Kelet Magyarország, 2013. május (70. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-02 / 101. szám

2013. MÁJUS 2., CSÜTÖRTÖK KELET Sport 1 1 .atxJar i iga NB ül. Tisza-csoport, 15. forduló (22. játéknap) Uniós és baktai segítség a Várdának Baktalórántháza-Nyírbátor 2-1 (1-1) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Homonai. Baktalórántháza: Maries I. - Geda (Molnár L, 74. perc), Rákóczi, Illés L, Szenes l„ Kozma J. (Svelta, 91.), Fábri, Lakatos l„ Balogh Zs„ Maries G. (Does, 91.), Szabó R. Játékos­edző: Illés László. Nyírbátor Tóth Sz. - Hadházi, Ricsei, Sipos T„ Jeddi, Török I. (Ráti, 67.),Tóth B. (Kóka R„ 67.), Lakatos L, Erdei Z„ Pálvölgyi, Nagy D. Edző: Németh Károly. A mérkőzés elején Erdei Zoltán kapufára lőtte a vendégek javára megítélt tizenegyest, amit azzal büntetett a Bakta, hogy megszerezte a vezetést. A bátoriak gyorsan egyenlí­tettek, ami után jó mérkőzés alakult ki. A második félidőben többet tett a vezető gól megszerzéséért a hazai fél, erőfeszítéseiket siker koronázta, és ha nehezen is, de sikerült megőrizniük az előnyt, megérdemelten hozzájutva a három ponthoz. Gól: Szabó R. (25.), Balogh Zs. (47.), illetve Nagy D. (29.). Jó: Maries I., Szenes I., Fábri, Kozma J., Szabó R., Balogh Zs., Maries G., Lakatos l„ illetve Pálvölgyi, Nagy D. (Tudósító: Gebri Pál) Illés László: - Ha a Nyírbátor belement volna a keddi mérkőzésbe, akkor nagyon sok ember előtt népszerűsíthettük volna a labdarúgást. Nagyon sajnálom, hogy ezt a győzelmet nem Zoli ellen arattuk. Szívem szerint a csapat minden tagját kiemeltem volna a jók közé. _________________________ Németh Károly: - Gratulálok a Baktalórántházának, bár a döntetlent megérdemeltük volna.____________________ VárdaSE-Hajdúböszörmény 5-1 (1-0) Kisvárda, 400 néző, v.: Szabó I. Várda SE: Dobó - Tóth Gy., Hegedűs T., Lakatos L, Fodor A., Brankovics P. (Bagin, 19.), Iván A. (Spekker, 58.), Oláh D., Miskolczi, Farkas M. (SoósT., 68.), Komutjak. Edző: Révész Attila. Hajdúböszörmény: Tömöri - Tóth T, Kiss A., Angyalos, Kerek B. (Fodor J„ a szünetben), Andorkó (Lénárt, 83.), Éles B. (Nagy K„ 72.), Ungi, Lovas M„ Bogdanovies, Milovae. Edző: Papp Ferenc. ____________________________ Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, és végül a hazaiak vonulhattak előnnyel a szünetre. Szünet után a várdaiak taktikát váltottak, és kontráik révén egymás után jöttek a gólok. A találkozó vége felé a Böszörmény előtt is adódtak újra helyzetek, sikerült is szépítenie, de ez már nem befolyásolta a meccs kimenetelét, sőt a hajrában a Kisvárda fölényessé tette a sike­rét. Gól: Miskolczi (42.és52.),Bagin(53.és 91.), Hegedűs! (63.), illetve Milovae (80.). Jó: Fodor A., Miskolczi, Tóth Gy., Lakatos I., Hegedűs T„ illetve Kiss A., Andorkó. _________ Révész Attila: - Ezzel a győzelemmel és a többi eredmény ismeretében azt gondolom, nagy lépést tettünk a bajnoki címünk meg­védése felé, ugyanakkor még aggódom, mert egyre inkább elfogy a keretünk, és a hátralé­vő, könnyebbnek ígérkező mérkőzések és az osztályozó egyre inkább nehéznek tűnnek. Papp Ferenc: - Az első félidőben nagyon jól játszottunk, és gólnélküli állásnál ziccereink voltak, szünet után tízperces rövidzáriat és néhány játékvezetői tévedés miatt vereséget szenvedtünk. ___________________________ Tlszakanyár-Tiszaújváros 2-1 (I-*) Tiszakanyár, 150 néző, v.: Nazsa. Tlszakanyán Szobonya G. - ifj. Koskovits Gy., Göncz, Morauszki, Pócsi, Gergely B. (Illés A., 59.), Csombók Z., Die, Phrakonkham, Dolhai (Deák T„ a szünetben), Haburcsák K. (Balogh P., 92.). Edző: Koskovits György. Tlszaújváros: Hamar Zs. - Horváth I. Fodor P„ Toplenszki, Török A., Gacsal, Lippai G., Kerekes I., Molnár G., Kovács P., Dávid Z. Edző: Koleszár György. _________________________ Az első félidőben a kulturáltan futballozó vendégcsapat irányította a játékot, a meccs további részében viszont a Tiszakanyár do­minált, és sikerült megfordítania a mérkőzés állását - teljesen megérdemelten. Gól: Csombók Z. (31.), Haburcsák K. (81.), illetve Lippai G. (ÍB.).JÓ: Szobonya G., Göncz, Deák T„ Csombók Z., Haburcsák K. (Tudósító: Háda Tivadar) ___________________________ Koskovits György: - Jól felkészített, kulturáltan futballozó csapat ellen a nekünk fekvő kontrajátékot nyújthattuk, amely révén két szép támadásból sikerült gólt szereznünk. Örvendetes, hogy fiatal, tehetséges csapa­tommal mezőnyjátékban is fel tudtuk venni a versenyt ellenfelünkkel.___________________ Koleszár György: - Gratulálok a hazai csapatnak! _____________________________ Szatmár Unió FC-Cigánd 2-0 (1-0) Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Szilágyi S. Szatmár Unió: Podolyak - Szűcs F., Bakos B., Rebegea, Robas, Stef, Chioreanu, Mátéi (Szabó P., 87.), Costea (Homoki G„ 35.), Tóth T., Oprea (Bartha K., 62.). Edző: Virovecz Pál. Clgánd: Sánta T. - Ludescher, Csáki R„ Tempfli, Tudja (Kovács D., 72.), Varga Z. (Módis, 61.)I. Bakä Z., Pop, Boldog, Vicickó (Cséke, a szünetben), Roszel. Megbízott játékos-edző: Csáki Róbert._______________ Pálya mellett kanális, szép volt ez a majális. Pörgött a körhinta, fogyott a virsli, a szomjas drukkerek a sört tán még mindig kérik. Volt itt bemutató ilyen is, olyan is, aranyos gyerekes meg gyönyörű lovas is. S ha már a pályán volt a majális, volt egy jó focimeccs is, hiszen a gyönyörű időben itt járt a Cigánd is. Két jó csapat feszült egymásnak itt, de az örömtáncot a végén az Unió járta, hiszen ez a győzelem sokat jelentett a számára. Remélhetőleg nemcsak a tombolanyertes drukkerek élvezték a majálist, de mindenki­nek jó volt meccsen lenni itt. (UL: Szűcs Ferike még mindig a körhintán ül...) Gól: Tóth T. (10.), Bartha K. (78.). Kiállítva: Rebegea (második sárga lap után, 91.). Jó: Szűcs F., Bakos B„ Robas, Chioreanu, Mátéi, Tóth T., Homoki G., illetve Sánta T„ Csáki R„ Tempfli, Baksa Z„ Roszel, Cséke. (Tudósító: Papp Attila) _______________ Virovecz Pál: - Két vesztes meccs után hihetetlen akarással, az NB Ili. egyik legmasz- szívabb csapatát tudtuk legyőzni, és ezzel nagyon nagy örömöt szereztünk a majálisozó, szépszámú közönségünknek. ______________ Csáki Róbert: - Szégyen, amit ma a pályán műveltünk, a csapat nevében elnézést kérünk a bennünket Fehérgyarmatra is elkísérő szurkolóinktól. Gratulálok a jól küzdő ellenfélnek! _____________________________ Ibrány—Diósgyőr II 3-0 (2-0) Ibrány, 300 néző, v.: Puskás Z. Ibrány: Vasas G. - Papp Á. (ifj. Bíró Cs., 84.), Kovács I., Kovács N., Hruska, Varga A., Lipcsei M., Kató I. (Horváth N., 75.), Kiss P., Vasas T., Adriano (Kléninger, 63.). Edző: Biró Csaba. Diósgyőr II: Éliás - Somogyi Sz., Treznai, Homonnay (Kecskés T„ 84.), Czeglédi, Kascsák (Fazekas P., a szünetben), Borbély G. (Berecz L, a szünetben), Kerényi M„ Stefán, Hegedűs P., Sztankovics. Edző: Bocsi Zoltán. Az ilyen meccsekre mondják, hogy az első gólig kétséges a kimenetele. Az ibrányiak az első félóra végén jutottak előnyhöz, onnantól kezdve a győzelmük különbsége volt egyedül a kérdés. A háromnál több találatot is szerezhetett volna a hazai csapat, de sok helyzetet elpuskázott. Gól: Varga A. (28. és 83.), Adriano (30.). Jó: Lipcsei M., Varga A., Kiss P„ illetve Treznai, Hegedűs P.___________ Bíró Csaba: - Két fiatal csapat küzdelméből magabiztos győzelemmel kerültünk ki. Végre olyan agresszív, dinamikus futballt láttam a csapattól, amelyet mindig elvárnék. ________ Bocsi Zoltán: - Amíg az egyéni hibákat nem tudjuk kivédeni, addig sajnos vereség lesz a mérkőzések vége. ___________________ Létavértes-Nagyecstd ___4-011-0) Létavértes, 100 néző, v.: Tóth T. Létavértes: Tóth Cs. - Boros J., Króner M., Kinyik, Orosz M., Buries, Barzsó (Madar Cs., 58.), Király V., Berdó (Kertész T„ 58.), Gömze (Kelemen P., 54.), Nagy T. Edző: Gyarmati András. Nagyecsed: Makó (Angyal N„ 49.) - Éles R., Doras, Nyíri Gy., Sarkadi G„ Marian, Petrohai G. (Némedi G„ 20.), Baráth G., Reszler Zs., Varga I., Stier. Edző: Mircea Bolba. _______________ A motiváltabban és lényegesen frissebben játszó hazaiak megérdemelten győzték le a nagyecsedieket. Gól: Király V. (26.), Nagy T. (48.), Kelemen P. (55. és 75.)._____________ Mircea Bolba: - Sorozatban tizenhárom- tizennégy játékos áll csak rendelkezésre, ezt fizikailag nem nagyon bírjuk, ez a mostani meccs is ennek volt a tipikus esete._________ További eredmény: Hajdúszoboszló-Debre- ceniEACl-O. Tabella A bajnokság állása: 1. Várda SE 21 16 5­61-11 S3 1 UwIrkÁSnr z. Nyiroator 21 13 2 6 40-19 41 3. Cigánd 21 12 5 4 34-21 41 4. Tiszaújváros 21 11 6 4 36-16 39 5. Létavértes 21 12 1 8 41-16 37 6. Hajdúböszörmény 21 10 4 7 39-37 34 7. Hajdúszoboszló 21 10 .. 2 9 35-31 32 8. Tiszakanyár 21 9 3 9 34-29 30 9. Baktalórántháza 21 9 2 10 32-40 29 10. Szatmár Unió 21 8 4 9 29-34 28 11. Ibrány 21 6 6 9 21-26 24 12. Nagyecsed 21 5 4 12 23-41 19 13. Debreceni EAC 21 3 1 17 11-40 10 14. Diósgyőr II 21­1 20 12-87 1 Diáksport A legkisebbeknél a nyíregyházi Eötvös-lskola csapata szerezte meg a trófeát FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL Telekom labdarúgó megyei diákolimpia 1. korcsoport Fiúk: 1. Nyíregyházi Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, 2. Tiszavasvári Magiszter Alapítványi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Szakiskola, 3. Nyírbátori Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola. ________________ ii korcsoport. Fiúk: 1. Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola, 2. tarpai Esze Tamás Általános Iskola, 3. Baktalórántházi Reguly Antal Általános Iskola és Pedagógiai Szakszol­gálat ____________________________________________________,________________ III korcsoport. Fiúk: 1. Tarpai Esze Tamás Általános Iskola, 2. Nyírteleki Általános Művelő- dési Központ, 3. Záhonyi Árpád Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola. Lányok: 1. Petneházi Petneházy Dávid Álatlános Iskola, 2. Nyírbátori Báthory István Gimná- zium és Szakközépiskola, 3. Bújj II. Rákóczi Ferenc Általános és Művészeti Iskola, Óvoda. IV. korcsoport. Fiúk: 1. Nylrkarászi Váci Mihály Általános Iskola, 2. Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Intézmény és Egységes Pedagógiai Szakszolgálat, 3. Nyírbátori Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola. Lányok: 1. Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium, 2. Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, 3. Kisvárdai Szánt László Katolikus Szakközép- és Általános Iskola. ___________ V-Vl.koKMport Fiúk: 1. Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, 2. Csengeri Ady Endre Gimnázi­um és Szakképző Iskola, 3. Dombrádi Móra Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola. LuXlat ligás NBI A 21. fordulóban elmaradt meccs: Ú)pest-MTK 1-1 (1-0) Szusza-stadion, 2 500 néző, v.: Andó-Szabó. Gól: (Vasziljevics (12)., ill. Kanta (90.) A bajnokság állása 1. Győr 25 15 7 3 50-28 52 2. Videoton 25 13 6 6 41-18 45 3. MTK 25 13 6 6 39-24 45 4. Debrecen 25 12 3 ' 10 37-25 39 5. Bp. Honvéd 25 11 6 8 38-33 39 6. Ferencváros 25 10 9 6 41-30 39 7. Kecskemét 25 10 7 8 35-33 37 8. Újpest 25 9 8 8 34-34 35 9. Paks 25 8 11 6 38-30 35 10. Haladás 25 8 9 8 29-24 33 11. Kaposvár 25 9 5 11 29-31 32 12. Diósgyőr 25 8 8 9 23-31 32 13. Pécs 25 7 7 11 26-37 28 14. Pápa 25 6 6 13 18-39 24 15. Siófok 25 4 4 17 26-56 16 16. Eger 25 3 6 16 19-50 15 Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 25. forduló Ami nem megy, nem kell erőltetni! NagykáUó-Rikamaz 2-1 (1-1) Nagykálló, 8 2 néző, v.: Kormány. Nagykálló: Tóth K. - Rubóczki J., Kovács M. (Nagy K.), Palaga P„ Fiumei V, Kiss T„ Takács L, Piskótl Zs. (Simon I.), Torma T„ Marozsán M., Mállk J. (Matejkó G.). Edző: Fogarasi Zoltán. Rakamaz: Szabolcsi M. - Galambosl Zs., Lelt J., Petruska P., Papp Zs. (Rímmel S.), Varga R., Balogh J. (Balogh L), Glonczi D„ Bencze , M„ Galambosl G.. Kassai N. Játékos-edző: j Lelt József. A hazaiak többet birtokolták a labdát, valamennyivel több helyzetük is volt, de sebességi fokozat hiányzott a táma- dójátékukból. A vendégek fegyelmezetten, koncentráltan, nagy akarással védekeztek, és gyors támadóiknak köszönhetően kontrákból voltak veszélyesek. A Kálló hosszabbításban szerezte a győztes gólt, a három pontnak örülhet, a győzelem Borza mester munkájának is az eredménye. Minden tisztelet a Rakamaznak, hogy Ilyen szűkös kerettel így helytállt. Gól: Torma T., Palaga P., illetve Galambos! G. Ifi: 3-1. (Tudósító: Gvőrfl Gergő) _____________________ Fogarasi Zoltán: - Ügy érzem, továbbra is mély gödörben van a csapat, azonban nagy akarattal, igaz, a nyögvenyelősen kiharcolt győzelemmel tartozott korábbi mesterének, | Borza Lászlónak._________________________ Lelt József; - Úgy gondolom, ahhoz képest, hogy csupán tizenkét emberem volt a | meccsen, mert a héten jellemtelen emberek bedobták a törülközőt, elhagyták a süllyedő hajót. De nem sajnálom őket, mert velük nem voltunk többen, csak sűrűbben, nélkülük is becsülettel végig csináljuk ezt a szezont. Kemecse-Ny(rgyula| 1-0(1-0) Kemecse, 350 néző, v.: Sipos L. Kemecse: Szabó A. - Balogh Gy., Birovecz J., Homann R„ Bárány T., Ádámszki R., Ruska T., Karkusz A„ Asztalos K., Marcsek Z., Fekete Á. (Lakatos Z.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Nyíigyutaj: Kecskés G. - Dér I., Czerula Zs., Papp A., Oxi R. (Horváth K.), Lakatos J„ Kónya M. (Szép I), Gózner K„ Erdei L, Berecz Zs., Pénzes Á. Edző: Lukács Tibor. A hazai csapat játékos-edzője, Ádámszki Róbert még mindig a régi - könyörtelenül büntetett, Szabó Attila pedig a jogosan megítélt tizenegyest | kétszer is hárította. Természetesen a sikerhez szükséges volt a többi kemecsei labdarúgó segítsége is. A házigazdák már nagyon közel állnak ahhoz, hogy elmondhassák: nagyon jó a csapatuk! Gól: Ádámszki R. Kiállítva: Pénzes Á. (92. perc). Ifi: 1 -0. (Tudósító: Kondor Lajos) __________________________ Ádámszki Róbert: - Három játékos sérülten vállalta a szereplést, így gyakorlatilag nyolc emberrel játszottunk, becsülettel küzdöttünk, számtalan helyzetet kihagytunk, igaz, a második félidőben az ellenfélnek is voltak lehetőségei. Biztosan állíthatom, hogy közönségszórakoztató meccset játszottunk. Lukács Tibor - Hatalmas lehetőséget szalasztottunk el a pontszerzésre. Tlszavasvárl-Nylrkarász 3-2 (0-0) Tiszavasvári, 100 néző, v.: Bendik G. Tiszavasvári: Polgári L - Bagoly Z., Kurucz T„ Péntek M. (Lajos T.), Péntek A. (Gyurján R.), Gál N„ Lakatos B„ Bodnár A., Nagy I., Bakos T. (Szolyka G.), Fazekas V. Edző: Fecsku István. Nyírkárász: Pekk J. - Jávor P„ Majoros l„ Rákóczi L, Juhász L, Filep R. (Pekk T), Ignéczl Cs., Mándi L, Horváth J. (Ujj Gy.), Szabó L (Danku J.), Gazdag A. Edző: Dudás Zoltán. A nagy meleg ellenére jó Iramú meccset játszott a két csapat - csak éppen sokáig gólok hiányoztak. Az utolsó negyed­órában előbb szép akcióból szerzett vezetést a Vasvári, majd Gazdag kétszer villant, de a hajrá ragyogóan sikerült a házigazdának. Gól: Lakatos B„ Nagy I., Fazekas V, illetve Gazdag A 2 (egyet 11 -esből). Ifi: 4-2. (Tudósító: Hankó András) __________________________ Fecsku István: - A gazdag teremtést ml arattuk te. ____________________________ Dudás Zoltán: - Az igazsághoz tartozik, hogy nem játszottunk jól, ennek ellenére a 86. percben még vezettünk 2-1 -re... Annyit még, szeretnék két ilyen asszisztenssel talál­kozni egyszer már Nyírkárászban is! Szakolyí-Mátészalkal MTK 2-1 (1-1) Szakoly, 100 néző, v.: Kósa Gy. Szakoly: Kromplák Gy. - Kevert S„ Géczi P., Tóth P., Lakatos L, Kiss I., Kevert K„ Csire G., Turbucz T„ Béri J. (Pécsi G.), Iván Zs. (Tanyl A.). Edző: Madalina György. Mátészalka: Pinzsula P. - Nagy A., Toma M„ Mándi A„ Moldovan, Petrohai M., Rézműves F. (Magyari M.), Botos D„ Mészáros G. (Pálfi J.), Tóth F„ Kimer (Makszim G.). Edző: Szilágyi Bertalan. A nagy meleg rányomta bélyegét a színvonalra: kiegyenlített mezőnyjáték mellett megérde­melten nyert a hazai csapat. Gól: Toma M. (öngól), Lakatos L, illetve Kimer. Ifi: 2-3. Madalina György: - Sajnos, szűkös a játékoskeretünk, sokan betegen, sérülten futballoztak. A mérkőzés hajrájában már a szemükön vették a levegőt, nem is tudom, mi vitte őket előre. Ennek ellenére, mivel több helyzetet sikerült kidolgoznunk, megérde­metten nyertünk. ________________________ Nyírmada-Nagyhalász 4-0 (2-0) Nyírmada, 100 néző, v.: Bíró Cs. Nyfrmada: Kardos Z. - Hegedűs L. (Szabó G.), Fejes J„ Mátyus Cs., Danku A., Bancsi G. (Barta F.), Szikszai A., Nagy M„ Németh A. (Cseszlai R.), David R. (Baráti G.), Papp Z. (Ponczók T.). Játékos-edző: Szőke István. Nagyhalász: Vattai P. - Boros I., Balogh N„ Szobonya P„ Turóczl Cs., Balázs K„ Kóder L, Kiss I. (Nagy R.), Tóth Z. (Nagy M.), Gurcsák A. (Páter A.), Kurucz T. Játékos-edző: Kiss Gábor. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat teljesen megérdemelten nyert. Gól: Nagy M„ Barta F., Feles J„ Bancsi G. Ifi: 4-1. _________ Szőke István:-Szép volt, jó volt. _________ Kiss Gábor: - A csapat a körülményekhez képest nyolcvan percig jól helytállt, amihez gratulálok! A hajrában kapott gólok tették fölényessé a hazai győzelmet. _____________ Mándok-Tuzsér 3-1 (3-1) Mándok, 300 néző, v.: Vitkai. Mándok: Pécsi V. - Orgován K„ Danes A., Mándoki R„ Karasz A„ Szabó T„ Angyal Á. (Semegi J.), Zsidó L, Galambos L. (Matyi A.), Csűrök Cs. (Nastan), Osvath Sz. Játékos-edző: Matyi András. Tuzsér: Szőr I. - Semegi T. (Szűcs L), Setét R. (Balogh G.), Babják (Vantyuch B.), Tovt R., Danes B. (Rusznák S.), Zán P„ Hriszkevics, Dallos L, Lakatos T., Gergely I. Játékos-edző: Danes Béla. Igazi szomszédvári rangadón megérdemelt hazai győzelem. Gól: Osvath Sz. 2, Karasz A. (11 -esből), illetve Dallos L. Kiállítva: Szőri. (9. perc). Ifi: 1-7. (Tudósl­tó: Tamás Zoltán) _______________________ Matyi András: - Megérdemelten nyertünk a tíz emberrel is kiválóan játszó Tuzsér ellen. Danes Béla: - Elismerem a vereséget, gra­tulálok a mándoki csapatnak! Ugyanakkor furcsa számomra, hogy Vitkai Elemér ebben a szezonban három meccset vezetett nekünk, és mindannyiszor egyértelműen a kárunkra tévedett. Nagyon érdekes volt, hogy ezúttal már a 9 percben a 18 méteres szabadrúgás helyett a tizenegyes pontra mutatott, és kiállította kapusunkat is, ily módon eldöntve a mérkőzést. Remélem, a jövőben nem találkozunk vele a pályán!_________________ Tiszalök-Kótaj 4-1 (1-0) Tiszalök, 100 néző, v.: Tömöri. Tiszalők: Gagyi S. - Vass I., Hock F„ Csáki V., Dobos Boros István (6) sem tudta megál­lítani a madal hengert FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Z„ Cseh K. (Bognár A.), Újvári Zs., Czifrák R. (Bódl V), Dankó Z. (Balogh A.), Lakatos K„ Kiss R. Edző: Kovács János. Kótaj: Virágh Cs. - Hangácsi T. (Hornyai D.), Simon K„ Kovács P. (Kóka K.), Sallai M., Korsoveczki M. (Nagy G.), Deák G„ Tóth G. (Fekete Á.), Nagy B. (Bácskái A.), Rácz R„ Pólik T. Edző: Csorna Dezső. A sok kihagyott helyzet ellenére megérdemelten nyert a hazai csapat. Gól: Kiss R. 2, Újvári Zs. (11 -esből), Bognár A., illetve Hornyai D. Kiállítva: Nagy G. (58. perc). Ifi: 1-1.___________________________ Kovács János: - Az első sípszótól mi irányítottuk a játékot, ellenfelünket nem hagytuk érvényesülni. Megnyugtató módon látszottunk és biztosan nyertünk. __________ Csorna Dezső: - Akadtak a csapatban olyan játékosok, akiknek fontosabb volt, hogy hajnalig cipeljék a májusfát, mint a Tiszalök elleni meccs... ___________________________ Gyulaháza-Balkány 0-2 (0-2) Gyulaháza, 80 néző, v.: Király A. Gyulaháza: Bandor F. - Lévai Cs., Kapin M., Tóth G., Éles L, Deák Z„ Gáti S., Bárdi B. (Csuka Gy.), Molnár G. (Papp N.), Bombera M„ Gáti Sz. Edző: Bárdi Attila. Balkány: Fejér G. - Szabó P„ Vass Z., Ferenczi M., Szabó J. (Görög T.), Ferenczi F., Göndör I. (Kiss J.), Szilágyi B. (Görög N.), Újfalusi Á., Dobos A., Bencsik A. Játékos-edző: Dobos Attila. A taktikusan, fegyelmezetten játszó vendégek nem engedték kibontakozni a hazaiakat, teljesen megérdemelten nyertek. Gól: Ferenczi F,. Göndör I. Ifi: 3-1. (Tudósító: Bárdi Béla) Bárdi Attila: - A csapatból hat ember nullásra, a többiek kettesre futballoztak. Van egy mondás, ami nem megy, nem kell erőltetni. _______________________________ Dobos Attila: - Szervezett védekezés, ma­gabiztos támadójáték, mindez győzelemét ért - idegenben. Ha a végén jobban figyelünk, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Tabella A bajnokság állása: 1. Kemecse 23 18 3 2 74-21 57 2. Nagykálló 23 14 3 6 49-31 45 3. Mándok 23 12 3 8 40-26 39 4. Nyírmada 23 12 3 8 42-33 39 5. Tiszavasvári 23 11 4 8 44-33 37 6. Balkány* 23 11 5 7 37-29 37 7. Nyírgyulai 23 9 6 8 36-33 33 8. Tiszalök 23 10 2 11 38-39 32 9. Tuzsér 23 9 4 10 31-34 31 10. Mátészalka 23 8 6 9 32-36 30 11. Gyulaháza 23 8 4 11 38-52 28 12. Nyírkárász 23 7 6 10 46-50 27 13. Kótaj 23 6 9 8 30-34 27 14. Nagyhalász* 23 5 6 12 19-45 20 15. Szakoly* 23 4 5 14 24-51 16 16. Rakamaz 23 3 5 15 21-54 14 * egy büntetőpont levonva