Kelet Magyarország, 2013. október (70. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-08 / 235. szám

2013. OKTÓBER 8., KEDD KELET tUG-MOORSZtC Góivadászlista NB II. 7gólos: Bajzát (Nyíregyháza Spartacus). G. (Rakamaz), Peres (Terem), Osikóczki (Újfehértó). 6 gólos: Major N. (Ajka), Urbin (Balmazúj­város), Dajic (Siófok), Nagy 1. (Szolnok). 5 gólos: Mosquera (Békéscsaba). NB III. Keleti-csoport 7 gólos: Molnár T. (DVSC-DE AC), Kertész T. (Létavértes). 5 gólos: Nagy 1., Szolyka G. (Tiszavasvári). Rakamaz Takarék-csoport 13 gólos: Éles 1. (Gyulaháza). ___________ 9 gólos: Deák B, (Gyulaháza), 8 gólos: Gombkötő Z. (Demecser), Ács G.(Pap). 6 gólos: Horváth S. (Hatvan), Kotula (Jászapáti). __________________________ 5 gólos: Montvai (Felsőtárkány), Milovac (Hajdúböszörmény), Molnár G. (Kazincbar­cika), Dávid Z. (Tiszaújváros). 7 gólos: Kovács L. (Ajak), Anderka (Gáva- vencsellő), Szabó M. (Nagyhalász). 5 gólos: Nagy B. (Fényeslitke), Zakor J. (Vaja), Farkas N. (Vasmegyer), Lakatos Z. (Újdombrád). Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei 1. osztály 9 gólos: Maries G. (Baktalórántháza). 8 gólos: Papp Z. (Nyírmada). ___________ 7 gólos: Balás G. (Szatmár Unió FC). 6 gólos: Balázsi P. (Ibrány), Fekete G. (Kemecse). Kelet-Magyarország-csoport 15 gólos: Orosz Á. (Beregdaróc). 13 gólos: Horváth G. (Tiszakóród). 11 gólos: Bata Cs. (Tarpa). ______________ 10 gólos: Deskó D. (Vásárosnamény). 9 gólos: Drabik M. (Mátészalka), Szilágyi 5 gólos: Balogh Zs. (Baktalórántháza), L. (Túrricse). Nagy D. (Balkány), Dascal (Mándok). Megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 11 gólos: Fazekas V. (Tiszavasvári). 9 gólos: Rácz R. (Kótaj), Madzin (Szakoly). 8 gólos: Bégány Zs. (Nylrcsaholy), Ráski B. (Tunyogmatolcs), Botos P. (Túrricse). 7 gólos: Jónás P. (Nylrcsaholy). 6 gólos: Botos S. (Mátészalka), Siket L. (Milota). 8 gólos: Fodor T. (Terem). 5 gólos: Kiss R, (Beregdaróc), Németh 1. 7 gólos: Szilágyi G. (Encsencs), Pólik T. (Kótaj), Szabó S. (Tiszavasvári). _________ 6 gólos: Csökmel (Napkor), Galambosi (Szatmárcseke), Simon Sz. (Tarpa), Nagy J. (Túrricse), Szaniszló T. (Vámosoroszi), Kormos Á.(Vitka). Az egyéni az elején, a csapat a végén dőlt el teke. Futball- vagy éppen ké­zilabdameccs eldőlhet az ele­jén gyorsan szerzett gólokkal, de röplabdában vagy tenisz­ben, ahol minden labdame­netnek jelentősége van, ilyet nem lehet állítani. A tekézők egyéni versenye sem szokott véget érni azzal, ha valaki az elején jó napot fog ki, de a szombati 13. Kárpát Kupán az első körben pályára lépő Finta Zoltán olyan teljesítménnyel rukkolt elő, hogy érezni le­hetett, nehezen tudják majd felülmúlni a Nyíregyházi TK versenyzőjét. Nem is tudták. Sem Finta szuperligás nyíregyházi csapattársai, sem a tornán még részt vevő marosvásár­helyiek, magyarkanizsaiak és nagysárosiak közül nem volt olyan, aki megközelí­tette volna a győztest. A csa­patverseny viszont csak az Finta Zoltán egyéni- és csapatgyő- zetemnek is örülhetett FOTÓ: RACSKÓ TIBOR utolsó dobásnál dőlt el. Az NYTK végül öt fát megőrzött a kezdeti nagyobb előnyéből a szlovákokkal szemben, így itthon tartotta a trófeát, pon­tosabban visszahódította azt a tavalyi győztes Nagysáros­tól. Szintén szoros verseny alakult ki a harmadik helyért, a marosvásárhelyiek végül 18 fával előzték meg a Magyar- kanizsát. A viadalt egyébként a meg­szokott időben, vagyis a nem­zetközi kupák miatti bajnoki szünetben (az NYTK legkö­zelebb a Répcelakot fogadja) rendezték, és miként a ko­rábbi alkalmakkor, úgy ezút­tal is a hasznos szakmai rész mellett a felek tovább ápolták egymással a sportbarátságo­kat. Most először női viadalt is rendeztek: a zalaegerszegi világbajnokságot is megjárt szlovák válogatottakkal tele­tűzdelt nagysárosi női csapat­tal a nyíregyházi amatőr női válogatott igyekezett felven­ni a versenyt - több-kevesebb sikerrel. km-bt 13. Kárpát Kupa A nemzetközi tekeverseny végered­ménye Férfi egyéni: 1. Finta Zoltán (Nyíregyházi TK) 592 fa, 2. Radoslav Foltin (szlovák, Slavoj Velky Saris) 550,3, Kastura Zsolt (Nyíregyházi TK) 543. __________________ Férfi csapat: 1. Nyíregyházi TK (Finta Zoltán 592, Kastura Zsolt 543, Szlovenszki Attila 520, Hacker Dezső 517, Varga II Imre 481, Varga I Imre 467), 2. Slavoj Velky Saris (szlovákiai) 3114,2. Eletromures (romániai) 2905,4. Kanizja KK (szerbiai) 2887, _______ Különdíjasok. A legjobb teliző: Szlovensz­ki Attila 370. A legjobb taroló: Finta Zoltán 215.__________________________________ Női egyéni: 1. Michaela Benővé (szlovák, Slavoj Velky Saris) 558,2. Kirány Tünde (nyíregyházi amatőr női válogatott) 529,3. Viera Cechová (szlovák, Slavoj Velky Saris) 505. Ember tervez, csapat végez Síkos Petra (szemben) nem kegyelmezett: elemi erővel bombázta szét az ellenfelet fotó: sipeki Péter A Fatum-Nyírsuli-NRK számára érdekes lesz a folytatás, különösen a következő bajnoki mérkőzés. RÖPLABDA. Noha Balázs István csóválta a fejét, a Fatum-Nyír­suli-NRK izgalommentesen pipálta ki a Palota RSC elleni bajnoki meccset. Igaz, ami igaz, különösen a harmadik szettben elkalandozott a fi­gyelem, mindazonáltal az ég­világon semmi és senki nem fenyegette a győzelmet (3:0). Ráadásul nem elhanyagolha­tó tényező, hogy kevesebb mint negyvennyolc órával a szombati bajnoki parti előtt a Miskolcot „lőtte le” a nyírsé­gi egylet a pályáról - Magyar Kupa találkozón. Zsörtölődni, Bajnoki sorrend A női NB I. állása: 1. UTE11 pont, 2. Fatum-Nyírsuli-NRK 10, Vasas 9 (9:2), TF-Budapest 9 (9:3), 5. Kaposvár 9 (11:5), 6. Junior válogatott 8,7. Miskolc 5,8. MTK-Bu- dapest 4,9. Békéscsaba 3,10. Palota 3,11. Veszprém 1,12. Vasi Sport Akadémia 0. persze szabad, míg tanulni mindig érdemes. Csökkent a koncentráció- Nehéz mérkőzés volt a Pa­lota elleni, elsősorban azért, mert a csapat motivációs szintjét végig magas szinten kellett volna tartani - sum­mázott Balázs István, a Fa­tum-Nyírsuli-NRK edzője. - Gyakorlatilag másfél szetten keresztül minden tervünk megvalósult, majd érezték a lányok a létező különbsé­get: ennek következtében a figyelem, a koncentráció fokozatosan csökkent, emi­att számos elkerülhető hibát vétettünk, s alakult szorosan a harmadik játszma és egy ki­csit nyögvenyelősen a vége. Ennek ellenére a hét két mér­kőzésén maximálisan elértük célunkat, ezért dicséret illeti a társaságot. Ehhez annyit feltétlenül hozzátennék: a Palotával szembeni találko­zón elért pontjaink több mint nyolcvan százalékát saját, jó teljesítményünk alapján ér­tük el, amiért szintén elisme­rés jár a csapatnak. Ami pedig a közeljövő prog­ramját illeti: csütörtökön ku­pavisszavágó lesz Miskolcon, míg vasárnap - a nyáron éppen Nyíregyházáról távozott Ilyés Bettinával soraiban - a Békés­csaba érkezik bajnoki fellé­pésre a Bem-iskolába. Utóbbi összecsapáson remélhetőleg a hamarosan Kanadába vissza­térő Botos Fruzsina is vállalja a bevetést. km-kt Most szilvalekvárra vágyott Heredi Attila örömmel találkozott a nyírbá­toriakkal együtt Jász­apátiba látogató két korábbi játékosával. 2-0 labdarúgás. Már kilenc éve annak, hogy Nyíregyházán dolgozott, de mindig öröm számára, ha egykori játékosa­ival, a Szparin keresztül meg­ismert barátaival találkozhat. Herédi Attila az NB III-as Jász­apáti csapatát szombaton hazai körülmények között a Nyírbátor ellen vezette 3-2-es győzelemre, és a tréner nem­csak a három pont miatt volt boldog, hanem mert rég nem látott ismerősöket is köszönt­hetett. Örök szerelem marad- Korábbi játékosaim közül Márton Istvánnal edzőkollé­gaként találkoztam, Ambrusz Árpád pedig tagja volt a nyír­bátori csapatnak - mondta Herédi Attila. - Nekem örök szerelmem marad a szabolcsi futball, azóta is követem egy­kori játékosaim pályafutását, és most két olyan emberrel találkoztam, akik közel álltak a szívemhez. A csapatból még Jeddi Béla neve csengett is­merősként, de az idő múlását jelzi, hogy akkoriban ő még ifista volt. Az már 2003-2004-ben is Herédi Attila jó véleménnyel van a nyírbátoriakról fotó: internet látszott vajon, hogy Márton István tudatosan készül az edzői pályára? És milyen volt a másik kispadról az egykori tanítvány csapata? Jól reagált, de...- Marci, azaz Márton Pista csapatkapitány volt akko­riban a Spartacusban, és az ilyen intelligens vezéregyéni­ségekből nagy eséllyel edzők lesznek - válaszolta az első kérdésre Herédi Attila. - Én sem tudatosan készültem az edzői pályára, de a játékos­karrierem után is szerettem volna ennek a csodálatos sportágnak a közelében ma­radni, így lettem tréner. Két­ségtelen, ügyes csapat volt a nyírbátori, de úgy látom, ők is azzal küszködnek, mint mi, hogy szűk a keret, kevés a merítési lehetőség. Az alap- felállását elég hamar átját- szottuk a vendégcsapatnak, Pista szerkezetváltással rea­gált, de ez sem segített a Nyír­bátoron, ezen a mérkőzésen jobbak voltunk. Küldte az edényt is Nem titok, ha Herédi Attila szabolcsi ismerősökkel talál­kozik, rendel tőlük valami­lyen helyi specialitást. Netán most is töltött káposztát szál­lítottak a bátoriak?- Nem, most velük küldtem el az edényt a Szpari meccsek korábbi főrendezőjének, Cso- szi bácsinak, aki gondoskodik majd róla, hogy megteljen káposztával, arról meg majd én, hogy el is jusson hozzám - futott össze a nyál Herédi At­tila szájában a gasztronómiai téma említésekor. - Ezúttal szilvalekvárra vágytam, és Márton Pistáék közbenjárásá­val kaptam is belőle két üveg­gel. Igyekeztem viszonozni a szívességet, és talán jó házi­gazda voltam a meccs előtt és után... KM-BT Asztalitenisz NB II., férfi ApagySEll-VádRSEII , 6-12 Ezúttal várakozáson felül teljesítettek az apagyi játékosok, ezen a mérkőzésen ez ennyire volt elég. Győztek: Szűcs A. 3, jikos R. 2 és a Szűcs A., Nyikos R. páros, i ASE-Nyírmadal ISE 11-7 A két páros és az első körbeli egyesmérkőzé­sek elvesztésével 4-0-s hátrányba került a nyírmadai csapat, amely a végéig már nem tudott szűkíteni a különbségen. Gy.: Pacuk P. 3, Paszternák, Szabó S. 2-2. __________ NB III., férfi Nyírbátori ASE lll-Teva-Debrecen SE I 9-9 A végig kiélezett mérkőzés utolsó csatájá­ban a két, a bajnokság során még veretlen játékos közül a debreceni Bándi Zsolt 3:2-re tegyőzte Bánhidi Emilt, és ezzel mentettek pontot a vendégek. Gy.: Bánhidi, Szöllősi T. 3-3, Szeles B. 2 és a Bánhidi, Szöllősi T. páros. V&äaiASE-MtekotdEÄFC Í8-0 Játék nélkül, a vendégcsapat nem utazott el a mérkőzésre. ______________________ Gyulai AK-Vásárosnaményi SE 13-5 A hosszú utazás fáradalmaival az elején nehezen talált magára a vendégcsapat, amely csak megnehezíteni tudta a gyulaiak dolgát. Gy.: Tuckanjuk, Szilágyi Z. 2-2, Sztojl. _____ Ártól SE-Útfestők-Apaa SEIII 9-9 Nagyon közei járt a győzelemhez az apagyi csapat, de a találkozó mind a négy döntő szettes mérkőzését elveszítették, de így is értékes ponthoz jutottak. Gy.: Fodor G. 4, Budai R, Kiss Z. 2-2 és a Szabados L, Fodor G. páros. Négy baktai gól labdarúgás. Hétfői számunk­ban hiányosan közöltük a lab­darúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 8. fordulójában le­játszott Baktalórántháza-Vo- lán-Sényő mérkőzés tudósí­tását. Az eredmény lemaradt, ami helyesen: a hazaiak 4-0- ra nyerték a szombaton ját­szott mérkőzést. km Kézilabda: NB II. Észak-keleti csoport, 3. forduló Férfi Berettyó MSE-Mátészalkai MTK 36-23(14-10) Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Uvy, Hivth. Mátészalka: Zatureczki - Var­ga R. 1, Király Gy. 2, Varga T„ Kun Á., Szántó Sz. 15/7, Varga Z. 1. Csere: Tóth P. (kapus), Szíjjártó, Kerékgyártó 4, Falcsik L, Balogh P. Edző: Fal- csik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 8/7. A második félidőre kifulladt a vendégcsapat. Junior: 37-34. Falcsik Miklós: - A második félidőre teljesen szétestünk, átgázolt rajtunk a Berettyó. _________________________ VKK Nyírbátor-NylregyháziFőlskola-Nyírsulí 37-22(21-9) Nyírbátor, 120 néző, v.: Katona I, Konyári. Nyírbátor Tóth M. - Csébi D. 7, Pisák T. 8/2, Dobos B. 6, Nagy Á. 1, Ramzi 1, Vasas Gy. 3. Csere: Holb M, (kapus), Jávor D. 1, Vinnai N. 1, Rontó A. 1, Szabó Cs„ Aranyos S„ Tóth L. 3, Tuska Sz. 3. Jávor M. 2, Edző: Váczi Sándor. NYFSE-Nylrsull: Fodor T. - Hatcsák Zs. 1, Jobbágy R. 3, Kozma P. 2, Balogh B. 1, Garai B. 9, Ménfői M. Csere: Reszegi Cs. (kapus), Csordás T„ Csizmadia T„ Juhász J„ Papp l„ Budai Z. 1, Illés T. 1, Takács 0.4, Orosz L. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 0, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. A hazaiak papírforma győzelmet arattak. Junior: 23-29. ____ Váczi Sándor - Ezen a mérkőzésen mindenki játéklehetőséget kapott. A vendégek szépen tartották magukat, mi pedig megéreztuk Kovács Ákos hiányát. ___ ______ ________________ Halász Levente: - Gratulálok a Nyírbátornak és egyben saját csapatomnak is. Meccsről meccsre lépünk előre, ugyanakkor a bordasérülést szenvedett Balogh Balázsnak mielőbbi gyógyulást kívánunk. _____________________________________________ Demecseri VKSE-Kazincbartikai KSE 36-32 (18-18) Demecser, 70 néző, v.: Kovács T„ Major A. Demecser Bíró D. - Csébi Z. 7, Szemes K. 11/3, Búzás B, 1, Kovács F. 1, Havel K. 4, Balogh Sz. 8, Csere: Szuharev I, Tardi A., Kovács L 3. Edző: Kósa István. Kiállítá­sok: 14, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4. A demecseri csapat remek közönsége előtt a mérkőzést végig irányítva magabiz­tosan szerezte meg a győzelmet az újonc ellen. Junior 50-21. ___ Kósa István: - Együttesem, az újdonsült csapatkapitány, Szemes Krisztián vezérletével nagyon szívós, kellemetlen játékstílusú ellenfelet győzött le. Játékosaim a közös videóelemzésen és az edzéseken megbeszélt taktikát, utasításaimat maradéktalanul be­tartották. Rendkívül lelkes, fegyelmezett játékkal nagyszerű sikerrel örvendeztették meg a publikumot. ___________________________ Tiszavasvári SE-<JUICK 200-Hajdúböszörményi TE 25-24 (10-11) ______________________________ Tiszavasvári, 160 néző, v.: Nyitrai, Panyi. Tiszavasvári: Bodor Z, - Benyusz K. 8, Tallér M. 1, Kiss K. 7/1, Kovács G. 2, Danes M. 7/1, Szuvák Cs. Csere: Nagy L, Szuvák I. (kapusok), Csócsics G„ Lázár A., Gál L, Balázs M„ Szögi R„ Kaibás M„ Nácsa B. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 1/l.Tíz perccel a vége előtt, amikor a vendégek zsinórban négy gólt lőttek, elúszni látszott a mérkőzés. A hazaiak a végjátékban erősítettek és sikerült fordítaniuk a nagyon kiegyenlített összecsapáson. Junior 30-25. (Tudósító: Hankő András) Grandjean Gábor: - Végig partiban voltunk, döntő momentum volt az utolsó percekben a jó kapustetjesítmény és kicsit a szerencse is mellénk állt. Fehérgyarmati VSE-MiskolcVSI 29-28(15-16) Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Szécsi M., Szőke I. Fehérgyarmat: Nagy T. - Losif 5, Tóth N. 3, Kun Sz. 2, Szabó P. 12/3, Siket T. 1, Pásztor A. 3. Csere: Bihari Z„ Lazareanu 1, Kotvász A. 2, Gaál R. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 7/6. A sportág minden szépségét felvonultató mérkőzésen nagyszerűen szórakozott és a végén hazai győzelmet ünnepelhetett a gyarmati közönség. Junior 36-36.. ________________________ Csapos János: - Változatos mérkőzésen megerősödött Miskolcot sikerült legyűrni - ismét a jó hajrának hála. Az előző szezonban az ilyen meccseket elbuktuk, most viszont a megfelelő erőnlétnek köszönhetően nyerni tudtunk, Klsvárda KC SE-Debreceni E AC 32-24(17-14) Kisvárda, 380 néző. v.: Aczél, Paulovics. Kisvárda: Simon A. - Csen­des Á. 2, Kiss 1.7, Bod B. 5, Mándi K. 3, Nagy D., Barabás B. 4. Csere: Kői E. (kapus), Paróczai L, Vass Gy„ Türk F„ Szabó A. 1, Járosi A. 9/5, Majori 1. Edző: Papp József. Kiállítások: 12, illetve 4 perc. Hétmé­teresek: 5/5, illetve 3/2. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a hazaiak végig vezettek, és magabiztosan nyertek a jól felkészített ellenféllel szemben. Junior 25-19. (Tudósító: Nagy Kálmán) Papp József: - Jó csapat ellen akaratunkat érvényesítve maga­biztos győzelmet arattunk. A második félidőben összeállt nagyon hatékony védekezésünk megalapozta a sikeres támadójátékot is. Ä bajnokság állása: 1. Kisvárda 3 3­108-73 6 2. Nyírbátor 3 3­­99-77 6 3. Fehérgyarmat 3 2 1­79-77 5 4. Debreceni EAC 3 2­1 92-71 4 5, Miskolc 3 2 i 91-79 4 6. Tiszavasvári 3 2­1 84-83 4 7. Hajdúböszörmény 3 1­2 81-72 2 8. Berettyóújfalu 3 1­2 85-77 2 9. Demecser 3 1­2 76-88 2 10. Mátészalka 3­1 2 68-93 1 11. Kazincbarcika 3­­3 89-99­12. NYFSE-Nyírsutl 3­­3 58-121­Női Füzesabonyi SC-Kisvárda KC SE35-29 (15-12) Füzesabony, 20 néző, v.: Pauló, Tímár. Kisvárda: Járosiné - Péter E. 3, Máté V. 2, Tar H. 4, Szabó V, 4, Frank P. 8/2, Rácz K. 6. Csere: Szabó V. (kapus), Vassné 1/1, Dudás G. 1. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hátméteresek: 6/5, illetve 4/3. Küzdelmes mérkő­zésen akár nyerhetett is volna a Kisvárda... Junior: 36-23. (Tudósító: NagyKálmán) __ ___________________ Dévényi János: - Az első félidőben sok ziccert hibáztunk, ezt a csapat még el tudta viselni, az utolsó negyedóra játékvezetését már nem... Derecske-Kölcsey OSE-Nyíregyháza 19-22(11-13) Derecske, 120 néző, v.: Kocsis-Sajti, Mezei 2. Kölcsey DSE: Gyimesi L. - Gyúró Á. 3, Móré K. 1, Kelemen G. 3, Márkus G. 1, Tilki A. 7/1, Hruska Zs. 4. Csere: Kruták F. (kapus), Drágár D. 3/3, Moravszki B„ Silye V., Kovács R, Bukta R„ Kiss B. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 6/4. A taktikus Kölcsey vé­gig kézben tartotta az irányítást, és megérdemelten nyert a harcos hajdúságiak ellen. Junior 9-30. ____ _______ Hadobás István: - Fontos két pontot szereztünk, sikerünk titka a jó védekezés, egységes csapatmunka, és Gyimesi Lola kiváló kapusteljesitménye volt. ____________________________________ További eredmények: Miskolc VSI-Etalon Adács 43-37, Hajdúbö­szörményi TE-NKK Balmazújváros 24-29, Bocs KSC-Alsózsolcai KSC 23-15, Debreceni VSC lll-Ózdi VSE 46-25. ________________ A bajnokság állása: 1. Bocs 3 3 ­­89-66 6 2. Füzesabony 3 2 1­113-78 5 3. Balmazújváros 3 2 1­78-67 5 4. Hajdúböszörmény 3 2 .-. 1 96-71 4 5. Kölcsey DSE 3 2 ­1 Bl-75 4 6. Miskolc 3 2 ­...1 104-99 4 7. Kisvárda 3 2 ­1 85-85 4 8. Debreceni VSC Ili 3 1 ­2 87-73 2 9. Ózd 3 1 ­2 79-109 2 10. Derecske 3- ­3 72-81­11. Alsózsolca 3- ­3 63-92­12. Adács 3 - - 3 80-131 -