Kelet-Magyarország, 2013. augusztus (73. évfolyam, 178-203. szám)

2013-08-26 / 198. szám

2013. AUGUSZTUS 26.. HÉTFŐ KELET ■ Nosztalgiáztak a kézilabdázók Pénteken a bujtosi csarnokban rendezett öregfiúk kézilabda torna után köszöntötték az 1991/92-es élvonalbeli bajnokságban a nyolcadik helyen végzett NYVSC-Bim Trade egykori játékosiat, vezetőit, fotó: szón Labdarúgás NB III., Keleti-csoport A végén beleszaladtak egy csúnya négyesbe LABDARÚGÁS. Ádám, hol vagy? - kérdezhették azok, akik ér­deklődtek a Nyíregyháza Spar- tacusnál parkolópályára tett csatár sorsáról. Nos, a felelet péntek dél­után óta: Nyírbátorban. Ko­vács Ádám az egyetlen szabol­csi NB III-as csapattal edzett a REAC elleni bajnokit megelő­ző napon, a játékost átigazol­ták, majd Márton István nem sokat habozott, és csapatba is állította az új szerzeményt. A főszerep azonban nem a vendégek támadójának ju­tott, sokkal inkább mondjuk a hazaiak játékosának, Bojtor Lászlónak. A Honvéd-nevelésű támadó a legjobbkor (bátor szemmel nézve persze a legrosszabb­kor), közvetlenül szünet előtt juttatta előnyhöz csapatát, és ez a gól nagyban meghatározta a folytatást. A nyírbátoriak ugyanis a második játékrészben az ered­mény után futottak, a REAC pedig a meccs hajrájában ki­használta lehetőségeit, és vé­gül négygólos győzelemmel feledtette az egy héttel koráb­bi l-6-ot. KM A 2. forduló REAC-Nylrbátori FC 4-0 (1-0) Buda II László-stadion, 200 néző, v.: Móri. REAC: Dániel - Dinka, Kollár Zs„ Debreceni D., Szekér, Bojtor, Füle, Simek (Switzer, 61.), Kissi, Czimmermann (Kiss K„ 80.), Farkas J. Edző: Mátyus János. Nyírbátor: Tóth Sz. - Boros D„ Puskás D. (Vasas T, a szünetben), Ráti, Tóth B. (Haburcsák K„ 70.), Lipcsei M., Erdei Z„ Ambrusz, Mészáros M„ Tőrök I. (Lukács B„ a günetben), Kovács Á. Edző: Márton István. ___________________________ Gól:Bojtor (45. és 87.), Szekér (77.), Kiss K. (88.). Jó: Bojtor (a mezőny legjobbja), Kollár Zs., Farkas J., illetve Tóth Sz. _______________________________________ Mátyus János:- Nagy sokkon vagyunk túl, remek játékkal lábaltunk ki belőle, és megérde­melten nyertünk. ___________________________________________ Márton István: - Az első félidő alapján nem volt benne a játékban a vereség, főleg nem az ilyen különbségű. A második játékrészben, amikor kinyíltunk az egyenlítés érdekében, a REAC lekontrázott bennünket. Gratulálok az ellenfélnek! _____________________ További eredmények:Hatvan-Cigánd 3-1, Ferencváros II—Felsőtárkány 0-2, Eger- Létavértes 1-2, Hajdúböszörmény-Jászapáti 2-2, DVSC-DEAC-Ebes 1-0, Kazincbarcika- Putnok 2-1, Veresegyház-Tiszaújváros x-x. A bajnokság állása ___________ __ 1. Létavértes ____________2_______2_____- 8-2 6 2. Jászapáti ______________2______1_____1 -______6-2 4 3. Hajdúböszörmény ________2_______1_____1 6-3 4 4. Felsőtárkány ____________2______11- 3-14 5. Kazincbarcika ___________2 1_____1____-______3-2 4 6. Tiszaújváros ___________1_______1___-_________2-1 3 7. DVSC-DEAC ____________2______1 - 1_______2-2 3 Ebes 2 1-1 2-2 3~ Putnok _______________2 1 ^ 1_______2-2 3 10. REAC ________________2______1 - 1 5-6 3 11. Hatvan _______________2______1_____ 1______4-5 3 12. Clgánd________________2 ______1-1 2-3 3 13. Eger __________ 2_______- 2 1-3 ­14. Ferencváros II____________2 ______-_____ 2______1-4 15. Veresegyház 1 - - 1 0-4 16. Nyírbátor 2 - - 2 0-5 ­A nagyvarsányi különítmény halmozta az érmeket Nagy varsányi termés a kisvárdai versenyen ÚSZÁS. Kitettek magukért a nagyvarsányi úszópalánták az augusztus 20-án Kisvárdán megrendezett úszóversenyen. Vincze Rebeka nyakába négy aranyérem került. Rajta kívül a dobogó legfelső fokára állha­tott még Nagy Edit, Sebestyén Noémi, Szanyi Bianka, Szanyi Krisztián és Farkas László is, Labdarúgás Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 2. forduló Fergeteges Fe NyírgyulaJ-Volán-Sényő 3-0 (0-0) Nyírgyulai, 150 néző, v.: Kosztyú J. Nyírgyulaj:Kecskés G. - Déri l„ Czerula Zs„ Baksa Cs. (Kanál R.), Kónya M„ Lakatos J. (Pénzes Á.)„ Erdei L„ Gózner K„ Mezei B„ Horváth K. (Oxi R.), Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor, Volán-Sényő:Lippa J. - Moldovan, Mándi A., Sándor L, Szanics P.. Szabó D. (File Z.), Kovács B. (Mikó K.), Kondor M„ Kléninger L, Szarka Z„ Bencs Á, Edző: Rubóczki Tibor. A hazai csapat nem tudott felpörögni erre a mérkőzésre: a jól játszó Volán-Sényő megnehezítette dolgát. A Gyuiaj az utolsó negyedórában döntötte el a találkozót. Gól: Mezei B„ Gózner K„ Berecz Zs. Kiállítva: Lippa J. (86. perc). Ifi: 3-3. ______________ Lukács Tibor- Nagyon szimpatikus csapat ellen nagy nehézségek árán sikerült kicsikarni agyőzeimet. ____________________ Rubóczki Tibor:- A hetvenötödik percig jól tartottuk magunkat, fegyelmezetten játszottunk, de egy hiba megpecsételte sorsunkat. Sajnos, a hajrára a szétestünk, így reális azeredmény. _______________ Tuzsér-Dombrád 4-0 (3-0) Tuzsér, 150 néző, v.: Homonai. TuzsénSzőr I. - Setét R. (Zán P.), Gergely I. (Rusznák S.), Semegi I, Bagoly Z„ Danes B. (Nagy A.), Lakatos I, Hriskevics (Balogh G.), Pakhomov (Dallos L), Tott, Iván A. Játékos-edző: DabcsBéla. Dombrád:KovácsT.-Huszti P. (Kernács J.), Nagy K„ Kovács M„ Kató l„ Révész J. (Lukács J.), Oncsó M„ Bállá J„ Tamás B„ Papp M. (Harsányi L.j, Majchrovics Z. (Hódi Gl). Edző:8orza László. A hazai csapat végig kézben tartotta az irányítást, számtalan helyzetet dolgozott ki, ebből né­gyet sikerült kihasználni. Gól: Hriskevics, Iván A„ Lakatos I, Semegi T. Ifi: 6-1. (Tudósító: Lakatos Tibor) ________________________ Danes Bela:- Szépen mutatkoztunk be sa­ját közönségünk előtt, végig a mi akaratunk érvényesült és megérdemelten nyertünk. Borza László:- Ma az áldozati bárány szerepét játszottuk, statisztáltunk a jobb játékerőből álló Tuzsét győzelméhez. Szatmár Unió FC-Csenger 2-0 (0-0) Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Kiss L Szatmár UnióiCosmin - Szűcs F„ Chioreanu, Gavrus (Szabó T), Márton J„ Bartha K. (Orgován Gy.), Bakos B„ Costea (Piros G.), Balogh Zs., Oprea (Homoki G.), Balás G. (Szabó P.). Edző: Siska Attila. CsengenGergely I. - Vlad, Doras M„ Pankotai I. Drumar A., Toma M. (Juhász N.), Ország Zs. (Juhász F.), Mona Á. (Osvath D.), Bornemisza l„ Merce A. (Jóbi M.), Bozso Sz. Edző:Barcsay István. Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott, s amikor a hazaiak ráadásul tíz emberre fogyatkoztak, meghűlt az Unió szimpatizánsainak ereiben. A hazai labdarúgók a második játékrészben példamutató hozzáállással küzdöttek, Így tiz emberrel is sikerült bedarálniuk az ellenfelet. Fehérgyarmaton ma Balás Gergő volt a ki­rály! GólíBalás G. 2. Klállítva:Márton J. (12. perc). lfl:2-4.(Tudás(t6:Papp Attila) Siska Attila:— A fiúk megmutatták a hazai közönségnek, hogy van szívük! Remélem, ez a siker keltő lökést ad számunkra az előttünk állá feladatok megoldásához. ____________ Barcsay István:-Az első félidőben jól ját- szottunk, helyzeteink is voltak, a másodikban azonban úgy tűnt, mintha a kiállítás minket zavart volna meg. A hazaiak két kontrájára nem figyeltünk eléggé, Így elveszítettük a mérkőzést. Sajnos, a megyei első osztályban Kemecse, 250 néző, v.: Buczkó. Kemecse: Szabó A. - Balogh Gy., Tóth Sz„ Koskovits Gy„ Bárány I, Bodnár J„ Fiumei V., Ruska I, Asztalos K. (Birovecz J.), Tóth I, Fekete G. FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL-show esésen megpattant lövésből szerzett góllal vezetéshez jutottak. A házigazdák kontrákból veszélyeztettek - kevés sikerrel. Gól: Dascal. Kiállítva: Viad (86. perc). Ifi: 1-2. _________ Koskovits György: - Sok tehetséges magyar gyerek játszik csapatunkban, akik koruknál fogva még rutintalanok, így masszívabb ven­dégek domináltak az első félidőben. A szünet után mutatott játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. _________________ Csorna Dezső: - Az első félidőben jól és kulturáltan futballoztunk, sikerült is gólt sze­reznünk, a másodikra viszont elfáradtunk, de úgy gondolom, korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyertünk,________________ Nagyecsed-Baktalórántháza 3-4 (2-2) Nagyecsed, 200 néző, v.: Vitkai. Nagyecsed: Angyal A. - Sarkadi G„ Némedi G„ Ascsillán L, Nyíri Gy., Balogh J„ Baráth G. (Petrohai G.), Nyíregyházi G. (Szántó Z.), Petrohai M., Bulyáki A„ Tóth N. (Lukács L). Edző: Dudás Zoltán. Baktalórántháza: Gazsi L-Szabó G„ Kozma J. (Illés L), Csordás G„ Kántor F„ Rákóczi Zs., Molnár L, (Maries T), Balogh Zs. (Éles Zs.), Fábri Z„ Maries G. (Maries I.), Szabó R, Megbízott edző: Gebri Pál. Egyenlő erők küzdelmében a baktaiak az utolsó percek­ben, egy véleményes szituációból szerezték meg a győztes gólt. Gól: Nyíregyházi G„ Nyíri Gy., Bartáh G., illetve Maries G. 3, Szabó R. Ifi: 9-0 (Tudósító:Bíró Attila) ______________ Dudás Zoltán: - Változatos, jó iramú mér­kőzést játszottunk a Baktával. Az igazsághoz tartozik, hogy az egy pontnál nem volt több számunkra ebben a meccsben, ez még a 87. percben a zsebünkben volt, rutintalanságunk miatt az utolsó pillanatban vesztettünk. Gratulálok az ellenfélnek. ________________ Gebri Pál:- Gyermeteg hibáinkat is elbírtuk, ió játékkal megérdemelten nyertünk. Cellspan-Balkány-Nyfrmada 2-3 (1-1) Balkány, 200 néző,v.:KósaGy. Balkány: Varga I. - Ferenczi M„ Szabó J„ Szabó P„ Marozsán Zs., Ferenczi F. (Barna A.), Vass Z„ Nagy M. (Kiss J.), Bencsik A., Marazsán M. (Kovács Zs.), Szilágyi Z. Edző:Dán Ferenc. Nyfrmada: Papp G. - Hegedűs L, Mátyus Cs„ Puskás Á„ Danku A„ Dávid R. (Barta F.), Nagy M., Fejes J„ Bancsi G„ Németh A„ Papp Z. Játékos-edző:Szőke István. A hazaiak győzelmet engedtek ki a kezükből. Gól: Szabó P„ Vass Z„ illetve Németh A. 2, Papp Z. Ifi:3-3. _____________________ Dán Ferenc:- Nyolc perccel a befejezés előtt kettő egyre vezettünk, innen nem lett volna szabad elveszteni a meccset... Gratulálok a játékvezetéshez! _____________________ Szőke István:- Az ellenfelet mindenben felülmúltuk, nem lett volna igazságos, ha elbukjuk ezt a meccset. Az utolsó percekben sikerült fordítani, amihez gratulálok az egész csapatnak. A kemecsei Fekete Gábor (55) három gólt szerzett a Nagykálló elleni mérkőzésen fotó: pusztai Sándor (Karkusz). Játékos-edző:Adámszki Róbert. Nagykálló: Kanócz B. - Eördögh L, Deme A., Bodó G„ Torma T„ Mándi L. (Takács L), Gergely B„ TurbuczT. (Marcsek Z.), Somogyi I, Kiss T, Kovács I. (Kerecsen J.). Edző: Fogarasi Zoltán. Szabó Attila a mérkőzésen a lehetetlent is kivédte, miközben a kemecsei támadójáték a második félidőben szemet gyönyörködtető volt, Fekete Gábor pedig gondoskodott arról, hogy eredményes legyen. Természetesen ehhez a többi hazai játékos jó játéka is hozzájárult. GóhFekete G. 3, Aszta­los K. Ifi:2-1. (Tudósító: Kondor Lajos) Ádámszki Róbert:- Az első félidőben a nagy szél és óriási játékvezetői segítséggel nagy fölényben játszott a Nagykálló. A szünet után taktikát váltottunk, amit a csapat be is tartott - meg is lett az eredménye. Fater, isten éltessen! ■ ___ ___________ Fogarasi Zoltán:- Pofon vágtuk magunkat! Amíg mi nyolc ziccerünkből egyet sem használtuk ki, addig a hazaiak a kevés lehetőségükből mindet értékesítették, így győzelmük megérdemelt. _______________ Ibrány-Tiszalök , ' 4-0 (2-0) Ibrány, 350 néző, V.: Sándor Cs. Ibrány: Tóth N. (Vattai P.) - Kovács I. (Csizmánk), Kovács N„ Orosz D„ Kató Á„ Reinaldo, Kóka R„ Szaffián (Veress L), Kiss P„ Balázsi P. (Bíró Cs.), Flavio. Edző:varga Attila. Tlszalök: Gagyi S. - Balogh A., Kóka K. (Vass I.), Dobos Z„ Bognár A., Lakatos K. (Dankó Z.), Újvári Zs., Czifrák R„ Kiss R„ Cseh K., Magyar G. (Bácskái A.). Edző:Kovács János. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak minden tekintetben jobbnak bizonyultak. GóhBalázsi P. 2, Kiss P., Kóka R. Ifi: 5-3. Varga Attila:- Örülök, hogy örült az ibrányi közönség. __________________________ Kovács János:- Á labdarúgásban, ha csak tizenegy szerelést küldünk a pályára, az nem Tiszakanyár, 250 néző, v.: Bíró Cs. Tlszakanyár:Csáki T. - Hruska Á„ Morauszki, Csáki P„ Phrakonham, Gönczi Z. (Térjék Z.), Illés A., Deák I, Kiss I. (Haburcsák D.), Csom- bók Z. (Kosztik), Oláh L. Edző:Koskovits György. Mándok: Pécsi V. - Reszler Zs.,Vlad, Robas, Stef, Szabó I, Danes A„ Zsidó L, Orgován K. (Révész Z.), Osvath Sz. (Galam­bos L), Dascal (Csűrök). Edző:Csoma Dezső. Azelső félidőben a vendégek birtokolták töb­bet a labdát, egy kapufa, illetve egy szeren­A bajnokság állása 1. Ibrány ______________________________2 ____2 - - 7-16 2. Kemecse __________________ 2________2 - - 5-0 6 3. Nyírgyulaj 2_________2 - - 5-16 4. Baktalórántháza _____________________2________2 - - . 6-4 6 5. Mándok ____________________________2 2 - 3-1 6 6. Tuzsér_____________________ 2 _________1-1 4-1 3 7. Szatmár Unió __________... ,________2_________1 - 1 4-3 3 8. Nyirmada ___________________________2_________1-1 4-4 3 9. Tiszakanyár______________ 2 ________1 - 1 2-2 3 10. Dombrád__________________ 2 _________1-1 3-6 3 11. Nagykálló__________ 2 ________1 - 1 1-4 3 12. Nagyecsed___________________________2 ________- - 2 4-6 0 13. Cellspan-Balkány________________ 2 ________- - 2 3-5 0 14. Csenger _____________________________2________- - 2 1-4 0 15. Voián-Sényő __________________ 2 - - 2 1-6 0 16. Tiszátok 2 -’-2 0-5 0 Egy igen érdekes vívókönyv ők az arany mellett további érmeket is szereztek. A töb­bieknek sem kell szégyenkez­niük, hisz a két számban is második helyen végző Vincze Balázs mellett Benkő Zsófi szintén ezüstöt, míg Nagy Má­tyás bronzérmet „zsebelt be” nagyszerű teljesítményével. KM Minden jelentkezőnek dedikált példányt kül­denek. VÍVÁS. Két fanatikus vívóbo­lond, egy edző - aki ugyan szőke nő, de nem ezért sze­retjük - és egy kissé túlko­ros tanítvány - aki mellesleg nyugdíjas humorista - nem­régiben elhatározták, hogy könyvet írnak a sportág nép­szerűsítésére. A kötetben természetesen komoly edzői magyarázatokat is találunk, hogy hobbivívók akár tankönyvnek is használ­hassák, de megismerhetünk érdekes sportembereket, és bepillantást nyerünk a vívóélet mulatságos hétköznapjaiba. A könyv az augusztusi MÓL Vívó Világbajnokság tisztele­tére jelent meg, oldalait Varga Vera Villőnek, az idei angliai Comics-pályázat közönségdí­jasának rajzai és képregényei színesítik. Olimpiai bajnokok - Szilágyi Áron és Schmitt Pál - mellett Szekeres Pál paralimpiai baj­nok is megszólal a könyvben világhírű edzők társaságában. A 136 oldalas könyv ezer pél­dányban jelent meg a Selmeci Bt. magánkiadásában. A könyv nem kerül köny­vesbolti forgalomba, csak a selmeczitibor@gmail.com-ra írt üzenetben megrendelhető. Érdekesség: minden jelent­kezőnek névre szóló dedikált példányt küldenek.