Kelet-Magyarország, 2013. november (73. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-12 / 263. szám

2013. NOVEMBER 12.. KEDD Kézilabda NB 11,: Észak-keleti csoport Férfi,7. forduló Mátészalkai MTK-Nyfregyházi Főiskola-Nyírsuli 35-22 (17-10) Mátészalka, 200 néző, v.: Katona J., Konyári I. Mátészalka: Zaturczki N. - Varga R. 3, Kocsi F. 5, Kovács 1.4, Kun A. 2, Szántó Sz. 11 / 4, Varga T. 3. Csere: Tóth P., Kurtos K. (kapusok), Varga Z. Szender Sz. 1, Király Gy. 2, Balogh P. Borbély B. 1, Szíjártó A. 2 /1, Falcsik L. 1. Edző: Falcsik Miklós. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Reszegi Cs. - Csizmadia T. 5/1, Garai B. 3, Jobbágy René 1, Balogh B. 1, Antal L. 2, Halcsák Zs. 1. Csere: Fodor T. (kapus), Bor M. 1, Jobágy Roland 4, Takács D. 1, Kozma P. 2/2, Jobbágy G. 1. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/3. A határozottan játszó Mátészalka már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. Junior: 27-27.____________________ Falcsik Miklós: - Magabiztosan győztünk, ez örömteli. Ugyanakkor az, hogy a következő héten, Debrecenben biztos, hogy lesznek hiányzók - már nem annyira. Gratulálok a junioroknak is, ők is nagyon ügyesek voltak, nagyon feldobja őket a szurkolás, köszönik szépen! _________________________________ Halász Levente: - A sokkal rutinosabb Mátészalka magabiztosan nyerte meg a mérkőzést. Lélektelen játékkal nem lehet meccset nyerni. ________ DemecseriVKSE-VKK Nyírbátor _____________ 33-36(19-19) Demecser, 70 néző, v.: Halász A., Tarnavölgyi G. Demecser: Bíró D. - Csébi Z. 4, Búzás B. 2, Nagy M. 8, Havel F. 3, Kovács Zs. 8/3, Balogh Sz. 4. Csere: Suller D. (kapus), Havel K. 1, Kovács L 3. Edző: Kosa István. Nyírbátor: Tóth M. - Csébi D. 5, Pisák T. 1, Dobos B. 8, Jávor D. 3, Kovács Á. 9/2, Vasas Gy. 4. Csere: Holb M. (ka­pus), Szabó Cs., Tuska Sz. 5, Nagy Á„ Torzsa R. 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2. Nagyon jó mérkőzésen vesztett hazai csapat. Junior: 36-45. ______ __ Kosa István: - Ebben az idényben az eddigi legkorrektebb játékvezetés mellett jó iramú, változatos, és rendkívül sportszerű mérkőzésen szenvedtünk - véle­ményem szerint - vállalható vereséget. Két kezdőemberem is hiányzott, ennek ellenére végig partiban voltunk, sőt, a 46. percben már négy góllal is vezettünk. Aztán, sajnos elfáradtunk... Gratulálok játékosaimnak, hiszen akaratból, hoz­záállásból és küzdeni tudásból ezen az estén jelesre vizsgáztak. A Nyírbátornak gratulálok, és őszintén kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani célját. _______ Váczi Sándor: - Négy sérült, meghatározó játékos nélkül nehezen találtuk meg a játék ritmusát, döntőnek bizonyult, hogy a végére elfáradt az ellenfél. ______ Tiszavasvári SE-QUICK 200-Kisvárda KC SE 23-25 (13-14) Tiszavasvári, 200 néző, v.: Aczél, Paulovics. tiszavasvári: Bodor Z. - Benyusz K. 1, Tallár M. 6, Csócsics G. 1, Kovács G. 1, Danes M. 9/3, Szuvák Cs. 2. Csere: Nagy L, Varga P. (kapusok), Kiss K. 1/1, Gál L, Erdei P„ Kajibás M. 1, Lippai A., Balázs M. 1. Edző: Grandjean Gábor. Kisvárda: Simon A. - Csendes A. 1, Kovács A. 3, Nagy D. 2, Fekete R. 2, Mándi K. 1, Barabás B. 2. Csere: Kői E. (kapus), Paróczai L, Szabó A. 1, Türk F. 1, Bod B. 3, Kiss I., Járosi A. 9/4, Vass Gy. Edző: Papp József. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 5/4. A fizikai fölényben lévő, és keményen védekező, de nem durva Kisvárda ellen a 47. percig, 20—20-ig tartotta magát a jól játszó hazai csapat. Ekkor azonban a vendégek zsinórban öt gólt lőttek, és innen a Vasvári már csak szépíteni tudott. Junior: 29-22. (Tudósító: Hankó András) _______ _____________________ Grandjean Gábor: - Rangadó jellegű mérkőzésen a játék képe és a színvonal megfelelt a várakozásnak. ______ ______________________ Papp József: - A második félidőben összeállt a védekezésünk, és jó kapustelje­sítmény mellett fiatal, tehetséges vasvári csapatot győztünk le. ___________ Fehérgyarmati VSE-Debreceni EAC 32-21 (19-13) Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L. Fehérgyarmat: Nagy T. - Losif 7, Tóth N. 5, Kun Sz. 3, Szabó P. 11/2, Csapos J. 2, Pásztor A. 2. Csere: Bihari Z„ Siket T. 1, Gaál R„ Csobay A. 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3. A fehérgyarmati csapat óriási energiákat mozgósított, kemény, határozott védekezéssel felőrölte ellenfelét. Junior: 28-28. ______________________ _________ Csapos János: - Fantasztikus közönség előtt jól játszottunk, szép győzelmet arattunk. _____________________ ______________ További eredmények: Miskolc VSI-Kazincbarcikai KSÉ 30-25, Berettyó MSE­HajdúböszörményiTE 30-26.________________________________ A bajnokság állasa: 1. Nyírbátor _______________7 6 1 - 226-182 13 2. Kisvárda __________ 7 6 - 1 222-165 12 3. Fehérgyarmat 7 5 1 1 199-173 11 4. Debreceni EAC _____________7 4 1 2 216-184 9 5. Hajdúböszörmény __________7 4 - 3 189-175 8 6. Miskolc _________________7 4 - 3 208-197 8 7. Berettyóújfalu 8 4 - 4 233-237 8 8. Tiszavasvári __________ 7 3 - 5 195-199 6__ 9. Kazincbarcika _____________7 2 - 5 212-220 4 10. Demecser _______________7 2 - 5 169-230 4 11. Mátészalka __________7 115 181-212 3 12. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 8 - - 8 178-286 ­Női 7. forduló Etalon Adács-KisvárdaKC SE _______________ 32-36(14-17) Jászberény, 40 néző, v.: Sándor Gy., Szabó B. Kisvárda: Járosiné - Péter E. 5, Vassné 6/1, Tar H. 5, Szabó Valéria, Frank P. 9, Rácz K. 3. Csere: Szabó Viktória, Jurecska K. (kapusok), Máté V. 4, Dudás G. 4, Tóth B., Varga V., Szilágyi R. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1 illetve 2/1. A vendégek hatékony támadójátékkal ellensúlyozták a védekezésben elkövetett hibákat. Junior: 40-37. (Tudósító: Nagy Kálmán) ___________________ Dévényi János: - Immár szokásunkká vált, hogy nehezen, de hozzuk a kötelező győzelmet. Miskolc VSI-Kölcsey DSE-Nyíregyháza __________ 23-35(11-17) Miskolc, 100 néző, v.: Bíró A., Herbák T. Kölcsey DSÉ: Aranyosi M. - Hruska Zs. 10, Móré K 9/3, Tilki A. 4, Márkus G. 4, Gyimesi L. 5, Gyúró A. 3. Csere: Kruták F. (ka­pus), Moravszki B„ Bukta R., Kovács F., Silye V., Leithi K., Kurucz L. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 3/3. Három meghatározó játékosát nékülöző Kölcsey magabiztos játékkal, ilyen különbség- gel is megérdemelten nyerte a szomszédvári rangadót. Junior: 35-24. Hadobás István: - Minden elismerésem a csapatomé,leküzdve a nehézségeket, hatalmas szívvel, minőségi játékkal, szenzációs győzelmet arattunk.______ További eredmények: Hajdúböszörményi TE-Derecskei KKSE 38-30, Bocs KSC-NKK Balmazújváros 17-27, Fenstherm-Füzesabonyi SC-Debreceni VSC-TVP Ili 29-28, Alsózsolcai KSC-Ózd 28-33.__________________________ A bajnokság állása: 1. Füzesabony ___________8 7 1 - 282-205 15 2. Balmazújváros _______7 6 1 - 201-150__13 3. Kisvárda 7 6 - 1 213-192 12 4. BŐCS 7 5 - 2 210-157 10 5. Hajdúböszörmény 7 5 - 2 228-187 8 6. Debreceni VSC Hl __________ 7 3 - 4 190-170 6 7. KfltaayDSE _______7 3__- 4 179-184 6 8. Miskolc 7 3 - 4 200-216 6 9. Ózd 7 _ 2 - 5 191-228 4 10. Derecske ________________7 1 - 6 183-219 2 11. Alsózsolca _______________8 1 - 7 191-248 2 12. Adács 7 - - 7 178-290 . i i' ^ ■ ■»mmmmm warn, mmn A bravúr bravúrja kategória Balázs István kérelme meghallgatásra talált: az NRK nagyot alakított a hétvégén fotó: racskó tibor A Fatum-Nyírsuli-NRK minden problémát, nehézséget leküzdve mindkét hétvégi mér­kőzését megnyerte. RÖPLABDA. Mondják, ami nem öl meg, az megerősít. Nos, a jelek arra utalnak, a Fatum-Nyírsuli-NRK élvo­nalbeli női röplabdacsapata erősebb, mint valaha. A nyír­egyháziak soraiban sérülések és betegségek végeztek csak­nem „pusztító” méretű csa­pást. Már a pénteki MTK elle­ni összecsapáson is akad­tak hiányzók, a vasárna­pi, Kaposváron letudott fellépésre pedig ijesztően ke­vés bevethető játékos maradt. Totális összeomlás helyett Röplabda: NBI., női A hétvégi eredmények: Veszprémi Egyetemi SC-Vasas Óbuda 0:3 (-23, -23, -17), Békéscsabai RSE-Palota RSC 3:0 (12,20,12), Miskolci VSC-UTE 1:3 (—24,18, -18, -17), Kaposvári Egyetem- TF-Budapest 0-3 (-15, -18, -17), Veszp­rémi Egyetemi SC-Békéscsabai RSE 0:3 (-23, -11, -16), MTK-Budapest-Mis- kolci VSC 3:0 (14,12,10). A Vasas-Vasi Akadmémia mérkőzés elmaradt. A bajnokság áilása:l. TF-Budapest 28 pont, 2. Vasas 26,3. Fatum-Nyír­suli-NRK 23,4. Békéscsaba 21,5. Újpest 20,6. Kaposvár 15,7. MTK 14,8. Junior válogatott 12,9. Palota 10,10. Miskolc 8,11. Veszprém 4,12. Vasi Sport Akadémia 2. a nyírségiek összeszorítot­ták fogaikat, s amit maga a szakvezetés sem hitt volna, a történtek dacára mindkét idegenbeli mérkőzést meg­nyerték. Hogy ez mekkora haditett? A jelen magyar me­zőnyben lámpással kell keres­ni azon együttest, amely elbír­ná ennyi frontember hiányát. Nagybetűs teljesítmények- Nagyon nagyot alakított a csapat a hétvégén - szö­gezte le Balázs István, a Fa- tum-Nyírsuli-NRK edzője, és aligha lehet vitába szállni vele. - A pénteki mérkőzé­sen aratott siker is bravúrnak számított, a problémáink, nehézségeink fokozódásá­val a Kaposvár elleni meccs behúzása a bravúr bravúrja kategória. A somogyi meccs előtti eligazításon azt kértem a lányoktól, hogy a hiányzók távollétében próbálják meg a legtöbbet kihozni ebből a találkozóból, elsődlegesen az akarati tényezőkre hívtam fel a figyelmet. Valószínűleg a fárasztó utazás következté­ben az első játszmában kicsit tompák voltunk, a második szettet végig irányítva, ha kis különbséggel is, de nyer­tük, majd ezzel a lendülettel folytattuk a harmadik játsz­mában lO: 5-ig. Ennél az állás­nál négy-öt percre beleestünk a szakadékba, egy állásból mínusz tizenegy pontot „csi­náltunk”, ennek ellenére ma­gára talált, újra jól teljesített a csapat: mind a hálónál, mind a mezőnyben koncentráltan játszott, és nyert. Meg kell jegyeznem, Síkos Petra ext­raklasszisnak mondható pro­dukciójával sikerült kiharcol­ni a győzelmet. Ugyanakkor mindenkit nagybetűvel emel­nék ki, az egységre pedig jel­lemző: a csapatérdeket szem előtt tartva Janetka Vivien a számára teljesen új poszton, liberóként nem okozott csa­lódást. A nyíregyházi együttes tag­jai két nap pihenőt kaptak, mindazonáltal kedden este fakultatív edzéssel folytató­dik a felkészülés... km-kt Duplázás után dupla öröm Lipcsei Márk mindent beleadott, és már hat találatnál tart FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Lipcsei Márk góljai is kellettek ahhoz, hogy a Nyírbátor a hosszabbí­tásban fordítson. labdarúgás. Nem érdemes ha­marabb otthagyni a nyírbátori futballcsapat mérkőzéseit. Az NB III-as legénység legutób­bi négy meccsén az utolsó tíz perc jelentős fordulatokat ho­zott: Ebesen a 83. percben még 0-0 volt az állás, a vége 2-0-s hazai siker lett; a Felsőtárkány ellen a 92. percben született meg a bátoriak győztes gólja (2-1); Putnokon a 79. percben még az NYFC vezetett, még­is a hazaiak nyertek 4-2-re; míg szombaton a listavezető Létavértes hiába állt jobban a rendes játékidő leteltekor, a három pontot a bátoriak zsebelték be (3-2) a hosszab­bításban szerzett két góllal. Legalább izgalmasabbak... Az első, még vezetést jelentő találatot, valamint az egyenlí­tést jelentőt Lipcsei Márk sze­rezte, aki immár hat góllal ve­zeti a nyírbátoriak házi góllövő listáját.- Mindkét találatnál volt egy kis szerencsém: az elsőnél a kapusról kipattanó labdá­ra hamarabb odaértem, mint a védő, a másodiknál pedig Erdei Zoltán szögletéből úgy sikerült a kapuba fejelnem, hogy az egyik vendégjátékos is beleért még a labdába - me­sélt a góljairól Lipcsei Márk. - A hosszabbítás kezdetekor bőven aláírtuk volna a döntet­lent, de az egyenlítést követő­en ráéreztünk a lehetőségre, és Haburcsák Krisztián nagy lövésével a három pontot is kicsikartuk. így legalább iz­galmasak a meccseink... Ha a szombati, Hajdúböszörmény elleni újabb hazai meccsünket is sikerülne megnyerni, egé­szen jó pozícióból várhatnánk a két utolsó őszi mérkőzést. Lipcsei Márk a bátori csa­patban egyike az NB III-as ver­senykiírás alapján kötelezően pályára küldendő két 21 éven aluli játékosnak. A jelek szerint jól választott A másik a győztes gólt szerző Haburcsák volt, a harmadik pedig a szintén alapemberré váló Boros Dávid - tehát jól lát­szik, Márton István nemcsak azért küldi pályára az ifjakat, hogy meglegyen a létszám.- Eddig többnyire védeke­ző szereppel bíztak meg az edzőim, Bátorban egy kicsit előrébb játszom, a góljaim nagy részét a kapu elé érke­zésekből szereztem - mondta Lipcsei Márk. - Tavaly Ibrány- ban szerepeltem, ugyancsak az NB Ill-ban, akkor három ta­lálatig jutottam, ezt már most sikerült megdupláznom, ho­lott jóval erősebb a bajnokság, mint az egy évvel ezelőtti. A Nyírsuli nevelése vagyok, a nyáron felmerült, hogy visz- szatérek az U 2l-es bajnok­ságban szereplő akadémiai csapatba, de a felnőttek kö­zött szerettem volna játszani, ezért is örültem a nyírbátori lehetőségnek. km-bt Kérésre kapott még egy, utolsó esélyt a játékos LABDARÚGÁS. Az NB II-es nyír­bátori futballcsapat szom­bati, Létavértes elleni ösz- szeállításában feltűnt a 62. percben csereként pályára lépő Lukács Bence neve. Hol­ott a nyíregyháziak kölcsön- játékosa egyike volt azon három futballistának (Kovács Ádámmal és Török Istvánnal együtt), akitől három hete, részben fegyelmi okok miatt megváltak. Baracsi Balázstól, az NYFC elnökétől megtudtuk, hogy a Spartacus vezetőségének, személyesen Sándor István szakmai igazgatónak volt olyan kérése, hogy adjanak egy utolsó lehetőséget a lab­darúgónak, amit a két klub közötti jó kapcsolatból adó­dóan a bátoriak toleráltak is. KM-BT sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja Röplabda A megyei bajnokság negyedik fordu­lójában a román Szatmárnémeti is pályára lépett, így a küzdelemsorozat nemzetközi méretet öltött. Eredmények: Nyíregyházi Főiskola— Ibrány RK 2:0, Nyíregyházi Főiskola- Szatmárnémeti 2:0, Szamárnémeti- Ibrány 2:0. A tabellát a Nyírbátor vezeti, megelőz­ve a Nyíregyházi Főiskolát. A következő, ötödik forduló házigaz­dája Ibrány lesz, ahol a Szatmárnéme­ti és a Nyíregyházi vasvári DSK lesz a házigazda ellenfele. Gólvadászlísta NBII.________________________ 13 gólos: Urbin (Balmazújváros). ________________ 9 gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus), Pavicsevics (Zalaegerszeg). ________________________ 8 gólos: Nagy I. (Szolnok). ____________________ NB III. Keleti csoport 10 gólos: Kertész T. (Létavértes). ____________ 9 gólos: Montvai (Felsőtárkány). ________________ 8 gólos: Molnár T. (DVSC-DEACj. ______ Szl-Zo Sport-dr. Zilahi megyei I. osztály 13 gólos: Maries G. (Baktalórántháza), Fekete G. (Kemecse). 12 gólos: Papp Z. (Nyírmada), Balás G. (Szatmár Unió FC). Megyei II. osztály, Nylrerdő-csoport 18 gólos: PólikT. (Kótaj). _______ 17 gólos: Fazekas V. (Tiszavasvári). ___ 15 gólos: Fodor T. (Terem). __ __ 14 gólos: Szilágyi G. (Encsencs), Madzin (Szakoly). _____ 13 gólos: Szabó S. (Tiszavasvári). ______ 11 gólos: Galamb P. (Nyíribrony). ________________ 10 gólos: Rácz R. (Kótaj), Galambosi G. (Rakamaz), Peres (Terem). _______________________________ 9 gólos: Osikóczki (Újfehértó). 8 gólos: Ványi Zs. (Nyírtelek). ______________ Rakamaz Takarék-csoport ______ 18 gólos: ÉlesL (Gyulaháza). 14 gólos: Gombkötő Z. (Demecser), Ács G. (Pap), Kézi B. (Rohod). _______ _ _______ 13 gólos: Anderka (Gávavencseílő). __________ 11 gólos: Deák B. (Gyulaháza). _________ 8 gólos: Kovács L. (Ajak), Szabó M., Mocsár Cs. (Nagyha­lász), Balogh I. (Pátroha). ___________________ Kelet-Magyarország-csoport 19 gólos: Bata Cs. (Tarpa). 18 gólos: Horváth G. (Tiszakóród). _______________ 17 gólos: Lukács M. (Kölese), Orosz Á. (Beregdaróc). 16 gólos: Szilágyi L. (Túrricse).__________________ 14 gólos: Jónás P. (Nyírcsaholy). 11 gólos: Drabik M. (Mátészalka), Bégány Zs. (Nyírcsaholy), Simon Sz. (Tarpa), Deskó D., Sebestyén G. (Vásárosna­mény).___________ _____________________ 10 gólos: Siket L. (Milota).9 gólos: Botos S. (Nyírcsaholy), Ráski B. (Tunyogmatolcs). ____________________ 8 gólos: Botos P. (Túrricse). KELET