Kelet Magyarország, 2012. május (69. évfolyam, 102-126. szám)

2012-05-14 / 112. szám

2012. MÁJUS 14., HÉTFŐ 10 KELET Labdarúgás; NB III. Tisza-csoport, 25. forduló A homerseklet csökkent, a különbség nőtt Baktalórántháza-Nagyecsed2-0 (1-0) Ádámszki Róbert: - Hősies küzdelemben Baktalórántháza, 150 néző, v.: Kiss L. Baktalórántháza: Kanócz - Bodnár J„ Illés L, Szenes l„ Maries T. (Molnár L, a szünet­ben), Tolnai T„ Lakatos l„ Kozma J. (Till, B6. perc), Rákóczi, Fábri (Maries i.,71.), Szabó R. Edző: Tóth János. Nagyecsed: Gáspár I.- Patály J. (Bulyáki A.. 57.), Tóth Sz.. Kovács N„ Szakács I., Nyíregyházi, Sarkadl G. (Kiss T„ 80.), Balogh J., Ungi, Bancsl, Marcsek (Ascsillán, 57.). Edző: Feakó Tamás. Jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek, a baktai csapat keretbe foglalta a mérkőzést az elején és a végén szerzett gól­jával, amúgy nem nagyon forogtak veszély­ben a kapuk. A hazaiak sikere megérdemelt­nek mondható. Gól: Kovács N. (öngól, 13.), Szabó R. (86.). Jó: Illés L, Bodnár J„ Tolnai T„ Rákóczi, Szabó R„ Szenes l„ illetve Patály J„ Szakács I., Sarkadi G„ Bancsi, Nyíregyházi. (Tudósító: Gebrl Pál) _____________ Tóth János: - Nagyot küzdött a csapat, még ha nem is játszott szép futballt. Akar­tuk a győzelmet, nehéz ellenfelet sikerült legyűrnünk - megérdemelten. _____' Feczkó Tamás: - Az első tíz percben megkaptuk a szokásos balszerencsés gólunkat, utána hiába játszottunk óriási mezőnyfölényben, kevés helyzetet tudtunk kialakítani. Az sem segített rajtunk, hogy az utolsó tizenöt percben már csak egy védőnk volt a pályán. Gratulálok a tizenhat éves baktalórántházi Till József bemutatkozá­sához!______________________ Kemecse-Nyírbátor 2-1 (2-1) Kemecse, 400 néző, v.: Bat hó. Kemecse: Szabó A. - Morauszki (Ádámszki, 13., Kondor M„ 93.), Homann, Karkusz, Jeddi, Polényi T„ Iván Zs., Die, Miskolczi, Simtchatcha, Szilágyi N. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Nyírbátor: Tóth Sz. - Varga K„ Kóka R., Bárány T., Nagy D„ Mándi L. (Matejkó R., 31.), Puskás D. (Somogyi T., 75.), Erdei Z„ Hadházi, Ricsei (Ráti, 69.), Pálvölgyi. Edző: Fogarasi Zoltán. ______ A Nyírbátor korán megszerzett előnyét két, Szilágyi Norbert által kiharcolt és Miskolczi László által értékesített tizenegyessel tüntette el a Kemecse, a kettő között Steve Simtchatcha a kapufát is eltalálta. Vagyis nem érdemtelenül jutott előnyhöz a hazai csapat, de szünetre könnyen egyenlő lehetett volna az állás, ha Pálvölgyi Balázs öt méterről eltalálja az üres kaput... Az utolsó fél órában a viharos szembeszéllel is megküzdött a Kemecse, de hősiesen állta a bátori rohamokat, így nemcsak arról lesz nevezetes a megyei rangadó, hogy harminc fokban kezdődött és tizenhétben ért véget, hanem a forduló meglepetéséről is. Gól: Miskolczi (6. és 32.-mindkettőt 11-esből), illetve Varga K. (3.). Jó: Szabó A., Homann, Karkusz, Die, Miskolczi, Polényi T., illetve Varga K„ Puskás D. (Tudósító: Bodnár Tibor) szereztük meg bravúrgyőzelmünket, választ adva a kétkedőknek. Gratulálok minden egyes játékosomnak, lelkesedésből jelesre vizsgáztunk! ______________ Fogarasi Zoltán: - Az első félidőben két súlyos egyéni fegyelmezetlenség miatt hátrányba kerültünk, és hiába játszhattuk volna le kapus nélkül a második játékrészt, a szervezetten védekező hazaiak meg­tartották előnyüket. Nem érdemeltünk vereséget, ennek ellenére gratulálok a Kemecsének._________________ KótaHJebrecanlEAC 1-2 (1-0) Kótaj, 150 néző, v.: Tóth T. KótaJ: Czenkl - Mándi A., Kovács P., Kató Gy., Istrate, Torma T. (Tuturas, 69.), Kádár L, Simon K., Cseh K. (Rácz R„ 88.), Szántó Z., Deme A. Edző: Falatovics László. DEAC: Oláh D. - Takács Á., Tóth Z., Buka, Búzái (Jenei Zs., 63.), Csák, Klein (Barabás, 75.), Mizsák, Tőkés, Brehószki (Szabó M., a szünetben), Sütő A. Edző: Sáfár László. _____________ Fura mérkőzés volt, ami eleve negyedórás késéssel kezdődött, mert a játékvezetői hármast megzavarta, hogy a megszokott vasárnap helyett szombaton volt a meccs Kótajban. Az első félidőben megérdemelten vezetett a Kótaj, de a parázs hangulatú második játékrészben a szél is a DEAC segítségére sietett, és az utolsó öt percben fordított a vendégcsapat. Gól: Cseh K. (16.), Barabás (85.), Sütő A. (86.). Jó: Mándi A., Istrate, Cseh K., Szántó Z., Deme A., illetve Oláh D., Tóth Z.. Sütő A., Szabó M. (Tudósító: Orosz Mihály) ___________ Falatovics László: - Két mérkőzést játszottunk, az első után győzelemre álltunk, de a másodikban nem bírtunk a szembeszéllel. _____________ Sáfár László: - Három pont, és ennyi... Haldúszoboszló-Tuzsér 5-0 (2-0) Hajdúszoboszló, 100 néző, v.: Horváth G. Hajdúszoboszló: Groze - Nagy M„ László R., Kereki, Horváth Sz.. Bácsi (Papp Z., 62.), Fülöp A. (Tóth P., 53.), Szathmári Zs. (Molnár G., 65.), Fekete G., Domokos A., Domokos I. Edző: Szűcs János. Tuzsér Szőr - Setét, Vantyuch, Szepta, Babjak, Szabó I. (Csire, 81.), Danes B., Hrickevics, Iván S„ Jónás K„ Orgován K. (Szántó Cs„ a szünetben). Megbízott edző: Lakatos Tibor,________________________ A vendégcsapat erre a mérkőzésre nem volt képes átmenteni előző heti jó játékát, és a nagy melegben nem tudott egyenrangú ellenfele lenni a Szoboszlónak. A Tuzsér játékosainak teljesítménye egytől egyig messze volt az elvárhatótól. Gól: Fülöp A. (22.), Fekete G. (41., 59. és 61.), Domokos I. (49.). Jó: Szathmári Zs., Domokos I., Fekete G. ____________________ Szűcs János: - Megérdemelt győzelmet arattunk, ilyen különbséggel is rászol­gáltunk a három pontra, bár a többgólos vezetés után kissé könnyelművé váltunk. Lakatos Tibor: - Játékosaink azt hitték, hogy hétközi kupameccsen vannak, de ez az ellenfél más kategóriát képviselt, és ezt a ritmust nem tudtuk felvenni. ____ Ibrány-TIszalök 1-1 (1-1) Ibrány, 300 néző, v.: Szilágyi S. Ibrány: Tóth N. - Kovács M., Ignat, Hruska, Kántor Zs., Drule, Kató I., Kléninger (Zsidó, 60.), Adriano (Matena, 90.). Kövér G. (Horváth N„ 72.), Dascal. Edző: Kovács János. Tiszalök: Gagyi (Barna L, 82.) - Bognár A., Daru, Csáki V., Dobos Z., Vass I., Czifrák, Papp S., Fülep, Sárközi D. (Lakatos K., 85.), Szabó B. (Bácskái A.. 77.). Megbízott edző: Kovács János. _____________ Annak megfelelően játszott mindkét csapat, hogy alsóházi rangadót vívtak. Végig a hazaiak irányították a játékot, de a helyzeteket nem tudták értékesíteni, így hátrányból kellett visszakapaszkodnia az Ibránynak. Az erős szél is nagyban befolyá­solta a játékot, a második játékrészben az eredmény már nem változott. Gól: Dascal (21.), illetve Fülep (11 -esből, 10.). Jó: Dascal, Kántor Zs., Drule, illetve Csáki V., Czifrák, Vass I., Fülep. Kovács János (Ibrány): - Nem sikerült itthon tartanunk a három pontot, ezáltal nem künnyebbült meg a helyzetünk a kiesés ellen vívott harcban._____________ Kovács János (Tiszalök): - Parádés hangulatú mérkőzésen jó játék mellett csak a döntetlenre voltunk képesek. Az első húsz percben sok helyzetünk volt, meg is szereztük a vezetést, majd a hazaiak egyen­lítettek. Ezt követően jogos büntetőhöz jutottunk, amit értékesítettünk, de sajnos ismét nemcsak az időjárással keltett meg- küzdenünk, néha azt éreztük, ellenfeleink többen vannak a pályán. __________ Tlszakanyár-Clgánd 2-3 (0-1) Tiszakanyár, 300 néző, v.: Tatár I. Tlszakanyár: Szobonya G. - ifj. Koskovits Gy., Katona R„ Hokk Á., Kiss T„ Lakatos L. (Ruska, a szünetben), Gergely B., Csombók Z„ Deák I, Balázsi P„ Gombkötő S, Edző: Koskovits György. Clgánd: Nagy Z. - Dolhai, Tempfli, Cséke, Gnandt-Német, Baksa Z., Csáki R. (Ludescher, 59.), Varga Z., Deák I., Demeter Á„ Vicickó (Oláh L, 79.). Edző: Kocsis János. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát, kihasználva, hogy a szél is őket segíti. A második játékrészben kiegyenlítettebb volt a játék, de a kanyáriak a helyzeteiket nem tudták kellő számban értékesíteni. Ez a hosszabbításban ismét megbosszulta magát. Gól: Balázsi P. (49. és 83.), illetve Cséke (30.), Vicickó (72.), Gnandt-Német (92.). Jó: Kiss T., Deák T„ Gergely B„ ifj. Koskovits Gy., illetve Nagy Z., Deák I., Baksa Z., Gnandt-Német, Demeter Á. (Tudósító: Háda Tivadar) _________________ Koskovits György: - Nehéz ilyenkor bármit Is mondani... Úgy gondolom, a döntetlen igazságosabb lett volna, hiszen a kilenc- venkettedlk percben, döntetlen állásnál a kapufáról nekünk kifelé pattant a labda, a kontrából pedig szép lövéssel megszerezte a győztes gólt a Cigánd. Kocsis János: - Igaz, hogy a végén lőttük a győztes gólt, de azt hiszem, hogy a mérkő­zés összképét tekintve teljesen megérde- melt a győzelmünk. Várda SE-Létavértes 1-0(1-0) Kisvárda, 400 néző, v.: Csorba. Várda SE: Petranics - Lakatos I., Tóth Gy., Krizán, Spekker (Soós T„ 69.), Mező Á„ Oláh D. (Kalu, 90.), Bagin (Deme B., 73.), Hegedűs T„ Fodor A., Iván A. Edző: Révész Attila. Létavértes: Póser - Bényei, Hajdú I., Szilágyi G., Engel, Király V., Sigér, Gál M. (Suskó, 71.), Angyal N., Nagy I, Mokánszki (Kertész T., 64.). Edző: Sándor Csaba. ____________________ Hajtós, küzdelmes mérkőzésen az első félidő derekáig a Létavértes uralta a játékot, majd ezt követően a hazaiak magukhoz tértek, és kiegyenlítetté vált a játék. Szünet után egy gyors támadást a Várda SE góllal fejezett be, utána már csak mezőnyben gyűrték egymást a felek. A Kisvárda ezzel a győzelemmel elmondhatja magáról, hogy ebben a bajnokságban legalább egyszer minden csapatot legyőzött, és öt pont előnyre tett szert a tabella élén. Gól: Bagin (49.). Jó: Mező A., Tóth Gy., Krizán, Fodor A., Iván A., Hegedűs I, illetve Hajdú I., Sigér, Gál M„ Bényei. _________________ Révész Attila: - Azt kaptuk a mérkőzéstől, amire számítottunk, hiszen ezt a meccset már az jellemezte, ami ránk várhat a másodosztályban: mezőnyjáték mellett kevesebb helyzet alakult ki. Jó csapat a Léta, de kapura kevés veszélyt jelentett, a különbséget az jelentette, hogy mi be tudtunk találni.________________ Sándor Csaba: - Színvonalas mérkő­zést játszottunk a Várdával, sajnos ezért pontokat nem adnak. Ettől függetlenül a döntetlent megérdemeltük volna. További eredmény: Hajdúböszörmény-Sá- rospatak 9-0. Megdőlt Ungi Lajos (világios mezben) és a Nagyecsed azon elképzelése, hogy kibabrál a Baktalórántházával fotó: racskó tibor Tabella A bajnokság állása: 1. Várda SE 25 19 3 3 65-14 60 <% Mwí.LÍ*«« 4. Nyiroator 25 17 4 4 59-19 55 3. Cigánd 25 17 2 6 46-32 53 4. Létavértes 25 14 7 5 53-22 48 5. Haidúszoboszló 25 14 5 6 43-19 47 6. Tlszakanyár 25 13 B 4 50-25 47 7. Baktalórántháza 25 12 3 10 52-39 39 8. Debreceni EAC 25 10 9 6 42-33 39 9. Kemecse 25 11 4 10 45-33 37 10. Nagyecsed 25 10 5 10 35-40 35 11. Haidúböszörménv 25 8 3 14 46-44 26 12. Ibrány 25 6 4 15 28-46 22 13. Kóta) 25 5 4 16 26-44 19 14. Tiszalök 25 5 4 16 24-60 19 15. Tuzsér 25 5­20 19-83 15 16. Sárospatak 25 2­28 17-97 6 Labdarúgás: Szi-Zo Sport megyei I. osztály 25., forduló A „kis Wembleyben” sokan Totó A19. hét 2. fordulójának helyes tlpp- oszlopa 1. Dortmund-Bayern München 5-2 1 ■ 2. Betis-Barcelona 2-2 X 3. Real Madrid-Mallorca lapzárta után 4. Chelsea-Blackburn 2-1 1 5. Manchester Citv-OPR 3-2 1 6. Sunderland-Manchester U. 0-1 2 7. Swensea-Liverpool 1-0 1 8. Tottenham-Fulham 2-0 1 9. West Bromwich-Arsenal 2-3 2 10. Milan-Novara 2-1 1 11. Juventus-Atalanta 3-1 1 12. Napoli-Siena 13. Catania-Udinese lapzárta után lapzárta után 14. Lazio-lnternazionale lapzárta után Kásásék nagy váradi diadala, harmadik a Vasas vízilabda. Az előzetes esély- latolgatásnak megfelelően a két magyart, Kásás Tamást és Madaras Norbertét foglalkoz­tató olasz Pro Recco nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligá­ja nagyváradi fináléját. Az itáliai sztárcsapat az elődöntőben a Vasast múlta felül (12-5), majd a döntőben a Varga Dénest bevető, hor- vát Rijekát verte (li-8). Az angyalföldiek a bronzmecs- cset ii-7-re elbukták a szintén horvát Mladost Zagreb ellen. Kásás és a Pro Recco végzett az első helyen fotó: internet Nagyszekeres-Nylrmada 4-3 (2-2) Nagyszekeres, 160 néző, v.: Szűcs N. Nagy- szekeres: Cosmin - Robas, Stef, Márton J„ Chiodreanu, Rebegean (Della S.), Costea, Pál Á„ Szabó P. (Ács G.), Bartha K. (Papp M.), Szilágyi L. (Homoki G.). Játékos-edző: Delta Sándor. Nyirmada: Papp G. - Szabó G., Mátyus Cs., Danku A., Csernák I. (Szőke I.), Ponczók T. (Tóth A.), Szikszai A., Fejes J., Nagy M., Németh A., Papp Z. (Jóni A.) Já­tékos-edző: Szőke István. A hazai csapat nagyon bekezdett: tíz perc alatt kétgólos előnyre tett szert, majd két egyéni hibát követően alig százhúsz másodperc alatt egyenlített a Mada. A második félidőben többet birtokolta a Nagyszekeres a labdát, biztos vezetése birtokában jó néhány nagy gólhelyzetet elpuskázott. Gól: Bartha K. 3, Szabó P., illetve Németh A. 3 (egyet 11-esből). Kiállítva: Robas (90. perc). Ifi: 2-0. ____________________ Delia Sándor: - A „kis Wembleyben" na­gyon sokan megbotlanak. Nem tudom, mi­ért nyilatkozzék sorozatban azt a vendégek, hogy a Szekeresnek fújnak a játékvezetők - ez valótlan, próbálnak igazságosan fújni! Szőke István: - Rangadóhoz méltó színvonal, viszont úgy érzem, 2-2-nél nem adtak meg javunkra egy tizenegyest, ami befolyásolta a végeredményt. A döntetlen reálisabb lett volna. _____________ Mátészalkai MTK-Gyulaháza2-8 (1-3) Mátészalka, 33 néző, v.: Takács Á. Má­tészalka: Szotkó A. - Varga B„ Pálfi IIJ., Makszim G., Mészáros G., Tóth F., Rézműves F„ Majoros I. (Kósa Sz.), Kiss Z., Mező A. (Tóth K.), Botos S. Játékos-edző: Majoros Imre. Gyulaháza: Csáki T. - Molnár G„ Gáti Sz., Kapin M„ Petró F., Tóth G. (Gáti S.), Szakács B„ Deák Z„ Deák B., Bombera M. (Bandor J.j, Éles I. (Haga S.). Edző: Bárdi Attila. A szálkái csapat nyomaiban sem emlékezetett az elmúlt hetire, szinte tálcán kínálta a helyzeteket a vendégeknek, akik a gólkirály Éles István vezérletével ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Gól: Mező A., Rézműves F„ illetve Éles 1.5, Deák B. 2, Kapin M. Kiállítva: Tóth F. (64. perc). Ifi: 6-1. (Tudósító: Plesu ádám) Majoros Imre: - A játék iránti kellő alázat és megfelelő akarat nélkül nem lehet futballozni! __________________ Bárdi Attila: - Nem gondoltam volna, hogy ilyen sima mérkőzés lesz, de a látottak alapján egyáltalán nem túlzott az ilyen különbségű győzelmünk sem. ________ Fehérgyarmat-TIszavasvárl 1-1 (0-1) Fehérgyarmat, 50 néző, v.: Sándor Cs. Fe­hérgyarmat: Koncz T. - Szántó I., Nichita V., Lukács L„ Országh Zs. (Birta N.), Bornemisza I., Igaz K„ Matei S., Oprea, Máté G. (Varga T.), Varga I. (Bihari D.). Edző: Virovecz Pál. Tlszavasvári: Polgári (Tisza S.) - Gál N., KuruczT.,Tályai P. (SzolykaT.), Bodnár A., Péntek A., Lakatos B., Péntek M„ Nagy I., Szolyka G., Fazekas V. (Gyurján A.). Edző: Fecsku István. A múlt vasárnap, Mándokon, a gyarmati csapat olyat teljesített, mintha egy tériszonyos megmászta volna a Hima­láját. Szervác és Pongrác elűzték a meleget, a Fecsku-bányászok így külszíni fejtést folytattak, és a Virovecz-vájárok is kimász­tak a gödör mélyéről. Virovecz Pali kapott már tortát, de azt is elismerik Gyarmaton, hogy a hűségéért Fecsku Pista minimum megérdemelné azt, hogy a tiszvasvári pályán az életnagyságú szobra álljon. Gól: Oprea, illetve Péntek M. Ifi: 1-5. (Tudósító: Papp Attila) __________________ Virovecz Pál: - Jó csapat ellen hazai pályán is nagyon meg kell becsülni az egy pontot. Fecsku István: - A második félidőben lefagytunk, mint a számítógép. Nagyhalász-Mándok 1-1 (1-0) Nagyhalász, 100 néző, v.: Csáki L. Nagyha­lász: Vattai - Csombók II Cs. (Horváth R.), Kelemen R„ Boros I. (Kató G.), Szoboszlai B., Farkas A., Kiss I., Balia J., Csombók I Cs. (Gaál Z.), Orbán A., Balia K. Edző: Kató István. Mándok: Bandor F. - Mándoki R. (Galambos L), Balogh N„ Balogh T., Kiss G„ Kóder L, Karasz A., Angyal A. (Matyi A.), Gombkötő Z„ Ignéczi Cs„ Szabó M. (Miskolczi G.). Játékos-edző: Gerticzki Máté. A kihagyott hazai helyzetek megbosz- szulták magukat. Gól: Boros I., illetve Matyi A. Kiállítva: Kelemen R. (90. perc). Ifi: 0-6. (Tudósító: Orosz Zoltán) ___________ Kató István: - Az első félidőben a kidolgozott lehetőségek alapján el kellett volna dönteni a mérkőzést - nem tettük, ezért a helyzetünkön sem tudtunk sokat változtatni.___________________ Gerticzki Máté: -Kabaréba illő jelenetekkel asszisztáltunk a Nagyhalász már-már szokásos egy- egyéhez... ___________ Nyírkarász-Balkány 4-3 (1-2) Nyírkárász, 150 néző, v.: Vitkai. Nyírkárász: Károly G. - Juhász L, Rákóczi L, Liptai D., Horváth G., Csuka Gy., Jávor P., Horváth J„ Dallos L. (Mocsár G.), Mándi L, Varga J. Edző: Dudás Zoltán. Balkány: Fucsovics P. - Horváth Cs., Barna A., Fodor T, Kiss J. (Nagy I.), Vass Z., Tóth Z., Ferenczi F„ Ferenczi M. (Görög N.), Vasas T. (Gégény Z.). Edző: Farkas Béla. Húsz perccel a befejezés előtt még a Balkány vezetett 3-1 -re, innen sikerült felállni a hazai csapatnak, amiért jár a gratuláció. Gól: Rákóczi L. 2, Mocsár G„ Varga J„ illetve Vass Z. 2 (egyet 11-esből), Ferenczi M. Kiállítva: Horváth Cs. (37. perc). Ifi: 1-0. (Tudósító: Dudás János) Dudás Zoltán: - Szervezetten és jól játszó ellenféllel szemben nem mondom, hogy nem szereztünk szerencsés gólt, de úgy gondolom, sokat tettünk a győzelemért, amit megérdemeltünk. Ma tizenegy harcost láttam a pályán. ________________ Farkas Béla: - Ilyen meccset csak mi tu­dunk elveszteni, de jó lenne, ha egy bajnoki mérkőzésre játékvezetőt küldenének, nem szereplő primadonnát...________ _ Rakamaz-Újfehértó 6-0 (0-0) Rakamaz, 150 néző, v.: Major 0. Rakamaz: Tabella A bajnokság állása: 1. Nagyszekeres 25 18 2 5 65-29 56 2. Nvírmada 25 17 3 5 79-35 54 3.Tiszavasvári 25 15 4 6 41-28 49 4. Mándok 25 13 4 8 44-31 43 5. Balkány 25 13 2 10 50-34 41 6. Nyírkárász 25 12 4 9 65-45 40 7. Gyulaháza 25 12 4 9 63-44 40 8. Szakoly 25 12 4 8 56-47 40 9. Rakamaz 25 11 4 10 45-39 37 lO.Nagvkálló 25 10 6 9 39-41 36 11. Fehérgyarmat 25 10 3 12 35-46 33 12. Mátészalka 25 8 4 13 37-63 28 13. Nagyhalász 25 7 6 12 25-50 27 14. Nyircsaholy 25 4 5 16 41-74 17 15. Újfehértó 25 4 5 16 35-67 17 16. Záhony 25 2 4 19 26-71 10 A három gólt szerző Madzin Istvánt (labdával) nem tudta tartan ia nxyírcsahotyi védelem fotó: racskó tibor Gégény B. - Debroczki (PergerP.), Gatambosi Zs., Koczogh I., Galambosi G„ Pólik T„ Takács I., Balogh J., Deák G., Kassai N„ Gáspár L. Edző: Veigli Géza. Újfehértó: Gégény L. (Tóth G.) - Jasku L, Kiss Sz., Horváth G. (Sándor J.), Kerecsen L., Ballai Z., Szoták J„ Lácza Gy., Szigeti V., Szilágyi A., Potyók J. (Jenei Z.). Edző: Urr László. Jó játékvezetés mellett a hazai csapat a máso­dik félidő teljesítményével megérdemelten nyert. Jobbulást kívánunk a sérülést szenve­dett rakamazi és újfehértói játékosnak! Gól: Pólik T. 3, Galambosi G. 2, Kassai N. Ifi: 1 -2. (Tudósító: Goneth Béla) _______ Veigli Géza: - Az első félidő nagyon gyenge volt, a másodikban felpörögtünk, formás támadásokat vezettünk és rúgtunk hat gólt. Urr László: - Szegény embert az ág is húz­za. A mi csapatunk hat sérült játékost nem bír el, csak jobbulást tudok kívánni a sérült játékosaimnak, főleg Gégény Leventének, aki bokatőrést szenvedett. __________ Záhony-Nagykálló 1-5 (0-3) Záhony, 80 néző, v.: Káprály. Záhony: Szűcs L - Semegi J., Árva B., Semegi 1, Sére L„ Kerepesi L. (Barna Z.), Cvik S„ Kozma Zs., Balogh S„ Győri J„ Osztolykán M. Edző: Seres Zsolt. Nagykálló: Pekk (Hegyes Z.)- Karaffa, Hogya A., Matejkó G„ Rubóczki J., Simon I., Málik J„ Györki J. (Nagy R.), Dán A. (Dobó J.), Kurucz T. (Csáki J.), Marozsán M. Edző: Borza László. A hazai csapat által összehozott első félidőbeli gólok eldöntöt­ték a mérkőzést. A záhonyiak próbálko­zásait több kialakított helyzet elrontása jellemezte - sokadszor... Gól: Balogh S„ illetve Hogya A., Matejkó G., Györki J., Kurucz T. (11-esből), Marozsán M. Ifi: 0-7. (Tudósító: Erdei Árpád) ____________ Seres Zsolt:-Viszlát! Borza László: - Mi játszottunk, kimaradt sok helyzet, de ne legyünk elégedetlenek. Gratulálok csapatomnak, a Záhonyt sajnálom, mert ez a létesítmény magasabb osztályt érdemelne!______________ Szakoly-Nyírcsaholy 9-0 (4-0) Szakoly, 100 néző, v.: Veres J. Szakoly: Borkó - Kevert S„ Kevert K., Géczi P., Turbucz T., Bíró Zs. (Molnár Cs.), Palaga P„ Madzin, Balogh N„ Ványi Zs., Nagy B. Edző: Boros Gyula. Nyircsaholy: Oláh M. - llku T., Széles Zs., Széles A., Szabó V. (Páskuly), Bozsányi S., Bégány G„ Bégány Zs., Jónás P. (Putirka B.), Csuka G., Szalai J. (Kiss E.). Edző: Kósa József. A hazai csapat gólfesz­tivált rendezett, ha nem szórakozzák el a helyzeteket, akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Gól: Madzin 3, Palaga P 2, (mindkettőt 11-esből), Ványi Zs., Kevert S„ Kevert K„ Nagy B. Kiállítva: Csuka G. (48. perc). Ifi: 10-6. (Tudósító: Tamás Csaba) Boros Gyula: - Ez a meccs nagyon hamar eldőlt, és a sok gól ellenére ez a mi játékun­kon is meglátszott. Azért gratulálok minden játékosnak az eredményhez! _________ Kósa József: - Gratulálok a hazaiaknak, kilencet számoltak ránk! Osztálykülönbség volt a két csapat között, ez még a megye háromhoz is kevés...