Kelet Magyarország, 2012. augusztus (69. évfolyam, 179-204. szám)

2012-08-27 / 200. szám

2012. AUGUSZTUS 27.. HÉTFŐ KELET Labdarúgás NB III., Tisza-csoport, 2. forduló Búfelejtő nyírbátori négyes a Baktának Nyírbátor-Baktalórántháza 4-1 (3-0) Nyírbátor, 300 néző, v.: Benőik G. Nyírbá­tor; Tóth Sz. - Orosz M„ Bodó G. (Ricsei, 30. perc), Jeddi, Kóka R„ Ráti (Tóth B„ 72.), Er­dei Z. (Orgován Gy„ 80.), Hadházi, Pálvötgyi, Nagy 0., Lakatos L. Edző; Fogarasi Zoltán. Baktalórántháza: Gazsi - Balogh Zs„ Geda, Kántor F„ Csordás G„ Rakóai (Molnár L„ a szünetben), Lakatos l„ Kozma J. (Maries T„ 88.), Maries G„ Tőrök l„ Fábri (Till, 77.). Játékos-edző: Illés László. ___________ Az időjárást is figyelembe véve forró hangulatú mérkőzést vívott egymással a két szomszédvár. Az első félidőben kialakult magabiztos hazai vezetés kényelmessé tette a bátoriakat a második játékrész elejére, de a szépítő találatot követően sebességet váltva csupán a gólkülönbség vált kérdésessé, mely hízelgő a Baktára nézve. Gól: Pálvölgyi (11.), Erdei Z. (11- esből, 18.), Ráti (A3.). Nagy D. (57.), illetve Tőrök I. (52.). Jó: Orosz M., Kóka R„ Ráti, Erdei Z„ Pálvölgyi. illetve Gazsi. Geda, Török !. (Tudósító: Bállá István) ____________^ Fogarasi Zoltán: - Végig irányítottuk ezt a számunkra is nagyon fontos mérkőzést, me­lyen fegyelmezett védőjátékkal, a sok ka­pufa és kimaradt helyzet ellenére hatékony és eredményes támadójátékkal, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Külön gratulálok a névnapját ünneplő Tóth Béla Bence első enbé hármas mérkőzéséhez. Illés László: - A hétközi jogtalan elöntés, a súlyos egyéni hiba és az ajándék tizenegyes hamar megpecsételte sorsunkat. Gratulálok a Nyírbátornak a megérdemelt győzelem­hez] _______________ Tlszaújváros-Tlszakanyár 2—2 (1—2) Tlszaújváros, 1OO néző, v.: Puskás Z. Tiszaújváros: Hamar Zs. - Horváth T. (Zádori E„ a szünetben), Fodor P„ Toplenszki, Daru, Horváth Sz. (Binder, a szünetben), Lippai G„ Molnár G., Kerekes I., Dávid Z. (Zádori S„ 75.), Kovács P. Edző: Koleszár György. Tlszakanyán Szobonya G. - Pócsi, Ifj. Koskovits Gy., Gergely B„ Morauszki (Ruska, 80.), Csombók Z„ Deák T. (Makai I., 67.), Die, Phrakonkham, Balázsi P., Gombkötő S. Edző: Koskovits György. Kitűnő környezetben, küzdelmes mérkőzésen reális eredmény született, hiszen a gólokon kívül mindkét oldalon nagyjából egyforma mennyiségű helyzet maradt ki. A kanyáriak a korai hátrányból fordítottak, ám nem tudták megtartani előnyüket. Gól: Kovács P. (2.), Molnár G. (78.), illetve Gombkötő S. (13. és 36.). Jó: Kovács P„ Kerekes I., Lippai G„ Toplenszki, Molnár G., illetve Szobonya G„ Gergely B„ Phrakonkham, Gombkötő S. Kiállítva: Csombók Z. (második sárga lap után, 91.). (Tudósító: Háda Tivadar)_____________ Koleszár György: - Kemény, hajtós derbit játszottunk, vezettünk mi is és a Kanyár is, az egyenlítés után pedig hiába támadtunk a győztes gólért _________________ Koskovits György: - Égy fokkal jobban sikerült ez a meccs, mint a múlt heti, de ez csak a döntetlenhez volt elegendő. ______ Clzánd-Szatmár Unió FC 2-0 (2-0) Clgánd. 300 néző. v.: Szilágyi S. Clgánd: Nagy Z. - Ludescher, Oláh L. (Baksa Z„ 57.), Tempfli, Boldog, Csáki R., Pop (Vicickó, 78.), Tudja, Demeter Á., Varga Z„ Simtchatcha (Farkas K„ 66.). Edző: Kocsis János. Szatmár Unió: Pekk - Stef (Reszler Zs., 51.), Robas, Chioreanu, Márton J„ Rebegea, Costea, Gavrus (Homoki G„ 62.), Bartha K., Marian, Oprea (Szabó P., 73.). Edző: Della Sándor. ____________ A meccs elején a Cigánd előtt adódott három nagy lehetőség, később az újonc is elhibázott helyzetek, de a hazaiak góljai olyan pillana­tokban érkeztek, hogy azzal el is dőlt a három pont sorsa. A második félidő is mozgalmas volt, de újabb találat már nem született. Gól: Simtchatcha (33.), Demeter A. (37.). Jó: Tudja, Ludescher, Tempfli, Boldog, Csáki R„ Demeter Á., illetve Márton J., Stef.________ Kocsis János: - Kiváló játékvezetés mellett kellemetlen stílusú ellenfelet győztünk le magabiztos játékkal. Tabella 1. Várda SE 2 2­­6-1 6 2. Clgánd 2 2­­5-2 6 3. Hajdúszoboszló 2 2­­4-1 6 4. Tiszaújváros 2 1 1­3-2 4 5. Ibrány 2 1 1­1-0 4 6. Nyírbátor 2 1­1 4-3 3 7. Baktalórántháza 2 1­1 5-5 3 8. Nagyecsed 2 1­1 1-2 3 9. Tiszakanyár 2­1 1 4-5 1 10. Szatmár Unió FC 2­1 1 0-2 1 11. Diósgyőr II 2­1 1 1-4 1 Hajdúböszörmény 2­1 1 1-4 1 13. Debreceni EAC 2­­2 1-3­14. Létavértes 2­­2 0-2­A nyírbátori Nagy Dávid (balról) és Geda Gábor csatájából ezúttal a baktai játékos húzta a rövidebbet FOTÓ: SIPEKI PÉTER Della Sándor: - Nagyon jó csapathoz láto­gattunk, amellyel egyforma erőt képvisel­tünk, egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet. A gólokat egyéni hibából kaptuk, miközben a játék a két tizenhatos közé korlátozódott, a meccs sorsát két jól eltalált lövés döntötte el. __________________ HajdúbOszOrmény-Vátda SE 1-4 (1-2) Hajdúböszörmény, 300 néző, v: Kujbus. Hajdúböszörmény: Körösi N. - Angyalos, Kiss A., Hortó, Lovas M., Szabó M., Tóth T. (Éles B., 83.), Reyes, Andorkó (Fodor J., 65.), Bogdanovics (Gustavo Adolfo, 76.), Bartha Z. Edző: Papp Ferenc. Várda SE: Petranics - Tóth Gy., Hegedűs T., Mező A., Lakatos I., Farkas M. (Soós T„ 77.), Oláh D. (Brankovics P., a szünetben), Miskotczi, Iván A., Fodor A., Bagin (Spekker, 82.). Edző: Révész Attila. ________• A vendégcsapat a mérkőzés elején korán vezetéshez jutott és ez túlzottan megnyugtatta a várdaiakat, emiatt a böszörményieknek az első félidőben többször is sikerült zavarba hozniuk a védel­müket. Szünet után kicsit enyhült a forróság és ez talán a vendégekre hatott kedvezőleg - teljesen megérde­melten nyert a Kisvárda. Gól: Reyes (18.), illetve Bagin (3.), Farkas M. (29.), BrankovicsP. (75.),Soós T. (91.). Jó: Reyes, Szabó M., illetve Iván A. (a mezőny legjobbja), Farkas M„ Miskolczi, Fodor A., Bagin.__________________________ Papp Ferenc: - Ha csak a tizedét betartja a csapat, elsősorban a védelem azokból az információkból, amelyeket a Kisvárdáról megosztottam vele, akkor nincs ez a vereség. ____________________ Révész Attila: - Az első félidőben érthe­tetlen módon kicsit lekezelően viselkedtek játékosaim, a vezető gólunk után túlzottan könnyelműekké váltunk és ez majdnem megbosszulta magát. Szerencsére a szünetben sikerült a fejekben rendet tenni és a második részben már azt a csapatot láthattuk, amelyik az elmúlt szezonban is a szebbik arcát mutatta. Nagyecsed-Létavértes 1—0 (0—0) Nagyecsed, 250 néző, v.: Tóth T. Nagyecsed: Szabó A. - Patály J., Kovács N„ Doros, Istrate, Szántó Z. (Bulyáki A., a szünetben), Sarkadi G., Bancsi (Ascsillán, 42.), Somogyi T. (Nyíregyházi, 83.), Tóth I, Kiss D. Edző: Feczkó Tamás. Létavértes: Póser - Boros J„ Holecz, Hajdú I., Suskó, Barzsó, Buries, Kiss I. (Berdó, 52.), Király V., Mokánszki, Nagy T. (Mezei B., 68.). Edző: Gyarmati András. _________________ Az első félidőben a fiatalos lendülettel játszó Létavértes igazán meglepte a hazaiakat, de fordulás után az ecsediek sok remek támadást vezetve és ezekből egyet értékesítve, megérdemelten tartották otthon a három pontot. Gól: Nyíregyházi (91.). Jó: Patály J„ Doros, Istrate. Tóth I, Ascsillán. (Tudósító: Bíró Attila) ________ Feczkó Tamás: - A második félidei játé­kunk alapján úgy érzem, teljes mértékben megérdemeltük a győzelmet, hiszen nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, melyek közül egyet értékesítettünk az utolsó utáni percben. Játékosaim minden elismerést megérdemelnek, hiszen az utolsó percig küzdöttek a győztes gólért. ___________ Diósgyőr ll-lbrány 0-0 Miskolc, 100 néző, v.: Nazsa. Diósgyőr II: Ambrusics - Borbély G. (Sipos A., 68.), So­mogyi Sz. (Budai K„ 60.), Tóth K.,Czeglédi, Fazekas P. (Balajti B„ a szünetben), Kerényi, Csirszki, Stefán, Berecz L, Zinger. Edző: Bocsi Zoltán. Ibrány: Tóth N. - Kántor Zs., Kléninger (Kiss P„ 89.), Lipcsei M„ Kovács I., Hruska, Reinaldo, Ru|a, Ciula (Varga A., 21.), Barzó (Adriano, 66.), Kató I. Edző: Kovács János. ________,____________ Két fiatal, lendületesen játszó csapat talál­kozott, de mindkét oldalon több hiba jelle­mezte a játékot. A vendégek végig kezükben tartották az irányítást, de helyzeteiket nem sikerült értékesíteniük. Jó: Csirszki, Tóth K., illetve Kléninger, Lipcsei M„ Varga A. _____ Bocsi Zoltán: - A múlt héthez képest javuló játék, igazságos döntetlen. Kovács János: - Sajnálom, hogy a végjá­tékban nem sikerült gólra váltanunk a helyzeteinket és Így itthagytunk két pontot. További eredmény: Debreceni EAC-Hajdúszobosztó 1-2. . UgdS: Szi-Zo Sport megyei I. osztály, 2 forduló Nagy halászi bravúr született Nagykállóban Tuzsér-Nylrkarász 3~2(1-0) Tuzsér, 200 néző, v.: Csáki L Tuzsén Szűcs L. - Setét R„ Danes B„ Rusznák S., Filó L„ Bállá K.(Vantyuch), Kamenyszki, Babják, Semegi T. (Sajtos N.), Csire G. (Péter J.), Gergely I. (Szántó Cs.). Játékos-edző: Danes Béla. Nyírkárász: Virág Cs. - Ujj Gy. (Németh N.), Rákóczi L, Mándoki R„ Horváth G„ Csuka Gy., Pekk T. (Filep R.), Mándi L, Juhász L, Dallos L. (Horváth J.), Varga J. Edző: Dudás Zoltán. Magabiztos háromgólos előnyét érthetetlen módon csaknem elherdálta a hazai csapat, amely összességében megérdemelten nyert. Gól: Semegi T, Setét R„ Balia K„ illetve Varga J. 2. Ifi: 1-3. (Tudósító: Lakatos Tibor) ___ Danes Béla: - Okos játékkal szereztünk három gólt, de nem értem, az utolsó húsz percben ml okozta a serdülő szintű játékot. Dudás Zoltán: - Hetven percig a múlt heti teljesítményt is alulmúlta a csapat, majd húsz perc focival a szépítésre futotta. Az igazsághoz tartozik, hogy a játékvezető a két tizenegyesből legalább egyet megad­hatott volna... Kótaj-Nylrgyulaj 1-1 (1-0) Kótaj, 250 néző, v.: Szljjártó. Kótaj: Gégény B. - Pólik T. (Hornyai D.), Deák G., Kovács P„ Simon K. (Guszti L), Kóka K., Sallai M., Nagy G. (Dobán D.), Bácskái A. (Gráféi), Mogyorósi F„ Rácz R. Edző: Csorna Dezső. Nyírgyulaj: Kecskés - Tóth F„ Czerula, Ko­csis P, Pénzes Á„ Szép T, Baksa Cs, Gózner M. , Zima L. (Papp A.), Horváth K. (Oxi R.), Berea Zs. (Újfalusi A.). Edző: Lukács Tibor. Az első félidőben a hazaiak eldönthették volna a meccset, a másodikban pedig a kiál­lítás inkább őket zavarta meg, a masszívan védekező vendégcsapat így egy pontot el tudott vinni. Gól: Ráa R., illetve Berea Zs Kiállítva: Baksa Cs(58. perc). Ifi: 2-3. Csorna Dezső: - Az első félidőben két ka­pufát rúgtunk, de csak egy gólt, a második elején bent maradtunk az öltözőben, amit az ellenfél kihasznált. Úgy gondolom, a sze­rencsés vendégcsapat szerzett egy pontot. Lukács Tibor: - Félórás emberhátrányunk ellenére győzelmi esélyt szalasztottunk el. Ennek ellenére gratulálok csapatomnak a pontszerzéshez és sok sikert a hazai csapatnak. Tiszalök-Rakamaz ______2-0 (1-0) Tiszalök, 200 néző, v.: Takács A. Tiszalők: Gagyi S. - Dobos Z., Bodnár A.. Szanics A. (Porga T.), Ésik Z. (Sárközi D.), Takács Z„ Papp S., Csáki V., Cseh K. (Virág L), Lakatos K. (Balogh A.), Pólyák J. (Vass I.). Edző: Vadon Lajos. Rakamaz: Farkas L. - Szabó www.szon.hu További képek ^ ____________________ A nagyhalászi védelem valamennyi kállói próbálkozást visszavert FOTÓ: SIPEKI PÉTER B„ Galambosi Zs., Koczogh l„ Venael I, Galambosi G., Kassai N. (Borbély P.), Szat­mári Cs., Pallai Zs. (Petruska R), Szűcs M. (Perger R), Pallai A. Edző: Falatovics László. Olyakor nem érte el az osztály színvonalát a mérkőzés, a hazaiak nem tudták játszani a saját játékukat. Gól: Ésik Z., Cseh K. Ifi: 0-5. (Tudósító: Kovács János) Vadon Lajos: - Nehéz mérkőzésen sok helyzetünkből kihasználtunk kettőt, így megérdemeltünk nyertünk. ___________ Falatovics László: - Csapatunk felkészült­ségének megfelelő játékot mutatott. Gyulaháza-Tiszavasvári 3-2 (1 -0) Gyulaháza, 180 néző, v.: Homonai. Gyulaháza: Bandor F. - Gáti S„ Lévai Cs., Kapin M., Bombera M. (Bandor J.), Petró F., Papp N., Deák Z., Éles I., Tóth G. (Somogyi Cs.), Bárdi B. (Tordai A.), Deák B. Edző: Bárdi Attila. Tiszavasvári: Polgári - Tályai P. (Aszalós), Kurucz T, Lakatos B„ Gál N., Bodnár A., Lakatos B. (Szabó D.), Péntek A., Nagy I. (Szolyka G.), Bagoly Z. (Gyurján A.), Fazekas V. (Gyurján R.). Edző: Fecsku István. Hetvenöt perc megfelelt a gyulaházi pályaavatónak, a végét kicsit elszúrta a hazai csapat - de a lényeg, a győzelem volt. Gól: Éles 1.(11 -esből), Papp N., Deák B„ illetve Gyurján R.. Bodnár A. Ifi: 2-4. (Tudósító: Bandi Béla) Bárdi Attila: - Győzelemmel búcsúztunk a régi pályától, az újat pedig felavattuk egy nagyszerű győzelemmel. Fecsku István: - A máltai szeretetszolgálat legjobb támogatói vagyunk. Nyfimada-Szakoly _____1-0 (0-0) Nyirmada. 150 néző, v.: Sinka. Nyfrmada: Kardos Z. - Szabó G., Mátyus Cs., Danku A., Csernák I., Németh A., Szikszai A., Nagy M., Dávid R„ Papp Z„ Ponczók T. (Tóth A.). Játékos-edző: Szőke István. Szakoly: Borkó - Kiss Gy., Turbua I, Géczi R, Turóai Cs., Kovács T. (Palaga R), Kevert K., Vinai K. (Nagy I.), Papp Zs., Kaposi J„ Biró Zs. Edző: Mirgai László. A nagy fölényben játszó hazaiak megérdemelten nyertek. Gól: Papp Z. Ifi: 0-0. ___________________ Szőke István: - Jól védekező csapat, egyszer sikerült betalálnunk, sajnos, a mai nap többre nem futotta, de győzelmünk sem forgott veszélyben.______________ Mirgai László: - A vereség ellenére csak gratulálni tudok játékosaimnak. A mérkőzés előtt még úgy tűnt, nem tudunk kiállni, ezért a három ifjúsági játékost kellett a kezdőcsapatba állítani. Ennek ellenére közel álltunk a pontszerzéshez_____________ Nagykálló-Nagyhalász 0-1 (0—0) Nagykálló, 111 néző, v.: Papp F. Nagykálló: Kanócz - Matejkó G., Kovács M„ Karaffa I.. Rubóczki J. (Káposznyák M.), Zsidó J„ Piskóti J. (Simon I.), Matejkó R„ Mátik J. (KissT.), Marozsán M., Dascal (KuruaT.). Edző: Borza László. Nagyhalász: Vattai - Orbán A., Balogh N. (Szurcsik G„ Kovács Z.), Farkas A., Kóder L. (Bárdi K. j, Kiss G„ Kiss I., Szoboszlai B., Éles Cs., (Bokros I.) Kelemen R. Edző: Kató István. A két csapat közül az nyert, amely egyet berúgott a helyzetei közül. A hazaiak bárkire ráfoghatják a vere­séget, de akkor léphetnek előre, ha a saját hibáikat vizsgálják meg. Gól: Csombók Cs. Kiállítva: Marozsán M. (25. perc). Ifi: 8-0. (Tudósító: Győrfi Gergely) ____________ Borza László: - Hatvanöt percet emberhátrányban futballozva is uraltuk a mérkőzést, egy végig deffenziv csapat ellen óriási mezőnyfölényben játszottunk, de a futball törvényszerűrése előjött, a vendégek a 87. percben találtak egy gólt._________ Kató István: - A kiállítás időszakáig is partiban voltunk, céltudatosan játszott a csapat. A második játékrészben ember­előnyünket gólra tudtuk váltani és korrekt játékvezetés mellett megérdemelten szereztünk meg a három pontot. Balkány-Mátészalkal MTK 5-0 (2-0) Balkány, 300 néző, v.: Kormány. Balkány: Fucsovics P. - Dán F., Nagy I., Szabó R, Vass Z., Göndör I., Kiss J. (Barna A.), Tóth Z., Ferenczi F. (Görög N.), Vasas I, Ferenczi M. (Szilágyi B.). Megbízott játékos-edző: Fucsovics Péter. Mátészalka: Pindzsula - Nagy A. (Dobai T), Mándi A„ Makszim G. (Rézműves F.), Pálfi II J., Moldovan (Mészá­ros G.), Botos S., Toma M„ Sipos J. (Tóth F.), Szakács I. (Pálfi I J.), Talpos V. Edző: Kósa József. A bajnokság első hazai mérkőzésé­hez így kell hozzáállni és az új játékosoknak így kell bemutatkozni, ahogy az Balkányban történt. Gól: Vasas T. 3, Ferenai M., Göndör i. Ifi: 0-4. _______________________ Fucsovics Péten - Ma csapat voltunk, nagyszerűen játszottunk és jó százalékban használtuk ki a helyzeteinket. Reméljük, ez a játék kitart a folytatásra is. Kósa József: - Ilyen fegyelmezetlen és akaratgyenge játékkal más eredmény nem is születhetett.^^^^^^^^^^^^ Mándok-Kemecse ____1—3 (1—2) Mándok, 250 néző, v.: Káprály M. Mándok: Pécsi V. - Szabó I, Kiss T„ Balogh T„ Ignéczi Cs. (Galambos L), Karasz A., Kalu B„ Angyal A. (Tamás B.), Martyi A., Danes A., Orgován K. Edző: Gerliczki Máté. Kemecse: Kromplák - Balogh Gy., Tóth Sz., Homann R. (Karkusz), Bárány T„ Birovea J. (Iván Zs.), Bodnár J„ Fekete Á., Asztalos K., Kovács I. (Ádámszki), Marcsek Z. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Megérdemelt vendégsi­ker. Gól: Kiss 1, illetve Kovács 1.2, Fekete Á. Ifi: 4-3. (Tudósító: Tamás Zoltán) ______ Gerliczki Máté: - Az első félidő képe alap­ján véleményem szerint több volt ebben a mérkőzésben, viszont a másodikban a szél által is támogatva egyáltalán nem azt ját­szottuk, amit megbeszéltünk. A vendégek óriási rutinj^eldöntötte a meccset. ______ Ádámszki Róbert: - Az első félidőt kicsit magunknak tettük nehézzé, hiszen az egész mérkőzésen nyújtott teljesítményünk alapján győzelmünk teljes mértékben megérdemelt. Azt azért hozzátenném, hogy kevés csapat fog innen ponttal távozni. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Kemecse 2 2 8-2 6 2. Tuzsér 2 2­­4-2 6 3. Balkány 2 1 1­5-0 4 4. Nvírgvulai 2 1 1­3-2 4 Nyirmada 2 1 1­3-2 4 6. Nagyhalász 2 1 1­1-0 4 7. Nyírkárász 2 1­1 6-3 3 8. Mándok 2 1­1 6-4 3 9. Nagvkáltó 2 1­1 5-4 3 10. Tiszalök 2 1­1 3-2 3 í 11. Gyulaháza 2 1­1 4-7 3 12. Tiszavasvári 2­1 1 4-5 1 13. Kótaj 2­1 1 1-5 1 14. Szakoly 2­­2 3-6- 1 15. Rakamaz 2­­2 1-7­16. Mátészalka 2­­2 0-6- 1 % y Sarapova kemény dió lesz fotó: net Czinkezt bizony jól kifogta! tenisz. A hétfőn kezdődő US Open főtáblán négy magyar nő is szerepel. Czink Melindát az első fordulóban a négysze­res GS-győztes orosz Marija Sarapova várja majd a háló másik oldalán hétfőn este. Szávay Ágnes az első forduló­ban Arn Grétával csap össze. Babos Tímea (az 59., és ez­zel a jelenleg legelőkelőbben rangsorolt magyar teniszező ) a 21 esztendős, magyar szár­mazású brit Johanna Konta 205.) ellen kezd. mti Totó A 34. hét 2. fordulójának eredményei 1. M.gladbach-Hoffenheim 2-1 1 2. Augsburg-Düsseldorf 0-2 2 3. Hamburg-Nürnberg 0-2 2 4. Fürth-Bayern München 0-3 2 5. Frankfurt-Leverkusen 2-1 1 6. Stuttgart-Wolfsburg 0-1 2 7. Hannover-Schalke 2-2 X 8. Liverpool-M. City 2-2 X 9. Juventus-Parma 2-0 1 lO.Milan-Sampdoria 0-1 2 11. Roma-Catania lapzárta után 12. Atalanta-Lazio lapzárta után 13. Pescara-Internazionale lapzárta után 14. Palermo-Napoli lapzárta után