Kelet Magyarország, 2012. szeptember (69. évfolyam, 205-229. szám)

2012-09-10 / 212. szám

TÍELET 2012. SZEPTEMBER 10. HÉTFŐ Labdarúgás NB III. Tisza-csoport, 4. forduló I ......—.......... ................................................ Kis várdai botlás, nagy baktai bravúr Tlszaú|város-Várda SE ______1-1 (0-1) Tiszaújváros, 300 néző, v.: Nazsa. Tiszaújváros: Hamar Zs. - Horváth T„ Toplenszki, Fodor P„ Tőrök A., Polényi T. (Zádori E., 84. perc), Lippai G„ Gacsal, Molnár G.. Dávid Z. (Gaál G„ 36.), Kovács P. Edző: Koleszár György. Várda SE: Petranics - Tóth Gy., Hegedűs T, Mező A., Lakatos I., Farkas M. (Brankovics P., 41.), Oláh D., Miskolczi (Lakatos T„ 66.), Iván A., Fodor A., Bagin (Soós T„ 60.). Edző: Révész Attila. Az első félidőben a vendégek akarata érvényesült, sikerült is vezetést szerezniük, majd a folytatásban a hazaiak sokkal kezdeményezőbbé váltak és megérdemelten egyenlítettek. Ezt követően a várdaiak em­berhátrányban is győzelemre játszottak, de tervük meghiúsult. Gól: Kovács P„ (11 -esbőt, 72.), illetve Bagin (11-esből, 22.). Kiállítva: Lakatos I. (második sárga lap után, 77.). Jó: Fodor P„ Kovács P„ Gaál G„ Toplenszki, illetve Petranics, Hegedűs T„ Iván A., Fodor A. Koleszár György: - Reális döntetlen született. __________________________ Révész Attila: - Több játékosom tudása alatt játszott, a megszokottól nagyobb számban fordultak elő egyéni hibák, ez eredményezte, hogy nem tudtuk a jó erőkből álló Tiszaújvárost legyőzni. _____________ Clgánd-Balctalófántháza 0-1 (0-1) Cigánd, 200 néző, v.: Tatár I. Cigánd: Nagy Z. - Ludescher, Cséke (Farkas K. 62.), Tempfli, Boldog (Varga Z„ a szünetben), Csáki R., Pop, Tudja, Demeter A., Simtchatcha (Vicickó, 69.), Baksa Z. Edző: Kocsis János. Baktalórántháza: Gazsi - Balogh Zs., Geda, Kántor F., Csordás G„ Rákóczi, Lakatos l„ Kozma J. (Maries T, 81.),Török I. (Benkő T„ (66.), Maries G. (Fábrí, 86.), Szabó R. Játékos-edző: Illés László. _____________ A jól játszó baktai csapat az első félidőben sok ziccert alakított ki, amiből egyet érté­kesített. A szünetet követően sem lankadt a vendégcsapat lendülete, majd egy buta kiállítás miatt óriásit küzdött a három pont megszerzése érdekében. Az igazsághoz tartozik, hogy a szerencsére is szükségük volt a sikerhez. Gól: Szabó R. (34.). Kiállítva: Lakatos I. (rossz ütemű becsúszásért, 58.). Jó: Simtchatcha, illetve Gazsi, Csordás G., Balogh Zs., Rákóczi, Szabó R. (Tudósító: Gebri Pál) _________________________ Kocsis János: - Rúgott gól nélkül nemhogy mérkőzést nem lehet nyerni, még pontot sem lehet szerezni. __________' Illés László: - Nagy küzdelem, még nagyobb futball, remélem, ez az igazi arcunk. Haldúbőszöimény-Nyfrbátor 2-0 (1—0) Hajdúböszörmény, 400 néző, v.: Belicza. Hajdúböszörmény: Körösi N. - Androkó (Bogár M., 60.), Kiss A., Angyalos, Lovas M., Szabó M., Reyes (Gustavo Adolfo, 60.), Éles B., Bartha Z„ Bogdanovics, Mitovac (Tóth T, 89.). Edző: Papp Ferenc. Nyírbátor: Tóth Sz. - Orosz M. (Orgován Gy., a szünetben), Ricsei, Jeddi, Kóka R, Ráti, Erdei Z., Hadházi, Pálvölgyi, Nagy D. (Haburcsák B., 67.), Laka- tos L. (Puskás D., 85.). Edző: Fogarasi Zoltán. A mérkőzés során a hazaiak akarata érvé­nyesült, amihez a vendégek „nagyon szépen” asszisztáltak. Gól: Éles B. (34.), Bogdanovics (56.). Kiállítva: Orgován Gy. (a gólhelyzet­ben kitörő játékost buktatta, 62.). Jó: Éles B„ Kiss A., Szabó M„ Lovas M., Bartha Z„ illetve Tóth Sz„ Haburcsák B. _________________ Papp Ferenc: - Rendkívül fegyelmezett és tudatos játékkal legyőztük a csoport egyik legjobban felkészített csapatát.__________ Fogarasi Zoltán: - Az első félidőben megye hármas szinten játszottunk, csak össze­vissza futkároztunk a pályán, jelenlétünket egy árva szöglet jelentette... A szünet után összeszedettebbé vált a támadójátékunk, de még a gólvonalról sem tudtunk betalálni. Néhány játékosom nem mindig tudta, milyen színben játszunk, amit az ellenfél könyörtele­nül kihasznált. ______________________ Debreceni EAC-TIszakanyár 1-0 (1-0) Debrecen, 100 néző, v.: Séra. ÖEAC: Tóth F. - Takács Á„ Tóth Z., Buka B., Hajdú N. (Búzái G., 58.), Brehószki B. (Szabó M., 5.), Patalenszki, Mizsák (Pankotai P., 38.), Balogh Zs., Jenei Zs., Sütő A. Edző: Sáfár László. Tiszakanyár: Szobonya G. - Pócsi, ifj. Koskovits Gy., Gergely B„ Morauszki, DeákT., Die (Makai I., 68.), Dolhai (Ruska, 58.), Phrakonkham (Csombók Z„ 58.), Balázsi P., Gombkötő S. Edző: Koskovits György. __________________ Az első félidőben a hazaiak felvállalták a támadójátékot, aminek eredményeként egy pontrúgásból vezetést szereztek. A szünet után hősiesen védekeztek a debreceniek, a vendégek pedig egy helyzetüket sem tudták értékesíteni. Gól: Mizsák (20.). Jó: Tóth F., Pankotai P., Patalenszki, Jenei Zs., illetve Morauszki, Balázsi P. (Tudósító: Háda Tivadar) ____________________ Sáfár László: - Küzdelmes mérkőzés volt, a kényszerű cserék kicsit behatárolták a lehető­ségeimet, de a csapat jól reagált a helyzetre és sikerült megszerezni első győzelmünket. Jó csapat ellen nyertünk. _________________ Koskovits György: - Lassan kiírjuk magunkat a szappanoperából. Ennyi botlást ebben a bajnokságban egyetlen csapat sem engedhet meg magának. _________. Nagyecsed-Szatmár Unió FC 2-2 (1-1) Nagyecsed, 250 néző, v.: Vitkai. Nagyecsed: Szabó A. - Patály J., Hokk A., Doros, Istrate (Somogyi T„ 33.), Nyíregyházi (Barta F„ a szünetben), Kovács N„ Ungi (Szántó Z., 85.), Butyáki A., Ascsitlán, Kiss D. Edző: Feczkó Tamás. Szatmár Unió: Pekk - Stef, Robas, Marian, Ács G. (Pál A., 71.), Márton J., Rebegea, Costea, Bartha K„ Homoki G. (Gavrus, 69.), Optea (Szilágyi L, 69.). Edző: Della Sándor. Küzdelmes szomszédvári rangadón a hazaiak számára annyi volt a mérkőzés pozitívuma, hogy kétszer tudtak hátrányból egyenlíteni. Egyik csapat sem lehet boldog az egy pont­tal, hiszen az ecsediek számos gólhelyzetet kihagytak, a vendégek pedig kétszer is vezettek. Gól: Kovács N. (11 -esből, 45.). Kiss D. (74.), illetve Rebegea (11-esből, 6.), Costea (68.). Jó: Szabó A., Patály J., Kovács N., Bulyáki A., Ascsillán, Kiss D„ illetve Costea, Rebegea.(Tudósltá: Bíró Attila) _________ Feczkó Tamás: - Büntetlenül ennyi helyze­tet nem lehet kihagyni, most ez két pontunk­ba került, igaz, kétszer is az eredmény után kellett futnunk. A hosszabbítás perceiben egy üres kapus majd egy kapussal szembeni szituációt nem tudtunk megoldani. Sajnos... Della Sándor: - Megvolt az esélyünk a győ­zelemre, hiszen kétszer is vezettünk. Sajnos nem tudtuk kihúzni a végéig, és Így igazságos döntetlen született. __________________ Ibfány-Létavértes 1-0 (0-0) Ibrány, 400 néző, v.: Szabó I. Ibrány: Tóth N. -Kántor Zs., Kléninger (Varga A., 60.), Lipcsei M„ Ciula (Kató Gy., 66.), Kovács l„ Ruan Pereira, Reinaldo, Ruja (Adriano, 91.), Barzó, Kató I. Edző: Kovács János. Létavértes: Póser -Boros J., Holecz, Hajdú l„ Kovács G., Nagy T. (Mezei B., 66.), Barzsó, Buries, Suskó (Kertész T, 58.), Király V., Mokánszki. Edző: Gyarmati András. ________________________ Kiegyenlített mérkőzést vívtak a felek, az első félidőben enyhe létai mezőnyfölénnyel. Ekkor mindkét csapatnak két-két nagy helyzete volt, melyek kimaradtak. Szünet után is jó iramban folytatódott a mérkőzés, végül jogos büntető után született meg a hazaiak három pontot érő találata. Gól: Kató I. (11 -esből, 63.). Kiállítva: Kovács G. (második sárga lap után, 86.). Jó: Kántor Zs., Lipcsei M„ Ruan Pereira, Ruja, Kató L illetve Póser, Holecz, Buries, Mokánszki. (Tudósító: Mán László) Kovács János: - Ez a győzelem úgy kellett nekünk, mint egy falat kenyér. Agresszív, masszív, jó csapatot sikerült legyőznünk.___ További eredmény: Hajdúszoboszló-Diós- győr II9-0. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Hajdúszoboszló 4 3 1 14-2 10 2. Várda SE 4 3 1­10-2 10 3. Baktalórántháza 4 3­1 9-7 9 4. Tiszaújváros 4 2 2­7-4 8 5. ibrány 4 2 2­3-1 8 6. Nyírbátor 4 2­2 9-6 6 7. Cigánd 4 2­2 5-6 6 8. Tiszakanyár 4 1 1 2 8-7 4 9. Hajdúböszörmény 4 1 1 2 5-7 4 10. Nagyecsed 4 1 1 2 4-8 4 11. Létavértes 4 1­3 4-3 3 12. Debreceni EAC 4 1­3 2-7 3 13. Szatmár Unió FC 4­2 ­2 3-7 2 14. Diósgyőr II 4­1 3 2-18 1 Labdarúgás Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 4. forduló Eltörött a fejsze, avagy most kéne abbahagyni, \r-v % m W . I v •w.aM ■k, A kemecsei csapat nem tudott átlépni a lelkes Kótajon fotó: sipeki Péter Vitalij Kticsko (jobbról) nem kegyelmezett fotó: internet Vitalij Klicsko maradt a király ökölvívás. A nehézsúlyú Vitalij Klicsko Moszkvában megvédte a Bokszvilágtanács (WBC) világbajnoki övét. Kihí­vóját, a német Manuel Charrt sérülés miatt, a negyedik me­netben leléptette a mérkőzés­vezető. Klicsko 45- győzelmét szerezte meg, a kihívó elszen­vedte első vereségét. Vigyázz rám is! ft Tóth Boglárka VIGYÁZZUNK KEI CT A GYEREKEKREI lltLC 1 Tiszalök-Tiszavasvári 0-3 (0-1) Tiszalök, 250 néző, v.: Kiss L. Tiszalök: Gagyi S. - Dobos Z., Bognár A., Ésik Z., Takács Z. (Szanics A.), Papp S„ Csáki V., Cseh K., Czifrák R., Vass L, Pólyák J. (Lakatos K., 58.). Edző: Vadon Lajos. Tiszavasvári: Polgári L (Susásnszky L.)— Tályai P. (Aszalós T), Kunja T, lakatos B., Gál N., Bodnár A., Péntek M. (Lakatos B.), Péntek A„ Nagy L Bagoly Z. (Gyurján R.), Szolyka G. (Fazekas V.). Edző: Fecsku István. A hazai csapatnál any- nyival volt jobb a vasvári, hogy értékesítette helyzeteit. A Tiszalök játszotta a futballt, a' vendégek rúgták a gólokat. Gól: Péntek M2., Péntek A. Ifi: 1-0. (Tudósító: Kovács János) Vadon Lajos: - Úgy néz ki, eltörött a fejsze nyele. Lehet, most kéne abbahagyni, elfutni, elrohanni... __________L__________________ Fecsku István: - Szombaton két Péntekkel együtt sem mondtunk csütörtököt. _______ Mátészalkai MTK-Nagykálló 2-1 (0-0) Mátészalka, 150 néző, v.: Király A. Mátészal­ka: Pindzsula P. - Nagy A., Mándi A., Toma M„ Sipos J. (Pálfi IIJ.), Pálfi IJ. (Kun I.), Makszim G., Botos S„ Moldovan (Mészáros F.), Talpos (Rézműves F.), Tóth F. (Paragh). Edző: Kósa József. Nagykátló: Tóth K. - Matejkó G., Ko­vács M., Rubóczki J., Györki J. (Karaffa), Zsidó L, Torma T. (Piskóti Zs.), Matejkó R„ Málik J. (Dascat), Kiss T. (Káposznyák M.), KuruczT. (Kanóa B.). Edző: Borza László. Az első fél­időben mindkét csapattól ellophatták volna a kapukat, a szalkaiak Tóth Krisztián, kapus jogos kiállítása után fokozatosan lendültek játékba, és a második játékrészben érvénye­sítették emberelőnyüket, ezzel hatalmas skalpot szereztek. Gól: Pálfi I. J., Tóth F., illetve Rubóaki J. (11 -esből). Kiállítva: Tóth K. (21. perc). Ifi: 2-2. (Tudósító: Kósa József) Kósa József: - Az elmúlt napokban tartott sok beszélgetés úgy látszik, használt a fiúknak, nem játszottunk igazán jól, de a lelkesedés és a szív diadala meghozta számunkra a várva várt első győzelmet. Ezért gratulálok a srácoknak. ________________ Borza László: - Csak a tényeket említeném: a 17. percben nyilvánvaló 11-est nem kaptunk meg, a 21. percben jogesan kiállítják a kapusunkat, öngóllal szerez vezetést a Má­tészalka, újra nyilvánvaló lesállás után 2-0 a hazai csapatnak, a 85. percben 11 -esből szépítettünk. Hetven percet tíz emberrel játszottunk, így is minimum egyenrangú partnerek voltunk.____________________ Tuzsér-Rakamaz 2—0 (1—0) Tuzsér, 200 néző, v.: SinkaZ. Tuzsér: Szűcs L - Setét R. (Tóth M.), Danes B., Rusznák S., Fitó L, Balia K. (Péter J.), Kamenyszki, Babják, Semegi T. (Vantyuch B.), Zán P., Gergely I. (Sajtos N.). Játékos-edző: Danes Béla. Rakamaz: Farkas L. - Szabó B„ Galambosi Zs., Koczogh I., Venael l„ Galambosi G., Paliai Zs. (Debróczki A.), Takács l„ Borbély P. (Paliai A.), Fórián Zs., Szűcs M. (Petruska R). Edző: Falatovics László. A hazaiak jól kezdtek, de a vezetőgól megszerzése érdekes módon, kapkodóvá tette játékukat. Ennyivel azért feltétlenül jobb volt a Tuzsér. A Gól: Setét R., Balia K. Ifi: 2-3. (Tbdósftó: Lakatos Tibor) Danes Béla: - Nem tudtuk játszani saját játékunkat, mert az ellenfél antifutballja meggátolta mindezt, de így is sikerült két gólt szerezni, ami három pontot ért. Falatovics László - Megérdemelten nyert a hazai csapat, gratulálok neki. ____________ Nagyhalász-Nyirkarász ____________0-0 Nagyhalász, 100 néző, v.: Szűcs N. Nagyha­lász: Vattai - Orbán A., Balogh N„ Farkas A. (Bárdi K.), Köder L (Kovács Z.), Kiss G„ Kiss l„ Szoboszlai B. (Boros I.), Éles Cs. (Szurcsik G.), Kelemen R„ Csombók Cs. Edző: Kató István. Nyírkárász: Virágh Cs. - Liptai D„ Rákóai L, Mándoki R. (Fitep R.), Horváth G. (Fodor Cs.), Ujj Gy. (Jávor R), Pekk T. (Horváth J.). Mándi L, Juhász L, Dallos L, Varga J. Edző: Dudás Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény. Ifi: 0-6. (Tudósító: Orosz Zoltán) Kató István: - A látottak alapján az ered­mény reálisnak mondható _____________ Dudás Zoltán: - Pozitív, hogy nem kaptunk ki és nem kaptunk gólt egy olyan csapattól, amely még nem kapott ki. Ugyanakkor csa­lódott vagyok, mert szereztünk egy pontot, viszont itt hagytunk kettőt, azért, mivel nem volt olyan labda, amire az ellenfél kapujánál ne rúgtunk volna vérhólyagot. Bár idegenben minden pontnak értéke van. ____________ Balkány-Nyírgyulaj 2-0 (1-0) Balkány, 200 néző, v.: Kozics. Balkány: Fucsovics R - Dán F., Szabó R, Nagy l„ Vass Z., Kiss J. (Szilágyi B.), Ferenczi F„ Tóth Z„ Göndör I., Vasas T„ Ferenczi M. (Görög N.). Megbízott játékos-edző: Fucsovics Péter. Nyírgyulaj: Kecskés G. - Franku Sz., Czerula, Kocsis P. (Tóth F.), Pénzes A., Szép T. (Újfalusi Á.), Baksa Cs., Gózner K„ Berecz A, (Oxi R.), Horváth K„ Berecz Cs. Edző: Lukács Tibor. A múlt heti vereséget feledtette a balkányi csapat, amely a helyzetek alapján megérde- melten nyert. Gól: Ferenczi F„ Vass Z. Ifi: 2-3. Fucsovics Péter: - A csapat az eltiltott edzőjének, Farkas Bélának ajánlja ezt a győzelmet - születésnapja alkalmából. Lukács Tibor: - Hiába játszottunk mezőny­fölényben ez csak kapufákban mutatkozott meg - ebből lőttünk hármat is. Ennek ellenére óvodás gólokkal kikaptunk, ez nem a mi napunk volt.______________________ Kótaj-Kemecse______________2-2 (0-2) Kótaj, 300 néző, v.: Kocsis Zs. KótaJ: Gégény B. - Pólik T, Deák G., Kovács R, Hornyai L (Gráféi 0.), Guszti L, Sallai M., Dobén D., Bácskái A., Mogyorósi F. (Kóka K.), Rácz R. (Simon K.). Edző: Csorna Dezső. Kemecse: Krompák - Balogh Gy., Tóth Sz., Homann, Bá­rány T„ Birovecz J. (Iván Zs.), Bodnár J„ Fekete Á„ Asztalos K„ Kovács I., Marcsek (Ádámszki R.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A fiatal kótaji csapat lelkesen játszott, kis szerencsé­vel még nagyobb meglepetést szerezhetett volna. Gól: Pólik T. 2, illetve Fekete A., Kovács I. (11-esből). Kiállítva: Bárány T. (83.). Ifi: 5-3. (Tudósító: Varga István) ___________ Csorna Dezső: - Az első félidőben öt perces rövidzárlat miatt jelentős hátrányba kerültünk, a szünetben egy kis fejmosást tar­tottam, ami a jelek szerint megtette hatását, így sikerült egyenlíteni. ________________ Ádámszki Róbert: - Amely csapat a fél­időben 2-0-ra vezet, és jó néhány embernél előjön a magyar virtus, az meg is bosszulja magát. Ez a mai mérkőzésünkön két pon­tunkba került. _______________________ Mándok-Szakoly __________2-0 (0-0) Mándok, 180 néző, v.: Bendik T. Mándok: Pécsi V. - Szabó T, Kiss T„ Balogh T, Ignéczi Cs., Karasz A., Kalu B. (Csűrök Cs.), Angyal A. (Gerticzki M.), Galambns L, Szabó M. (Matyi A.), Orgován K. (Tamás B.). Játékos-edző: Gerliczki Máté. Szakoly: Borkő - Balogh N. (Szobonya R), Turbua T, Géai R, Turóczi Cs., Kovács T., Kevert K., Kiss Zs., Papp Zs., Madzin l„ Bíró Zs. (Ványi Zs.). Edző: Mirgai László Nehéz szülés volt, de megérdemelt hazai győzelem. Gól: Kiss T„ Matyi A. Ifi: 18-0. (Tudósító: Tamás Zoltán)______________ Gerliczki Máté: - Fontos győzelem. Minden­képpen meg kellett nyernünk ezt a meccset, a nyugodtabb folytatás érdekében. Az első félidőben lassan, a másodikban - csodálatos közönségünk biztatásával, a holtponton átlendülve - nagy akarattal játszottunk. Gratulálok a fiúknak! __________________ Mirgai László: - Az egész meccsen becsülettel tették a fiúk a dolgukat, sajnos a második félidő elején szögletrúgásból kaptuk a megszo- kásos gólunkat. Kitámadtunk, kockáztattunk, benne volt, hogy kapunk még egyet, de az is, hogy rúgunk - az előbbi változat jött be. Amíg az ellenfél négyet tudott cserélni, én csak kettőt, megérdemelten nyertek a hazaiak. Gyutaháza-Nyfrmada 2—1 (1—1) Gyulaháza, 250 néző, v.: Csáki L. Gyulaháza: Bandor F. -Petró F„ Lévai Cs., Kapin M„ Bombera M. (Gáti S.), Papp N. (Molnár G.), Deák Z., Takács B„ Bandor J. (Bárdi B.), Éles I. (Gáti Sz.), Deák B. Edző: Bárdi Attila. Nyírmada: Kardos Z. - Fejes G., Mátyus Cs., Szikszai A., Nagy M„ Danku A., Dávid Z., Papp Z., Hegedűs L, Csernák I. (Tóth A.), Ponczók T. (Jóni A.). Játékos-edző: Szőke István. A győzelem értékét jelentős mértékben növeli, hogy a hazai csapat a 15. percben ember- és gólhátrányba került, innen sikerült fordítania. Gól: Bandor J„ Deák B„ illetve Danku A. Kiállítva: Takács B. (15. perc). Ifi: 0-2. (Tudósító: Bárdi Béla) _________ Bárdi Attila: - Az a csapat, amely hetvenöt percet játszik emberhátrányban a Nyírmada ellen, és 0-1 -ről megfordítja a mérkőzést, az minden dicséretet megérdemel.__________ Szőke István: - Mivel gólra játsszák a futballt és nem helyzetekre, a tíz emberrel játszó hazai csapat pedig kevesebb lehetőségéből kettőt értékesített, ezért megérdemelten nyert. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Kemecse 4 3 1 16-5 10 2.Tuzsér 4 3­1 6-3 9 3. Nyírkárász 4 2 1 1 12-5 7 4. Tiszavasvári 4 2 1 1 10-6 7 5. Balkány 4 2 1 1 9-6 7 6. Nvírgyulai 4 2 1 1 4-4 7 7. Nagykálló 4 2­2 11-6 6 8. Mándok 4 2­2 9-7 6 9. Gyulaháza 4 2­2 7-10 6 10. Nagyhalász 4 1 3­2-1 6 11. Nyírmada 4 1 1 2 4-9 4 12. Mátészalka 4 1 1 2 ’ 3-8 4 13.Szakoly 4 1­3 5-9 3 14. Tiszalök 4 1­3 4-11 3 15. Kótaj 4­3 1 4-8 3 16. Rakamaz 4-13 2-10 1