Kelet Magyarország, 2013. október (70. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-01 / 229. szám

2013. OKTÓBER 1., KEDD KELET Kézilabda NB IL: Észak-keleti-csoport Férfi, 2. forduló Kazincbarcikai KSE-VKK Nyírbátor _______________________29-31(13-15) Kazincbarcika, 100 néző, v.: Aczél A., Paulovics. Nyírbátor Tóth M. - Csébi D. A, Pisák T. 6/4, Nagy Á. 6, Dobos B. 1, Kovád Á. 1, Vasas Gy. 6. Csere: Jávor D. 3, Déváid A. 2, Szabó Cs. 1, Tóth L. 1, Aranyos R. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4. Nagy árat fizetett a bátori csapat a győzelemért: Kovács Ákos már az első percben súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Végig a vendégek vezettek, megdolgoztak a győzelemért. Junior: 30-33,_______________________________________ _____________ Váczi Sándor - Kovács Ákos sérülése mellett további problémák adódtak a mérkőzésen, Így nagyon értékes győzelmet arattunk. Nagyon sokan meg fognak még szenvedni Battikán. Mátészalkai MTK-FahéigyannatiySE ^ ____24-24 (11-15) Mátészalka, 200 néző, v.: Tőkei, Ungvári. Mátészalka: Zatureczki - Varga R. 1, Kócsi F. 3, Kovács 1.3, Kun Á. 3, Szántó Sz. 10/2, Varga T. 3. Csere: Varga Z„ Király Gy. 1, Balia J„ Falcsik L. Edző: Falcsik Miklós. Fehérgyarmat: Nagy T. - Losif 3, Tóth N. 6, Kun Sz. 3, Szabó P. 5, Lazareanu, Pásztor A. 1. Csere: Siket T. 2, Kotvász A. 3, Gaát R. 1/1, Csobay A. Megbízott edző: Török Péter. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 5/1. Az első félidőt álmosan kezdte a hazai csapat, a szünet után nyújtott jó védekezéssel közel állt a győzelemhez. Junior: 25-26. ___________________________________________________ Falcsik Miklós: - Újból bebizonyítottuk, hogy teljes létszámban bármire képesek vagyunk. Török Péter - Az első félidőben döcögött a játék, a másodikban megállt.________________ Nyíregyházi Főlskola-NyfrsuU-KIsváfdalKC SE ___________ 21-44(10-17) Wesselényi iskola, 50 néző, v.: Csörgő, Vitális. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Fodor T. - Halcsák Zs. 3, Kiss J. 3, Csizmadia T. 2/1, Balogh B„ Jobbágy R. 6. Jobbá® G. 4. Csere: Reszegi Cs. (kapus), Márkó Zs. 1, Hepp V., Juhász J., Mészöly M„ Papp 1.1, Takács D. 1. Edző: Halász Levente. Kisvárda: Simon A. - Csendes Á. 4, Kiss 1.1, Fekete R. 5, Mándi K. 5/2, Nagy D. 2, Barabás B. 7. Csere: Kői E., Vipécz M. (kapusok). Bod B. 4, Paróczai L. 2, Türk F. 1, Vass Gy., Járosi A. 8/1, Szabó A. 5. Edző: Papp József. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. Az első félidőben még tartotta magát a hazai csapat, amely gyenge védekezése miatt a szünet után nagy különbségű vereséget szenvedett. Junior 41-26. _______________ Halász Levente: - Az előző mérkőzéshez képest a támadójátékunk fejlődött, bár ezúttalií sok hiányzónk volt, az első félidőt már tisztességesen végig tudtuk játszani. Azt gondolom, meccsről meccsre fejlődünk, az őszi szezonban meg kell fizetnünk a tanulópénzt. __________ Papp József: - Könnyed játékkal nyertünk. ____________________________________________ A kisvárdai Járosi Attila (labdával) lendületes játéka feladta a leckét a nyíregyházi fiataloknak fotó: sipeki Péter Hajdúböszörményi TE-Pemecserl VKSE _________________31-16(14-11) Hajdúböszörmény, 110 néző, v.: Hirth Gy., Őry I. Demecser: Biró D. - Tardi A., Szemes K. 6/2, Búzás B„ Kovács F, Havel KI, Balogh Sz. 1. Csere: Prekuta D. (kapus), Kovács L. 1, Nagy M. 4, Kósa D. 1, Szuharev 1, Molnár Z. 1. Edző: Kósa István. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméte­resek: 6/5, illetve 2/2. A lelkesen és magabiztosan játszó Böszörmény megérdemelten nyert. Junior 34-29.______________________________ ______________________________ Kósa István: - Nagyon korrekt játékvezetés mellett játékosaim még a káposztás napok bűvöletében éltek... _____________________________________________________________ Miskolci VSI-Tiszavasvári SE Quick 200 38—26 (21—11) Miskolc, 120 néző, v.: Major A., Kovács T. Tlszavasvári: Bódor Z. - Benyusz K. 1, Tallár M. 2, Kovács G. 1, Kiss K. 10/3, Danes M. 3, Szuvák Cs. 3. Csere: Nagy L, Szuvák l.(kapusok), Balázs M., Kaibás M. 5/3, Péntek D., Lázár A., Csócsics G., Gál L, Lippai A. 1. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 9/6. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Elbizakodott vasvári csapat lépett pályára, amely sorra hagyta ki ziccereit, az ellenfél viszont élt lehetőségeiveL Junior 33-30. (Tudósitó: Hankó András) ___________ Grandjean Gábor. - Tipikusan olyan mérkőzés volt, amelyen semmilyen szinten nem nyújtott megfelelő produkciót a csapat. Gyenge kapusteljesítményt, rossz védekezést és hitehagyott támadójátékot mutattunk._________________________________________ További eredmény: Berettyó MSE-Debreceni EAC 24-28. A bajnokság állása: 1. Debreceni EAC 2 2 68-39 4 2. Kisvárda 2 2­76-49 4 3. Miskolc 2 2­63-50 4 4. Nyírbátor 2 2­62-55 4 5. Fehérgyarmat 2 1 1­50-49 3 6. Hajdúböszörmény 2 1 1 57-47 2 7. Tiszavasvári 2 1 1 59-59 2 8. Mátészalka 2 1 1 45-57 1 9. Berettyóújfalu 2­2 49-54­10. Kazincbarcika 2­2 57-63­11.Demecser 2­2 40-56­12. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 2­2 36-84­Női 2. forduló Bőcs KSC-Kölcsey DSE-Nyfregyháza 29-22(19-10) Bőcs, 50 néző, v.: Oláh E„ Szikszai J. Kölcsey: Aranyosi M. - Gyúró Á. 3, Gyimesi L. 1, Drágár D. 3/1, Márkus 1, Móré K. 8 Hruska Zs. 5. Csere: Kruták F, (kapus), Moravszki B„ Silye V. 1/1, Leithi K„ Kovács F, Kiss G. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6. illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 3/2. Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, amelyen a tartalékos Kölcsey csökkentette hátrányát, de fordítani nem volt idő. Junior 36-31. Hadobás István: - Sajnos, az első játékrészt átaludtuk, már soha derül ki, mi lett volna, ha hamarabb elérjük az üzemi hőmérsékletet. Kisváida KC SE-Debrecenl VSC Hl ___________________ 24-23(11-9) Kisvárda, 350 néző, v.: Dohány J., Nagy IIJ. Kisváida: Járosiné - Tóth B. 3, Vassné 3, Tar H. 2, Szabó V, Frank P. 7, Rácz K. 5. Csere: Jurecska K. (kapus), Máté V. 1, Péter E. 1, Dudás G 2. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 16, illetve 6 perc. Hétméteresek: 0, illetve 9/7. A hazai csapat kiküzdötte a győzelmet. Junior 23-43! (Tudósító: Nagy Kálmán)_________________ Dévényi János: - Nagyon rossz játékkal, de nyertünk. ____________________ __ ___ További eredmények: Etalon Adács-Hajdúböszörményi TE 19-35, Ózdi VSE-Derecskei KKSE 27-26, NKK Balmazújváros- Fenstherm-Füzesabonyi SC 25-25, Alsózsolcai KSC- MiskolcVSI 25-32. A bajnokság állása: 1. Hajdúböszörmény 2 2­­72-42 4 2. Bőcs 2 2­­66-51 4 3. Kisvárda 2 2­­56-50 4 4.Füzesabony 2 1 1­78-49 3 5. Balmazújváros 2 1 1­49-43 3 6. Kölcsey DSE 2 1­1 59-56 2 7. Miskolc 2 1­1 61-62 2 8. Ózd 2 1­1 54-63 2 9. Derecske 2­­2 53-59­10. Debreceni VSC III 2­­2 41-48­1 l.Alsózsolca 2­­2 48-69­12.Adács 2­­2 43-88­Botosnak fájt leginkább Az idő dönti el, szerzett egyet, avagy vesztett két pontot az NRK a válogatott elleni mécs­esén. RÖPLABDA. Persze, az lenne az igazán frankó, ha a Fa- tum-Nyírsuli-NRK élvonalbe­li női röplabdacsapata min­den mérkőzést megnyerne- de ilyen csak a mesében lé­tezik. Tény és való, a két baj­noki győzelemmel beinduló nyíregyháziak utóbbi két fellépésüket elbukták. Más tészta, hogy amíg a címvédő Vasassal szemben - derekas helytállással - elvesztett ösz- szecsapás után a dicsérő jel­zők sem maradtak el, a szom­bati partin történteket már nehezebb megemészteni. Noha a magyar ifjúsági vá­logatottban kétségtelenül tehetséges titánok püfölik a labdát, a nyírségi szakvezetés a három pont megszerzésével kalkulált, egy lett belőle. Eny- nyi jár a 3:2-es vereségért... Botlottak - javítanának- Megítélés kérdése, hogy ve­szítettünk két pontot, vagy szereztünk egyet - morfon­dírozott Balázs István, a Fa- tum-Nyírsuli-NRK edzője. - Erre igazából a választ akkor kapjuk meg, amikor közvet­len riválisaink, a Kaposvár, Botos Fruzsina duplán megszenvedte az ifjúsági válogatott elleni vereséget Miskolc, vagy az MTK-Buda- pest is lejátssza a válogatott elleni mérkőzését. Való igaz, győzelmet vártunk, de első­sorban szélsőütőink gyen­gébb teljesítménye, valamint eredménytelen sáncmun­kánk, illetve mezőnyvédeke­zésünk okozta vereségünket. A feladatot, amire a hétköz­ben készültünk, megoldot­tuk: a centertámadásaink nagyon hatékonyak voltak, hiszen Roma Flróra tizen­nyolc, Erdősné tizenhét pont­ja önmagáért beszél. Ilyen centerjátékkal nyernünk kellett volna, de a már emlí­tett szélsőütőink halványabb produkciója, három embertől összesen harmincnégy pont, kevésnek bizonyult. Ehhez járult, hogy a döntő szettben szinte hibátlanul játszott a vá­logatott, ez is mutatja erejét. Hozzáteszem, gyakorlatilag a FOTÓ: SIPEKI PÉTER meccs után derült ki számom­ra, hogy Botos Fruzsina végig komoly fájdalmakkal, Achil- les-ín gyulladással játszott. Botlottunk, de azt gondolom, lesz még lehetőség a javításra. Csütörtökön - hosszú idő el­teltével - ismét hazai pályán mutatja meg magát a Fa- tum-Nyírsuli-NRK, amikor a Miskolcot fogadja, mégpedig Magyar Kupa találkozón. KM-KT Kevesebb helyzetből lettek gólok Az első félidőben még hiányzott a megfelelő koncentráció a nyírbá­toriak teljesítményé­ből. labdarúgás. Nehéz hetet zárt a nyírbátori csapat, hi­szen vasárnaptól szombatig három tétmeccset is vívott. A DVSC-DEAC elleni 0-4 és a Magyar Kupában a Nyíregy­háza Spartacustól elszenve­dett 2-o-s vereség után aztán sikerült győzelemmel lezárni a sorozatot: az NB III. Keleti csoportjának sereghajtóját, a Veresegyházt 2-0-ra múlta fe­lül a bátori legénység. Fokozottan igaz- Számítottam arra, hogy nem leszünk frissek, és ez el­sősorban a koncentrációban mutatkozott meg, hiszen az első félidőben három-négy alkalommal is az ellenfél ka­pusával álltunk szemben, de a befejezéseknél hiányzott a higgadtság - mondta Márton István, a Nyírbátori FC edző­je.- Hozzáteszem, a szünetben nem is tudtam semmi rosszat mondani a játékosok teljesít­ményére, nagyobb figyelmet kértem a befejezéseknél, és szerencsére a második játék­rész elején megkaptuk a jogos tizenegyest, amiből előnyt szereztünk. A második gó­lunk annak az eredménye, hogy tudtuk jól, ellenfelünk a szöglet- és szabadrúgások­nál a területvédekezést alkal­mazza, és ennek találtuk meg a gyenge pontját. Érdekes, de a második félidőben már ke­vesebb lehetőségünk volt, a gólok mégis ekkor születtek. Most aztán fokozottan igaz a forduló előtti megállapítá­sunk, hogy roppant tömör a bajnoki tabella, de ránézve a bátoriak sorsolására megálla­pítható: a neheze még ezután jön.- Továbbra is az a vélemé­nyem, hogy akár otthon, akár idegenben, roppant kiegyen­lített meccsek várnak ránk, függetlenül attól, hogy a ta­bella melyik részéből kapunk ellenfelet - véli Márton István. Felértékelődött győzelem- Az már látszik, hogy korábbi riválisaink közül a debreceni fiatalok az élcsapatok közé fognak tartozni és a Ferenc­város II elleni győzelmünk felértékelődött azáltal, hogy a „kis” Fradi a mostani forduló­ban nyerni tudott Cigándon, illetve a jelek szerint az Egert sem veri meg mindenki. Azon leszünk, hogy a hétvégén Jászapátiban is legyen keres­nivalónk. KM-BT A szünetben nem is tud­tam semmi rosszat mondani a játéko­sok teljesítményére. MÁRTON ISTVÁN Kovács Ádám többször is veszé­lyeztette a vendégek kapuját FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Lefejelték a játékvezetőt Csaholyban A Nyírcsaholy-Bereg- daróc ifjúsági meccs után támadták meg a sporit - a tettest előál­lították. LABDARÚGÁS. Régen rossz, ha az embernek a hétvégi bajno­ki forduló után a rendőrségi hírek böngészésével kell indí­tani a napot. Márpedig - mint arról már beszámoltunk - előbb szombaton a Kemecse- Nyírgyulaj mérkőzésen, majd vasárnap a Nyírcsaholy-Be- regdaróc megyei másodosz­tályú ifjúsági meccs után tör­tént atrocitás. A Mátészalkai Rend­őrkapitányság garázdaság bűntett elkövetésének meg­alapozott gyanúja miatt indí­tott nyomozást T. Zoltán 39 éves nyírcsaholyi lakos ellen. A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi 2013. szeptem­ber 29-én egy nyírcsaholyi futballmérkőzést követően bántalmazta a 37 éves játék­vezetőt. A rendőrök a garázda férfit elfogták, a rendőrka­pitányságra előállították és gyanúsítottként kihallgatták. Információnk szerint az omi­nózus találkozó végén az illető lefejelte az Ul9-es összecsapás bíráját, aki megúszta súlyos sérülés nélkül, mindazonáltal feljelentést tett. km-kt Gőlvadászlista NB II. 7gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus). 6 gólos: Urbin (Balmazújváros), Dajic (Siófok), Nagy I. (Szolnok). _________ 5 gólos: Major N. (Ajka). ____________ NB Ili. Keleti csoport 6 gólos: Molnárt. (DVSC-DEAC). _______ 5 gólos: Montvai (Felsőtárkány), Kertész T. (Létavértes), Molnár G. (Kazincbarcika), Dávid Z. (Tiszaújváros). ________________ Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei I. osztály 7 gólos: Maries G. (Baktalórántháza). 6 gólos: Fekete G. (Kemecse). __ 5 gólos: Dascal (Mándok), Balás G. (Szat- márUnióFC). _ Megyei II. osztály Nyfrerdő-csoport 11 gólos: Fazekas V. (Tiszavasvári). _______ 9 gólos: Rácz R. (Kótaj). Madzin (Szakoly). 8 gólos: Fodor T. (Terem). ______________ 6 gólos: Szilágyi G. (Éncsencs), Pólik T. (Kótaj), Csökmei (Napkor), Galambosi G. (Rakamaz), Peres (Terem). 5 gólos: Na® L, Szolyka G„ Szabó S. (Tiszavasvári). __________________ Rakamaz Takarék-csoport 12 gólos: Éles I. (Gyulaháza), égólos: Deák B. (Gyulaháza), Ács G. (Pap). 7 gólos: Kovács L (Ajak), Anderka (Gáva- vencsellő). ___________________________ 6 gólos: Gombkötő Z. (Demecser), Szabó M. (Nagyhalász). _________________ 5 gólos: Na® B. (Fényeslitke), Zakor J. (Vaja), Farkas N, (Vasme®er). Kelet-Magyarország-csoport 13 gólos: Orosz Á. (Beregdaróc). _________ 11 gólos: Horváth G. (Tiszakóród). __ 10 gólos: Bata Cs. (Tarpa), Deskó D. (Vásá­rosnamény), _________________________ 9 gólos: Drabik M. (Mátészalka)._________ 8 gólos: Szilágyi L, Botos P. (Túrricse). 6 gólos: Siket L. (Milota), Bégány Zs. (Nyír­csaholy), Ráski B. (Tunyogmatolcs). ______ 5 gólos: Kiss R. (Beregdaróc), Németh I. (Szatmárcseke), Simon Sz. (Tarpa), Na® J. (Túrricse), Szaniszló T. (Vámosoroszi).