Kelet Magyarország, 2012. augusztus (69. évfolyam, 179-204. szám)

2012-08-27 / 200. szám

2012. AUGUSZTUS 27., HÉTFŐ Ne sirasson senki! Van öt nagyszerű gyerme­kem és egy csodálatos nő az életemben. Az amerikai doppingellenes ügynökség úgy döntött, hogy Lance Armstrongot megfosztja hét Tour de France-győzelmétől és örökre eltiltja a versenyzéstől. A labdarúgó NB II. Keleti-cso­portjának második forduló­jában sem tudott nyerni az előző idényben az élvonaltól búcsúzó Vasas, Polényi Gábor 23. percben szerzett góljával ugyan egészen a 94. percig vezettek a piros-kékek, akkor azonban Balog Szabolcs Marcell góljával kiegyenlített a Cegléd. Díszpolgár lesz Schumacher FORMA-l. A kelet-belgiumi Spa díszpolgára lesz Michael Schumacher, a Formula-l hétszeres világbajnoka. A hivatalos ceremónia csü­törtökön lesz a városházán. A 43 éves Schumacher a mintegy tízezer lakosú tele­pülés közelében fekvő Spa- Francorchamps nevű pályán debütált a Formula-l-ben 1991-ben, majd egy évvel ké­sőbb itt aratta első futamgyő­zelmét is. Az Fi következő versenyét, a Belga GP-t jövő vasárnap rendezik. 9 Labdarúgás NB II. Keleti-csoport, 2. forduló Mezőkövesd-Nyíregyháza Spartacus 2-0 (1-0) Mezőkövesd, 800 néző, v.: Szabó Zs. Mezőkövesd: Szántai - Hegedűs., Lakatos B„ Elek N., Éles - Irhás, Sigér, Bognár (Bagi,60.).- Bogdány (Jeremiás, 67.), Hamar, Lipusz (Dobos, a szünetben). Vezetőedző: Véber György. Spartacus: Balogh-Sipos, Ámbrusz, Farkas A„ Mészáros - Reznek (Davidov, 74, Simon, 87.), Minczér, Szilágyi (Petneházi, 74), Pákolicz - Germán, Montvai. Szakmai Igazgató: Brekk János. GÓL- Bogdány (Í3Ö, irhás (77.)__________________________________________ Percek, események 13. perc: Bogdány jobbról cselezgetett befelé, majd mintegy húsz méterről lőtt, a labda pedig a baloldali kapufát is érintve vágódott a hálóba, 1-0 ______:_____±__________ 59. perc: Montvai 20 méterről szánta el lövésre magát, a labda a jobb oldali kapufa tövéről pattan a mezőnybe. _________________________________________ 77. perc: Hamar jobb oldali beívelését Irhás 14 méterről fejelte a bal alsó sarokba, 2-0. Mesterszcmmel ______________________________________ Véber György: - A győzelem tényével elégedett vagyok, ám ezzel a játékkal nem érhetjük el azt a célt, amit kitűztem. ______________________________________________ Brekk János: - A hazaiak helyzetkihasználásban jobbak voltak, mezőnyben hiába voltunk egyenrangúak, az etőrejátékunk nem volt hatékony. A meccs után történteket sajnálom, ám ez nem a csapat felelőssége. _______________________________ Tovább eredmények Ferencváros ll-Békéscsaba 1-0 (l-3),Cegtéd-Vasas 1-1 (0-1), Putnok-Kazincbarcika 2—3(1—1),Vác—Szeged3-3(1-1),Újpestll-Szoinok2-1 (1-1), DVSC-DEAC-Orosháza 5-1 (l-l),Honvéd-MFA-Balmazújváros2-l (0-0) A bajnokság állás 1. Békéscsaba 2 2­­9-5 6 2. Mezőkövesd 2 2­­4-1 6 3. Vác 2 1 1­6-4 4 4. Szeged 2 1 1­6-5 4 5. DVSC-DEAC* 2 1­1 6-4 3 6. Balmazújváros 2 1­1 4-3 3 7. Honvéd ll-MFA* 2 1­1 4-4 3 8. Orosháza 2 1­1 4-6 3 9. Kazincbarcika 2 1­1 4-5 3 10. Üioest II* 2 1­1 3-4 3 11. Nyíregyháza Spartacus 2 1­1 1-2 3 12. Vasas 2­2­2-2 2 13. Putnok 2­1 1 3-4 1 14. Cegléd 2­1 1 5-7 1 15. Szolnok 2 2 2-4 0 16. Ferencváros II* 2­­2 1-4 0 * A bajnokságban részt vevő NB l-es klubok tartalék csapatai az elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba. Vereség és botrány Kövesden Szilágyi (piros-kékben) küzd a labdáért a második kövesdi gólt szerző Irhással fotó: mán László ASpartacusnaknem sikerült meglepetést okoznia a rangadón, fájó kudarc lett a vége. labdarúgás. A bajnoki nyi­tány két győztes csapata ran­devúzott vasárnap délután Mezőkövesden. A vendég nyíregyháziak úgy kezdték a meccset, miként a Fradi II. ellen, amikor Montvai ugrott ki a jobb oldalon, ám lövés helyett centerezni akart. A támadó most nem passzolt, hanem lőtt és fölé durrantott. Sajnos, ezt követően már nem volt hasonlóság a hazai mérkőzéssel, sőt. A szokásos ismerkedés után kiegyenlített mezőny­játékot láthatott a közönség, amikor is Bogdány lövő­helyzetig cselezte magát és a kapufa segítségével előny­höz is juttatta csapatát. A kövesdiek nem rukkoltak ki különleges játékkal, passzol- gattak és próbáltak helyzetet kialakítani, nem sok sikerrel. Hasonlóképpen játszottak a vendégek is, így aztán nem is változott az eredmény az első félidőben. Szünet után Véber György kezdett el hamarabb cserélgetni, majd Montvai góllal kecsegetető lövésénél a hazai kapufa hárított. A já­ték beszürkült a mezőnybeli passzolgatásokra, mígnem a nem éppen hórihorgas Irhán növelte a hazai előnyét. Közben Brekk János meg­próbálta váltásokkal fel­pörgetni együttesét, sajnos nem sok sikerrel. Ráadásul Davidov megsérült, utána pe­dig robbant a bomba. Előbb Petneházi és Irhás ugrott egymásnak, szóváltásukra mindkét csapat játékosai ott teremtek, Szabó Zsolt végül Petneházinak és Eleknek mu­tatott fel sárgát. Erre a nyíregyházi drukke­reknél is elszakadt a cérna, a rendezők nem bírták megol­dani feladatukat, nagy bunyó kerekedett ki az egészből. Sokáig állt a játék, miközben ment a verekedés a kerítésen kívül és belül egyaránt és eb­ben megkülönböztető mellé­nyű hazai játékosok is beavat­koztak. Végre megérkezett a rend­őrség és nagy nehezen csil­lapodtak az indulatok, ám az eredmény nem változott, a meccsnek pedig minden bi­zonnyal lesz még következ­ménye... km-ml Yuha Rintaten Nissan S 14-es csodagépe ontotta a színes füstöt FOTÓ: JANICS ATTILA Lángcsóvás driftparádé Nagy közönségsikert aratott a máriapócsi RabócsiRingen rende­zett verseny. DRIFT. Végül négy naposra si­keredett a hosszú hétvégén a driftfesztivál, amelynek a máriapócsi RabócsiRing adott otthont. Három sorozatban versengtek egymással a piló­ták, az nyitónapot a csütör­töki szabadedzés jelentette, az utolsó döntő, valamint az eredményhirdetés pedig már átcsúszott vasárnapra. A szombaton kezdődött találkozóra végül több mint négy ezren voltak kíváncsiak és a nézők igazi, látványos, magas szintű versenynek le­hettek tanúi. A versenybírók végül a korábbi pályán kisebb módosítást hajtattak végre ám így is őrületes száguldáso­kat láthattak az érdeklődök. A versenyprogramot számos látványosság színesítette, így csinos és lengén öltözött hölgyek sikálták a csodaszép járgányokat, nem maradt el a tűz- és lángshow, de a pub­likum elsősorban az örült körözésekre volt kíváncsi. A magyar bajnoki mezőny tagjai is megsüvegelendőt pordukáltak, ebben a kategó­riában úgymond hazai siker született, hiszen a mátészal­kai Zentai Sándor a fináléban jobbnak bizonyult Szili Krisz­tiánnál, a harmadik helyen az elődöntőben alul maradt Zentai fivér, Attila zárt. A finn volt a közönségkedvenc A nemzetközi mezőnyt az Drift Allstars és az EEDC soro­zat résztvevői alkották, ez már másabb dimenziót jelentett. A több száz lóerős autók pilótái nem kímélték sem magukat, sem a technikákat, így parádés párviadalokat láthatott a nagy­érdemű. A pálmát a finn Yuha Rintaten vitte, igazi közönségkedvenc volt a szí­nes füstöt produkáló pilóta. A nemzetközi két versengést összevonva értékelték, itt az orosz Max Tvardovskiy nyerte a bnálét az ukrán Dmitriy Illyuk előtt. A leg­jobb tizenhatba három ma­gyar versenyző is bekerült, a legeredményesebben Laka­tos „Lakyboy” Zoltán volt, aki becenevéhez méltóan a szerencsével sem állt hadilá­bon, így mivel ír riválisának a technikája megadta magát, az igen értékes harmadik he­lyen zárt. Késő estére már lehűltek a gumik, néhány külföldi menő ezt nem vette figyelem­be és a brutális tempónak jó pár karosszéria látta a kárát. Volt olyan, hogy a nagy füst miatt a versenybírók csak videófelvétel alapján tudtak dönteni. Az eredményhirde­tést követően még jó páran ott maradtak a verseny utáni partira, ahol szurkolók, sze­relők és persze a versenyzők is kieresztették magukból az egésznapi gőzt és ez jócskán belenyúlt a pirkadatba... km © http://www.szon.hu Sport. Helyi és nagyvilági sport. Fogathajtó- és lovasbemutató www.zsindelyes.hu I '!' I . \AUl A műsorváltozás jogát fennlartjukl Y yV r IY \\\/ K ^7/ í I / /TfV/ r YN IY Y\W Y VI. /VMnUWyW* fuilinka , eé ttífd qa$z#umhmiai f Érpatakot ^ újfehértói vas« *0i2.sZcP £Zomba{ Egész nop jótszóhóz/W gyermekjjrogramok, kf»7miívíK nHvnr kézműves udvar/ y fozdelátogatás u z I BORSODI il@# S* % ($} W MAGYABORSZAG ^ Y/ A K. try V—■///■ / ClB BANK H Ujjara!!! @ / e KElfT maY tPh Kristályvu ZS I N D ELY F.S SULI 1 HIRDETÉS