Kelet Magyarország, 2013. október (70. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-15 / 241. szám

2013. OKTÓBER 15., KEDD KEHI Kézilabda: NBII, Észak-keleti csoport Férfi, 4. forduló Nyíregyházi Főiskola-Nyjrsuli-Demecseri VKSE _____________ 29—32 (13—16) Wesselényi-iskola, 50 néző, v.: Csörgő, Vitális. Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuti: Reszegi Cs. - Halcsák Zs. 2, Takács D. 10, Jobbágy René 5/1, Balogh B., Garai B. 7, Jobbágy G. Csere: Fodor T. (kapus), Csizmadia T. 4/1, Márkó Zs., Juhász J„ Ménfői 1, Papp I., Kozma P., Budai Z., Orosz L Edző: Halász Levente. Demecser: Suller D. - Csábi Z. 1, Nagy M. 1, Búzás B. 4, Kovács F. 2, Szemes K. 6/1, Balogh Sz. 8/1. Csere: Kovács L. 3, Havel F. 4, Tardi A. 2, Havel K. 1. Edző: Kósa István. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/4. Jó iramú mérkőzésen mindkét csapat mindent megtett a győzelemért, ami ezúttal a Demecsernek sikerült. Junior 37-34. _____ ________________________________________________ Halász Levente: - Hajszál választotta el csapatomat az első győzelemtől. Úgy érzem, minden fordulóban egyre jobb játékot mutatunk, ugyanakkor van még hová fejlődnünk. Gratulálok a Demecsernek és csapatomnak! ____________ ________________________ Kósa István: - Rendkívül motiváltán játszó nyíregyházi csapatot sikerült legyőznünk úgy, hogy Suller Dávid sérülten állt a kapuban, Szemes Krisztiánt pedig a 3 5. percben „kipontoz­ták". Gratulálok a fiúknak és az ellenfélnek! Havel Ferenc (66), a Demecser beállósa kiváló játékával és négy góljával hálálta meg Kósa István edző bizalmát fotó: racskó tibor Kazincbarcikai KSE-Tiszavasvárl SE-QUICK 200 34-30 (19-14) Kazincbarcika, 50 néző, v.: Katona, Konyári. Tiszavasvári: Bódor Z. - Benyusz K. 4, Tallér M. 3, Danes M. 3/1, Kovács G. 2, Kaibás M. 4/1, Szuvák Cs. 8. Csere: Nagy L, Szuvák I. (kapu­sok), Csócsics G„ Kiss K. 6/2, Lázár A., Lippai A., Dohos D., Erdei P., Szögi R. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4. A nagyobb akarás­sal játszó hazai csapat szerezte meg a két bajnoki pontot. Junior: 14-50. ________________ Grandjean Gábor - Hasonló hibákat követünk el, mint a Miskolc elleni mérkőzésen: gyenge védekezés és kapusteljesítmény, sok kihagyott helyzet. Ezek csak vereséghez vezethette HaWóbősdlwnéBHTE-FriiáiiwmwBVSE | M .... 28-27(12-13) Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Aczél A„ Paulovics Zs. Fehérgyarmat: Nagy T. - Losif 2, Tóth N. 6, Kun Sz. 1, Szabó P. 12/4, Lazareanu 4, Pásztor A. 1. Csere: Bihari Z., Siket T., Kotvász A. 1, Csonai A, Gaál R. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 4/4. A második félidő elején az öltözőben ragadt a gyarmati csapat, amely hétgólos előnyt adott ellenfelének, az utolsó másodpercekben így is lehető­ség adódott az egyenlítésre - de az esély elúszott. Junior 27-2 3. ______________________ Csapos János: - Hiába tudtuk, mire számíthatunk, gyakorlatban nem sikerült megvalósíta- ni a megbeszélteket. Debreceni EAC-VKK Nyírbátor 28-28(15-15) Debrecen, 100 néző, v.: Csörgö, Vitális. Nyírbátor Tóth M. - Csébi D. 1, Pisák T. 6/4, Ramzi, Dobos B. 2, Szabó Cs., Vasas Gy. 9. Csere: Holb M. (kapus), Torzsa R. 1, Tuska Sz. 1, Nagy Á. 3, Jávor D. 2, Déváid A. 3. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétmétere­sek: 2/2, illetve 4/4. A lelkes debreceni egyetemisták ellen ezúttal ennyire futotta. Junior: 15-21. ________________________________________________________________ Váczi Sándor - A közönség számára szórakoztató mérkőzésen igazságos döntetlen. Hozzá­teszem^ hazaiakjdőntúli hétméteresénél több mint balszerencsések voltunk... ____ Kisvárba KC SE-Berettyó MSE 27-24(14-14) Kisvárda, 510 néző, v.: Dohány J„ Nagy IIL. Kisvárda: Simon A. - Csendes Á. 5, Kiss 1.3, Mándi K. 2, Fekete R. 1, Járosi A. 8, Barabás B. 3. Csere: Kői E., Lipécz M. (kapusok), Bod B. 1, Türk F. 4, Major T„ Botka A.. Paróczai L. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 3/3. Kemény, küzdelmes mérkőzésen a három meghatározó játékosát nélkülöző Kisvárda megérdemelten kerekedett felül. Junior 28-24. (Tudósító: Nagy Kálmán) _______________________________________________ Papp József: - Erősen tartalékos összetételben a hiányzókat maximálisan pótolni tudtuk, szokásunkhoz híven a második félidőben nyújtott védekezésünk alapozta meg a Rvőzelmet Miskolc VSI-Mátészalkai MTK 36-25(19-13) Miskolc, 100 néző, v.: Katona J., Konyán. Mátészalka: Zatureczki N. - Varga R. 2, Király Gy. 1, Varga T. 3, Kun Á. 4, Szántó Sz. 5, Varga Z. 1. Csere: Tóth P. (kapus), Almási G. 1, Borbély B. Kerékgyártó S. 3, Szíjártó A. 4, Falcsik L. Kurtos K. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 0, illetve 0. A szálkái csapat már a szünetig tetemes hátrányba került, innen pedig már nem volt visszaút. Junior: 38-22. Falcsik Miklós: - Huszonöt percig voltunk méltó ellenfelek. Utána halvány védekezés, gyenge kapusteljesítmény és sápadt támadójáték jellemezte a csapatot. ________________ A bajnokság állása: 1. Kisvárda 4 4­­135-97 8 2. Nyírbátor 4 3 1­127-105 7 3. Miskolc 4 3­1 127-104 4 4. Debreceni EAC 4 2 1 1 120-99 5 5. Fehérgyarmat 4 2 1 1 106-105 5 6. Hajdúböszörmény 4 2­2 109-99 4 7. Tiszavasvári 4 2­2 114-117 4 8. Demecser 4 2­2 108-117 4 9. Berettyóújfalu 4 1­3 109-104 2 10. Kazincbarcika 4 1 _ 3 123-129 2 11. Mátészalka 4­1 3 93-129 1 12. Nyíregyházi Főiskola-NyírsuU 4­­4 87-153 Női,4. forduló Kölcsey DSE-Nyíregyháza-Debreceni VSC III 18-25(7-11) Wesselényi-iskola, 70 néző, v.: Szendi A., Türk S. Kölcsey: Gyimesi L. 2 - Gyúró Á. 2, Móré K. 2/2, Kelemen G. 2/1, Papp R., Tilki A. 3, Hruska Zs. 3 Csere: Aranyosi M„ Kruták F. (kapusok), Orágár 0.4/4, Márkus G., Moravszki B., Silye V. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 7/4. A Kölcsey nem tudta megismételni elmúlt heti kiváló játékát, így a dinamikus .kis Löki" győzelme megérdemelt. Junior 17-34. _________ Hadobás István: - Játékban egyenrangú partnerek voltunk, de a gyenge helyzetkihaszná- lás megbosszulta magát. IttartHla KC SE-HrtdúMnttnnényí TE «-34118-171 Kisvárda, 300 néző, v.: Aczél, Paulovics. Kisvárda: Járosiné - Tóth B. 2, Vassné 7/4, Szabó V. 1, Tar H. 2, Frank P. 13, Rácz K. 6. Csere: Péter E. 3, Máté V. 1, Dudás G. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 8. illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1. Végig szoros, küzdelmes mérkőzésen értékes kisvárdai győzelem. Junior (Tudósító: Nagy Kálmán) ___________ Dévényi János: - A támadójátékunk jól működött, védekezésünk viszont gyengébb volt, ennek ellenére megszereztük a fontos két pontot. ____________________________________ További eredmények: Ózdi VSE-Fenstherm-Füzesabonyi SC 26-27, Etalon Adács-Al- sózsolcai KSC 27-33, NKK Balmazújváros-Miskolc VSI27-21, Derecskéi KKSE-Bőcs KSC Ez nem mindennapi siker A nyíregyházi csapat megdolgozott a győzelemért a Békéscsaba ellen - hosszú hetek munkájának gyümölcsét aratta le fotó: racskó tibor A nyíregyházi női röp­labdacsapat két és fél hónapos munkája érett be a Csaba elleni győze­lemmel. röplabda. Nem minden az erő. Noha a Békéscsaba „ütőgépei” olykor szőnyegbombázást hajtottak végre, különösen a szerb Iricanin „ágyúzott” bő­szen - a Fatum-Nyírsuli-NRK sziklaszilárdan tartotta magát. A nyíregyházi élvonalbeli női röplabdacsapat ugyanis böl­csebben tette dolgát. Mindez kifizetődött. Szépen szólt a gyerekkórus A hazaiak olyan ellenfelet gyűrtek le, mégpedig játszma­veszteség nélkül, amely érem­re hajt a bajnoki hadjáratban. Ennél szebb koreográfiát nem is gyárthattak volna a nyír­ségiek, akik méltóképpen búcsúztatták a visszavonuló klasszist - Botos Fruzsinát. Neki, és persze a teljes ke­retnek szólt a gyerekkórus a meccs után. Szó se róla, emlé­kezetes pillanat volt.- Egységes, taktikailag tu­datos csapatjátékkal értük el ezt a nem mindennapinak ne­vezhető sikert - dicsért Balázs István, a Fatum-Nyírsuli-NRK edzője. - Mindehhez kivá­ló mezőnymunka párosult: a védekezésben nyújtott jó teljesítményhez ezúttal a li­beró, Petróczy Enikő jelentős mértékben hozzájárult. Egy momentumtól eltekintve, megfelelően koncentráltunk, különösen a szettek véghaj­rájában. A tréner régen tűnt ennyire elégedettnek.- Két és fél hónapos mun­kánk ért be ezen a mérkőzé­sen, és győztük le az előző idény bronzérmesét. Emlé­kezetes meccsen sikerült bú­csúztatnunk Botos Fruzsit, akinek köszönöm hozzáállá­sát, produkcióját, és kívánok neki minden jót a magánélet­ben! Ezt úgy gondolom, az egész csapat nevében mond­hatom! Kettős feladat előtt A Fatum-Nyírsuli-NRK együt­tese számára a hét két felada­tott is tartogat. A soros dupla fordulóban előbb pénteken, hazai környezetben fogadja a Budapest-TF gárdáját, majd vasárnap a Vasi Sport Akadé­mia vendége lesz. km-kt Röplabda: NBL, női További eredmények: Kaposvári Egye­tem-Palota RSC 3:0, Vasas Óbuda-Miskolci VSC 3:0, MTK-Budapest-Veszprém 3:0, UTE-Vasi Sport Akadémia 3:1. Az állás: 1. UTE14 pont, 2. Nyíregyháza 13, 3. Vasas 12 (12:2), 4. Kaposvár (14:5), 5. TF 9,6, Junior válogatott 8,7. MTK-Budapest 7,8. Miskolc 5,9. Békéscsaba 3 (4:9), 10. Palota 3 (4:15), 11. Veszprém 1,12. Vasi Sport Akadémia 0. Nem játszottak tovább... Balogh László (sötét mezben, elől) és pátrohaiak a játékra akartak kon­centrálni... PUSZTAI SÁNDOR A fényeslitkeiek sze­rint helyre állt a rend, a pátrohaiak szerint nem volt garancia a testi épségük megóvására. laboarúGÁS. Nehéz kibogoz­ni a szálakat... Ahogy arról már beszámoltunk, vasárnap félbeszakadt a megyei má­sodosztály Rakamaz Taka­rék-csoport 9. fordulójában rendezett Fényeslitke-Pátro- ha mérkőzés. Információnk szerint a 68. percben, l-O-ás állásnál a hazai közönség és a vendégcsapat futballistái összezördültek: a kettes szá­mú asszisztens mögött tar­tózkodó litkei nézők részéről rasszista megnyilvánulások hangzottak el, amit az ellenfél futballistái meglehetősen zo­kon vettek. Nem volt néző a pályán A játékvezető - a ^nagyobb botrány megakadályozása és a pátrohai labdarúgók kérésé­re - öt perces szünetet rendelt el, egyben felszólítva a rende­zőket, hogy az ominózus terü­letről távolítsák el a renitense­ket. Az idő lejártával azonban a látogatók nem vállalták a folytatást, mondván: féltik a testi épségüket... - Vélemé­nyem szerint a pályán kiala­kult rendbontást a rendezők rövid időn belül megszüntet­ték: a pályán néző nem tar­tózkodott, még másodpercek­re sem, a játék folytatódhatott volna - közölte Bakó Sándor, a fényeslitkei egyesület elnöke.- Sajnálatos, hogy a ven­dégcsapat ilyen hozzáállást tanúsított. Természetesen várjuk a fegyelmi bizottság meghallgatását, melyet köve­tően elfogadjuk és tudomásul vesszük a döntést. Nekik hogyan eshetett? Nem meglepő módon, az el­lenfél másként élte meg az eseményeket.- Az egyik fényeslitkei úri­ember a pályára is belépett, amit külön sérelmezek, hogy a mérkőzés jegyzőkönyvében nem szerepel, hogy az illető­nél kés is volt - kommentálta a történteket Várnai Róbert, a Pátroha játékos-edzője. - Ami számomra nem tiszta, hogy innentől kezdve, ki az, aki ga­rantálta volna játékosaim testi épségét? Fájdalmas, úgy szid­ták labdarúgóimat, hogy a ha­zai csapatból a húzóemberek láthatólag szintén roma szár­mazásúak. Vajon, nekik ezek a rasszista beszólások hogyan eshettek... Külön szeretném megjegyezni, nem drukkerek­ről beszélünk, sokkal inkább olyan személyekről, akiknek nem a szurkolás a céljuk. En­nek a nyilatkozatnak pedig nem az a szándéka, hogy az egyesületet megbüntessék, azt vegyék elő, azt a valakit, aki késsel jön a mérkőzésre... KM-KT Feczkó Tamás búcsúja Ebestől labdarúgás. A labdarúgó NB III. Keleti-csoportban szerep­lő Ebes kispadjáról távozott Feczkó Tamás. Az újonc együttes kilen­cedik helyen áll a tabellán: a legutóbbi bajnoki fordulóban a listavezető Létavértes ellen szenvedett vereséget (2-0), ami után a nyíregyházi szak­vezető és az egyesület a sza­kítás mellett döntött. Érdekesség, hogy informá­ciónk szerint a hajdúságiak új trénere minden valószínű­ség szerint a legutóbb Sop­ronban tevékenykedő Bücs Zsolt lesz, aki korábban szin­tén megfordult a nyírségi me­gyeszékhelyen - játékosként. KM Kari Erik Böhn jobbanvan kézilabda. Siti Bea jó híreket közölt a csontvelő-átültetésen áteső Kari Erik Böhnről. A magyar női kézilabda-vá­logatottnál másodedzőként dolgozó szakember friss in­formációkkal szolgált. „Egy hónappal ezelőtt műtötték KEB-et. Fokozatosan elindult szervezetében a fehérvér­sejt-termelés, egyre maga­sabb számot mérnek nála, így lassan otthon, speciális körül­mények között gyógyulhat tovább” - mondta Siti Bea a magyar válogatottat a tavalyi Eb-n szövetségi kapitányként bronzéremig vezető norvég szakemberről. nso.hu Gólvadászllsta 19-22, NB II. 7 gólos: Fekete G. (Kemecse), Balás G. 6 gólos: Csökmei (Napkor), Osikóczki Kelet-Magyarország-csoport A bajnokság állása: 9 gólos: Urbin (Balmazújváros). (Szatmár UnióFC). (Úifehértó). 16 gólos: Orosz Á. (Beregdaróc). l.Bőcs . 4 4­­121-90 8 7 gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus). 6 gólos: Bozso (Csenger), Balázsi P. 13 gólos: Bata Cs. (Tarpa), Horváth G. 2,Füzesabony 4 3 1­140-107 7 6 gólos: Major N. (Ajka), Dajic (Siófok), (Ibrány). Rakamaz Takarék-csoport (Tiszakóród). 3. Balmazújváros 4 3 1­105-88 7 Nagy 1. (Szolnok), Pavicsevics (Zataeger­Megyei II.osztály 16 gólos: Éles 1. (Gyulaháza). 11 gólos: Szilágyi L. (Túrricse), Deskó D. 4. Kisvárda 4 3­1 120-119 6 szeg). Nyíre rdő-csoport 12 gólos: Gombkötő Z. (Demecser). (Vásárosnamény). 5. Hajdúböszörmény „ 4 2­2 130-106 4 NB III. Keleti csoport 11 gólos: Madzin (Szakoly), Fodor T. 11 gólos: Anderka (Gávavencsellő). 9 gólos: Drabik M. (Mátészalka). 6. Debreceni 4 2­2 112-91 4 8 gólos: Kertész T. (Létavértes). (Terem), Fazekas V. (Tiszavasvári), 10 gólos: Deák B. (Gyulaháza). 8 gólos: Lukács M. (Kölese), Bégány Zs. 7. Miskolc 4 2­2 125-126 4 7 gólos: Molnár T. (DVSC-DEAC). 10 gólos: Szilágyi G. (Encsencs), Rácz R. 9 gólos: Ács G. (Pap). (Nyírcsaholy), Simon Sz. (Tarpa), Ráski B. 8. Kölcsey DSE 4 2­2 99-100 4 6 gólos: Montvai (Felsőtárkány), Horváth (Kótaj). 7 gólos: Kovács L. (Ajak), Szabó M. (Tunyogmatolcs), Botos P. (Túrricse). 9.Alsózsolca 4 1­3 96-119 2 S. (Hatvan), Kotula (Jászapáti), 9 gólos: Szabó S. (Tiszavasvári). (Nagyhalász). 7 gólos: Jónás P., Botos S. (Nyírcsaholy), 10. Ózd 4 1­3 105-136 2 Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei 1. osztály 8 gólos: Pólik T. (Kótaj), Peres (Terem). 6 gólos: Mocsár Cs. (Nagyhalász), Zakor Kormos Á. (Vitka). 11. Derecske 4­­4 96-113­9 gólos: Maries G. (Baktalórántháza), Papp 7 gólos: István G. (Ófehértó), Galambosi G. J. (Vaja). 6 gólos: Siket L. (Miiota), Szaniszló T. 12.Adács 4­­4 107-164­Z. (Nyírmada). (Rakamaz). (Vámosoroszi).