Kelet-Magyarország, 2013. szeptember (73. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-03 / 205. szám

Sport 11 Repülőtéren tekertek a bringásaink Jánowsky Zoltán közel 700 kilométert teljesí­tett 24 óra alatt. kerékpár. A Hungaroring után a napokban újabb egye­di helyszínen, a kiskunla- cházi repülőtéren rendeztek huszonnégy órás kerékpár- versenyt. A nyíregyházi Vini- Bike Kerékpáros Sportegye­sület nyolcfős csapata mellett immár két egyéni induló is ki akarta próbálni teljesítőké­pessége határait. A nyíregyháziak csapatban egy kilométerrel tekertek töb­bet, mint a Hungaroringen, végül 116 kört (812 km) tettek meg a hét km-es, jó minőségű kifutópályán. A Hungaro­ringen az emelkedők, most ez erős szél nehezítette meg A ViniBike repülőtéri bringásai (balról): Jánowsky Zoltán, Hidasi János, Simkó József, Balogh Zsolt, Vinnai Zsolt, Toldi Miklós, Horváth Zsolt, Dallos Dániel, Sinka Ákos, Hanász Attila FOTÓ: VINIBIKE.HU a kerékpározást. Egyéniben szerencséje, több technikai pán” 448 km-t sikerült hajta- remekelt, hiszen a kilencven Hanász Attilának nem volt problémája is akadt, így „csu- nia. Jánowsky Zoltán viszont egyéni induló közül az igen előkelő hatodik helyen ért célba 651 km-es tekerésével. Jánowsky célja az volt, hogy hatossal kezdődjön a célban az eredménye, ez sikerült is. Figyelembe véve, hogy Zoltán keveset tud edzeni a munkája miatt, elismerésre méltó, hogy a jegyzett ultra­kerékpározók közül jó párat meg is előzött. Egyéniben új országos csúcs született, a mindösz- sze 23 éves Pályi Csaba 798 km-t tekert, három óránként állt meg öt perc pihenésre, végig lendületesen hajtott. Női egyéniben Szőke Rita 609 km-e is nagyon szép ered­mény. A verseny ideje alatt az összes induló távját összead­va 61 ezer km lett a végered­mény. KM Francia földön, francia ellen játszik Fucsovics Márton az amerikai turné után a héten újra Európában versenyez. tenisz. Már majdnem azt ír­tuk, hogy Amerika után újra itthon van Fucsovics Márton, de ez csak annyiban igaz, hogy jelenlegi állomáshelye, St. Remy lényegesen köze­lebb esik Nyíregyházához, mint New York. Az első számú magyar te­niszező (aktuális világrang­lista-helyezése 242.) ezen a héten tehát Franciaországban versenyez, ahol a 42 500 euró összdíjazású, kemény pályás ATP-challenger-viadalon vesz részt. Marcira az első fordulóban nehéz feladat vár, hiszen az ötödik helyen kiemelt francia Marc Gicquel (119.) lesz az el­lenfele. Alakuljon bárhogy is az éppen aktuális verseny, az már biztos, hogy a jövő héten Luxemburgban lép fel a nyír­egyházi legény, majd a metzi ATP-verseny selejtezőjében lesz jelenése. km-bt A versenyzők egy csoportja az ibrányi versenyen fotó: tudósítónktól kerékpározás. A közelmúlt­ban rendezték a II. NYKSE Ib- rány Nagydíj háztömb körüli kerékpárversenyt Ibrány bel­városában. Hat korcsoportban több mint nyolcvanan adták le a nevezésüket. Több klub is képviseltette magát, sőt volt lengyel induló is. A fu­tamokon az Nyíregyházi KSE versenyzői nagyon szépen szerepeltek. A legkisebbek korcsoportjában első lett He­gedűs Attila, és különdíjat ka­pott Kassai Virág. Az 50-60 évesek korcso­portjában az élen zárt Hován István (NYKSE), Kari Kühnle-t és Fenyvesi Ferencet meg­előzve. A 18-40 évesek kor­csoportjában Pózman László (NYKSE) állhatott a dobogó legfelső fokára Bán Attilát és Papp László Gergelyt utasítva maga mögé. A 40-50 év közöttiek kor­csoportjában a második he­lyen végzett Vasas György (NYKSE), akit Bakos Zoltán tudott megelőzni. Itt a harma­dik helyen Pallos Zoltán (mis­kolci freeriderz) végzett. A16-18 éves korcsoportban komoly mezőny verődött ösz- sze. Az indulók között hét iga­zolt versenyző is rajthoz állt. Itt első helyen Bódi Levente (KSI Csepel), második lett Ta­rasiuk Jacek (Lengyelország), harmadik helyen pedig Fodor Dávid (NYKSE) a legjobb nyír­egyháziként végzett. Az elit futamban mindössze egy ponttal maradtak le a do­bogóról a nyíregyháziak. Egy reménytelennek ígérkező fu­tamban Solymosi János meg­próbálta felvenni a kesztyűt a debreceniek négyfős csapatá­val, de csak a negyedik helyen végzett a cívis különítmény (Nagy Gyula, Nagy II Zoltán és Hajdú Barna) mögött. A futam vérmérsékletéről sok min­dent elárul, hogy az indulók több mint fele körhátránnyal feladta a versenyt. KM Mányoki diadala Kalamatánál úszás. Mányoki Attila dia­dalmaskodott a görögországi Kalamatánál rendezett 30 ki­lométeres nemzetközi hosz- szútávúszó viadalon, amely­re a szervezők hosszú évek óta tizenöt résztvevőt hívnak meg. Az elismert magyar hosz- szútávúszó augusztus húsza­dikán a magyar csúcs beállí­tásával sikerrel átúszta a La Manche-csatornát, 10 óra és 47 perc alatt teljesítve az ang­liai Dover és a franciaországi Tardinghen közötti 47,23 ki­lométeres távot. MTI Kvízmegfejtés Kinek a sírfelirata olvasható fatáblára vésve a csarodal templomban? c) Rhédey Ferenc Vigyázz rám is! Jakubcsák Eszter, Nyíregyháza Vigyázzunk a gyerekekre! uhu 2013. SZEPTEMBER 3., KEDD _______ Háztömb körüli verseny Ibránv belvárosában MÉG TÖBB KEDVEZMÉNY A 15 ÉVES TELEKOM KAPCSOLAT PROGRAMBAN íji ■ ■ EGYÜTT. VELED Az akciós kedvezmény további speciális feltételek mellett, 2013. szeptember 2. és október 31. között vehető igénybe a különböző szolgáltatásokhoz és díjcsomagokhoz elérhető készülékajánlatok-általános feltételeinek megfelelően, a meghatározott csomagokra vállalt 2 év hűségidő esetén a készlet erejéig. A készülékek elérhetősége üzletenként eltérő lehet. A Telekom Kapcsolat Programra vonatkozóan a programszabályzatban leírtak a meghatározóak A tájékoztatás nem teljes körű, további feltételek: Telekom üzletek, telekom.hu/kapcsolat15. , -V HIRDETÉS.