Kelet Magyarország, 2014. március (71. évfolyam, 51-75. szám)

2014-03-18 / 64. szám

2014. MÁRCIUS 18., KEDD KELET Asztalitenisz Csapatbajnokságok ___________ NB I., férfi Ceglédi VSE-Nyfrbátorl ASEII11-7 Sallai Zoltán és Tóth Gábor jóvoltából, tartalékos összetételben is nagysze­rűen helytállt a harmadik helyezett otthonában a Nyírbátor. Győztek: Sallai 4, Tóth G. 3. NB II., férfi Apagy SE ll-Pénzúgyőr SE III 2-16 A legjobb összetételben érkező, a ta­bella harmadik helyén álló fővárosiak ellen jó meccseket vívtak az apagyiak, de többnyire alulmaradtak. Győztek: Szűcs A. és Szűcs A., Nyikos R. páros R _________________________ NB III., férfi ■ Nyírbátori ASE lll-Vámospércsi ASE 11-7 Jobb játékerőt képviselt a hazai csapat, sokkal egységesebbnek tűnt, mint ellenfele. Gy.: Bánhidi 3, Újlaki B., Szöllősi T„ Majoros M. 2-2, a Bánhidi, Szöllősi T. és az Újlaki B„ Majoros M. páros 1-1. ___________ Hortobágy LSE-Vásárosnamény SE ________ 2-16 Magabiztos győzelemmel érvényesí­tette a papírformát a naményi csapat. Gy.: Szilágyi Z„ Sztoj 4-4, Tuckanjuk, Nagy A. 3-3, a Szilágyi Z., Sztoj és a Tuckanjuk, Nagy A. páros 1-1. _______ Szerencsi VSE-Útfestők-Apagy SE III ___________________M A rangadón győzelmi esélyt sza­lasztott el az apagyi legénység, de a döntetlennel is megőrizte lépéselő­nyét a második helyen a hazaiakkal szemben. Gy.: Fodor G. 4, Poór T. 2, Budai P., Németh F. és a Fodor G„ Poór T. páros 1-1. Harmadik helyen labdarúgás. Hétfői számunk­ban hibásan közöltük a Szi- Zo Sport megyei első osztá­lyú ■ bajnokság tabelláját. A Cellspan-Balkány a harmadik helyre lépett előre. km Miként arról korábban be­számoltunk, Savic Berna­dettet és Janetka Vivient családi gyász sújtotta, ugyan­akkor a társak halvány előa­dását még nehezebb meg­emészteni a szakvezetőnek. Semmi jele nem volt- Még az öltözőben, a takti­kai megbeszélés során sem tapasztaltam semmi jelét annak, hogy ez lesz a vége- elmélkedett a tanácstalan Balázs István. - Két játé­kos csendessége, magánya a gyász miatt érthető, adott helyzetben ők tették a dolgu­kat.- A többiek viszont onnan kezdve, hogy beléptek a küzdőtérre akaratgyengék, motiválatlanok, görcsösek, tompák voltak, gyenge tel­jesítményt nyújtottak ezen a nagyon fontos mérkőzésen, így az ellenfél legjobb, leg- ponterősebb játékosa, Dégi Barbara nélkül is megérde­melten győzött. Az a csapat, amely a játék egyetlen ele­mében sem tud ellenfele fölé nőni, és játszmánként saját erejéből csak 11-12 pontra képes, nem nyerhet mérkő­zést.- Továbbra is ott van ben­nem a kérdőjel, mi történhe­tett? Miért nyújtott a csapat ilyen mérhetetlenül gyenge teljesítményt hazai pályán, saját közönsége előtt? km-kt sport.szon.hu Sport. A régió és a nagyvilág sportja Válaszra várva: mi történhetett? Erdősné Balogh Erika (balról) és Sikos Petra is meghajolni kényszerült - a nyíregyházi együttes fájó módon bukta el az MTK elleni párharcot fotó: racskó tibor- Továbbra is értetlenül állok a végeredmény, és a mutatott teljesítmény előtt. Változat­lanul nincs magyarázatom rá, hogy nyolc nap alatt hogyan fordulhatott ekkorát a világ?- A párharc első mérkőzé­sén a szezon egyik legjobb produkcióját bemutatva nyertük, majd Budapesten, nagy akarással és lelki tar­tással, rendkívül szoros játszmákban veszítettünk, leginkább a koncentráció és a hatékonyság hiánya mi­att, így egyenlített az MTK. És akkor itt van sok kérdő­jellel a harmadik meccs... A Fatum-Nyírsuli-NRK edzője értetlenül áll a végeredmény, a muta­tott teljesítmény előtt. RÖPLABDA. A Fatum-Nyírsu- li-NRK élvonalbeli női röp­labdacsapata úgy bukta el az MTK elleni párharcot, hogy fabatkányival sem tűnt rosz- szabbnak ellenfelénél. Sőt... Még inkább elkeserítő, hogy az első összecsapáson csak­nem padlóba döngölt fővá­rosiakkal szemben elbaltázta a második, idegenbeli partit, holott meglehetősen nagy sansz mutatkozott a külön csata kipipálására. Nincs magyarázat A feketeleves pedig vasár­nap következett, amikor a harmadik, döntő találkozón is térdre kényszerült a nyír­egyházi együttes, ráadásul a bujtosi csarnokban. A követ­kezmény: az ötödik helyett a hetedik helyért küzdhet a szezon záróakkordjaként, mégpedig a Kaposvárral.- Egyet aludva a meccsre, semmivel nem lettem okosabb - fogalmazott Balázs István, a Fatum-Nyírsuli-NRK edzője. Nyolc nap alatt hogyan fordulhatott ekkorát a világ? BALÁZS ISTVÁN Kézilabda: NB II. Észak-keleti csoport Férfi, 18. forduló ______ 1 Kisvárba KC SE-Tiszavasvári SE Quick 2000 33-32 (20-16) kisvárda, 300 néző, v.: Katona, Konyári. Kisvárda: Kői E. - Csendes Á. 4, Kovács A. 1, Fekete R. 6, Járosi A. 7/4, Mándi K. 2, Szabó A. Csere: Lipécz M (kapus), Pa- róczai L, Nagy D. 5, Botka A. 3, Bod B„ Türk F. 3, Kiss I., Vass Gy. 1, Bartha D. Edző: Papp József. Tiszavasvári: Varga P. - Benyusz K. 9, Kajibás 4, Lázár A., Balázs M. 4, Danes M. 8/1, Mezei L 4. Csere: Bódor Z„ Volosinóczki (kapus), Lippai A., Gazdag R„ Nácsa B. 2, Szuvák Cs., Szuvák D„ Gáli L. 1, Pataki B. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 1/1. Küzdelmes mérkőzésen a vendégek jól használták ki az esélyesebb hazaiak hibáit. Junior: 26-16. _________________________________________________ Papp József: - Nagyon gyorsan el kell felejteni... _____________________ Grandjean Gábor: - Ügy gondolom, a kézilabda-társadalom szerves részei a játékvezetők. Annak a sportágnak a szereplői, amely rendkívül dinamikusan fejlődik és egyre több fiatalt vonz a pályára. Ugyanakkor el kell gondolkozni azon, ezeknek a gyerekeknek mekkora törést okoz az, ha nem az elvégzett munka és a pályán mutatott teljesítmény alapján alakul ki a végeredmény! Abajnoksagállása: 1. Kisvárda 16 14 1 1 490-397 29 2. Nyírbátor 15 13 2- 503-382 28 3. Fehérgyarmat 15 11 1 3 415-380 23 4. Haidúböszörménv 15 8 1 6 412-391 17 5. Miskolc 15 8 1 6 419-403 17 6. Debreceni EAC 15 6 4 5 437-395 16 7. Tiszavasvári 16 7­9 467-457 14 8. Berettyóújfalu 15 5 2 8 421-428 12 9. Kazincbarcika 15 5 r­10 454-459 10 10. Mátészalka 15 3 2 10 383-440 8 11. Demecser 15 4­11 404-467 8 12. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 15­­15 335-541­Női, 18. forduló Kisvárda KCSE-EtalonAdács 42-24(19-17) Kisvárda, 250 néző, v.: Bíró Á„ Herbák T. Kisvárda: Járosiné - Tóth B. 1, Vassné 6/5, Dudás G. 9, Varga V. 3, Frank P. 14, Rácz K. 5. Csere: Jurecska K (kapus), Szilágyi R, 1. Máté V. 4. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétmé­teresek: 5/5, illetve 3/3. Szoros első félidő után magára talált a Kisvárda és nem hagyott kétséget arról, melyik a jobb csapat. Junior 29-23. _______________ Dévényi János: - Győztünk. ______________ A bajnokság állása: 1. Balmazújváros 15 12 2 1 432-346 26 2. Füzesabony 15 12 1 2 507-379 25 3. Kisvárda 16 11 2 3 462-406 24 4. Hajdúböszörmény 15 11­4 481-381 22 5.BŐCS 15 10 1 4 439-349 21 6. Debreceni VSC III 15 8­7 460-384 16 7. Kölcsey DSE 15 6 1 8 421-391 13 8.Őzd 15 5 3 7 418-444 13 9. Miskolc 15 5­10 424-488 10 10. Derecske 15 3­12 406-459 6 U.Alsózsolca 15 2­13 332-504 4 12.Adács 16 1­15 400-651 2 Ezt a gólt nem vehették el tőle Ambrusz Árpád (jobbra) vasárnap mindkét kaput bevette, de csak a „második” találatának örült önfeledten fotó. sipeki Péter Ambrusz Árpád bajnoki mérkőzésen több mint tíz év után vette be az ellenfél kapuját. LABDARÚGÁS. Az őrült, négy percen át tartó flúgos futam azzal kezdődött Nyírbátorban, hogy Ambrusz Árpád hátáról a saját kapujába pattant a labda, és azzal zárult, hogy Ambrusz Árpád bevette a kazincbarci­kai hálót, kialakítva a 2-2-es végeredményt. Ritkán tűnik fel a rovatban A vasárnapi mérkőzés négy ta­lálata a 77. és a 80. perc között született, a lefújás előtt pedig még egymásnak is estek a pá­lyán lévők, akik közül a haza­iak kapusa, Tóth Szilveszter kapott piros lapot. Visszatérve Ambrusz talá­lataira, a mérkőzés hivatalos jegyzőkönyvében vasárnap estig Erdei Zoltán volt fel­tüntetve mindkét bátori gól szerzőjeként (ebből adódóan lapunkban is tévesen jelent meg, elnézést érte), aztán hét­főre már a találat „valódi elkö­vetője” szerepelt a gólszerzők között, a 80. percnél. Ami azt illeti, Ambrusz Árpád neve ritkán tűnik fel ebben a ro­vatban, bajnoki mérkőzésen legutóbb még kertvárosi já­tékosként vette be az ellenfél kapuját, annak pedig már több mint tíz éve...- Azért nem mondanám, hogy minden előzmény nélkü­li volt a gólom, mert az Arany Fácán Kupa felkészülési tor­nán a Kemecsét is az én talála­tommal végeztük ki - mondta az NB III-as nyírbátori csapat rutinos belső védője. - Kicsit bosszantott, hogy a mostanit először rosszul könyvelték el a jegyzőkönyvben, szívesebben láttam volna, ha az öngólomat veszik el tőlem a játékvezetők. Leírhatatlan volt az örömöm, mert tényleg elég régen for­dult elő velem, hogy bajnokin betaláltam volna. Két gól, amit töröltek- Jellemző, hogy egyszer a Kertváros színeiben a megyei bajnokságban dupláztam az Ajak ellen, erre az ajakiak visszaléptek a bajnoki foly­tatástól, és az én góljaimat is törölték... Ambrusz Árpád a Nyíregy­háza Spartacus színeiben 155 bajnokit játszott (ebből 42-t az élvonalban), ám gólt nem sikerült szereznie. Va­lahogy úgy jött ki a lépés, hogy a szögleteknél-sza- badrúgásoknál egyik edző­je sem számított rá a kapu elé érkező emberek között. Megtalálta a cipőt...- Most viszont úgy döntöttem, hogy előremegyek, hiszen hátrányban voltunk, és már kevés idő volt hátra - emléke­zett a gólja előtt történtekre a 33 éves futballista. - Nem is nagyon emlékszem, hogy rpi történt pontosan, csak any- nyira, hogy volt két rosszul sikerült lövési kísérletünk. A második után elém került a labda, és csak arra koncentrál­tam, hogy találjam el a kaput. Eltaláltam. Hogy ajánlom-e valakinek a gólt? Igen, egy olyan embernek, aki mindig mellettem állt, ám mostaná­ban nem a futball tölti ki az életét, és nem tudott ott lenni a mérkőzésen. Még valami: Ambrusz Ár­pád új stoplist vett fel a Ka­zincbarcika elleni mérkőzés­re. Ilyen az, amikor több mint tíz év után valaki végre meg­találja a góllövő cipőjét... Gólvadászlista NB II. __________________ 18 gólos: Urbin (Dunaújváros: 3, Balmazújvá ros: 15). _________________________ 14gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus). __ NB III. Keleti csoport 13 gólos: Kertész T. (Létavértes). 12 gólos: Molnár T. (DVSC-DEAC). Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei i. osztály ~ 18 gólos: Balás G. (Nagykálló: 1, Szatmár Unió FC: 17). ______________ 17gólos: MaricsG.(Baktalórántháza) __ 16 gólos: Fekete G. (Kemecse). 14 gólos: Papp Z. (Nylrmada). _______ 13 gólos: Nagy D. (Balkány). Megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 24 gólos: Fazekas V. (Tiszavasvári). 22 gólos: Pólik (Kótaj), Fodor T. (Terem). ___ 20 gólos: Madzin (Szakoly). ____________ 15 gólos: Szilágyi G. (Encsencs), Galambosi G. (Rakamaz), Szabó S. (Tiszavasvári). _______ 13 gólos: Rácz R. (Kótaj), Galamb (Nyíribrony), Ványi Zs. (Nyírtelek). _________________ 12 gólos: Peres (Terem). _______________ Rakamaz Takarék-csoport ______^ 18 gólos: Gombkötő Z. (Demecser), Éles I. (Gyulaháza). Ács G. (Pap). 16 gólos: Deák B. (Gyulaháza), Kézi (Rohodj. 14 gólos: Anderka (Gávavencseliő), Lakatos Z. (Újdombrád).______________________ Kelet-Magyarország-csoport 31 gólos: Bate Cs. (Tarpa). 29 gólos: Horváth G. (Tiszakóród). 27 gólos: Deskó (Vásárosnamény). 22 gólos: Orosz A. (Beregdaróc). 20 gólos: Lukács M. (Kölese). __________ 19 gólos: Simon Sz. (Tarpa). ___________ 18 gólos: Siket L. (Milota). ___________ 16 gólos: Bégány Zs. (Nyírcsaholy), Szilágyi L (Túrricse). _______________________ 15 gólos: Varga I. (Milota), Sebestyén G. (Vásárosnamény).__________________ 14 gólos: Jónás P. (Nyírcsaholy). _______ 13 gólos: Drabik M. (Mátészalka). 12 gólos: Ráski B. (Tunyogmatolcsj.