Kelet-Magyarország, 2013. november (73. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-19 / 269. szám

2013. NOVEMBER i9„ KEDD Egy kontraakció miatt csúszott le az aranyról El kell dönteni, amikor lehet CSELGÁNCS. A vásárosnaményi judo klub két versenyzője lé­pett tatamira Budapesten, az UTE csarnokában megren­dezett magyar bajnokságon, mégpedig több mint kétszáz reménység társaságában. A 2003-ban születettek küz­delmeiben Vaska Fanninak a 13-as szám nem hozott sze­rencsét, ennyien indultak ugyanis a lányok -30 kg-os súlycsoportjában, ahol az első mérkőzésen vereséget szenvedett. Legyőzője a kö­vetkező fordulóban veszí­tett, így Fanni nem tudott a vigaszágra kerülni. A +45 kg- os kategóriában a döntő mér­kőzésen - a Mátészalkai MTK színeiben versenyző - Insticei Réka vezetése mellett ellen­fele egy kontraakcióval kere­kedett felül, így az ezüstér­met szerezte meg. A MMTK versenyzői legközelebb Szat­márnémetiben, nemzetközi utánpótlás versenyen mére­tik meg magukat. km Insticei Réka a dobogó második fokára állhatott fel FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL Gólvadászllsta NB II. 13 gólos: Urbin (Balmazújváros). ______ 9 gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus), Pavicsevics (Zalaegerszeg). _______ 8 gólos: Beliczky (Gyirmót), Bouard (Kis­várda), Nagy I. (Szolnok). __________ NB III. Keleti csoport 10 gólos: Molnár T. (DVSC-DEAC), Kertész T. (Létavértes). ___________________ 9 gólos: Montvai (Felsőtárkány). 8 gólos: Bogdanovics (Hajdúböszörmény). Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei I. ___________osztály _________ 13 gólos: Maries G. (Baktaiórántháza), Fekete G.(Kemecse). ______________ 12 gólos: PappZ. (Nyírmada), Balás G. (Szatmár Unió FC).__________ _____ 8 gólos: Balogh Zs. (Baktalórántháza), Nagy D. (Balkány), Bozso (Csenger). __ Megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 19 gólos: Pólik T. (Kótai). ___________ 18 gólos: Fazekas V. (Tiszavasvári). ____ 16 gólos: Fodor T. (Terem). _____ 15 gólos: Szilágyi G. (Encsencs), Madzin (Szakoly). ______ 13 gólos: Szabó S. (Tiszavasvári). _____ 12 gólos: Galamb P. (Nylribrony)._______ 11 gólos: Galambos! G. (Rakamaz). 10gólos: Rácz R. (Kótaj), Peres (Terem). 9 gólos: Ösikóczki (Djfehértó). 8 gólos: VányiZs. (Nyírtelek). ________ Rakamaz Takarék-csoport 18 gólos: Éles I. (Gyulaháza). _________ 15 gólos: Kézi B. (Rohod). ______. 14 gólos: Gombkötő Z. (Demecser), Ánder­ka (Gávavencsellő), Ács G. (Pap). ______ 13 gólos: Deák B. (Gyulaháza). ________ 10 gólos: Szabó M. (Nagyhalász). ______ 9 gólos: Szurcsik Z. (Kék), Balogh I. (Pátroha), Lakatos Z. (Újdombrád), Zakor J- (Vaja). _____________________ 8 gólos: Kovács L, Horváth A. (Ajak), Mo- csár Cs. (Nagyhalász), Zoffcsak (Záhony). Kelet-Magyarország-csoport 22 gólos: Horváth G. (Tiszakóród). _____ 20 gólos: Bata Cs. (Tarpa). __________ 19 gólos: Lukács M. (Kölese). ________ 18 gólos: Orosz Á. (Beregdaróc). 16 gólos: Szilágyi L, (Túrricse). ________ 15 gólos: Bégány Zs. (Nyírcsaholy). ____ 14 gólos: Jónás P. (Nylrcsaholy). _______ 13 gólos: Simon Sz. (Tarpa). _________ 12 gólos: Drabik M. (Mátészalka). 11 gólos: Siket L. (Milota), Deskó D., Sebes­tyénG. (Vásárosnamény).___________ 10 gólos: Ráski B. (Tunyogmatolcs). 9 gólos: Magula (Kölese), Botos S. (Nyírcsaholy), Szaniszló T. (Vámosoroszi), Kormos A. (Vitka). _______________ 8 gólos: Varga I. (Milota), Botos P. (Túrri­cse), Balázs G. (Vásárosnamény). Mint eddig mindig, harmadszor is vezetést jelentő gólt szerzett a bátori támadó, de a csapat most sem nyert. LABDARÚGÁS. A korai gólok mestere lett Vasas Tamás, hiszen a nyírbátori támadó eddig mindhárom találatát azok után érte el, hogy épp- csak megkezdődött az aktu­ális játékrész. Jászapátiban a hetedik, Putnokon a második játékrész ötödik percében ta­lált be, szombaton a Hajdú- böszörmény ellen pedig hazai pályán is megszerezte az első gólját, hozzá méltó módon korán, a kilencedik percben. Vasas Tamás góljai eddig nem értek győzelmet a bátori csapatnak, pedig Jászapáti­ban és most a Böszörmény el­len az l-O-s, Putnokon pedig a 2-0-s vezetést jelentették a számára. Most először köny- nyen megszülethetett volna a csapat első olyan győzelme, amikor az Ibrányból igazolt, amúgy balkányi illetőségű já­tékos is betalált, de a 11. perc­re kiharcolt kétgólos előny (a második találatot Erdei Zoltán szerezte) a böszörmé­nyiek ledolgozták, a rendes játékidő letelte előtt egy perc­cel egyenlítve. Egyszer így, másszor úgy- Nem tudtunk örülni a pont­szerzésnek, hiszen a kettő nullás vezetésünk után ezt a mérkőzést meg kellett vol­Úszóbíró-képzés úszás. A megyei úszószö­vetség testnevelőtanárok és 11-12. évfolyamos diákok szá­mára úszó versenybiró kép­zést indítana. Bővebb felvilá­gosítást a +3630/3228-638-as telefonszámon lehet kérni, km Kézilabda NB II. Észak-keleti csoport, 8. forduló Férfi Nyíregyházi FSE-Nyírsull-Miskold VSI 25-33 (16-16) Wesselényi iskola, 100 néző, v.: Konyári, Katona J. NYFSE-Nyfrsull: Reszegi Cs. - Halcsák Zs., Takács D„ Jobbágy R. 3/1, Balogh B. 3, Garai B. 10, Csizmadia T. Csere: Balogh Á. 1, Kozma P. 3/3, Antal L. 1, Jobbágy G. 3, Szedlacsek J. 1. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 4, illetve 14 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 5/5. Mindkét csapat jól játszott: a második félidőben a rövid kispaddal rendelkező Nyíregy­háza elfáradt és ez döntőnek bizonyult. Junior 31-25. ________ Halász Levente: - Az első félidőben partiban tudtunk maradni a miskolci csapattal, azt a játékot láttam a srácoktól, amit előzetesen megbeszéltünk. Sajnos, a szünet után elfáradtunk, de ezzel a teljesítménnyel úgy gondolom, előreléptünk. ______________ Debreceni EAC-Mátészalkal MTK__________30-23 (12-n) Debrecen, 60 néző.v.: Hirth. Őry. Mátészalka: Zatureczki - Varga R., Király Gy. 3, Kovács 1.1, Kun Á. 2, Szántó Sz. 14/4, Varga T. 3. Csere: Tóth P. (kapus), Varga Z„ Szijjártó A., Borbély B., Balogh P. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 16, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 6/4. A kispadra csak és kizárólag junior korú játékosokat leültetni tudó vendégcsapat a 43. percig tartotta magát, majd a Debrecen fokozatosan növelte előnyét. Junior: 35-22. _______ Falcsik Miklós: - A juniorcsapatom még csak negyven percig, a felnőtt pedig már csak negyven percig birja... ______________ Kbvárda KC SE-Fehérgyamnatl VSE _____29-25(16-14) Kisvárda, 600 néző, v.: Dohány, Nagy IIL. Kisvárba: Simon A. - Csendes Á. 1, Kiss 1.5, Járosi A. 4/1, Mándi K. 4/1, Nagy D., Barabás B. 2. Csere: Kői E. (kapus), Bod B. 1, Türk F. 2, Fekete R. 3, Kovács A. 2, Patóczai L 3, Botka A. 1, Vass Gy. 1. Edző: Papp József. Fehér- gyarmat: Nagy T. - losif, Tóth N. 5, Kun Sz. 4, Csapos J„ Siket T. 1, Pásztor A. 5/1. Csere: Bihari Z., Apostu, Lazareanu 6, Szűcs A„ Csobai A. 1. Gaál R. 3. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 6. illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. Végig kemény, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten nyert a jól felkészült Fehérgyarmat ellen. Junior 32-24. ____________________ Papp József: - Nagyon küzdelmes mérkőzésen nem igazán látvá­nyos játékkal ennyivel jobbak voltunk. A közönség csillagos ötöst érdemel a mentalitásért, ahogy buzdította csapatunkat. _______ Csapos János: - Nagyon lelkesen játszott a csapat, a hajrában a rutin hiányzott. ________________________ VKK Nylrbátor-Tlszavasvárl SE-Qukk 200 37-32(21-14) Nyírbátor, 250 néző, v.: Tömöri Gy„ Ungvári. Nyírbátor Holb M. - Csábi D. 8/1, Pisák T. 5, Jávor D. 3, Dobos B. 8, Kovács Á. 6, Vasas Gy. 4. Csere: Tóth M., Nagy N. (kapusok), Tuska Sz., 1, Torzsa R. 1, Vinnai N. 1, Ramzi, Tóth L. Jávor M. Edző: Váczi Sándor. Tiszavasvári: Bódor Z. - Benyusz K. 3, Tallár M. 6, Csócsics G„ Lázár A. 2, Danes M. 12/4, Erdélyi P. 1. Csere: Nagy L, Varga L (kapusok), Pataki B. 2, Ka- jibás M., Balázs M„ Szuvák Cs., Szuvák D„ Gáli L 3, Lippai A. 3. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/4. A becsületesen harcoló vendégek ellen a Nyírbátor magabiztosan nyert. Junior. 32-37. ____________________ Váczi Sándor - Olyan mérkőzés volt, amelyen végre mindenki játszhatott. ___________________________________ Grandjean Gábor. - A bajnokesélyes otthonában méltó partner tudott lenni a csapat. ___________________ Demecser! VKSE-Barettyó MSE _____ 30-26(13-11) Demecser, 100 néző, v.: Csörgő, Vitális. Demecser Suller D. - Csábi Z. 9, Búzás B. 3, Nagy M. 5, Havel F. 1, Kovács Zs. 7/4, Balogh Sz. 5. Csere: Kovács L, Kovács F„ Havel K. Edző: Kósa István. Kiállftások: 10, illetve 10 perc. Hét méteresek: 4/4, illetve 1/0. A Demecser jó játékkal magabiztosan tartotta otthon a két pontot. Junior 30-26. Kósa István: - Ezen az estén a remek védekezésünk gyors, ötletes, és helyeként bravúros támadójátékkal párosult. Annak ellenére, hogy ismét két kezdőember hiányzott, sikerült behúzni a mérkőzést. Gratulálok a csapatomnak, a játékosaim nevében köszönöm nagy­szerű közönségünk lelkes biztatását ___________________ További eredmény: Kazincbarcikai KSE-Hajdúböszörményi TE 28-32. ________________________________ A bajnokság állása: 1. Nyírbátor 8 7 1 265-214 15 2. Kisvárda 8 7 - 1 251-190 14 3. Debreceni EAC 8 5 1 2 246-207 11 4. Fehérgyarmat 8 5 1 2 224-202 11 5. Miskolc _____8 ______5__- 3 241-222 10~ 6. Hajdúböszörmény 8 5 - 3 221-203 10 7. Berettyóújfalu 9 ___ 4 - 5 259-257 8 8. Tiszavasvári 8 3 - 5 227-236 6 9. Onnaw 8 8 - 5 219-256 6 10. Kazincbarcika 8 2 - 6 240-252 4 11. Mátészalka 8 1 1 6 204-242 3 12. NYFSE-Nybsull 9 - - 9 203-319 ­Női Kölcsey DSE-Nyfregyháza-Alsózsolcal KSC 44-15(23-3) Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Katona J„ Konyári I. Kölcsey DSE: Aranyosi M. - Gyúró A. 8, Gyimesi L. 5, Móré K. 10/2, Márkus G. 3, Tilki A. 5, Hruska 9. Csere: Kruták F. (kapus), Kocsik 3/1, Silye 1, Moravszki, Kiss B„ Kovács F„ Leithi. Edző: Hadobás István. Kiállftások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3. Hatalmas minőségi különbség mutatkozott a két csapat között, a Kölcsey szinte tetszés szerint lőtte góljait. Győzelme ilyen különbséggel is reális. Junior: 34-20. ____________________ ■_________ Hadobás István: - A bujtosi szentély „pályaavató" mérkőzésén az első félidőben kegyetlenül jól játszottunk, ami a szünet után „megkegyelmezővé" vált, de így is hatalmas fölénnyel nyertük meg a mérkőzést. ______________________________ Kisvárda KCSE-NKK Balmazújváros ______21-21(10-12) Kisvárda, 300 néző, v.: Kovács T., Major A. Kisvárda: Járosiné - Péter E. 1, Vassné 1/1, Szabó Valéria 1, Tar H. 5, Frank P. 5, Rácz K. 3. Csere: Szabó Viktória (kapus), Dudás G. 1, Máté V. 2, Tóth B. 2. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 2/1. Végig szoros, kemény mérkőzésen a Kisvárda közelebb állt a győzelemhez. Junior: 22-27. ____________________ Dévényi János: - A csapat jól védekezett ezen a vérbeli rangadón, ha a végjátékban pontosabbak vagyunk, a győzelem is meg lehetett volna._________________________________ További eredmények: Füzesabonyi SC-Bőcs KSC 29-24, Ózd- Etalon Adács 44-21, Debreceni VSC lll-Hajdúböszörményi TE 32-27, Derecske! KKSE-Miskolc VSI 29-30. ____________________ A bajnokság állasa: 1. Füzesabony 9 8 1 - 311-229 17 2. Balmazújváros 8 6 2 - 222-171 14 3. Kisvárda 8 6 1 1 234-213 13 4^ Bő« _ 8___ 5 - 3 234-186 10 5. Hajdúböszörmény 7 5 - 2 228-187 8 6. Debreceni VSC Ili 8 4 - 4 222-197 8 7. Kölcsey DSE 8 4 - 4 223-199 8 8. Miskolc ________8___1 -___4 230-245 8 9. Ózd 8 3 - 5‘ 235-249 6 10. Derecske 8 1 - 7 212-249 2 11. Alsózsolca ______8 1 - 7 206-292 2 12. Adács 8 - - 8 199-334 ­Vasas Tamás eddig háromszor vette be az ellenfelek kapuját FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR na nyernünk - mondta Vasas Tamás. - A múlt héten úgy alakult, hogy a Létavértes ellen a hosszabbításban for­dítottuk a magunk javára a mérkőzést, ezúttal nem volt szerencsénk a befejezéssel. Jó kérdés, hogy mit kellene tennünk a hasonló szituációk elkerüléséért, és azt hiszem, edzőnk, Márton István jár kö­zel az igazsághoz, aki azt pró­bálja belénk sulykolni, hogy a meccset akkor kell eldönteni, amikor arra lehetőség nyílik. Vezetésünknél ezúttal is vol­tak helyzeteink, éppenséggel nekem is, de elhibáztuk őket, és ez a végén megbosszulta magát. A gólom? Egy támadá­sunkat követően elém került a lepattanó labda, és sikerült takarásból úgy ellőnöm, hogy a kapus nem sokat látott belő­le, és nem is mozdult a sarok­ba tartó labdára. A bátoriak 23 éves támadója az elmúlt egy évben kétszer is nagyot ugrott. Vasas Tamás ugyanis a télen a megyei I. osztályú Balkányból igazolt Ibrányba, aztán onnan állt to­vább Bátorba, az immár csök­kentett létszámú, tehát jóval erősebb harmadosztályba.- Igen, olyan ez, mintha újra osztályt váltottam volna - véli Vasas Tamás. - Mások elmon­dása szerint a mostani NB III. van olyan erős, mint a koráb­bi másodosztály. Nyírbátor­ban meg kellett küzdenem a csapatba kerülésért, eleinte voltak olyan meccsek, ame­lyeken egyáltalán, vagy csak csereként jutottam szóhoz, mostanában viszont helyem van a kezdőcsapatban. Talán a Veresegyház elleni találko­zó jelentette a fordulópontot, amikor edzőm a jól teljesítők közé sorolt, utána jött a Jász­apátiban szerzett gólom, és azóta folyamatosan lehető­séget kapok. Nem ülhetek azonban a babérokon, mert bár nem vagyunk túl sokan, pályáznak a helyemre, így fo­lyamatosan jól kell teljesíteni. Még két esély maradt Azért is bosszantó, hogy el­maradt a bátoriak szomba­ti győzelme, mert a három ponttal nemcsak az Ebest, hanem a hétvégi ellenfe­let, a Hajdúböszörményt is megelőzte volna a társaság. Javítási lehetőség még van az ősszel, más kérdés, hogy mindkétszer idegenben ját­szik az NYFC.- Hatvanba és Cigándra me­gyünk még, a két meccsen a négy pontot előre elfogad­nám - jelentette ki Vasas Ta­más. KM-BT Miért baj az, ha főznek is? A kölesei futballcsapat­nál szeretnék jól érezni magukat, és nem fog­lalkoznak másokkal. labdarúgás. A Szatmárcse- ke-Kölcse megyei másodosz­tályú futballmeccs (3-6) után a hazai szakvezető megpen­dítette: „Amíg az ellenfelek­ben fizetett játékosok szere­pelnek, addig nekünk sajnos, nem sok esélyünk van”. Nos, tény és való, ami az ominózus Kelet-Magyaror- szág-csoportban érdekelt egyesületekre különöskép­pen igaz - ezen a szinten egyik gárdát sem veti fel a pénz. Sőt, jó néhány telepü­lésen labdarúgás sem lenne (sőt, egyáltalán nem létezne sport...) egy-egy szent őrült nélkül, aki - ne szégyelljük kimondani - olykor mélyen a zsebébe nyúlva áldoz sze­retett csapatára. Arról nem beszélve, időt, energiát nem sajnálva tesznek az ügy érde­kében. Baráti szellemben- Jobb abba nem belemenni, hogy ki hogyan futballozik - reagált Simon Csaba, a Kölese Alighanem Sira Tamás (jobbra) is szívesen szerepel a kölesei csapatban FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR trénere. - Én sem foglalko­zom soha más csapattal, úgy tartom, mindenki úgy oldja meg a csapat dolgait, ahogy tudja. Különösebben nem zavar, hogy mit mondanak, mi egy baráti szellemű társa­ság kialakítására törekszünk, amelyben mindenki szívesen szerepel. Az már csak a hab a tortán, ha még eredményesen is. Meg lehet kérdezni bárki­től, hozzánk szívesen jönnek a játékosok, mert igyekszünk megfelelő körülményeket biz­tosítani. Ez az amatőr fociban nagyon fontos, talán a leglé­nyegesebb tényező. Miért baj az, ha például a meccsnapon főzés van és jól érezzük ma­gunkat a törzsszurkolókkal együtt? Megjegyzem, a költ­ségek nagyobb részét éppen a játékosok dobják össze, km-kt Asztalitenisz NBI., férfi Apagy SE-ASE Szécsény . ­______ 3-15 Az esélyesebb szécsényiek ellen szorosabb eredmény elérésére sem nyílott esélye az Apagynak. A mérkőzést megtekintők számára viszont kellemes élményt szerzett a találkozó, mert a jó színvonalú mérkőzéseken ízelítőt kaphattak a pingpong szépségeiből. Győz­tek: Nagy B., Hodász és a Berecki D„ Hodász páros 1-1. __________ NB II., férfi Trtó-MnlKumcse SE-Gödöllől EAC II ______19-8 Négy és fél órás gigászi harcban, tizenegy döntő szettes mérkőzés és egy keresztelő. Gy.: Tóth Zs. 4, Németh T., Berecki Zs. 2-2, a Tóth Zs., Berecki és a Király Cs„ Németh T. páros. Pénzügyőr SEÍII-Apagy SE II _______•____ 17-1 A két párost követően még 1-1 volt az állás, de ezt követően a hazai csapat elsöprő sikeréhez kétség sem férhetett. Szorosabb lehetett volna az eredmény, ha az apagyiak közül hárman is nem küszködnek betegséggel. Gy.: a Nyikos R., Szűcs A. páros. _______________ Vád RSE ll-Nylrmadal ISE ____________________14-4 Nem teljesen ideális körülmények várták a nyírmadaiakat, de nem ezen múlott, hogy a jobb erőkből álló csapat ellen nem volt esély a pontszerzésre - igaz, a végeredmény lehetett volna szorosabb. Gy.: Pacuk P. 3, Szabó S. 1. NB in., férfi Szüretre VSE-VáidalASE "'SM- ;■> . >. . 12-6 Az éllovas dolgát igyekezett megnehezíteni a Várda, és ez helyen­ként sikerült is neki. Gy.: Arady, Pokol P. 2-2, Márföldi és az Arady, M árf 0 Id [ páros 1—1. Útfestők-Apagy SE lll-Szerencs VSE _______D-7 A hat fordulót követően veretlen listavezető végig az eredmény után futott a győzelem érdekében mindent megtevő és jó napot kifogó apagyiak ellen. A hazaiak esélyesebb riválist győztek le, bravúrral. Gy.: Fodor G. 4, Poór T, Zachár 2-2, Budai P„ a Fodor G., Poór T. és a Zachár, Budai P. páros. _______________________________ VárdaiASE-Borsod Volán II ________________5-13 A Kisvárda tisztességgel helytállt a csoport legjobb csapata ellen. Gy.: Márföldi 2, Újvári, Pokol P. és a Márföldi, Arady páros 1-1. __ Vásárosnaményi SE-Hortobágy LSE _________ 15-3 Érvényesítette a papírformát a naményi csapat, a nagyobb játékerő a végeredményben is megmutatkozott. Gy.: Szilágyi Z., Sztoj, Tuckanjuk 4-4, Nagy A. 2, és a Sztoi, Szilágyi Z. páros.___________ Vámospércsl ASE-Nylrbátori ASE III 8-10 Örvendetes, hogy a rutinos Bánhidi Emil és Szölíősi Tamás meiié egyre inkább felzárkózik a 15 éves Szeles Balázs, és győzelemhez segíti a nyírbátori csapatot. Gy.: Bánhidi 4, Szölíősi T., Szeles B. 3-3. KELET