDD 10 Sport KEHI Kézilabda: NBII Észak-keleti csoport Férfi, 5. forduló , Mátészalkai MTK-VKK Nyírbátor 16-45(12-19) Mátészalka, 100 néző, v.: Csörgő L, Vitális G, Mátészalka: Oross A. - Varga R. 3, Orosz L 3, Kovács 1.1, Kun Á. 1, Szántó Sz. 3, Szalay K. 1. Csere: Tiszlavicz M. (kapus), Király Gy„ Szender Sz. 1, Szfjjártó A. 3, Bíró M„ Szabó I. Edző: Falcsik Miklós. Nyírbátor: Gadnai A. - Csébi D. 5, Pisák T. 3, Erdős Z. 8, Hornyák Z. 6, Kovács Zs. 1/1, Vasas Gy. 5. Csere: Tóth M. (kapus), Molnár Z„ Fülöp G.5/2, Csébi Z. 1, Balogh Sz. 7, Szabó Cs., Tóth L. 3, Torzsa R1. Edző: Váczi Sándor. Ki­állítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/0, illetve 5/3. Érvényesült a papírforma. Junior: 26-23. _________________________________________________________ _______ Falcsik Miklós: - Ki lehet kapni a Nyírbátortól, de nem ilyen csúnyán...____________________ Váczi Sándor - Szerettük volna a gólkülönbséget javítani, ez talán sikerült. Kisvárdal KC SE-Fehérgyarmati VSE 31-24 (16-7) Kisvárba, 420 néző, v.: Dohány J„ Nagy L. Klsvárda: Simon A. - Csendes Á. 4, Mándi K. 3, Bőd B. 2, Kovács L. 4, Járosi A. 6/1, Barabás B. 3. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L„ Türk F. 2, Kovács A. 1, Botka A. 1, Tuska Sz. 5, Czili A., Szanyi A., Mirga Á. Edző: Papp József. Fehérgyar­mat: Nagy T. - Csobay A. 3, Tóth N. 6, Kun Sz., Csapos J. 2, Szabó P. 6/5, Pásztor A. 5. Csere: Bihari Z. 1. Gaál R. 1, Szabó I. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 8/5. A Kisvárda egy nagyon felkészült csapat ellen küzdelmes mérkőzésen, közönségszórakoztató játékkal megérdemelten aratott szép győzelmet. Junior 35—28. ___ _____ Papp József: - Az első félidőben jól kontrolláltuk a mérkőzést, nagyszerű kapusteljesítmény mellett ötletesen, színesen játszottunk. A szünet után több variációs tehetőséget kipróbálva, kiváló közönségünket kiszolgálva magabiztos győzelmet arattunk. _____________ Csapos János: - Az első félidőben eladott rengeteg labda megpecsételte sorsunkat. Bőcs KSC-Tlszavasvárl SE-QUICK 2000 26-26 (15-15) Bőcs, 100 néző, v.: Kiss J„ Polgár A. Tiszavasvárl: Bíró - Szögi R. 1, Benyusz 8/2, Kiss K. 5/2, Nácsa 1, Danes M. 3, Mezei L. 4. Csere: Bódor (kapus) Gáli L 2, Lázár, Havel 2, Gazdag. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 6 perc illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3 illetve 5/4. A ven­dégcsapat rengeteg technikai hibát követett el, ami csaknem megbosszulta magát. A végén Szögi Rolandnak köszönhetően sikerült egy pontot szerezni. Junior 32-40. Grandjean Gábor: - A látottak alapján pontot veszítettünk, viszont azt hozzá kell tenni, az utolsó percben nekünk kellett kapaszkodni a döntetlenért. Rádió M Miskolc-Debreceni EAC33-27, Hajdúnánás Robzol 2000 KS-Berettyó MSE 25-21,Kazincbarcikai KSE-Hajdúböszörményi TE 34-25. 1. Nyírbátor 5 5 - - 149-101 10 2. Hajdúnánás___________________5 4 - 1 155-119 8 3. Berettyóújfalu _________________5 3____1 1 145-137____]_ 4. Kazincbarcika ______________5 3 - 2 149-139 6 5. Miskolc __________________5 3 - 2 147-139 6 6. Debreceni ÉAC 5 2 1 2 134-135 5 7. Tiszavasvárl 5 2 1 2 132-138 5 8. Klsvárda 5 2 - 3 133-122 4 9. Hajdúböszörmény ______________5 113_____138-151 ____3 10. BŐCS 5 - 2 3 137-160 2 11. Fehérgyarmat 5 1 - 4 126-150 2 12. Mátészalka 5 1-4 107-161 2 Női, 4. forduló Miskolci VSC-Kölcsey DSE Nyíregyháza 18-22 (10-12) Miskolc, 100 néző, v.: Fibecz Z„ Szammer P. Kölcsey DSE: Koppán N. - Szoboszlai F. 4, Tilki A. 2, Kelemen G. 2, Márkus G. 1, Katona K. 8. Szoboszlai N. 1 Csere: Gyimesi L. 2, Szabó V, Papp A. 1, Silye V. 1/1, Hrabina I., Kovács F„ Leithi K. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 2/1. Jó iramú szomszédvári rangadón végig vezetve biztosan nyert a Kölcsey. Junior. 30-34. ____________________________________________ _____ Hadobás István: - Jobb a szabolcsi alma, mint a borsodi sör. Nagyszerű védekezésünk megalapozta értékes idegenbeli sikerünket. Klsvárda! KC SE-Hajdúböszörményl TE 23-18 (13-6) Kisvárda, 170 néző, v.: Nyitrai Sz., Pányi L. Kisvárda: Harisova - Szemán Sz. 4, Csányi E. 2, Vakarcs K. 4/3, Tar H. 1, Frank P., Rácz K. 7. Csere: Jurecska K. (kapus), Dudás G. 4, Szilágyi R., Almási L, Kránitz A. 1. Edző: Dévényi József. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 3/2. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak sokat tettek a győzelemért. Junior: 32-19. (Tudósító: Nagy Kálmán) ___________________________________________________ Dévényi József: - A pokolian rossz helyzetkihasználást sikerült hatékony védekezéssel ellensúlyozni. ____________________________ _______________ Továbbiere- Debreceni VSC líl—Alsózsolca KSE 36-21, Bőcs KSC-Ózd 25-27, Füzesabonyi SC-Etalon K.K. Adács 53-23, Derecske! KKSE-Létavértes SC 97 SE 22-31. A bajnokság állása: 1. Füzesabony 4 4 - - 159-103 6 2. Klsvárda 4 3 - 1 138-99 6 3. Kölcsey DSE-Nylregyháza 4 3 - 1 117-83 6 4. Létavértes __________________4 3-1______113-83 4 5. DVSCIII 5 3 - 2 146-124 6 6. Hajdúböszörmény _____ ______ 5 J__ 2 126-122 6 7. Ózd 5 3 - 2 149-155 6 8. Bőcs ___________________5 2 - 3 120-128 4 9. Miskolc _______ 4 1 - 3 100-109 2 10. Adács ______________________4 1-3 110-171 2 11. Derecske ____________________4 - - 4______91-137 12. Alsózsolca 4 - - 4 80-135 Asztalitenisz NBI, férfi ApagySE-ASESzécsény 2-16 Az igen csak jó játékerőt képviselő vendégcsapat Kriston Dániel vezetésével magabiztosan nyert. Ha meccslabdáról nem veszítettek volna kétszer is az apagyiak, szebb lehetett volna a vége. Győztek: Hodász, Nagy B.1-1. _______________ NBI, női NAC Túróczy Nyíregyháza-Csengőd KSZE 7-11 A korosztályos kecskeméti játékosokból álló vendégcsapat ellen három utánpótláskorú játékost is bevetettek a nyíregyháziak (Laskai írisz és Barna Kinga mellett ezúttal Harman Lilla debütált), a mérkőzés Így is szorosan alakult. Gy.: Spengler 4, Horváth E. 2, a Spengler, Horváth E. páros 1. NB II, férfi Nyírbátort ASE ll-Ózdi VSE 18-0 A nyírbátoriak semmit nem bíztak a vélet­lenre, legerősebb összeállításban játszva, mérkőzésvesztés nélkül győzték le a kissé tartalékos ózdiakat. Gy.: Sallai, Bánhidi, Kiss Zs„ Molnár D. 4-4, a Sallai, Kiss Zs. és a Bánhidi, Molnár D. páros 1-1. Borsod Volán ll-Apagy SE II 15-3 Az NB l-et is megjárt miskolciak ellen tisztességesen helytálltak az apagyiak, kis szerencsével még hozhattak volna egy-két mérkőzést. Gy; Szűcs A. 2, Nylkos R. 1. NB III Útfestők-Apagy SE lll-TIszaújvárosi SC 11-7 Fodor Gézával és Poór Tiborral a bajnoki címvédő játékosai sem tudtak mit kezdeni, így a Szerenccsel együtt az apagyiak is veretlenül állnak az első helyen. Gy: Fodor G„ Poór T. 4-4, Zachár, Budai P. és a Fodor G., Budai P. páros 1-1. Nyfrmadai ISE-Teva-Debrecen SE II16-2 Nem állította komoly próbatétel elé a mérkőzés a nyírmadai játékosokat, akik magabiztosan hozták a két pontot. Gy.: Pacuk P., Paszternák 4-4, Szabó S., Nagy A. 3-3, a Pacuk R, Paszternák és a Nagy A., Szabó S. páros 1-1. Várdai ASE-Artó SE 15-3 A papírformát magabiztosan érvényesítette a kisvárdai legénység. Gy.: Márföldi, Újvári 4-4, Pokol P. 3, Arady, Varga R, a Márföldi, Arady és az Újvári, Pokol P. páros 1-1. _______ Vásárosnaményi SZSE-Mezőtúri AFCII 18-0 Játék nélkül, a vendégcsapat nem érkezett meg a mérkőzésre. Szépen csillogó ezüst ökölvívás. A nyíregyházi viselő egyesület tehetsége Dávid Sport Club bunyósa, ezüstérmet szerzett a Szi- Horváth Róbert nagyszerű getszentmiklóson rendezett eredményt ért el. A szabol- junior magyar bajnokságon, esi megyeszékhelyt kép- km Ha megrázzák magukat Erős Gábor ezúttal is két gólt szerzett - az utóbbi három bajnokin össze­sen hétszer talált be fotó: szopkó dóra/kisvardafc.hu A kisvárdai támadók továbbra is képesek számolatlanul szerezni a gólokat. LABDARÚGÁS. Miután az utób­bi időben a Kisvárda Master Good és a Veresegyház mér­kőzésein is potyogtak a gólok, benne volt a levegőben, hogy a közös találkozásuk alkalmá­val sem lesz másként. Hajlamosak a könnyelműségre így is történt, hiszen a szom­bati NB III-as bajnoki 5-3-as kisvárdai győzelmet hozott, de a gólok elosztása nem volt annyira egyoldalú, ahogy arra az előjelek alapján számítani lehetett.- Azért tudunk örülni az ilyen győzelmeknek is, hi­szen ezekért is három pontot adnak, és azért előfordult már riválisainkkal, hogy alsóházi csapatok ellen botlottak - jel­zi Révész Attila, hogy az utób­bi két meccsen kapott hat gól ellenére azért nincs világvége hangulat a listavezető Kisvár- dánál. - A problémát inkább Már azt is sikernek tekintik, ha öt kapott góllal megússzák. RÉVÉSZ ATTILA abban látom: játékosaink is érzik, ha megrázzák egy pi­cit magukat, akkor bármikor képesek gólt szerezni, emi­att mostanában hajlamosak vagyunk a könnyelműségre. Hozzáteszem, nem könnyű úgy játszani, hogy az ellenfe­leken érezhető, már azt is si­kernek tekintik, ha öt kapott góllal megússzák ellenünk, így gyakran kilenc emberrel szállják meg a tizenhatosu­kat. Egyértelmű dicséret- A támadójátékért felelő já­tékosainkat egyértelmű di­cséret illeti azért, hogy rendre képesek feltörni az ilyen zárt védekezést. Csalódás ezen a mérkőzésen amiatt ért, hogy a kulcsemberek helyettesítői nem tudtak megfelelő telje­sítményt nyújtani, így nem vált be az a tervünk, misze­rint a következő heti két mér­kőzésre mindenkit tűzben tudnánk tartani. A hétvégén szabadnapos lesz a Kisvárda (és a putno- kiak felsőtárkányi győzelme esetén a pazar szereplés el­lenére is elveszítheti első he­lyezését, igaz, vélhetően csak átmenetileg), azt követően viszont sűrű napok elé néz a csapat: október 29-én, szer­dán 12.30-tól fogadja a Vácot a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé jutásért, majd há­rom nap múlva a bajnokság­ban szintén veretlen Hatvan lesz a vendége. Soha vissza nem térő alkalom- Jövő szerdáig egyértelmű­en a Vác elleni mérkőzésre koncentrálunk, egy kiscsapat életében soha vissza nem térő alkalom a kupában ilyen tétért játszani - mondja a menetrendről Révész Attila. - Arra a mérkőzésre másként kell készülnünk, mint a baj­nokira, több figyelmet kell fordítanunk a védekezésre is. Már csak az utóbbi mécs­eseken kapott gólok miatt is... KM-BT Most a Mizsével tolnának ki kézilabda. A férfi kézilabda Magyar Kupa harmadik for­dulójában a Nyírbátor NB Il-es együttese a Mizse KC-t fogadja. Mégpedig kedden (kezdés: 18 óra), a bravúr re­ményében. Mert bár a láto­gatók a második vonal Keleti csoportjának meghatározó tagjai, a házigazda éppenség­gel az előző körben is NB I B-s riválist, az Ózdot búcsúztatta.- Ugyanazt a lelkesedést, hajtást várom, mint amit az Ózddal szemben tanúsítottak a fiúk - adott hangot vágyának Szőke Ferenc, a bátori klub el­nöke. - Igyekszünk mindent megtenni azért, hogy minél szorosabb legyen a meccs, de legyünk reálisak, nem mi va­gyunk az esélyesek, ráadásul a vendégek jól is szerepelnek a bajnokságban. Már csak azért is szerencsés lenne a következő körbe jutni, mivel szinte biztos, hogy az NB I-es ellenfelet fogadnánk, amire már nagyon régen volt példa. KM-KT Hornyák Zoltán és a Bátor tovább- küzdené magát FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Három gól, mégsem A nyírbátori védekező középpályás Fabu Már­ton számára nem tabu a támadás. labdarúgás. A hajdúböször­ményiek az ősszel vesztettek már meccset egy- és kétgólos előnyből is, Nyírbátorban pe­dig kipróbálták, milyen is az, amikor már négy találattal tar­tanak előbb. Majdnem ráfáztak, mert 5-1-es vezetésük után csak 5-4-re nyertek, ezzel együtt a bátoriaké a kétes dicső­ség, miszerint nyolc vereség után a szabolcsiakat győzte le ebben a bajnokságban elő­ször az NB III addigi sereghaj­tója. Érezte, valami nem stimmel...- Ezen a mérkőzésen a döntet­len is csalódást keltett volna, a vereség pedig különösen fájó egy olyan csapattól, amely addig még pontot sem szer­zett a bajnokságban - mondta a nyírbátoriak középpályása, Fabu Márton, akinek arról is emlékezetes marad a meccs, hogy felnőtt mérkőzésen most először szerzett három gólt. A nyírbátoriak Fabu Márton három gólja ellenére is pont nélkül ma­radtak a Böszörmény ellen FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR- Ebben a helyzetben termé­szetesen annak sem tudtam örülni, hogy három gólt értem el. Középpályásként inkább a védekezésre kell figyelnem, de szeretek támadni és edzőnk, Kovács János meg is követeli tőlem, hogy előrefelé is játsz- szak. Röplabda: NB II, női, 2. forduló Nyíregyházi Főlskola-Nyfrsull Akadémia- Eötvös DSE Debrecen 3:0 (21,13,28) Bujtosi Csarnok, 100 néző, v.: Oláh B. FilibérT. __________________________________________ Nyírsuli Akadémia: Sitku R. 3, Ratkos P. 17, Vass V. 4, Göncz D. 7, Tóth F. 8, Nagy F. 7. ________ Csere: Nagy N„ Fóth D. (liberók), Szabó Ö. 1, Litvai K. Edző: Balázs István. Az elmúlt heti idegenbeli siker után hazai pályán folytatta sikeres szereplését a Nyíregyházi Főiskola-Nyirsuli Akadémia együttese, A rendkívül szoros, kiélezett harmadik játszma behúzását követően Balázs István gárdája nem várt, mindazonáltal megérdemelt győzel­met aratott rutinosabb hajdúsági ellenfelével szemben, a szép labdamenetekkel tarkított mérkőzésen. örülhet...- Mindhárom gólomat szög­letet követően, kettőt fejjel, egyet pedig lábbal értem el. Már a bemelegítésnél érez­tem, hogy nem stimmel va­lami a csapattal, ám érdekes, a gólokat nem rögtön az ele­jén kaptuk, hanem a husza­dik perc után, alig több mint negyedóra alatt négyet is. A szépítést követően, a szünet után jött az ötödik, ami után mentünk előre, de már nem tudtuk utolérni az ellenfelet. A harmadik találatomat köve­tően már nem maradt időnk az egyenlítésre. Nagyobb odafigyelést! A nyírbátoriak legutóbb Ka­zincbarcikán zárták le veret­lenségi sorozatukat, most pedig már három meccs óta nyeretlenek.- Igen, a három forduló már nevezhető sorozatnak, de bí­zom benne, Jászberényben kilábalunk a hullámvölgyből - reménykedik a huszadik szü­letésnapja előtt álló futballis­ta. - Nehéz mérkőzéseink van­nak hátra bajnokságból, ezek nagyobb odafigyelést követel­nek meg a részünkről, km-bt A Nyírpazony Sényőn kupázik LABDARÚGÁS. A szerdai Nyír- pazony-Nagyecsed mérkőzés jelenti a Magyar Kupa megyei selejtező 3. fordulójának nyi­tányát. A találkozót (15 óra) Sényőn rendezik, a többi mécs­esét csütörtökön játsszák, km Gőlvadásziista ■HHHffiHRHHMI 12 gólos: Nikolics N. (Videoton). __________ 6 gólos: Rudolf (Győr), Kanta J. (MTK). NB Ili Keleti csoport 11 gólos: Milovac (Kisvárda). ____________ 9 gólos: Bobál G. (Bp. Honvéd-MFA), Erős G. (Kisvárda).___________________________ 7 gólos: Nagy R. (Kisvárda). Szi-Zo Sport ­dr. Zilahi megyei I. osztály 10 gólos: Dávid R. (Nyírmada). ___________ 7 gólos: Kiss T. (Ibrány), Mocsár Cs. (Nagy­halász), Nagy I. (Tiszavasvárl). ____________ 6 gólos: Maries G. (Baktalórántháza), Zsidó (Mándok). Megyei II. osztály Rakamaz Takarék-csoport 18 gőlos: Kovács I. (Sényő). __ 14 gólos: Hornyák M. (Rakamaz). ' 11 gólos: Fekete Á. (Sényő), Osváth Z. (Terem). ______________________________ 10 gólos: Rácz R. (Kótaj), FábriZ. (Sényő). 9 gólos: Szabó S. (Nyírpazony), Osikóczki (Újfehértó).____________________________ 8 gólos: Szatlószki (Napkor), Kovács B. (Sényő). ______________________________ 7 gólos: Szabó M. (Gávavencsellő). ___ 6 gólos: Orosz G„ Márton I. (Apagy), Ruff (Levelek), Toldi A. (Napkor), Galambosi G. (Rakamaz). Nyfrerdő-csoport 12 gólos: Éles I. (Gyulaháza). ______ 9 gólos: Bégány Zs. (Nagydobos), Bíró J. (Pap), Ács G. (Záhony). _________________ 8 gólos: Bombera (Gyulaháza), Soltész B. (Mátészalka). ___________________________ 7 gólos: Miskolczi G. (Fényeslitke), Réz­műves F„ Botos G. (Mátészalka), Deskó D. (Vásárosnamény)._______________________ 6 gólos: Baráth I. (Ajak), Illés J. (Demecser), Lupcsa, Nagy B. (Fényeslitke), Szabó D. (Új- dombrád), Kézi B. (Vaja), Mándi L„ Bicskó (Vásárosnamény). _______________________ Kelet-Magyarország-c söpört 17 gólos: Szilágyi L. (Túrricse). 13 gólos: Riskó T. (Vámosoroszi). __ 11 gólos: Török I. (Nagyecsed), iónl R. (físz- taberek), Kertész J„ Somlyal (Tyúkod). 10 gólos: Ádámszki (Nagyecsed). 9 gólos: ZámbóT. (Mérk-Válla]), Batlzl-Pó­csi N. (Nyírmeggyes). ____________________ 8 gólos: Gaál K„ Rozman (Csenger), Vicickó (Nagyecsed), Somogyi R. (Tiszakóród), 7 gólos: Katona P. (Csenger), Lukács M. (Milota), Bodogán, Nyíregyházi G. (Nagye­csed), Imre M. (Tunyogmatolcs), Garda E. (Túrricse). ______________________________ 6 gólos: Lakatos J„ Szimuly G. (Mérk-Váí- laj), Petrohai Gy„ Jónás P. (Nyírcsaholy), Szilágyi S. (Túrricse). d ISISP iparosok inisi egészségre és környezetre^ ártalmatlan szigetelőanyag! Befúvásos, cellulóz alapú hőszigetelés, födémek utólagos szigetelése! Bővebb információ és ingyenes szaktanácsadás: www.ladanyi.hu , o valamint a 30/289-9891-es telefonszámon. | Hogy a tél ne a fűtésről szóljon! HIRDETÉS